FLINKE JONGENS Buitenlanders gratis met vacantie in Frankrijk M E U R S I N G ass. Boekhouder Groot geknoei met benzine toewijzingen Radio-programma Kerknieuws mm Jppk WmÊsk ma Veense Boys won seriewedstrijden eerste prijs in van „Hoogland" J. L. DE BREE ORANJE PLASTIC DOEK GARDO' E. Noack's een flinke Brandpunten (Speciale correspondentie) PARIJS. Het leven in de Franse hoofdstad is in de zomer maanden gebeel verschillend van dat tijdens de andere maanden, 's Zomers nemen de buitenlandse touristen bezit van de stad, ter wijl de echte Parijzenaar met zijn hengellat de provincie intrekt. Hij logeert dan meestentijds bij een ver-familielid en brengt zijn dagen daar door in alle rust en eenvoud. Op de terrasjes van de Champs-EIysées, van Montmartre en in het Quartier Latin vindt men alleen maar buitenlanders en de ongelukkige, die niet met vacantie kan gaan hengelen in de provincie, voelt zich dan vreem deling in eigen stad. Zo was het mij ook vergaan. M'n kennissen waren de provincie in en alleen een uiterst belangrijke zaak, zoals die alleen maar in Pa rijs voorkomen, had mij kunnen verhinderen hen te volgen. Zo sleet ik als vreemdeling tussen de bui tenlanders mijn avonden op het terrasje voor „ons" café aan de Boulevard Saint Michel. Zelfs de kellners waren vreemden voor me, want de oude vertrouwden waren ook al weg. De vreemde talen en het slechte Frans gonsden me als bijen om de oren, totdat er plotse ling iemand kwam, die goed Frans sprak. En wat. kon dat anders zijn dan een oude bekende? Het was een kennis uit Charleroi, die met een vriend een vacantietrip deed naar Parijs en de Rivièra. Het verwonderde mij hem hier aan te treffen, want de laatste maal, dat wij hem zagen vertelde hij, dat al zijn Franse deviezen op waren en dat hij nu minstens tot ver in de herfst moest wachten om weer te kunnen komen. „Hoogstens kom ik op een schoen en een slof en eet bij jullie de boel op" zei hij toen nog en nu was hij- er weer. Wat ons het meeste verwonderde was echter, dat hij niet op een schoen en een slof kwam, maar met een gevulde portefeuille. Hij lachte ons in ons verbaasde gezicht uit. „Hoe hij dat had klaar gespeeld" vroegen we. Het was heel eenvou dig. Hij en zijn vriend waren alle bei met een auto uit Charleroi ver trokken, een huurauto met twee andere vrienden er bij. Bij de Franse grens hadden ze voor elke auto vijfhonderd liter benzine ge kregen. Vijfhonderd liter!! Dat was meer, dan een grote Parijse trans portonderneming per maand kreeg om twaalf vrachtwagens van vijf tien ton te laten rijden. Maar ze kregen dus duizend liter bij elkaar. Toen is onze kennis met zijn vriend in de trein gestapt en de twee an deren zijn met de auto's teruggere den naar Charleroi. In Parijs hebben ze hun bonnen voor duizend liter zwart verkocht aan een caféhouder, die zeventig francs per liter betaalde en dus kregen ze van de Fransen meer dan 700 gulden cadeau om een va- cantletocht te doen door Frank rijk! Zomaar, ze hoefden er verder niets voor te doen. Nu zouden ze fUn een paar dagen in Parüs blij ven en dan met de trein naar de Rivièra reizen! Hij vertelde me terloops, dat er nog veel meer Belgen en ook Zwit sers waren, die op deze wijze met vacantie gaan en dat zelfs de En gelsen en Amerikanen zich er niet voor schamen, want zelfs al neemt men zijn auto mee, dan is 500 liter nog tenminste vijf maal meer dan de normale behoefte. M'n kennis noemde me een sufferd, dat ik dat nog