Allerlei belevenissen van vorstelijke gasten CONGRES DER KERKEN IS TEN EINDE Heel 't land vierde feest Wie ben t U? Wij zullen bijeen blijven Vreugdevuren op alle vier uithoeken van het koninkrijk Buitenland huldigt onze vorstinnen Trekpleisters voor inbrekers. Dinsdag 7 September 1948 3 Misverstanden in een vreemd land Vele vorstelijke gasten, die alle regerende vorstenhuizen in Europa vertegenwoordigden, hebben de plechtige inhuldiging van Konin gin Juliana luister bijgezet. Zater dag arriveerden zij allen in Am sterdam: de Engelse prinses Mar garet Rose, erf-groothertog Jan vanLuxemburg, prins G e o r- g e van Griekenland, het Noorse kroonpinselijk paar, prins O 1 a v en prinses Martha, koningin moeder Elisabeth van België, prins Axel en prinses Marga- retha van Denemarken, kroon prins Adolf en kroonprinses Louise van Zweden en de broer van prins Bernhard, prins Asch- w i n. Ook Paul Ramadier, oud-minister-president van Frank rijk, kwam Zaterdag in Amster dam aan. Jrlij vertegenwoordigde zijn reger#g bij de plechtigheden. Zonder ongelukken en andere moeilijkheden is - hun aankomst echter niet geschied. Het Deense Prinses Margaret Rose, de char mante vertegenwoordigster van haar vader., de Britse koning, was voor de inhuldigingsplechtigheid gehuld in een oesterkleurig toilet met rose weerschijn. prinselijk paar arriveerde Zater dagavond per Scandinavië-ex- press. Bij aankomst in het Cen- traal-Station trokken de remmen van de locomotief zo sterk aan, dat de trein met een schok tot stil stand kwam. Prinses Margaretha viel daardoor en bezeerde haar hoofd. Hoewel zij vrij hevig pijn had liet zij daarvan tijdens de be groeting door onze minister van Buitenlandse Zaken, mr. Stikker, en de gezanten van Denemarken en Zweden niets blijken, 's Avonds moest de prinses een dokter naar het Amstelhotel laten komen. Zon dag was haar toestand vrij gunstig, zodat zij toch aan de plechtige in huldiging heeft kunnen deelnemen. Prins George van Griekenland was zijn bagage kwijt. Toen hij in Amsterdam aankwam had hij al leen een handkoffertje bij zich, de grotere bleken nergens te vinden. Later ontdekte men, dat het per soneel van de prins had verzuimd in Parijs van waar de prins naar ons land reisde op de kof fers te vermelden, dat zij diploma tieke bagage waren. Nu stonden zij verzegeld en wel. bij de douane opgeslagen. Het misverstand was spoedig opgehelderd en de prins kreeg zijn koffers. Nog meer pech. Ook de Zweedse hoge gasten hadden „pech". Toen zij in de auto's van het Amstelhotel gestapt en van het Centraal Station weg gereden waren merkte de chef-de- réception van dat hotel, dat een deel van de Scandinavische hof houding nog bij het station stond. De dames en heren wisten geen weg of steg in Amsterdam en zij konden zich uiteraard ook niet gemakkelijk verstaanbaar maken De chef van het Amstelhotel bracht uitkomst door voor de da mes en heren spoedig twee taxi's te charteren; een vrachtauto ver voerde de bagage naar het hotel. Prinses Margaret Rose trok al zeer de aandacht van iedereen, dio haar ontmoette. Dat kwam niet alleen door haar lieftallig persoon tje, maar ongetwijfeld ook door de fraaie toiletten, die zij droeg. Toen zij per vliegtuig op Schiphol aan kwam had zij een beige jas met klokrok aan, een -hoedje van de zelfde kleur met een voile en bruine peau de Suède open schoentjes completeerden haar toilet. Toen zij Zaterdagavond om ongeveer kwart over