j Spaan en Bertram ,FARREBIQUE' Nogmaals „Vandalisme en Parkeerverbod" Dr. W. DREES vj LOONCONFECTIE ATELIER WHIPCORD RIJPANTALONS ASPHALT Zwakke kinderen vragen U LAATSTE NIEUWS r Predikbeurten Herfst KNIPCURSUS! Vindt U uw huis saai w - NEDERLAND v» GEBR. v. d. PLOEG Fa. B. RUITENBERG Hzn. Uw brandpunt 1 „DE MAGNEETJ 4 Zaterdag 9 October 1948 STADSNIEUWS Ons dagelijks teveel Er werden gisteren weer heel wat bekeuringen uitgereikt wegens al lerlei verkeersovertredingen. Er wa ren mensen, die links om een ver keersheuvel reden, die zich niets aantrokken van een stopverbod, die by het veranderen van richting geen teken gaven, die hun voeten niet op de pedalen hielden, die zonder bel op hun fiets reden, die geen licht op hun fiets hadden en die personen boven de tien jaar achterop hadden. En dan was er nog een geval van openbare dronkenschap. Een ingezetene van de stad hield zonder vergunning een mesthoop achter zyn huis. Deze onwelrieken de overtreding leverde hem een be keuring op. Zonder rijbewijs op zak reed een motorrijder door de stad. Proces verbaal kon niet uitblijven. Vier wielrijders zonder achter licht en twee die eveneens het rode lichtje misten en bovendien met los se handen reden, gingen op de bon. Amsterdammer kreeg wroeging Een Amsterdammer, zekere H., meldde zich by de Amersfoortse politie met de mededeling, dat hij in Putten en Hattum een rijwiel en andere waardevolle voorwerpen had gestolen. H. had waarschynlyk wroeging. Het ingezonden artikel over Van dalisme en Parkeerverbod heeft bij velen een gedachte gewekt, welke het Comité geenszins beoogd heeft en welke ze bij deze gaarne wil weg nemen. Dat de winkelier in de Langestraat. ja zelfs iedere inwoner van onze stad een dusdanige beveiliging wenst, waardoor zijn bezittingen niet kun nen worden aangetast, spreekt van zelf, maar niet vergeten dient te wor den, dat bij meerdere controle er toch nog gelegenheid voldoende openblijft voor vernielzucht en van dalisme. Gezien de huidige politiesterkte is het onmogelijk een betere bewaking in te stellen en we moeten er helaas aan toevoegen, dat volgens mede deling van bevoegde zijde het politie corps nog aanzienlijk moet worden ingekrompen. Ons werd de verzekering gegeven, dat er voldoende op deugdelijke wijze wordt gesurveilleerd, hetwelk niet wegneemt, dat desondanks op momenten, dat er geen bewaking is (en dat is heel natuurlijk) door ver keerde elementen een slag geslagen kan worden. In verband met het parkeerverbod op de Langestraat op Woensdagmid dag werd ons er op gewezen, dat onze stad helaas niet beschikt over een behoorlijke parkeergelegenheid en dat er reeds meerdere malen plannen ontworpen zijn, welke he laas na uitgebreide studie niet voor uitvoering geschikt bleken te zijn. Mogelijk bestaat er eens gelegen- In Egmond aan Zee staan twee va- cantietehuizcn, waar zwakke en her stellende kinderen van zes tot veer tien jaar worden verpleegd. Een paar honderd kinderen van alle gezindten uit het gehele land vinden hier «en liefderijk tehuis en een goede verzorging. Ook enige tientallen Amersfoortse kinderen worden hier verpleegd. Als de kin deren na verloop van tijd volkomen gezond naar huis komc^i, staan er al weer anderen op de lijst om uitge zonden te worden. Het Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoord- en gezond- heidskolonics verzor deze uitzen ding in overleg met de schoolarts en de G G D. De ouders van de kinderen betalen naar draagkracht en voor de rest zorgt het Centraal Genootschap. Als U nu weet dat alle