De gemotoriseerde fiets KRtMLON BRANDPUNTEN 1 OPROEP ÉÉN LICHTPUNT IS BLIJVEN BRANDEN!! I ^)je&óirifètv fóetwtwee. Vliegtuigstoelen die tot bed worden omgetoverd Wie kent de tien stations? DOET U AAN SLANKE LIJN? Weest voorzichtig, want dat is erg gevaarlijk! wat «et- ^spOStttnrtnev°enrS- "ToC rra-n. Maar niet over v wl) js enig paSSeaA Dat lichtpunt is de kleding van J. Geutjes DAMES PLASTIC MANTELS DAMES MANTELS HEREN COSTUUMS JONGEHEREN COSTUUMS BRANDPUNTEN KUNNEN OOK TELE FONISCH OPGEGEVEN WORDEN. TEL. 6235 51e Jaarbeurs De laatste Jaren krijgt het publiek in de jaarbeursstand van de Spoor wegen niet alleen het een en ander te zien, maar ook het een en ander te doen. Die traditie wordt voort gezet. Op een grote tafel zijn ver grote foto's, door de K.L.M. van uit de lucht gemaakt, van een tiental be langrijke stations in den lande neer gelegd. De bezoeker krijgt een papier in de hand en moet hierop invullen welke stations hij heeft menen te herkennen. Het briefje kan hii in de bus stoppen en elke dag worden er een of twee prijswinnaars aangewe- ze, die een gratis reis 2e klas als be loning ontvangen. De animo voor de ze prijsvraag is niet gering en hoe wel het vrij eenvoudig 1 ij k t, is het aanwijzen van de juiste stations heus nog zo eenvoudig niet. Men moet niet alleen het stationsaspect goed in 't hoofd hebben, maar bovendien iets van de omgeving weten en tenslotte foto's kunnen lezen, wat ook een kunst is op zichzelf. Good luck .lezer! De stand is verder uit foto-vergro tingen samengesteld, waarbij men in zicht krijgt in de uitbreiding van het electrische net, de baanversterkmg. de vliegende colonne als eerste hulp-ploeg, die altijd op dé weg is' de nieuwe seinpalen met lichtsigna len etc. Begin volgend jaar zullen de electrische locomotieven uit Zwitser land gebruikt worden om de kolen- treinen uit Maastricht over Eindho ven te trekken. Dit is een verblij dend bericht voor de brandstofge bruikers. Jubileum A.N.W.B. Op dezelfde verdieping, de hoog ste. van het vaste gebouw, zetelt de ANWB in een vaste ruimte, die in tussen bij elke Beurs een veranderd aspect vertoont. Ditmaal is het een jubileumstand, want de ANWB be staat 65 jaar. Daarom ziet men de vélocipède uit 1883. het wonderlijke vehikel dat toch maar de aanleiding heeft gegeven tot het ontstaan van dit zegenrijk instituut, terwijl men hoort dat de Bond in 1948 reeds 230.000 leden telt naast 60 000 die aan de Wegenwacht contribueren. In No vember '46 is men met deze Wegen wacht begonnen thans snellen er reeds 75 van deze gele rijders langs onze wegen. K.L.M. Het spreekt vanzelf dat ook de KL M hoog zit. (in de meest letterlijke zin van 't woord). In haar voorlich tingsstand, waar ieder welkom is. demonstreert zij de nieuwe stoelen, die in het vliegtuig DC 6 zijn aange bracht en die door een niet al te in gewikkelde manipulatie te verande ren zijn in bedden; een matras er over en de passagier ligt op 2 a 3000 meter hoogte op één oor. Deze stoe len, in Amerika gemaakt (en dus niet goedkoop, want onze Marshall- weldoeners weten van prijzen!) heb ben leuningen, die. net als bij de scheerstoel in de kapperssalon in de graden van helling te plaatsen zijn: op een lange zit wil de reiziger graag eens wat „verzitten". Volksradio Beneden in het vaste gebouw vindt men Philips in de bekende standruimte. Nieuws? Misschien geen schokkende dingen, maar toch wel zaken die vermelding verdienen. Allereerst een ontvangtoestel, dat rekening houdt met de smalle porte- monnaie van tegenwoordig en dat ondanks z'n f 105, technisch toch weer een vooruitgang is op de goed kope apparaten van vóór de oorlog. De „Philettina", dat is de naam, is ook van afmetingen bijzonder be scheiden. Zo straks hadden wij 't over de kapperssalon in verband met de nieuwe luie