zeven haar opwachting maakte bij de Konink lijke familie droeg zij een grijs middagtoilet met rode noppen en een vossencape om haar schouders, 's Avonds maakten de vorstelijke gasten een tocht door de Amster damse grachten, prinses Margaret bleek zich verkleed te hebben en had toen een blauwe japon met een cape aan. Toen zij Maandag avond in het paleis dineerde droeg zij een wit satijnen japon en een drievoudig met diamanten en paarlen bezet kroontje, dat konin- in Mary haar op haar 18de ver jaardag schonk. Bij de inhuldi gingsplechtigheid droeg zij een charmant oesterkleurig toilet met rose weerschijn en een coquet hoedje. In het Amstelhotel De vorstelijke gasten logeerden allen in het Amstel-hotel, waar zij zich onmiddellijk thuis voc/den. Zaterdagavond verenigden zich de Scandinavische gasten en prins George van Griekenland aan het diner. Daar ging het vroli.t.c toe. Prins George vergastte zijn tafel genoten schijnbaar op spannende jachtverhalen, want op zeker mo ment schilderde hij met gebaren de enorme horens van het hert. dat hij eens heeft geschoten. Ook kroonprinses Louise van Zweden liet zich niet onbetuigd en gesticu leerde levendig. Tijdens deze ongedwongen maaltijd trad prinses Margaret Rose de eetzaal binnen en begaf zich naar het levendig converse rende en smakelijk etende gezel schap. Zij kuste kroonprinses Louise en ging naast haar aan tafel zitten. Onmiddellijk werd zij in het discours betrokken. Alle vorstelijke gasten gebruikten het dagmenu van het hotel. Na de maaltijd begaven de prin sessen en prinsen zich aan boord van de rondvaartboot „Koningin Juliana". Mr. d'Ailly fungeerde als explicateur. Hij maakte zijn gasten herhaaldelijk attent op de mooie plekjes van onze hoofdstad. Deze tocht bleef natuurlijk niet onopgemerkt. Langs de grachten juichten duizenden Amsterdam mers de hoge gasten toe. Vooral prinses Margaret was opgetogen en raakte niet uitgesproken over het schoons van de eerste stad, die zij op het vaste land bezocht. Zij was vooral verrukt van de ver lichting en de fraaie interieurs van vele grachtenhuizen, die door de illuminatie goed te zien waren. Omgetrokken petroleum stel oorzaak van brand Een per ongeluk omgetrokken pe- troleumtoestel was oorzar.k, dat Maandagmiddag in een woning te Amsterdam een hrand uitbrak die ondanks het krachtige optreden van de brandweer een verdieping geheel verwoestte. De beneden geleden ver dieping kreeg veel waterschade. M. Corbey volgt dr. Bcel op als Kamerlid Als opvolger van dr. L. J. M. Beel, die benoemd is tot gedelegeerde van het opperbestuur in Indonesië, is thans aan de beurt om lid der Twee de Kamer te worden de heer M. P. J. M. Corbey te Sittard. Een kleine vierpersoons auto stopte Zondagochtend voor het Amstelhotel, waarop de vlaggen van vele naties deze dagen prijken. Een paar dames waren de in zittenden van de blauwe wagen. De portier van het hotel kwam de trappen af en vroeg door de opengedraaide ruit, waarmede hij de dames van dienst kon zijn. „Zijn de Athlones thuis?" vroeg een der dames. „De Athlenes zijn uitgereden, mevrouw". „Dat is erg jammer", vond de dame. „Kan ik misschien zeggen, wie er geweest is?" vroeg de behulp zame portier. Even weifelde de dame, dan zei ze glimlachend: „Zegt u maar, dat prinses Wilhelmina even langs is geweest". „Leve de Koningin". Spontaan slo ten alle aanwezigen in de Nieuwe Kerk zich aan bij de uitroep van prof. Kranenburg na de