kinderen zes weken, maar de meesten vier, zes of acht maanden en sommigen nog langer in Egmond moeten blijven (hierover beslist de dokter van het tehuis), dan begrijpt U wel dat hier geld. veel geld voor nodig is. Vroeger had het Centraal Genoot schap vele donateurs en beschikte daardoor over voldoende geld om deze uitzendingen te bekostigen. Na de oorlog is het aantal patiënt jes gestegen en het aantal donateurs achteruitgegaan Zolang mogelijk heeft men volgehouden en zoveel mogelijk kinderen zijn geholpen, doch thans is men aan het einde. Het geld is op. ja erger nog, men heeft reeds schuld. Aan het eind van de volgende week komt de groep Amersfoortse kinderen terug. Gedeeltelijk hebben ze hun gezondheid teruggevonden, doch gedeeltelijk komen zij terug omdat de kas van het Centraal Ge nootschap uitgeput is en een langer verblijf niet kan worden betaald. Van de kinderen die op de wachtlijst staan, gaan er enkele weg omdat hun ouders het gehele bedrag kunnen be talen De anderen moeten achter blij ven en de verpleging en de rust, die zij zo hard nodig hebben, missen. Laten wij. inwoners van Amers foort. met elkaar zorgen, dat dit niet nodig is. Het spreekwoord, dat vele kleintjes één grote maken, is nog al tijd van kracht. De kinderen zijn nog in Egmond en met onze steun kunnen zij. die het werkelijk nodig hebben, er blijven. Maar dan mogen we ook geen dag langer wachten! Schrijft U dan nog heden een bedrag over op gironum mer 2952 van de Rotterdamse Bank t.n.v. Centraal Genootschap of brengt U een enveloppe met inhoud bij de heer A. B. v. d Klein, Albert Cuyp- straat 51. Amersfoort, waar U zich ook als lid of donateur kunt opgeven. Elk bedrag, als is het nog zo klein, is welkom. Indien U gireert wilt U dan even de moeite nemen de heer v. d. Klein per briefkaart mee te delen op welk bedrag kan worden gerekend, anders is het misschien toch te laat en zijn de maatregelen om de kinde ren terug te halen, al genomen. „Als de nood het hoogst is, is de redding nabij". Laten wij met elkaar voor de redding van deze Amers foortse kinderen zorgen. De daad is thans aan U. Nel Pierik. heid dat we in overleg met diverse autoriteiten ook inzake dit vraagstuk tot een gunétige oplossing zullen ge raken. hetwelk ongetwijfeld een groot stadsbelang is. We vertrouwen, dat na boven staande de verkeerde gedachten wel ke uit ons artikel gewekt waren, aan de vergetelheid zullen worden prijs gegeven. Het Comité Langestraat- Kamperbinnenpoort „Meta" bewees diefstal van kippen 't Gebeurde in Wijk bij Duurstede. In de nacht van Zondag op Maan dag werden ergens vijf kippen ont vreemd. De politic had enig vermoe den en nam een verdachte in ver zekerde bewaring. De man was geen onbekende, doch hij had een goed alibi: hij was Zaterdag naar Utrecht vertrokken en eerst Zondag naar het oude „Door-stede" teruggekeerd. Wat nu? Het alibi klopte bij navraag en toch was de politie niet van 's mans onschuld overtuigd. Dan komt Meta op het toneel. Inmiddels zijn vele uren verstreken. Doch de njksspeurhondgeleider, de heer J. B. de Sutter uit Amersfoart heeft ver trouwen in de kwaliteit van zijn hond. Deze wordt op de plaats van het misdrijf, i.e. het kippenhok ge- bracht. En als ze „lucht" heeft ge nomen, zet ze onmiddellijk koers naar het huis van de verdachte. Vandaar naar het groepsbureau van de pulitie, waar deze ingesloten was, en in het groepsbureau tot voor de cel, waar „Meta" bleef staan. Men opent de deur en binnengelaten, blaft de hond 1 de geheel onder de dekens verscho- len