APWC won opnieuw tournooi van „Boys' Vele winkeliers zagen hun werk bekroond Keuzebon is afgeschaft ADE op tweede plaats Grand Théatre Schout bij nacht Hetterschij t Feyenoord won de zilveren bal Dinsdag 7 SeDtember 1948 ,9? De tweede en laatste ronde van het. door Amersfoortse Boys georgani seerde. keitournooi heeft geen verrassingen gebracht. Wel hebben de finalisten alle zeilen bij moeten zetten. De spannene finale tussen A.P.W.C. en A D Ebracht een. in de laatste minuten, bevochten overwinning voor onze stadgenoten, die daardoor voor de tweede maal houder werden van de Kei"-wisselprijs. De tussentijds gespeelde handbalwedstrijd tussen hel eerste hercnelftal van de Handbalgroep ..Amersfoort" en een Utrechts Districts-elftal completeerde het programma. 4 bijzonder goed werk deed, op een ge geven moment de bal hoog voor het doel plaatste maakte Brandsen door een kopbal gelijk. Reeds dacht hei publiek aan verlenging, doch een blunder van de Weesper keeper be zorgde A.P.W.C. een voorsprong. Dit gebeurde toen Jan van Empelcn. die als back beter speelde dan op welke andere plaats ook die hij vroeger in nam. van de middenlijn af een schot losttte op doel van ADE. De keeper stompte mis en hoog in de hoek ver dween de bal in het doel, (32). AP WC gooide er nog een schepje op en kort voor het einde nam Antoon van der Flier een corner, waaruit de bal scherp voor het doel kwam Brand sen was er snel bij en joeg de bal tussen de benen van de Weesper achterspeler door in het net, (4—2). APWC kwam tegen Barneveld in iood-witte kleuren het veld op. Kee per IJzendoorn werd vervangen door de doelman van het tweede elftal, Snijders. Nadat de Amersfoorters aan enkele stormlopen van Barneveld het hoofd hadden geboden kwam he* Barne- veldse dool vele malen in groot ge vaar. doch het duurde toch nog be trekkelijk lang voordat Johan van Empelen een kleine kans kreeg, die hij goed benutte. Tussen de benen van de verdedigers door schoot hij laag in het net, (1Oi Rechtsbinnen Hagebeuk, die na een beetje stug be gin zich goed aanpaste, maakte er spoedig 20 van. De APWC-ers von den de voorsprong blijkbaar veilig genoeg cn deder kalmer aan. kenne lijk met de bedoeling zich te sparen voor de finale Toch gaven zij de Barnevelders geen kans een ver diend tegenpunt te scoren. Het Weesper A.D.E. heeft van het begin tot het einde moeten zwoegen om het Hilversumse Olympia '25 on der de duim te houden. In een door spanning aantrekkelijke wedstrijd wonnen de Weespers door het enige, na de rust, gescoorde doelpunt. Olympia was voor het doel van haar tegenstanders niet erg fortuinlijk. De schutters vonden vele malen de weg tot het doel versperd door de prima doelverdediger van ADE en ook en kele malen voorkwamen paal en lat doelpunten. Handbal-propaganda Het was een bijzonder goede ge dachte om van deze gelegenheid te profiteren door de voetballiefhebbers eens kennis te laten maken met de handbalsport. Die viel in goede aarde en het ontbrak dikwijls niet aan het nodige enthousiasme. Men kon op merkingen horen als „toch wel mooi werk", „wat gaat dat heerlijk snel" enz. enz. Het Amersfoortse elftal, dat die dag haar tweede wedstrijd speelde, verloor met 85 van zijn Utrechtse tegenstanders, nadat de rust met 62 was ingegaan. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Olympia en Barneveld was zeer levendig Voor de rust wa ren de Hilversummers het meest ac tief en slaagden er in een 3—0 voor sprong te nemen. In de tweede helft gaven de Barnevelders volledig de toon aan. Zij konden het echter niet verder dan twee doelpunten brengen, zodat Olympia met de derde, en Barneveld met de v'ierde prijs naar huis kon gaan De finale De beslissende wedstrijd om de wissclprijs tussen APWC en ADE heeft perioden van goed cn minder goed voetbal te zien gegeven. De hechte APWC-verdediging. waarin Antoon van der Flier een goede „stopper" bleek te zijn, kreeg het voortdurend kwaad te verantwoor den en moest reeds in de eerste mi nuten van de wedstrijd capituleren. De Weesper middenvoor benutte een hem gegeven kleine kans op fraaie wijze (0—1). Na een korte periode van APWC- overwicht, waarin de solide verdedi ging van ADE werd „geprobeerd", namen de Weespers weer het initia tief. Toen op een gegeven moment de Weesper keeper ver uit zijn doel kwam had hij blijkbaar niet in de gaten dat hij uit het strafschopgebied was. Hij pakte de bal. doch de Amersfoortse scheidsrechter Male- stein gaf hiervoor, zeer terecht, hands. Uit de hierdoor ontstane vrije schop plaatste Mossing, die in deze wedstrijd geweldig actief was zeer goed werk deed. de bal hoog voor de doelmond. Hagebeuk werkte met een goed gerichte kopbal af cn de stand was weer gelijk, (1l). In de tweede helft werd Snijders opnieuw gepasseerd door een goed gericht schot van de middenvoor, 1 —2). De aanvallen van APWC wer den agressiever en toen Vonnc, die Denkt U erom? Morgenochtend 10 uur be gint de plaatsbespreking voor „FLUFFY" met Cor Ruys! „Actief" bleek sterk tegenstander De handbalvereniging „Actief" bracht Zondag j.l. met twee da- mes- en twee herenelftallen een bezoek aan de handbalgroep „Amersfoort". Er waren heel aar dige en sportieve wedstrijden te zien. „Amersfoort" dat met enige invallers (o.a. voor de doelverdedi ger) tegen Actief I speelde kon het tegen de Deventenaren niet bol werken en moest met 85 het on derspit delven. Daarna speelde het tweede damesteam tegen de dames van „Actief" II. Ook zij konden het niet tot een overwinning bren gen, al was het verschil hier dan niet zo groot (3—2). Het tweede herenteam deed het heel wat beter. Zij wisten de heren van „Actief" II met 9-4 te verslaan. Tot slot kwam het eerste damesteam in het veld. Het werd wederom een overwin ning voor Deventer. Met een 64 nederlaag moesten de Amersfoort se dames genoegen nemen. Burgerlijke Stand Geboren: Herman Klaas, z. v. H. v. d. Beek en A. Grasdijk; Jan Hendrik, z. v. H. Hagens en A. M. Snijders; Agatha Cornelia, d. v. J. Houtveen en C. B. Schoonderbeek; Albert, z. v. W. v. d. Veen en J. J. Th. Modderkolk; Frederikus Nico- laas Hermanus, z. v. N. B. Rijkers en C. M. de Ruijter; Sjoerd, z. v. S. Radsma en J. H. de Kok. Gehuwd: G. Laseur en Th. H. v. d. Eshof. Overleden: Peter Kouveld, 79 j., wed. van F. P. Kruijs. Veertien jaar voor moordenaar De Meervoudige Kamer van de Utr. Rechtbank veroordeelde