Voorhoedes van WFC en HVC waren machteloos Amersfoorts Xl-tal naar Rotherham vertrokken Meteoor versloeg AP WC kansloos Amersfoort I leed een nederlaag Soesterkwartier I verloor eervol Kleedgelegenheid voor „Quick" en „Amersfoort" 2 Maandag 20 September 1948 Dc term „machteloze voorhoedes tegen sterke verdedigingen" Is op de wedstrijd WJ.C.-H V.C. bijzonder van toepassing De blanco eindstand geeft eenJuist beeld van de strijd. Het spel, dat over het geheel niet veel bevrediging schonk, had veel te lijden van fie wind die over het veld 6tond. Daarbij kwam dat het terrein bij zonder effectvol was, waardoor bal- contróle niet mogelijk was. De H.V.C.'ers verkozen met wind- voordeel te beginnen. Hoewel zij onop houdelijk voor het doel van dc gast heren opereerden konden zij geen suc ces boeken. Hun grootste struikelblok was de linksback Slot die steeds waar gevaar was opdook en resoluut Ingreep. Niettegenstaande de vele aanvallen kwam dc Wormervccrsc keeper er maar weinig aan te pas. De beweeglijke Jan sen probeerde het dikwijls met schieten doch de wind speelde een grote rol, waardoor de bal meestentijds naast het doel verdween. Ook van de W F C.-aan vallen kwam weinig terecht. Het och- tertrlo van H.V.C., dat weer bestond uit Mikkers. Van der Pol en Malestein had weinig moeite om de goed opge zette aanvallen van de Wormerveerders een tijdig halt toe te roepen. Vooral Mikkers was weer op dreef In de tweede helft werd het spel aan trekkelijker en naar een doelpunt werd hevig verlangd door het publiek. Hier door werd het spel wat levendiger doch resultaten bleven uit. De aanvallen van H.V.C. waren beter van opzet dan voor de rust. Voor het doel wilde het echter niet lukken en zo verstreek de tijd zonder dat een van beide partijen kans zag een doelpunt te scoren. Naar Rotherham Na dc wedstrijd trok dc H V.C.-schare met "autobussen naar Schiphol. Het was een aardige gedachte van het bestuur van de supportersvereniging „H V.C." Toen APWC cn Dc Meteoor zich opstelden bleek doelman IJzendoorn vervangen door Snijders, Het begin deed niet vermoeden dat APWC een grote nederlaag tegemoet ging, want dadelijk na de aftrap waren ze in de aanval. Dc achterhoede der Amsterdammers weet echter spoedig aan deze druk te ontkomen. A.P.W.C. speelt met A. v. d. Flier als verdedigende spil, doch dit systeem wordt maar matig uitgevoerd, ook al doordat de spil niet geheel fit schijnt te zijn cn herhaaldelijk iets te langzaam is. Bij een Amcrsfoortsc aanval krijgt rechtsbuiten van Empelen de bal goed toegespeeld en lost van dc buitenlijn af een hard schot. De verkeerd opge stelde doelman steekt naar deze bal geen hand uit en heeft werkelijk geluk als dc bal van dc paal het veld in springt. Dadelijk trekken de Amster dammers ten aanval. Wanneer dc links buiten goed naar binnen plaatst, weet de middenvoor onhoudbaar te doelpun ten. Voordat de paarsgelen van de eerste schrik bekomen zijn moet doel man Snijders opnieuw de bal uit het net halen. (0—2). Joh. van Empelen vangt dc bal na de uittrap op, loopt er meer naar links en speelt de bal goed door naar Brandsen, die tussen dc backs doorflitst cn de keeper geen kans geeft. (1-2). Even voor de rust zendt de rechts binnen van Meteoor een laag schot in, dat doelman Snijders enigszins verrast en zijn uitval is hierdoor iets te laat. 1-3. Na de rust is A. v» d. Flier ver vangen cn is Meteoor heer en meester. Het is thans nog afwachten hoelang de achterhoede zal standhouden. Dc fors spelende Amsterdamse midden voor loopt op een hard naar voren ge plaatste bal goed door cn kan het vier de doelpunt voor zijn'club scoren, wan neer dc doelman met uitlopen aarzelt. Mossing raakt geblesseerd cn verlaat het veld. Reeds denken wij dat het 4-1 zal blijven, doch Joh. van Empelen, die op dc backplaats terecht is gekomen, plaatst 1 min, voor het einde onvol doende op zijn doelman terug cn we derom is de midvoor er als de kippen bi) om de zoveelste fout in de Amers- foortsc achterhoede af te straffen. Quick begon competitie met 1-0 zege