verdachte aan. De heer De Sutter wil echter nog i meer bewijsmateriaal leveren. Tot driemaal toe worden zg. „sor- i teer-proeven" genomen met telkens 5 voorwerpen, waaruit „Meta" feilloos iedere keer die voorwerpen uitpikte, die door de verdachte waren aan geraakt. Tegen zoveel bewijsmate riaal kan deze niet op. Was hij tot- nu toe halsstarrig blijven ontkennen, nu bekende hij de diefstal gepleegd te hebben. Zijn alibi was in zoverre juist ge weest. dat hij 's Zaterdagsnachts uit U. was teruggekeerd en 's Zondags morgens, na de gepleegde diefstal, met de gestolen kippen er opnieuw was heengetogen, vanwaar hij toen inderdaad 's avonds terugkwam. Ook Paul Rijkens eredoctor De senaat der Nederlandschc Eco nomische Hogeschool heeft besloten aan minister-president. W. D r e e s en aan de heer Paul Rykcns, presi dent-directeur van de Lever Brothers en Unilever N.V. liet doctoraat In de economische wetenschappen honoris causa te verlenen. De erepromoties zullen plaats hebben op Maandag 8 November, de dies natalis der Nc- derlandsche Economische Hogeschool. De senaat heeft als promotor van de heer W. Drees aangewezen prof. mr. C. W. de Vries en als promotor van de heer P. Rykens, prof. dr. J. Wis- selink. „De Vergulde Wagen" won overtuigend van „Ons Genoegen" De indeling van 'de cadre-klasse van het district „Eemland" onder vond moeilijkheden door het afvallen van de Utrechtse Verenigingen. Men zocht in eigen district en vond de Biljartvereniging „Ons Genoegen" uit Baam bereid een cadre-team te vormen. Het eerste optreden van dit team was gisteravond in Hotel „De Ver gulde Wagen" tegen het cadre-team van de vereniging van dezelfde naam. Het Baarnsc drietal kreeg een gevoelige nederlaag. Eensdeels kwam dit doordat de bezoekers het cadrc- spel uit de aard der zaak nog niet onder de knie hebben, terwijl daaren boven de „Vergulde Wagen"-spelers bijzonder goed op dreef waren. Steffen, thans de sterkste man van de Amersfoorters, maakte korte met ten met zijn tegenstander Lankhorst, die toch blijk gaf op den duur een goede partij te zullen spelen. Met liet mooie moyenne van 14,28 won Steffen in 21 beurten zijn partij. Vier fraaie series leverden hem in totaal 189 caramboles op. waaronder een slotserie van 49. Steffen 300 21 56 14.28 Lankhorst 124 21 24 5.90 Bregman ondervond eveneens wei nig tegenstand en stond reeds in de eerste helft van de partij gewonnen. Een serie van 39 caramboles in de 25ste beurt consolideerde de winst. De Vries speelde ver beneden zijn kunnen en bleef op 78 staan. Bregman 225 29 39 7.75 De Vries 78 29 15 2.68 Van Vliet leverde de fraaie presta- fül De Amersfoortse Gemeenschap, de overkoepelende organisatie van 't Amersfoorts verenigings leven, organiseert in de week van 1116 October een begun- stigersaclic. Ook wij zijn over tuigd van de grote waarde, die deze organisatie voor ons stede lijk leven heeft. Gedurende de actie laten wij daarom enkele Amersfoorters aan het woord om in kort bestek hun mening over de A.G. kenbaar te ma ken. Wij verwachten dat deze bijdragen mede de financiële basis van de A.G. zullen verste vigen. tie door in twintig beurten- met een gemiddelde van tien, zijn partij te be ëindigen. Hij startte met een serie van 25 en toen hij in de vijfde beurt een uiterst fijn gespeelde serie van 56 caramboles maakte, was het dui delijk dat ook deze partij „De Ver gulde Wagen" winst zou bezorgen. Van der Burg kwam niet op toeren en verloor met het moyenne van 3.01. Van Vliet 200 20 56 10.00 v. d. Brug 63 20 10 3.01 KUNSTHANDEL VEENENDAAL op de Hof legde deze week de hand op een zeer grote col lectie VOOR-OORLOGSE REPRODUCTIES! Zo wel naar oude als moderne schilderijen. Komt U eens kijken? U zult versteld staan! (Ook van de lage prijzen) Geref. Kerk (Lieve Vrouwe straat) 10 uur dr. N. H. Ridderbos, 1.30 uur ds. G. Morsink (Nijkerk). L. Costerplein 9 uur ds. D. A. Zijl stra; 17.30 uur dr. N. H. Ridder bos. Tulpstraat 9 uur ds. S. van Dijken (Nijkerk); 17.30 uur ds. D. A. Zijlstra. Geref. Kerk (art. 31) Zuidsingel. 