Verft in Herfsttinten met t 'n VERLOVING Emigratie naar Argentinië thans mogelijk AMERIKAANSE LE6ERG0EDEREN Ambts-jubileum A. J. van't Hul Ook plaats voor bollenkwekers HUWELIJK GRATIS schooltas TR1COT-1NSTRUCTRICE Ook in TAFELKLEDEN f 5.10-f 6.25-f 7.25 f12.25-f 19.75 enz. tot f77.-- Zo ook in DIVANKLEDEN Wij leveren U kolen in papieren zakken Psychiatrische Inrichting „Bloemendaal" Vraagt LEERLING-VERPLEEGSTERS JUIST NU ADVERTEREN sijnswHtjirs Hartelijke huldiging door directie en personeel var. Noack Zaterdag vierde de heer A. J. van 't Hul zijn veertig jarig jubileum als fabrieks-ehef bil de Noack's Koninklijke fijne Vleeswaren cn Conservenfabriek N V. 's Morgens werd de jubilaris met zyn echtgenote en familie op hot privé-kantoor van het bedrijf door de directie ontvangen, waar me vrouw Van 't Hul een bouquet bloe men werd aangeboden. Na deze ont vangst werd de familie Van 't Hul naar de recreatiezaal geleid, waar allereerst mevrouw B. Gast—Muller de echtgenote van de in de oorlog overleden directeur, het woord tot de jubilaris richtte. Verder werd het woord gevoerd door de directeur, de heer J. de Rek, de heer Ramakers, voorzitter van de Personeelsvereniging, de heer Stroosman, technisch direc teur, de heer E. C. Eckstein, com missaris der N.V., de heer Gale- sloot. directeur Openbaar Slacht huis, de heer De Boer, keurmeester Openbaar Slachthuis en de heer Polder, voorzitter van de "afdeling Amersfoort van de Algemene Bond van Arbeiders in de Slagersbedrij- ven. Na al deze sprekers kreeg ten slotte de jubilaris zelf het woord, en bedankte, zeer onder de indruk, voor de sympathieke woorden en de fraaie cadeaux die hem waren overhandigd. 's Avonds was er in 's Prinsenhof een feestavond, aangeboden door de directie en de personeels-vereni- ging. Het programma werd ver zorgd door eigen krachten en stond onder leiding van de conferencier, de heer G. Kommer. Verdek werkte nog mee de pianist Jan van Loo. Huiszoeking had resultaat De politie in Zeist had een sterk vermoeden, dat een zeventienjarig meisje uit de Seringstraat in Amersfoort meer wist van het ver dwenen van een aantal zwaar ver zilverde lepels, vorken e.d. uit de Gero-fabrieken te Zeist Dat bleek zo te zijn, want toen Ambrsfoortse collegae een huiszoeking vericht- ten, kwam de buit. die verspreid was over het gehele huis. te voor schijn. Er werd proces-verbaal op gemaakt. Over vechten en drinken K. is een beruchte Amersfoorter. Nu kwam hij op het politiebureau terecht „ter kalmering',' omdat hij Zaterdagnacht in de Hillestraat „heibel" schopte, en vechten wilde, 't Was niet de eerste keer, zei de hoofdinspecteur, die voorts nog vertelde, dat een dronken „heer" eveneens van de gastvrijheid van de politie had genoten. Aanrijding Op het Stationsplein kwam een wielrijder in botsing met een auto bus en viel. Het liep goed af. Er was geen schade. De wielrijder klaagde over hoofdpijn, doch wei gerde medische hulp. Trekkingslijst AMV Voor belangstellenden ligt op ons bureau ter inzage de trekkingslijst van de door de Amersfoortse mu ziekvereniging georganiseerde lote rij. De beide hoofdprijzen vielen resp. op de nummers 6193 en 6942. VleesBier 2119 Zondagavond kwamen vijf da mes en vjjf heren van de NOACK- fabrieken uit Amersfoort voor de AVRO-microfoon en namen deel aan de bekende „hersengymnas tiek". Zij maten hun vernuft met personeel van een Amsterdamse bierbrouwerij. Het vlees was ster ker en won met 21 tegen 19 pun- ten. Oude dansen sierlijk gedemonstreerd irelen genoten van show in Academie de Danse De oude