VERVEN PALTHE „Juffrouw" van Eek kreeg de gemeente-medaille in alijje tinten Biljarters beraden zich op de toekomst Ckefarine 4 Gesprek-avond van „Kerk en Vrede" Telefoon 5826. Is het goede zover weg? Predikbeurten 2 Zaterdag 25 September 1948 STADSNIEUWS Jubilerende onderwijzeres in de bloemen Van het gebouw van de school voor Buitengewoon Lager Onder wijs in Plantsoen Noord wapper de gistermiddag vrolijk de vlag ter ere van een zeer zeldzaam ju bileum. Het was gisteren namelijk veertig jaar geleden, dat „juf frouw" W. M. van Eek als onder wijzeres bij het Lager Onderwijs te Amersfoort werd benoemd en tevens vijf-en-twintig jaar gele den, dat zij onderwijzeres werd aan de school voor B.L.O. Ket was dan ook niet te ver wonderen, dat van de gelegenheid tot felicitatie gistermiddag druk gebruik werd gemaakt. Tal van oud-leerlingen, ouders, collega's en belangstellenden waren aan wezig. Een menigte bloemstukken werd de jubilerende onderwijze- resse aangeboden. Het woord werd oa. gevoerd door het hoofd der school, de heer J. P. de Ligny, die wees op het zeldzame karakter van het jubi leum. „Het verheugt ons, dat U op deze dag, ondanks een korte afwe zigheid, toch in ons midden bent," zei de heer de Ligny. „Wij wilden er vandaag een bijzondere dag van maken, tegen Uw wensen in. We zijn een beetje geheimzinnig ge weest, we hebben gesprekjes ge voerd op de gangen en het resul taat ziet U nu". De heer de Ligny doelde op de prachtige versiering van het lokaal. Hij vervolgde met „U loopt nu naar het einde van uw loopbaan, maar uw werk wordt steeds zwaarder. Wij zijn hier in een onprettig noodgebouw, dat slecht gelegen is en waar geen zonnestraaltje in uw klasse komt Ik hoop echter, dat dit tijdens uw diensttijd nog zal veranderen". Hij deed deze wens en zijn felicitatie vergezeld van een fraai schilder stukje. Wethouder A. J. Spiekermann vertegenwoordigde het gemeente bestuur. Hij zeide, dat veertig jaar geleden met de benoeming van mej. Van Eek geen slechte keus was gedaan, hoewel het toen waar lijk niet gemakkelijk was geschikt personeel te krijgen. De wethou der meende, dat mej. Van Eek ge slaagd was in haar taak iets te doen voor de kinderen die buiten gewoon lager onderwijs nodig hebben. Namens het gemeente-be stuur bood hij de jubilaresse de medaille voor veertig-jarige ge meentedienst aan. Nog vele anderen voerden het woord en boden herinneringen aan. Mr. jhr. Wichers over oorlog en vrede Uitgaande van de plaatselijke afdeling „Kerk en Vrede" werd Vrijdag in een lokaliteit aan de Utrechtseweg 106 een gesprekavond gehouden waar mr. jhr. Withers uit Voorburg de vraag van oorlog en vrede inleidde. Nader geformu leerd ging het over de vraag of het meedoen aan de moderne vernieti gingsoorlog voor de christen, be zien in het licht van het evangelie van Jezus Christus, al dan niet zonde is. De inleiding van de heer Wi ehers was een wel zeer bijzonder persoonlijke getuigenis, dat hij zich als overtuigd christen-anti-milita- rist niet slechts tegen de oorlog op zichzelf richtte, doch ook tegen o.a. kerk en school. Niet zozeer omdat deze de oorlog zouden voorberei den, maar omdat zij door te zwij gen waar getuigen geboden was alsook door behandeling van het verleden dikwijls een heldenver ering schiep, die het volk psycho- logisch voor oorlog voorbereidde. Juist door het zeer persoonlijk I getuigen van de inleider was het voor vragenstellers zeer moeilijk hier tot een gesprek te komen, te meer dan men een theologisch debat wilde vermijden. De plaatselijke afdeling „Kerk en Vrede" bedoelde hier voor haar leden een gelegenheid te scheppen tot meer contact met de kerken door persoonlijk de kerkeraadsle- den van verschillende kerken te inviteren. Naar wij bemerkten werd van deze invitatie een matig gebruik gemaakt. "Noteerr even GRAND THEATRE. 