Chauffeur De Algemeene Kunstzijde Unie N.V. DAN BEARDA Landbouwers beraden zich op de toekomst Actieve of passieve landbouwpolitiek Gemeenteraad van Leusden was Maandag bijeen BREUK-i LIJDERS! KARPETTEN GRATIS schooltas AMERSFOORTSE DIERENVRIENDEN! VAKKENNIS NIET VEREIST: 1. MEISJES en TEXTIELARBEIDERS 2. Jongelui ter opleiding tot textielarbeider op de BEDRIJFSSCHOOL (vanaf 18 jaar). 3. ENKELE ARBEIDERS voor buitenwerk enz. Wij leveren U kolen in papieren zakken Uit Amersfoort Clandestiene slachters in arrest De Amersfoortse politie heeft na een onderzoek, dat een maand in beslag heeft genomen, bekend ge maakt, dat een aantal arrestaties is verricht naar aanleiding van een^ clandestiene slachtingen-affaire. Het blijkt, dat een groot aantal Amersfoortse slagers de service voor hun klanten „zwart" vlees verkochten en ter verkoop aanbo den. Er waren 21 verdachten. De eerste arrestatie is verricht op 19 Augustus. Op hel ogenblik zijn ze ven Amersfoorters ingesloten in Utrecht. De rest is op vrije voeten gesteld, terwijl anderen nooit in hechtenis zijn genomen. In de laatste weken slachtte de groep tien koeien en een varken. Op de B.W.-laan werd vannacht een ontsnapte politieke delinquent aangehouden, die nog tien jaar R.W. inrichting te goed had. De man werd naar Veenhuizen terug gebracht. Soest BDC verloor van Voorwaarts Het Is BDC Zondag niet gelukt de eerste competitiewedstrijd te Rhencn tegen Voorwaarts te win nen. En toch was het begin zoveel belovend. Al direct kregen de blauw-witten door goed positiespel een overwegende veldmeerderheid, hetgeen na een kwartier spelen be kroond werd met een mooi doel punt van W. Huurdeman, (01). Ook nadien bleef BDC het meest 'n de aanval, doch er werd te weinig rekening met de straffe wind ge houden, zodat vele voor de voor hoede bestemde ballen een gemak kelijke prooi van de goed spelende en trapvastc Voorwaarts achterhoe de werden. Vrij onverwachts kwam de gelijkmaker, toen by een snelle aanval der gastheren doclverdedlger Epskamp met bal en al over de doellijn werd gewerkt (11). Met deze stand kwam ook de rust. Na de doelwisseling was het weer BDC, technisch veel beter spelend dan de thuisclub, die vry geregeld in de meerderheid was. Toch kwam 10 minuten in de tweede helft suc ces aan de andere zijde, toen de midvoor van Voorwaarts van verre afstand plotseling keihard inkogelde en hiermede op fraaie wijze zijn club de leiding gaf (21). BDC geenszins ontmoedigd, on dernam de ene aanyal na dea an dere. doch het spel werd te kort ge houden, waarmee de tegenparty, voor het doel samengedrongen, niet te passeren was. Een kwartier voor 't einde was een fout van een der BDC-ers oorzaak, dat Voorwaarts op gelukkige wijze de stand op 31 kon brengen. Met deze stand kwam 't einde. SEC 2, dat op bezoek was bij Quick 2 te Amersfoort, won met 4—3. Het derde elftal van SEC, op be zoek by Veenendaal 3, bracht het tot een 11 gelyk spel. Stoutenburg Gemeenteraad bijeen De raad der gemeente Stouten- burg kwam gistermiddag bijeen on der voorzitterschap van weth. W. v. d. Hengel. Na afkondiging van de wijzigingen in de Grondwet werd dit gedeelte der vergadering gesloten waarna de agenda der gewone ver gadering werd afgehandeld. Voor