niet wist en lachte me uit om mijn eerlijkheid toen ik hem ver telde, dat ik het gemeen vond om zoiets te doen. Inderdaad blijken zeer veel bui tenlanders op deze wijze in Frank rijk te vertoeven. Het is betreurens waardig en in verscheidene Franse bladen wordt er al sterk tegen ge ageerd. De meeste bladen bepleiten een andere manier van toewijzing. Hoewel het kwaad nooit helemaal is uit te roeien, zou het toch aan zienlijk beperkt kunnen worden. Men zou op de bonnen het num mer van de auto kunnen drukken, zodat de bonnen dan gecontroleerd kunnen worden, maar dan moeten de pomphouders ook meewerken. Gelukkig is er echter ook een kans, dat het kwaad zichzelf voor een deel uitroeit. Er komen namelijk zoveel bonnen op de markt, dat de prijzen aanzienlijk teruglopen, zo dat men waarschijnlijk niet meer voldoende zal hebben aan de op brengst. Hedenavond HILVERSUM I: 19.00 Nieuws: 19.15 Actueel geluid: 19 45 Reg. ultz.: 20 00 Nieuws: 20 05 Progr proloog: 2015 Zo meravondconcert: 20.45 Causerie „Sleep boten op de Stations": 21.05 Ensc-mble Euphonia: 21 35 Nieuwe aanwinsten van onze discotheek; 21.45 Volkscon cert: 22.30 Met band en plaat voor U paraat: 22.45 Overdenking: 23 00 Nieuws 23 15 Ultz. Wereldraad der Kerken: 23.20 Mandollnata: 23 40 Philh Symph orkest HILVERSUM II: As It simmer yn Fryslan ls. 19.30 Mecstertrlo: 20.00 Nieuws: 20.05 Een vraag uit het rode Wenen: 20.15 Ramblers: 20.45 Er zijn maar weinig: 21 05 P S 21 35 Gram.muz 21.55 Orgelspel; 22.15 Omrornknmerork 23 15 Wereldraad der kerken: 23 20 we reldkampioenschappen wielrennen; 23.30 Populaire klanken. Morgen HILVERSUM I: 7 00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek: 7 30 Melodieën uit Enge land en Schotland; 7.45 Morgengebed: 8 00 Nieuws: 8 15 Pluk de dag; 9 00 Lichtbaken; 9 30 Royal Choral Society; 10 00 Klein, klein kleutertje; 10.15 Bal letmuziek: 10 40 Voordracht; 10,53 Mu ziek houdt fit; 11.30 Als de ziele luis tert: 1140 Piano; 12 00 Angelus: 12.03 Zangrecital: 12 30 Weer; 12.33 Oude me lodieën: 12 55 Zonnewijzer: 13 00 Nieuws 13 20 Oude en nieuwe melodieën; 13 45 Uit het boek der boeken: 14 00 Gram. muziek: 14.30 Voor de Vrouw; 15 00 Elck wat wils; 16 CO Zonnebloem: 16 30 Ziekenlof; 17 00 Vertelling na schooltijd: 17.15 Gr platen 17 30 Lang zullen ze leven: 1745 Reg uitz.; 18.00 Gr. platen: 18.20 Soort; 18 30 Reg uitz. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gr. platen: 7.50 Dagopening: 8 00 Nieuws; 8.15 Aubade: 8 45 Muziek uit de 18e eeuw; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Water standen; 9.35 Arb. vit,: 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Yehudi Menuhin: 10 50 Kleutertje luister; 11.00 Gr platen; 1145 Bezoek aan tentoonstelling ..De Nedcrl vrouw": 12.00 Lyra trio: 12 30 weer: 12.33 Americana: 13 00 Nieuws: 1315 Beschouwing ochtendzitting Wereldraad der kerken: 13 20 Dolf van der Linden: 13 50 Kinderkoor: 14 15 Karakteristiek van de wereldberoemde clown Grock: 14.30 Radiomatinee; 16.30 Mevr: De Leeuw van Rees: 16.35 Viool: 16 40 Een leuke plaat, een leuk liedje; 17.00 Col legium Muslcorum; 17.30 Middagzltting Wereldraad der Kerken: 18 00 Nieuws: 18.15 Tom Erich; 18 30 R.V U. Over de levensopvatting van de primitieve mens Gelijke rechten voor de vrouwen De economische en sociale raad van de UNO heeft de eerste drie artikelen van een zeven punten omvattend handvest aangaande de rechten van de vrouw goedgekeurd, waarbij de gelijkheid van mannen en