inhuldiging. Vraagt inlichtingen over: onioilbare inbraak-beveiliging levertijd max. 2 maanden O.Z. Voorburgwal 161, Amsterdam Telefoon 34076, 30936 Prinses Wilhelmina brengt aan het einde van haar rede een „Lang leve Koningin Julianauit op dc nieuwe koningin. Maandagmiddag is de eerste van de 12 Convair-vliegtuigen die de KLM heeft besteld, op Schiphol geland. RnrvrlcoTlOn nar» Ho ncn fel moeten afwijzen Dc totali- DUUUoClldp ctclil utJ taire vorm van het stelsel moet - veroordeeld worden. Maar de eer- CliriSt0riIl.01(i lijke christen zal moeten toegeven, dat het christendom mee schuldig is aan de opkomst van het commu nisme. De Amerikaan Charles Taft zei- de, dat de Kerken in da Verenigde Staten zeker het standpunt van de Wereldraad ter harte zullen ne men, dat rassendiscriminatie af keurenswaardig is. In alle landen, waar de rassenkwestie een groot probleem is, zal het besprokene op het congres ongetwijfeld grote weerklank vinden. Hij noemde de Verenigde Staten, Zuid Afrika, Pa lestina en India. Isolement voorbij. Het laatste tijdens het congres uitgegeven nummer van de con greskrant „Assembly News", bevat vijf conclusies van een van de deelnemers. Hierin wordt o.m. het volgende gezegd: Dat landen en rassen van een zo grote verscheidenheid in één stad verzameld zijn, getuigt van de over winnende macht van het christelij ke geloof. Iedereen wist dat het mogelijk moest zijn. Amsterdam heeft de mogelijkheid ook bewezen. De jonge kerken van de wereld zijn door dc assemblee erkend. Tel kens als een man of een vrouw uit Azië en Afrika het woord voerde, was de vergadering een en al aan dacht. De benoeming van dr. T. C. Chao als vertegenwoordiger van de jonge kerken in het presidium is de formele erkenning van de jonge kerken. Het isolement van de kerken is voorbij. Eigenlijk heeft Am sterdam het isolement in het kerkelijk leven onmogelijk ge maakt. Geen kerk, die nog bui ten de Wereldraad staat, kan volharden in haar zelfgenoeg zaamheid. In Amsterdam is gebleken, dat de kerk midden in en toch ook boven de wereld staat De assem blee heeft getracht, het woord van God te spreken en geen eigen me ningen te verkondigen. Niemand verlaat Amsterdam eerder als hij gekomen is. Iedere deelnemer aan het congres heeft momenten van dieper inzicht en wijder visie beleefd. Dit moet door gegeven worden aan heel dc kerk. De boodschap. In zijn boodschap aan alle chris tenen zegt de Wereldraad o.m.: Wij zijn gescheiden in vragen van geloofsleer, kerkorde en tradi tie. echter ook door onze zondige trots: die van de natie, van de klasse, van het ras. Daarom zijn wij niet in staat, de eenheid der kerk te verwezenlijken. Maar Christus heeft ons tot de zijnen ge maakt en Hij :s niet gescheiden. Nu zijn wij voornemens, bij elkan- Zaterdagmiddag twaalf uur stroomde dc Westerkerk leeg en verspreidden vijftienhonderd con gressisten zich door feestend Am sterdam: de eerste assemblee van de Wereldraad van Kerken was ten einde. In de sluitingsdienst hebben de vertegenwoordigers van 148 kerken op indrukwekkende wijze nog eenmaal hun wens, om oolFna „Amsterdam" bijeen te blijven, ge demonstreerd. Nu zwermen zij weer uit, naar alle windstreken, naar Kaapstad en Tokio, naar Mel bourne en New York, om In eigen land en eigen Kerk. dc boodschap van Amsterdam door tc geven. Voor het laatst stonden de secre taris-generaal van de Wereldraad, dr. W. A. Visser 't Hooft en Char les P. Taft, de voorzitter