Er wordt hard geploeterd op het Storta-terrein Burgemeester dankt leiding „Jeugd van de straat" ALTA won overtuigend* van ploeg uit Rotherham Chefarine 4 iVTM-na Leiding neemt volgende week haar intrek in directie wagen Wereldwijd Mr. Alderton gaf Cesar handen vol werk Predikbeurten Zaterdag 21 Augustus 1948 M mS/V/MW.s I OT voor kort wees niets er op, dat het grote sportterrein aan de Leusderweg over twee weken de grote Storta-landbouw- tentoonstelling zal herbergen. De loopgraven die de Duitsers er aanlegden, waren nog speelterrein voor de lieve jeugd, 's avonds werd er zo nu en dan een serieuze voetbalwedstrijd gespeeld op de kale stoffige vlakte of schooljongens waren er wat aan het knallen met een oude bal. Begin deze week echter kwamen er heren met een plattegrond, auto's beladen met palen en vlaggemasten. Bij het wat gammele hek verrees een grote linnen tent en een aantal electriciens ging aan het werk met enorme lampen en tien tallen meterslange kabels. Bestuurswijzigingen in P.S.V.A. In hèt bestuur van de Polltic Sport Vereniging Amersfoort zijn enkele be langrijke wijzigingen gekomen Het thans als volgt samengesteld: G Backer, voorzitter. \V. A Teunlsscn, 2e voorzitter; W. Groenevelt, secretails; C J, A Rol vink, penningmeester; Alg Adjunct E Poort Behalve de voetbalsport, waarvoor medio September de competitie van de Nederlandse Politic Sport Bond weer begint, wordt aan vele takken van sport aandacht besteed. De lange afstand lopers van de vereniging worden op het ogenblik vooral op de 5000 m getraind Voetballers kunnen gerust zijn JA, er wordt plotseling gewerkt op het toekomstige Storta-ter rein. En er moet nog heel wat ge beuren wil men Woensdag 4 Sep tember precies op het vastgestelde tijdstip de hekken kunnen openen Zo voor het oog is er nog niet bar veel te zien. Het meest valt mis schien nog op de aanleg van het lichtnet, die wordt uitgevoerd door de heer D. H. Hortensius uit Gou- ad. Dezelfde meneer Hortensius, die voor de gemeente ook de feestver lichting aanlegt op de Hof, de Var- kensmarkt en rondom Hotel „De Witte" en die ons nog eens wat meer vertelde over de wijze waar op het Storta-terrein tijdens de avonduren zal worden verlicht. Het kabelnet in totaal wordt niet minder dan 10.000 M. kabel ver werkt wordt geheel ondergronds gelegd. De constructie van het net is zodanig dat de hoogste graad van veiligheid wordt verkregen. Dit on dergrondse net zal de stroom moe ten leveren voor ongeveer 20.000 lampen, waarmee het terrein, de tenten en de terrassen worden ver licht. Een vijftiental electriciens werken er de ganse dag aan. Er moeten geulen worden gegraven, dan worden de leidingen gelegd en de geulen weer gedicht. Dat is dan nog maar een onderdeel van het werk. En pas het begin' Want de enorme breedstraalarmaturen en de helderrood met wit geschilderde paddestoelverlichtingen moeten nog worden aangebracht. Waar eens an deren zwoegden om loopgraven aan te leggen, werken zich nu anderen in het zweet om ze weer dicht te gooien en het terrein te égaliseren. Vlaggemasten en lantaarnpalen werden opgericht, de vloer van het grote waterbassin voor de verlich te fontein is gemetseld en vracht auto's rijden voortdurend aan om de brokken steen aan te voeren, waarmee de rand van het bassin zal worden opgebouwd En dan de tenten! Nu staat er nog maar één: die. waarin straks de besturen van de deelnemende organinaties hun besprekingen kunnen honden en de jury zich van tijd tot tijd kan te rugtrekken. De Heide-Maatschappij stond een directicwagcn af, waarin waarschijnlijk reeds Dinsdag a.s. de leiding van deze groots opgezette landbouwtentoonstelling met te lefoon en al haar intrek zal ne men. En inmiddels zal menig voet balliefhebber deze week al eens angstig gekeken hebben naar het gloednieuwe Amsvorde-terrein en zich hebben afgevraagd wat daar van nu terecht moet komen in de tentoonstellingsweken. „Ze kunnen gerust zijn", zo werd ons verteld. „Het nieuwe voetbalterrein zal niet anders