24 t.m. 30 Sept. Film: Vergelding. Alleen "s avonds. 6.45 en 9 u. Zondag: 4.15, 6.45 en i 9 uur. GRAND THEATRE. 24 t m. 30 Sept. I Uurvoorstellingen (doorlopend): j Zondag 1, 2 en 9 u. Overige dagen 2, 3, 4 u. CITY THEATER. Film: Op hoop van zegen. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 u. Overige dagen 2,30, 6 45 en 9 uur: REMBRANDT THEATER. 24 t.m. 30 Sept. Film: De Zeven Zondaars. Vrijdag en Zaterdag 2.30. 6.45 en 9 u. Zondag 2,00, 4,15, 6,45 en 9 u. Overige dagen 2.30 en 8 u. 25 SEPT.: Concordia, Langestraat. 19.30 u. Muzikale Ouderavond van leerlingen Conservatorium. 25 SEPT.: „Amicitia" 8 uur Zuilens amateurorkest „Juliana". 26 SEPT.: Regentesselaan 21. 10.30 u.: Humanistisch verbond. Spre ker: Libbe van de Wal. Onder werp: Verdraagzaamheid. t.m. 25 SEPT.: Tentoonstelling Amersfoortse Gemeenschap. Derde groep. A.K.G. t.m. 25 Sept. St. Pieter en Blokland's Gasthuis 10—12 30 en 14—17 uur. 27 SEPT.: Instituut voor Volksont wikkeling. Spreker: J. de Kadt. Onderwerp „Problemen van het verre Oosten". Gebouw Vrijzin- mg Hervormden. Aanvang 8 u. 27 SEPT.: „De Wapenroem". Aan vang 8 u. Oprichtingsvergadering s Klokkenspelvereniging. 28 SEPT.- „Monopole". Aanvang 10 uur. Protestantse bijeenkomst, i Zwingli-groep. I Leerzame cursussen van de volksuniversiteit Soesterkwartier wordt in het werk betrokken Onlangs kondigden wfl aan dat door het bestuur van de Volksuni versiteit te Amersfoort voor het naiaar 1948 een bijzonder ontwik kelingsprogramma was samenge steld. Nu het programma definitief bekend is geworden, is er alle aan leiding om daarover het een en an der te schrijven. Cursus I wordt ge leid door nrof. dr. L. F. de Beau fort, die op Dinsdag 5 en 12 Octo ber zal spreken over: „Ontstaan en betekens'van kleur en tekening b\j dieren" en op Dinsdag 19 en 26 October over „Indische Vogels". Cursus II handelt over het „Exis. tentialisme". Dr. B. M. J. Delf- gaauw, privaat-docent in existen- tie-philosophie aan de Universiteit van Amsterdam zal op Vrijdag 5, 12. 19 en 26 November over dit onderwerp spreken. Cursus III brengt de deelnemers nader tot de „Boeddhistische Philo sophic" over welk onderwerp dr. R. van Brakell Buys te Naardcn op Dinsdag 16, 23 en 30 November en 7 December het woord zal voeren. Tenslotte van de bijeenkomsten die in hot gebouw Muurhuizen 9 wor den gegeven Cursus IV van prof. dr. J Boeke te Utrecht over „Er felijkheid, erfelijkheidstheorieën, er felijkheid en verantwoordelijkheid." De Volksuniversiteit heeft het niet by deze cursussen, die voor de belangstellende Amersfoorters in de binnenstad worden gehouden, gelaten. Ook het Soesterkwartier wordt in het werk betrokken door de samenstelling van een aantal leerzame bijeenkomsten. Op Maan dag 18 October is een lezing met film over „Modern spoorwegver keer" vastgesteld. Op de Maanda gen 26 October, 8, 15 en 22 Novem ber spreekt de heer Gerrit van den Burg over „De mens en de muziek". Deze bijeenkomsten worden gehou den in de zaal van de speeltuinver eniging 't Soesterkwartier. Burgerlijke Stand 24 Sept. Geboren: Carolina Geurtruida, d. v K. G. Kreijne en W. v. d. Pol. Christiaan Karei, z v K Lansink en W. Vos. Gerrit, zoon van W. Bnkkenes en C. S. Gouw. Jan Ja cobus Hendrikus, z v J. H. Spie- rings en J. C. Becker. Delia Geer- truida, d v W G v d Brink en B Buitenhuis. Helena Everdina Maria d. v. J. Polman en G. A. v. Gils. Overleden: Lina Mandiorie, oud 52 jaar geh. met J. P. A. Heunks. Dc heer De Ligny overhandigde de jubilerende onderwijzeres een fraaie schilderij. (Archifoto) Tijdens de gisteravond in „De Wapenroem" gehouden jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Nederlandse Biljart Bond, district „Eemland", bleek dat de animo voor do biljartsport nog steeds groeiende is. De jaarverslagen van de secretaris-wedstrijdleider, de heer A J. Verkerk uit Soestdijk, waren in bijzonder