van het perscomité, de journalisten te woord. Alle besprekingen hebben zich gekenmerkt door grote open hartigheid en oprechtheid, was hun mening. In de sectiebijeenkomsten zijn er momenten geweest, dat de gedelegeerden moedeloos en teleur gesteld waren. Soms was men bang, nooit tot overeenstemming te zullen komen. Steeds echter heeft, aldus dr. Visser 't Hooft, de triomf van het samenzijn en samenspre- ken van zoveel kerken alleen be heerst. Er is hard gewerkt, tot het laatste toe en in de laatste dagen vooral kwamen de gedelegeerden tot de ontdekking, hoe dicht zij bij elkaar staan. Het oordeel over de boodschap van de Wereldraad van dr. Visser 't Hooft is, dat zij ernstig en gede gen is, ontbloot van nietszeggende sentimentaliteit. Op de vraag, wat de toekomst van de Wereldraad zal zijn, zei de secretaris-generaal, dat hier over nog niets duidelijk is. De vraag is: Kunnen wij na het con gres de kerken het begrip bij brengen, dat wfj alle behoren tot één groot internationaal ver bond? Indien de kerken zich hiervan bewust worden, zal dc Wereldraad een machtige organi satie worden. Dit congres heeft in ieder geval tot resultaat, dat de Kerken zich ernstig zullen gaan bezighouden met de grote vraagstukken van deze tijd. Hoe moeten zij staan tegenover de moderne oorlog, nu deze door de vergevorderde tech niek zulke enorme afmetingen kan aannemen? Wat zal de houding moeten zijn ten opzichte van het communisme? Op het congres is al gebleken, dat er in het communis me elementen zijn, die de christe- der te blijven. Wij roepen de chris telijke gemeenten op, dit verbond te erkennen en het na te leven in hun verhoudingen tot elkander. In de wereld, die van Christus is, zien wij hoop, ook teleurstelling en wanhoop. Boven de mensheid dreigt het gevaar van de totale oorlog. Wij hebben Gods oordeel over ons te aanvaarden voor ons aandeel in de schuld van de we reld. Maar er is een woord van God voor de wereld Dit woord, dat de wereld in handen is van de leven de God, die slechts het goede met haar voor heeft, dat het eind van de geschiedenis de overwinning van Gods Koninkrijk zal zijn. Mil- lioenen mensen hebben dit nog nooit gehoord. Wij bidden dat God de kerken in beweging brenge, dat zij het Evangelie aan de gehele we reld verkondigen. De vorming van de Wereldraad is vergeefs, als niet alle christenen zich opnieuw wijden aan de Heer der kerk en een nieuw begin ma ken met Zijn getuigen en dienaars te zijn. Wij moeten samen weer leren, wat de plicht is van de christelijke man en de christelijke vrouw in de industrie, in de land bouw, in de politiek, thuis en in het beroep. Wij moeten God bidden ons allen te leren, een echt ja en een echt neen te spreken. Een neen tot alles, wat met de liefde van Christus in strijd is, een ja tot alles, wat ermee in overeenstemming is. Het is mensen niet gegeven, zon de en dood van de aarde te ver bannen, de heilige algemene chris telijke Kerk te bouwen. Alleen God heeft daartoe de macht. Hij heeft ons op Pasen de zekerheid gegeven, dat Zijn plan zal worden uitge voerd. Door ons geloof en onze ge hoorzaamheid kunnen wij tekenen oprichten, die heenwijzen naar de komende overwinning. Tot de dag der overwinning ls ons leven met Christus verborgen in God en geen aardse teleurstel ling of droefheid of macht der hel kan ons van Hem scheiden. Laten wij. die in vreugdevol vertrouwen wachten op onze bevrijding, ons geven aan de taak, die