10 uur ds. E. T. van de Bern. Voor bereiding H. Avondmaal; 17.30 uur ds. J. A. Vink. Westerkerk 10 uur ds. J. A. Vink. Voorbereiding H. Avondmaal; 17.30 uur ds. E. T. van de Bern. Geref. Gem. Stoovestraat. 10 uur en 17 uur Lezing. Maandag 7 uur ds. J. Fraanje. Rem. Gem. 10.30 uur dr. R. Mie- dema. Ev. Luth. Gem. 10.30 uur ds. Bieger (Soest). Ver. van Vrijz. Herv. (Gasthuis, kerk) 10.30 uur ds. C. J. van Roy en (Amersfoort). Speeltuin Soesterkwartier 10.30 uur Mej. ds. C. P. Thomsen (Gouda). Oud Geref. Gem. (Muurhuizen) 9.30 uur en 17 uur Godsdienstoefe ningen. Dinsdag 19 uur ds. J. van Wier. Vrije Ev. Kring 10 uur „De Doe len" de heer Bolink 20 uur Appel weg ds. van de Werfhorst. 14 October. Ledenvergadering. Fam. van Camp. 13 October. Repetitie Zangkoor. Fam. van Camp. Flierbeekstraat 16. Chr. Geref. Kerk (Willem van Mechelenstraat) 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. 10.30 uur ds. S. Gnsses Gzn. Verg. van Gelovigen. (L. Nica- siusstraat) 10 uur Eredienst 17 uur Prediking des Woords. Kerk v. Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, (Var- kensmarkt IIB.) 10.30 en 17 uur. Oud Katholieke Kerk 10 uur H. Mis. 17 uur Vespers. Vrije Katholieke Kerk 10.30 uur H. Mis. Leger des Heils. Opdrachtdienst. Luitenante Heneman. 10 uur 's Avonds Bezendingsdienst. Adj. Barteling 20 uur. Herv. Kerk. In alle morgendien-, sten voorbereiding H. Avondmaal. St. Joriskerk (Hof 1) vm. 10 uur ds. Vermaas; nm. 5 uur ds. Blok. Nieuwe kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. Gerritsen; nm. 7 uur ds. Vermaas. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) vm. 9 uur ds. Koolhaas; vm 10.30 uur ds. Koolhaas; nm. 5 uur ds. Smits. Gymnasium (Groen van Prinste- rerlaan 33). Bergkapeldienst vm. 10.30 uur dr. E. Emmen (Den Haag). Kapel Zon en Schild (Utrecht- seweg 266) vm 10 uur ds. Bout. Jongerendiensten. Kerk (Appel weg) vm. 10.30 uur de heer M. Germans. Wijkgebouw (L. Costerplein 14), vm. 10.30 uur de heer K. Kielder. Gebouw Immanuel (Tulpstr.) v.m. 10.30 uur de heer H. C. van Norden. Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de heer H. Bijvank. Donderdag 14 Oct. nm. 7.30 uur gymnastiekzaal school van Diest- sliaat: samenkomst van Wijk III. Bijbellezing Donderdag 14 Oct. Wijkgebouw L. Costerplein 14, nm. 7.30 uur ds. Herfkens. Onderwerp: Openb. 2 17. Filalethes nm. 7.30 uur ds. Ver maas. LEUSDEN vm. 10 uur ds. Hof stede. Lokaal Aschat nm. 2.30 uur de heer Schinkel. SOEST Ned. Herv. Kerk. Viering H. Avondmaal. Oudekerk 10 uur Ds. Verkerk. 5 uur Ds. E. Groeneveld. Emmakerk. 10 uur Ds. E. Groe neveld. 5 uur Ds. D. van Krugten. Heeskapel. 10 uur Ds. D. van Krugten. Zonnegloren 10 uur Ds. Visbeek. Eltheto en zaal Van de Broek 10 uur Kinderkerk. Evangelisatie-samenkomsten: Dinsdag 12 Oct. 8 uur zaal v. d. Broek. Donderdag 14 Oct. 8 uur Heeskapel. Spr. in beide diensten de heer Van Gorkum, alhier. Geref. Kerken. Julianakerk. 8.30 10.15 en 5 uur Ds. A. Brouwer. Bed. H. Avondmaal. Wilhelminakerk. 10 en 5 uur Ds. K. v. d. Berg. Geref. Kerk Gebouw „Reho- both", Buntweg. 