wederopbouw van een door brand verwoest perceel werd aan M. van Burgsteden een hypothe caire lening verstrekt van 2264. De woning van G. v. Hamersveld. B 43 werd onbewoonbaar verklaard De verordening op de keuringsdienst voor vee en vlees werd gewijzigd. Aangifte kan voortaan geschieden aan het gemeentehuis en aan de Coöperatie te Achterveld. Het ge deelte der Stoutenburgcrlaan van de grens van Hoevelaken tot de be tonweg wordt tot openbare weg be stemd onder voorwaarde dat dit ge deelte door Hoevelaken wordt on derhouden. De school m. d. Bijbel krijgt 0.40 per kind in verband mét de jubileumfeesten. Aan de Oranjevereniging wordt een subsidie toegekend van 61.70. Met de bouw van de brug in de Stoutenburgerlaan zal deze week een aanvang worden gemaakt. Ten slotte werd flbt ontwerp-uitbrei dingsplan door de leden ingezien. Philips heeft in Hoek van Holland een proej-radarstation ingericht in een speciaal voor dat doel gebouwde toren, op een hoge duinenrij ge legen. Hier kunnen met de radar-apparatuur waarnemingen verricht worden zowel aan de zee- en landzijde als in de lucht. De schependie de pieren van de Nieuwe Waterweg passeren, worden nauwkeurig ge observeerd. De verschillende commissies van de Stichting voor de Landbouw houden zich op het ogenblik bezig met het bestuderen van de toekom stige landbouwpolitiek, die econo misch verantwoord moet zijn en aan iedereen, die in de land- en tuinbouw werkzaam is, een rede lijk inkomen (een inkomen dat in een goede verhouding staat tot de inkomens buiten de landbouw) moet garanderen. De Stichting voor de Landbouw gaat er van uit, dat alle krachten worden ingespannen om te komen tot rationalisatie en kostprijsverla ging in de landbouw, zodat aange nomen mag worden, dat over het geheel genomen de Nederlandse boer en landarbeider op rationele wijze arbeiden. De vraag rijst echter, of redelij kerwijze verwacht mag worden, dat een redelijke bestaansmogelijk heid voor ieder ook verwerkelijkt zal kunnen worden bij het toepas sen van een stelsel van volkomen vrije economie voor de landbouw of dat de regering zal moeten voortgaan met het treffen van or deningsmaatregelen, die uiteraard de vrijheid van de boer belemme ren. Ter ondersteuning van deze dis cussie heeft de Stichting voor de Landbouw in haar mededelingen blad van deze week een aantal vra gen gepubliceerd, waarin de be langrijkste vraagpunten in deze materie zijn vervat. Iedere vraag wordt van kort commentaar (voor- en nadelen) voorzien, hetwelk wij helaas achterwege moeten laten. De vragen zijn: 1. Moet de Nederlandse land bouw streven naar een landbouw politiek, waarbij de overheid zich (rechtstreeks) niet inlaat met de beloning voor de landbouwers en landarbeiders maar dit ge heel ovei'laat aan het vrije spel der economische krachten of moet ge streefd worden naar een meer ac tieve landbouwpolitiek, waardoor aan boer en arbeider een re delijke bestaanszekerheid verschaft wordt? 2. Hoe moet een eventuele-be- staanszekerheid vQor boeren en ar beiders tot stand gebracht worden: moet deze bereikt worden via de prijzen (en voor de arbeiders via de lonen langs de weg van collec tieve arbeidsovereenkomsten), of via een aanvulling op het inkomen door toeslagen of subsidies aan de boeren? 