Beusichems kerkorgel begeleidt al negentig jaar de gemeente In Zeist kan men leren wat pijproken is Ged. Staten functionneren 370 jaar VOORLOPIGE AANKONDIGING pubBiek verkopen; BOEKHOUDERS De Algemeene Kunstzijde Unie N.V. Predikant kreeg geen toelage om ambtsbroeders te ontvangen Oorspronkelijk gedacht als een tijdelijk orgaan Fa. RAM SELA AE DONDERDAG de gehele dag gesloten EINDHOVEN 1948 EXCEPTIONELE hoogst BELANGRIJKE VEILING MEDEWERKER (tot ca. 25 jaar) r VAKKENNIS NIET VEREIST: 1. Keurige Meisjes voor de textielafdelingen 3. Diverse arbeiders voor buitenwerk en VAKLIEDEN metselaars, bankwerkers, pijpenmon- teurs en enige andere vaklieden. Zetpillen tegen Aambeien Brandpunten JUIST NÜ ADVERTEREN! IN de Ned. Herv Kerk te Beusichem bevindt zich een orgel, dat gedurende negentig jaren iedere Zondag de gemeente heeft begeleid. In die negen tig jaren is er in Beusichem en in de gehele Betuwe veel veranderd, maar het orgel doorstond de stormen des tijds, ook die van de laatste oorlog. Drie tot vier generaties hoorden zijn machtige, volle klank en al zijn enige on derdelen van het instrument gemoderniseerd, in hoofdzaak staat het er toch nog, zoals het negentig jaar geleden in de kerk werd geplaatst. 1902 van de kerkvoogdij een gou den horloge met inscriptie, dat nog in het bezit van de familie is. De heer Immink, die zijn Zondags ambt met een salaris van f 80. per jaar begon, zag na enige ver geefse pogingen, bij het einde van zijn leven, het tractement bijna verdubbeld. Ook de beloning van de orgeltrapper steeg geleidelijk van f 20.tot f 39.per jaar. Na zijn overlijden werd de heer Immink tot 1914 opgevolgd door zijn nicht S. M. Immink. De eerste twee oorlogsjaren van de eerste wereldoorlog, is het orgel door de oud Beusichemmer, de heer L. MulTpr uit Maurik, bespeeld. Er Twee agenten zorgden voor de orde Toen men omstreeks 1860 in de meeste plattelandsgemeenten de streng Calvinistische idee „geen orgel" liet varen, besloten de kerk voogden en notabelen van Beusi chem in 1856 een nieuw orgel voor' hun kerk aan te schaffen. Het oude, dat van 1787 dateerde vol deed niet meer en het was beter een nieuw orgel te kopen, dan voor reparatie van het oude nutteloos geld uit te geven. In deze geest zal orgelstemmcr Batz de kerkvoogdij wel geadviseerd hebben. Zijn advies werd opgevolgd en hem werd opgedragen bestek en tekening te maken voor een nieuw orgel. Het oude orgel zou men zo gunstig mogelijk van de hand zien te doen. Er werden advertenties in de Oprechte Haarlemse Cou rant en in de Tielse Courant ge plaatst. De annonces hadden ech ter geen succes en ten slotte heeft notaris Van Everdingen uit Buren het voor f 500.geveild. De no taris kreeg wegens verschot en voor zijn moeite f 73. Het orgel ging naar Zuidlaren in Drente. Intussen maakte de firma Batz een bestek en tekening gereed, die de goedkeuring konden wegdragen. Het nieuwe orgel zou f 6000. kosten. Kerkvoogden jen Notabelen, die geld op het Grootboek hadden staan? trachtten dit tevergeefs los te krijgen. Daarom werd bij de bankdirecteur Spiering in Tiel, f 4000.geleend. IT de lo6p van 1858, kwam het rgel gereed en werd naar Beusi chem vervoerd. Gijs van Asch ver richtte het transport, dat f 84.— kostte en A. van Winssen, beurde aan kostgeld en rijloon f 109. Voordat de Kerkvoogden het or gel aanvaardden, lieten zij het eerst door een bekwame organist bespelen. Ze trokken daarvoor f 100.uit en de heer Litkraie verdiende met het bespelen en Onderzoek f 60.Zondag 4 Sept. 1858 werd het orgel voor het eerst in gebruik genomen. Het schijnt die dag in Beusi chem heel druk te zijn ge weest, want twee politieman nen zorgden voor de orde en kregen daarvoor van de Kerk voogdij elk f 3. Ds. J. Chr. Sepp had aan de kerkvoogdij een toelage van f 100.