vrouwen in alle geledingen van het economische, culturele, sociale en politieke leven wordt verkon digd. Films in Shanghai meest populaire ontspanning Elke maand bezoeken meer dan 4.000.000 personen de bioscopen in Shanghai. Er zijn in totaal 44 bios copen in de stad met 400.000 plaat sen. Hiervan zijn 20 bioscopen voor premières, 5 waar twede vertonin gen plaats vinden, 15 voor derde en vier voor vierde vertoningen. Chinese fillmliefhebbers zijn vooral gesteld op intrigues en ge ven de voorkeur aan een goed drama boven een blijspel. Hierdoor werd de tragische, in China ge maakte fillm „Tears of the Yangtze" gekozen als de beste Chinese fillm voor 1947 een groot succes. Wat betreft buitenlandse films geeft het publiek de voorkeur aan „Westerns" en technicolor boven zwart-witte films. Romeinse lofbetuiging voor H.M. de Koningin „Osservatore Romanowijdt een artikel aan het vijftigjarig re geringsjubileum van koningin Wil helmina der Nederlanden. Hierin wordt betoogd, dat de vorstin zich ..een ware moeder des vaderlands heeft betoond". Het blad zegt, dat de katholieken in Nederland de zelfde gevoelens van dankbaarheid hebben als de overigen en dat ge durende het bewind van koningin Wilhelmina het katholieke leven zich in Nederland heeft kunnen ontplooien. NED. HERV. KERK Beroepen te Leerbroek ds. D. J v. d. Graaf te Vinkeveen; te Heino ds. J. W. Beerekamp te Vlanen. Aangenomen naar Voorst ds. G. F. Voorhoeve te Terwlnselen. Bedankt voor Losser en voor Zonne- maire (Z.) W. J. Gunning te Wychen GEREF. KERKEN Beroepen te Echten (Fr ds. A. A. Oostenbrink te Oostburg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Meerkerk ds. W. Baay te Alphen a d Rijn; te Almelo Jac. Overduln te Meppel. Hoevelaken Raadsvergadering In de vergadering van de raad der gemeente Hoevelaken op Vrydag 27 Augustus 1948 te 7.30 uur ten gemeentehuize wordt de navolgende agenda behandeld: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorlopige vaststelling van het bedrag der uitgaven voor het openbaar lager onderwijs in verband met de vyfjaarlykse'afrekening. 4. Vaststelling verordening tot toekenning van een gratificatie van 2 aan het gemeente-personeel. 5. Voorstel tot wijziging der be groting 1947. 6. Voorstel tot het geven van de bestemming van openbare weg aan de Stoutenburgerlann. 7. Vaststelling reglementen rechts toestand Secretarie, Ontvanger en Ambtenaar van de Burgerlijke Stand. 8. Voorstel 200,subsidie te verlenen aan de Oranje-vereniging in verband met de viering van het regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. 9. Mededeling waterschouw. 10. Rondvraag. Auto in brand Op het kruispunt te Hoevelaken vloog een luxe auto tengevolge van warm lopen in brand. Met be hulp van emmers water wisten de inzittenden het vuur te bedwin gen. Na een half uur werd de reis weer voortgezet. Op het terrein van de Amsterdamse eerste klasser „De Volewijckers" werdZondagmiddag ter opening van het voetbalseizoen het Zilveren pont"-tournooi gehouden. A.G.Ó.V.V. wist door een 20 overwinning op de Volewijckers beslag te leggen op de „Zilveren pont". Links een spelmoment uit de beslissende wedstrijd, rechts het over handigen van de Zilveren pont" door de voorzitter van „De Vole wijckersde heer H. Erbée aan de aanvoerder van A.G.