3. Moet gestreefd worden naar een zo intensief mogelijke land bouwproductie in Nederland en wel vooral in deze zin, dat de pro-» ductie uit eigen bodem zo hoog mo gelijk dient te worden opgevoerd? 4. Is men bereid om terwille van een redelijke bestaanszeker heid en een redelijke beloning'van alle op rationele wijze uit eigen bodem voortgebrachte producten een inperking van de individuele bedrijfsvrijheid te aanvaarden, voor zover deze nodig is om de aangegeven doeleinden te kunnen verwerkelijken? 5. Is men bereid om die maatre gelen ter bescherming van de Ne derlandse landbouw tegenover on gewenste buitenlandse invloeden te accepteren, welke leiden tot rede lijke onderling goed geproportion- neerde prijzen voor de verschillen de productei en is men van me ning, dat naar maatregelen, die tot dit doel leiden, moet worden ge streefd? Ede Marktberichten Aangevoerd werden Maandag morgen 8000 eieren. De prys be droeg f 13.60. Handel vlot. Gemeentehuis wordt verbouwd Maandagmiddag kwam de raad van Leusden bijeen voor het aan horen van de plechtige afkondiging van de grondwetsherziening. Na sluiting dezer vergadering heropent de voorzitter de vergade ring voor de behandeling van de gewone agenda. De geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, de heer L. van Ginkel (PvdA) wordt accoord bevonden. Als ingekomen stukken wordt ter kennis van de raad gebracht een tweetal door Ged. Staten goedge keurde wijzigingen der begroting 1947, alsmede een mededeling dat de voor Lcusdep en Stoutenburg ingestelde Commissie ter bevorde ring van de teelt van zacht fruit reeds belangrijke aankooporders voor aardbeiplanten (15000 stuks) cn bessenstruiken (6000 stuks) heeft uitgevoerd. Verder wordt de aanvankelijk voorgenomen ver bouw van de gemeente-secretarie op voorstel van B. en W. in die zin gewijzigd, dat voor de secre-„ taris tegen de huidige secretarie een werkkamer zal worden ge bouwd, met inachtneming van de wensen van de welstandscommis sie. In verband hiermede zal de centrale verwarmings-installatie1' worden verbouwd. De totale Kosten van deze verbouwing, met inbegrip van de grondsaankoop zullen min der dan f 4500.bedragen. Dit voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Een voorstel tot het verlenen van een subsidie van f 181.75 aan de Oranjevereniging wordt goedge keurd. Noodwoningen Z.h.st. wordt aan B. en W. een crediet van f 1500.ter beschik king gesteld voor premie-verle ning ingeval van verbetering van woningen, die anders in onbewoon bare toestand dreigen te geraken. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. wordt besloten in de kos ten van de stichting en de exploi tatie van een complex noodwonin gen voor burgeroorlogsslachtoffcrs uit 's Rijks kas aan te vragen en te aanvaarden: a. een bijdrage a fonds perdu, groot f 13866,20 en b. een voorschot groot f 2485,08 ter financiering van de ten laste der gemeente blijven de kosten van bouw dezer noodwo ningen. Dit voorschot zal in de vorm van een drie-jaarlijkse annuïteit ten laste van de exploitatie kunnen worden gebracht. Het Rijk zal in het exploitatie-tekort tot een ma ximum van 90 bijdragen. Het in verband met huwelijk door beide onderwijzers van de Openbare Lagere school