Ofschoon de officiële opening van het Quick terrein aan de Dorrestein- sesteeg eerst plaats zal vinden als de opstallen gebouwd zijn, heeft Quick het eerste optreden op het nieuwe terrein met een overwinning gevierd en verdiend. Met wat meer geluk en indien de voorhoede de geboden kansen beter had benut, was de uitslag 40 heel normaal geweest. Quick, die dit seizoen César cn De Groot in de gelederen heeft, verloor de toss en moest tegen dc zware wind optornen, hetgeen dank zij technisch zeer behoorlijk spel geen groot nadeel bleek te zijn. Ondanks dit voordeel wist J. S. V. geen overwicht te bewerkstelligen, zodat tot de rust de stand blank bleef. Na de rust had Quick het wind- voordeel en bleek belangrijk sterker dan de tegenpartij, die maar spora disch een aanval kon opzetten, ter wijl dan in de laatste instantie Quick's achterhoede en halflinie er ger voorkwam. Na 10 minuten spelen plaatste Quick's links-half een bal naar de links-buiten, die even doorliep en daarna in de uiterste hoek plaatste. Tot het einde bleef Quick o.a. met schoten van Van de Brink, César en Nijenhuis het doel van JSV belagen echter zonder succes, zodat toen de scheidsrechter het einde floot, Quick de competitie met een over winning had ingezet. De opstelling was als volgt: Van de Wijngaard (doel); Heilijgers en Vos (achter); Nijenhuis. de Jong en Hienekamp (midden); De Groot, Cé sar, Brandsen, Van de Brink, de Roij van Zuidewijn (voor). Nijenhuis speelde vooral in de tweede heeft een zeer goede wed strijd. César was gehandicapt door een enkelblessure. om op het vliegveld aanwezig to zijn bij het vertrek van de vijf roodwittcn die dc kleuren van Amersfoort in Rother ham zullen verdedigen. Het duurde niet lang of er kwam nog een bus Amers- foorters op Schiphol aan met spelers van Amersfoortse Boys, A.P.W.C., Amsvorde, K.V.V.A. cn Quick, die eveneens uitge leide werden gedaan dooor supporters. Wat wel lang duurde was het vertrek van het vliegtuig. Tot tweemaal toe kondigde men aan dat het vertrek was uitgesteld door dc slechte weersomstan digheden boven Engeland. Hedenmorgen rntvingen wU het oe- rlcht uit Engcl?nd, Jat het Amersfoortse elftal ls gearrh cerd. Amsvorde en de Boys deelden de punten Het v/as te voorzien, dat de plaatselijke ontmoeting Amsvorde- Amersf. Boys veel belangstelling zou trekken. Niet te voorzien en in de verste verte niet te voorspellen was. het eindresultaat. Wij ge loven dat dit treffen de clubs noch dc toeschouwers voldoening heeft kunnen schenken. Beide voorhoedes gingen mank aan eenzelfde euvel: te kort spel. De resp. verdedigingen kregen daardoor steeds volop gelegenheid tijdig in te grijpen. Over 't alge meen trouwens maakten de verde digers een betere indruk dan de aanvallers, hetgeen zeer zeker de voornaamste reden is, dat beide doelen slechts een keer doorboord werden. In de eerste helft demonstreer den de blauw-witten een kleine technische meerderheid. De halfli nie Bakker, Moors en Peters verrichtte goed opbouwend werk, waardoor de thuisclub al spoedig in moeilijkheden geraakte. Ook Ams vorde kreeg enige goede scorings kansen. In de tweede helft trachtte Ams vorde de rollen om te draaien. Enthousiast trokken de zwartwitten ten aanval. Aanvankelijk werd er echter met wisselende kansen ge streden. Na enige tijd werd door Amsvorde een dusdanig productief spel ontwikkeld dat de Boys voor lopig op eigen helft werden terug gedrongen. Er ontstonden verschei dene scrimmages voor het Amersf. Boys-doel doch telkens wisten de blauw-witten zich er uit te redden. Naarmate de wedstrijd vorderde werd er forser gespeeld, zodat de scheidsrechter de teugels strakker in handen moest nemen. Eindelijk had de thuisclub succes. Een zuive re voorzet werd ingeschoten doch de bal sDrong van doelman Hoek het veld weer in. De terug springende bal werd daarop door rechtsbuiten Hilhorst onhoudbaar ingeschoten (1-0). Amersf. Boys werd wakker ee- schud en trok ten aanval. In de 32e minuut kwam de gelijkmaker. De Braber, die van rechtsbuiten naar de middenvoorplaats