„Er is grote behoefte aan pioniers" Geen voorstel van Amerika op komst, zegt CvGD „Vijftig jaar" FNZ vergaderde te Leeuwarden Radio-programma HINESE PAPEGAAI Vrijdag 10 September 1948 3 Het Koninklijk Gezin; v.ï.n.r. Prinses Irene, Prinses Margriet, Koningin Juliana, Prins Bernhard, Prinses Marijke en Prinses Beatrix De Koninklijke Familie met de vorstelijke gasten en de hoofden der buitenlandse missles in de Mozeszaal: v.l.n.r. Wisuter Arth. Ayukti (Siam), Mgr. Valerio Valcri (H. Stoel), Hertog van Palmclla (Portugal) Asko Ivalo (Fin land), Paul Ramadier (Frankrijk)Dr. Henry Kunghui Chang (China), Dr. Herman Baruch (Ver. St.), Coelho de Almeida (Brazilië), Juan J. Varela (Argentinië)Ge neraal H. D. Crerar (Canada), Dr. d'Esquerra (Colum bia), M. E. Bombicri (Italië), L. F. F. Farrill (Mexico), Armgard de gravin van Henrique Gil Fortoul (Venezuela), R. Kohli (Zwitser land). Vorstelijke gasten v.l.n.rPrins Aschwin, Prins George van Griekenland, Prins Axel van Denemarken, Prinses Armgard, Koningin-Moe der Elisabeth van Bel gië, Prins Olav van Noorwegen, Prinses Margaret van Engeland, Prinses Martha van Noorwegen, de Graaf van Athlone, Prins Gustaaf Adolf van Zweden, Prinses Louise van Zweden, Prinses Margaret van Denemarken, Erf-Groothertog Jean van Luxemburg. Achter Prinses Athlone, Prinses Alice. Mr. Linthorst Homan Onze landbouw moet beschermd worden Op de vergadering van de alge mene Nederlandse Zuivelbond, de F.N.Z., te Leeuwarden, sprak de voorzitter Mr. J. Linthorst Homan Woensdag een openingsrede uit, waarin hij de vijftigjarige rege ringsperiode van H.M. koningin Wilhelmina memoreerde. In tele grammen gaf de vergadering van haar gevoelens jegens het Konink lijk Huis blijk. In zijn verdere betoog wees spr. op het grote gevaar van de achter stand op velerlei gebied in ons land in vergelijking met het bui tenland. Er is een grote behoefte aan pioniers en de landbouw vraagt om erkenning van zijn plaats in ons volksleven. Daar de crisis van de komende jaren zwaar der zal zijn dan die, welke wij ooit hebben gekend, zullen wij, aldus spr., moeten kiezen. Wij dienen de allerbeste wegen te gaan en moeten ons daarvoor offers getroosten. Ge zamenlijk moet naar een sterkere positie gestreefd worden. In de internationale zuivelbond zijn de verhoudingen goed, maar niet modern Wij deden voorstellen tot modernisering en deze zullen begin November in Kopenhagen aan de orde komen. In Stockholm wordt reeds hard gewerkt aan het grote internationale Zuivelcongres in 1949. Spreker verheugde zich aan het slot van zijn rede over de stichting van een commissie, die tezamen met de Stichting voor de Land bouw de toekomst van onze melk- zal bestuderen. Hierna sprak dr. J. Horring, di recteur van het landbouw-econo- misch instituut*, over ..De toekom stige landbouwpolitiek, mede in verband met de Benelux". Spr. zeide, dat Nederland uiter aard niet meer economisch onaf hankelijk kan zijn en zijn land- bouw-politiek kan bepalen: de land bouw moet in de toekomst be schermd worden. De beste bescher ming ligt in de verhoging van de productie, maa,r bescherming wordt ook noodzakelijk geacht om de landbouw te behoeden voor al te sterke prijsdalingen op de wereld markt. Tenslotte is nog een derde be langrijk argument voor de bescher ming van de landbouw gelegen in Rantsoenbonnen vermicelli en gebak worden ongeldig Dq«rantsoenbonnen H 25 (voor 1 rantsfcen vermicelli e.d. of *100 gram brood) en de rantsoenbonnen H 27 (voor 1 rantsoen gebak of 400 gram brood) zijn tot en met 25 September geldig voor het kopen van brood. Na 25 September zijn deze bonnen niet meer geldig. de regeling van de internationale goederenruil. Het is wel duidelijk geworden, dat België zeer huiverig tegenover onze overheidsreglementering van de landbouw staat. TWEE