onze hand vindt om te doen en zo tekenen oprichten, zodat de mensen het mogen zien. Dodelijk jachtongeval in gemeente Helden Tijdens een jachtpartij Zaterdag in de gemeente Helden gehouden, is de ongehuwde jager Leijsten uit Koningslust, die vergezeld was door drie andere jagers, zodanig door een kogel getroffen, dat hij vrijwel onmiddellijk aan de gevol gen overleed. De politie heeft naar de schuldvraag een onderzoek in gesteld. D. van Schaik uit De Bilt door trein gedood Zondagmiddag is op de Veenweg in Apeldoorn de 26-jarige motor rijder D. van Schaik uit De Bilt, toen hij de onbewaakte overweg passeer de, door een geallieerde militaire trein gegrepen en op slag gedood. Natuurlijk heeft het hele land meegeleefd met de plechtigheden in de hoofdstad, maar.... ook naar hartelust feestgevierd. In de grootste steden en dc nietigste ge huchtjes hebben de Nederlandse mannen en vrouwen zich met oranje of rood-wit-blauw gesierd. De kinderen namen veelal met zo'n simpel strikje geen genoegen, kleine meisjes droegen rokjes in de nationale kleuren, grotere na tionale sjaaltjes, die in velerlei uitvoering door manufacturen winkel aan de vrouw werden ge bracht. Kleine jongens droegen feestmutsen en oranje sjerpen, maar hoevelc knapen, die zich an ders te groot voelen voor het „ge doe van het grut", hadden zich met nationale halsdoeken ge tooid? Hoogtijdagen waren het voor de buurtverenigingen, of die zich nu bezig hielden met de feestbelan- gen in villadorpen of arbeiders wijken. Muziek echte, uit de koperen horens der fanfarecorp sen, of op gramofoonplaten ge conserveerde doordaverde steden en dorpen. En veel „kwe- zelkens, die niet dansen wilden" waren er niet. Heel Hemmen uitgelopen U een indruk te geven van de festijnen in al onze elfhonderd ge meenten, het is natuurlijk volko men onmogelijk. U zult ons wel willen ontslaan van deze taak. Maar enkele bijzondere feesten mogen wij niet onvermeld laten. Daar is de gemeente Hemmen, de kleinste zelfstandige gemeente in ons land. Het ligt vlak bij Wa- geningen en in menig atlas zult u het niet vinden. In de hongerwin ter heeft het maandenlang in de vuurlinie gelegen, de bevolking was naar België geëvacueerd. Toen zij na de bevrijding terug kwam vond zij nog alleen de ruines van haar huizen. Ook het historische kasteel Hemmen bleek verwoest. Nu is het herrezen en dus hadden de 210 inwoners van dit dorp veel voudig reden om feest te vieren. Nu dan, ze hebben zich niet onbe tuigd gelaten. De oranjevereniging „Juliana" had volksspelen voor jong en oud georganiseerd, het ne gentien man sterke fanfarecorps zit nu nog te hijgen van het onaf gebroken geblaas en getoeter, de landelijke rijvereniging zestien man sterk luisterde de stoet van versierde fietsen en wagen tjes op, er waren racewedstrijden, een gecostumeerd bal met lam pionverlichting cn, natuurlijk, vuurwerk. Wij kunnen U verze keren, dat daarvoor heel Hemmen was uitgelopen. Het uiterste Noorden Uithuizermeeden wij zoeken het ook ditmaal ver. het dorp ligt in het Noordelijkste puntje van Groningen, vlak bij Roodeschool is een van de vier uithoeken van ons koninkrijk. Daar is Zondagavond een enorm vreugdevuur ontstoken, tegelijk met een feestbrand in Aruba (Nederlandse Antillen), Nicke- rie (Suriname) en Merauke (het oostelijke oostpuntje van Oost-Indoncsië), de drie andere uithoeken van het rijk. Nadat Groot vreugde vuur in het Stadion Enorme kroon symboli seerde