Ó.V.V.de heer H. Jonker. Motorrijder ernstig gewond Zaterdagmiddag vond op de Nij- kerkerstraat te Hoevelaken ter hoogte van huize „Doornehaag" een aanrijding plaats tussen een wielrijder en een motorrijder. Toen de wielrijder J. K. uit Hooglander veen de weg wilde oversteken wachtte hij op het rechter wegge deelte voor een auto en merkte de naderende motorrijder niet op. Deze trachtte K. nog te ontwijken maar dit gelukte niet. Beiden werden tegen de grond gesmakt en bleven liggen. Toesnellende automobilisten verleenden de eer ste hulp. J. K. had enige verwon dingen aan het hoofd opgelopen en stond vrij spoedig weer op. De motoorijder afkomstig uit Emmer- compascuum was er echter erger aan toe. Hij had een zware kaak- wonde. Op advies van dr. Klaaren- beek werd de man per auto van de G.G. en G'.D. naar het St. Elisa beth ziekenhuis te Amersfport vervoerd. De duo-passagier kwam met de schrik vrij. TUINKALENDER 23 AUGUSTUS Een klein doch zeer schadelijk insect, dat zowel op de Azalea's als op andere kamer planten wordt aangetroffen, is de zwarte vlieg, officieel de Thrips genaamd. Dc aamoezigheid van liaar vele, uiterst kleine larfjes be speurt men door kleine zilverkleu rige vlekken op de bladeren. De bestrijding ervan is niet gemakke lijk. Men wete echterdat vochtige lucht nadelig is voor de ontioikke- ling van de zwarte vlieg. Daarom is het raadzaam de aangetaste planten geregeld te bespuiten. Een ander schadelijk beestje, dat zich ook in groten getale op de achterzijde der bladeren van kamerplanten en tuingewassen gaat nestelen, is de spint. Dit is een mijt van nauwe- lijks Zr mm lang, die dc bladeren met fijn spinsel gaat bedekken. Ook de spint heeft een hekel aan vocht en kan bij kamerplanten door bespuiting worden tegenge gaan. l.ou tdnn Prinses Margaret werd achttien jaar Prinses Margaret Rose, de jong ste dochter van het Engelse ko ningspaar, heeft Zaterdag haar achttiende verjaardag gevierd. Op het avondpartijtje te Balmoral in Schotland, waar de koninklijke fa milie op het ogenblik vertoeft, was o.m. ook de 22-jarige markies van Blandford aanwezig, die genoemd wordt als huweliikscandidaat voor de jongste Engelse prinses. Prinses Margaret Rose vierde Za terdag haar lSe verjaardag op Bal moral Castle in Schotland, waar de Engelse koninklijke familie op het ogenblik vertoeft. Bij de viering was ook John Spencer-Churchill, markies van Blandford. aanwezig, die de laatste dagen herhaaldelijk wordt genoemd- als de toekomstige verloofde van Prinses Margaret. Hoogland Amersfoortse Boys tweede Onder zeer grote belangstelling en begunstigd door het zachte weer, werden Zondagmiddag de door de v v. „Hoogland" georganiseerde se riewedstrijden, op het terrein aan de Langeoord beëindigd. Deze laatste middag bracht aller eerst APWC II tegen Amsvorde II in het veld, om de derde en vierde prijs. Beide clubs lieten echter verstek gaan. Hierbij zij opgemerkt dat AP WC tijdig bericht had gestuurd en vervangen zou worden door HSV I, die echter nodeloos Whchtte op de te genpartij. Zodoende kon in deze be- Schotte (België), die in 7 uur 30 min. 42.5 sec. het wereldkampioen- •cliap professionals wonna het volbrengen van de rit. slissende middag slechts één wed strijd worden gespeeld om de eerste en tweede prijs, een grote en kleine beker. Hiervoor moesten Veense Boys I en Amersfoortse Boys III iy het veld treden. Amersfoortse Boys kwam spoedig na aftrap gevaarlijk opzetten, doch allengs kwam Veense Boys er beter in cn toen bij een gezamenlijke aan val de middenvoor over de bal strui kelde doch deze nog juist voor het doel wipte, schoot G. Doppenberg