MANNEQUINS PARADEERDEN door Amicitia 's foyer Contact tussen burgers en militairen Moordenaar van serveerster opnieuw voor de rechter STADSNIEUWS Twaalf jaar luidt de eis Yersey in allerlei schakeringen Een man op de modeshow Federatie v. Personeelsverenigingen, opent het winterseizoen Schaken en dammen <<c. Herfst VOOR 5.- EEN RIJWIEL SPLINTERNIEUW RIJWIEL BUREAU W. C. LINDAUER 2 Woensdag 13 October 1948 Knopf verminderd toe rekeningsvatbaar op avond dat hij het schot loste Voor de vtffde maal diende Dinsdagmiddag te Utrecht voor de Meer voudige Kamer de zaak tegen de 2*1-jarige G. Knopf uit Amersfoort, die vorig jaar zijn verloofde, W. H. v. d. B., met een revolverschot doodde. De zaak werd in April aangehouden voor het uitbrengen van een rapport over verdachte en thans werd medegedeeld, dat htf hierin verminderd toerekeningsvatbaar wordt geacht. De Officier van Justitie begon zijn requisitoir met het nagaan van de feiten, zoals deze zich hebben voorgedaan. Hij wees erop, dat ver dachte, een gewezen SS-er, geruime tyd was gedetineerd en onder toe zicht werd gesteld van de Stichting voor Politieke Dehquenten. Toen hij vrij kwam, kreeg hij kennis aan de serveerster. W. H. v. d. B.. met wie hij een intieme omgang had. Zij speelde echter met hem en de jon- gemensen hadden vaak ruzie. Hij dreigde haar te zullen vermoorden. „Het is niet wenselijk iets te zeg gen over de doden," aldus de Offi cier, maar in het huidige geval is het toch van zeer veel belang er enkele woorden aan te wijden. Zij heeft alles geëist en is alle perken te buiten gegaan. Verdachte hield veel van haar. maar was zeer 1a- loers, zo zelfs, dat hü sijn werk verzuimde om haar na te gaan of zij omgang met andere mannen had." Het psychiatrisch rapport noemt hem een hysterisch persoon met veel fantasieverhalen en een egoïs tische levenshouding. Op de bewus te avond moet zich een bewust zijnsverandering hebben voorge daan, waardoor hij op dat moment verminderd toerekeningsvatbaar was. De Officier achtte de moord ech ter wel bewezen op grond van ver- dachtes verklaringen en die van ge tuigen. Hij liep met het plan rond het meisje tot inkeer te brengen door zelfmoord te plegen en met haar de dood in" te gaan. Hij kocht een revolver, die hij enkele weken in zijn bezit hield. Hoewel spreker voorbedachte ra de niet uitgesloten achtte, wilde hij toch twee verzachtende factoren in aanmerking nemen, n.l. de handel wijze van liet slachtoffer en de ver minderde toerekeningsvatbaarheid van verdachte. Zjjn eis luidde: twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Van Ravens- waay, bracht dank aan de Officier van Justitie voor de inhoud van diens motivering en het gematigd requisitoir. De jongeman, die met de gedachte gespeeld heeft, zichzelf en het meisje van kant te maken, heeft na een tergend onderhoud het schot gelost. Hij is daarna op de fiets gesprongen, maar teruggeko men en de politie trof hem aan met de arm om zjjn slachtoffer A.R.