HYPOTHEKEN NUTSSPAARBANK ultra super a.s.f. korrels Soest in feesttooi vierde de koninginnedag Uw haar bepaalt voor 'n deel uw uiterlijk „albatros" superfosfaat fabrieken n.v. tentc.no.62 s. zomers mooi houdt De Algemeene Kunstzijde Unie n.v. een begrip „Oranje bruiloft", prachtig spel Landbouwdag '48 te Soest Wees er zuinig op H. C. Overbosch J. H. HARTOQ A. BRESTER maliebaan 81 Utrecht tentoonstellingsstand „STORTA" - Adverteer regelmatig oScJiom, haak id m/mi haaA, B LONDON AM VAKKENNIS NIET VEREIST: 1. MEISJES en TEXTIELARBEIDERS 2. Jongelui tf opleiding tot textielarbeider op de BEDRIJFSSCHOOL (vanat 18 jaar). 3. ENKELE ARBEIDERS voor buitenwerk enz. Naam die werd. Brandpunten Perfect Parket Soest Maandagavond 30 Augustus, na de goed geslaagde landbouwdag, werd om 8 uur In het rosarium door de Chr. Harmonie ..Hosanna" uit Amersfoort, een uitstekend ver zorgd programma gegeven. In het Openluchttheater werd een Oranie Feestcantate opgevoerd door een groot gemengd koor met mede werking van een svmphonie-orkest en een kinderkoor. Het mannenkoor Apollo" onder leiding van de heer A. v. d. Pijl. zong vervolgens zeven liederen, die van bijzonder goed gehalte waren. De voorzitter van het feestcomité, de heer J Batenburg, bracht na afloop de dank over namens het co mité aan allen, die tot het slagen van deze avond hebben meegewerkt. Dinsdag 31 Aug. Van 7.30 tot 7.45 uur werden de klokken geluid, als inleiding van de nationale feestdag. In de morgen was de Soester Harmonie al om 7.30 uur de toren van de Oude Ned. Herv. Kerk opgeklommen, waar op de torentrans koraalmuziek ten ge hore werd gebracht. Tegen half elf had geheel Soest zich in feesttooi gestoken en wap perde de driekleur uit bijna ieder huis. Men ging op pad naar het ge meentehuis. waar een groot ge mengd koor en Apollo" liederen lieten horen gevolgd door zang van een duizendkoppig kinderkoor, on der leiding van Jan Bartelsman. •Na deze zanghulde begaf de Raad -zich naar het gemeentehuis voor een plechtige raadszitting, welke via voor het Raadhuis ongestelde luidsprekers door het publiek op straat kon worden gevolgd. De loco burgemeester. wethouder Van Za- delhoff. hield een korte rede, memo rerende, dat deze plechtige raads zitting een biizondere betekenis heeft, daar onze geëerbiedigde Ko ningin Wilhelmina 50 jaar geleden, tot Koningin der Nederlanden werd uitgeroepen. De loco-burgemeester stelde ver volgens voor om H.M. de Koningin een telegram te zenden van de vol gende inhoud: De Raad der gemeente Soest in buitengewone vergadering bijeen, moge Uwe Majesteit zjjn eerbiedige hulde betuigen ter gelegenheid van I Uwer Majesteits Gouden Regerings jubileum. Met grote dankbaarheid herdenkt de raad Uwer Majesteits wijs beleid en onverdeelde zorg gedurende een halve eeuw aan het Nederlandse vo'k gewijd. Moge de Almachtige, die ieders lot in handen heeft Uwe Majesteit in de komende jaren blijven behoe den en rijkelijk zegenen. Voor de grote feestoptocht, die bijna een kilometer lang was, moest door de politie hét verkeer over de rijksstraatweg worden omgelegd. Er is veel werk van gemaakt en een leder heeft z'n best gedaan om zo goed mogelijk met zijn reclame- of praalwagen voor de dag te ko men Om 8.15 uur was het gehele Open luchttheater uitverkocht