van twee meter afstand onhoudbaar in, (1—0). Amersfoortse Boys gaf echter spoe dig handenvol werk aan de Veense Boys-keeper, die zoiets wel toever trouwd was. Een aardig gelijk-op- gaande strijd volgde na de hervat ting, die van beide zijden zeer ge vaarlijke momenten te zien gaf. Bij een Veense Boys-aanval miste een Amersfoortse Boys-back en midden voor G. Berculo was er als de kip pen bij om er 20 van te maken. Dc Amersfoorters weten enige uiterst gevaarlijke voorzetten te forceren maar het zit hen niet mee en vrij on verwachts maakt Veense Boys cr 3— 0 van, door een prachtig en onhoud baar schot van haar linksbuiten B. Wilgenburg. Een Amersfoortse aan val resulteert in een doelpunt van linksbinnen T. de Graaf, (31). Jammer dat bij een Veense Boys- aanval een incident plaats had, waar door van beide partijen een speler van het veld moest worden gezon den. Spoedig echter ging het spel weer gewoon door. Nog eenmaal wist linksbuiten Wilgenburg van Veense Boys te doelpunten, (4—1). Door de heer Boere werden de prijzen uitgereikt aan Veense Boys en Amersfoortse Boys. Geslaagd buitenconcert Zaterdagavond j.l. gaven de har monievereniging „Lisiduna" en de zangvereniging „Kunst Veredelt" voor een aandachtig en talryk pu bliek, naby café Van Dalfsen te Ba- voort een buitenconcert. Beide verenigingen hebben weinig leden. Ondanks dit feit, werd het geen er op het programma stond, uitstekend ten gehore gebracht. Uit het politie-rapport In de afgelopen week werden ver schillende wielrijders geverbaliseerd wegens ryden zonder voor- en ach terlicht. Enkele autobestuurders bleken by controle niet in het bezit te zijn van de vereiste papieren. Een proces verbaal was het gevolg. Toen de politie deze week bericht kreeg dat er een dronken man op de stoep voor een perceel lag, bleek dit alarm loos te zyn. Wat was het ge val Een vacantieganger werd op de late avond door een onweersbüi overvallen. Natuurlijk ging hij schuilen. De man was zeker overver moeid, want de politie trof hem sla pende aan. Een landbouwer onder Hametfs- veld kwam tot de ontdekking dat zijn rywiel verdwenen was. De bru tale dief had tevens een hoeveelheid spek meegenomen, om zijn honger te stillen. Er wordt naar de dader ge zocht. Collecte voor huldeblijk Ten behoeve van het comité Na tionaal Huldeblijk voor kankerbe strijding zullen in de loop van deze week enige dames bij de inwoners dezer gemeente de reeds bekende insignes a 0,50 aanbieden. Soest Betrouwbaarheidsrit voor motorrijders De motorclubs uit Amersfoort, Hilversum, Soest, Soesterberg en Zeist, hadden Zaterdag j.l. een be trouwbaarheidsrit georganiseerd voor hun leden. Voor deze rit be stond buitengewoon veel belangstel ling. Het bestuur der motorclub Soest had deze middag de leiding en had een moeilijk parcours uitgestip peld. Om half drie verschenen onge veer 60 motorrijders aan de start, die voor stationskoffiehuis „Soest- duinen" plaats had. De finish was bij het clubhuis der motorclub Soest" in café „Zonne- heuvel" waar de eerste rijders om ongeveer half zeven arriveerden. Prijswinnaars werden: 1. Minen te Amersfoort. 2. Donath te Zeist. 3. Batenburg te Amersfoort. 4. Boo ne te Amersfoort. 5. Van den Akker te Hilversum. 