souvereiniteit Maandagmiddag prijkte op het Damplantsoen een reusachtige kroon, symbool der souvereiniteit. Rond deze kroon zou 's avonds een groot spel in het Olympische Sta dion worden gespeeld, dus droegen om zes uur leden van verscheidene jeugdorganisaties haar dwars door Amsterdam. Tienduizenden die geen plaats hadden kunnen krijgen in het stadion, schaarden zich langs de straten om dc plechtige stoet te be wonderen. En in het Stadion wachtten 60.000 toeschouwers op het grote moment, dat Koningin Juliana en prins Bernhard zouden arriveren, die het spel wilden bijwonen. Een kreet: „Daar zijn ze" en de massa rees op en zong spontaan het Wil helmus. Toen klonk Claudine Wit- sens klare stem: „Nu de avond van 'n glorierijke das: gevallen is laait 't feest op". Het spel begon: vlaggen- parade, gevolgd door een wapen schouw der stadswapens, vcndels- zwaaiers, bloemen, fonteinen, het grastapijt van het Station was in een levende kleurenwemeling her schapen. Daarna ontrolden vele onderdelen van het leger hun vaandels en daar vertoonde zich hetzelfde militaire schouwspel, dat in de middaguren reeds tienduizenden Amsterdam mers tot enthousiasme had ge bracht. Rode Kruis-verpleegsters droegen de kroon het Stadion in als hulde aan haar oud-voorzitster. Het feest werd besloten met een groot vreugdevuur. burgemeester Koolmans en luitc- nantkolonel Gist hadden gespeecht staken twintig oorlogsvrijwilligers de brand in een stapel van dui zend koolstrotakke*ibossen. Licht- kogels gingen omhoog, bengaals vuur is afgestoken, en duizenden Groningers, ver uit de omgeving. hebben genoten van dit grandioze i vreugdevuur. De Nederlandse Wandel- j sportbond nipt gebonden aan enige plaats en daarom j juist passend in dit overzicht- I je gaat in 77 dagen door Nedei iand wandelen. Van stad tot stad, van dorp tot dorp, voeren de tippelaars een boek I mee, waarin alle burgemees- I ters hun handtekeningen zul- len zetten, evenals de voorzit ters cn secretarissen van alle 150 wandelsportverenigingen. In totaal zullen de elkaar af lossende wandelars 1797 kilo meter afleggen. Burgemeester d'Ailly van Amsterdam zette de starthandtekening. Als het boek dat de wapens bevat van alle gemeenten, die de wandelaars passeren cn dat in groen en wit leer is uitgevoerd is volgetekend en de 1797 kilometer zijn „volgewandeld" zal de Wandelsportbond het aan Koningin Juliana aanbie den. Den BoschRotterdam Tienduizenden Rotterdammers hebben zich Zaterdag staan ver gapen aan de zeven kilometer lange allegorische optocht, die van 's-Hertogenbosch naar de Maas stad trok. Naast feestvreugde, ter gelegenheid van de inhuldiging van Koningin Juliana, had deze stoet waarvoor alle praalwagens en de kleurige costuums ontwor pen waren door de bekende teke naar Herman Moerkerk nog een ander doel: de culturele be trekkingen tussen de Rotterdam mers cn de Brabanders te verster ken. Hij moet succes hebben ge had, in velerlei opzicht. Rotterdam wachtte nog een an dere verrassing: Zondag verscheen plotseling prins Bernhard met zijn moeder, prinses Armgard en zijn dochtertjes Beatrix cn Irene op het internationale ruitersport- feest. Ondanks alle drukte en ver plichtingen in Amsterdam had hij zich voor een paar uur vrijge maakt om iets te zien van zijn ge liefde ruitersport. In Leeuwarden is Maandag een kleurig levend schaakspel ge speeld, en Bussum zal een „Ko- ningin-Juliana-hertenkamp" krij gen, als. er tenminste