I 20 w°°rden 50 cervt I Belangrijke wedstrijd tussen Amsvorde en VVY PVC* Zal Soesterkwartier winnen? Zware opgaven voor „Amersfoort" Programma van de week district Eemland Predikbeurten „Barentsz" weer naar Zuid-Pool-gebied Brandstoffentoeslag Scheepstijdingen KLOKKEN DE COM£DIE HENNEN H. KAMPS iniiiunnnniiiiiiMiUMiiiwiiuiniwuiuuuiiniiW! ■inn BONT IS IN TREK MODEHUIS LUYCX Ach'erteer 4 Zaterdag 16 October 1948 HVC is morgen vrij. APWC echter, speelt wel. Op ..Birkhoven" zullen de paars-gclen aantreden tegen EMM '15. Deze wedstrijd kan door de Amcrs- ioorters worden gewonnen. Amsvorde krijgt WY op bezoek. Zou de Amersfoortse ploeg er in sla gen te winnen, dan wordt haar positie aanmerkelijk verbeterd. Wij zijn van mening, dat de wedstrijd gewonnen kan worden, mits er voor gespeeld wordt. Amf. Boys gaat naar de Stichtse. Hier verwachten wij een gelijk spel of een kleine overwinning van de gast heren. QuickNijenrodes is een zeer be langrijke wedstrijd. Evenals Amsvorde kan Quick zijn positie aanmerkelijk ver beteren. als er gewonnen wordt. Of dat mogelijk is7 Wij wagen ons niet aan een voorspelling. SEC wint in Soest ongetwijfeld van Het is in de derde klasse C van de K.N.K.B. moeilijk vermoedens uit te spreken over een eventuele uitslag van een te spelen wed strijd. Wij hebben dit ondervonden met Soesterkwartier, dat van een zwak ke tegenstander verloor en één der sterksten met een nederlaag naar huis zond. Niet alleen met Soesterkwartier is dit het geval maar ook de andere ploegen zorgen voor verrassingen. Dit heeft de Baarnse Giraffes moe ten ondervinden, dat een 21 ne derlaag van B.E.P. te incasseren kreeg en daarmede de eerste plaats moest afstaan aan Victoria. B.E.P. neemt nu de derde plaats in. En de drie volgende plaatsen worden met Soesterkwartier gedeeld Zondag a.s. moet Soesterkwar tier naar Haarlem en zal daar Animo Ready ontmoeten. De Kaar lemmers beschikken over een be hoorlijke ploeg maar houden even eens van verrassingen. Van de Pur- merenders werd bijvoorbeeld met niet minder dan 71 verloren. Hoe Soesterkwartier nu Zondag tegen de Haarlemmers zal spelen? Wij weten het niet. Krachtsversclnl zoal deze bestaat is zeer ge ring, dus het meest voor de nand zou een gelijk spel liggen. Toch zullen wij ons niet aan een voorspelling wagen en maar liever de uitslag afwachten. Wat wij wel weten is, dat Soesterkwartier door de twee achtereenvolgende over winningen een groot zelfvertrou wen heeft gekregen en dat Animo Ready van een Soesterkwartier in zon stemmineg nog niet gewonnen heeft. Zowel het eerste heren- als het eerste dameselftal van ..Amers foort" gaan Zondag verre reizen maken. De heren gaan naar „Con cordia" in Haarlem. Vorige weetc hebben onze stadgenoten hun eer ste overwinning behaald, doch dit maal zijn we niet optimistisch. Al is de plaats van „Concordia" op ae ranglijst niet gunstig, de overwin ning van vorige week op Aalsmeer zegt toch wel iets. Het is voor on ze stadgenoten een zware opgave Het eerste dameselftal is blijk baar op de goede weg. De dames