- uit de kerkekas gevraagd, om op die feestdag zijn ambtsbroeders waardig te kunnen ontvangen. Dit verzoek verd geweigerd, omdat er al zoveel onkosten geweest, waren. Of de ambtsbroeders die dag niet bij de inwijding aanwezig zijn ge weest, vermeldt de historie niet. Wel vertelt de op het orgel aan gebrachte koperen plaat, dat Ds. J. Chr. Sepp de toepasselijke tekst: uit 1 Cor. X 316 koos „En doet dit al ter ere Gods". Verder ver meldt de gedenkplaat de datum van ingebruikneming en dat M. J. van den Berg, Arie de Morréé en A. J. Knobbout, toen kerkvoogden waren. Batz, die het orgel bouwde zorg de er voor, dat zijn schepping een mooi stuk werk was en bleef. We komen in 1850 voor het eerst in de kerkellijke rekeningen tegen en ontmoeten hem in 1878 voor het laatst. Stemmen f 30,— per jaar HET orgelstemmen, dat f 25. er jaar kostte, werd toen tot f 30.verhoogd. Wel bleef het in handen van de firma Batz, maar zelf kwamen de heren niet meer. Zij stuurden J. J. Witte Broek- meijer, die al zijn verdiende geld et Beusichem in drank omzette, aldus ouden van dagen. Witte Broekmèijer, hield het tot 1903 uit. Tot 1937 kwam toen de kundige, godsdienstige, Van Dijk. Hij had veel liefde voor zijn vak en in 1934 werd het orgel onder zijn lei ding gerestaureerd. Na het over lijden van Van Dijk. werd de heer J. C. Sanders, stemmer. In zijn tijd is het orgel voorzien van een electrische installatie om lucht in te blazen. Het ambt van de trappers is al- is in 1942 een reparatie aan het orgel uitgevoerd. UIT de archieven blijkt, dat vroe ger veel kerkelijke betrekkin gen, zoals koster, voorzanger, or ganist, klokopwinder en doodgra ver door Onderwijzers werden ver vuld. Zo lezen we in oude rekenin gen, dat tot 1848 het orgel door de hoofdonderwijzer H. F. van Sijll werd bespeeld; Dan komt H. J. Im mink, die op kosten van de Kerk voogdij les van Buser kreeg. Die Buser schijnt geen onbekende te zijn geweest, want in 1844 had hij het orgel voor f 13.geëxami neerd. Koster als orqanist De heer Immink, voor wie de kerkvoogdij wat voelde, schijnt vaak ziek te zijn geweest, want in 1849 nam koster Steyms het ambt een half jaar waar. In 1852 trad de koster en voor zanger M. E. Grepe als organist op. Daarna volgde de vaste benoeming van de 'eerder genoemde M. H. Immink, die het ambt 53 jaar be kleedde. Bij de stemmers treffen we tot Een overzicht van een deel der in drukwekkende verzameling pijpen, die de heer H. v. d. Hoef Jr. te Zeist bezit waren in 1916 voor do betrekking 1850 5°" zekere Kuerten aan. Hij zoveel gegadigden, dat de Kerk- i 5lemd£, hf' «8el voor f 16.- per voogdij, de sollicitanten door een deskundige aan een examen liet .onderwerpen. Hierna werd no. 1 der voordracht, de tegenwoordige organiste, mej. S. van Mourik, ge kozen. Ondanks de tijdsomstandigheden Het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Beusichem dat 4 September 1S58 in gebruik werd genomen. jaar. Toch vergaten de stemmers, die tegelijk ook orgelbouwers ble ken te zijn, hun eigen belangen niet. In 1846 leverde Kuerten voor het oude orgel, dat Batz tien jaar later het herstellen niet meer waard achtte, nog een klavier van t 200.—. De stemmer en bouwer J. C. Sanders uit Utrecht, heeft alle door Batz gebouwde orgels momenteel onder zijn beheer. Het College van Gedeputeerde Sta ten in de Provincie Utrecht bestaat deze maand 370 jaar. Reeds in de herfst van 1576 had men getracht de afdoening van de dagelijkse zaken bij een kleiner college dan de Staten vergadering onder te brengen. Men meende de oplossing daarvoor te kunnen vinden door het bijeenroe pen van de binnen Utrecht wonende leden der Staten, die mot de naam san Bmnen-Staten werden aange duid, maar ook deze vergadering was nog te groot. En waarom werd al op de eerste November van datzelfde jaar besloten „enigen in cleijner ge tal te