STELSELS In principe, aldus dr. Horring, zien wij duidelijk twee stelsels te genover elkaar staan. Het eerste waarborgt de bescherming, welke plaats vindt door rechtstreekse subsidiëring van de landbouw en het tweede, waarbij een onafhan kelijk binnenlands prijspeil voor landbouwproducten wordt tot stand gebracht door alle maatregelen, waarop de gehele binnenlandse landbouwproductie zich baseert. In totaal gezien heeft spreker de indruk, dat laatstgenoemd stelsel het beste is en waarborgen biedt voor een doelmatige bescherming van de landbouw. Het is aantrekkelijk, omdat waarschijnlijk kan worden vol staan met noodzakelijke maatrege len, welke aan de grens kunnen worden genomen. Zonder bescher ming kan onze landbouw het niet stellen, maar niets zou erger zijn dan een verstikkende bescherming. Aan het einde van de vergade ring zeide dr. ir. P. Boekei, verte genwoordiger van de minister van landbouw, dat belangrijke vraag stukken aan de orde waren geko men, die zeer zeker de volle aan dacht van het departement zullen hebben. Verdwenen jong tweetal opgespoord Het op 1 Augustus uit Amstel veen verdwenen dienstmeisje Jo hanna Moleman. die geschaakt werd door een 20-jarige jongeman, die zich Brooklyn noemde en zich voor Amerikaan uitgaf, is gevonden. Het tweetal werd opgespoord dank zij de radio-omroep van de politie en aangehouden in Avesnes. Noord- Frankrijk. Het doel van de esca pade was Parijs. De jongeman, een gewone Amsterdammer. Frans Co- zijn geheten, die ontvlucht was uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort, zal aan de Nederland se autoriteiten worden uitgeleverd zodra hij zijn straf zal hebben uit gezeten; hij wordt in Frankrijk namelijk veroordeeld wegens ille gale grensoverschrijding. Het meis je is ter beschikking van de kin derrechter gesteld. Kerknieuws NED. HERV. KERK Beroepen tc Hetercn (toez.) F J Slnke te Meteren; te Stad aan 't Ha ringvliet A E Kolkcrt te Bunschoten tc Bergen (N.-H (toez.) A B Bcklus tc Heerenveen te Rltthcm K W. Slik cand. en hulppred. tc Rotterdam. Bedankt voor Vccncndaal (4e pred. pl.) H. Jonker te Bodegraven. GEREF. KERKEN Bedankt voor Echten (Fr) A. A. Oostenbrink te Oostburg Benoemd tot Icgcrpred In Ned. Indië Th. Boersma tc Uithulzermecden. GER. KERKEN ART. 31 K.O. Drietal te Zuidlaren A R. Bosman te Hooghalen, H. A. Stel te Bolnes Slikkerveer en S de Waard te Maas sluis. Tweetal te Utrecht (3e pred. pl.) G. H. Hoekstra te Bcdum en B. Jongeling te Sappermcer Beroepen te Zuidlaren A R. Bosman te Hooghalen CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Viancn C. Smits te Drie bergen. De Indonesische impasse Communistisch verzoek aan Masjoemi en PNI De Commissie van Goede Diens ten heeft de berichten dat nieuwe Amerikaanse voorstellen zijn ge formuleerd ter beslechting van het Nederlands-Indonesisch conflict als .absoluut ongefundeerd' aan gemerkt. Volgens bedoelde berichten zou Cochran, het Amerikaanse lid van de Commissie, voornemens zijn aan beide partijen een serie voor stellen voor te leggen met de be doeling de impasse te verbreken. Een communique van de commis sie zegt: „In tegendeel, de Com missie van Goeden diensten koes tert de hoop, dat een van de par tijen zelf, of eventueel beide par tijen, in de naaste toekomst met een plan of plannen voor den dag zal komen, die de basis zullen vormen voor de hervatting der politieke onderhandelingen opdat uiteindelijk een algehele regeling bereikt zal worden." De Nederlanders en Indonesiërs zijn sedert 29 Mei niet meer voor politieke onderhandelingen bijeen geweest. De Commissie van Goede Diensten weigert echter tóe te geven, dat haar taak in Indonesië mislukt is. Het centrale comité van de In donesische communistische partij heeft de twee grootste niet-com- munistische partijen van de Repu bliek