hebben nu al twee achtereenvol gende overwinningen behaald, doch ook haar staat Zondag een zware wedstrijd te wachten. Zij gaan naar „Vriendschap" te Tuindorp-Oostzaan. Vriendschap leverde vorige week dezelfde pres tatie als Concordia bij de heren. Zij sloeg de dames van B.H.C., die aan de kop gaan, op eigen ter rein met 01. Onze stadgenoten zijn verzwakt door het niet mede spelen van mej. Menger. Verder wordt er gespeeld: Heren: U.H.V. IIAmersfoort II. A.A.V. IIAmersfoort III. Dames: Amersfoort IIAthleta I. N.S.C. IAmersfoort II. AAVBHC AAV I ontvangt Zondag het sterke BHC uit Bussum. Het kan dus spannen aan de Rubensstraat, temeer, daar de athleten van plan zijn hun vereniging bij het 15-jarig bestaan in 19*19 de kampioenstitel aan te bieden. AAV II ontvangt Amersfoort III. Biljarten Voor de competitie van de Neder landse Biljart Bond, district ..Eem land'" zijn voor de week van 18 t.m. 23 October de volgende wedstrijden vastgesteld: Cadre-klassc: 19 Oct. Ons Genoegen ICentraal I •22 Oct. Verg. Wagen I—Gouden PI. I Eerste klasse libre: 18 Oct. Verg. Wagen IITheomien I 18 Oct. Nieuwe Kei IGouden PI. II 20 Oct. Leusderkw. IZonneheuvel I 20 Oct. Ons Genoegen IISoestdijk I Tweede klasse libre A: 18 Oct. ODL ILeusderkwartier II 18 Oct. Metropole IIAnimo I 21 Oct. Centraal IIOns Gen. III 22 Oct. Oosterpark I—Verg. W. III Tweede klasse libre B: 19 Oct. DOS I—Metropole III 19 Oct. Gouden PI. III—Nwe. Kei II 20 Oct. Middel wijk I—KOT I - Derde klasse libre A: 18 Oct. Theomien IICentraal III 19 Oct. ODL IIOns Genoegen IV 19 Oct. KOT II—Soestdijk II 21 Oct Verg. W. IVMetropole IV Derde klasse libre B: 18 Oct. Zonneheuvel IIODL III 18 Oct. Animo IITavenu I 19 Oct. Leusderkw. IIIOns Gen. V 20 Oct Nieuwe Kei IIIMetropole V Derde klasse libre C: 20 Oct. DOS IILeusderkwartier IV 20 Oct. Oosterpark IIKOT III 20 Oct. Animo IIIMiddelwijk III 22 Oct. Centraal IVZonneheuvel III Competitie-uitslagen De uitslagen van de in de afgelo pen week gespeelde wedstrijden voor de Nederlandse Biljartbond, district „Eemland", zijn als volgt: Cadre-klasse: Vergulde Wagen ICentraal I 42 Gouden PI. IOns Genoegen I 60 Eerste klasse libre: Nwe. Kei ILeusderkwartier I 26 Theomien IMetropole I 44 Soestdijk IZonneheuvel I 44 Gouden PI. IIOns Genoegen II 80 Tweede klasse libre A: Ons Genoegen IIIMetropole II 62 ODL IVergulde Wagen III 80 Leusderkw. IIOostcrparlc 1 44 Centraal IIAnimo I 44 Oosterpark IODL I 44 Tweede klasse libre B: Metropole IIIGouden Ploeg III 80 DOS INieuwe Kei II 80 KOT IMiddelwijk II 26 Derde klasse libre A: ODL II—KOT II Metropole IVTheomien II Ons Genoegen IVSoestdijk I Verg. Wagen IVCentraal III Derde klasse libre B: Nwe. Kei IIIOns Genoegen V 2—6 Tavc-nu IODL III 62 Metropole VLeusderkw. III 62 Derde klasse libre C: Zonneheuvel IIIDOS II Middelwijk IIIODL IV Centraal IV—Leusderkw. IV Advertentie 5—3 3—5 5—3 2—6 2—6 2—6 Geref. Kerk (L. Vrouwestraat) 10 uur Prof. Dr. S. U. Zuidema (De Bilt). 17.30 uur Ds. D. A. Zijlstra. Laurens Costerplein 9 uur dr. N. H. Ridderbos. 