Leusbroek aangevraagde ontslag, wordt eer vol verleend. De rekening van het dienstjaar 1947 wordt vervolgens voorlopig vastgesteld op een eindbeduag voor de gewone dienst va/i: inkomsten f 166803,06 uitgaven f 166229,61 „De Luchtpost" vloog van Mons Uitslag Wedvlucht „De Lucht post" van Mons. afstand midden- stad 215 km. 19 September 1948. Jonge duiven. Los 10 uur 45 min. Z.W. wind. Gunstig weder. In con cours 129 duiven. Berekende if- stand 213 km. Aankomst le duif 1 u. 3 m. 34 sec., laatste 1 u. 16 m. 30 sec. Kon.poule C. Snijders no. 1. Aangewezen 10 ct. E. v. d. Hoek no. 3, aangewezen 25 ct. J. v. d. Heuvel no. 2. Speciaal no. 1-2-3-4. De prijzen werden gewonnen door: L Snijders 1-14, J. v. d. Heuvel 2- 28. E. v. d. Hoek 3-23, R. Krijnen 4-5-13-17-27-29-33. M. Meskcs 6- 24-31-34. H. van Eeden 7, D. Meyer 8-41, B. Ham 9, C. den Enting 10- 15, J. van Pluuren 11, H. Hout veen 12, A. R. Poort 16-25-30-40, M E. Snijders 18-21-35, M. G. Flos 19-39, P. Buitenkamp 20, T. de Bruijn 22, G. Termaten 26-42, J. v. Pluuren 32, L. v. Doornik 36, H. P. Korver 37, R. E. Teunissen 38, A. Huyskes Jr. 43. Oude duiven. Wedvlucht Mons van A.P.V. „De Luchtpost", afstand middenstad 215 km, 19 Sept. 1948. Los 10 uur 4yi min. Z.W. wind. Gunstig weder. In concours 94 dui ven. Berekende afstand 213 km. Aankomst le duif 1 u. 57 sec., laat ste 1 u. 16 m. 57 sec. Kon.poule F. Jansen no. 1, aangewezen 10 ct. H. van Eden no. 3. 25 ct. F. Jansen no. 1- Speciaal 1-2-3-4. De prijzen werden gewonnen door: F. Jansen 1-8» H. A. de Goede 2, H. van Eden 3. W. v. d. Belt 4-5-10-25, L. Snij ders 6-7-15-31, J. C. R. Evers 9, L. van Doornik 11, R. Krijnen 12-14, C. den Enting 13, J. Lablans 16-18- 19-21-27, J. v. d. Heuvel 17, B. Hand 20-26-30, G. Gouw 22-28, R. E Teunissen 23-24, gebr. W. Bo- gert 29, E. v. d. Hoek 32. Stand kampioenschap „De Luchtpost" Stand Kampioenschappen Na- vlucht. „A.P.V. De Luchtpost''. Duif (jong) 1. H. A. de Goede H. 48-283473 223.4 punt; 2. J. v. d. Heuvel 283591 199,6 pnt.; 3. J. van Pluuren 279802 I80pnt.; 4. S. Ap pel 282809. 176.6 pnt.; 5. H. van Eeden 283306 168,8 pnt. Hok (jong) 1. H. A. de Goede 392,1 pnt.; 2. L. Snyders 371,3 pnt.; 3. J. van Pluuren 354,2 pnt.; 4. S. Appel 316 pnt.; 5. E. v. Hoek 334,9 pnt. Duif (oud) 1. W. v. d. Belt H. 47-556139 224,9 pnt.; 2. J. R. G. Evers H. 47-555115 188,8 pnt.; 3. J. de Bruijn H. 46-294222 187,9 pnt.; 4. H. A. de Goede H. 41-137254 169,2 pnt.; 5. B. Ham H. 41-147202 167,2 pnt. Hok (oud) 1. W. v. d. Belt 334,2 pnt.; 2. J. Lablans 315,2 pnt.; 3. A. van Eldert 266.5 pnt.; 4. B. Ham 243,8, pnt.; 5. F. Jansen 221,8 pnt. Postduivensport Zaterdag hield „Pro Patria" een wedvlucht van Gembloux uit. Af stand 172 km. Duiven in vrijheid 12.15 uur. Aankomst le prijsw. duif 3.10.19; idem laatste 3 33.48. De aangewezen 25 ct. werd gewon nen door D. v. Schooneveld met no. 2; idem 10 ct. door H. J. Diekerhof met no. 3. Spec. 10 ct. door 1 en 3. C. de Vries 1. 10; D. v. Schooneveld 2; H. J. Diekerhof 3. 