10 en 4 uur Ds. J. Rijneveld van Bunschoten-Spa- kenburg. Chr. Geref. Kerk. 10 uur Ds. L. de Bruijne, Bed. H.A. 4 uur Ds. L. de Bruijne, nabetrachting. Geref. Gemeente. Kleine Rem- brandtzaal 10 en 5 uur leesdienst. Ver. Vrijz. Godsd. (N.P.B.) Rembrandtlaan 10.30 uur Mej. C. E. Jolles. Doopsgezinde Gemeente. Kerkge bouw Eemnesserweg 63B, Baarn. 10.30 uur Ds. A. J. Meerdinkv. d Ban. LAGE VUURSCHE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. A. C. Haring. R.K. diensten O.L. Vrouw ten Hemelopneming. H.H. Missen om half zeven, 8 uur en 11 uur Hoog mis om half tien. Om 6 uur Lof. H. Franciscus Xaverlus. H.H. Missen om half zeven, 8 uur en 11 uur. Om half tien de Hoogmis. Om 6 uur Lof. H. Henricus. H.H. Missen om 7 uur en half negen 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. H. Ansfridus. H.H. Missen om 7 uur, half negen. Hoogmis om half elf. Lof om 4 uur. GAVEN de warme dagen van September ons nog wel het gevoel van na-zomerse zachtheid, de laatste koele Octoberdagen zeg gen weer onmiskenbaar duidelijk, dat we de herfst onherroepelijk in gegaan zijn. En als de kilte thuis, waar de kachel nog niet brandt, niet duidelijk genoeg is dan zijn het de linden en de berken, straks beuken en Amerikaanse eiken die in hun zwijgen een taal spreken, die niet misverstaan kan worden. Vrije woorden door ir. P. Schut Prachtig zijn ze in hun warme kleuren met de zon er op tegen een blauwe lucht. Om tussen de drukte van werk en bezigheden door, stil van te genieten en te beleven wat Frits Tingen zo mooi zegt in deze coupletten van zijn gedicht: Vrede. Dit is het grootsche wenden Van 't leven naar den dood, Die straks weer uit zal zenden De kracht, die tot hem vlood. Opdat het kleine deel verga En 't groote leven zelf besta, In sterken vrede. Nu worden de geluiden Gedempt en teer van toon; Zij hebben een beduiden Zoo wijs en diep en schoon. Dat 't luistrend hart dat hen verstaat, Bij allen strijd die komen gaat, Behoudt dien vrede. Het stervende gebladert Vergaat op aarde zacht. Mijn ziel voelt zich vergaderd Met d'eenheid deze macht. Die uit den dood het leven wint Waarin zij luisterende vindt Haar eigen vrede. Wat dunkt U van de Amersfoortse Gemeenschap? De heer Nic Olij, binnenhuis architect, meent het volgende over de Amersfoortse Gemeen schap te moeten schrijven: De grote verdienste van de Amersfoortse Gemeenschap is vooral de door haar bereikte bun deling van het intensieve Amers foortse verenigingsleven, waardoor alle schakeringen wdrden samAi- gebracht. Als over ca. 25 jaar onze bevolking verdubbeld zal zijn be staat nog veel sterker het gevaar dat de mensen langs elkaar leven zoals dat in andere grote steden veel voorkomt. In en door de A.G. blijft als het ware het gezinsver band bewaard. Voorts komen in de A.G. de groepen die ik kortweg zou willen noemen arbeider, middenstander en intellectueel weer dichter tot elkaar, een verschijnsel dat overal gaandeweg voortgaat waardoor, mede dank zij de sociale verhou dingen, de toestand zo ontzaglijk veel verschilt met ca. 3040 jaar geleden. De A.G. heeft al veel gedaan voor sport, ontspanning en cultu rele ontwikkeling, doch ik hoop, dat het lukken zal ook hier volks concerten en volksvoorstellingen te organiseren, zoals zulks b.v. In Amsterdam reeds jaren gebeurt. Dan zal een nog bredere laag der inwoners van deze kunstuitingen kunnen genieten. Eén voorwaarde is natuurlijk dat de burgers dit dan ook doen. Zo ja, dan zal er een goede concert- en toneelzaal ko men. Voor de