-kiesvereniging vergaderde In „Nieuw Amsvorde" hield gis teravond de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" haar jaar vergadering, waarin behalve de ver slagen van secretaris en penning meester, die een optimistische klank lieten horen, ook de a.s. wintercam- pagne werd besproken. Het bestuur stelt zich voor een intensieve actie te voeren, waarvoor een propaganda-commissie in het leven wordt geroepen. Zitting hier in nemen de heren Timan, J. G. Lammens en G. v. d. Kooy. Een vierde lid zal nog worden aange zocht. Een viertal openbare verga deringen met sprekers van naam. zullen worden belegd in de eerstko mende maanden. Als te behandelen onderwerpen werden genoemd: Chr. politiek: buitenlandse politiek:, ac tieve culturele politiek; het midden standsprobleem e.a. De aftredende bestuursleden de heren R. v. d. Kamp en J. Priem werden herkozen, tcrwjjl in de vaca ture mr. J. G. P. Westera werd ge kozen de heer H. v. d. Kamp. die zjjn benoeming nog in beraad wilde houden. Tenslotte hield de vergadering zich bezig met de vaststelling van een nieuw reglement, welk punt, met het oog op het vergevorderde uur, gedeeltelijk werd aangehouden tot een volgende vergadering. heen. Verdachte verklaarde, dat het schot per ongeluk was afgegaan. Aan de hand van het rapport meende pleiter, dat het hysterisch spelelement niet gelijk te stellen is met kalm overleg en dat moord, subs, doodslag niet bewezen kan worden geacht. Mr. Van Ravens- waay concludeerde tot vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging te verzoeken, gezien de verminderde toerekeningsvatbaarheid van zijn client. De verdediger pleitte voor een straf, gcljjk aan het ondergane voorarrest en ter beschikkingstel ling van de regering. De rechtbank doet op 26 October uitspraak. Wielrijdsters-wee Ons teveel bestaat vandaag voor al uit wiel rijdsters, die 's avonds zonder licht op hun fiets door de stad reden. Dan was er iemand ook al een wiclrijdster die op de hoek van de Huygenslaan en de Bilderdijklaan geen voorrang ver leende aan een auto, waardoor ze er tegen op reed. En de laatste een wielrijdster toerde door onze straten zonder bel Bakfietsbestuurder zag auto niet Beladen met ver vooruit stekende planken reed Dinsdag een bakfiets de Van Asch van Wijckstraat in. be stuurd door een jongeman die een op het rechter weggedeelte gepar keerde auto niet opmerkte.... De schade was gering. Een charmant avondtoiletje, dat op de ten bate van Mij. „Zandbergen" gehouden modeshow in Amicitia kon worden bewonderd. OF we het prettig vinden of niet, de herfst heeft zijn intrede gedaan. Wij in de bosrijke streken merken het vooral aan de prachtige herfstkleuren om ons heen en als we 's avonds in de kamer zitten wor den we rillerig en waarschijnlijk heeft u net als wij dezer dagen de kachel maar vast gezet. Bij al deze winterse voortekenen hoort ook de traditionele inspectie van de wintergarderobe, en ook u zult wel gezucht hebben, bij het be kijken van de te korte winterjurken en bij het uitborstelen van uw winterjas van twee jaar geleden. Covnp'cir C_uiLr t>C-l -fc>0' Burgerlijke Stand 12 October 1948 Geboren: Willemke. d. v. A. van Steenbergen en H. Bruinekool. Gehuwd: W. Steinmann en H. van Weverwyk; B. 't Hart en G. Broek huizen. Overleden: Dirkje Cornelia Smit, 51 jaar, geh. met M. Cozijn; Toon tje Cornelia de Graaf, 66 jaar. geh met A. H. Verhage; Geertrui Siere- veld, 69 jaar, wed. v. H. M. van Schilfgaarden; Jacobus van der Lin den, 40 jaar, ongehuwd: Willem Walet, 56 jaar geh. met P. Bos; Anton Jansen, 36 jaar, geh. met M. A. Vcrel. Noteert IJ even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan. Tel. 4632, tm Donderdagmiddag 14 Oct. „Verlaten". Zo. 2. 4.15', 6,45. 9 u. Overige dagen 2.30, 6.45, 9 u. CITY THEATER. Westsingel. Tel. 6572, tm Dond. 14 Oct. „Zanzibar". Zo. 2, 4,15, 6,45 9 u. Overige da gen 2,30. 