was verhuisd en tot dit moment weinig van zich had laten zien. passeerde op z'n eentje vier spelers. Hij gaf het leder keurig door naar W. Jansen die zijn kans goed benutte (1-1). Hierna waren beide ploegen uitge speeld en de zwakke pogingen om het winnende doelpunt liepen op niets uit. In de stand kwam geen verandering meer. Sportoverzicht Teleurstellingen op de sportvelden De behaalde resultaten in de tweede week van de voetbalcom petitie zijn voor bijna alle Amers foortse clubs niet bemoedigend ge weest. Wat te denken van APWC, dat de wedstrijd tegen De Meteoor met maar liefst 51 verloor. Ja, op .„Birkhoven" werden wel enige doelpunten gemaakt, maar voor de rest is er in de APWC-afdeling niet veel gescoord. Zeist deelde de pun ten met APGS en EMM '15 won met 31 van DEC. BFC speelde gelijk tegen HMS en WA behaal de een kleine overwinning op RUC. In de tweede klasse deed HVC het deze keer beter door met 00 gelijk te spelen tegen WFC. AFC won met 10 van DWV, terwijl Volendam het presteerde om Hil versum in eigen huis te verslaan met 4—2. Zaandijk, de nieuwe tweede klasser, speelde 22 gelijk tegen Velox en Elinkwijk v/on met 20 van De Spartaan, hetgeen van de Zuilenaren niet werd ver wacht. Amsvorde en Amersfoortse Boys deelden de punten, evenals De Stichtse en Saestum. DEV won op nieuw, ditmaal van Brederodes met 30. Barneveld won voor dc eerste maal van Vreeswijk en wel met 31. Zwaluwen Vooruit moest met een 10 nederlaag tegen VVY genoegen nemen. In de Quick-afdeling zorgden The Reds zelf voor de enige Amersfoortse overwinning van deze week door met 10 JSV te verslaan. De Zebra's wonnen eveneens met 10 van Utrecht, terwijl GW met 30 van PVC won. Woudenberg verloor met 42 van Nijenrodes en Voor waarts deed haar naam eer aan door met 30 IJFC te verslaan. AMHC. de hockeyclub, verloor met 3—0 van SCHC II. Ook de handballers stelden te leur. De heren van „Amersfoort" verloren met 32 van BHC en de dames moesten met 31 haar meerderen erkennen in BHC. Tenslotte verloor ook de korf balclub ,,Soesterk\vartier" en wel met 43 van Giraffes. Al met al een teleurstellende Zondag voor de sportmensen. Hondensport Dresseerwedstrijden waren succes De politiehonden-dresseerclub Amersfoort en Omstreken hield Zaterdag en Zondag een dresseer- wedstrijd ter viering van het zesde lustrum. De heer Losekoor, oprichter van de vereniging hield een rede, waar in hij de belangrijkste gebeurtenis sen uit de afgelopen 30 jaar rele veerde en wees op de waarde van ce politie-hond in het politiële ap paraat. 1 v. Achelen 277 pnt.. 2 Smeenk 2fi4i/2 pnt. 3 Wagner 2621/2 pnt. 4 Vermeulen 260 pnt. 5 Oudenalten 257 pnt. 6 Dijkstra 254'/2 pnt. 7 Fveube 235i/2 pnt. 8 Bosboom 228 pnt. 9 Smits 226 pnt. 10 Harms 226 pnt. 11 Hcsterman 225 pnt. 12 v. Boxtel 224! 2 pnt. 13 Rouwenhorst 2231 O pnt. 14 Berendsen 2041.4 pnt. 15 Uitman 281V2 Pnt* 16 Brink horst 188 pnt. AHC, sterke tegenstander, won met 32 Het eerste herenelftal, dat dit jaar voor de eerste maal in de eerste klasse uitkomt, heeft het in Amsterdam tegen AHC niet tot een overwinning kun nen brengen. „Amersfoort",, dat twee invallers telde, was in snelheid de Amsterdammers verre de baas, doch het vangen van de bal liet nog al eens te wensen over. Overigens stond er een zeer straffee wind van doel tot doel. De Amersfoorters begonnen met windvoordeel en liepen hard van stapel. We noteerden o.a. twee gloeiende kogels van Brondijk, die op schitterende wijze door inval ler-doelman van AHC werden ge stopt. Bij een onverwachtse Am sterdamse tegenaanval, kon de rechtsbinnen van AHC via de han den van doelman v. d. Hoef doel punten (10). De Amersfoorters lieten het hier niet bij en reeds in ae volgende minuut hadden zij de gelijkmaker gescoord. Het was een schitterend doelpunt van de mid denvoor Luikel. Van het midden veld af kreeg hij een hoge bal toe gespeeld. Zo snel als een haas liep hij achter deze toegespeelde bal aan en in volle vaart loste hij een hard scjiot dat doel trof (11). Opnieuw kwamen de Amersfoor ters terug. Dit maal had Fijnen- berg geen succes. Tot tweemaal toe kogelde hij tegen de paal. Bij na hadden toen de Amsterdam mers de leiding genomen. De mid denvoor schoot hard tegen de bin- l nenkant van de paal, de bal ketste Burgemeester en mevrouw Molen dijk kijken belangstellend naar de vcrrichtiyigen van een politiehond, tijdens dc wedstrijden die in ver band met het dertigjarig bestaan van de Hondendresseerclub wer den gehouden. (Archifoto) teiug tegen doelman v. d. Hoef, die nog juist op de doellijn kon red den. Een paar minuten later kon de linksbuiten van AHC uit een vrije worp doelpunten (21). Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting hadden onze stadgenoten het moeilijker, daar zij nu tegen de straffe wind in moes ten spelen. Opmerkelijk was het echter dat toch de Amersfoorters het initiatief in handen hielden. Nauwelijks begonnen scoorde Bron- dJjk na enkele schijnbewegingen te hebben gemaakt (22). De Am sterdammers namen na een kwar tier spelen de leiding. Ditmaal op nieuw uit een vrije worp (32). De Amersfoorters probeerden van alles, doch het mocht hen niet ge lukken de Amsterdamse verdedi ging te doorbreken, zodat „Amers foort" met deze kleine 32 neder laag huiswaarts moest keren. Het is overigens $een slecht resultaat, daar A.H.C. wel een van de sterk ste tegenstanders voor de Amers foorters is. „Amersfoort" dames nog niet op toeren Evenals de heren brachten ook de dames met haar eerste wed strijd in de le kl. het niet tot een overwinning. Het sterke B.H.C. uit Bussum, dat over het geheel veel beter speelde dan onze stadgeno ten, had reeds met de rust een 20 voorsprong. Na de rust wist mej. Roos wel een tegenpunt te scoren, doch ook B.H.C. vond nog eenmaal het net, zodat de Bussumse dames me 31 konden zegevieren. Op het nieuwe terrein van de voetbalvereniging Haarlemwerd Zon dagmiddag de competitiewedstriid HaarlemVolewijckers gespeeld, die in een gelijk spel (11) eindigde. Doelverdediger Hagenaars van Vole wijckers heeft het nakijken naar de door Wim Roozen ingeschoten bal. Giraffes uit Baarn won op 't nippertje Tegen een technisch beter spe lend Giraffes heeft Soesterkwartier het niet bol kunnen werken en leed een eervolle 34 nederlaag. Giraf fes heeft deze overwinning overi gens niet cadeau gekregen, want dc gehele wedstrijd door gaf Soester kwartier fris en enthousiast party. Het bleek van de aanvang af, dat Giraffes technisch een goede partij korfbal kon spelen. Vooral viel het plaatsen in het middenvak en aan val op. Het gevolg hiervan was. dat de Soesterkwartier-verdediging zwaar onder druk werd gezet. In de Soesterkwartier-aanval werd veel te kort gespeeld en te weinig geschoten, zodat de Baarnse ver dediging steeds kon ingrijpen. Bin nen het kwartier was het 02 voor Giraffes. De Soesterkwarticropstel- llng met De Gunst en Gerritsen in de aanval scporde zodat er nog veel mogelijkheden waren. In de verde diging waren onze stadgenoten de situatie volkomen meester en zo doende kon de aanval steeds aan het werk worden gehouden. Het zag er dan ook voor Giraffes ge vaarlijk uit, toen een schot van Gerritsen bijna succes had. De bal wipte echter uit de mand. P. de Gunst zag een keurige aanval met een doelpunt beloond (12). Deze aanval had weinig geluk. Hoe er ook werd gezwoegd doelpunten kwamen er niet en met de stand 12 ging de rust in. In dc tweede helft begon Soester kwartier erg zwak. Er werd slecht aangegeven en gevangen. Het ge volg was. dat de Soesterkwartier- aanval gedurende zes minuten werkloos kon toezien. Giraffes kon de voorsprong tot 13 vergroten. Dit was beslist niet nodig geweest. Maar in de derde opstelling liet Soesterkwartier verrassend goed aanvalsspcl zien. Uit een prachtige combinatie kon mej. Kuling de ach terstand tot 2—3 verkleinen. Het was een lust het snelle aanvalsspcl te aanschouwen. Muus was het, die volkomen verdiend, de gelijkmaker scoorde (33). De vreugde was echter van korte duur, want de Baarnspeler Diefenbach doelpuntte feilloos. Weer had Giraffes een voorsprong verkregen. Moedig hield