voor de op voering van de „Oranje Bruiloft", een spel met zang en dans, opge voerd door de personeelsvereniging van „Zonnegloren". Het geheel was schitterend, doch wij willen apart vermelden, de ta ferelen van Pieternel en Thomas- vaar en Kloris en Roosje. Verder de toespraken van de „Elf Provincies". In het rosarium gaf de Soester Harmonie een feest-concert. het geen een grote mensenmenigte op de been bracht. De taak van de „Harmonie" die 's morgens al vroeg was begonnen, was nog niet geëindigd, daar men zich nabij de „Wilhelminaboom" reeds opmaakte voor do fakkelop tocht, die zou leiden naar het vreug devuur. Enige duizenden waren getuige van dit geweldige vuur. dat een goed besluit vormde van deze na tionale feestdag. Met het zingen van het Wilhelmus werd het geheel be sloten. De feestelijkheden Ier gelegen heid van het 50-jarig regerings jubileum van H.M. Koningin Wil helmina, werden Maandag geopend met een landbouwdag met het daaraan verbonden concours hip- pique en ruiterdemonstraties. Het aantal inzendingen op deze Soester Landbouwdag, de vierde, die sinds 1938 is georganiseerd, overtreft alle voorgaande, terwijl de kwaliteit van paarden en fokvee, het voor oorlogse peil nagenoeg weer heeft bereikt. PAARDEN: Klasse 1 Merries met veulen: le pr Joh. v. d. Breemer Jzn., 2e pr Joh. v. d. Breemer Pzn. Klasse 2 Landbouwpaarden van 6 jaar en ouder: le pr. A. C. van Logtenstein, 2e pr. F. Verwoerd. Klasse 3 Landbouwpaarden van 36 jaar: le pr. Wed. W. Hartman, 2e pr. A. J. v. cl. Hengel, 3e pr. P. A Hilhorst Pzn., 4e pr. J. Altena. Klasse 4 2-ja,rise landbouwpaar den- 2e pr. P. A Hilhorst Pzn. Klasse 5 Jaarlingen: le pr. Joh. Kok. Klasse 6 Handelspaarden: le pr. J. J. P-rouwer. FOKVEE: Klasse 1 Melkgevende koeien bo ven 3 iaar- le r>r. en 2e pr. P. A. Hilhorst Pzn., Eerv. verm. G. van Loetenstein. Klasse 2 Drachtige koeien boven 3 jaar: le pr G. van Logtenstein. 2e pr. P. A. Hilhorst Pzn., Eerv. verm G. Hartman. Klasse 3 Melkgevende schotten: le pr. K Lam, 2e or. H. Vorwoerd, eerv. verm. P. A. Hilhorst Pzn. Klasse 4 Drachtige Schotten: le pr. P. A. Hilhorst Pzn. Klasse 5 Melkgevende Vaarzen: le pr. Joh. v. d. Breemer Pzn., 2e pr. J. J. Brouwer, 3e pr. P. A. Hil horst Pzn., eerv. verm. Joh. v. d. Breemer Pzn. Klasse 6 Drachtige Vaarzen: le pr. J. J. Brouwer, 2e pr. en eerv. verm. P. A. Hilhorst Azn. Klasse 7 Pinken: le pr. en eerv. verm.: Wed. Wantenaar, 2e pr. A. J. v. d. Hengel. Klasse 8 Kalveren: le pr. W. v. Logtenstein, 2e pr. K Lam, eerv. verm. W. v. Logtenstein. Klasse 9 Handelsvee: le en 2e pr. P. A. Hilhorst Pzn., eerv. verm. P. A. Hilhorst Pzn. FOKVEE (geregistreerd): Klasse 1 Dekstieren, geboren voor 1 Oct. 1946: le pr. K. Lam, 2e pr. Wed. H. Schimmel, eerv. verm. A. W. Kuver en G. Hofslot. Klasse 2 Dekstieren geboren na 1 Oct. 1946: le pr. Joh. v. d. Bree mer, 2e pr. A. J. v. d. Breemer, eerv. verm. A. K. Kuvper. Klasse 3 Koeien geboren voor 1 Oct. 1943: le pr. G. Hofslot. 