worden gebruikt dan voor sportwedstrijden. Er worden geen tenten op gebouwd, er wordt geen vee op tentoongesteld en het con- cours-hippique wordt niet déér, maar op het achterterrein gehou den". Een Vele geruststelling voor Voor de Zomlnu Het was bij het afscheid van de Here Jezus Christus van zün disci pelen. ergens in een uithoek van de toenbekende wereld, ver van de grote centra van de cultuur en van de stroming van het wereld-leven. Het was een eenvoudig en onaan zienlijk gezelschap. De blikwydte was gering. Hun wereldje klein. Het was ook in de buitengewone om standigheid van een scheiden van deze aarde, waarbij wij mensen nog steeds de gordijnen dicht doen, als een symbool, hoezeer besloten dan de kring is en al het andere verge ten wordt. Het was toen, dat de Heer der Kerk ziin wereld-wijde opdracht gaf: gaat heen. onderwijst alle vol ken, hen dopende in de Naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes, lerende hen onderhouden alles wat ik u geboden heb. Van daaruit is het Evangelie zijn loop door de wereld begonnen en het gelaat van de aarde is er door veranderd. Met de groei is de vei- vreemding gekomen. De geografi sche afstanden en de geestelilke af standen hebben vaak onoverkome lijk geleken. Ge herinnert U wellicht het verhaal van Earbusse. dat een verkenningsvlieger in de vorige oor log. laag over de fronten vloog, en aan weerszijden van niemansland de soldaten zag neerknielen in een velddienst. Geografisch vlak bii el kaar. geestelijk onbereikbaar ver. Het waren niet alleen de frontljlnen, die zulke kloof schiepen. Maar Zondag komt voor het eerst de Wereldraad van Kerken bijéén, uitvloeisel van veel oecumenische arbeid. Jammer genoeg ontbreken er velen op het appèl. Maar wie ge lezen heeft van de talrilke vertegen woordigingen van talrijke landen, zal mede dankbaar zijn. dat dit toch mogelijkheid bleek te zijn. Elders in dit blad zal er stellig meer over geschreven worden. Waarom dan ook in de Zondagse overdenking nog? Hier is het antwoord: Het was in een uithoek van de wereld, is een kring met beperkte horizont, in smartelijke omstandigheden, dat het begon. En beslissend voor het wel slagen is thans niet de talrijke op komst en de vreemde klcedii, maar dezelfde eenvoudige trouw van bid dende mensen, die verstaan hebben de opdracht van Hem, die wereld wijd dacht En ik eindig met een zinnetje uit een gebed voor de We reldraad: O God, dat nieuwe een- fcald en levenskracht moge geschon ken worden aan de Kerken over de gehele aarde. v. E. al diegenen die de angst om het hart was geslagen. Ze zullen met des te meer plezier in de loop van de volgende week de tenten zien verrijzen, waarin straks de beste producten van landbouw en vee teelt uit de wijde omtrek en uit an dere delen van ons land worden ge- exposeerd. En hopenlijk voor dui zenden en nog eens duizenden een aantrekkelijk leerzaam schouwspel zullen vormen. Medische Zondagsdienst DOKTOREN, alleen te raadple gen bij spoedgevallen: mevr. Clas. H. Schreuder, P. Buyslaan 22, tel. 3137; J. W. Schmelling, F. v. Blan- kenheymstr. 6, tel. 3495. APOTHEKEN: J. S. N. Cramer, Utr.weg 93, tel. 3498, Soester Apo theek, O. Soesterweg 92, tel. 5474. Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335. VERLOSKUNDIGEN: A. G. F. Perk. H. v. Viandestr. 2, tel. 5086, N. Vernhout, Soesterweg 232, tel. 3374. KIJK. HIER KOMT DE CONGRES TENT! Enige van de heren die de leiding hebben bij het inrichten van de Storta-tentoonstelling be kijken de plattegrond voor de zo veelste maal. V.l.n.r. de heren P. C. Sonius, kapitein J. C. T. Scholte, M. van Hoogevest, J. de Bruin, G. Oldenborger en D. H. Hortensius. De avonturen van kapitein Rob De terugkeer van Peer de Schuimer Wanneer de dag aanbreekt laat Rob een sein hij sen, waarmee de Bey wordt uitgenodigd aan boord van 't Seepaert" te komen. Mohammed Bey staat zich te verbijten van woede; moet hij het verzoek van die Hollanders opvolgen'' Maar wie weet. wat die schurk nog van plan is.... En zelf is