voorzetting en groei van het mooie gemeenschapswerk zal de steun van Amersfoorts bur gerij onontbeerlijk blijken te zijn. Soest Bond van Ambtenaren vergaderde In café „Zonneheuvel" hield de Bond van Ambtenaren haar leden vergadering Woorden van waarde ring werden gewijd aan het hoofd bestuurslid. dc heer Luberty. Het bestuur werd met twee leden uitgebreid en is nu als volgt samen gesteld: S Besselsen, voorzitter; W. J. Saarloos, secretaris: B. Lage- maat, penningmeester; H. Swart en G. Reimerink, leden. In de vakgroep gemeenteperso- neel werden gekozen: H. Swart. voorzitter; G. Reimerink, secretaris en P. D. van Zutphen. Dezen zullen in haar eerstkomende vergadering leden aanwijzen voor het georgani seerd overleg. Verduistering van een radiotoestel Door de politie is in arrest ge steld een zekere A. C. wegens ver duistering van een radiotoestel. Hij zal ter beschikking van de Officier van Justitie worden gesteld. Politie was actief Door de politie werd in de nacht van Woensdag op Donderdag, een speciale contróle ingesteld op de na leving van de bepalingen der Motor en Rijwielwet. Vele automobilisten, terugkerende van de automarkt te Amersfoort werden bekeurd wegens het niet kunnen tonen van rijbewijs, nummerbewijs, wegenbelasting enz. Voetbalprogramma Het programma voor de plaatse lijke voetbalverenigingen luidt als volgt: 2 uur: G.V.V. I—S.E.C. I; 2 uur: B.D.C. IOranje Wit I; 2.30 uur: S.E.C. 2—Zeist 3; 12 uur: Donar 3 —S.E.C. 3; 12 uur: A.P.W.C. 4— B.D.C. 3; 12 uur: Veense Boys 3 B.D.C. 2; 2 uur: Soester Boys (voor heen D.V.V.) welke naam van Bondswege veranderd moest wor den, ontmoet Hoogland. Abonné's van dit blad kunnen zich opgeven voor deelname aan een schriftelijke knipcursus. Zij worden daarbij met raad en daad terzijde gestaan door ervaren leraressen. Alle deelneemsters ontvangen gra tis een fraaie modeplaat met ruim 250 modellen. Per les 75 cent. Schrift, aanmelding vóór 16 Oct. aan het bur. van dit blad. omler motto KNIPCURSUS ILMO. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Henrica Sophia, d. v. W. F. Kerklaan en A. C. Sta lenhoef: Dirk. z. v. M. v. d. Lage- maat en A. G. Meerveld; Oscar, z. v. A. Bruyn en M. A. Bink; Theo dora, d. v. M. Vogelaar en J. Gui- chelaar. Overleden: Clasina Pieternella Lansaat, oud 71 jaar, geh. met E. Vetkamp; Johanna van Bekhoven, oud 84 jaar, weduwe van R. R. Rik- Raadsvergadering De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen ge roepen op Woensdag 13 October a.s. des avonds te 8 uur. Opbrengst collecte De collecte ten bate van de Ver. tot Bescherming van Dieren, welke deze week te Soest is gehouden, heeft ruim 600.- opgebracht. Opbrengst concert De netto-opbrengst van het kerk koorconcert in de Ned. Herv. kerk alhier ten bate van het Sanatorium „Zonnegloren" bedraagt 192.25. „Opa" Ebing 98 jaar „Opa" Ebing, de oüdste inwoner van Soest hoopt Dinsdag 12 October zijn 98e verjaardag te vieren. Aan belangstelling zal het hem zeker niet ontbreken. Gevonden voorwerpen Een geruite ceintuur, huissleutel, portemonnaie inh. 3.- (zeemleer), staaldraad met slot, zak graan met loodje (Labor), grijze vulpen, dop van vulpen (zwarrt), gele hond (smousje), bouvier (reu), ring met 7 sleutels, glacé dameshandschoen, grijze vulpen, rood knipje, gr. verz. broche, bruin vest (nieuw), gebor duurd kussentje, portemonnair inh. 0.60 (met ritssl., contactsleuteltje, zwarte hond, Eng. duimstok, hals kettinkje met bl. stenen, 2 brillen, br. kinderjasje, blauwe kinder por temonnaie inh. 0.15, witte gymn. schoen (1.) maat 46, rode ceintuur 79 cent, doublé armband, 2 mode platen, blauw gebreid truitje, groe ne autoped (luchtbanden), hockey stick, paar grijze handschoenen. Medische dienst SOEST. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest", Soesterbergse- straat 8. SOESTERBERG. Dr. Splinter, Amersfoortsestraat 3. te Soester- berg, zal a.s. Zondag de artsen- dienst waarnemen. Hoevelaken fnlevering van bescheiden door handelaren In de weken van 1016 October en van 1723 October a.s. kunnen de inleveringen van distributie be scheiden te Hoevelaken door hande laren alleen als volgt plaats heb ben: Vrijdag 15 October, van 912 uur alle detaillisten (geen tabak) -en broodbakkers; Vrijdag 22 October, van 912 uur textiel- en brandstof- fenhandelaren, broodbakkers en alle detaillisten. Medische Zondagsdienst Zondag a.s. heeft alleen voor spoedgevallen dienst dr. F. W. Klaarenbeek, tel. 210 te Hoevela ken. Beroepen Ds. J. van Amstel te Hoevela ken ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Reewijk. Hoogland Medische Zondagsdienst Voor spoedgevallen wordt Zon dag de medische dienst waargeno men door dr. W. F. Klaarenbeek te Hoevelaken (K 3495260). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglanderveen en Hoevelaken. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Den Ham, 10 Oct. 10 uur ds. Jellema. Voetbalprogramma Hoogland zal Zondag zijn krach ten meten in Soest tegen de Soester Boys. Hooglanderveen gaat naar Renswoude, terwijl het reserve elftal van Hooglanderveen naar Achterveld II gaat. Scheepstijdingen Axeldljk. Java—New York 7/10. 300 mijl Oost Socotra; Bantam. New York—Ja va 7/10 Alexandria vermoedelijk 8/10 n. m., vandaar naar Batavia; Coryda (T) Gibraltar—Curasao pass 7/10 Madeira; Esso Rotterdam (T). 8/10 van R'dam te Aruba: Friesland, ColomboBatavia 7 1 Aruba: Friesland. ColomboBatavia 7/10 van Belawan: Helbergen. Sfax—R'dam pass. 7/10 Ouessant; Larenberg, Sorel A'dam 7/10 in Straat Bell Islc. Limburg, 7/10 van Bombay naar Madras; Lieve Vrouwekerk, 7/10 van Bremen naar R'dam: Macuba (T), 8/10 van Pladjoe te Bukon: Modjokerto. 7/10 van Bangkok te Kohsichang- Nigerstroom. 7/10 van Loonda naar Novorcdondo: Ophir, 7/10 van Macassar naar Soerabaya; Oranje, Java—A'dam pass. 7/10 Guardaful; Po lyphemus. 7/10 van Semarang naar Soe rabaya: Rempang, 7/10 van Soerabaya te Macassar; Samarinda, 7/10 van Taco- ma naar Manilla; Sibajak, Batavia R'dam pass, 7/10 Finisterre; Swartcn- hondt, 7/10 van Menado te Gorontalo: Talisse. A'dam—Batavia via Marseille pass. 7/10 Ouessant: Tjibodas. 7/10 van Mombassa naar Zanzibar; Utrecht, Ma lagaR'dam pass. 6,10 Gibraltar; Van Riemsdijk. A'dam—Batavia 8/10 te Port Said; Volendnm, R'dam—Buenos Aires 7/10 van Bremershaven; Westland. Am sterdamBuenos Aires 7/10 van Rio Grande do Sul; Wieldrecht (T). 7/10 van Abadan naar Rastanura: Winterswijk, Genua—Huelva pass. 7/10 Kaap Nao. Alwaki, R'damBuenos Aires 8/10 van Santos: Arendsdijk. R dam—New York pass 7/10 Vllssingen van Antwerpen: Arkcldijk, 7/10 van Havanna naar Brownsville: Esso Amsterdam. Aruba— R'dam 8/10. 50 mijl W.Z.W. Land's End: Hydra, A'dam—West Indië 7/10 van Leixocs: La Cordillera (Charter), 6,10 van Panama City naar Kaapstad; Lut- terkerk, Londen—Perz. golf pass. 7/10 Finisterre: Randkerk. 8/10 van A'dam te Dakar: Slamat. R'damBatavia pass. 7/10 Kaap Del Armi: Stad Alkmaar. Penzacola—Nederland 7/10. 15 mijl O. van Miami: Stad Maastricht. 7/10 van Soffi naar R'dam. Alknid. Rio GrandeR'dam pass 7/10 Madeira; Buys Ballot, R'dam—Baltimore 7 10. 