2e pr. P. A. Hilhorst Pzn., 3e pr L. Doo- ner. eerv. verm. P. A. Kuyer, P. A. Hilhorst Pzn. en G. Logtenstein. Klasse 4 Koeien geboren na 1 Oct. 1943 en Voor 1 Oct. 1944: le nr. P. A. Hilhorst Pzn 2e pr. P. A Hilhorst Pzn., eerv. verm. K. Lam. Klasse 5 Schotten geboren na 1 Oct. 1944: le pr. G. Logtenstein, 2e pr. A. F. Kuyoer, eerv. verm. G. Hofslot en K. Lam. Klasse 6 Vaarzen melkgevend: le Dr. Joh. v. d. Breemer, 2e pr. K. Lam. Klasse 7 Drachtige Vaarzen: le pr. G. Logtenstein, 2e pr. Ant. Schothorst, extra 2e pr G. Logten stein, eerv. verm. A. W. Kuyer en Ant. Schothorst. Klasse 8 Pinken geboren na 1 Oct. 1946: le pr. L. Dooper, 2e pr. G Logtenstein. 3e pr. P. A. Kuyer. 4e pr. Ant. Schothorst, eerv. verm. K. Lam. L. Dooper, Ant. v. 't Klooster, Joh. v. d. Breemer. Klasse 9 Kalveren geboren na 1 Oct. 1947 en voor 1 Maart 1948: le pr.. 2e pr. en eerv. verm. K. Lam. Klasse 10 Kalveren geboren na 1 Maart 1947: le en 2e pr. K. Lam, 3e pr. P. A. Hilhorst Pzn eerv. verm. P. A. Hilhorst Pzn. Klasse 11 3 koeien van één eigenaar- le pr. G. Hofslot. 3e pr. P A. Hilhorst Pzn.. 3e pr. G. Log tenstein. eerv. verm. K. Lam en P. A. Hilhorst Pzn. Klasse 12 Vier pinken afstamme lingen van één stier: te or. K. Lam, 2e pr L. Dooper en W. Roest. eerv. verm. Ant. v. 't Klooster en Joh. v. d. Breemer. Klasse 13 Vier kalveren van één stier: le nr. K. Lam. 2e pr. K. Lam en P. A. Hilhorst Pzn., eerm. verm. A. W. v. d. Breemer en P. J. van Wegen. Ant. v. 't Klooster en Joh. v. d. Breemer. CONCOURS VOOR LAND BOUWPAARDEN: Klasse 1: Eenspannen tot 5 iaar: le pr. P. A. Hilhorst Pzn. met Imo- na, 2e pr. A. J. v. d. Hengel met Irona. Klasse 2: Eenspannen van 5 jaar en ouder: le pr. G. C. v. Diik met Sonia Henie; 2e pr. A. J. Stalen hoef met Wyluci; 3e pr. Joh. Kok met Corry. 4e pr. Wed. W. Hart man met St. Helise, eerv. verm. F. Verwoerd. Klasse 3: Tweespannen: le pr. P. A. Hilhorst Pzn. en A. J. v. d. Hen gel met Imona en Irona, 2e pr. A. C. v. Logtenstein en Wed. W. Hart man; 3e pr. Joh. Kok en P. A. Hil horst Pzn met Corry en Kalies; 4e pr. A. J. Stalenhoef en St. Joseph- gesticht met Wyluci en Bertha. Kampioen, medaille uitgeloofd door Gemeentebestuur P. A. Hil horst Pzn. met Imona. Het meer sportieve gedeelte van de Landbouwdag vond des middags plaats met een Concours Hippique en Ruiterdemonstraties door de rij- verenigingen „De Paleisruiters" Soest en „De Adelaar", Spaken burg. Het talrijke publiek w.o. vele deskundigen op paardensportge- bied heeft van een mooie sportieve middag genoten. De dressuurstaal- tjes, uitgevoerd door de Spaken- burgse rijverenigingen vielen bij zonder in de smaak, terwijl bij het springconcours de behendigheid der ruiters bewondering afdwong. De uitslag van het springconcours is als volgt: le pr. Beerner. Soest met 0 fou ten; 2e pr. v. d. Zcuwen met 0 fou ten' 3c pr. v. Halleren, Spakenburg met 4 fouten: 4s pr. Voorthuizen, Soest met 8 fouten. Amsterdamse tram als tribune (Van onze Amsterdamse corres pondent) Het middernachtelijk uur is al voorbij als wij dit schrijven en het wordt al stil in Amsterdams straten va een jubileumviering die de ko ningin zoveel liefde en verering heeft toegedragen dat de ontroe ring haar. toen zij het Stadion Dinsdagmiddag verlietop het ge laat te lezen was. De aubade die door negentien duizend zangeressen en zangers des morgens om 11 uur op de Dam aan Hare MajeSteit werd gebracht, viel voor het grootste deel van het Am sterdamse publiek in het „figuur lijke" water: men heeft de trams te lang laten doorrijden, zodat, toen de aubade begon, een haag van trams de grote massa van Pa leis en