hij machteloos. Met een der weinige over gebleven galeien laat hij zich naar Robs schip roeien, waar hij in de kajuit van Rob wordt ont vangen. De opperstuurman fungeert als tolk. „Ge behoeft op hulp niet meer te rekenen. Mo hammed Bey, zegt Rob, „de vloot van Peer de Schuymer is verslagen; al zijn schepen zijn met man en muis vergaan. Maar ik wil u in vrede laten gaan. mits ge de zestig Christenslaven, die gij gevangen houdt, onmiddellijk vrijlaat". De Bey probeert nog te protesteren en grijpt naar zijn kromzwaard. Maar moedeloos laat hij zijn hand weer zakkan. Hij moet wel toegeven. Het sportevenement AmersfoortRotherham is weer op volle gang en gisteravond werd op de A.L.T.A.-banen een begin gemaakt met de tennis wedstrijden. Toen onze tennisplocg kort geleden in Engeland tegen de ploeg van Rotherham speelde, kwamen onze stadgenoten lang niet in hun sterkste bezetting uit. Thans was de situatie precies omgekeerd. Nü kwa men de Engelse sport broeders met een betrekkelijk zwak team; overigens een volkomen logisch verschijnsel, want niet ieder is altijd in de gelegen heid om zo maar eens een reisje naar Amersfoort (of omgekeerd: naar Rotherham) te maken. Dhr. en mevr. v. d. Wall Bake mr Grundy en mrs. Alcock 46, G—1, 4—6. De wedstrijden worden hedenmid dag voortgezet op de banen van 't Stort, -.vaar tegen de club van die naam wordt gespeeld; Zondagmor gen zjjn de tennissers van het Vol tapark aan de beurt en tot besluit binden de Engelse gasten Zondag middag de strijd aan tegen het „Leusderpark". Op 't Stort worden gespeeld één heren- en een damessingle, twee da mes- en twee herendubbels en vier gemengd dubbelspelen, het Volta park verwerkt een heren- een da mes- en een gemengd dubbel en Leusderpark krijgt een heren- en een damessingle, twee heren- en twee damesdubbel9 en gemengd dubbelspelen. Het was voor A.L.T A. dan ook een walk-over. Bijna alle partijen werden zonder al te veel krachtsin- panning gewonnen. Slechts mevr. Teerink cn de heer Batenburg ver loren in het gemengd dubbelspel hun party tegen mr. Mullins en miss Harley. Overigens geheel onnodig, daar de heer Batenburg zijn dag niet had en zeer zwak speelde. Eén van de aardigste partyen was wel die in het heren-enkelspel tus sen Cesar en mr. Alderton. Deze En gelsman was ongetwijfeld de beste speler van zijn ploeg en gaf onze stadgenoot handen vol werk. Cesar won uiteindelijk, maar lang niet ,,op zijn slofjes", zoals bijv. Leenknegt in zijn party tegen Mullins of zoals mej. Breedveld tegen mrs. Showell. Een levendige strijd gaf ook he ren-dubbel Cesar-Liissen tegen Al- derton-Mullins te zien. De gasten slaagden er zowaar in de tweede set èt 75 te winnen, doch daarmede bleken zy hun kruit verschoten te hben. Zij verloren de laatste set met fi3 en daarmede de party. Een partij in het gemengd dubbelspel, dio vermeldenswaard is, was die tus sen de hefer cn mevr. v. d Wall Bake on mr. Grundy en mrs. Alcock. Ook hier slaagden de Engelsen erin, na hun eerste set met 4G verloren te hebben, de tweede royaal met 61 te winnen, zodat een derde set nodig was. Deze derde en laatste leverde na veel spanning een 64 zege voor het A.L.T.A -dubbel op. Opmerkelijk was het overigens, dat de tennissers van Rotherham helemaal niet gesteld blijken te zijn op enkelspelen. Het was, naar wy vernemen, een toer om singles sa men te stellen. De Engelsen bleken meer van dubbelspelen te houden. Het totale eind-resultaat was, dat A.L.T.A. won met 122. De uitslagen luiden: Herenenkelspel: CesarAlderton 63, 64. LeenknegtMullins 6—1, 63. Damesenkelspel: Mej. T. Korstenmiss Hawley 6—2, 6—3. Mej. L. Israëlmrs. Powell 97, 6—2. Mej. Breedveldmns. Showell 6—2, 6—0. Herendubbelspel Cesar en LijssenAlderton en Mullins 6—3, 5—7, 6—3. Leenknegt en dr. VerburgLong en Grundy 61, 63. Damesdubbelspel: Mej. T. Korsten ei. mevr. Vleu gels-Schuttermiss Hawley en mrs. Powell 60, 75. Mevr. Teerink en mevr. Leenknegt mrs. Alcock en miss Grundy 60, 61. Gemengd dubbelspel: Mej. Israël en dhr. Lijssenmr. Alderton en miss Grundy 60, 63. Mevr. Teerink en dhr. Batenburg mr. Mullins en miss Hawley 26, 1—6. Dhr. en mevr. Verburgmr. Hogg en mrs. Showell 61, 6—3. Mej. Breedveld en dhr. Leen knegtmr. Long en mrs. Powell 6—1, 6—1. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik Cornells, z. v. H. H. v. d. Hoef en W. C. van Voorn; Robert Henrlcus, z. v. D. dc Waard en S. P. M. Houtvcen: Mari- nus, z. v. D. Beeftink en C. H. Jan sen. Overleden: E. F. van Bassen Jongbloct, 70 jr.. echtg. v. M. G. C. Le Comte: P. Ising. 58 jaar. echtg. van H. Sleking. Prettige middag in openluchttheater In het openluchttheater in „Birk- hoven" werd Vrijdagmiddag de slotbijeenkomst gehouden van dc actie „de Jeugd van de straat". Door het Nederlands Volkstoneel onder leiding van Ben Groeneveldt werd een opvoering gegeven van „i>e dappere Jan Klaassen". Vóór het begin van deze uitvoering wer den door mevrouw Langcnberg en de heer A. J. Jansen de prijzen uit gereikt aan de winnaars van dc in 'le afgelopen drie weken gehouden wedstrijden. Tijdens de opvoering van „De dappere Jan Klaassen" hebben de vele honderden kinderen, die in hel openluchttheater bijeen waren, zich kostelijk geamuseerd. Zij moedig den Jan Klaassen. Moorkop en Ka trijn aan en waarschuwden hen voor gevaar in de strijd tegen de boze varkenskoopman, met allerlei uitroepen en veel gegil. De maniei waarop de leden van het Volksto neel de kinderen wisten bezig te houden, dwingt alle bewondering af. Tijdens de pauze werden door brigadier P. van den Broek de di ploma's uitgereikt aan hen, die zijn geslaagd voor het Donderdagmid dag gehouden verkeersexamen. Burgemeester Molendijk, dio op deze middag aanwezig was, bleek ook bij de kinderen een populair man te zijn Toen hij na afloop van de voorstelling het podium betrad, werd hij met een daverend applaus begroet. De burgemeester hield een korte toespraak, waarin hij onder meer zeide: ,,lk wil aan het eind van deze weken, al degenen, die zo trouw aan de actie hebben meege werkt, namens jullie hartelijk dank zeggen. Deze vijfentwintig mensen hebben drie weken van hun vrije tijd gegeven. Er zijn er bij, die een eigen gezin hebben en het soms voor jullie in de steek hebben gela ten. Nogmaals wil ik de heer Jan son cn zijn staf hartelijk danken voor wat zij hebben gedaan. En jul lie, kinderen, wanneer je volgende weck of nog iets later, weer naar Geref. Kerk: L. Vrouwestraat, 10 u, ds. W. v. d. Bor (Oude We tering), 17.30 u. dr. N. H. Ridder bos, L. Costerlein, 9 u. ds. P Kuy- per Jr.. Zeist, 17.30 u. ds. W. v. d Bos, Tulpstraat, 9 u. dr. N. H. Rid derbos, 17.30 u. ds. P. Kuyper Jx. Geref Kerk (Art. 31) Zuidsin- gcl 10 u. nog niet bekend; 17.30 u prof. B. Holwerda; Westerkcrk, 10 u. prof. B. Holwerda, 17.30 u. ds. H. J. Jager (Voorthuizen). Oud Geref. Gem. (Muurhuizen 53) 9.30 en 17 u. Godsdienstoef.; 24 Aug. 19 u. de heer F. de Jong, Kralingse Veer. Geref. Gem. (Stoovestr.) 10 u. en 17 u. leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv.: 10.30 u. Gasthuiskerk. ds. C. J. van Roven. Vrijz. Ev. Kring: 10 u. dienst, 20 u. de heer Baas (A'dam). Doopsgez. Gem.: Geen dienst. Ev. Luth. Kerk" 10.30 u. mep. Da Hanmerscn (Kampen). Rem. Gem.: 10.30 u ds. Heering. Oud Kath. Kerk: 10 u. H. Mis. Vrije Kath. Kerk: 10.30 u H. Mis. Kerk van Jezus Christus d. Heiligen der laatste dagen (Var- kensmarkt 11B) 10.30 en 17 u. dienst. Verg. van Gelovigen (L. Nicasius- str. 4B) 10 u. Eredienst, 17 u pred. des Woords. „Alleen op de wereld" Hector Malot's boek „Alleen op de wereld" hebben we vroeger verslonden. De zwaarmoedige romantiek die ons zo In vervoering bracht ls ook te vinden ln het eerste deel van dc gelijknamige Franse film, die van de week ln het City Theater draait Vanzelfsprekend kon men niet het gehele lijvige verhaal in een film vastleggen en daarvan heeft dc historie wel wat te lijden gehad. En voorts heeft men kennelijk concessies gedaan aan het volwassen publiek dat de laatste helft van deze rolprent waar