6,45 en 9 u. REMBRANDT THEATER. Lange- straat tm Dond. 14 Oct. „Mensen jacht in de Doodsvallei". Vooraf „De verborgen schat". Zo. 2, 4,15. 6,45 en 9 u. Overige dagen 2,30, 6,45 en 9 u. 13 OCTOBER Amicitia. Pers. ver. HuygenWessel. Muziek, zang en voordracht. 8 uur. 14 OCTOBER Grand ThéStre. Ge nootschap. NederlandFrankrijk Hoofdfilm Farrébique. 2.30, 6.45 en 9 uur. 15 OCTOBER Amicitia. Mij. tot Nut v.h Algemeen Het Ned Volksto neel, „De schelmenstreken van Scapin", van Molière, 8 uur. 16 OCTOBER. Markthal. Het Ned. lied Zang en dansavond. 8 uur Amicitia. De Diesel. „Het begon in een gracht", 8 uur. Wij zijn het type mandat de New Look nog steeds en hardnek kig verafschuwt om meer dan één reden. Wij zijn ook het type man, dat nog niet voor alle thee in Chi na met onze vrouw inkopen gaat doen. En toch zaten wij gistermid dag met haar keurig op een onge makkelijk stoeltje achter een laag tafeltje in de foyer van „Amicitia". Wij beroepshalve anders waren we toch nooit gegaan! en zij nou ja, waarvoor gaat een vrouw naar een modeshow? Van het begin kunnen we u zeer gemakkelijk ver slag geven. Die foyer van Amicitia was verdeeld in tuiec helften door een „net" plankier. Aan weerszij den van het plankier waren die ongemakkelijke stoelen en de lage tafeltjes, Daarop zaten dames, al leen maar dames.en wij, de man. Óp een verhoging, in een verre hoek van de zaal, zaten nog een paar mannen, die zich onder lei ding geschaard hadden van Jan van Loo. Toen begon het: manne quin na mannequin paradeerde over het plankier. We hebben ons cr van half drie tot half zes over zitten verwonderen, dat die vijf zo ongelooflijk snel van kledij kunnen verwisselen. „Logisch", zei mijn ega, „zij wor den geholpen. Als Jtj mij ook hielp, dan was ifc wel vlugger klaar." Niks tegen te zeggen, nietwaar. Dus bepaalden wtj onze aandacht tot de nieuwste modellen paradijs bont met 'n zwart-wit liflafje, toch snoehoehoezig. Beste meneer Jan van Loo, had om onzentwille nu toch „Money is the root of all evil" gespeeld „En die hoedjes,,' zei een juf frouw van een andere krant, die aan ons tafeltje in een andere on gemakkelijke stoel zat. „Beeldig". Ja beeldig, die fruitmand. En dan die ene avondjurk met dat geval van achteren. Wij zouden met geen mogelijkheid kans zien het „geval" duidelijk te omschrijven, maar het leek heel moeilijk om met zo iets van achteren netjes op een stoel te gaan zitten! „Als jullie de bontsoort weten wilt; het is kangoeroe", zei een van de mannequins tijdens een gracieu ze draai tegen ons perstafeltje. En Jan van Loo speelde „I should ca re". „Je verrijkt je kennis er ook weer eens mee", zei onze ega. „Vind je ook niet, Adam, of ver veel je je?" „Nou, nee, vervelen is het woord Zwart voor mantels en toiletjes MAAR laten we eens wat gaan fantaseren: fantaseren dat we geld genoeg hebben (en punten') en dat manlief tegen ons zei: „Nu liefje, ga morgen je garderobe maar eens vernieuwen!" Neen. dan hoeft u geen retourtje naar Parijs te nemen en zelfs niet naar Am sterdam te gaan, want wie de mode show gezien heeft, die de Amers- foortse firma's Dinsdag in Amicitia gehouden hebben, die weet dat ook in Amersfoort keus genoeg is. Laten we verder gaan met fan taseren en bedenken, welke ja ponnetjes we zoal voor de namid dag zouden uitkiezen. Ons beviel zo'n aardig groene deux pieces wel met applicatie op de ronde kraag en het jasje, en om iets in de mode kleur te nemen, schaffen we ons dan een van die paarse