midden-terrein afsneed. Het ..geketter" der teleurgestelden was zo luid, dat van Roeske's zingende divisie geen noot meer te horen was. De jeugd benutte de trams dankbaar als tribune en maakte een wriemelende mierenhoop van de daken der wagens. Zo juist is er een groot vuurwerk afgestoken op de Beethovenstraat in Zuid: voor duizenden kinderen het eerste dat zij in hun prille leven zagen. Ook de prinses was er met de drie oud ste prinsesjes. De kreten van ver rukking ovnrstemden zelfs de luide knallen. Tienduizenden trokken weer door de oude binnenstad lanns de verlichting. Elke dag komen uit de provincie 300 bussen naar Amsterdam en ontladen hun mensenmassa. Daar kmnen nog 50 Amsterdamse bussen bii. Dat betekent dat buiten het centrum dagelijks 3 '/2 km. bus teen bus is minstens 10 meter lang) moet parkeren. In de grachten zit het verkeer te water wel eens een uurtje vast, maar er is zoveel te zien dat de reizigers dit oponthoud niet zwaar valt. „Wij zitte en jullie lanpe". riep een Amsterdammer van boord naar de wal, foen wandelaars zijn schip uitjouwden. Leusden Viering Koninginnefeest Bevoorrecht door bijzonder gun stig weer, heeft de Leusdense be volking gisteren op spontane wijze de verjaardag van onze Vorstin ge vierd. Om negen uur begon men bij Hotel „de Mof" met het op stellen van de Allegorische op tocht. Omstreeks half tien kwam de stoet in beweging, die uit onge veer 20 voertuigen, diverse groe pen te voet, versierde fietsen en zelfs nog uit versierde wandelwa- £ens bestond. Gelukkig was het verkeer deze dag op de Arnhem- seweg niet druk, zodat de stoet on gehinderd de Hertekop bereikte. De eerste rustplaats was bij het gemeentehuis te Hamersveld, al waar de Burgemeester met zijn ega en de twee wethouders dezer ge meente zich bevonden. Hier werd de Burgemeester toe gesproken door de voorzitter der Oranjeveren, de heer Jhr. van Geen, die namens de Oranjever. de gelukwensen overbracht. Daarna sprak de Burgemeester enkele woorden, o.m. er op wijzend welk een zeldzaam Koninginnefeest we dit jaar vieren. Na een driewerf hoera en „Leve de Koningin" der burgerij, speelde „Lisiduna" het Wilhelmus, hetwelk door de om standers werd meegezongen. Nadat verschillende groepen hun dorst gelest hadden in de „Ros Bayart" werd de tocht voortgezet en om streeks 12.00 uur werd het uit gangspunt Hotel „de Mof" bereikt. Alle deelnemers aan deze op tocht hadden hun uiterste best ge daan om een prijs te behalen, zo dat de jury voor geen gemakke lijke taak werd geplaatst. In de middag werd het feest voortgezet op het terrein te Ha mersveld, waar zich vele belang stellenden hadden verzameld. Begonnen werd met het ringste ken voor sjezen en daarna op het losse paard. Daarna werder. ver schillende volksspelen gehouden cn het opvallende was, dat voor elk spel een groot aantal liefhebbers waren. Bijzondere belangstelling had het publiek ook voor het ton netje steken. KNAC concludeert: Twintig doden en ernstig gewon den per dag eist het verkeer in ons land. aldus een mededeling van de KNAC, die aan deze mededeling eni ge wenken voor voetgangers de meest kwetsbaren onder de wegge bruikers vastknoopt. Laat deze categorie buiten de bebouwde kom men. waar een voetpad ontbreekt, liefst op het fietspad gaan lopen, maar dan