stoelen in een vliegtuig cabine. Welnu, bij Philips lijkt het ook op een kapperssalon tenmin ste in een der hoekjes staan jaar- beursbezoekers hun baard te krab ben. Zij doen het staande, want met de „Philishave", de electrische „Staalbnard", kan men zich zonder enig bezwaar in alle houdingen en standen van de baard ontdoen. Phi lips brengt een variant van het be staande apparaat in de handel, dat niet alleen gemakkelijker hanteer baar is, maar ook. zijnde van wit „Philite" gemaakt, het oog meer be koort. Tenslotte noemen wij het infra-Phil-apparaat, dat ook al op de Olympische Spelen bij het bestralen van geblesseerde sportmensen heil zaam werk heeft gedaan. Gaan wij Solexen? Zullen alle fietsende Nederlanders binnenkort gaan „Solexen"9 Het rij wiel Solex, gemaakt door Stokvis en v. d. Heem is inderdaad een zeer aanlokkelijk vervoermiddel, vooral voor hen die moeilijk tegen de wind op kunnen, die over stijgende wegen moeten of elke dag langdurig moeten fietsen. Men kan de molor wel op een gewone fiets monteren, maar met 't gevolg dat de fiets gauw stuk trilt, terwijl 't voor de handen aan 't stuur ook buitengewoon irriterend is. Stokvis heeft dus een speciaal frame gemaakt met verende zwane- halsbuis, waardoor de trillingen wor den opgevangen. Ook andere onder delen zijn extra versterkt, terwijl al le fietsen een damcsmodel hebben gekregen. De motor „drinkt" slechts 1 liter benzine op 100 km. en de ma ximum snelheid bedraagt 22 km. Even een handle omgooien, een paar trappen doen en de fiets loopt uit zichzelf. De fabrikanten hebben een prachtige reparatie-service over 't hele land opgebouwd en stellen zich voor binnen enkele jaren een pro ductiecijfer te hebben bereikt van 50.000 (natuurlijk ook voor export). Wanneer nu de regering maar bereid is dit gemotoriseerde rijwiel als een fiets en niet als een motor te be schouwen! Kruispolka en Veleta worden weer gedanst Figuurdansen gezelliger dan foxtrott Dat de dansleraren deze winter officieel de kruispolka en veleta dansen, die 30 jaar geleden popu lair waren, weer in hun les-pro- gramma opnemen heeft een be paalde reden. Men is van oordeel dat dc moderne dansen, de foxtrot etc te strak en ernstig zijn. De ou de figuurdansen daarentegen met hun hoofse zwier en elegance zou den meer sfeer en vermaak schep pen. In Engeland dat voor de dans het grote voorbeeld is voor heel de wereld, zijn de dansen-van-het- balboekje zeer populair geworden. Na de laatste oorlog heeft men er zelfs twee nieuwe dansen ontwor pen, de „Progessive Barndance" en de „Boston twostep", die op de figuren en de maat van de oude dansen zijn gebaseerd maar dooi de Engelse dans-grootmeesters zijn geperfectionneerd, terwijl er vele nieuwe figuren aan zijn toege voegd. De Samba is een vrolijke, maar nogal moeilijke Braziliaanse dans, die eveneens in Engeland verbeterd is. Als voorloper en als middel om de Samba te leren is de Sambazeeta ontworpen waarin de figuren een vaste volgorde hebben, zodat ze gemakkelijker zijn aan te leren. Woensdagavond gaf een groep Rotterdamse dansleraren in ge bouw Palace een demonstratie van de vijf dansen voor een enthou siast publiek. Wij zagen langs de kant een ou dere dame met een kleur van emo tie aan haar dochter uitleg geven van de kruispolka, gedanst op de melodie van „O, m'n lieve zwart kop". „Kind" zei ze, „de^rokken zijn omlaag en waarom dan ook geen new-look in de dans?" 100.000 bezoeksters Nederlandse Vrouw Korte tijd na het bezoek van HK.H. prinses Wilhelmina, ver scheen de 100.00ste bezoekster op de tentoonstelling „De Nederland se Vrouw 1898-1948". Het was mevrouw P. de Snayer-Vrij uit Oostvoorne, die een gedenkboek en een foto van Koningin Juliana ont ving. Snelheid van geluid overschreden? Een klein Brits proefvliegtuig heeft vermoedelijk de