jersey jurk jes aan. Schakeringen genoeg Zo'n wijde (lange) rok vonden wij het meest flateus en vooral toen we be merkten, dat er kleine rozen op ge maakt waren van dezelfde stof. Iets jeugdigs zoekt u? Wat te zeggen van dat tafzijden complet, van een geel gestreept lijfje en een zwarte ruime rok° Meer gekleed vonden wij het donkergele jersey japonne tje, waar op de schouders en op de heupen een soort smock-werk van kraaltjes was aangebracht. Origineel was ook het zwarte complet met 't lichtblauwe boven- stukje met zwarte bloemen erop geborduurd Terwijl we voor heel bijzondere gelegenheden zeker dat rode jurkje met het ronde kraagje zouden nemen, met over de schou der de kleurige schotse shawl ge drapeerd. EEN BONTJAS Nog steeds zijn we rijk(!) dus nemen we niet alleen een gewone winterjas, maar allereerst 'n bont jas Keus uit zwart veulen, bisam, mol of seal en de modellen zijn dit jaar soms getailleerd met dikwijls een grote ronde kraag tot op de schouders. Een chique winterjas was ook de niet, maarre, die jurken zijn rast heel erg duur", zeiden we voorzich tig. Ze ging vragen hoe duur. Het viel best mee, zei ze. Ja, daar zaten we als man tussen honderden vrouwen. Dat wil zeg gen, er moeten nog meer mannen geweest zijn. want liep er niet een ober met twee echte glazen bier op zijn dienblad tussen heel, heel veel thee-completjes? „Mooie japonnen waren er bij, hè?" vroeg onze vrouw na afloop. „Ik heb de nummers opgeschreven. Morgen even in de winkel kijken." Wel ja, waarom ook niet, wij doen wel zonder winterjas, hoor. Adam De politie waarschuwt Twee waarschuwingen van de po litie hebben we vandaag door te geven. De eerste is bedoeld voor diegenen onder onze stadgenoten die het wel gemakkelijk vinden een mestvaalt achter hun huis te heb ben. al is daarvoor geen vergunning aanwezig. Haal die hopen maar zo spoedig mogelijk weg want de po litie gaat er streng op letten. Voor de wielrijders en wielrijd- sters. die nog niet goed op de hoog te zijn van de verkeersregels, geldt de volgende waarschuwing. Op we gen van gelijke rangorde dat zijn dus ook alle straten in Amersfoort heeft een motorrijtuig a 11 ij d de voorrang. Ook als het van links komt. olijfgroene wijde jas met om de schouder twee zilvervossen. Trouwens met bontgarnering waren vele jassen. Een rood-zwart gestreepte mantel, de revers afge werkt met zwart astrakan. Veel jassen zijn zwart. De kragen rond hooggesloten, de mouwen veelal wijd. Voor de avonden bracht de show eveneens een keur van toiletten. Zwart zijden, geklede japonnetjes, afgewerkt met kant en als mooiste voorbeeld daarvan kozen wij het zwarte jurkje met het lange wijd klokkende schootje en de grote witte jabot met de kleine fluwelen strikjes. Aardig voor de avond was ook 'het donkerblauwe jurkje met de geborduurde pellerine, die ook als schootje gedragen kan worden. En moeten we eens heel echt uit gaan, avondtoiletten genoeg. Met roze tule voor de jeugdigen; een zwarte rok met een prachtig zilver brocaat jasje en zelfs ontbrak de queue uit grootmoeders dagen niet bij een van de modellen. SNOEZIGE HOEDJES U heeft nog niets over hoedjes gehoord zegt u? Wel we zullen ze niet allemaal voor u beschrijven, ze waren om een heel gewoon woord te gebruiken: snoezig. Veren, voiles in alle formaten en kleuren. Paradijsvogelveren recht opstaand, kleine kleurige veertjes, die meewippen met elke beweging en ook de struisveer is in ere her steld