optimistische toon gesteld. Het district „Eem land" omvat thans achttien vereni gingen, waarvan zeven in Soest, zes in Baarn en vijf in Amersfoort. Het aantal leden bedraagt 293, hetgeen weer een vooruitgang van twintig leden betekent. De oudste biljart vereniging in Amersfoort „Theo- mlen", is weer lid geworden en zal deelnemen aan de nieuwe competi tie Het algemene gemiddelde per speler is gestegen van 1.91 tot 2.10. eveneens dus een verheugende vooruitgang. Dat ook de financiële toestand in het district gezond is bleek uit het door de penningmeester, de heer G. Stel, uitgebrachte jaarver slag. De inkomsten bedroegen in het afgelopen boekingsjaar 711.15 waartegenover een bedrag van 672,03 aan uitgaven. Een batig saldo van 39.12 besloot het finan cieel rapport. De ingediende begro ting, welke sloot met aan inkom sten en uitgaven f 600.- werd goed gekeurd. De voorzitter, de heer Spijker uit Soest, moest in zijn openingswoord ook een somber geluid laten horen, want het district leed een zwaar verlies door het plotseling overlij den van de heer H. van Sitter, se cretaris van de biljartvereniging „Centraal" uit Soestdijk. De over ledene werd met een minuut stilte herdacht. Door het bedanken van de heer Gijben van „Metropole" was een vacature in het distrlctsbestuur ontstaan. Bij acclamatie werd de secretaris van „Het Leusderkwar- tier". de heer Baesjou gekozen, die tevens het secretariaat van het dis trict zal waarnemen, daar de heer R. Stalenhoef door drukke werk zaamheden hiertoe niet meer in staat is. De districts-contributie werd evenals vorig jaar vastgesteld op 0.50 per lid Het inleggeld per Zoekt U een passend geschenk voor een jubilaris, of voor collega die U gaat verlaten? Komt U dan eens kennis maken met onze kunsthandel! Een rijke collectie goede schilderijen, etsen, aquarellen en reproducties maakt Uw keuze gemakkelijk. Niet alleen een ruime, maar ook een kleine beurs slaagt bij ons! KUNSTHANDEL VEENENDAAL Hof 7—8 Tel. 5105 team voor de komende competitie werd verhoogd van 4.- op 5.-. Hot voorstel van het bestuur om deel te nemen aan gewestelijke competitie-wedstrijden in samen werking met het district „Oosten" werd van do hand gewezen, naar aanleiding van een betoog van de afgevaardigde van „De Vergulde Wagen", de heer Steffen, die dit inconsequent vond aangezien „Eem land" heeft geprotesteerd tegen de competitie-Indeling door de N.B.B., waarbij het district, zonder ï'ugge- spraak, by het Oosten werd inge deeld. Tot leden van de kascommissie 19481949 werden de heren J. Slootmaker (Lskw.) en Bey (Mid- d el wijk) gekozen. De heren Spykcr en Verkerk zullen het district op de op 24 October te houden bonds vergadering vertegenwoordigen. De protest-commissie zal bestaan uit de heren Steffen (V.W.), voor zitter, P. Otters. Baarn en R. Sta lenhoef. Soest, leden. De wedstrijdleider reikte aan de afgevaardigden het wedstrijdpro gramma. competitie-Indeling en wedstrijdreglement uit. Dc compe titie zal op Maandag 4 October a.s. beginnen met een openingswedstrijd in Café „Centraal" te Soestdyk tus sen de cadre-teams van „Centraal" en ,,De Gouden Ploeg". Aan dc afgevaardigden werden twee plannen voorgelegd voor een op te richten districts-orgaan. De heer Steffen verzocht hiermede spoed to betrachten aangezien de Amersfoortse verenigingen reeds besloten hadden een veertiendaags orgaan uit te geven, doch gaarne het districtsbestuur in de gelegen heid stelden een algemeen districts orgaan uit te geven. ..Vergelding" Meer dan in zijn andere films is James Mason de centrale figuur in „Vergelding" (Grand Theatre) Niet alleen vei dringt deze populaire Engelse acteur zijn voornaamste medespelers volkomen naar de ach tergrond, maar bovendien spreekt hij een groot gedeelte van de tekst, terwijl de figuren als het ware eon pantomime spelen. Mason toont in deze film weer