4; R. Lammers 5; L. C. Bouwer 6; Chr. Hamers 8; v. I Ree 7; A. v. Nus 9, 11; Ramselaar 12. batig saldo f 573,45 en voor de kapitaal dienst van inkomsten f 68601,30 uitgaven f 59200,72 batig soldo f 9400,75 Enkele voorstellen tot ontheffing en vernietiging van belastingaan slagen worden aanvaard. Z.h.st. wordt besloten tot onbewoonbaar- verklaring van het pand F.17 te Hamersveld. Zwanenwater Als laatste punt "van de agenda wordt behandeld het voorschot op de vergoeding van het Bijzondere Lagere Onderwijs voor 1948, de definitieve vergoeding idem over 1947, alsmede de voorlopige bedra gen der uitgaven voor het Open baar Lager Onderwijs over de ja ren 1943 tot en met 1947. Zonder discussie worden deze bedragen vastgesteld. De heer Herder meent, dat in dertijd bij de bouw der gemeente woningen in Aschgat besloten was lot het maken van oen o»-ote woon keuken en een kleine woonkamer. Hem is thans gebleken, dat dit juist omgekeerd het geval is. De voorzitter, zegt toe dit te laten on derzoeken, doch kan zich niet voorstellen, dat van de vastgestelde plannen is afgeweken. Hij voegt er aan toe, dat met Wederopbouw te Utrecht overlég gaande is tot opna me in het bouwplan van de bouw van een tiental schuurtjes bij deze woningen, ter tegemoetkoming ran de bewoners in het tekort aan bergruimte. De kosten van deze bouw worden geraamd op f ^4500. Vierde partij remise Na de boeiende derde partij van de match Euwe—Van Scheltlnga heeft de vierde te Amsterdam gespeelde partll enigszins teleurgesteld. Van ScheUinga, die met z.wart speelde, verdedigde zich nogmaals met het Konlngs-Indlsch en wist een Iets vrijere opstelling van zijn stukken te verkrijgen. Oo de 21ste zet verloor dr. Euwe een belangrijk tempo, waardoor zijn tegenstander het betere spel behield Euwe stelde pogin gen ln het werk de stelling door af ruilen te vereenvoudigen en toen de torens van het bord verdwenen waren, hield wit's lopcroaar de Iets betere po sitie van Van Schcltinga ln bedwang. Na 33 zetten besloot men tot remise. De stand luidt thans: Euwe 2 en 1. Van Schellinga 1 en 1. Wereldraad der Kerken in 1953 weer bijeen Het Centrale Comité'van de We reldraad van Kerken is in Woud- schoten bijeen geweest, nadat de assemblee was afgelopen. Zes en vijftig kerkelijke vertegenwoordi gers van 22 landen uit alle vijf we relddelen vergaderden over de practische consequenties van wat in Amsterdam tot stand was geko men. Onder léiding van dr. George Bell, bisschop van Chichester wer den verscheidene besluiten geno men. Dr. W. A. Visser 't Hooft is her benoemd tot secretaris-generaal van de Wereldraad. Hij zal worden geassisteerd door Rt. Rev. Stephen Neill (Genève), Rev. Robert Mackie (Genève), Rev. Oliver S. Tomkins (Londen) en Rev. dr. Henry Leiper (New York). Dr. F. C. Fry is vice- presidertt van het Centrale Comité. Het Centrale Comité zal in het volgend jaar in Engeland weer ver gaderen. De eerstvolgende volledi ge assemblee van de Wereldraad, zoals die nu in Amsterdam voor het eerst gehouden' is, zal plaats vinden in de Verenigde Staten in 1953. Nederlands zeeman in Zweden omgekomen Vier leden van de bemanning van de Nederlandse coaster „Fe- ducian" uit Zaandam zijn aan boord van het vaiartuig, toen het in de Oostzeehaven Soederham lag, met verstikking door kolen damp bedreigd. Toen zij naar het ziekenhuis werden overgebracht bleek, dat één van hen, de negen tienjarige Gerardus Schluter uit Amsterdam, reeds gestorven was. Deens elftal tegen