cn neergelegd in een krans op grote platte hoeden, afhangend soms tot in de nek. Zo kijkend naar al die modellen en fantaserend waren we bijna vergeten, dat we maar doodgewone mensen zonder geld en met weinig punten zijn. Maar troost u, ook dan is er wat in Amersfoort te vinden, want het is toch niet nodig vele jurken te kopen? Kijkt u eens in de stad en we zijn ervan overtuigd dat u iets zult vinden. XANDRA in AMVJ-gebouw Er is in Amersfoort al veel gespro ken van het zo noodzakelijke contact tussen militairen en burgers. Tot nu toe is er van dit contact niet bijster veel terecht gekomen. Er is ongetwij feld aan beide zijden schuld. Nu pro beert de Federatie van Personeels verenigingen garnizoen en burgerij tot elkaar te brengen met dc orga nisatie van ontspanningsavonden in het AMVJ-gebouw aan het Achter Davidshof. Het is geen schuchter po gen. Het bestuur van FAP stelt zich voor om in het komende wintersei zoen schaak-, dam- en kaartavonden te beleggen en voorts zullen de Amersfoortse amateurtoneelvereni gingen in samenwerking met de FAP toneelvoorstellingen gaan geven. In deze organisatievorm liggen inder daad onbegrensde mogelijkheden. Gisteravond is men gestart met een schaak- en damavond. Hoewel de op komt van de zijde van het garnizoen niet groot was, kan toch gezegd wor den dat deze eerste contactavond in alle opzichten is geslaagd. Er heers te een prettige sfeer in de zo interne recreatie-zaal van de AMVJ. Toen de voorzitter van de Federa tie. de heer Tj. de Boorder het woord nam om de wedstrijden in te leiden, zaten burgers en militairen reeds aan de tafels om de „stukken in stelling te brengen". „Het echte contact tussen burgerij en garnizoen is toch eigenlijk altijd uitgebleven, zo zeide de Federatie- voorzitter, „de FAP meent een mid del gevonden te hebben om dit con tact te leggen en in stand te houden. Zij ontving daartoe de zo gewaar deerde medewerking van de heer H. Goossens, secretaris van het plaatse lijk AMVJ-centrum en de Garni zoenscommandant De heer de Boorder begroette kapi tein Van Gulick, vertegenwoordiger van de garnizoenscommandant cn kondigde voorts een aantal gebeur tenissen op sport-, cultureel- en ont- spanningsgebied aan Wij hopen, zo besloot de FAP-voorzitter, dat u ons allen op deze weg zult willen volgen, zodat het contact tussen garnizoen cn burgerij voor goed en stevig zal zijn gelegd. Nadat de heer de Boorder had medegedeeld dat burgemeester Molendijk zeer tot zijn spijt niet aan wezig kon zijn, verkreeg kapitein Van Gulick het woord, die zeide ontzettend veel burgers op deze avond te mogen begroeten, doch he laas te weinig militairen. De heer Van Gulick betreurde deze geringe opkomst zeer, want zo zeide hij, dit is toch de enige manier waarop de winteravonden kunnen worden door gebracht. Niet lang na deze woorden heerste in de recreatiezaal een behaaglijke cJz dA Shoe.^®öfiL6 rust, die zo zeer van schakers cn dammers kan uitgaan. Aan het einde van de avond bleek dat de burgers flink partij hadden gegeven. De eind-uitslag schaken luidt: burgers 6^i punt militairen pnt. Voor het dammen waren deze cijfers 141. Inmiddels is over drie weken een nieuwe schaak- en damavond in 't vooruitzicht gesteld. Ook zal dan een groot tafeltennistournooi wordon ge houden. Spoorbielsen raakten in brand Op het spoorwegemplacement was men Dinsdag bezig met het autogenisch doorsnijden van een ijzeren as. Waarschijnlijk door het