nl. Masjoemi (Mohamm.) en de Partai Nasional Indonesia, uit genodigd met de communisten een Volksfornt te vormen. Een woordvoerder van de Mo hammedaanse partij verklaarde, dat zijn partij de uitnodiging in ernstige overweging zou nemen. Een zegsman van de nationalis tische partij verklaarde, dat zijn partij niet afwijzend staat tegen over een dergelijke gemeenschap pelijke conferentie, op voorwaarde dat het de communisten ernst is wanneer zij de wens te kennen geven in werkelijken zin de een heid van Indonesië te willen op bouwen. Officieel gedenkboek bij Regeringsjubileum Het is een prachtig werk, het officiële gedenkboek „Vijftig ja ren", dat door Scheltens Gillay te Amsterdam is uitgegeven ter gelegenheid van het vijftigjarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina. Prachtig in verschei dene opzichten, al zij het met en kele restricties. In de eerste plaats is het als aandenken aan dit jubi leum een kostbaar bezit door de zeer fraaie uitvoering. Het is een fors boek, van bijna vijfhonderd pagina's, gedrukt op zwaar papier en gevat in een zwarte, met goud bedrukte band, naar ontwerp van Georg Rueter. Het bandontwerp is artistiek, maar niet modern, wel degelijk en fors en als zodanig precies passend bij het boek als geheel. Een tiental vooraanstaande personen, waaronder vijf oud-mi nisters, vormden de redactieraad, waarvan Jhr. mr. F. Beelaei ts van Blokland, minister van Staat en vice-voorzitter van de Raad van State, voorzitter en M. J. Leen- dertse secretaris was. Ook de 46 medewerkers, voor een belangrijk deel hoogleraren, oud-ministers en Kamerleden, bekleden een voor aanstaande positie in het politieke, culturele of sociale leven in ons land. Dit alles wijst er reeds op dat dit boek vóór alles degelijk is. De levendigheid is minder groot, daar niet alle medewerkers aan hun grote deskundigheid op hun spe ciaal gebied ook een boeiende, pakkende schrijftrant paren. Mede daardoor is dit boek dat overi gens inmiddels bijna uitverkocht is voornamelijk voor ontwikkelde lezers van en dan grote waarde. Hierin onderscheidt het zich van het door ons reeds eerder besproken boek „Met het volk voor het land" door Dra M. G. Schenk en J. B. Th. Spaan, dal minder omvattend en even gede gen evenwel in het algemeen aan trekkelijker geschreven, moderner van structuur en gemakkelijker voor een groter publiek toeganke lijk is. Dit in het oog houdend, moet men vaststellen, dat „Vijftig jaar' een vrij goed overzicht van een halve eeuw ontwikkeling in Ne derland biedt. Aan de voornaam ste religieuze stromingen zijn ar tikelen gewijd, aan de kunsten, de wetenschappen, het recht, de phi losophic, het onderwijs, de be- staansbronnen, het verkeer, de staatkundige ontwikkeling, de overzeese gebiedsdelen, enz. Ner gens treft men echter een pakken de vergelijking aan tussen het leven van de mensen in 1898 en die van nu, waardoor men in en kele trekken, in enkele beelden, kan zien wat er nu eigenlijk ver anderd is, hoe de verhoudingen, waaronder de mensen leefden en de wijze waaróp zij leefden, totaal zijn veranderd. Een gemis in dit boek achten wij ook het ontbreken van een behoorlijk overzicht van de groei der arbeidersbeweging, met name van de vakbeweging, temeer daar deze zich vrijwel ge heel gedurende de regeringsperio- De avonturen van kapitein Rob De terugkeer van Peer de Schuimer In een oogwenk tijds is het dek van ,,'t See- paert" een slagveld geworden. Wel zijn de Moren aan boord gekomen, maar dat betekent nog niet, dat zij de bemanning hebben overmeesterd. Overal flitsen de degens, messen, sabels, bijlen en spiesen. Krijsend storten de piraten zich op hun tegenstanders, die hen warm ontvangen. En daar staat ook Mustapha tegenover Rob. Naar het 'gebruik van die tijd komt geen der schepe lingen tussenbeide, nu