heden de 30-jarige H v, Z., bewaker van het concentratiekamp te Amersfoort, die op 4 December van het vorig jaar zijn vrouw met een houten hamer neersloeg cn haar bewusteloos op de spoorbaan AmersfoortBaarn legde, zodat zij door een passerende trein werd gedood, tot tien jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest Geëist was 14 jaar gevangenisstraf Baccliusklant liep de Zuidsingel in Brandweerlieden hebben een man uit de Zuidsingel gered, die veel te veel sterke drank had gebruikt en daardoor uit de koers was geraakt Excuus voor de pantser wagen Kwam xiw speciale feestneus- dienaar gistermiddag op de Infanteric-kazerne om de alle gorische optocht te beschrijven ter wille van duizenden mensen, die haar toch al met eigen ogen hadden gezien. Mocht hij mee rijden in een Staghound, oftewel pantserwagen van-bljzonder- merk, om de daverende dingen te aanschouwen. Staghound diende om eventuele opstoppin gen te verhelpen, waarmee met een de aanwezigheid van een der motorvoertuigen in de ze- ventiende-ecuwse optocht ver klaard is. De chauffeur heette A. Wezel en hij had Amersfoort nog nooit zo druk gezien. De wagen-commandant, A Rovers, vond. dat er „bij hem thuis" be ter feest gevierd tverd Trom petter Van de Berg had een droge keel van het blazen cn vond het na een half uur al dik welletjes. De stoet vertrok om half drie en kwam terug op het kazerne plein om kwart over vijf Ama- lia van Solms en Simon Stevin, Johan de Wit en Maria Stuart hebben, naar vernomen wordt, elkander geholpen met het stuk knippen van blaren De avonturen van Gaat Vi im Kraak weer voetballen? Naar wij vernemen heeft Wim Kraak zich weer opgegeven als lid van Amersfoortse Bovs, de vereni ging, waarin hij jaren heeft ge voetbald Wij hebben hem gevraagd of hij weer actief voetballer zal worden. Dc kans is zeer groot dat Wim Kraak omstreeks Maart 1949 weer de blauwwitte kleuren zal dragen. In de Schiestraat en Hunzestraat zijn tijdens de afwezigheid van de bewoners dieven binnengedrongen en hebben geld, distributiebeschei den en 300 oigaretten meegenomen. Uitslagen etalage wedstrijd De uitslagen van dc F.A.M -etala gewedstrijd voor winkeliers zijn Za terdag bekend geworden. Wij kunnen de namen, waarnaar zeker al een week lang nieuwsgierig is uitgeke ken, hieronder weergeven: STADSKWARTIER le prijs: Fa. C. de Jager, Heren modes, Langestraat 19. 2e prijs: Fa. J. W. van Achter- bergh, Meubilering, Westsingel. 3e prijs: Fa. H. de Koning Zn., Bakkerij, Arnh.str. 24. 4e prijs: Fa. S. G. Kortbeek, Bloe mist, Snouckacrtlaan 23. Eervolle vermeldingen P. Visser, brood- en banketbakker, Vlasakkerweg 26. W. A. Floor, Bloemist, Stations straat 45. H. D. v. d. Wetering, slager, Arnh.straat- 19. R. Koning, Electr., Am.straat 27. Geldersche Slagerij, Langestraat. G. G. Veenendaal, Boekhandel, Langestraat 23. Modelslagerij „De Kei", Lange straat 47. J. Boekenogen, Techn. Inst, bur., Kamper Binnenpoort 5. P. H. Smink, Zaadhandel, Kamp 1. J. \V. van Eist, Brandstoffenhan- del, Kamp 92 (versiering). Van Doorn, Fruit-delicatesscn, Langestraat 139. Fa. F. v. d. Hoven, Meubilair, Kamp 74a. Fa. v. d. Vat, Manufacturen, Arnh. straat-Kamper Binnenpoort. G. Catoen, Bloemenmagazijn „Aca cia", Langestr. 