overspringen van een vonk ontstond er brand in een aantal vermolmde spoorbielsen, die tussen wat onder delen lagen De brandweer had maar één straal nodig om het zaak je te blussen. Vogelaar zelf gesnapt De Amersfoorter M. werd Dins dag om drie redenen door de poli tie bekeurd In de eerste plaat3 ver voerde hij beschermde vogels zon der vergunning, ten tweede ving hij vogels met lijmgarden en wat ook al een reden is om op de bon te worden gezet tenslotte bevond hij zich met verboden vangmidde- len in open terrein. Belangstelling voor NIWIN-actie De radio-uitzendingen van de NIWIN, waarin een beroep werd gedaan op de offervaardigheid van de Nederlanders voor de Kerst pakketten-actie, blijken allerwegen weerklank te hebben gevonden. Op initiatief van een personeels lid is bij de Uniformpettenfabriek A. Hassing N.V. een collecte ge houden, welke ruim dertig gulden heeft opgebracht. De Wandelsportvereniging S.O.S. houdt Zaterdagavond in het KAB- gebouw de eerste familie-avond van dit seizoen. Deze avond zal ge heel in het teken van de NIWIN- actie staan. „Bloedslag"' leverde veel buit op De derde bloedplasma-slag in Amersfoort, die Dinsdagavond in de polikliniek „De Lichtenberg" werd geleverd, heeft weer een flin ke buit voor het Nederlandse Rode Kruis opgeleverd. De Centrale Bloedtransfusie Dienst uit Amster dam vond 144 stadgenoten op zich wachten, die, toen zij weggingen, evenveel halve liters bloed achter lieten. „We kunnen nog veel meer gebruiken", zeiden de Amsterdam mers en dus bereidt de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis zich al op een vierde „slag" voor. Wie mee wil doen en er dus wat bloed voor over heeft, kan zich melden bij het secretariaat, Korte Berg straat 2, tel. 4174. De K.N.A.C. deelt mede. dat Vrij dag 15 October om twaalf uur de flikkerlichten bij de onbewaakte overweg te Barneveld in de spoor lijn Amersfoort-Apeldoorn in dienst zullen wqrden gesteld. T7 ANMORGEN stond ik op een brug over de Lange Gracht en keek in het groenige water. Ik voel de mij vreemd te moede en wist niet waardoor. Het was stil langs de gracht, een auto stond er verla ten en een man duwde een hand kar voort. De zon scheen zwak door de bomen en plekte licht op de ge vels en in de ruiten der huizen. Het was als zo dikwijls en toch was hel anders. Ik keek stil voor mij heen en zag hoe een lichte windstoot rimpelingen joeg over het water, die zilveren tinten kregen in het licht van de zon. Toen dwarrelden een paar bladeren in dc gracht. Ze waren bruin en dor en zagen er droevig uit in dat water, als een drenkeling in doodsnood. Het was of ze riepen om hulp. Toen wist ik het. Ik zag hoe overal in de bomen de bladeren bruin en geel getvorden waren en hoe er bij iedere windstoot vele omlaag kwamenHet was de herfst, die door dc bojnen was ge varen, die rimpelingen joeg over het water van de gracht en die in mij dat trieste had gebracht, waar van ik eerst de herkomst niet be speurde. Het was de herfst, die ik geroken had in de lucht de laatste dagen, als ik 's morgens mijn wo ning verliet. Het is een geur die je niet kunt definiëren, maar die er i s. Zo ruikt men ook de vorst in stille, heldere winternachten. Op de toren begon het carillon te spelen, de klanken dwarrelden neer met het dorre blad. Er hing iets van sterven in de lucht, men voelt het en kan het niet onder woorden brengen. Het is het ster ven van het jaar dat zich aankon digt vóór de eerste