schijnlijk het meest zal apprcclfercn. Wie het verhaal kent van het gestolen grafe lijk kind, dat na tal van omzwervingen weer bij zijn moeder terecht komt, zal echter weer voor anderhalf uur het zelfde medelijden voelen met de kleine Remi. en bewondering voor de vreemde zwerver Vltalls, die zich over de ver schoppeling ontfermt. En wie het ver haal niet kent zal. na deze film te heb ben gezien er misschien toe komen het boek eens te gaan lezen. Het valse spoor In het Rembrandt-theater draait deze week „Het valse spoor", het tweede deel van de tweeweekse se riefilm „Zorro's zwarte zweep". Het is een boeiende film van hel „Wild-West-genre, waarover wij verleden week reeds het een en an der schreven. Vooraf wordt ge draaid „Ontmaskerd" met Gene Autry in de hoofdrol. Ook een film, waarin veel geschoten en woest paard wordt gereden. Mademoiselle s'Amuse Het is een nogal vreemd filmpje, „Mademoiselle s'amuse". Het gaat over een jongedame van omstreeks negentien jaar met een schatrijke pipa, die bijna nooit thuis is, en met een machtig huis. fantastische auto's, series aanbidders enzovoort. Het meisje krijgt pa zo gek om haar een dansorkest cadeau te doen op haar verjaardag en dat is dan de band van Ray Ventura. En daar is eigenlijk alles mee gezegd, zo wel het weinige goede als het vele slechte. Het verhaaltje is volkomen kolder, de muziek goed en de film op zich zelf is er een, die, als de techniek inmiddels niet zo vooruit was gegaan, zou herinneren aan de eerste dagen van de cinematografie. school moet, ga met frisse moed aan de slag." De heer Jansen dankte de burge meester, namens de leidsters en leiders voor zijn vriendelijke woor den. Hierna marcheerden de kinderen met muziek van „Birkhoven" naar de oude stad. Van de finales van de sportwed strijden, welke gistermorgen op het sportterrein „Birkhoven" werden gehouden, dienen nog de volgende uitslagen worden vermeld: Voet ballen, le prijs: Soesterkwartier I, 2e prijs: Kruiskampkwartier, 3e prijs: Rubensstraat, 4e prijs: Soes terkwartier II. Handballen: le prys: Rubens straat, 2e prijs: Soesterkwartier II, 3e prijs: Soesterkwartier I, 4e prijs Kruiskampkwartier. Nu is de actie „De jeugd van de straat" ten einde, en zij is een succes geworden! Zwitsers jodelden in burgemeesterstuin Eén der leden tijdens tournee overleden „Hartelijk welkom in onze stad", rei burgemeester Molendijk Vrijdagmiddag tegen dc leden van de Jodlcr-groep Schlosrbriinneli en de Landlcrkapcllc „Die drci Tannen". toen zij hem en zijn echtgenote in zijn tuin een aubade kwa men brengen. De Zwitsers, die een tournee door Nederland maken en thans te gast zijn bij de afdeling Amersfoort van het Genootschap „Ne derland-Zwitserland" werden door de heer G. R. Ebcns aan de heer en me vrouw Molendijk voorgesteld. Dc Jodlcr-groep zong hierna enige liederen. Er bleven heel wat mensen bij het hek van dc hurgcmccstcrstuin staan en toen dc jodelaars hun laatste lied hadden gezongen, klaterde er een spontaan applaus op, zowel binnen als buiten het hek. In zijn in het Duits uitgesproken welkomstrcdc, Jcgde. dc burgemeester nadruk op, dc banden, die Nederland cn Zwitserland «twee kleine landen in een onrustige wereld tezamen binden. Thee en gebak werden aangedragen en de Zwitsers gaven daarna nog enige jodel nummers ten beste. Erg opgewekt waren ze overigens niet, cén van de leden, de heer Max Weber uit Luzern was de vorige dag in Kampen overle den. Hij laat een vrouw en een baby van twee weken achter. „In ieder geval zullen wc in Amers foort optreden zei dc leider der Zwit sers, de heer Stciner. „Al was het alleen maar om geld te verzamelen voor het gezin van onze overleden makker". Het bestuur van de plaatselijke afde ling deelde ons mede, dat voor dit doel het grootste deel van de recette van de hedenavond in Amicitia te geven uit voering zal worden afgestaan. Men hoopt van dc Nederlandse Bank medewerking te ontvangen bij het overmaken van het bedrag -naar Zwitserland. Blijft Zilveren Lange Jan