de bevelhebbers de degens kruisen. Het wordt een verwoed gevecht, want beiden zijn meesters op dit wapen. Het dek ligt bezaaid met kogels, vaatjes kruit, touwen en ge makkelijk is het niet. een tweegevecht te leveren onder zulke omstandigheden. Bovendien klinkt telkens het gebulder van de kanonnen der andere schepen en trekken dikke wolken rook en kruit damp over het schip. Maar Rob verliest zijn tegenstander geen moment uit het oog en hij heeft één voordeel: hij kent enkele kunststoten, waarmee de Moor niet op de hoogte is. Waar heeft hij ze geleerd? Even flitst Rob zijn droom van die nacht door het hoofd. En meteen stoot hij toe. Kreunend zinkt Mustapha Ibn Abul in elkaar; hij is verslagen. de van koningin Wilhelmina vol trokken heeft. Ook de emancipatie van de arbeider, het vervagen der klasse- en standsverschillen, toch een der meest wezenlijke kenmerken van de behandelde periode, komt in dit boek vrijwel niet aan de orde. Het hoofdstuk „Staatkundige ontwikkeling" van de oud-minister mr. J. H. de Wilde bespreekt wel de wijzigingen in de kieswet, maar de achtergronden cn consequenties daarvan komen in deze vrij dorre verhandeling nauwelijks ter sprake. Wij moeten met dit algemene overzicht volstaan en vermelden nog slechts dat het boek met een groot aantal fraaie foto's is ge ïllustreerd en dat behalve de re productie van een geschilderd por tret van koningin Wilhelmina door Georg Rueter ook een aan haar gewijd gedicht van Henriëtte Ro land Holst is opgenomen. Tachtig mijl per uur in races op Man De grote prijs van het eiland Man* in de senioren-klasse, waar vóór 64 renners startten, is gewon nen door Crossley met een gem. snelheid van 80 628 mijl per uur. Hij reed de zes ronden van 37 mijl elk in 2 uur 48 min. 30 sec. Tweede werd „Anno Domini" (Norton) met een gem. snelheid van 79.172 mijl en derde Salt (Norton). Later bleek, dat „Anno Domini]', de schuilnaam wa3 van de 41-jari- ge dekenfabrikant Culpan uit Yorkshire, die ingeschreven had om te bewijzen, dat hij nog best mee kon in een motor-race. Trainingsstation voor paarden? Nu er kans bestaat dat de tota- lisator in Nederland in ere her steld zal worden, wat nieuwe mo gelijkheden zou openen voor de fokkerij van coursepaarden. heeft zich in Den Haag een klein comité gevormd onder leiding van de he ren ir J. Leyh en H. Bos, om te geraken tot de oprichting van een permanent station met bijbehorend oefenterrein waar paarden kunnen worden getraind in het springen. Mocht de totalisator ook voor wind- hondenrennen worden ingevoerd, dan is men voornemens tevens het fokken en de oefening van wind honden. en do africhting van jacht honden ter hand te nemen. Aan het station zal. indien de plannen verwezenlijkt worden, en dit hangt in eerste instantie van de aanne ming van het desbetreffend wets ontwerp af, een dierenkliniek wor den verbonden. Prinsessenkalender 1949 TOEN onze koningin nog prinses Juliana was, heeft zij een vooraanstaand Neder lands fotograaf opdracht ge geven een serie opnamen te maken van haar vier kinde ren. Het zijn dertien foto's geworden, geen statieportret ten, maar kiekjes, die ons de prinsesjes tonen in hun dage- hjks doen en laten, omringd door hun speelgoed. Koningin Juliana heeft beslo ten, dat deze foto's, die niet in de handel komen, exclusief ter beschikking staan van „Pro Ju- ventute", het Nederlandse ver bond van alle verenigingen, die zich belasten met hulp en steun aan bedreigde kinderen. „Pro Juventute" heeft de dertien fo to's aangewend voor de samen stelling van een kalender voor het jaar 1040. De eerste foto, die de vier prinsesjes toont in de tuin van het palcis te Soest- dijk, dient tot schutblad van de Prinsessenkalender 1940" en elk van de overige twaalf vormt de verluchting van een der maandkalenderbladcn. De