111. F. Kestens, groenten- en fruithan del, BI. Binnenpoort 10. G. v. d. Heuvel, Metaalwaren, Krommestraat 36. W. v. d. Klashorst, Slager, A. 't Oude Stadhuis 7. I. Cohen, slagerij, Hof 6. Kraanen's Schoenhandel, Kromme straat 17. Fa. M. R. N. Oosterveen, Lange straat 42. J. van Zuiden, Herenmodes, Lange straat 40. A. Smeitink, slagerij, Langestr. 15. Fa. Röben, Manufacturen, Lange straat 30. J. Bottinga, Schoenmag., Lange straat 28. G. W. van Ommeren, brood- en banketbakker, Langestraat 14. B. Meeuwissen, Hotel Karseboom, L. Vrouwenkerkhof 3, 5, 7 (Gevel). Fa. B. L., Langestraat. Fa. van Nieuwkerk, Woninginrich ting, Arnh.straat 20. Fa. Mosterd, filiaal 't Smulhuis, Langestraat. Fa. W. van Bemmel en Zn. Asch van Wijckstiraat 24. SOESTERKWARTIER le prijs: C. de Vries, slager, Tulp straat 2. 2e prijs: A. T. de Kruyf, vis- en fruithandel, Oude Soesterweg 120. 3e prijs: J. van Lier, sigarenhandel, Soesterweg 33. 4e prijs: Wed. M. Leenards, krui denier, Oude Soesterweg 113. Eervolle vermeldingen Bakkerij „De Standaard", Spijker, Soesterweg 75. Spaink's Ijzerhandel, Soesterweg 106. Libbinga, kruidenier, Soesterweg 309. W. de Greef, melkhandel, Soester weg 375. Wed. J. Keet, melkhandel, Oude Soesterweg 127. P. J. van Veen, manufacturen, Oude Soesterweg 229. J. Roodbergen, banketbakkerij, Puntenburgerlaan 64a. G. Wisgerhof, kruidenier, Eem- straat 21. 't Smulhuis, bakkerij, Soesterweg 103a. \V. van Oven, grocntenhandel, Puntenb.laan 60. H. Post, bakkerij, Oude Soester weg 134. P. Arlar, slager, O. Soesterweg 157. LEUSDER-VERMEERKWARTIER le prijs: A. Wallart, bloemist, Leusderweg 192. 2e prijs: J. Hanhart, banketbakker, Leusderweg 174. 3e prijs: Spaink's Ijzerhandel, Ver meerstraat 28. 4e prijs Richard Ringer, rijwie len-motoren, Leusderweg 250. Eervolle vermeldingen A. M. Hottinga, kruidenier, Leus derweg 16. W. J. Mekking, brood- en banket bakker. Leusderweg 258. J. L. Keesmaat, filiaalhouder, Leus derweg 246. Gebr. Jekel. Leusderweg 101. G. van Eykelenburg, Leusderweg 105. G. van Renselaar, bakker, Leus derweg 123. M. Dijkgraaf, ass.-apotheker, Leus derweg 254. M. J. J. van Berkum, Leusderweg 48. J. B. van Zijdveld, apotheker, Ver- meerstraat 124. W. H. G. Verhoef, wijnhandel, Leusderweg 266. Slagerij „De Tijdgeest", Vermeer straat 14. Gebr. Jonkman, Joh. van Dies straat 27. E. J. Bouwman, fruithandel, Leus derweg. M. Marck, fruithandel, Vermeer straat 2. W. van Ginkel, kruidenier, Verhoe- venstraat 20. BERGKWART1ER le prijs: „Pomona", Utr.weg 56. 3e prijs: C. Donath, bloemenmaga zijn, Utr.weg 74. 3e prijs: V. B. Steggerda, kapper, Utr.weg 77. 3e prijs: mej. M. J. v. d. Stok, Utr.weg 71. Eervolle vermeldingen Mevr. C. M. Dufour (De Kleine Kapel), Utrechtscweg 68. C. Boshuizen, kapper, Julianapl. 