6. Van Dijk te Amers foort. De voorzitter van de motor club „Soest" reikte met een toopas- selijk woord de pry'zcn uit. DBCBaarn 32 De tweede nederlaagwedstryd van BDC, thans tegen Baarn I, is weer geen nederlaag geworden, doch een kleine overwinning. BDC dat mor menteel over een goed combinerend elftal beschikt, was in deze wedstrijd weer buitengewoon goed op dreef. Na 10 minuten maakte de midvoor v. d. Berg het eerste doelpunt, 10. Voor de rust gelukte het zijn broer, de linksbuiten, om de voorsprong op 20 te brengen. Baarn pakte na de rust energieker aan en het mocht de ploeg gelukken de partijen op gelijke voet te bren gen. De verstandhouding in het veld werd er niet beter op na deze ge lijkmaker. Toen kort voor het eindo de midvoor van BDC nogmaals de Baarn-keeper passeerde, en de stand op 32 bracht, werden de ge moederen dusdanig verhit, dat een Baarnspeler zich een moment vergat en door de scheidsrechter naar de kleedkamer werd verwezen. Dit deed do maat by Baarn overlopen en uit protest verliet het gehele Baarn- elftal het veld. Jubileumwedstrijden van SEC In verband met het 10-jarlg be staan van S.E.C. hadden Zondag middag in het Burg. Dekethpark enige jubileumwedstrijden plaats. Om 12 uur bonden de reserves van S.E.C. dc strijd aan tegen een 't Gooi combinatie. Deze strijd bracht S.E.C. 2 een 21 overwin ning. Dat de oud-leden van de vroe gere verenigingen Soest en ESVAC het voetballen nog niet verleerd zijn. bewees de wedstrijd tussen beide veteranenelftallen. De oud- voorzitter van ESVAC. de heer P. J. Clements, fungeerde hierbij als scheidsrechter. Er deden zich nog aardige spel momenten voor. De ESVAC vetera nen wonnen tenslotte met 23. Dc hoofdschotel van deze middag vorm de wel de wedstrijd tussen het le elftal van S.E.C. (met de nieuwe spelers) en 's Graveland I. De voor zitter van 's Graveland feliciteerde het bestuur en spelers van S.E.C. met het 10-jarlg bestaan der com binatie en liet dit vergezeld gaan van een schitterende mand met bloemen. Hierna nam de wedstrijd een aanvang, onder leiding van de heer Bührman. 's Graveland zette terstond een hoog tempo in, dat S.E.C. in het eerste kwartier niet bij kon houden. Door een misverstand in de SEC verdediging gelukte het de 's Gra veland midvoor van kortbij te doel punten zodat 's Graveland. na een kwartier, de leiding nam. (01). SEC kwam er hoe langer hoe beter in en menig hachelijk moment speelde zich voor het doel der gas ten af. Hun doelman voorkwam twee doelpunten. Na 35 minuten zwenkte links-buiten Van de Broek met de bal naar binnen en gaf de 's Gravèlandkeeper geen schijn van kans.ll1). Er was nog precies één minuut in de eerste helft te spelen, toen links-binnen O. Maas- sen de bal vrij kreeg en met een hard schot SEC de leiding bezorg de. (21). Na de hervatting was het weer J. v. d. Broek die de voorsprong vergrootte 31 's Graveland zakte af en vertoonde vermoeidheid. De SEC spMers bleven echter rustig doorspelen en toen na 30 minuten de SEC midvoor Leussink de stand op 4l bracht, was het geheel ge daan met 's Graveland. Jammer ge noeg voor de 's Gravelanders ont brak het hun aan een goede schut ter in de voorhoede. De vooi^itter van SEC. dr. P. Donker, bood- na afloop van deze sportieve wedstrijd, de aanvoerder van 's Graveland. als herinnering, een fraaie beker met inscriptie aan „1938 S.E.C. 1948". Schuur in brand Zaterdag werd de Vryw. Brand weer van Soest gealarmeerd voor een uitslaande brand ten huize van de familie V. aan de Steenhoffstraat. Het bleek echter dat een achter de woning staande schuur in lichte laaie stond. Met enige stralen water kon de brand bedwongen worden. Er werd geen schade aan de woning toegebracht. De