de Soesterkwartlerverdediglng vol en aan dit vak mag de nederlaag zeker niet geweten worden. Van Empelen kon in de aanval niet op toeren komen en deze speler pro beerde het met verre schoten. De stand bleef echter 34. Soesterkwartier II speelde tegen de Giraffes reserves voor de eer ste klasse van de G.U.K.B. Het re sultaat was een 22 gelijk spel. Hockey Onfortuinlijk begin van AMHC De heren van AMHC moesten op „Birkhoven" met 30 hun meerderen erkennen in SCHC II, hoewel deze uitslag voor de Bilt- hovenaren rijkelijk geflatteerd is. Technisch waren zij in geen geval onze stadgenoten de baas, maar door hun fanatiek doorzettingsver mogen staken zij de roodwittcn herhaaldelijk de loef af. De opstel ling waarmee het Amersfoortse team het seizoen inging, zag er als volgt uit: doel: van Dijk; achter: O. Egging, Maas; midden Haan, Keulen, Roxam Abbing; voor: J. Eggink, Pothoven, Korthals Altes, Huger en van Houten. Men ziet dat alleen van Dijk, O. Eggink, en Keulen van vorig jaar zijn over gebleven. Maas en Pothoven zijn oud-Voordaanspelers. Roxam Ab bing is na een jaar van afwezig heid teruggekeerd, terwijl de ove rige spelers vorig jaar bij de reser ves waren. In de loop van dit seizoen verwacht men midvoor de Vries terug, terwijl ook P. Kort land en Visscher van overzee zul len terugkeren. De wedstrijd be gon in hoog tempo met een gering overwicht van AMHC. Langzamer hand kwamen ook de gasten in de aanval. Spil van Rijn gaf met een goed schot zijn club de leiding (10). Weer succes had het SCHC binnentrio dat twee voorzetten van rechts keurig wist te benutten, zo dat de elndsuitslag 30 in het voordeel der Bilthovenaren werd. De dames zorgden nog voor de beste prestatie, door op de dames- hockeydag in Hilversum slechts met 10 te verliezen van de ge lijknamige club, een sterke eerste klasser. Zicemmen Neptunus-danies nog niet gepromoveerd Het protest van Meeuwen (da mes) naar aanleiding van het niet toekennen van een strafschop tij dens de promotie-wedstrijd Meeu wenNeptunus is toegewezen. Op Dinsdag 28 September wordt de wedstrijd in Amsterdam overge speeld. De stand is nu officieel: gesp. gew. gel. verl. pnt. Neptunus 110 0 2 Merwede 2 10 12 Meeuwen 10 0 10 Sport in enkele regels W.F.C.H.V.C. 0—0 A.P.W.C.Meteoor 1-5 AmsvordeAmf. Boys 11 QuickJ.S.V. 1—0 Hockey A.M.H.C. (h.SCHC 2 0—3 AMHC (H.)-AMHC (d) 1—0 Handbal AmersfoortBHC (d.) 13 AHCAmersfoort (h.) 32 Korfbal Soesterkwartier—Giraffes 34 M.I AD.O.S. 2—0 Wandelen Een eerste en een tweede prys voor S.O.S. tydens tochten In Hilversum. Hondendressuur Grote belangstelling voor dressuur-wedstrijden van „Amersfoort en Omstreken" op Nimmerdor. Schaken Finales om kampioenschap van Amersfoort begonnen. Zwemmen Promotiewedstryd Meeuwen Neptunus (dames) moet wor den overgespeeld. v Schaken Mevr. Heemskerk verloor Het NIWIN-Schaaktournooi te Hilversum is beëindigd. Mevr. T. Heemskerk speelde haar laatste par tij tegen de heer Couperus uit Utrecht en verloor, nadat ze op winst had gestaan. Mevr. Heemskerk ein digde op de vierde plaats. Schakers strijden om hoogste titel De beslissingswedstrijden in de groepen B en C van de halve finale zijn thans uitgespeeld met als re sultaat dat Latour, Jongman en Houbaer zich in de finale hebben geplaatst. De deelnemers hieraan zijn, in volgorde na loting: A. Huis man, G. Goossens, J. A. Uding, H. Jongman, E. Agterhuis, L. J. de Vries, L. Houbaer, P. L. Latour. Opmerkelijk is dat hiervan zeven spelers uit het Schaakgen. „Amers foort" zijn, alleen Agterhuis is lid van de Chr. Schaakvereniging „Ons Genoegen". De eerste ronde der finale heeft inmiddels plaats gehad met het volgende verloop: HuismanLatour 01, een Sici- laanse partij, waarbij zwart door de „Drakenopstelling", de poging van Wit om tot de Richtervariant te komen verijdelt. Wit kan zijn spel niet overwegend ontplooien. Een minder correcte manoeuvre met het Paard bespoedigt zijn on dergang. GoossensHoubaer 10, een Spaanse partij door zwart reeds in de opening niet juist behandeld. De fout om zijn Dame veel