in onze stad? Voor de tweede helft van het door H.V.C. georganiseerde „Lange Jan"- tournool zal ongetwijfeld veel belang stelling bestaan Zondag a s. zal immers worden uit gemaakt wie voor het eerste Jaar houder zal worden van de wisselprljs. de zilve ren Lange Jan. In dc eerste ronden ls reeds gebleken dat de vier tweede klassers. H.V.C Borne, ODS. en U.V.S, in kracht niet veel voor elkaar onderdoen, hoewel dc grootste belangstelling natuurlijk naar om de "rste plaats tussen H.V.C. en O.D.S uitgaat, zullen dc be zoekers, die U.V.S cn Borne reeds heb ben zien spelen, ook de wedstrijd tussen deze beide sterke tweede klassers niet willen missen. Of het onze stadgenoten zal gelukken de zilveren toren In Amersfoort tc houden ls natuurlijk nog een vraag Vast slaat dat de roodwltten het moei lijk zullen krijgen Vooral de door tastende voorhoede van de Dordtenaren ral het dc H V C.-verdcdlging moeilijk maken Het frisse aanvalssocl dat het H V C -aanvalsqulntct vorige Zondag speelde geeft echter veel vertrouwen voor deze zware wedstrijd. Soest Amersfoort moet even op insignes wachten Dc verkoop van jubileuminsignes ten bate van het Nationaal Hulde blijk (Fonds voor kankerbestrij ding) gaat in Amersfoort uitste kend; reeds enige malen heeft het Plaatselijk Comité insignes moeten bijbestellen. De verwachtingen zijn dan ook verre overtroffen en nog steeds houdt de vraag er naar aan. Dus is het PI. Comité er toe over gegaan er nog enige duizenden te bestellen. Maar de belangstelling voor deze insignes, welke aanvan kelijk slechts aarzelend bleek, is in het gehele land zo groot gewor den, dat het ondoenlijk is alle be stellingen spoedig af te leveren. De Rijksmunt werkt dag en nacht en levert op het ogenblik 50.000 a 60.000 insignes per etmaal. Op he den moeten echter nog ruim 700.000 insigne:, worden afgeleverd om aan alle aanvragen te voldoen. Getracht is paritculiere firma's voor de aanmaak in te schakelen, maar dat is helaas mislukt. De Rijksmunt werkt nu met man en macht maar kan de productie met verder opvoeren. Niettemin zal aan alle bestellingen kunnen worden voldaan, zij het dan ook kort vóór de hoogtijdagen van eind Augustus en begin September. De actie blijkt dus wel een groot succes en het laat zich aanzien, dat dit nog groter zal worden omdat het Nederlandse volk er algemeen prijs op stelt het insigne te dragen ook al zal voor velen de gelegenheid daartoe eerst bestaan even vóór of tijdens de feestelijkheden. Het Plaatselijk Co mité vertrouwt reeds binnenkort weer een zending insignes te zullen ontvangen en dan zal nog nader bekend worden gemaakt waar deze te krijgen zijn. Tot zolang zullen de nu teleurgestelden geduld moeten oefenen. Maar men kan er van ver zekerd zijn, dat er nog weer insig nes zullen komen. Indeling competitie De indeling van de voetbalcompe titie van de Ned. Politie Sportbond voorzover daarbij elftallen uit Amersfoort, Utrecht en Gooi- en Eemland zl1n betrokken, luidt als volgt: le klasse B: Amersfoort. Hilversum. Baam. Bussum. RSDU (Utrecht). RSDA (Utr. Gem. Pol.). Zaandam en Zeist. 2e klasse C: Hilversum 2. Gouda, RSDU 2. Soest. Utrecht en Zuilen. Feestprogramma Soest Het programma der feestelijkhe den ter gelegenheid van het rege ringsjubileum van H M. de Ko ningin. ls als volgt samengesteld: Woensdag 25 Augustus opening van de tentoonstelling in ..Eltheto" 50 jaar Oranie. Zaterdag 28 Augustus te 15 uur, opening tentoonstelling* „Verleden en toekomst van Soest". Zondag 29 Augustus enige voet bal wedstrijden van S.E.C. tegen elf tallen van de Haagse derde klasser „Terlaag". waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Feestco mitè Maandag 30 Augustus: 9.30 uur Tentoonstelling en keuring van fok vee. 13 30 uur: Concours Hipplque en Ruiterfeest: 20.15 uur: Oranie Feest-cantate in het Openlucht theater, uit te voeren door Soester zangeressen en zangers, onder lel ding van Jan Bartelsman. met me dewerking van kinderkoor en or kest verder optreden met een spe ciaal programma van dc mannen- zangvereniging „Apollo" onder lei ding van A. v. d. Pijl. 20.15 uur: Feesteoncert ln het Rosarium, door de Chr. Harmonie „Hosanna" uit Amersfoort. Dinsdag 31 Augustus: Nationale feestdag. 