1. kapitein Rob De terugkeer van Peer de Schuimer Prudon cn dc dokters snellen naai het bod. waarop Rob ligt uitgestrekt. Ja. hij komt bij' En wat mompelt hij nu? Ach. het is Hollands en de Franse geleerden verstaan hem nietPeer Solimnn Reis mompelt Rob. ...wraak nemen.. Gevangen Turk beweert, dat 'n grote vloot onder weg is...." Dnn valt zijn hoofd weer achterover en wat de dokters ook doen. Robs bewustzijn keert niet terug. „Wat nu?" vragen zij elkaar. „Wc moeten de energie van het toestel vergro ten". meent Prudon, „want we zijn in ieder ge val op de goede weg". Ondertussen ontwaakt Rob aan boord vnn ..'t Seepncrt". Heeft hij ge droomd? Het is net of hij een vorre. verre reis heeft gemaakt..Dan schrikt hij overeind. Wie bonkt daar op zijn deur? O. het is Bartjc, zijn kajuitsjongen. „Vloot in zicht. seigneur!" schreeuwt hij, „het zijn snelle piratenschepen. Ze houden recht op ons aan". Rob springt uit zijn kooi. Aha. zou dat de vloot van Mustapha zijn. waarover gisteren die gevangenengenomen Turk iets heeft losgelaten? Dón is er werk non de winkel Jaag die Rheumatische pijnen uit Uw ledematen! Dat kan! Met de eenvoudige bloedzui verende Kruschcn-kuur: Elke morgen dc kleine dosis Kruschen Salts, zoveel als cr op een cent gaat. De zes minerale zouten waaruit Kruschen bestaat, zyn een wondere stimulans voor dc bloed zuiverende organen Lever, nieren cn Ingewanden hebben de opwokklng no dig, die Kruschen geven kan. Ze gaan weer krachtiger werken, het bloed gaat sneller stromen en voorkomt zodoende dat schadelijke, pijnvcrwckkcndc zuren zich gaan vastzetten in spieren en ge wrichten en voortdurende oorzaak wor den ,van Uw ondragelijke pijn. Niet zonder reden gebruiken miljoenen mannen en vrouwen over dc hele we reld sinds jaar cn dag Kruschen. De heilzame gevolgen worden alom er kend en er kan geen reden zijn. waar om ook gij er niet van zoiidt profiteren. Vraag Kruschen bij Apotheker of Drogist. ^oest Hoe Soest feest vierde De feestelijkheden te Soest be gonnen 's morgens met de originele kinderspelen. Het openluchttheater was tot de laatste plaats bezet, toen de turnsters en turners van de Gymnastiekvereniging „Crescendo" gearriveerd waren. Direct werd met het uitgebreide programma, zoals vrije-oefeningen, rhythmischc dansen, toesteloefeningen enz. be gonnen. Het is een geslaagde mid dag geworden. Voor de paardensportliefhebbers was er een gevarieerd programma op het land van de heer Beemer aan de Koninginnelaan, waarvoor zowel van de zijde der deelnemers als van het publiek grote belang stelling bestond. Eerst werden ver schillende dres^uurproeven afge legd cn vervolgens enige onderlin ge wedstrijden op paarden. De prijzen vielen tenslotte ten deel aan: Taligo: 1. Fedder te Bun schoten. 2. Hopman Jr. te Bunscho ten. 3. Hopman Sr. te Bunschoten. Sigaretten-race: 1. Fedder te Bun schoten. 2. Hopman Jr. te Bun schoten. 3. B. Voorthuizen te Soest. Spring-concours: 1. Hopman Sr. te Bunschoten. 2. Van der Zouwen te Soest. 3. Beemer te Soest. Om 8 uur gaf de Soester Harmo nie „P.V.O.' een feest-concert in het Rosarium tegenover het ge meentehuis en de Chr. Harmonie „Hosanna" uit Amersfoort musi ceerde op het pleintje aan de Soesterbergsestraat. Beide concer ten trokken veel muziekliefheb bers, daar de jeugd ditmaal verstek liet gaan. Ongeveer tweeduizend toeschou wers hadden zich verzameld in het openluchttheater, waar volksdans- demonstraties werden uitgevoerd en een Hawaiïan-orkest speelde. Ringrijderij Motorclub Ter gelegenheid van de Jubileum feesten hield c'e motorclub „Soest" Zaterdagmiddag in de tuin van het landgoed „Braamhage" een ringrij derij voor solo- en duo-rijders. De uitslag van de ringrijderij is als volgt: Solo-klasse: 1. Van Dijk, Amersfoort. 