te vroeg in het spel te brengen wordt hem noodlottig. JongmanAgterhuis 10; een weing bekende variant van de Ita liaanse opening. Zwart is als stra teeg niet tegen zijn tegenstander opgewassen en wordt langzaam maar zeker doodgedrukt. MIA-DOS Zaterdagmiddag speelde de Chr. Korfbalver. MIA tegen DOS op het terrein aan de Leusderwcg. I de eer ste helft slaagde thuisclub erin, dank zij het goede aanvalsspel, de stand" al spoedig op 20 te brengen. Daar door de vakwisseling de nieuwe aanval on productiever bleek en dc D.O.S. ver dediging zich krachtiger begon te we ren, bleef de stand tot het einde on gewijzigd. n.l. 2—0 in het voordeel van M.I.A. Winnaars prijsvraag van „Rode Kruis Heraut" Bij onze administratie ligt ter inzage de lijst van prijswinnaars c.n de puzzle opgenomen m de Rode Kruis Heraut. Wielrennen Competitie-wedstrijd „Pedaalridders" In de vierde competitie-rit van „De Pedaalridders", die de vorm van een handicapwedstrijd had, vertrok ken de renners met 1 minuut ver schil. Bouwman was de eerste die in de A-klasse werd gestart, daarna volgde Mc. Lean en als laatste de Gans. McLean zette er direct een hoog tempo in. Na 30 km. was hij Bouwman reeds gepasseerd en had daarenboven 2'A minuut voorsprong op zijn beide tegenstanders gekregen. Hoewel de Gans flink aantrok kon hij McLean niet meer bereiken. Laatstgenoemde werd winnaar met Hi minuut voorsprong op de Gans, die als tweede arriveerde. Ook in de B-klasse werd met voorsprong gere den, ditmaal van een halve minuut. Toen 15 km gefietst was lagen alle renners vrijwel bij elkaar, behalve Schotting die nog bijna een minuut achter was. De laatste 15 km. gaf mooie strijd te zien. Hartsuiker en van der Riet trokken in een hevige spurt van de anderen weg en in een prachtige eindsprint won tenslotte Van der Riet. Schotting eindigde op de derde plaats. A.-klasse 60 km.: 1. MacLean; 2. J. de Gans op 1 min. 30 sec.; 3. W. Bouwman op 4 min. B.-klasse 30 km.: 1. J. v. d. Riet; 2. W. Hartsuiker; 3. H. Schotting; 4. B. Hagenbeuk; 5. H. Spruitenburg; 6. H. v. d. Glas; 7. L. Ouwerkerk. Wandelen SOS won twee prijzen In Hilversum werden wandel tochten gehouden op Zaterdag en Zondag. Er waren ongeveer 900 deelnemers, die samen 39 vereni gingen vertegenwoordigden. In de seniores-afdeling (30 k.m.) won S.O.S. uit Amersfoort dc twee de prys. In de jeugdafdeling (15 k.m.) won S.O.S. de eerste prys. Op Luxool knetterden weer motoren Het was ongetwijfeld van de motor en automobielclub „Vale Ouwe" een goede gedachte Zater dag j.l. een revanche oefenwed strijd te houden op het terrein op Luxool. Weliswaar was de belang stelling niet zo groot als bij de oefenwedstrijd tijdens de sport- veertiendagen 1948 maar toch vrij behoorlijk. In het te rijden par cours zaten enige behoorlijke scherpe bochten. Mede door het gunstige weer der afgelopen we ken was de grond zeer goed te be rijden waardoor vrij behoorlijke prestaties werden verricht. In de lichte klasse, 125 cc verschenen 6 deelnemers aan de start die enke le malen de spanning tot het uiterste brachten. De uitslag na vijftien ronden van pl.m 2 km. werd: 1. Ruitenbeek uit Amers foort op Eysink in 28 min. 52 sec.; 2. Wouters uit Nijkerk op DKW in 30,02; 3. J. de Ridder uit Nijkerk op DKW in 30.15; 4. Bruël uit Nij kerk op DKW in 30.54; 5. H. Kielt uit Nijkerk op DKW. De zwaardere klasse bracht al vrij spoedig de overtuiging dat J. Priem de winnaar zou worden daar deze een flinke voorsprong had op zijn achtervolgers. In deze strijd reden de 250 cc., 350 cc, en 500 cc. gelijk over 20 ronden. De spanning bereikte een hoogtepunt toen de motor van Priem in brand vloog. De uitslag was: 1. W. van Domselaar uit Nijkerkerveen op AJS in 34 min. 15 sec.; 2. E. Veld huizen uit Nijkerkerveen op Ariel in 34.20; 3. v. Harten uit Nijkerk op Matchless in 34.30; 4. Gijsberts uit Ermelo op Matchless in 34.40. Tot slot werd nog een uitdagings- rit gehouden tussen 3 renners over 3 ronden waarvan de uitslag werd: 1. E. Veldhuizen, 2. v. Harten, 3. Ruitenbeek. Verordening heffing