dansen, waarmee men zich voor de jazzrage op de dans vloer vermaakte, komen haast on gemerkt weer in zwang. De dans scholen besteden er meer en meer aandacht aan en in de clubjes van sportdansers worden ze al weer ge zamenlijk beoefend. Dat er oude dansen zijn die op z'n zachtst gezegd zeker niet onderdoen voor de moderne hebben wij en met ons tal van leden van de oude garde cn vele jongeren Zaterdag avond in de Academie de Danse kunnen zien. Ann en Bert Kam- permanent demonstreerden er een aantal dansen, waaraan iedereen zich heeft zitten vergapen. Wat al zwierige gratie, wat een sierlijk beweeg die avond op het parket. Mevrouw Kamperman droeg een toilet van zwart en oudrose, naar eigen ontwerp vervaardigd in een Engels atelier. Gelukkig heeft het danspaar een langdurige gezamen lijke ervaring in zijn voordeel, zo dat men van een welhaast vol maakt dansen kon genieten. Daar was in de eerste plaats de gra cieuze Royal Empress Tango, dan de indrukwekkende Victoriawals waarna de perfect gedanste Boston twostep met een Progressive Barn- dance cn een gewone Barndance 't ietwat komische sluitstuk vorm den. De toeschouwers brachten het paar keer op keer een ovatie. Me vrouw Kamperman ontving boven dien eep mooi bouquet. Ongetwij feld zijn er deze avond wel weer harten voor de oude dansen ge wonnen. Een ontwikkeling overi gens die het logisch gevolg moet zijp van de sportdans-actie, die de laatste tijd wordt gevoerd en die naar het ons voorkomt alleen kan floreren indien een alzijdige dans- beoefening het doel vormt De rest var de avond was bestemd voor het beginbal. waar „The Binikry Boys" de muziek verzorgden. Evangelisatie-kringen kwamen bijeen De voor sommige lezers wel licht onbekende afkorting „A. V. E K'\ is gevormd uit de voorletters van Algemene Ver gadering van Evangelisatie Kringen, welke vergadering j.l Zaterdagmiddag in „Amicitia" alhier werd gehouden. Uit de vier windstreken van ons land waren de deelnemers gekomen; (we zagen bussen uit Den Haag en Rotterdam, maar ook uit N.H. en de Achter hoek). Wat zijn eigenlijk deze Evangelisatiekringen? De naam zegt het: Evangelisa tie-kringen, d.w.z. brengers van een neen, van d e blijde bood schap: Jezus neemt de zondaars aan. Ze brengen deze boodschap op velerlei wijze: in de dagelijkse om gang, met hen in wier midden ze verkeren; door het verspreiden van lectuur; het houden van samen komsten in lokaal of openlucht. Deze laatste kennen we ook in Amersfoort. Wie zich 's Zondags avonds zo tegen half acht via de Arnhemseweg stadwaarts begeeft, ziet een kleine kring mensen staan bij de ingang van het plantsoen Door zang van bekende liederen, begeleid op een oud kofferorgeltje, trachten ze de voorbijgangers te trekken. Om dan, als er enkele tientallen bij hun kring zijn blijven staan, in eenvoudige bewoordingen te spreken over het heil in Chris tus. Heel simpel is dit werk. En wellicht gaat menigeen er schou derophalend aan voorbij. Ze heb ben niet de pretentie een „kerk" te zijn, deze evangelisatie-kringen, waarmee volstrekt niet gezegd is, dat haar leden niet zouden mogen worden gerekend te behoren tot de ene, heilige, katholieke kerk, waar van onze geloofsbelijdenis spreekt. De vergadering van Zaterdagmid dag in „Amicitia" was een hoogtij dag. Daar klonken melodieus en geestdriftig de wel bekende, doch nimmer verouderde liederen van Jankey en Moody, door de heer B. Lemkes v. Alphen a. d. Rijn gedi rigeerd. Een der veteranen van de kring Amersfoort, de heer J. G. Fijnvandraat Sr. sprak dan een welkomstwoord, waarna de