deputeren, die welcke in alle voirvallende zaecken in dezen sor- chelijcken ende periculosen tijd com municeren ende. indien dezelve zae cken haest hadden ende geen dyleyen vereyschten, eyntelyck resolveren (zouden»". Nog diezelfde dag waren 17 perso- tiid in handen van de familie De ^°erPd'.mJa!r om onnaspeurl^ Heus geweest. Van 1816 tot 1853 treffen we N. de Heus als trapper aan. Van 1853 tot 1888 trapt Zw. de Heus het orgel, waarna de op 2 Jan. 1945 overleden J. M. de Heus van 1880 tot 1940 het ambt van orgeltrapper vervulde. Toen de heer De Heus, wegens hoge leeftijd bedankte en niemand in zijn familie hem wilde opvolgen, is de trapinrichting geëlectrificeerd. De heer De Heus, die het ambt 52 jaar waarnam, is bij zijn zilveren, zijn 40-jarig en zijn gouden jubileum, door predikanten en kerkvoogden gehuldigd. Bij zijn gouden jubi leum werd hij geridderd. Bij de inwijding van het nieuwe orgel was M. H. Immink (1835— 190§) organist. Hij was het op 17- jarige leeftijd geworden en wordt daarin slechts geëvenaard, door de huidige organist S. Bulten—Van Mourik, die in 1916 haar betrek king aanvaardde. Beloninqen steqen De heer Immink bleef organist tot aan zijn dood in 1905 en ont- "-b*- imiiovtuo maai ui ui: WCC ving by zijn 50-jarig jubileum in moest vergaderen. „En opdat de Ge- ke redenen is dit college nooit sa mengekomen. Steeds sterker deed zich echter de behoefte aan een „da gelijks bestuur" gevoelen en nog en kele 'overgangsvormen werden ge vonden voor in Augustus 1578 het nieuwe College van Gedeputeerden bijeenkwam en zijn vergaderingen begon, welke sedertdien geregeld werden voortgezet. En zo zijn de De ken van „Sinet Marien" en de vier andere prelaten. Jonker Lubbert van Parijs van Snydoirt, burgemeester en Aelbert Foeck. schepen der stad Utrecht, alsmede Peter van Wysen en Louff van der Haer. leden van de Ridderschap, de rechtstreekse voor gangers van het tegenwoordige col lege geweest. Het College trad terstond geheel in de bevoegdheden van den Hove van Utrecht, dat sedert 1528' tot de Paci ficatie van Gent toe. tezamen met de stadhouder, gezorgd had voorhet be stuur en de administratie van het Ge west. Van groot belang was dat Gedepu teerden beslissingen mochten rjemen in zaken van minder gewicht of za ken die geen uitstel duldden. Uit de instructie blijkt, dat het Col lege minstens vier maal in de week deputeerden des te vlijtiger zouden wezen om op de voormelde dagen en uren te verschijnen, zal een ieder van hen. voor elke bijeenkomst, genieten vier stuivers, te betalen door den ontvanger-generaal van de voorpos ten: en degenen, die niet verschijnen, zullen hun wedde van dien dag ver beuren." Oorspronkelijk Was het niet de be doeling het College voor altijd te la ten Voortbestaan. Zodra de oorlogs troebelen voorbij zouden zijn en de geldmiddelen het weer toe zouden laten zou het bestaansrecht van het College zijn verdwenen. De oorlogstoestanden bleken ech ter zo lang aan te houden en het Col lege voldeed zo goed. dat het nooit meer is afgeschaft. Van 1581 tot 1814 werd'in het oudé Mmrebroederklooster aan het Jans kerkhof vergaderd, nog altijd wordt er op het Janskerkhof gesproken van het Statenpoortje. daarna gingen zij naar het voormalige paleis van ko ning Lodewijk aan de Wittevrouwen- straat. Later verhuisden zij naai Groot-Paushuize én in 1916 naar het tegenwoordjge gebouw van de Pro vinciale Staten Achter St. Pieter. Het pijproken, stil genot van menig ruêtend man en stimulans voor vele werkers, is een der oudste vormen van het tabaksgebruik en dus is het begrijpelijk, dat de pijp een lange evolutie heeft doorgemaakt. Hoe groot deze is wordt men echter gewaar als men de talloze soorten die gebruikt zijn, bijeen ziet. Zeist is een der weinige plaatsen waar een dergelijk schouwspel te genieten valt. De