17.30 uur Prof. dr. S. U. Zuidema. Tulpstraat 9 uur ds. L. A. Zijlstra. 17.30 uur dr. N. H. Rid- kerbos. Geref. Kerk (Art. 31). Zuidsin gel 10 uur ds. J. A. Vink. Bedie ning H. Avondmaal. 17.30 uur ds. E. T. van de Born. Westerkerk 10.30 uur ds. E. F. van de Born. Be diening H. Avondmaal. 17.30 uur ds. J. A. Vink. Bediening H. A. Geref. Gem. (Stoovestraat) 10 en 17 uur Leesdienst. Woensdag 20 October 19 uur ds. F. Mallan (Bruinisse). Rem. Gem. 10.30 uur dr. Mie- dema. Ev. Luth. Gem. 10.30 uur ds. 't Hoen (Baarn). Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur Gasthuiskerk ds. A Trouw (Den Kaag) Gebouw Speeltuin Soester kwartier 10.30 uur ds. C. J. van Roy en (Amersfoort). Oud Geref. Gem. (Muurhuizen) 9.30 en 17 uur Godsdienstoefening. JDonderdag 21 October 19 uur ds. M. A. Mieras (Krimpen a. d. IJssel). Vrije Evang. Kring 10 uur Ge bouw de Doelen, Havik, de heer Kits (Doorn). 20 uur Appelweg de heer Kits (Doorn). Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. dss. S. Gosses Gzn. Vergadering van Gelovigen 10 uur Eredienst. 17 uur Prediking des Woords. Kerk v. Jezus Christus v. d. Hei ligen der laatste dagen (Varkens- markt 11B) 10.30 en 17 uur. Oud-Katholieke Kerk. Sem. Muurhuizen 10 uur H. Dienst. 17 uur Vesper. Vrije Kath. Kerk 10.30 uur H. Mis. Comité „Levensvragen", geb. Re- gentesselaan 21. 10.30 uur ds. D. A. Zijlstra (Amersfoort). Leger des Heils. 10 uur Gebouw Leger des Heils (Havik 25). Heili- gingsdienst. 19 uur Openluchtsa menkomst t.o. Oude Pol. Bureau. 20 uur Verlossingssamenkomst Ha vik 25. Leider dezer diensten Adj. S. Barteling. Herv. Gem. St. Joriskerk (Hof 1) vm. 10 uur ds. Blok. n.m. 5 uur ds. Gerritsen, n.m. 7 uur ds. Pop (Driebergen). Jeugddienst. Nieuwe Kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. Herfkens, nm. 7 uur ds. Braakman. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) vm. 9 uur ds. Smits, vm. 10.30 uur ds. Koolhaas, nm. 5 uur ds. Kool haas. Gymnasium (Groen van Prinste- rerlaan 33) vm. 10.30 uur ds. Braakman. Kapel Zon en Schild (Utrecht- seweg 66) vm. 10 uur ds. Bout. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utr.- weg 299) vm. 10.30 ds. Vermaas. Jongerendiensten. Kerk (Appél- weg) vm 10.30 uur de Heer M. Germans (inplaats van Mej. I. F. Sierhuis). Wijkgebouw (L. Costerplein 14). vm 10.30 uur de heer H. G. van der Meyden. Gebouw Immanuel (Tulpstr.) vm. 10.30 uur de heer W. de Gans. Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de Heer J. D. P. van Garderen. Vrij:. Christ. Jeuodkcrk. Kerkgebouw Hecrenstraaf. 19 u. Hr. J. Neuteboom. LEUSDEN. V.m. 10 uur ds. Hofstede. V>»NC Successen van Soester postdui venhouders Vanaf Quiévrain, afstand 225 km., werd met jongeduiven een weldadighcidsvlucht gehouden voor het sanatorium „Zonnestraal" Aan deze vlucht namen 6483 dui ven deel. De door „Zonnestraal" uitge loofde lauwertak met medaille werd gewonnen door de heer H. Pohlman te Soest, met de 5e prijs. De medaille, uitgeloofd door Z. K. H. Prins Bernhard, voor de twee eerstgetoonden, werd gewon nen door de heer