heer De Jager van Dinxperlo een op wekkingsrede hield, waarin hij de aanwezigen de roeping tot evange liseren op het hart bond. Na de pauze werden eerst enkele huishoudelijke zaken behandeld, waarna de heren Ouweneel van Zaandam en Hellendoorn van Rot terdam respectievelijk spraken over „Waarheid" en „Christus heeft een werk in deze wereld". Te ruim zeven uur keerden de deelnemers naar hun haardsteden terug, om m eigen kring mede te delen van de ontvangen zegen. Van het Nederlands Hervormd kerkje te Eestrum tn Friesland is de toren gerestaureerd. Thans wordt het kerkje, daterende uit omstreeks 1230, onder handen genomen. De restauratie geschiedt onder toezicht van Rijksmonumentenzorg. Honderden gezinnen en ongehuwden kunnen bestaan vinden in landbouw en veeteelt Een nieuwe mogelijkheid tot emigreren is geschapen voor energieke leden van onze land bouwende bevolking, die hier niet voldoende toekomstmogelijkheden zien, zij het voor zich zelf. of voor hun kinderen. Na de oorlog was emigratie voor de boer vrijwel gaan betékenen „naar Canada gaan". Thans echter komt ook Ar gentinië aan bod. De Stichting Landverhuizing Ne derland heeft in Argentinië name lijk belangstelling weten te wek ken voor de vakkennis, ijver en betrouwbaarheid van onze boeren. Bovendien heeft zij haar vertegen woordiging daar uitgebreid en is nu in staat honderden gezinnen en ook ongehuwden te plaatsen. Voor lopig voornamelijk veehoudersge zinnen, maar ook gezinnen uit het gemengd bedrijfen een aantal on gehuwde melkers-vee v'erzorgers. De gezinnen moeten liefst een paar zoons omvatten, die mee kunnen werken: gezinnen met uitsluitend kleine kinderen zijn minder ge wild. Geboden wordt vrij wonen en kost met een behoorlijk sa laris, of vrij wonen plus een percentage van de bruto melk- opbrengst. Bovendien desge wenst een stuk grond om eigen groente en aardappelen te te len en kleinvee te houden. De Nederlanders krijgen meestal direct een met die van. bedrijfslei der te vergelijken positie. Zij ko men in dienst van rijke grondeige- gemengd bedrijf en een aantal on- hebben, waarvan zij de exploitatie willen intensiveren en verbeteren. Een prachtkans voor wie vooruit wil komen in het buitenland, of zijn zoons op den duur als zelf standige landbouwers wil zien. Ook bekwame bloembollenkwe kers, die op contractbasis willen werken, kunnen er geplaatst wor den. Men moet zijn reis zelf kun nen betalen. Men mag slechts huis raad en een paar honderd gulden per persoon meenemen. Het ver trek isafhankelijk van de scheeps gelegenheid, die nog beperkt is. Voor nadere inlichtingen moet men zich wenden tot de Stichting Landverhuizing Nederland, Lange Voorhout 20, 's-Gravenhage. Bennekoms VVV in het goud Op Donderdag 14 October zal het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Hotel De Neder-Veluwe" een receptie houden, ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan. Van de oprichters is de heer A. W. Vos, momenteel in Bussum woonachtig, nog in leven. Lunteren Haver verbrandde Door onbekende oorzaak brak brand uit in een havermijt aan de Engweg. Het vuur vond gretig voedsel in de 400 bossen haver, die eigendom waren van K. Soest SEC won met 4-1 van Woudenberg SEC heeft Woudenberg een 41 nederlaag toegebracht. De linksbui ten van SEC, J. v. d. Broek, kreeg na een kwartier spelen de bal prachtig aangegeven van Post, rende er mee langs de lijn en be sloot zijn ren met een hard schot, dat doel trof, 10. Na de thee was SEC terstond in de meerderheid en reeds na 5 mi nuten had rechtsbuiten v. d. Valk de