genegenheid en liefde, waarmede het Nederlandse volk de prinsesjes omringt, alsmede de schoonheid der fotografische opnamen cn het vakmanschap, waarmede de kalender op for maat van 21 cm. bij 32 cm. is samengesteld, maken deze tot een begerenswaardig bezit. Hoe komt men aan zo'n ka lender? Men schrijft daartoe een postwissel ter waarde van f 2.50 uit ten name van de Kalender actie „Pro Juventute", Corne lls Schuytstraat 43 te Amster dam Z. of stort een gelijk be drag op de girorekening van „Pro Juventute" onder no. 557400. onder vermelding: „Ka lenderactie". De rest volgt vanzelf. Vrije prijzen voor wijnen uit het buitenland Sedert 1 September 1948 zijn de prijzen van de buitenlandse wij nen, zowel voor handelaar als con sument, vrij. De prijzen van een voudige dranken als koffie, thee, bier, limonade en jenever, blijven onder de bestaande regeling vallen. Hedenavond HILVERSUM I: 19.— Nieuws; 10 15 Wanda Landoskn. clnvcclmbel; 19.30 Actueel geluld; 19.45 C.W.V.-kwartier; 20.— Nieuws; 20.05 Prog prol.; 20 15 Radio Phllh. ork 21.15 Lezing dr. A. E. Schouten; 21.35 Gr pl 22— Swcc- llnck-kwartct; 22.30 Nqgro-spirituals; 22.45 Avondoverdenking; 23Nieuws; 23 15 Gr pl 23.s524.Berliner Lch- rergesangverein. HILVERSUM II: 19.— Lezing C. v. d. Lende;, sccr NW; 19.15 Rcg uitz.; 19.30 Gesprekken over de Bergrede; 19.50 Tien voor acht. 20— Nieuws; 20.05 Javaanse gamelanmuzlck; 21. Men vraagt; 21.30 Ducdall; 21.50 Op vlcug'len van muziek, 22Buiten lands weekoverzicht door dr. C. D. J. Brandt. 2215 Swing and sweet; 22.40 Vandaag, 22 45 Avondwijding; 23 Nieuws. 23 15 24 Symph. concert. Morgen HILVERSUM I. 7 00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek; 7,30 Maria ter cre; 7,45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 815 Pluk dc dag 9 00 Voor de vrouw; 9.05 Gr. platen; 10 00 Voor dc kleuters; 10.15 gr platen: 11.00 Zonnebloem; 1145 Madrigal Singers; 12.00 Angelus; 12.03 Planorecital. 12.30 Wceroverzlcht 12 33 Klaas van Beeck; 12 55 Zonnewijzer; 13 00 Rcg. Ultz 13.30 Klaas van Beeck; 13,50 Film en toneel; 14 10 Grom muz 15.15 Jonge kunsten, stellen zich voor; 15 45 Gr. pl.; 1G.20 De vliegende Hollan der: 16.30 Dc schoonheid van het Gre goriaans; 17 00 Wigwam; 18.00 Plano duo; 18 15 JournallsUek weekoverzicht; 18.30 Reg. ultz. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws: 7.15 Gr platen; 8 00 NieiarvS; 8.18 Gr. platen; 9.30 Waterstanden: 9 35 Koorzang; 10.00 Morgenwijding 10.20 Radlofcullleton: 10 35 Tenor cn plano. 10.55 Symph. ork. van Brussel: 11 00 Uitzending voor de arbeiders; 12 00 Marsen cn Walsen; 12.30 Wccrpraatjc 12.33 Frans Wouters: 13.00 Nieuws; 13 15 Kalender; 13.20 Opnamen van de Zwitserse omroep; 13.40 Orgel spel; 14 Qn Als een bonte vogelvlucht; 14 20 Stafmuziekcorps; 14.50 Strcckult- zendlng; 15.15 Rcsldcntlc-orkcst; 1550 Richard Tauber; 16.00 Het N.V.V. spreekt een woordje mee: 1615 Gram. muziek; 16.45 Sportprnatjc; 17 00 Songs; 17.30 Om en nabij dc twintig; 18.00 Nieuws 18.15 Omroeporkest. TUINKALENDER 11 SEPTEMBER. In dc moes tuin kunnen langdurige droogte en zonnehitte nadelige uitwerking doen gelden. Verschillende groen ten komen niet voldoende tot ont wikkeling. Een groeizame Septem bermaand kan de ontwikkeling van vele vajaars- cn wintergroenten, die thans nog te velde staan, zeer ten goede komen. Dit geldt vooral voor de andijvie, die voor haar groei beslist een vochtige grond nodig heeft. Doch ook de late kool soorten, de koolrapen, bieten, mor telen en andere gewassen hebben behoefte aan vocht, zonder hetwelk ze geen voedingsstoffen uit dc bo dem kunnen opnemen. CEARL DERR B1GGER& EEN CHARUE CHAN-MYSTERIE No. 68 „Geduld," zei Chan. „zijn een zeer liefelijke deugd. Door lange eeuwen heen cultiveren Chinezen geduld, gelijk vriendelijk tuinman bloemen verzorgen. Blanken