Engeland Het Deense elftal dat Zondag 26 Sept. zal uitkomen tegen het Engelse elftal te Kopenhagen is als volgt samenge steld: Eigil Nielsen; Poul Petersen />n Viggo Jensen; Axel Pilmark, Dion Oernwold en I. van JensenJohannes Ploeger, Carl Hansen. Car Praest. Jhon Hansen en Holger Seebach. Finse bijbelvertaling vierhonderd jaar Op 3 October zal in de oude ka thedraal van Turku het feit her dacht worden, dat het Nieuwe Tes tament 400 jaar geleden in de Fin se taal verscheen. De arbeid van bisschop Michale Agricola, die de Bijbel in het Fins vertaalde, heeft veel gedaan voor de ontwikkeling van de Finse laai en daardoor voor het nationale leven van het volk. De herdenkingsdienst zal worden bijgewoond door de president van Finland en door vertegenwoordi gers van vele buitenlandse kerken. Gelijktijdig met dit herdenkings feest zal de Synode van de Kerk van Finland, die iedere vijftig jaar bijeenkomt, vergaderen in Turku Waarschijnlijk zal deze zich voor namelijk bezig houden met het op lossen van het probleem van de ge meenten van Karelische refugé's binnen de Finse Kerk. De moord op Graaf Bernadolte en Kolonel Serot is aanleiding geweest tot het bijeenroepen van de Veiligheidsraad in het Palais de Chaillot in Parijs. Aan het einde der zitting werd een minuut stilte in acht ge nomen ter herdenking van de beide slachtoffers van de moordaanslag. Verwerping van Pieka beroep geëist Winterhulp-leider voor de Bijzondere Cassatieraad De ongeveer een jaar geleden geschorste zaak tegen C. Piek diende gisteren voor de Bijzondere Raad van Cassatie in Den Haag. Piek, berucht sinds zijn directoraat van de Winterhulp, had tegen het hem opgelegde vonnis van- acht jaar gevangenisstraf beroep aan- - getekend, maar ondank' het feit, dat de procureur-fiscaal, mr. Bak hoven, het met verdediger Telders eens was over het feit, dat het her nieuwde onderzoek geen nieuwe feiten aan het licht had gebracht, bleef hij van oordcel, dat de acti viteit van Piek voor de Germaan se Inlichtingendienst en de Win terhulp gestraft moest worden met acht jaar met afti-ek. Mr. Bakho- ve concludeerde dus tot verwer ping van het beroep. Uitspraak volgt op 11 October. boter Vrachtauto met verbrand Maandagavond bemerkte de be stuurder van een ATO-vrachtwa- gen met aanhanger, beide met bo ter geladen, dat zijn auto in brand stond. Hij reed toen op de rijks weg onder Laren, in de richting Amsterdam. Het bleek, dat de brand veroorzaakt was door ge smolten boter, die op de hete uit laatpijp was gedropen. Pogingen van de besturder om de vlammen met zijn jas te doven hadden geen succes. Wel slaagde hij er in de brandende wagen af te koppelen en een stuk verder te rijden, zodat geen gevaar voor de aanhanger meer bestond. De auto brandde geheel uit. Blauwbaard van Prinses Juliana Het letterkundige blad „les Nou- velles Littéraires" brengt aan ko ningin Juliana een eerbiedige hul de en herinnert eraan dat zij tijdens haar studie aan de Leidse Univer siteit een toneelstuk in drie be drijven heeft geschreven, getiteld „Blauwbaard". Het blad merkt op, dat men in „Blauwbaard" de ironie van Bernard Shaw terugvindt. Bij de opvoering speelde de prinses zelf de rol van een der vrouwen van Blauwbaard. Hoogland Burgerlijke stand 29 Augustus1 September 1948 Geboren: Margaretha Johanna, d. v. Wilhelmus Petrus Hilhorst en Aléida Margaretha Maria van de Grootcvheen: Gerarda Cornelia Pe- tronella. d. v. Antonius v. 