stand op 20 gebracht, na de bal van Post in vrije positie te heb ben ontvangen. Een penalty werd door Woudenberg onberispelijk in een doelpunt omgezet, 21. C. Reijerse bracht de stand op 31. Nog geen twee minuten later kreeg hij de bal van rechts als het ware op de schoen en het was 41. Hooiberg in brand Zaterdag tegen middernacht heeft de vrijwillige brandweer van Soest een hevige hooibergbrand aan de Eigendomweg moeten bestrijden. Naast de in brand staande hooiberg stonden nog twee hooibergen, die konden worden behouden. De eige naar, H. B., kon niet verklaren op welke wijze de hooiberg brand heeft gevat, doch het vermoeden bestaat dat de brand is ontstaan door het wegwerpen van een bran dende sigaret of sigaar. l5e brand weer heeft het hooi uitgezaagd en kon zodoende het grootste gedeelte van het hooi redden. Pas om vijf uur in de morgen kon worden in gerukt. Verzekering dekt de schade. Soester Bestuurrlersbond vergaderde In de algemene vergadering van de Soester Bestuurdersbond, die onder leiding stond van de heer S. Besselsen, is o.m. het winterpro- gramma ter sprake gekomen. Be halve de reeds vastgestelde cursus- senreeks van vier avonden, waarop deskundigen belangrijke onderwer pen zullen behandelen, zal er voor de kinderen een St. Nicolaasfeest worden georganiseerd. Een propa- ganda-feestavond met cabaret en zang, zal eind October of begin No vember worden gehouden. Een in tensieve ledenwervingsactie wil men in het voorjaar 1949 doen be sluiten met een bonte avond, waar op de verbonds-voorzitter, de heer E. Kupers, zal gevraagd worden een spreekbeurt te vervullen. Aan het slot van deze avond wekte de heer Th. van Oort, ver tegenwoordiger van de Federatie van Bestuursdersbonden, de aan wezigen op de aangekondigde ont wikkelingsbijeenkomsten Je bezoe ken. Crematie van W. C.Tensen Zaterdagmorgen is op Westerveld het soffelijk overschot gecre meerd wan de heer W. C. Ten- sen, die te Soest op 71-jarige leef tijd plotseling is overleden. Er was zeer veel belangstelling, hetgeen wel bewees hoezeer de overledene in wijde kringen bekendheid ge noot. In de aula werd het woord gevoerd door mevr. G. M, Tensen- Van Wely, die, de laatste groet ver gezeld liet gaan van een bloemstuk. Voorts spraken nog woorden van deelneming en erkentelijkheid voor het vele en goede werk door de overledene verricht de voorzitter van de Sociëteit „De Soester Kring" mr. J. Slager uit Schoonhoven, na mens de Stichting Coördinatie Autovervoer Personen; namens het personeel de heer A. D. J. van Riemsdijk en de heer M, M. van Wely als vriend. Ten slotte dankte de zoon, de heer P. Tensen, alle aanwezigen voor de belangstelling en de eer, zijn vader bewezen. BDC won met 32 BDC moest een uitwedstrijd spe len tegen Scherpenzeel en dit uit stapje heeft door een 32 overwin ning twee winstpunten opgeleverd. Hoogland Hoogland won met 32 De eerste helft van de wedstrijd tussen Hoogland en SVMM gaf slecht spel te zien. Reeds drie mi nuten na het begin nam Hoogland door J. Schoonderbeek de leiding. Het wilde in de Hooglandse achter hoede helemaal niet vlotten en twee grote fouten der verdediging werden afgestraft (12). Na de rust ontwikkelde Hoog land een pittig spel, waardoor SV MM er niet meer aan te pas kwam. G. Kreyne wist met een prachtig doelpunt gelijk te maken (22). Tien minuten voor het einde greep de SVMM-keeper mis en Renkers kon Hoogland de overwinning brengen. Leusdon „Lisidema" bestond veertig jaar Op 9 October is het 40 jaar ge leden dat de Harmonievereniging „Lisiduna" te Leusden werd opge