brand Ls ontstaan doordat kin deren met lucifers in deze schuur hebben gespeeld en licht ontbrand- bare stoffen vuur hebben gevat. Verzekering dekt de schade. Laatste voorstelling in openluchttheater Als laatste voorstelling van dit seizoen zal Dinsdagavond a.s. in het Openluchttheater aan de Soester- bergsestraat, worden gegeven „De Zwarte Ridder van Rynlandt" (Vrouwenschaeck) door het Zuid- Nederlands Toneel, onder leiding van Pierre Balledux. Geen wielrijders meer op de rijweg Zaterdag zyn de officiële borden aangebracht, waardoor de rijwiel en wandelpaden achter de bomen rijen aan weerszijden van de Van Weedestraat en Burg. Grothestraat te Soestdyk, als zodanig zyn aange wezen. Wielryders en wandelaars» mogen thans geen gebruik meer maken van de z.g. rijwielpaden op de ryweg of het verharde pad langs de bestra ting, van het station Soestdyk af tot Hotel Trier. De politie zal in de beginne waar schuwend optreden.* Ook Soesterberg gaat feestvieren Door de Oranje-vereniging „Wil helmina" werd het volgende pro gramma voor de jubileumfeesten opgesteld:: Dinsdag 31 Augustus, 10 uur. Plechtige opening der feestelijkheden. Muziek Volks zang Herdenkingstoespraken. 14 uur: Kinderspelen voor meis jes en jongens. 15 uur: Volksspelen. 19.30 uur:: Optreden van kun- stenaar-telepaath. 21.30 uur: Volksoptocht met muziek of concert zonder optocht. Van 's middags 13.30 uur tot 18 uur gelegenheid om in een ver sierde Jan Plezier een rondrit door Soesterberg te maken. Woensdag 1 September 16 uur: Vliegerwedstrijd. 18 uur: Gecostumeerde voetbalwedstrijd. Donderdag 2 September: 16 uur: Jongensvoetbal. 19.30 uur: Voorstelling door de toneelvereniging „Maskarade" van „Om de Koningsmacht" in Huis ter Halve. Vrijdag 3 September. 19.30 uur: Concert door de „Postharmonie" uit Amersfoort. Zaterdag 4 September: 15.30 uur Demonstratie van de Vrijwillige Brandweer en E.H.B.O. 19.30 uur: 2e. voorstelling van „Om de Koningsmacht." Voor 6 cn 7 September: Concerten Allegorische op tocht Klompendans met volks dansen en tot besluit een licht- stoet. DE ZAAK BROUWER De kantonrechter voor Tribunaal zaken te Utrecht bevestigde heden het vonnis van het Tribunaal d d. 18 Febr. '48. waarbij aan J.L. Brouwer wegens politieke gedragingen in be zettingstijd bepaalde strafmaatrege len werden opgelegd. In afwijking daarvan werd echter bepaald, dat de opgelegde internering gelijk zou zijn aan de duur der voorlopige detentie. Burgerlijke Stand Geboren: Frederik Jan, z. v. J. v. d. Berg en H. H. Tüllman. Jo sephine Anne, d. van D. Wester laan en E. H. v. d. Pol. Cornelia, d. v. J. Wiss en W. T. Voorne- veld. Maria Jozephina Joanna, d. van E. Hilhorst en J. H. Elfrink. Wilhelmina Neeltje Monica, d. v. F. Bodewes en H. L. van Dongen. Theodora, d. v. G. v. d. Broek en W. Hols. Jacoba Wilhelmina, d. v. M. J. Drissen en E. C. P. Ambro- sius. Erik, z. v. G. Feis en E. Dou- dart de la Grée. Wilhelmina Ever- dina Theresia, d. v. G. W. Kok en G. M. Stalenhoef. Maria Coleta Bernadette Theresia, d. v. P. C. M. Butzelaar en H. M. M. Coebergh. Peter Marinus, z. v. B. v. Boeijen en M. P. v. Kempen. Alexander Boudewijn, z. v. G. Reimerink en H. J. M. Kok. Tandarts KORTE BERGSTRAAT 3 PRAKTIJK HERVAT 100 cm. breed per mtr. 1.95 Voor versiering en wimpels Bloemendal hoek 't Zand Tel. 3198 - Amersfoort Stichting „DE OPBOUW" Janskerkhof 18 - Utrecht vraagt voor direct: voor het Kinderhuis „Voor- daan" te Groenekan en voor het Kinderhuis „Noord hoorn" te Apeldoorn: ASSISTENTEN VOOR DE KINDERAFDELINGEN Bij voorkew met diploma kinderverzorging. ASSISTENTEN VOOR DE KEUKENAFDELING Bij voorkeur met diploma huishoudschool. Leeftijd boven 21 jaar. Sollicitaties aan het bestuur Pastolda's 't hek geheim" zegt de zuster. 