2. Gebben, Amersfoort. 3 J. Huigen. Soest. Duo-klasse: D Wassenaar, Soest. 2. R. v. Breuke- len, Soest. 3. F. van 't Klooster, Soest. Voot de aanvang van bovenge noemde wedstrijden werden door de beide postduivenverenigingen alhier „De Vriendschap" en „De Zwaluw" ongeveer 2000 postduiven losgelaten, voor de onderlinge Ju- bileumvlucht. Het was een machtig schouwspel een zo groot aantal duiven tegelijk de lucht te zien ingaan. SEC I—'t Gooi II 3—2 Doordat de Haagse derde klasser „Terlaak" de vorige Zondag schit terde door afwezigheid en tot heden niets van zich heeft laten horen, was voor heden Zondag 5 September 't Gooi II op bezoek bij SEC voor het spelen van een laat ste oefenwedstrijd, voordat volgen de week de grote strijd om de punten begint. Dc wedstrijd was van goed ge halte, met 't Gooi in de meerder heid. Steeds trok de Gooi-voorhoc- de op de SEC-veste af, doch Hornsveld vond men steeds op z'n plaats, zodat het 30 minuten duur de. alvorens de Gooi-reehtsbinncn met een hoge bal zijn club de lei ding kon bezorgen. 0-1. SEC kwam er maar sporadisch aan te pas en wanneer eens een keer op doel werd geschoten, dan ging het schot naast of hoog over. De rust kwam met dezelfde stand. 0-1. Hierna hield het Gooi overwicht aan en het zag er naar uit, dat de achterhoede van SEC het niet kon bolwerken. Dit gebeurde dan ook in de 15de minuut, toen de mid- voor van 't Gooi onhoudbaar langs Hornsveld de bal in het doel de poneerde. 0-2. SEC ging van plaats verwisselen en wij zagen O. Maas- sen weer op zijn oude plaats, links buiten staan. Otto kreeg de bal mooi vrijstaande aangegeven, hij passeerde de rechts-back van 't Gooi en met een harde schuiver verdween de bal in het doel. 1-2. Toen opeens kreeg Klompenhou wer er ook zin in cn reeds na vijf minuten spelen had hij de gelijk maker gescoord. 2-2. Verwoed werd hierna om de overwinning gestreden. SEC had echter geluk in deze periode en weer was hel rechts-buitcn Klompcnhouwer. die ineens vanaf de buitenplaats inko- gelde. SEC had de leiding genomen Zaterdag is te Rhcncn geheel onver wacht op 57-jarige leeftijd overleden schout bij nacht D. C. M. Hetterschij, in leven directeur-generaal van het loodswezen. Schout bij nacht Hetterschij werd 18 Juni 1891 te Alhlasserdam geboren. Na het koninklijk instituut voor dc marine in Den Helder te hebben bezocht werd hij In 1914 bevorderd tot adelborst der eerste klasse. Na enige jaren belast te zijn geweest met het toezicht op de aanbouw van enige onderzeeboten, kreeg hij in 1934 het commando over de onderzeeboot K 18, waarmede toen de 23.000 mi|len tussen Den Helder en Soerabaja via Zuid-Amerika, Zuid- Afrika cn Australië werden afgelegd, dc grootste reis ooit door een onder zeeboot van enige zeevarende mogend heid volbracht. Na deze reis werd commandant Het terschij door Koningin Wilhclmina bevorderd tot officier in dc orde van Oranje-Nassau. Daarna was de heer Hetterschij gedurende twee jaar com