richt. De vereniging zal op die datum, 's avonds om half acht, in Hotel „de Mof" een feestavond geven. Een commissie, bestaande uit oud-leden zorgt op die avond voor een bijzon dere actractij. De jubilerende vereniging geeft een kort muziekprogramma, verder verleent medewerking het Fanfare corps „Hoevelaken". Beide vereni gingen staan onder de leiding van de heer W. A. J. C. Wakelkamp. Voor belanghebbenden bestaat de gelegenheid om van 15 tot 17 uur in Hotel „de Mof" de vereniging met haar 40-jarig bestaan te gelukwen sen. Op 16 October zal „Lisiduna" een Cabaret-avond organiseren, afge wisseld door muziek, eveneens in „de Mof". Hiermede betuig ik, ook namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan directie en personeel van de Firma Noack en voorts aan allen die mijn veertigjarig jubi leum tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. A J. v. 't HUL Verlangt U naar een geluk kig huwelijk? Wendt U dan in 't volste vertrouwen tot het jarenlang bestaande Bemiddclingskantoor „M ETROPA" Middellandplein 21 A Fostbus 70 - Rotterdam Telefoon 50613 Onze betrouwbare, reële cn individuele behandeling biedt U de grootste kans op succes. Talrijke huwelijken kwamen door onze bemidde ling tot stand. Vele goede relaties in alle beschaafde kringen in het gehele land. Kantooruren 95 uur en volgens afspraak Inlichtingen worden onder strikte geheimhouding in blanco couvert toegezonden Een cadeau uit de r rMFDSFOO&TSCHeL^z AtAvrBECHrsCHEWEG 36-58 is altijd welkom! De zaak voor kleur MET 2 VOORVAKKEN (onverslijtbaar) is toegekend aan: Fam. HULST. Seringstr. 28 Koop ook bij Van MAANEN'S LEDERHANDEL cn win een schooltas SOESTERWEG 214 De Directie der N.V. TWEKA TRICOTFABRIEKEN te Geldrop roept sollicitanten op voor de functie van Gegadigden moeten over ruime ervaring beschikken op het gebied van alle in de tricot-confectie (onder en bovengoed) gebruikte machines en bovendien in staat zijn om leerlingen volledig tot tricotnaaister op te leiden. Een aangename, goed gesalarieerde en zelfstandige werkkring wordt hiermede geboden. De te benoemen persoon kan in het Tweka-pensioen- fonds worden opgenomen. Chef gi*am«foon-af deling in toonaangevende speciaalzaak in Am sterdam gevraagd. Vereist Grondige kennis vooral van klassieke muziek goed bekend in de branche gewend de in- en verkoop zelfstandig te verzorgen. Geboden wordt: Een zelfstandige, prettige werkkring, waarin de mogelijkheid aanwezig is zijn persoonlijke activiteit te ontwik kelen. Voor bekwame kracht levenspositie met premievrij pensioen. Sollicitaties worden strikt vertrouwelijk behandeld. Uitvoerige brieven met opgave opleiding, levensloop, vorige en tegen woordige werkkring, onder 3392 bureau van dit blad. Ook in Uw omgeving woont 'n CORSETIERE Maotcorsetten vanaf fl 30.- Corsetlère Mevr. S. Bermon. p/a Mevr. Kuiper, Langestraat 114, AMERSFOORT. Dinsdag. Woensdag en Vrijdag thuis, KUNT U FLINK KEUS MAKEN Voor iedere beurs sortering 3 vntANG'IN?'o/ ^aSOPGJ/ïV Dir.: A. van Empclen SOESTERWEG 92—92 II Telefoon 4607 Plaatst een Brandpunt l/etdop^ u^uU'J^ U tul' de moeilijkheden achter ge mokkeli|ker overwinnen door een cursus ie volgen over PSYCHOLOGIE VERKOOP voor Vertegenwoordiger» of voor Oeloillii'en. U kunt don het diplomo beholen of t# geven door de STICHTING VFRKOOPONTW/KKEIING ondei voorzillorschop von Jhr Or. J. C Molleru». Vele ondernemingen hebben dit diplomo reeds oonbovolen. Vroogl vri|bli|vond prospectus. Goorne tenden wij U ook ons proipectus over „PRIVAATLES PER BRIEF" voor Moderne Bedrijfsod- ministrotie. Interne Bedrijfiorgoni- sotie, Middenjt dipl.. Boekhouden, Tolen, Stono, Typen, Hond. Corr. (Ned.. From, Duits, Eng Spoons), Alg Onlw.. Mokeloor, Hondschr. verb Etologeschr londb. Boekh., Letterkunde. AFD. BRIEFONOERWUS AALTEN Erkend door de Inip. Schr. Ondorw. 