snelheid van het geluid overschreden door een snelheid van 720 mijl (1158,480 km) per uur te ontwikkelen, 't Wereld snelheidsrecord is 650,798 mijl per uur, hoewel majoor Richard John son van de Amerikaanse lucht macht de vorige week beweerde 669 mijl per uur gevlogen te heb ben in een volledig bewapende straaljager. Het toestel is een klein staartloos vliegtuig met een straal motor en het uiterlijk van een vleermuis. Het was in dit type, dat Geoffrey de Havilland zijn leven verloor toen hij in September 1946 met een snejheid van meer dan 600 mijl per uur „tegen de geluids barrière aanvloog". Mevr. Roosevelt schrijft over troonswisseling Mevrouw Eleanor Roosevelt, heeft een gehele kolom in een Amerikaans dag blad gewijd aan de troonswisseling in Nederland. zy schreef o.m „Het meeleven met het volk ls traditie geworden bij het konlnkiyk huls in Nederland Koningin Wilhelmina behoorde tot Haar volk en wees het de weg. De nieuwe Koningin bezit naast een grote waardigheid een grote eenvoud Ik ben er zeker van, dat zij nimmer het contact met alle lagen der bevolking In eigen land en In de overzeese gebiedsdelen zal verliezen. In de Ver. Staten zal leder van ons. cn zeker zij die van Nederlandse afkomst zijn, de afgetreden vorstin na haar 50- jarigc regeringsperiode toewensen, dat zij van haar welverdiende rust zal »%-- nieten De nieuwe vorstin en haar echt genoot. die haar zeker tot steun zal zijn, wensen wij in elk opzicht succe* Joe.". Onbewaakte overweg eist een dode Op de spoorlijn ongeveer 100 meter van de onbewaakte over weg Breudijk in de richting Vleu ten werd gistermorgen omstreeks 6 uur door een bestuurder van een Dieseltrein het lijk gevonden van de achtentwintigjarige C. D., wo nende te Harmeien. Dr. Buitenhuis en politie wer den gewaarschuwd. Het lijk is overgebracht naar het lijkenhuis op de Alg. Begraaf plaats. Het rijwiel van de getrof fene lag geheel intact langs de spoordijk. Ex-burgemeester komt voor De ex-burgemeester van Ede. Th. Chr. van Dierendonck. zal zich Vrij dag 17 September voor het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem hebben te verantwoorden over zijn gedrag ge durende de bezettingstijd. Ex-burge meester van Dierendonck is momen teel geïnterneerd in het kamp te Vught. OF een dame nu een hoog, breed, of laag hoedje, een lange, of een korte jurk draagt, dat laat de medicus koud, Maar het vervult hem met zorg, als de mode zich met de „lijn" gaat bemoeien. Gedu rende de laatste tientallen jaren heeft de modedictatuur herhaaldelijk bepaald of een vrouw dik, dan wel dun moest zün. En dat is levensgevaar lijk. Afwisselend hebben we de uit drukkingen gekend slanke lijn en „vol slank" hetgeen een Duitse uit drukking is. Helaas zijn er tiendui zenden vrouwen geweest, die zulk een devies gedachteloos volgden. Vooral de slanke lijn heeft, door misbruik van vermageringsmidde len, veel slachtoffers gemaakt. Door opzettelijk hongeren hebben tal van vrouwen haar weerstandsver mogen dermate verzwakt, dat zij er aan te gronde gingen. Diverse filmsterren vielen daaronder. Het zij in deze rubriek met na druk gezegd, dat men zijn postuur niet veranderen kan. Dat is een kwestie van aanleg. Het wisselt van persoon tot persoon, van volk tot volk cn van ras tot ras. Bij een normale levenshouding en gedrag blijft het gewicht ongeveer gelijk. Er bestaan formules die het nor male gewicht aanduiden. De een voudigste ervan is, dat iemand van 1.72 M. lengte 72 kg. mag wegen; dat men naar boven en naar bene den 15% afwijking mag hebben. Wat er boven en er onder komt is vetzucht, of magerzucht. Beide toe standen zijn doorgaans ziekelijk, hoewel er een vetziekte bestaat die toe te schrijven is aan luiheid, te veel eten, of iets dergelijks. Vetzucht... De vetzucht die door te veel eten ontstaat