mandant van de ondcrzccdienst in Ne- dcrlandsch-Indie. In 1937 keerde hij terug naar Neder land. waar hij commandant werd van dc Mbrir.ekazernc te Amsterdam. In dc mobilisatie werd hij tevens belast met het commando over de marinckust- wacht. Tijdens de jaren der bezetting nam de overledene een zeer belangrijke post in als illegaal werker. Onmiddellijk na de bevrijding werd hij directeur-generaal van het loodswe zen, terwijl hij bevorderd werd tot kapitein ter zee. Vorig jaar volgde zijn bevordering tot Schout bij nacht. Ruimere 'bevoorrading der winkeliers Sinds cnicc tijd zUn de vooruit zichten van de broodgraanvoorzic- nlng zodanig verbeterd, dat tc be ginnen met de distributicperlode, die op 11 September Ingaat, geen keuzebonnen meer zullen worden aangewezen. Met uitzondering van brood, tarwegriesmccl en tarwc- vlokken, zullen van dl? datum af de thans op keuzebon beschikbare producten vrij kunnen worden ver kregen, derhalve: vermicelli, ma caroni, spaghetti, noedels, vcrml- ccllisago en mie., beschuit, biscuits, wafels, speculaas, koekjes, ontbijt koek. taai-taai, korstjes, stroopwa fels en gebak. Brood (ook wittebrood) blijft op de broodbon. Tarwegriesmeel en tarwevlokken kunnen met ingang van 11 September op de bloembon worden betrokken tot een hoeveel heid, gelijk aan die voor tarwe bloem. in verband hiermede zal bet vier-wekelijkse bloemrantsoen met ingang van 25 Scptei cr woracn verhoogd van 100 tot 200 gram. Het veertiendaagse blocmrontsocn voor dc babies (E-groep) van 500 gram ondergaat geen wijziging. Door ruimere bevoorrading met de grondstoffen bloem, suiker en vetten, wordt het mogclUk, dat do vrijkomende artikelen in redelijke hoeveel heden voor het publiek be schikbaar komen. Tengevolge van dc opheffing van de keuzebonnen, kan het veertien daagse broodrantsoen van 11 Sep tember af worden gesteld op: 1200 gram voor houders van E- kaarten, 2400 gram voor houders van d-kaartcn, 4800 gram voor houders van C-kaarten, 6400 grnn» voor houders van B-kaarten, 4000 gram voor houders van A-kaartcn. Zilveren Dom voor Xerxes Op overtuigende wijze heeft Xer xes het tiende tournooi van de Zilveren Dom gewonnen. Xerxes behaalde een 41 zege op B.V.V. in de finale. F van Wilkes was op zijn best en nam drie doelpunten vcor zijn rekening. Feyenoord heeft de wedstrijd te gen Stormvogels om de Zilveren Bal gewonnen. Het was een zeer goede wedstrijd, die de toeschou wers waar voor hun geld gaf. De wedstrijd eindigde in een 22 ge lijk spel. In de verlenging scoorden beide ploegen ieder nog een doelpunt, zo dat strafschoppen de beslissing moesten brengen. De eerste serie strafschoppen leverde geen resul taat. op. De tweede serie was voor Feijenoord met drie tegen twee. Radio-programma Hedenavond HILVERSUM I: 19.00 Nieuws, weer: 19 15 Muzikale melange: 19 30 Dis is leven. 19 45 Rog, uitz.; 20.00 Nieuws Nationaal programma over Hilversum 20 05 Galaconcert, aankomst Konink. familie; 20.30 Wilhelmus. 20 25 Gala concert Concertgebouworkest; 22 35 Vertrok Kon Familie; 22.45 Avondge bed; 23.00 Nieuws; 23 15 Operette pro gramma Morgen HILVERSUM I: 7 00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Reveille. 