't Kloos ter en Cornelia Aleida Hilhorst. Inlevering door detaillisten Op Woensdag 22 Sept. a.s. dienen de detaillisten de volgende artikelen in te leveren: Versnaperingen/suiker; cacao: bloem; vleeswaren en tabak. Scheepstijdingen Alpherat, Buenos AiresRotterdam, 18/9 van Las Palmas; Alwakl. Rotter dam—Buenos Aires, pass 19/D Ouessant; Amstclkerk. 19/9 van Lagos naar Lome; Arkeldijk, 18/9 van Rotterdam n. New YorkBoschfonteln. 19/9 van Kaapstad naar Amsterdam; Celebes, 19/9 van van Batavia naar Chcribon; Garoet, BataviaRotterdam, 18/9, 6.30 v. Aden; Grootebeer, 20/9 van Amsterdam te Ba tavia; Kota Gcde, JavaRotterdam, pass. 19/9 6 uur Kaap Bonn; Lutterkcrk, RotterdamBahrein, 18/9 tc Hamburg; Mariekcrk, Rotterdam Japan, pass. 19/9 Gibraltar; Molenkerk, Japan—Rot terdam, 18/9 dwars van Carthagena; Prins Willem IV, Rotterdam—Montreal, 18/9, 500 mijl Oost; Sibajak, Batavia Rotterdam, pass. 19/9 14 uur Equatorial Kanaal: Streefkerk. Madras Rotter dam, 19/9 van Port Said; Stuyvcsant, Amsterdam Paramaribo, pass 13/9 Ouessant; Weltevreden, Rotterdam Batavia, pass. 19/9 Kaap Guardafui; Waterland. Buenos Aires—Amsterdam, 20/9 te Santos; Westerdam, Rotterdam New York, pass. 19/9 Nuntucket; Wil lem Ruys, Batavia—Rotterdam, pass. 19/9 Kaap Guardafui; Zuiderkruis, Ba taviaRotterdam, 19 9 Kaap Dagata; Alblasserdijk, New 'OrleansRotterdam, 19/9 te Antwerpen; Cottlca, 19/9 van Paramaribo naar Amsterdam; Gaastcr- kerk, MombassaAmsterdam, 20/9 te Alexandrië. Heden overleed, na een langdivige ziekte, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der ANTJE BIJL geboren Miedema in de ouderdom van 63 j. J. Bijl Capelle (N.B.) A. C. Gerlach— Huijskens N. L. Gerlach Niekje en Gert-Jan Amersfoort. 20 Sept. '48 Vondellaan 29 Op verzoek van de overledene geen bloemen Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Donder dag. ^23 September a.s., te 2 30 uur, op de be graafplaats „Rusthof" te Amersfoort. Vertrek van Vondellaan 29 te 2 uur. Wij kunnen U we derom voorzien van een Brooks Breukverbandap- paraat met automatisch lucht kussen, waardoor Uw breuk- lijden aanmerkelijk verlicht wordt. Vraagt inlichtingen Singel 25 (A.N.2) Amsterdam. monster collectie. Huiskamer karpetten, w.o. Bouclé e.a. 200 x 300 f 55.-, f 78.—, f 105.—. Salon matten 125 x 175 f 65 Wollen tafelkleden met kl. weeffoutjes f 2250. Slechts Woensdag 22 en Donderdag 23 Sept. van 10—12 en 2—6 uur in ge bouw Academie de Danse. Langestr. 113, Amersfoort. MET 2 VOORVAKKEN (onverslijtbaar) is toegekend aan: Fam. DIJKHUIZEN, Lau- russtraat 19. Koopt ook bij Van MAANEN'S LEDERHANDEL en win c*n schooltas SOESTERWEG 214 Biedt zich aan op lange baan. Ook voor 20 tons wagens. Brieven onder No. 9112 bureau van dit blad. Mogeu wf) ook dit jaar weer op Uw hulp rekenen voor onze collecte op 2 OCTOBER? Meldt U dan s.v.p. zo spoedig mogelijk bij de Secr. der Dierenbescherming, de heer C. M. RASCH, UTRECHT- SEWEG 291, TELEF. 