is zeldzamer dan men denkt. Doorgaans neemt een ge zond lichaam te veel toegevoerd eten niet aan en doet geen opho ping van vet ontstaan. De schild klier speelt hier een voorname rol. Er zijn beroepen, zoals die van sla gers en koks, die tot vetzucht kun nen leiden. In zulke gevallen kan gemakkelijk ingegrepen worden. Minder eten, meer beweging zijn voldoende. Doch de meeste gevallen van vetzucht berusten op een afwijking van de klieren met inwendige se cretie. Afwijkingen van de schild klier kunnen gigantische misvor mingen veroorzaken. Er zijn pa tiënten die meer dan 300 kg. we gen. Deze abnormaliteiten kunnen leiden tot achterlijkheid en zelfs idiotie. Het aangewezen geneesmid del is dan schildklierpreparaat. Natuurlijk kan alleen de arts hier bij uitkomst bieden. In de eerste tijd van de slanke lijn wisten vrouwen deze prepara ten wel eens te bemachtigen en daarvan is niet zelden de dood het gevolg geweest. Vetzucht kan ook veroorzaakt worden door afwijkingen van een andere klier, het hersenaanhangsel (de hypophyse). Bij deze vorm vindt men ook een verschrompeling der edele delen en een kinderlijk voorkomen. Als bepaalde klieren minder gaan werken ontstaat dik wijls vetzucht, onder meer in de zogenaamde overgangsperiode van de vrouw. Dan is dikker worden echter volstrekt niet abnormaal. Orgaanpreparaten zijn voorhanden, doch laat u de dokter altijd beoor delen of ze gebruikt zullen worden. En dan nog iets. Niet iedereen die te dik is, heeft te veel vet. Het kan even goed water zijn, dat zich in de weefsels ophoopt. Velzuchti- gen moeten onder dieet; dat staat vast. Vet en koolhydraten moeten dan vermeden worden. Maar het gewicht mag ook weer niet te snel omlaag gaan. Als de patiënt 1 kg. per week in gewicht afneemt mag men tevreden zijn. Vermagerings kuren mogen echter alleen door de dokter worden voorgeschreven en niet door de mode. Magerzucht... Het tegendeel van vetzucht, ma gerzucht, is eveneens veelal gevolg van klierafwijkingen. Er zijn ge vallen dat de patiënt, in weerwil van grote eetlust, toch magerder wordt. Bij zulke patiënten past men „mestkuren" toe, soms ook in suline. Magerzucht is echter veel zeldzamer dan vetzucht. In elk geval is het onzinnig, ter- wille van een modegril de lijn van het lichaam, 1ie ons natuurlijk is toebedeeld, te willen veranderen. Alleen bij ziekelijke afwijkingen mag ingegrepen worden. Zeist Hij trapte mis Een inwoner van Hilversum wilde op de Nassaulaan met zijn auto voor Hotel Hermitage stoppen, doch zijn voet gleed uit cn kwam op het gaspedaal terecht. Hierdoor schoot de wagen ineens met kracht vooruit en botste tegen een reeds geparkeerde auto. Er ontstond eni ge materiële schade, doch de zaak had voor de Hilversummer een an der onplezierig gevolg: bij onder zoek bleek, dat hij geen geldige pa pieren had. De politie nam daarop de wagen in beslag en maakte pro- ces-verbaal op. Bakkerszoon droogdo buskruit in oven Ondanks alle waarschuwingen van de politie blijft de jeugd hard leers en schijnt moeilijk van dt „bekoring" van explosieve stoffen afstand te kunnen doen. Zo had in een bakkerij aan de Jagerlaan een orverwachtse ontploffing plaats, waardoor de deuren van de oven los sloegen en de vensters spron gen. Gelukkig waren toevallig geen personeri aanwezig, anders zou de ramp stellig veel groter zijn ge weest. Het bleek, dat het 15-jarig zoontje voor een „verrassing" had willen zorgen en eens wilde bewij zen, dat hij zelf buskruit kon be reiden. Hij mengde verschillende chemicaliën en legde het mengsel daarna in de oven te drogen, waar na even later bleek, dat het expe riment „geslaagd" was. Het hoeft wel geen betoog, dat de bakker over de „kunde" van zijn zoon slecht te spreken was. Op de Schaerweydelaan was een andere 15-jarige knaap bezig met explosieve