eens een acteur van bijzondere capaciteit met een veel zijdig talent te zijn. Hij behoort tot een kleine groep voor uitstrevende Engelse filmmensen, die er op uit zijn om op een zo goedkoop mogelijke manier eoede films te maken Zijn „Seventh Veil" en ..Odd Man out" behoren tot de beste producten, dlc door de Britse filmindustrie zijn afgeleverd. Deze film „Vergelding" is niet Masons beste werk. maar niettemin van uit nemende kwaliteit. Hij is Michael Joyce, lector ir\ crimi nologie aan een universiteit. Op een dag verhaalt hij zijn klas hoe een man een moord kan plegen door willens en wetens het recht in eigen hand te nemen. Hij vertelt van een jonge chirurg, die een meisje het gezichtsvermogen terug geeft en liefde opvat voor de moeder Deze beantwoordt de liefde, doch belden komen overeen elkaar niet meer te zien, omdat hun liefde geen zin heeft. Dc vrouw springt dezelfde avond uit het raam van haar landhuis en sterft De chirurg komt echter te weten, dat de schoonzuster van dc vrouw de hand heeft gehad in het sterfgeval cn hij besluit haar op dezelfde wijze te laten sterven. Zijn plan gelukt. De klas heeft gespannen geluisterd naar het verhaal van de lector. Een der leerlingen vraagt of de chirurg nog leeft. De lector be vestigt dit. De leerling vraagt of de chirurg geen moeilijkheden heeft onder vonden. De lector zegt. dat de chirurg het gebeurde angstvallig heeft geheim gehouden. „Hoe weet u net dan?" vraagt de leerling Zonder het misschien te beseffen tref fen deze vragen Joyce zeer. want hij heeft de geschiedenis van zijn leven vertelt. Dezelfde avond voert hij dc schoonzuster van de dode vrouw naar de dood. Terwijl hij onderweg is om zich van het lijk tc ontdoen wordt zijn hulp ingeroepen ln een moeilijke, eigen lijk hopeloze operatie Joyce slaagt in zijn zware taak en redt een leven Wroeging en de angst waanzinnig tc zijn geworden brengen hem er tenslotte toe zelfmoord te plegen. Het is een beklemmend filmwerk van goede kwaliteit Pamela Kellino. James Mason's echtgenote, is de schoonzuster en Rosamund John de moeder In het voorprogramma worden uit stekende Profilti-opnamen vertoond van ..Prinsjesdag en een slechte kleuren film over de kroningsplechtigheden. „Op hoop van zegen" Herman Heijermans heeft de Nederlandse toneellitteratuur ver rijkt met een aantal toneelstukken, die onsterfelijk blijken. Een daar van is „Op hoop van zegen", to neelstuk waarin op aangrijpende wijze het leven van de Nederland se vissersbevolking wordt ge schetst. Scherp wist Heijermans de sociale misstanden in dc maat schappij in zijn stukken tot uiting te brengen. Geen wonder, dat voor de oorlog de leiding van de Nederlandse filmindustrie naar het werk van Heijermans greep om deze zo tot ons volk sprekende toneel-litteratuur tot leven te brengen op het witte doek. ,.Op hoop van zegen" was wel het stuk dat filmisch de beste resultaten kon opleveren. Het leven van de vissersbevolking aan de wal en de strijd van de mannen op zee in stormachtige nachten gaven de camera-man Henk Alsem voldoen de gelegenheid om een boeiende film te maken. Dat hij daarbij kon beschikken over een zo grote ac trice als Esther de Boer van Rijk was uitermate gelukkig, want wat andere spelers aan talent misten werd goed gemaakt door het grootse spel van deze gevierde actrice. Nog altijd blijkt ons volk gevoelig voor films die in de eigen landstaal te volgen zijn. Zo trok ook nu, de toch al oude film, „Op hoop van zegen" bij de eerste voorstelling in „City" veel publiek. Niet ten onrechte, want al moge dan de toestand voor de vissersbe volking zijn verbeterd en het stu ren naar zee van niet zee-waar dige schepen tot het verleden be horen, het verhaal blijft er niet minder boeiend om. R.A.O.- Variété in de Willem III kazerne Donderdag j.l. vond in de grote cantine van het Depót-Cavalerie een amusementsavond plaats, ver zorgd door het R.A.O.