brandweerrecht Nu bij de onlangs door uw raad vastgestelde „brandweerverordenin'g 1948" is bepaald dat het personeel der vrijwillige brandweer voor het verrichten van brandwachtdiensten by toneelvoorstellingen en dergelijke een beloning geniet van 3,50, aldus het College aan de Raad, kwam het ons wenselijk voor het recht dat aan exploitanten van inrichtingen, waar in deze wachtdiensten worden ver richt, deswege in rekening wordt ge bracht nader te bezien. Een eenvoudige berekening heeft uitgewezen, dat een verhoging van het recht van ƒ2,tot ƒ5,nood zakelijk is om de wegens het ver richten van wachtdiensten ten laste van de brandweer komende totale personeels- en administratiekosten op te vangen. Aangezien de regeling van het brandweerrecht in de thans nog gel dende verordening ook uit redactio neel oogpunt herziening behoeft, hebben wij een geheel nieuwe „ver ordening op de heffing van een brandweerrecht in de gemeente Amersfoort" opgesteld. „De Ordonnans" kwam uit Mons Uitslag „De Ordonnans" wedvlucht Mons op Zondag 19 Sept. '48 In con cours 154 duiven Gelost 10.45. Wind Z.W. Aankomst le duif 1.2.3; idem laatste 1.12.56. Koningspoule no. 1; aangew. 25 ct. no. 4 cn 6; aangew. 10 ct. no. 2 en 3. Speciaals no. 2. 3. 4. 5. 6. De prijzen werden als volgt be haald. H. Verheij 1: A. Wiekart 2. 9. 10. 11. 12. 33. 36; G. Velthuizen 3: J. Leijcn- horst 4. 18. 21. 24; S. Visscher 5. 22. 35; E. v. d. Brink 6. 19. 23; W Slee king 7; H Schuurman 8. 14. 38; J. B. Wigsteden 13. 15. 16. 17. 26. 34, 39; H. Gerth 20; P. Bos 25; H. Hartogsveld 27; J. Lijnsveld 23. 30; A. de Korver 29; G. Haarmans 31; J. Eolhaar 32; G. A. Kulve 37. Stand kampioenschap „De Ordannons" Navlucht, t.ra. Vilvoorde. Hok: 1. S. Visscher 537 pnt; 2. P. Bos 508 pnt; 3. J. Burgsteden 502 pnt; 4. A. Wiekart 476 pnt; 5. G. Haarman 460 pnt. Duif: 1. W. Sleeking 295100 271 pnt; 2. G. Veldhuizen 295169 264 pnt; 3. E. v. d. Brink 114712 254 p; 4 N. v. d. Berg 101904 253 p; 5. S. Visscher 595517 242 p. Stand Generaal t.m. Vilvoorde. 1. S. Visscher 5966V4 pnt; 2. A. Wiekart 5908 V» pnt; 3. H. Heideveld 5648 pnt; 4. J. Leijenhorst 5597^ pnt; 5. J. Burgsteden 5505^ pnt. P.V. „De Eendracht" De Amersfoortse postduivenver eniging „De Eendracht" hield Zon dag 19 Sept. een wedvlucht van Mons 214 km. De duiven werden gelost 10.45. Aankomst eerste prijs winnende duif 13.2.21. Laatste prijswinnende duif 31.12.31. De aangewezen 25 cent werd gewon nen door J. Pot met no. 6, tweede J. Duis met no. 7. De aangewezen 10 cent werd gewonnen door J. H. Reijne met no. 3. Koningspoulen werd gewonnen door no. 1-2. Spe ciaal 10 cent werd gewonnen door no. 1-2-3-4. De uitslag is als volgt: J. H. Reijne 1-3-5-8-12-20. H. Lambrechts 2-11-14-21, J. Buis 4- 7-16, J. Pot 6, v. Zwol 9-22, G. Pol hout, 10 E. Koudijs, 13 P. v. d. Brink, 15 G. Elsinghorst, 17 N. de Gooijer 18, Kiewiet 19. Gemeente acht steun noodzakelijk B. en W. delen de Raad mede, dat hun door de A.F.C. „Quick" en de handbalgroep „Amersfoort", is ver zocht om te willen bevorderen dat van gemeentewege financiële steun wordt verleend voor de bouw van een kleedgelegenheid op elk der by deze verenigingen in huur zynde sportterreinen. Uit de voor u by de raadsstukken ter inzage gelegde verzoekschriften, zo schryven zij, moge u blijken, dat zowel de A.F.C. „Quick" als de handbalgroep „Amersfoort" door de oorlogsomstandigheden ernstig is gedupeerd. Thans is het deze beide verenigingen ten koste van zeer veel offers gelukt de terreinen tenmin ste weer in bespeelbare staat te brengen. Het is adressanten evenwel niet meer mogelijk gebleken om daarnaast ook nog zelf voor de aan bouw van een kleedgelegenheid te zorgen. Het voorlopig bestuur van de Amersfoortse Sportstichting acht het verantwoord dat de gemeente in de onderhavige aangelegenheid de helpende hand biedt. De door de Amersfoortse Sportstichting aange voerde motieven, gevoegd bij ons in zicht dat een gezonde lichamelijke ontwikkeling van de Amersfoortse burgerij van zodanig gewicht is dat overheidssteun ter