experimenten, hoewel var geheel andere aard. Hij bracht geweerpatronen in een vuurtje tot ontploffing, waarbij de saherven 'n buurvrouw om de oren vlogen. Het jongmens is door de politie ter dege onder handen genomen. pje door auto aangereden Toen een 5-jarig jongetje plotse ling achterwaarts van het trottoir langs de Slotlaan de rijbaan opliep, naderde een melkhandelaar met zijn vrachtauto. Hoewel deze on middellijk remde en naar links uit week, kon hij niet voorkomen, dat hij het knaapje raakte. Het slacht offer werd tegen de grond gesmakt en moest met een bloeduitstorting in het achterhoofd naar het zieken huis aan de Lorentzlaan worden overgebracht. De bestuurder, die met matige snelheid reed, treft geen schuld. Knaay Inbraak in Lyceum Het Chr. Lyceum aan de Linden- laan heelt gedurende de nacht on gewenste bezoekers gehad, die zich toegang verschaffen door 't verbre ker. van een ruit van het gymnas tieklokaal. 's Morgens bleken ver schillende klasselokalen geheel overhoop te zijn gehaald. De buit bestond uit een hoeveelheid Ame rikaanse toiletzeep, twee regenjas sen en een bedrag aan geld. De po litie heeft een onderzoek ingesteld, ten einde de daders op te sporen. WACHTCOMMANDANT TOT ZES JAAR VEROORDEELD Het Bijzonder Gerechtshof tc Utrecht veroordeelde J van Munster te Zeist, die zich in oorlogstijd als wachtcom mandant van een werkkamp voor de joden te Ellccom aan ernstige mishan delingen schuldig maakte, tot zes jaar gevangenisstraf, door te brengen in een Rijkswerkinrichting, en ontzetting uit de burgerrechten voor de duur van het leven de postbode ervan" V6le atlaTwe dan ook mannen ujks onze poetsen da8el£ daV> wel- schoenen met ke immers zo js door zijn glans. Edele wassoorter^ Prijs 22 cu KV-M.J. »oo< Waircr—criting Er4«Ii«bc<el(..Amonloo/t>..Barocpenierio,No. 6t Voor flinke en xwaardere.liguren. METVOLMAAKTE RUG M.A. RAMSELAAR MANUFACTUREN HAND El, Longestraat 50, ^Amersfoort - Tel. 6241 uw BELANGEN Het Verbondsbestuur van het NW roept sollicitanten op voor drie vacatures in het Bestuur van het NVV Sollicitaties dienen te wor den gezonden aan het Ver bondsbestuur van het NW, P. C. Hooftstraat 180 te Amsterdam vóór 1 Oct. a.s. ook in wit. met korte broek en plusfours Bij Geutjes vragen, Bij Geutjes slagen. LANGESTRAAT 77 - TELEF. 5840 - AMERSFOORT Alléén de echte Brillantine Russe draagt het merk: Let vooral op de naam KREMLON tot 20 woorden t 1.50 3 X achtereenvolgens 3.50 elk woord meer t 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevr.: een groen ten- en fruttzaak in cen trum van het land. Br. no. 8873 bur. van dit blad. CE KOOP AANGEBODEN Gramofoon met grote eikenhouten kast en 33 platen. Te bez. Zaterdag na 5 uur H. v. Veluw, Kru.is- kamp 94. 8860 Te koop: d.bl. h. gabar dine regenjas z. p. f 40 Gevraagd: kleine gasradia- tor. Brieven onder No. 8855 bureau van dit blad. Te koop: mooie pitrieten wieg. bekleed 25.Sin ger handnaaimachrine; box 5.—; mooie rose zijden lampekap rokmodel 15. oud kolenfornuis 10. etsje 2.50; appelrek 2.50 Br. no. 8874 bur. v. d. blad. Te koop slachtkippen bij H. v. d. Heiden, Soesterweg Aangeboden: een T.W.N.- motor 250 c.c. in goede staat en 2-wielige aanhang wagen met banden. Fr. v. Blankenheimstr. 23. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd nette jongen boven 16 jaar voor weg brengen en eenvoudig kel- derwerk. Aanmelden voor 6 uur bij wijnhandel J. A. Schoterman Zn., Utrecht sestraat 17. 8858 Gevr.: een net dagmeisje, zelfstandig kunnende wer ken. Goed loon. Aanmelden Arnhemseweg 92, ingang winkel. 8872 Gevr. in klein gezin: een net buitenmeisje v. d. en n.. liefst zo spoedig mogelijk. Mevrouw v. d. Wetering. Woestijgerv/eg 120, A'foort. 8876 Chromex. Chroom- en nikkelinrichting vraagt slijpers cn leerlingen. Aan melden 8—12 Bolderstr. 