tegen de rijrichting in. Oversteken moet loodrecht geschie den en gepaard gaan met driedubbel scherp uitkijken. Een kwart van de voetgangers-slachtoffers bij ver keersongelukken is jonger dan ze ventien jaar cn voetgangers maken naar verhouding tweemaal zoveel fouten die tot ongevallen leiden als voor de oorlog, aldus nog enkele conclusies uit het KNAC-rapport. A/fENSENHAAR heeft „na- Lv* tuurlijk" oorspronkelijk dezelfde dienst gedaan als die- renhaar: beschutting van het lichaam. Bij de mens is dat be schuttingsmiddel in de loop der eeuwen vervangen door kleding. Niet geheel! Ieder mens is ja, ja, u kunt het griezelig vinden of niet ieder mens is geheel overdekt met haar, doch gelukkig grotendeels onzicht baar. Dat is het zogenaamde wolhaar. Bij blonde en rood harige mensen is dat het minst zichtbaar, bij anderen min of meer. Mooi of lelijk door het haar Ons haar speelt vooral voor het uiterlijk nog een rol. Het bepaalt voor een niet onbelangrijk deel onze verschiji rng. Mooi, verzorgd haar kan een lelijk gelaat aantrek kelijk maken, terwijl een knappe verschijning door lelijk of onver zorgd haar zeer veel aantrekkelijks verliest. Men weet wel, dat het haar een wortel heeft, die in de huid ge plant ligt en dat het in een haar- punt uitloopt. De haarschacht be staat uit een buitenlaag van hoorn cellen, waaronder (met de micros coop waar te nemen) zich een laag van grote cellen en cylindervormi- ge cellen bevindt. De kleur van het haar wordt door de schorslaag be paald. Rood- en blondharigen heb ben in deze schorslaag een donkere kleurstof, bruin of zwartharigen hebben daarbij nog bruine of zwar te korreltjes in de schorslaag. Ont staan er in deze laag luchtbelletjes, dan lijkt het haar grijs. U moogt van medicus niet ver langen, dat hij u vertelt hoe grijs heid en kaalheid voorkomen of veranderd kunnen worden. Wij zijn zover nog niet. Wel zijn enige ziekten en bestrij dingsmiddelen daarvan, onderkend. Neem het uitvallen, de kaalheid. Deze kwalen kunnen van blijvende aard zijn, maar ook van voorbij gaande. Voorbijgaande vormen zijn haarverlies door infectieziekten, b.v. buiktyphus, griep, ziekten van het kraambed en longtuberculose. Daarentegen is de kaalheid die door schimmels wordt veroorzaakt meestal progressief. Doch behalve door ziekte, wor den vooral veel mannen kaal, zon der aanwijsbare reden. Het feit dat vrijwel alleen mannen hiervan slachtoffer worden .:eeft de veron derstelling doen postvatten, dat kaalhoofdigheid verband houdt met het geslacht. De enige' middelen die soms helpen zijn behandeling met de hoogtezon en haarwater met zwavel- of teerproducten, plus enkele tincturen. Vanzelfsprekend kan alleen de huidarts daarbij het juiste advies geven. Er zijn helaas ook nieuwe haar ziekten ontstaan die toegeschreven moeten worden aan „de mode". Het, vroeger reeds veelvuldig toegepaste, onduleren heeft veelal „brandschade" veroorzaakt. Het haar werd broos, brak af en groei de niet behoorlijk bij. Toen kwam de permanent wave. Na enige jaren is gebleken dat ook deze behande ling niet geheel schadeloos is en o.a. het groeiproces belemmert. Weer werd naar een beter procé dé gezocht en zo ontstond de „cold-wave". Wat dez^ wijze van permanenten voor het haar bete kent, moet nog worden afgewacht. Toch