stormen komen. Het is dat vreemde, dat ons gebon den houdt aan de Viatuur, zonder dat we het ons bewust zijn, dat vreemde, dat ons weemoedig maakt en stil als we op een brug over de Gracht staan te mijmeren in de najaarszon. Politievoetbalwedstrijd werd gestaakt Het voetbalelftal van de Amers foortse politie speelde gisteren een uitwedstrijd tegen de gemeentepoli tie van Amsterdam. Toen de stand 5-2 was in het voordeel van de Am sterdammers werd de wedstrijd ge staakt, daar de beide aanvoerders niet snel genoeg gevolg gaven aan orders van de scheidsrechter. Ook dat mag niet De polite meldde Dinsdag een niet alledaagse overtreding, begaan door een schoenfabrikant uit Kaatsheu vel. Aan een ingezetene uit Amers foort had hij huisarbeid opgedragen terwijl de vrouw geen loonboekje had en dat is een overtreding van de huisarbeidwet. Naar een Oost-Europese defensie-Unie? Berichten uit Praag maken mel ding van plannen tot vorming van een Oost-Europese Unie, als tegen hanger tegen het West-Europese defensiesysteem. Er zou een „fede ratie van volksdemocratieën" wor den gevormd, die Polen. Tsjecho- slowakije, Hongarije, Bulgarije en Roemenië zou omvatten cn waarin men door druk op Tito ook Joego slavië zou wilen opnemen. Deze fe deratie zou zijn ontworpen door de Sowjet- en Balkanleiders die in September op de Krim bijeen zijn geweest. Men gelooft dat Stalin, Gottwald en Dimitrof o.a. aan deze bijeenkomst deelnamen. KAASMARKT BODEGRAVEN Aanvoer 169 partijen. Eerste soort f 1,711.75; tweede soort f 1.661.69; I zwaardere tot f 1.84. Handel flauw. Deed U reeds mee aan onze Jubileum Puzzle? NU BRENGEN WTJ WEER IETS GEHEEL NIEUWS! EEN IEDER, die van onderstaande puzzle de oplossing vindt, welke bij Notaris F. H. Reuvekamp Gillc. Nassauplein 4. 's-Gra- venhage. gedeponeerd is, met gelijktijdige verzending van f 5.ontvangt een (naar keuze dames- of heren-) 100 zekerheid, indien U onze volgende welgemeende raad niet in de wind slaat: Denk steeds goed na! Overweeg elk woord! Vul niet klakkeloos In! Geen loterij! Door eigen capaciteiten geen teleurstelling! Horizontaal: 1. Familielid. 4. Deel v. d. week. 7. Voor. 9 Latijnse toe spraak v. d. Paus. 10. Voorzetsel. 11. Oord (Duits). 12. Familielid. 14. Kring. 17 Werktuig. 18. Deel v. h. lichaam. 19. Eerst komend. 21. Alg. Editie. 22. Dieren. 25. Lijn. 28 Gebruik (Engels). 29. Buitenlander. 30. Kleur. 32. Blceiwijze. 34 Titel. 36. Politieke partij. 37. Werp tuig. 39. Deel v. e. boom. 41. Ons inziens. 42. Frans lidwoord 43 Voorzetsel. 45. Riviertje in Brabant. 46. Roosvormig sieraad. 47. Eenheid van lichtsterkte. Verticaal: 2. Klaproos. 3. Reeds. 4. Niet horend. 5. Eng. Vlakte maat. 6. Goedheid (Duits). 7. Wisk. getal. 8. Herziening van een proc. 13. Theateropvoering. 14. Wintervoertivig. 15. Lampzwart. 16. Slag 20. Gezellig. 21. Zoon van Jacob. 23. In orde. 24 Dier. 26. Bloem. 27. Getij. 29. Soort bak. 31. Aanw. voorn, woord. 32. Selderij (Spaans). 33. Grond soort. 35. Eingenaardig. 36. Naam (afk.) 37. Sportterm. 38. Kledingstuk. 40. Bergruimte v. geld. 42. Frans lid woord. 44. Familielid. De gedeponeerde oplossing wordt begin November a.s. in dit dagblad gepubliceerd. Inzendingen met in de Imker bovenhoek der enveloppe de vermelding: „RIJWIEL", vóór 31 October 1948 aan: Van HOYTEMASTRAAT 59 TELEF. 775648 - den Haag Speciaal reclame - gezelschapsspelen - puzzles - Cotillons

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2