springen heen cn weer gelijk kakkerlak. Welke methode de beste, vraag ik?" „Maar luister eens. Charlie. Alles wat wij op de ranch ontdekt hebben is voor de politie. ,Voor domme kapitein Bliss, mis schien. Hij, met voeten van grote uitgestrektheid." „Het is mijn schuld niet. dat hij grote voeten heeft. Wat heeft dat er mee te maken? Neen ik zie niet in. waarom we Madden de p'aarlen niet geven tegen kwitantie en dan om de commissaris sturen en hem alles vertellen. Daarna kan hij zich er over aftobben, wie er op Mad- den's ranch vermoord is." „Hij zou vraagstuk oplossen." spot te Chan. „Grote geest, ongetwijfeld, gelijk kapitein Bliss. Uw gedachten heeft van mijn zijde niets dan hete tegenstand." „Maar ik denk aan mevrouw Jor dan. Haar belangen gaan mij ter harte." Chan klopte hem op de rug. „Wie kan dat in twijfel trekken? U prach tige jonge man. trouw en goed. Maar luister naar oudere hoofden. Meneer Holley. hebt u neiging uw mening te zeggen?" „Zeker," antwoordde Holley. „Ik sta geheel aan de kant van Chan, Bnb. Het zou jammer zijn. het er nu bij neer te gooien. Dc commissaris is een beste kerel, maar dit zou hem te diep gaan. Neen, wacht nog wat Vooruit dan maar." zuchtte Bob. „Ik zal wachten. Als Je me maar één ding vertelt Waar wachten we op?" „Madden gaat morgen naar Pasa dena opperde Chan. „Ongetwijfeld zal Thorn meegaan, en wij sturen Gamble weg, hoe dan ook. Grote ge legenheid voor ons. Al ons zoeken op ranch haastig en ademloos, ge lijk man, die tram wil halen. Mor gen graven wij diep." „Ga je gang." antwoordde Bob. „Ik heb geen zin te graven naar de prijs, die jij verlangt," Hij hield op. „Toch moet ik zeggen, dat ik zelf tamelijk nieuwsgierig ben. Charlie, je bent een oud vriend van de Jor- dans. en jij kunt de verantwoorde lijkheid voor dit uitstel op je nemen." „Hier op schouders rust verant woordelijkheid," zei Chan, „gelijk halssnoer op maag. Zij worden daar vertroeteld, deze Philimore paarlen. gelukkig en tevreden zijn ze. Stel u nederig voor. deze doelloze reis naar Barstow te ondernemen." Bob keek op zijn horloge. „Ja. ik zal maar gaan Een beetje stads leven heeft nog nooit iemand kwaad gedaan. Maar ik zeg je vooruit, als ik terug kom. moet er wat licht zijn. Als er nog meer donkere, ge heimzinnige dingen gebeuren op de ranch, loop ik weg en ga midden in de woestijn staan gillen Hij was blij. dat hij had besloten de trein te nemen want op het per- on ontmoette hij Paula Wcndel, die bijkbaar hetzelfde plan had. Zij zag er keurig uit in haar rijcostuum en haar ogen schitterden van levens lust. „Hallo." zei ze. „Waar gaat de reis naar toe?" „Naar Barstow, voor raken," ver klaarde hij. „Is het gewichtig?" „Natuurlijk. Ik zou mijn grote Ja- lenten niet voor iets anders beschik baar stellen." Een rammelend treintje kwam aanrollen en zij gingen samen in een der beide wagens zitten. „Het spijt me, „dat u bepaald naar Barstow moet." zei het meisje. „Ik stap een paar stations vroeger uit. Daar ga ik een paard huren en een lange rit doen naar de Eenzame Kloof. Het zou niet zo eenzaam zijn geweest, als u mee had kunnen gaan." Bob glimlachte gelukkig. Men kreeg niet veel kansen om te kij ken in ogen als de hare. „Aan welk station moeten we uitstappen?" vroeg hü. Wij? Ik dacht, dat u zei. „De waarheid is dezer dagen niet in mij. Barstow heeft evenmin be hoefte aan mijn tegenwoordigheid als u aan een schoonheidsdokter. De Eenzame Kloof zal vanaf heden een andere naam moeten hebben." „Goed." antwoordde zij. „Wij stap pen uit bij de Zeven Palmen. De oude rancher, die mij een paard verhuurt, zal er ook wel een voor u hebben, denk ik." Ik ben niet gekleed voor deze rol." zei Bob, „maar dat zal het paard wel niet veel kunnen sche len." (Wordt vervolgd)

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 3