-Variété-ge- zelschap o.l.v. kapt. J. van Ewijk, Hoofd Bureau Zelfwerkzaamheid der R.A.O. Na de openingsrede van de RAO- Officier H. A. P. Pennekamp zette de kapt. van Ewijk in het kort doel en streven van het R.A.O.-Variéte- gezelschap uiteen. Dit gezelschap, dat met mede werking der hogere legerautoritei- ten werd geformeerd uit militairen der verschillende onderdelen van Leger en Vloot, begeeft zich na diensttijd op tournee, teneinde de zelfwerkzaamheid in de troep te stimuleren. Hierna was het de.beurt aan de accordéonnist Pierre Sambrink, die een ware virtuoos op dit instru ment bleek te zijn. Het zou ons te ver voeren alle medewerkenden aan dit uitstekende, in vlot tempo ge brachte programma afzonderlijk te besnreken. Wij vermelden echter de marine man Eddy A. Schuyer, die als goo chelaar, manipulator en telepaath van een verrassende veelzijdigheid biijk gaf en de zwaarste experi menten zonder haperen tot oplos sing wist te brengen. Via „Dg Ben- dicks" met guitaarklanken, Joe Andy, jongleur, en de vaardige sneltekenaar en caricaturist „Ger- ritje", eindigde deze uitstekend ge slaagde ontspanningsavond. In het slotwoord bracht de luit.- kol. J. J. Ceuvel namens het per soneel van het Depöt-Cavalerie dank aan de leden van. het gezel schap en aan de R.A.O.-officier voor de organisatie van het geheel, terwijl tevens een blijk van waar dering werd aangeboden. Dc Federatie van Amersfoortse Per soneelsverenigingen kondigt in haar winterprogramma een wekelijkse brid- ge-avond aan. waar tevens instructie ln dit spel zal worden gegeven In dc eer ste week van October is er een schaak wedstrijd tussen burgers en militairen. In de 2e week van October Is er een grote kaartwedstrijd eveneens tussen burgers cn militairen en ook in Octo ber organiseert de Federatie een grote feestavond. Vrije woorden Ir. P. Schut Is het goede zover weg? Deze vraag, door een van Confucius' vol gelingen aan de grote wijsgeer ge steld, komt nu de laatste tyd tel kens voor de geest als ik naar al de grote en kleine moeilijkheden en twisten zie die de bewoners van onze aardbodem elkaar aandoen, verwekken of bestendigen. Men behoeft werkelyk geen on geluksprofeet te zijn om getroffen te worden door het allesbehalve verkwikkelijke schouwspel dat de wereld biedt. Zo was het ook ln de tfld dat Confucius leefde. Voortdurende maatschappelyke onrust, vervallen, de tradities, waardoor onderlinge verhoudingen onzeker werden en behalve de maatschappelyke wan orde ook de gewone betrekkingen van de mensen onderling, van ouders tot kinderen, van man tot vrouw, van vriend tot vriend, on standvastig. wankel en onbevredi gend werden. We kunnen ons zo voorstellen: net als nu! Soms om belangrijke zaken, maar dikwyis om nietighe den die de onrust en de moeite in de verste verte niet waard zyn. Eenvoudig uit gebrek aan mense- lykheid om zich even in de gedach ten- en gevoelswereld van de an dere te verplaatsen. Vandaar dan ook is het lakonieke antwoord van Conficius: „Zodra ik het goede wil, is het er'-" nog zo gek niet! „Handel en Nijverheid" hield algemene ledenvergadering Dezer dagen opende „Handel en Nijverheid", afdeling Amersfoort, het seizoen met een algemene le denvergadering. Na voorlezing der notulen van de vorige ledenver gadering werd het woord gegeven aan de eerste spreker van deze avond, de heer Jac. Kroes, die een verslag gaf van zijn bevindingen als deelnemer aan het in Haarlem op 15 September j.l. gehouden con gres 1948 der Koninklijke Neder landse Middenstands Bond. Met een krachtige opwekking aan de leden actief het streven van de KNMB te steunen besloot de heer Kroes zijn lezing. Na afwerking van het volgende agendapunt en de daarop volgende korte pauze, werd het woord gege ven aan de secretaris, de heer F. de Feber, die in een lezing de be sprekingen