bevordering van die lichamelijke ontwikkeling in be ginsel verantwoord i9, hebben ons doen besluiten aan de verzoeken van de handbalgroep „Amersfoort" en de A.F.C. „Quick" gevolg te geven. Wat de op het terrein van de handbalgroep „Amersfoort" te stich ten kleedgelegenheid betreft, lykt het ons het meest wenselijk dat, daar dit terrein gemeente-eigendom is, dit gebouwtje vanwege de gemeento wordt gesticht. De op het terrein tan de A.F.C. „Quick" met gemeentlhulp te stich ten kleedgelegenheid zal, naar ons wil voorkomen, ook al wordt deze niet op gemeente-eigendom ge plaatst, eveneens gemeente-eigen dom dienen te blijven. Met het stichten van een tweetal kleedgclegenheden zal naar raming een bedrag van 7700,gemoeid zyn. De handbalgroep „Amersfoort" zal in de stichtingskosten van de op haar terrein te bouwen kleedgele genheid een bijdrage van 1000,— verstrekken, de A.F.C. f 700,De uiteindelijk ten laste van de gemeen te bly vende kosten ad 6000,zul len, in verband met de levensduur van dergelijke gebouwtjes, in 10 ja ren dienen te worden afgeschreven. De jaarlijkse lasten zullen door de gemeente worden terugontvangen van de Amersfoortse Sportstichting, welke de beide gebouwtjes zal ex ploiteren. Vanzelfsprekend zal de Amersfoortse Sportstichting aan de verenigingen een vergoeding in re kening brengen voor het beschik baarstellen van de kleedgelegen heden. Resumerende stellen wy u voor: 1. Ons voor de bouw van twee kleedgelegenheden ten laste van hoofdstuk IV van de kapitaaldienst een bedrag van ƒ7700.beschik baar te stellen en goed te vinden dat de financiering van dit bedrag plaats vindt op de in dit voorstel na der omschreven wijze; 2. ons te machtigen het bouwen van twee kleedgelegenhedcn onders hands aan te besteden. Wijziging in schoolgeld Handelsavondschool Toen iirl938 aan de handelsavond- schooi een afdeling voor de opleiding voor het middenstandsdiploma werd verbonden, heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen medegedeeld, dat ten behoeve van deze afdeling geen rijkssubsidie zou worden verleend, zo schryven B. en W. aan de Raad. Toen uit een circulaire van 27 Fe bruari j.l. van de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen bleek, dat het programma van de gehele handelsavondschool zou mo gen worden ingericht voor de opleiding voor het middenstandsdi ploma, hebben wij aan deze bewinds man verzocht, met handhaving van de bestaande splitsing van de derde klasse in een afdeling voor kantoor opleiding en een afdeling voor het middenstandsdiploma, ook voor laatstbedoeld onderdeel rykssubsidie toe te kennen. Bij brief van 24 April d.a.v. heeft de minister bericht geen bezwaar te hebben beide afdelingen van de derde klasse der handels avondschool voor subsidie in aan merking te brengen. Er bestaat thans geen aanleiding meer de af zonderlijke schoolgeldregeling te handhaven. Wij stellen u daarom voor deze re geling met ingang van 1 September 1948 in te trekken en ook voor de onderhavige afdeling der handels avondschool de verordening tot hef fing van schoolgeld voor het volgen van het onderwijs aan het gymna sium, de handelsdagschool en de handelsavondschool van toepassing te verklaren door artikel 22 dier ver ordening te laten vervallen. Voor het volgen van de mid denstandscursus zal dientengevolge niet langer een vast bedrag van 30,per cursusjaar verschuldigd zyn, doch een van het inkomen van de schoolgeldplichtige afhankclyk bedrag met een minimum van ƒ5, en een maximum van 45, Beukenootjes duur betaald Een knaapje, dat over het hek van de begraafplaats aan de Soes- terweg waarachter beukenootjes lokten wilde klimmen, viel met zijn been op een ijzeren punt. De diepe beenwond die hij daarbij op liep werd in het politie-posthuis met een snelverband provisorisch verbonden. De G.G. en G.D. ver voerde het slachtoffertje vervol gens naar het St. Elisabethsgast- huis. Daar werd de wond gehecht, waarna het Soesterkwartier-bewo- nertje weer naar huis kon worden gebracht.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2