heer H. v. d. Hoef, een bekend inwoner der gemeente, heelt namelijk de niet alledaagse hobby pijpen, te verzamelen en menigeen, die zijn huis aan de Utrechtseweg passeer de zal zich dan ook hebben verwonderd over de merkwaardige wand versiering die daar door do vensters zichtbaar is. Hier zijn dan ook de oudste exemplaren, maar tevens de uitzonderlijkste modellen aanwezig en de krasse eigenaar, die de 76 al gepasseerd is, weet er heel wat over te vertellen. De pijp, een woord dat een voor ieder alledaags begrip inhoudt, komt plotseling tot leven als men een blik slaat op de variaties die er op mogelijk zijn, want er zijn exemplaren die aan alles eerder dan aan roken doen denken. Dat leert ons de collectie van de Zeiste- naar v. d. Hoef, waar pijpen te be wonderen zijn die weinig van een jachthoorn of van 'n primitief wa pen verschillen, maar zij stammen dan ook uit een tijd, toen het pijp roken nog bijna een ceremonie was en niet, zoals thans, een vluchtig genot of een aangenaam tijdver drijf. Dr. Helbers, de stichter van het vermaarde Pijpénhuis te Gouda heeft er een jarenlange studie aan gewijd om te weten, wat de pijp in de loop der tijden voor de mensen heeft betekend, maar dat er naast deze „grote" deskundige ook be scheiden kenners bestaaYi leerden we in Zeist, waar geen wetenschap pelijk gevormd man, doch een spe cialist in het maken van rijbroeken een .glashelder betoog kan houden over zijn lievelingen, de pijpen. In zijn jonge jaren werd de heer v. d. Hoef aangegrepen door de verzamelwoede en van het een kwam het ander: hij leerde selecte ren, onderscheiden, en zijn objec ten liefhebben als weinigen, en het resultaat is, dat hij de oudste pij pen uit Europa bezit, die variëren tussen eenvoudige modellen van klei met een kleine kop omdat ta bak zeer duur was, vlierhouten pijpjes van de Eskimo's en gewel dige rookinstrumenten als de Per zische waterpijpen. Er zijn prach tige exemplaren bij van meer schuim, die in Oostenrijk gemaakt werden, koperen pijpen uit 't Oos ten en zelfs een pijp, waarvan de kop met fraaie edelstenen is ver sierd, maar ook de meer bekende Duitse grootvaderpijpen, die thans nog lang niet tot de zeldzaamheden behoren. En dan bezit de Zeister verzamelaar natuurlijk ook pijpen met een bepaalde historische waar de. zoals bijvoorbeeld pijpen van persoonlijkheden als de Duitse ex- keizer, een Moltkepiip die aan een kardinaal van het Vaticaan heeft toebehoord en een pijp van gene raal Van Andel, die onder Napo leon aan de Russische veldtocht deelnam. Pijpen en nog eens pij pen, sommige alleen van betekenis om hun curiositeitswaarde, anderen om hun schoonheid, maar stuk voor stuk een getuigenis van het rustig genot van de vredelievende man die, naar een oud gezegde legrt, bij dit genot niet aan kwade dingen kan denken. Polygoon zorgde zelf voor nieuws Dinsdagmiddag is een felle brand uitgebroken in de filmfabrieken van Polygoon te Haarlem. De brand ontstond in de montageka mer, tengevolge van kortsluiting. Het zeer brandbare materiaal vat te ogenblikkelijk vlam en doordat de in het gebouw aanwezige snel- blussers weigerden, kon het vuur snel om zich heen grijpen. Behal ve de ontwikkolkame. ontstond ook brand in de opnamekamer, de projectiekamer en de droogkamer. De brandweer tastte het vuur met vier stralen aan en kreeg de hulp van het militaire personeel uit de Kouden Hornkazerne, die vlak naast het brandende gebouw ligt. Door deze hulp was het mogelijk, veel van de kostbare inventaris te redden. Na het blussen van de brand, toen een nader onderzoek mogelijk werd. is gebleken, dat bijna niets van de apparatuur verbrand is. De directie van Polygoon, deelde me de, dat de werkzaamheden in de filmfabriek normaal voortgang zullen vinden. Vrijdag zullen ge woon nieuwe journaals uitkomen. Weinig vers