welke op het congres 1948 werden gevoerd en de indruk ken welke hij als afgevaardigde daarbij heeft opgedaan voordroeg. Spreker behandelde enkele citaten uit het prae-advies, hetwelk door drs H. L. Jansen werd uitgebracht inzake 't prijs- en rantsoenerings- beleid. Na een overzicht te hebben gegeven van het gevolgde prijzen- beleid en in het bijzonder de con sequenties van het belastingstelsel naar voren te hebben gebracht, gaf de heer De Feber een verslag van de verschillende „op het onderha vige prae-advies betrekking heb bende" discussies. Na de behande ling van het prae-advies gaf de heer De Feber nog een overzicht van de andere punten van bespre king welke op het congres der KN ME werden afgewerkt. Hiervan noemde hij met name het standpunt hetwelk de KNMB inneemt ten opzichte van de poli tiek. De algemene geest van het con gres bleek te zijn. dat gewenst en noodzakelijk geacht moet worden de politiek buiten de Middenstands organisatie te houden, doch de Middenstandsbelangen in de poli tiek te brengen. Na de daarop volgende door de voorzitter de heer Friedrichs. ge dane mededelingen inzake enkele programma-punten voor het met deze vergadering geopende seizoen, werd de vergadering na de rond vraag gesloten. Stemmen of niet stemmen Een inwoner van Amersfoort, die volgens een rechterlijke uitspraak niet moch stemmen, ging dit toch doen. Het kwam uit en de man kreeg een proces-verbaal. De straf voor dit misdrijf is ten hoogste zes maanden. Medische Zondagsdienst Doktoren: J. Plomp, Regentesse laan 15. tel. 5591. Mevr. Clas. H. Schreuder, P. Buyslaan 22. Telef. 3137. Apotheken- A. J Kraan, Oude Soesterweg 89, tel. 4893* Java Apotheek, Leusderweg 9, tel. 4887: Jansen, Langestraat 74, tel. 3677. Verloskundigen: H. A. v. d. Grient. Breestraat 86, tel. 6830; M. A. J. de Leuw, Soesterweg 15, tel. 4973. Tijdens het officiële diner van de voetballers van Amersfoort en Ro- therham overhandigde de heer J. Buursma, namens het Amersfoortse comité, een ingelijste foto aan mr. William Watt, voorzitter van Rother- ham United. De Amersfoortse aanvoerderArie de Jong, gaf zijn En gelse collega Ardron elf theelepeltjes met het Amersfoortse wapen. (Foto Roy McLeod) Vuurwapenarsenaal in huis Hoewel talloze malen bekend is gemaakt, dat ieder die vuurwapens in zijn bezit had, verplicht was daarvan aangifte te doen bij de po litie heeft de koopman R. H. zich daarvan niets aangetrokken. Hij hield een heel vuurwapenarsenaal in zijn woning verborgen. Zijn voorraad omvatte o.m.: Ita liaanse en Duitse stenguns, diverse soorten handgranaten, nevelbom- men, dozen met stengunpatronen en onderdelen van wapens. Wegens overtreding van art. 12 der Vuurwapen wet moest de koop man zich Vrijdagmiddag voor de Utr. Politierechter verantwoorden. Een gedeelte van dit wapentuig had verdachte in een jutezak ge stept en tussen het plafond verbor gen. De rest ging in een speciaal daarvoor getimmerde kist, welke hij op zolder zette. Dit gevaarlijke goedje was afkomstig uit de tijd van de ondergrondse beweging, die in zijn woning onderdak had ge vonden. Op de vraag van de Politierech ter waarom hij geen aangifte had gedaan, antwoordde verdachte dit niet te hebben gedurfd. Wel had hij er over gedacht alles in het wa ter te gooien. De Politierechter qualificeerde zijn handelwijze als zeer onverantwoordelijk. De koopman werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf we gens het voorhanden hebben van stenguns, handgranaten en nevel- bommen. Hij kreeg voor het in huis hebben van munitie twee weken hechtenis. Handbal AAV (dames)-Actief Na het spelen van enige oefen wedstrijden gaan de dames van A.A.V. de handbalcompetitie begin nen met een wedstrijd tegen Actief uit Bussum. De wedstrijd wordt des morgens gespeeld op het terrein aan de Rubensstraat. Advertentie LEVENSMIDDELENPAKKETTEN VOOR DUITSLAND. Tot hun grote vreugde ontvingen reeds velen in de vier Zones van Duitsland onze voedselpakketten. Verblijd ook Uw vrienden en ken nissen met zon pakket! Vraagt inlichtingen bij: BELGRAVER'S HANDELSONDERNEMING, Piet Hcinstraat 2a, Den Haag Telefoon 335975 cn 335976 Geref. Kerk (L. Vrouwestraat) 10 uur Ds. G. Kerssies (Wezep). 