250 mijl O.NO. Bermuda; Kongs- borg. 7/10 van Bandarsharpour te Khor- ramshar; Lekhaven, Buenos Aires—Am sterdam pass. 7/10 Finisterre; Linde- kerk, R'dam—Perz. golf 7/10 te Khor- ramshar; Lissekerk, A'dam—Perz, golf 7/10 van Dubai naar Bahrein; Loos- drccht, R'damCalcutta pass 8/10 Gi braltar: Pr. Johan Willem Friso. R'dam —Montreal 8/10. 560 mijl O. Bell Isle Pr. Willem III. R'dam—Montreal 7/10 van Quebec; Pr. Willem van Oranje. 7,10 van Chicago te Montreal: Wieken- burgh, 8/10 van Lissabon te Rouen ver wacht. Aalsdijk, 6/10 van New York te Phila delphia; Amstelland, Buenos Aires A'dam pass. 8.'10 Vlissingen naar Ant werpen; Arendskerk. 7/10 van Brisbane naar Port Kcmbla; Eemdijk. 5 10 van Boston te Vera-Cruz; Helicon, 8/10 van Cumana naar Pampatar: Maas. 7'10 van Trinidad naar Puerto Cabello; Sloter- dijk. 7.10 van New York naar Alexan dria. Stuyvesant. 8/10 van Trinidad te La Guaira verwacht; Tabian, Batavia A'dam pass 7/10 Gibraltar: Utrecht. MalagaR'dam pass. 8 10 Finisterre; Zeeman, 8/10 van Rotterdam te Genua. OFFICIëLE PUBLICATIE Inlevering scheerzeepbonnen Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten de bon nen „reserve E tabak", welke zijn aangewezen voor scheerzeep uiter lijk op 16 October a.s. geplakt op opplakvellen in het bezit moeten doen zijn van een grossier of fabri kant. Grossiers moeten deze bon nen eveneens op opplakvellen ge plakt uiterlijk op 23 October bij een fabrikant inleveren. Fabrikanten moeten de bonnen tenslotte in de week van 24 t.e.m. 30 October a.s. bij de Distributie- dienst inleveren ter verkrijging van een ontvangstbewijs. Dan wordt het hoog tyd dat U eens aandacht be steedt aan Uw stoffering en aan de rangschikking van Uw meubels. Uw huis moet U iedere dag ver kwikken, niet neerdruk ken! Wij adviseren U gaarne en gratis! MEUBILEERING „ONZE WONING" LEUS0ERWE6161 -AMERSW0XT- IEL6362 kan nog enige op drachten aanvaarden Br. no. 3440. bur. v. d blad. I RIJWIELEN MET DRIE-VERSNELLINGSNAVEN I I z(jn door ons weer leverbaar. Tevens MERKRIJWIELEN in alle prijs- I klassen uit voorraad leverbaar. Ieder rijwiel wordt 100 gegarandeerd. 5 Z u CC W S 7. <z> O t£ 55 O u ..en hoe! S hy ionen 1/ Phias merfay wie/en uri 1 voomad/ewbaar B Weer ontvangen: ZWARE AUTOPEDS 1 D met luchtbanden vanaf 38.50 1 RIJWIELHANDEL en REPARATIE-INRICHTINGEN I ARNHEMSEWEG 44 b h Julianaplcin, Telefoon 5276 SOESTERWEG 96 NAAR MAAT VERSCHILLENDE KLEUREN 52.15 Kleermakers UTRECHTSESTRAAT 26 Op de sigarenfabriek van B kunnen veer ENIGE NETTE MEISJES en H JONGENS geplaatst worden. U Aanmelden bij de portier l SOESTERKWARTIER ATTENTIE! in deze krant wordt gélezer •p in stad en land per meter 0.42; per rol (15 meter) 5.45 ag Verder grote sortering kachel- fuT) platen, püpen en ellebogen. jj|l\ Ook weer kolenkitten van 3-25 5=; M. J Gerritsen \|l|/ jjjij OUDE SOESTERWEG 99. TELEFOON 3797 GEaNOOTSCHAP NEDERLAND—FRANKRIJK Afdeling Amersfoort DONDERDAG 14 OCTOBER a.s. in GRAND THEATRE 3 speciale openbare voorstellingen van het bekroonde Franse filmwerk Regie: GEORGES ROUQUIER Een film waarvan de Pers zegt: een ongemeen schone film, die ieder een moet zien.... Wie iets om film geeft, ga naar Farrebique" Aanvangstijden: 2.30, 645 en 9.00 uur namiddag Leden van het Genootschap ontvangen 30 reductie op vertoon van lidmaat schapskaart 1948. Plaatsbespreking van Woensdag 13 October a.s. af, van 1012 en van 1.304 00 uur. Voor leden begint de plaatsbespreking Dinsdag 12 October. Toegang alle leeftijden

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4