voldoen de geld daarvoor binnenkomt. En hierbij zullen wij het laten. Ook het buitenland heeft vele blijken van waardering gegeven voor onze afgetreden koningin Wilhelmina en onze jonge vorsfin Juliana. Vrijwel alle grote dag- en weekbladen wijdden aan haar uit voerige artikelen. Louis Stoplaurant, de Canadese minister van Buitenlandse Zaken, heeft zich in een speciale bood schap tot het Nederlandse volk ge wend en o.m. gezegd, dat koningin Juliana, toen zij in de oorlogsjaren in Canada te gast was, de harten van alle Canadezen heeft gewon nen. Vincent Auriol, de Franse presi dent, heeft koningin Wilhelmina geluk gewenst met haar regerings jubileum en haar een tapijt ge schonken, vervaardigd door de kunstenaar Jean Lurcat. De Hongaren, verenigd in de Hungaria-club in Amsterdam, heb ben een grote som gelds bijeenge bracht voor het nationale hulde blijk. Het gehele corps diplomatique en enkele Sowjet-autoriteiten be zochten de receptie, die de Neder landse ambassade in Moskou gaf. Mount Holyoke College, waar koningin Juliana in 1941 het ere doctoraat ontving, heeft zijn „meest doorluchtige alumna" de eerbiedig- ste groeten en goede wensen doen toekomen. Tijdens een receptie in het Ne derlandse gezantschap te Kaapstad hebben de minister-president dr. Malan en zijn voorganger, generaal Smuts, een toast uitgebracht op prinses Wilhelmina en koningin Juliana. De Zwitserse president heeft onze beide vorstinnen, namens de bondsraad en het volk, de beste wensen gezonden. De Wereldconferentie voor mo rele herbewapening, bijeen in Caux (Zwitserland), heeft een speciale zitting gewijd aan de grote gebeur tenissen in ons land. Enkele duizenden, die het unieke schouwspel van de onder de pergola voor het Paleis naar de Nieuwe Kerk wandelende stoet in geen geval wensten te missen, trokken reeds voor middernacht naar de Dam. De nacht was koud en lang, maar met een lekker bakje koffie, was het wel uit te houden. Er zUn zakon ln ons land, waar de Inbrekers op af komen als vliegen op do stroop. Zo bijvoor beeld de juwelier Carel G. H. van Pampus ln do Kalvorstraat te A'dom, die ons do volgende brief schrijft: „Onzo zaak schynt wol oen zeer grote aantrekkingskracht to hob- ben voor inbrekers. Voor de tweede maal ln korte tyd hebben z(j zich vla hot dak toegang ver schaft tot onze vliering, waarvan daan de zolder gemakkelijk to bereiken ls. Maar do heren zijn blijkbaar nog steeds nlot over tuigd van de prima beveiliging, die Uw firma (Alarma *33) op oon dusdanig deskundige wijze hooft weten aan to leggen, dat clko verdere poging tot binnendringen gedoemd is te mislukken. Dit maal hebben zU stomweg gopro- beerd do tocgangsdour tot do trap, dio naar boneden voert, uit do hengsels te lichten, wat na tuurlek het gelooi dor sironen tot gevolg had. Ik voel my eerlijk gozegd een beetje beledigd. Wat donken zij eigenlijk wel van onzo beveiliging? Zo langzamorhand heb ik wol geleerd er volkomen op te vertrouwen, zodat ik onzo zaak rustig onbewoond laat." En do heer Hossing, van De Goud mijn, in de Rcguliersbroestraat te A'dam, schrijft: „Driemaal ln één week verjjdelds dc alarminstallatie een inbraak poging en nu - enkelo maanden later - hebben ze het wéér gopro- bcord. Daar ik niet by myn Juwc- licrsbedryf woon, kan lk niet vor- zokerd worden on ben dus weder om voor een groot verlies gespaard gebleven, dank zy Alarma '33."

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 5