7 45 Een woord voor de dag; 8.60 Nieuws. 8,15 Gewijde muziek; 8.30 Gr. pinten; 9.00 Ochtendbezoek bil zlekon; 9.30 Symph concert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Vioolrocitaj; 11.30 Reginald Dlxon, orgel cn planoduo; 12.U0 Amatl-trio; 12.30 Weerbericht; 12 33 Ensemble ..Eu- phonla"; 13 00 Nieuws. 13 15 Mandolt- nata; 13.45 De vijf Znpnkarn's; 14.00 Zangrceltal 14.30 Bloembollen voor de tuin; 15 00 Gr. platen: 15 30 Koor; 10.00 Clavcclmbcl 10,15 Voor onze Jongens cn meisjes; 17.30 Metropole-orkcst. 1800 Ncdcrl. koren cn korpsen; 18,30 Rog. uitz. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws: 7.10 Gr. platen; 8.00 Nieuws; 8.18 Masqucrndcrs; 8 50 Voor de hulsvrouw; B.OO Lond. Philh. ork. 9.30 Waterstonden: 9 35 Cal- vet-kwnrtct; 10.00 Morgenwijding; 10 20 Onze keuken: 1030 Als dc sofzulgcr zwijgt. 11.00 Pop non stop progr 12.00 Malando en orkest; 12.30 Weerprnntjo; 12.33 Voor hol platteland; 12.38 Tonny Schlffcrstcln, plano; 13 00 Nieuws; 13.15 Kalender: 13.20 Johan Jong. orgel; 13.50 Hawaiian ensemble; 14 00 Gesproken portretlcn; 14.15 Omrocpkainerorkcsi; 15.00 Hoorspc] 15.30 RegenboogJ600 Roodborstjes; 16.15 Het stond in de krant. 16.45 Vragen staat vrij; 17 15 Vlncentino17 45 Rcg uitz.; 18.00 Nieuws; 10 15 Vnrla; 18 20 Impcrlo Ar gentina 18.30 Lozing P. C. Boone. Kerknieuws NED. IIERV. KERK Beroepen te Hoogeveen A E. Kolkert te Bunschoten; tc Maassluis (vac. J. A Dankbaar) J VV Bcerekamp te Vlancn; te Poortugaal G. J ten Broek te Scherpenzeel (Fr.); tc Hoornaar (tocz Mr. A Luteyn te Loenon a d. Vecht; te Noordeloos J. R. Cuperus te Doornspijk, to Eindhoven M. Wabckc tc Anlo. Aangenomen naar Leerbroek D. J. v. d Graaf te Vlnkcveen. GEREF. KERKEN Beroepen te Loppersum en te Veen- dam A Broek te Onnen. te Balk cn Wychel cn tc Oosterzeo (Fr.) W. Stuursma. cand. tc Arnhem. Bedankt voor Hulzen (N -H W H. J. de Boer te Midwolda (Old I, voor Idskenhuizcn J. v. d. Mijc te Locnen a.d. Vecht; voor Lutten ad. Dedcms- vaart C. Bos te Murmcrwoudc. CIIR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rotterdam—Char- lols J. Rebel te Den Helder, GEREI'. GEMEENTEN Tweetal te Sloux-Center (N. Ameri ka) G H. Kersten te Rotterdam cn J. W Kersten, cand. tc Rotterdam. Beroepen te Leerdam J. W. Korsten, cand. te Rotterdam. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar Oldebroek maal) P v. Vliet tc Amsterdam. (2e TUINKALENDER 8 SEPTEMBER. Van de klim planten die in de nazomer nog in volle bloei staan, verdient wel in de eerste plaats dc Clematis ver melding. De grootbloemige soorten, die nu nog net met hun prachtige blauwe, rode. paarse of lilakleurige bloemen prijken, zijn wel dc meest decoratieve. De kleinbloemige soor ten die thans hun ontelbare bloe men vertonen, zijn wat sterker van groei en ook zeer geschikt voor be groeiing van muren of schuttingen. Een andere klimplant, de bruids sluier, bloeit eveneens tot het be gin van het najaar. De officiële naam luidt Polygonum Auberti. Deze kan een kolossale afmeting bereiken en draagt duizenden witte bloempjes. Dc aanplanting kan in de winter of het vroege voorjaar geschieden.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 7