7.30 uur: Luiden der klokken; 7.15 uur: Koraalmuziek door P V.O. vanaf de toren van de Oude Kerk; 9 uur: Kerkdiensten; 10.30 uur: Koorzang door Soester zangeressen en zangers, onder leiding van Jan Bartelsman en Mannenkoor ..Apol lo", o.l.v. A. v. d. Pül; 11.15 uur: Plechtige Raadszitting, welke door luidsprekers zal worden uitgezon den: 11.30 uur: Zang door school kinderen, waarna toespraak door ,de Burgemeester van Soest; 15 uur: Grote fcestoptocht (Reclame-. Bloe men. Allegorisch, verenigingen); 20.15 uur: Opvoering van „Oranje Bruiloft" in Openluchttheater; 20.15 uur: Feesteoncert in het Ro sarium; 10.30 uur: Fakkeloptocht en muzikale rondgang naar het vreugdevuur aan \lc Ossendamweg Woensdag 1 September. 14 uur:: Wedstrijden voor vlie gers en zweefvliegtuigen. Tevens keuring der modellen. Donderdag 2 September. 14 uur: Rondrit ouden van da gen met auto's. 18.30 uur: Wedstrijd op trans portrijwielen. Zaterdag 4 September. 14.30 uur: Ringsteken op moto ren op landgoed „Braamhage." 14.30 uur: Gratis openluchtvoor stelling voor alle schoolkinderen. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk 10 uur Ds. E Groeneveld, 17 uur Ds. M. Verkerk. Emmakerk 10 uur Ds. J. I. v. Schaick (Chaam), 17 uur Ds. E. Groeneveld. Heeskapel 10 uur Ds. M. Verkerk. Eltheto 10 uur Kinderkerk. Zonnegloren 10 uur Ds. E. Pot (Haarlem). Evangelisatiesamenkomsten Zondag 22 Aug. 19 uur huize „Buitenzorg" Heideweg. Ds. E. Groeneveld. Geref. Kerken. Julianakerk 8.30 en 10.15 uur Ds. H. Bouma (Nieuw Loosdrecht), 15 en 17 uur Ds. A. Brouwer. Zondagavond 20 uur Straatprediking op Koninginne- laan hoek Beetslaan Ds. A. Brou wer. Medewerking Evangellisatie- koor „De Roepstem". Wilhelmina- kerk 10 en 17 uur Ds. C. M. v. d. Loo (Dordrecht). Zaterdagavond 20 uur straatprediking pleintje Soesterbergsestraat. Geref. Kerk Gebouw „Rehoboth", Buntweg, 9 en 15 uur Ds. J. E. Westerhuis (Arnhem). Chr. Geref. Kerk 10 er. 16 uur Ds. L. de Bruyne. Geref. Gemeente Kleine Rem- brandtzaal 10 en 17 uur Leesdienst. Maandag 19.30 uur Ds. M Blok (Zeist). Ver. Vrijz. Godsdiensti- gen Afd. Ned. Prot. Bond Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan, 10.30 uur Mej. C. E. Jolles. Doopsgezinde Gemeente. Kerkge bouw Eemnesserweg 63, Baarn, IC. 15 uur Ds. A Mulder (Dor drecht). LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 uur Ds. A. G. Haring. Burgerlijke stand Getrouwd: J. J. W. M. van Steen en R. G. Hilhorst. W. Maas en F. D. Th. M. Sloothaak. J. Ver linden en M. F. v. d. Witte. Overleden: Soutje Bakker, 78 j., geh. met C. Krabbendam. Henricus Smits, 60 jaar, geh. met A. J. Kratz. Suzanna E. Geraud, 95 jaar, ongehuwd. B.D.C. tegen Baarn B.D.C. zet a.s. Zondag de neder laagwedstrijden voort met een stryd tegen Baarn I. Dit kan een pittige strjjd worden. S.E.C. heeft ln verband met het l0-1ang bestaan der combinatie van Soest en ES- VAC. enige wedstrijden georgani seerd. n.l. 12 uur: SEC 2't Gooi combinatie; 2 uur: wedstrild van veteranen van Soest en Esvas; 3 u. S.E.C. I's-Graveland I. Medische Zondagsdienst Zondag a.s ls geopend apotheek „Soestduk" van Weedestraat 46. SOESTERBERG Dr. Schook, Dolderseweg 59 te Den Doldcr, zal a.s. Zondag de artsendienst waarnemen. TEGEN PUNEN EN GRIEP 30 TABLETTEN I 0.7» Hoeveldken Medische dienst Zondag wordt de artsendienst alleen voor spoedgevallen waarge nomen door dokter W. Verbeek te Hoogland, telef. K3493-260. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. A. Bout van Amersfoort. Geref. Gem. Geb. „Bouwust", 9.30 en 6.30 u. Leesdienst. Advertentie 1 Bij een Gouden Bruiloft ln Rhcncn, Vroeg een kleinzoon, die ook was verschenen- „Hoe komt U zo oudv" En Opa zei bout: „Tip van Bootz hield ons bet op de benen." Inz. Hr Th, F.. A'dam. ontv. 1 fl. TIP Radio-programma Hedenavond HILVERSUM I' 19 00 Nieuws: 19 15 Gram muz.: 19 30 Franse chansons; 19.45 Rcg ultz 20 00 Nieuws: 20 05 Gr. muziek; 20 20 Renortage van de kathe draal van Keulen: 2125 Gr muziek* 22 00 Weekend serenade: 22.37 Actuali teiten: 22 45 Avondgebed: 23 00 Nieuws: 23 20—24 00 Lener strijkkwartet. HILVERSUM II: 19 00 Artistieke staal kaart: 19.30 Wie komen er in Augustus naar Amsterdam? 