38 SCHOLEN - 38 JAAR ERVARING 's-GRAVENHAGE-LOOSDUINEN ter opleiding voor het RUksdiploma Ziekenverpleging B. Leeftijd 1830 jaar. Mulo-diploma niet vereist. Het maximum salaris bedraagt, na het behalen van het diploma, 1400.per jaar, intern. Drie weken vacantie per jaar. Eerste verstrek king van dienstkleding van stichtingswege. Soil moeten zijn van positief christelijke beginselen en kunnen zich schriftel. melden bij de geneesheer-directeur WIJ VERKOPEN NOG SLECHTS 3 DAGEN w.o. een nieuwe zending: dekens, overalls, zware oliepakken cn ondergoed DINSDAG, WOENSDAG. DONDERDAG elke dag vanaf 10 uur M E N K O Langestraat 109 - Telefoon 4904 Te koop: 2 in goede staat verkerende motorrijwielen. 250 c.c. k.k. Sukel's Rijwiel en Motorhandel, H. van Viandenstraat 31, Tel. 3071, Amersfoort. 9422 Te koop: 2 p. zwarte he renschoenen, m. 43. hoog en laag: 1 p. zwarte suède da messchoenen, m. 39; enige kledingstukken voor meisje 15 j. v. Marnixlaan 41. 9419 Een in prima staat ver kerende electr. wasmachine geheel koper met onder- vuur. J. v. Dieststraat 19. 9430 LESSEN Danslessen. Bij club voor beginners op Woensdag avond 9 uur en Donderdag avond 7.30 uur kunnen nog enige dames geplaatst wor den. Ann en Bert Kamper man, Langestr. 113. 9428 DIVERSEN Ned. Ver. E.H.B.O.. afd. A'foort. Aanvang winter- cursus Woensdag 7.30 uur. School Lange Beekstraat. 9421 Legerkleding. In vele soor ten. Alles gestoomd en ge reinigd. Zonder punten, pri ma kwaliteit. Maten vanaf 14 jaar. Beleefd aanbeve lend. J. Daatselaar. Markt straat, Scherpenzeel. De on dernemer. A. Hazeleger. 9437 Te koop: waskuipen en alle soorten en maten tonnon èn vaten. Beleefd aanbevelend, J. Daatselaar, Marktstraat. Scherpenzeel. De onderne mer. A. Hazeleger. 9436 Te koop: mantelpakje, m. 38; jongens plusfour, leef tijd 1416 j.: wintermantel, m. 42. Oude Soesterweg 29 9435 Divan, als nieuw, met pluche divankleed. Soester weg 265. 9434 TE HUUR AANGEBODEN Gcd. van huis (Bergkwar- tier), gestoffgeheel of ged. gemeubileerd of afzonder lijk als zit-slaapkamer. Br. no. 9433 bur. v. d. blad. PERSONEEL GEVRAAGD Bij ons kunnen enige jon gens geplaatst worden. Bloemenmagazijn v. Bem- mel v. Asch v. Wijckstr. 24. Gevraagd meisje voor de huishouding, niet bene den de 20 jaar. J. Vonk. Langestraat 87. 9336 Voor elk doel geld ver krijgbaar. voor iedereen, zonder borg, 5 rente, ge ringe aflossing, vrijblijvende inlichtingen. Nic. Vallent- goed, Postbus 52, A'foort 9418 Dames, wanneer U er niet le lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben een grote sor tering nieuwe modellen. Maison Moderne. Utrechtse straat 21, A'foort. 9414 Wü kopen en verkopen 2e hands meubelen en ande re huishoudelijke artikelen. Menko. Langestraat 109, Te lefoon 4904. 9420 Hoektax, Dag en nacht ge opend. Ook voor uw buiten- ritten. St. Radboudstraat 10, Tel. 6004. 9411. Wie een klein opschrijf boekje vond en bericht geeft ontvangt beloning. H. Jansen, Achterveld. Tel. 17. Pluimveebednjf. 9429 Onze najaarscollectie be hangselpapier is aangeko men. Een pracht sortering en voordelig. Labrie, Leus- derweg 113, Tel. 3777, 9426 Verloren, gaande van Palm straatSoesterweg een bl. overall. Voor een eerlijke vinder beloning. Palmstraat 240. 9440

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4