voedsel in Berlijn Volledige Sowjetisering in Russische zone? Het met Britse licentie verschij nende Berlijnse blad „Telegraf" schrijft, dat, ofschoon de „lucht brug" haar doeltreffendheid heeft bewezen, de levensomstandigheden in Berlijn moeilijk zijn geworden. Zo hebben de Berlijners al drie maanden geen vers vlees gegeten, groenten en fruit zijn zeldzaamhe den geworden en melk wordt alleen voor babies verstrekt. „Onder deze omstandigheden is het vanzelfspre kend. dat de ogen van alle Berlij ners zijn gericht op de besprekingen in Moskou", zo besluit het blad. Het Chr Democr. Orgaan „Der Tag" publiceert het „Communistische pro gram voor de volledige Sovjctlsering van de Russische zone", zoals dat. naar het blad schrijft, op te maken valt uit een redevoering, die Bechler. minister van Binnenlandse zaken van Branden- bdrg. gehouden heeft. Deze ex-Wehr- machtcommandant, is communist ge worden. nadat hij in 1943 door de Rus sen krijgsgevangene werd gemaakt. Hij heelt deel uitgemaakt van het comité „Vrij Duitsland". Volgens „Der Tag" heeft Bechler ge zegd. dat het ogenblik thans gekomen is om de socialistische staat te vormen, die i/i 1945 ontworpen werd. Hiermee zal gepaard gaan: 1. Versterking van de klassenstrijd. 2, Vorming van een commissie van toezicht van beprpefde communisten om uitvoering van het economische twccjarenplan te verze keren. Deze commissie houdt toezicht op het werk van alle ministeries, met uitzondering van dat van binnenlandse zaken, dat ook politie onder zich heeft. 3. Dc grootste waakzaamheid van alle bestuursambtenaren. Betekent dit spion- nage. dan zal elke functionaris inder daad spion moeten zijn. 4. Centralisatie van de politic in de Russische zone om van haar een wapen te maken in han den van de Socialistische Eenheidspartij. 5 Absolute trouw van dc eenheidspartij aan de Marxistisch-Leninistische lijn. Leden die afwijken worden uitgestoten. 6. Versterking van de banden met de Sowjet-Unie. De heer H. v. d. Hoef Jr. uit Zeist met een zeldzaam stuk uit zijn enorme pijpencollectie Nog vier Tsjechen willen niet terug Nog vier Tsjechische Athleten, die aan de Oympische Spelen heb ben meegedaan, hebben het voor beeld van de beide Tsjechen en de twee Hongaren, die gisteren ver klaarden, niet naar hun vaderland terug" te -willen, gevolgd. Het aantal deelnemers aan de Olympische Spelen, dat niet naar hun onder communistische heer schappij staande landen wil terug keren, komt hierdoor op acht. Het Tsjechische comité voor po litieke vluchtelingen, dat medede ling deed van het plan der Tsje chische athleten, zei, dat het de namen der atheten niet bekend wilde maken uit angst voor repre sailles tegen familieleden, die nog in Tsjechoslowakije zijn. CANGESTRAAT AMERSFOORT WEGENS VACANTIE VAN HET PERSONEEL. i Irgoen doet letterlijk ondergronds werk Graaf Bernadotte heeft aan de UNO-waarnemers in Jerusalem op dracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de Arabische bèwering, dat Joodse terroristen een tunnel graven uit het door de Joden ge controleerde gebied van de heilige stad onder de historische wallen door naar het .gebied van de oude stad, dat in Arabische handen is. De Arabieren beweren, dat de Joden (waarschijnlijk leden van de Irgoen Zwai Leoemi) van plan zijn de muren en een deel van de oude stad op te blazen en daarna een bliksemsfelle aanval te doen op de Arabieren. Deze zeggen, dat zij se dert verscheidene dagen onafgebro ken ondergrondse geluiden horen, waaronder gesmoorde explosies. van een Firma HENDRIK VAN ESSEN G. K REDERING, beëdigd makelaar in machine rieën te ROTTERDAM, zal eind September 1948, op nader te bepalen plaats in EINDHOVEN ten verzoeke van N.V. PHILIPS GLOEILAMPENFABRIEKEN TE EINDHOVEN EEN ENORME PARTIJ DIVERSE MACHINES, MATERIALEN EN GEREEDSCHAPPEN VOOR METAALBEWERKING