19 45 Vijftig: Jaar Godsdienstig leven: 20 00 Nieuws: 20 05 Dingen van de dag. 2015 Omroepor kest; 21 15 Socialistisch commentaar: 21 30 Vindobona schrammcln: 22- Hoor spel: 22 35 Rawicz cn Landauer (piano- duol; 23 00 Nieuws: 23 15—24 00 Dans muziek. Morgen HILVERSUM I: R 00 Plechtige viering 700 Jarig bestaan Kathedraal van Keu len: 9 30 Nieuws: 9 45 Koor: 10.00 Kerk dienst: 11.30 Na de kerkdienst: 1215 Apologie; 12.35 Orkest zonder naam: 12 55 Zonnewijzer; 13 00 Nieuws; 13 20 Orkest zonder naam; 13.40 Spineuza: 14 00 Reisgenoten, cabaret: 14 40 Mu ziekcorps van dc Schutterij; 15 00 Gr. platen. 15.22 Middenstand in opgang: 15 32 Muzikale Tombola: 16.10 Wereld- kamploenschanoen wielrennen; 16 25 Vespers; 17 00 Studiodienst: 18 30 Reg. ultz 19 00 Oude Psalmen ln een nieu we tijd; 1915 Bladzijden uit miin In disch Dagboek: 19 30 Nieuws, weer: 19 45 BB C. Theater orkest: 19 50 In 't Boeckhuys; 20.05 Arthur Rubinstein: 20 12 Klein orkest; 20.45 Beethoven con cert: 21.40 Lutstcrsoel ..Een geschiede nis van het geluk"; 22 02 Septet Johnnv Ombnch: 22 37 Actualiteiten: 22 45 Avondgebed; 23 00 Nieuws: 23.15 Bos ton Svmph. Orkest. HILVERSUM II 8 00 Nieuws; 8.18 B BC Symoh orkest; 8 30 Nederland va- cantieland; 8 40 Intermezzo: 912 Post- dulvenberlchten: 9 15 Men vraagt: 9.45 Gccsteltik leven; 10 00 Paul Godwin Trio: 10 30 Voordracht: 10 50 Gr. platen; 1105 Omroep orkest; 12 00 Gr. platen: 12 30 Praaes mannenkoor: 12.40 Twintig minuten Buda-Pcst New York: 13 00 Nieuws; 13.20 Muziek uit Hongarije cn Roemcnieë; 13 50 Reportage Wereld kampioenschappen; 14 00 Gr platen: 14.05 Boekenhalfuur: 14 30 Kamerorkest: 15 45 Filmpraatje; 16 00 John Renova; 17 00 Harmonie S.H.V.; 17.15 Gemengd Zangkoor; 17 30 Accordeon vereniging: 17 45 Wereldkampioenschappen wiel rennen: 18.00 Nieuws; 18 15 Wereldkam pioenschappen; 18 30 Flitsen openings- dlcnst van het Congres van de Wereld raad der Kerken: 20.00 Nieuws: 20 05 Reportage: 20 15 Waltztlme; 20 45 Drtc mannen ln de sneeuw, hoorspel: 21 15 Fragmenten uit Opera's; 22 20 Ooe- ningszitting van de Wereldraad: 22 50 Gr platen: 23 00 Nieuws; 23.15 Franz Liszt concert. Maandag HILVERSUM I: 7 0Q Nieuws: 7 15 Reveille; 7 45 Woord voor de dag: 8 00 Nieuws: 8 15 Te Deum Laudamus; 9 00 Pianosoll: 9 15 Ochtendbezoek: 9.30 Llcnte klanken 10.15 Yehudln Menuhln; 10,30 Morgendienst: 11.00 Munchener Philh orkest: 11 20 Van oude cn nieuwe schrijvers; 11 40 Zanfrecltal: 12.00 Ultz. Wereldraad der kerken; 12 30 Weer; 12.33 Ned. Kamerkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Orj^'concert: 14 00 Vacantievertel- line; 14 t* Uit Opera's van Russische componisten: 15.30 Koor; 16.00 Bijbel lezing; 16 45 Philadelphia orkest; 17 00 Klcuterklokje klingelt: 17.15 Planoreci tal; 17 45 Reg ultz.; 18 00 De vijf Zapa- kara's: 18 15 Sport; 18.30 Reg ultz. HILVERSUM II: 7 00 Nieuws: 7 15 Muziek by het ontbijt; 8 00 Nieuws; 8 18 Lichte klanken; 9 00 Glazounof concert; 9.30 Waterstanden: 9 35 Tsjechisch sym phonic ork.; 10 00 Morgenwijding; io 20 New Symph. orkest: 10 30 Voor de vrouw; 10 45 Regenboog: 1120 Plano recital; 11 40 Verkoopkunde; 12.00 Stra- dlva sextet; 12.30 Weer; 12.33 Wereld kampioenschappen Wielrennen; 12.38 Kilima Hawaiians; 13 00 Nieuws: 1315 Kalender; 13.20 Vaudeville orkest; 14 00 Viool en piano; 14.30 Zomer en gezond heid; 14.45 Solisten, koor en orkest Staatsopera; 15 25 Vleugels van de tUd; 16.47 Musette klanken; 17.00 Voor dc Jeugd. 17.30 Wereldraad der Kerken: 13 00 Nieuws; 1815 Wereldkampioen schappen Wielrennen; 18 20 Varia; 18 25 Dolf van der Linden

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2