'i Geheim voor blanke tanden, maar ook voor ccn duurzaam gezonde frisse mond. Oud cn jong moest Pastol gebruiken - juist Pastol cn dan stipt 2 x daags: 's morgens cn 's avonds. Thans óók in tuben 40 cl Jongens van 17 jaar af, krijgen nu dc kans om geplaatst te worden bij de Vloot of de Marine Lucht vaart Dienst van dc Koninklijke Marine. Alle gewenste inlichtingen omtrent dienstneming, voorwaarden, ver- forging enz. worden verstrekt door Hoofd "Marinewerviogsgroep Bezuidenhoutsew. 123, 's-Gravenhage KONINKLIJKE MARINE ATTENTIE I Aanbeveling verdient persoonlijk Inlichtingen te vragen bij de onderstaande adressen: Amersfoort Infanieriekazerne, Appelweg, elke Woensdag van 1 8-20 uur. Utrecht (Afd. Bureau) Sijpeslelh kazerne. Mineurslaan 8. Dagelijks van 8.30-17 uur. Zaterdag van 8.30-12.30 uur. Denk om Uw ledige tube! van 1518 jaar kunnen geplaatst worden bij BISKWIEFABRIEK Aanmelden van 85 30 uw, Smallepad. *V Koninklijke Fijne Vleeswaren en Conservenfabrieken N.V., A'foort vraagt voor de afd. Boekhouding Leeftijd plm. 21 jaar Bij voorkeur in het bezit van de diploma's H.B.S. of Handelsschool en Boekhouden Sollicitaties schriftel., Soesterweg 564, A'foort LAMPIONS met kaarsen Feestcommissies korting GARDO Bloemendal hoek 't Zand Tel. 3198 - Amersfoort TE KOOP AANGEB Vasili Grossman „Stalin. grad", uit het Russisch ver taald door ds L. Landsman. 149 bis.. geschreven Sept. '42—Jan. '43. C.V. Holl. Uitg. Mij. Bachkade 13, Gro ningen. Vraagt gratis boe- kenkrant. 8592 Mooie D. herders (reuen) 6 weken. Hoogstraat 47. Harderwijk. 8597 Beste Vinkeveense harde turf concurrerende prijzen. Te bestellen bij A. v. d. Brink, Grote Spui 15. 8584 Een z.g.a.n. Italiaanse accCV deon, 80 bassen. Anemoon straat 4, Amersfoort. PERSONEEL GEVRAAGD Gevr.: 2 flinke jongens wielbewaarplaats. Aanmel- voor stationskruierij en rij den Kruierij. 8596 Mevr. Kramer, Langestr. 121, vraagt tegen 1 Septem ber een nette werkster of dienstbode voor halve da gen, tegen hoog loon. 8598 PERSONEEL AANGEB. Biedt zich aan: net Frïes meisje, zelfstandig kunnen de werken en koken, v.g g.v, Br. met opgaaf van salaris aan L. Pool, Langewijk, Rottevalle, Friesland. 8601 LESSEN Eerste Amersfoortse Auto- r>school. G. v. d. Hooff, ge- dipl. instructeur. W. van Mechelenstr. 26. Tel. 5381. 8602 RUILEN Ruilen. Meisjesfiets gevr. in riul voor Simplex heren fiets of een kinderbedje en box compleet met matras sen. Socmbastr. 5, Amers foort. DIVERSEN 14 Kinderopn. met kivnst- licht aan huis, in album 7.50. Etalage-verlichtingen fotocopieën. Archifoto. Ru bensstraat 79. Amersfoort. Tel. 3070. 8591 Nette jongeman, R.K.. goe de positie, zoekt serieuze kennismaking m. beslist net meisje. R.K. Leeftijd 2425 jaar. Br. no. 8590, met foto, welke wordt geretourneerd, bur. van dit blad. Kippenhouders. Gemengd bardvoer met mais. waar Uw stadskippen hun laatste ei voor geven. 40 ct. p. kg. bij Avicultura's speciaalza ken voor hiv.sdier- en tuin- benodigdheden. Langestr 91 Tel. 4509. Soesterweg 23. 8603 Wie helpt betrouwbaar iemand voor half jaar aan 4 a 5000 gulden tegen 6% rente. Br. no. 8605 bur. van dit blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4