is al vastgesteld, dat vrouwen met blond of grijs haar, die een behandeling met sublimaat spiri tus of kwikzalf hebben ondergaan, enige maanden moeten ophouden met permanent of cold-wave, ter voorkoming van verkleuring. Dit is vastgesteld bij onderzoekingen van dr. Doornink uit de kliniek vas prof. dr. Siemens in Leiden. Slechte verfstoffen en ook be werking met waterstofperoxyde zijn schadelijk en ik moet dan ook besluiten met de raad, uw haar alleen aan werkelijk deskundige kappers toe te vertrouwen en bij elk vreemd verschijnsel de huid- arts te consulteren. Tot het volgende spreekuur! Nijkerk Burgerlijke stand GEBOREN: Gijsbert, z. v. de Groot, Wouter cn Wouters,Maria; Maartje, d. v. van de Berg, Teunis en Muis, Willempje; Aaltje, d. v. Bast. Gijsbert en van de Water. Jo- hanna;Geurt. z. v van Steeg, Wil lem cn Jansen. Gijsbertje; Reina, d. v. Woudenberg, Tiemen en van den Akker, Enikje; Herman Egbert, z. v. Hoeneveld, Jan Pietcr en van Eik. Margo; Benedictus Joannes Fran- ciscus. z. v. van den Boom. Adrianus en Wolters, Berendina Johanna; Gerarda Ada, d. v van Wincoop, Herman en van Steendelaar. Melis- je; Marinus Jan, z. v. Lijnsvelt. Jan en Poorter. Cornelia; Willem, z. v. Staal. Hendrikus en van Montfrans. Geertrui; Jan, z. v. Bouwman. Hen drikus en Kamphuis, Hendrikje. ONDERTROUWD: van Zoeren, Hendrik 31 j. en van Poolen, Alber- tha Woutera 27 j.; van Dunschoten, Johqpnes 20 j. en Doppenberg, Jan netje 24 j. OVERLEDEN: te Ermeló Blanke- stijn. Andries, 41 j zoon van: Johan nes Blankestijn cn Maria Willem- sen. Gevonden voorwerpen Gans; Kerkboekje: 2 Sleutels (aan touwtje); Armbandje met 2 zeeuwse knopen; Kin: Jasje (Man chester); Ceintuur (Roze); Etuie voor Stafkaart (t.n. Tammer Soes- terberg); Zil: Broche; Emperre Meter (Zwart); Vulpotlood (Zwart) Rozenkrans (Wit Etui); 3 led: Handschoenen (2 R. en 1 L.); Zak mesje; Grijs Jongensjasje; Witte Slipover; 9 Sleutels aan touwtje; Br: Porte; inh. f 4.50; Bankbiljet van f 100Trajectkaart N.S. BaarnA'foort. (Meeuwissen)Ro de Porte: inh: f 1.35 enz.; Witte Schoen; Nikkel Armbandje en een Zakdoek. Keel-. Neus- en Oorarts AFWEZIG tot nadere aankondiging. Wegens demobilisatie wordt te praktijk van Tandarts 'T LAANTJE 5 VOLLEDIG HERVAT. Spreekuren: Ma.. Wo„ Vr. 23 uur. Ziekenfonds spreekuren: Ma. 7—8 n.m. Di. Wo. Do. Vr. 8.30-9.30 n.m. Verder volgens afspraak. Tel. 4455. Internist PRAKTIJK HERVAT. De Nu tss pa ar bank te Amersfoort heeft geld beschikbaar als le hy potheek op huizen en landerijen. Inlichtingen aan het kantoor van de UTRECHTSE WEG 1 AMERSFOORT 1 e 20 in water oplosbaar fosforzuur 2e kurkdroog 3e strooibaar in iedere machine. volledig-htooggradig gekorrelde meststof voorkomt bodemverzorging en is bo vendien gemakkelijk strooibaar (6X18X28) (9X10X23) De productie hiervan is op bescheiden schaal hervat! VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN^ ANN en BERT KAMPERMAN bezitters van het door de Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen gewaarmerkt F.D O. diploma Was het meer dan anders met Blondona - Brunetta Zand, stof, zeewater, transpiratie ze maken Uw haar stoffig, stug, onooglijk. Was het daarom vaak, juist nüNooit met zeep, doch stééds met Blondona/Brunetta. Uw haar wordt als herboren, tintelt van zuiverheid. Met schoon, glanzend haar geniet U meer van de zomer voor blond haar EEN VINOLIA PRODUCT te Ede heeft plaats voor mannelijk en vrouwelijk personeel van 15 t'/m 35 jaar voor de volgende werkzaamheden: Serieuze werksters en werkers, die prijs stellen op een prettige werkkring met goede arbeids- en sociale voorwaarden, kunnen alle inlichtingen dienaan gaande vernemen: 1. Iedere WOENSDAGAVOND van 18.45 19.45 uur in Cafe „PETER" te ERMELO. 