16 uur Ds. D. A. Zijlstra. 19.30 uur Ds. G. Meynen (Hilversum). L. Costerplein 9 uur Dr. N. H. Ridderbos. 16 uur Ds. G. Kerssies (Wezep). Tulpstraat 9 uur Ds. D. A. Zijl stra. 16 uur Dr. N. H. Ridderbos. Vu 30 uur Ds. A. van de Weg (Bus sum). Geref. Kerk (Art. 31) Zuidsingel 10 uur Ds. van den Ban. 17.30 uur Ds. J. A. Vink. Westerkerk 10 uur Ds. J. A. Vink. 17.30 uur Ds. E. T. van den Ban. Geref. Gem. (Stovestraat). 10 uur en 17 uur Leesdienst. Rem. Gem. 10.30 uur Mej. B. Vos (Leiden). Ev. Luth. Gem. 10.30 uur Ds. Faber (Driebergen). Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur Gasthuiskerk Ds. J. van Rossum (Winterswijk), Speeltuin Soesterkwartier Ds. C. J. van Royen (Amersfoort). Oud Geref. Gem. (Muurhuizen) 9.30 en 17 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. 10 uur Ere dienst; 17 uur pred. des Woords. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen (Var- kensmarkt 11 B). 10.30 en 17 uur dienst. Oud Kath. Kerk 10 uur geen dienst. Vrije Kath. Kerk 10.30 uur H. Mis. Leger des Heils 10 uur Sr. Kapt. Barteling. 20 uur Sr. Kapts. Bar- teling. In beide diensten viering Oogstfeest. J9 uur Openluchtsa menkomst t.o. Oude Pol. Bur. 25 September van 2021.30 uur Straatzang Havik. Vrije Evang. Gem. 10 uur en 20 uur (Doelen Havik) dhr. G. J. K. Alink (Amsterdam). 15.30 uur Openluchtbijeenkomst. Amicitia o. 1. v. dhr. Alink. 19 uur (Appel weg) dhr. Alink. Herv. Kerk St. Joriskerk 10 uur ds. Fagel (Amsterdam) Jeugd dienst; 17 uur ds. Koolhaas. Nieuwe Kerk (Leusderweg) 10 uur ds. Smits. 19 uur ds. Braak man. Emma-kerk (O. Soesterweg) 9 uur ds. Steenbeek. 10.30 uur ds. Steenbeek „Cathechisatiepreek".. 17 uur ds. Gerritsen. Gymnasium Bergkapeldienst 10.30 uur ds. M. L. W. Schoch (Rotter dam). Bed. H. Doop. Kapel Zon en Schild (Utrechtse- weg). 10 uur ds. Bout. Jongerendiensten Kerk (Appel weg) 17 uur de heer M. Germans. Wijkgebouw (L. Costerplein 14) 10.30 uur ds. Herfkens. Gebouw Immanuel 10.30 uur de heer B. M. Karman. Jeugdhuis (Zuid-Singel) 10 uur de heer Herm. Bijvank. LEUSDEN 10 uur ds. Hofstede. Lokaal Aschat 14.30 uur ds. Hofstede. &JHEZEu3ZQn3HHL IEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABIEIIEN t I 0.75 Gevonden voorwerpen 17 tot 24 Sept. Grijze dam.schoen; zwarte port. inh. f 0.96; zwart rokje; 3 briefjes papieren geld; br. port. inh. f 6.80; ring met 3 sleutels; oorbel met edelgesteente; breiwerk; enkele huissleutels; br. port. inh. f 0.92; grijze vulpen; zwarte passerdoos; rolletje zilver geld; port. met rits sluiting inh. textiel en vleesbonnen, deksel van een kist (W.V.T. 1261). muntbiljetten; vulpen in étui; sleu tel aan ketting; herenrijwiel; zwar te boodsch. tas (zeildoek); mil. vest; Parker vulpen (stuk); zwarte vulpen (pilot); br. alpinomuts; witte en blauwe ceintuur; brood zak met broodtrommel; zwarte ro zenkrans; hondje wit met zwart; bruine handschoen; bankbiljet van f 25.00; damesrijwiel; zwart étui niet naaigerei; br. port. inh. f 15.00; paar glacé dam.handschoenen; zwarte port. inh. f 0.20 en 4 stro ken van bonkaarten; wit kln.sokje; plastis hoofddoek; br. suède hand schoen (L.); gele kanarie; carbura teur dop; br. porte; zilveren scha kel armband; kip; br. glacé hand schoen; 6 bonkaarten; muziekstan daard in étui; br. kind.tasje; zwar te actetas inh. actetas; zwarte port. inh. f 11.26, textielk. en Geco. Hoevelaken Medische Diens! Voor a.s. Zondag wordt dc artsen- dienst alleen voor spoedgevallen waar genomen door dr. F. W. Klaarenbeck, tel. 210. Predikbeurten Zondag 26 September Ncd. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds J. van Amstel. Geref. Gem. Geb. „Bouwlust" 9.30 en 2 uur Leesdienst. Hoogland Hoogland I naar Renswoude Het eerste elftal van Hoogland trekt Zondag naar Renswoude om daar de club van die naam te ont moeten. Van de sterkte van Hoog land. weten wc niet veel, aangezien de eerste wedstrijd Zondag jl. tegen Hooglanderveen niet doorging bij afwezigheid van de scheidsrechter. De opstelling van Hoogland is iets gewijzigd. Doelman van Ros sum speelt spil, wat onsinziens een versterking voor aanval bete kent. De Ridder staat onder de lat. Schouw waterschap Op Donderdag 30 September zal een schouw plaats vinden van het j Waterschap „De Drie Sluizen". Een eerlijke vinder Een plaatsgenoot had het geluk 1 f 100.- te vinden en deed hiervan I aangifte bij de postcommandant van de Rijkspolitie aan Den Ham J (achter het gemeentehuis). Medische Zondagsdienst Deze wordt aanstaande Zondag waargenomen door dr. W. F. Klaa- renbeek te Hoevelaken (Telefoon K 3495-210). Dit geldt voor Hoog land, Hooglanderveen en Hoevela ken. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk, Den Ham, 10 uur v.m. ds. Gerritsen uit Amers foort. Gebouw „Bethel", Hooglander veen, 7 uur n.m. ds. Jellema. Burgerlijke stand Geboren: Antonia Martina Maria, d. v. Petrus Antonius Hilhorst en Wilhelmina Aleida v. d. Hengel; Margaretha Hendrika Anna Maria, d. v. Antonius Hendrikus Kok en Lambertha Wilhelmina van Kooij; Aleida Johannita Maria, d. v. Ge- rardus Voskuilen en Emerentiana Margaretha Roest; Everarda Mar garetha Anna, d. v. Gijsbertus Mat- theus Bokkers en Geertruida van de Hoef; Frans, z. v. Gerrit Walet en Jannetje Hendrika van Veluw; Gerardus Cornelis Maria, z. v. Petrus Hilhorst en Cornelia Aleida van Dijk; Evert, z. v. Evert van der Horst en Cilia van Buren. De Mos tennist Donderdag in het RAI-gebouw Donderdag 30 September worden de overdekte tennisbanen in het RAI-ge- bouw te A'dam weer geopend voor het winterseizoen. Op de openingsavond zullen een aantal oefenmeesters exhi- bitionpartijen spelen en de voornaamste partij daarvan is die tegen Joop de Mos. die in Scandinavië zulke uitstekende resultaten boekte en Wim Hemmes Verder staan op het programma twee dubbelspelen n 1. tussen van der Meer /Stoop en Baljé/ Kauhllng en tussen Henk Hemmes/Goedraad en Baljé/ Kauhling. So'As'E Predikbeurten Ned. Herv. Kerken. Oude Kerk 10 uur Ds. D. v. Krugten; 17 uur Ds. Vermaas (Amersfoort). Em- makerk, 10 uur Ds. Lekkerkerker (Westbroek); 17 uur Ds. E. Groe- neveld. Heeskapel 10 uur Ds. E. Groeneveld. Ellheto 10 uur Kinder- kerk. Zaal v. d. Broek Nieuwstr. 10 uur Kinderkerk. Zonnegloren 10 uur L. J. C. Visbeek. Evangelisatiesamenkomsten. Dinsdag 28 Sept. 20 uur Zaal v. d. Broek, Nieuwstr. 57. Donderdag 30 Sept. 20 uur Heeskapel. Spreker it: beide diensten de heer S.' v. Gorkum. Geref. Kerken, Julianakerk 8.30 10.15 en 17 uur Ds. A. Brouwer. Wilhelminakerk 10 en 17 uur Ds. H. v. d. Berg. Geref. Kerk Ge bouw „Rehoboth", Buntweg 8.45 en 15 uur Ds. L. Doekes (Hilver- sum). Chr. Geref. Kerk 10 en 16 uur Leesdienst.. Geref. Ge meente Kleine Rembrandtzaal 10 en 17 uur Leesdienst. Ver. Vrijz. Godsaienstigen Afd. Ned. Prot. Bond. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan 10.30 uur Mej. C. E. Jolles. Doopsgezinde Gem. Kerkgebouw Eemnesserweg 63, Baarn, 10.30 uur Ds. A. J. Meer- dinkv. d. Ban. LAGE VUURSCHE. Ned. Herv. Kerk 10 en 18 uur Ds. A. G. Haring Medische Zondagsdienst SOEST. Zondag 26 September is geopend apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat 46. SOESTERBERG. Dokter Van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Kuis ter Heide, zal Zondag 26 Sep tember voor de buurtschappen Suesterberg, Huis ter Heide en Den Dolder, de artsendienst waarne men.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2