9. Gevr.: een flinke dienst bode voor dag cn nacht. Hotel „Peter". Telgterweg 1. Ermelo. Voor terstond jongen ge vraagd van 1618 jaar voor expeditiewerk. Stoom- wassery „De Kolk" Blee- kersstraat 37, Amersfoort. Gevraagd voor begin Oc tober een net meisje voor de Huishouding voor de dag J. Vonk, Langestraat 87. PERSONEEL AANGEB. Thuiswerk gevraagd on verschillig wat. Brieven on der No. 8869 bureau van dit blad. B. v. a. nette werkster. Javastraat 19. 8861 Biedt zich aan: huisnaai ster voor verstel- en nieuw goed. Br. no. 8877 bur. van dit blad. Een jonge vrouw. 25 jaar, met dochtertje van 5 jaar, zoekt een passende werk kring als hulp in de huis houding. Van goede getui gen voorzien. Br. no. 8821 bur. van dit blad. TE HUUR AANGEBODEN Te huur: twee ongemeu bileerde 1 persoons slaap kamers op nette stand. Br. no. 8880 bur. van dit blad. LESSEN Stichting Kleuteronderwijs Met September begint de nieuwe opleidingscursus voor Fröbelonderwijzeres, ook voor akte B. Nadere in lichtingen bij: Mej. H. A. van Albada, v. Marnixlaan 59, Amersfoort. Spreekuur elke Woensdagavond van 7 8 uur. Op de Huiswerkcursus der Amersfoortse Studie- Centrale is dagelijks na 3 uur (uitgez. Zaterdag) ge legenheid tot het maken van huiswerk onder deskun dige leiding voor leerlingen van H.B.S., Gymn., Ulo, Handelsschool en lagere school. Spreekuur: Ma., Dl., Do., Vrijd. van 23 uur, Utr. weg 106 (tel. 5337) Ma., Di., Do., Vrijd. van 19 20 u., Madoerastr. 33, (tel. 6920). Ir. P. H. A. van Aken, (directeur). 'n collega 't geheim verleide van haar succes: gezonde, wille tanden, ook van dichtbij 1 Zij volgde de raad: geregeld poetsen met SOLIDOXI En na enige tijd Wat een verschil: SOLIDOX gaf haar de aantrekkingskracht van een stralende lach terug.... Poets Uw tanden geregeld met die heerlijke, .frisse Solidox en Uw randen mogen gezien worden. Ook van dicht bij! Solidox bevat Surinol (sulfo-ricin- oleaat), een kostelijk middel tegen tand steen èn voor 't verkrijgen van gezonde, witte tapden. Koop nog vandaag een tubeDe grote tube is het voordeligst. KENT U OOK DE KRACHT VAN EEN MET „SURINOL- LACH? j SO 33-QlQ» Erna de Hondt hervat haar Rhythmische lessen. Aangifte van nieuwe leer lingen vóór 15 September. Borgerlaan 14. 8836 Dansinstituut Joop Snij ders, Korte Gracht 20, tel. 5083. Diploma F.D.O., 't enige wat gewaarmerkt is door de Minister van Onder wijs Kunsten en Weten schappen. Inschrijvingen vanaf heden voor beginnen- den, gevorderden, gehuw den, R.K. en wedstrijdclubs. Privéles volgens afspraak. 8807 Modevakschool Haarlem. Aangifte van nieuwe leer lingen dagelijks voor knip- en naaicursussen, ook oplei ding voor costumière en coupeuse. Vraagt inlichtin gen A. Thannhauser, Gal- vanistraat 16. 8825 Privé-lesen Scheikunde, Natuurkunde en Wiskunde- vakken.Ir. P. H. A. van Aken, Madoerastraat 33 (tei. 6920 j. Verloren: Gouden arm band met horloge souve- nier. Verliezer zeer gedu peerd. Teru.g te bezorgen tegen flinke beloning Utrechtseweg 102. 8870 Avondvak- en Tekenschool Amersfoort. De nieuwe cur sus begint 1 October 1948, 's avonds om 7 uur. Aan gifte van nieuwe leerlingen kan geschieden elke werk dag aan de Ambachtsschool te Amersfoort. 8819 5 j. meisje met verlof in Holland vraagt voor 2 maanden autoped te huur of te leen. Anna Paulowna- laan 15. 8856 Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben een grote sor tering nieuwe modellen. Maison Moderne, Utrechtse straat 21, A'foort. 8871 14 Kinderop. met kunst licht aan huis, in album f 7.50 Etalage-verlichtingen, fotocopieën. Archifoto, Ru bensstraat 79, Amersfoort. Telefoon 3070. 8866 505e Staatsloterij. Heden verkoop loten. Trekking 27 Sept. a.s. bij W. Scheick. Hobbemastraat 23. Tel. 4251 Amersfoort. 8863

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4