4066. te Ede heeft plaats voor mannelijk en vrouwelijk personeel van 15 t/m 35 jaar voor de volgende werkzaamheden: Serieuze werksters en werkers, die prijs stellen op een prettige werkkring met goede arbeids- en sociale voorwaarden, kunnen alle inlichtingen dienaan gaande vernemen: 1. iedere WOENSDAGAVOND van 18.45— 19.45 uur in Cafe „PETER" te ERMELO. 2. Iedere WOENSDAGAVOND van 20.15— 21.15 uur in Hotel-Cafe-Restaurant „De Poort van Kleef", Langestraat te AMERS FOORT. Eventuele buskosten naar en van bovengenoemde plaatsen voor sollicitanten uit de omgeving worden vergoed. Verder bestaat er tedere dag (behalve Zaterdags) gelegenheid tot aanmelding van 8.3010.30 uur aan de Personeelafdellng der tabriek. VERVOER NAAR EN VAN DE FABRIEK VINDT PLAATS PER A.K.U.-BUS GELD verkrijgbaar zonder borg voor alle doeleinden, door ons spaarcredietsysteem. Vraagt inlichtingen. „SAMENWERKING" Verstolkstr. 31, Leeuwarden Srandptasïtew TE KOOP AANGEBODEN Witte georgette bruidsja pon maat 42 zonder punten. Brieven onder No. 9106 bur. van dit blad. Te koop: Bóntmantel (zwarte seal), swaggermo- del. maat 44. Brieven onder No. 9105 bur. van dit blad. PER UÉ -mm, mr <pAm ,695scmmM Een prima Haard met platen en pijp a f 50.en een potkachel. Geulstr. 22 9117 LESSEN Dansen, Bij club voor be ginners en club voor ge vorderden kunnen nog eni ge dames geplaatst worden. Ann BeH Kamperman, Langestraat 113, Tel. 5494. 9093 Dansinstituut Joop Snijders, Korte Gracht 20. Tel. 5083. Enige dames en heren kun nen zic.h aansluiten bij clubs voor eerstbeginnen- den. 9101 TE HUUR GF.VRAAGD Gem. zit-slaapkamer ion- der pens., week-ends afwe zig. Liefst centrum. Brieven onder No. 9116 bureau van dit blad. Gcmcub. kamer met pen sion, eventueel met huise lijk verkeer, voor alleen staande heer, met ingang van 1 Oct. Br. no. 9127 bur. van dit blad. Pension gezocht door heer alleen, omgeving Vlas akkers. Brieven onder No. 9107 bureau van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD Huishoudschool, Beeken- steinselaan 37b, voor direct Werkster, voor hele dagen. Aanmelden tussen 9 en 11 uur 9122 Dansstudio Utrechtscweg 89, Tel. 4456 INSCHRIJVING DAGELIJKS van 3—10 AANVANG CLUBS BEGIN OCTOBER Gevraagd met 1 October: Hink meisje, kunnende ko ken. Liefst uitwonend. Goed loon. Extra hulp aanwezig. Mevr Insinger. Utrechtse- weg 20.9124 Jongeman, 1618 jaar voor opleiding winkel. Liefst goede ontwikkeling. Bata, Langestraat 9121 DIVERSEN Geboortekaartjes met echte foto van de geborene in 6 uur gereed Foto's op elk gebied. Archifoto. Ruhens- straat 79. Tel. 3070. Amers foort. 9114 Plant nu originele Franse paperwhites. U kunt ze di rect in het licht plaatsen. Marmerslag voorradig. Avi- cc.ltura's speciaalzaken voor huisdier en tuinbenodlgd- heden. Langestraat 91, Tel. 4509, Soesterweg 23. 9111 Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben een grote sorte ring nieuwe modellen. Mai- ;on Moderne. Utrecht »- straat 21. A'foort. 9113 Schoenenreparatie. Heren zolen en hakken 3.60, £>a- mes zolen en hakken 2 90; Kinder zolen en hakken v.a. 2.00. Desgewenst in 1 dag klaar. Bata, Langcitr. 9120 Nette man, P.G.. zoekt kennismaking met nette vrouw of wed.. P.G., leeftiid 5060 jaar Br. met foto agent A. MAZIER, Gard. weg 88, Putten (G.). 9123 PLAATST EEN BRANDPUNT

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 6