Deze vèiling is van een omvang, zoals er tot nu *Oe niét heeft plaats gehad. Het is door de enorme verscheidenheid niét doen lijk een opgave tc doen van wat ér verkocht zal worden. Wij geven daarom belangstellenden in .overweging thans reeds een CATALOGUS, üie 8 a 10.000 nummers zal bevatten, aan te vragen bij de Firma HENDRIK VAN ESSEN. BEUKELS- DIJK 33 te ROTTERDAM, Telefoon 36420. IMPORTFIRMA op technisch gebied zoekl grondig bekend met de moderne ''talen, interesse voor bankzaken, behandeling invoervergunningen, accreditie- ven en wat verder hiermede in verband staat. Brieven met volledige inlichtingen omtrent opleiding, vorige betrekkingen enz. onder No. 85U bur van dit blad. Bij diverse Gouvernementsdiensten in Indonesië kunnen worden geplaatst minimum eisen: Mulo en volwaardig praktijkdi ploma Boekhouden. Bezoldiging volgens Indische bezoldigingsregeling verhoogd met overbrr.ggings- bezoldiging. duurtetocslag. gezinstoelage en event kindertoelage. Uitzending voor 3 jaar. Bij de afloop van het con tract wordt een kort-verband toelage uitgekeerd bedragende 25 van de bezoldiging fincl. over bruggingsbezoldiging). Bovendien wordt dan voor elk jaar dienst een maand salaris als bonus uit gekeerd. Brieven met uitvoerige inlichtingen om trent opleiding en praktijkervaring te richten aan het Hoofd Afdeling Aanneming Kamer 142 van het Ministerie van Overzeese Gebiedsdelen, Bin nenhof 7, 's-Gravenhage. tc Ede heeft plaats voor mannelijk en vrouwelijk personeel van 15 t/m 35 jaar voor de volgende werkzaamheden: 2. Jongelui ter opleiding tot textielarbeider op de BEDRIJFSSCHOOL (vanat 18 jaar). fabrieksarbeid. Serieuze werksters en werkers, dié prijs stellen op een prettige werkkring met goede arbeids- en sociale voorwaarden, kunnen alle inlichtingen dienaan gaande vernemen: 1. Iedere WOENSDAGAVOND van 18.45— 19.45 uur in Cafe „PETER" te ERMELO. 2. Iedere WOENSDAGAVOND van 20.15— 21.15 uur in Hotel-Cafe-Restaurant „De Poort van Kleef", Langestraat teAMERS FOORT. Eventuele buskosten naar en van bovëngènoemde plaatsen voor sollicitanten uit de omgeving worden vergoed. Verder bestaat er iedere dag (behalve Zaterdags) gelegenheid tot aanmelding van 8.3010.30 uur aan de Personeelafdeling der fabriek. VERVOER NAAR EN VAN DE FABRIEK VINDT PLAATS PER A.K.U.-BUQ MIDDENSTANDSEXAMEN 1949 IWilt U in Ï949 slagen voor het Midden- standsexamen? Volg dan onze ctvsus, die I binnenkort begint. Wij kunnen dan succes I garanderen. IOok beginnen nieuwe cursussen in: Boekhouden (Associatie) j Steno en Typen Nederl. Handelscorrespondentie Moderne Bedrijfsadministratie Alle inlichtingen en inschrijving bij INSTITUUT „SEEGERS" Directeur: Drs L. A. M. Seegers Voltastraat 45 - Telef. 5169 - Amersfoort TE HUUR AANGEBODEN I Aangeboden in Bergkwar- I tier zit-slaapkamcr met zij kamer tegen Oct. voor dame of heer b.b.h.h., zónder fien. I sion. Brieven onder No. 8508 I bureau van dit blad. DIVERSEN Voor etalageverlichtingen, 1 industrie-, meubel- en re clameopnamen. naar Archi- foto. Rubensstraat 79. tel. 3070 Amersfoort. Foto's op elk gebied. 8506 wtrken pl|Dstlll«nd en otnezen tn konen tt|d de omstoken slijmvliezen. maakt hot Inbrengen zeer gemakkelijk 1.50 por doosje van 12 stuks. Dr. H. NANNING's Phorm. (htm. F«br. N.Y., Den Haag TE KOOP AANGEB. Te 'koop: Salonorkest- Repertoir: Ouvertures. Sui tes, Balletten. Walsen. Mar sen. Potpourri's e.a. Kleine Spui 4. 8507 Nieuwe reiswieg f 20. O. Soesterweg 223. 8512 e Tabak. Nieuwe oogst, zon der bon. Shag en Rooktabak 1.24 pèr ons. F. Bastinck, Arnhemsestraat 16. 8451 Modevakschool „Haarlem" Aangifte nieuwe leerlingen dagelijks van 7—8 uw. Ver volg cursus voor leerlingen van diverse reizende Mode vakscholen. A. Thannhauser, Galvanistraat 16. 8514

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4