2. Iedere WOENSDAGAVOND van 20.15— 21.15 uur in Hotel-Cafe-Restaurant „De Poort van Kleef", Langestraat te AMERS FOORT. Eventuele buskosten naar en van bovengenoemde plaatsen voor sollicitanten uit de omgeving worden vergoed. Verder bestaat er iedere dag (behalve Zaterdags) gelegenheid tot aanmelding van 8.3010.30 uur aan de Personeelafdeling der fabriek. VERVOER NAAR EN VAN DE FABRIEK VINDT PLAATS PER A.K.U.-BUS MET dit merkijzer dreef Georges Jacob, de 18e eeuwse Franse meubelkunstenaar zijn naam in het hout zijner scheppingen; een thans algemeen erkend naammerk van volmaaktheid. Zo is de naam LACHAPPELLE een begrip voor volmaaktheid op een ander terrein der houtbewerkingskunst: de parketvloer. Overweegt ge Uw kamers te verrijken met een waarlijk mooie vloerbedekking voor eens en altijd, kies dan de naam die in de loop van de tijd een maatstaf werd voor Perfect Parket Aug. Lachappelle's Parbetfabrieken N.V. LachappeJlesiraac 12, Breda. Tel. 8702 DISTRIBUTIEKRING AMERSFOORT. Inlevering tabaksdetaill. dient, in tegenstelling met de vorige publicatie te ge schieden op Vrijdag 10 Sept. inpl. van Vrijdag 3 Sept. De inlevering voor kruide niers in de week 29. Aug. tot 4 Sept. is als volgt: Voor huishoudzeep, boter, margarine, vefmicelli en kaas: no. 5000 en hoger op Woensdag 1 Sept. of Don derdag 2 Sept. naar keuze, overigens normaal. Amersfoort 30 Aug. 1948. PERSONEEL AANGEB. Beschaafde steno-typiste, 20 jaar, H.B.S. opleiding, 1 jaar kantoorervaring zoekt werkkring. Brieven onder No. 8695 bur. van dit blad. LESSEN Voor autoryles A. v. Nie, Inlichtingen Lissone-Linde- man, Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 8703 DIVERSEN Kennismaking gezocht door heer alleen met zaak met juffr. of wed. 4050 jaar. Brieven onder No. 8694 bureau van dit blad. Kippcngrit maakt dat 10 pond graan do voedings waarde van 12)4 pond krijgt. Slechts 12 ct. per Kg. Avi- eultura's speciaalzaken voor huisdier- en tuinbenodigd- heden. Langestraat 91, tel. 4509. Soesterweg 23. 8701 14 Kinderopn. met kunst licht aan huis, in album f 7.50 Etalage-verlichtingen, 'otocopieën. Archifoto. Riv bensstraat 79, Amersfoort. Telefoon 3070. 8702 Gevraagd juffrouw of wed. 40 a 50 jaar bij heer alleen met zaak, hu.welijk niet uitgesloten. Brieven o^der No. 9693 bureau van dit blad. Psychomctriste (Helder ziende) heeft elke Donder dag consult van 2.30 tot 9 uur n m. en volgens afspraak Zv.idsingel 10. 8704 v. d. Hoek's auto verhuur- inrichting zender chauffeur. Wij staan dag en nacht voor U klaar. Tevredenheidsbe tuigingen ter inzage, Be leefd aanbevelend v d. Hoek, Paulus Potterstr 34. 8705 Verloren: Gouden broche gaande van Gemeentehuis I tot Zwarteweg Hamersveld. Tegen beloning terug le be zorgen bij H. v. d. Water, ('t Ruige Veld) Hamersveld. 8708

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4