W. N. Nieuwen- huis, eveneens te Soest, terwijl een medaille uitgeloofd door H.M. de Koningin, voor de drie eerstgetoonden, eveneens ten deel viel aan de heer W. N. Nieuwen- huis, met de 7e, 8e en 28e prijs. „Gouden Ploeg" won van „Ons Genoegen" De Gouden Ploeg ontmoette Vrijdagavond de baby „Ons Ge noegen" uit Baarn in de Cadre klasse, en heeft deze wedstrijd op overtuigende wijze met 60 ge wonnen. Dr; eerste partij ging tussen L. Lankhorst (O.G.) en Ries Stalen hoef (G.P.). Ries kwam pas in de vijfde beurt goed los en noteerde achter elkaar 431240 en 25 en maakte 41 caramboles in de 14de beurt. Lankhorst speelde maar een matige partij en was lang niet te gen Stalenhoef opgewassen. Sta lenhoef beëindigde zijn partij in de 19e beurt met een serie van 42 ca ramboles. Stalenhoef speelde tegen J. de Vries (O.G.) als een kat met een muis. Hij was cr direct uitstekend in en stootte zelfs in de 7e beurt een serie van 57 caramboles bij el kaar. Toen was de stand reeds 146 tegen 55. De Vries speelde een er ge slechte partij en was tegen het sublieme spel van Stalenhoef niet opgewassen. Regelmatig maakte Stalenhoef series van 191319 en 15 en beeindigde zijn partij in 15 beurten. Zijn tegenstander had toen nog maar slechts 84 gemaakt. De partij tussen C. v. d. Burg (O.G.) en A. v. d. Heiden (G.P.) was wel de spannendste van de ge hele avond. Eerst liep Van de Burg uit op v. d. Heiden, doch toen deze in de 11e beurt een serie van 68 caramboles (de hoogste tot dusver in de cadre klasse gemaakt) had gemaakt, kon v. d. Burg zijn stijl van spelen niet terug vinden. Toch maakte hij nog een serie van 37 caramboles en na 12 beurten was de stand 126 gelijk. Dit ging na enige beurten nog gelijk op en na 16 beurten was de stand 140 voor v. d. Burg en 142 voor v. d. Heiden. V. d. Burg maakte toen 7 caram boles en bleef op 147 staan na een gemakkelijke trekbal gemist te hebben. V. d. Heiden rook de over winning en toen hij aan stoot kwam, was hij niet meer te hou den. De moeilijkste trekballen waren hem niet te machtig en hij wist tenslotte de hem nog resterende punten bij elkaar te krijgen en daarbij de overwinning voor de Gouden Ploeg uit het vuur te sle pen. L. Lankhorst (225) 148 19 33 R. Stalenhoef (300) 300 19 40 J. de Vries (150) 84 15 26 P. Stalenhoef (225) 225 15 57 C. v. d. Burg (150) 147 18 37 A. v. d. Heiden (200) 200 18 68 Predikbeurten Ned. Herv. Kerken: Oude Kerk, 10 uur Jeugddienst, ds. B. J. Lie- taert Peerbolte, Hilversum. Oude Kerk, 17 uur, ds. M. Ver kerk. Emmakerk, 10 uur, ds. A. E. Kol- kert, Bunschoten. Emmakerk, 17 uur, ds. E. Groe- neveld. Heeskapel, 10 uur, ds. A. de Bruin, Werkendam. Zonnegloren, 10 uur, ds. D. van Krugten. Eltheto, 10 uur, Kinderkerk. Zaal v. d. Broek, Nieuwstr., 10 uur. Kinderkerk. Evangelisatie samenkomsten: Dinsdag 10 October, 20 uur. Zaal v. d. Broek, Nieuwstr., ds. E. Groe- neveld. Dnderdag 21 October. 19.30 uur, Heeskapel, spreker de heer S. van Gorkum. Geref. Kerken: Julianakerk. 8.30, 10.15 en 17 uur, ds. J. P. Hörchner, Voorthuizen. Wilhelminakerk, 10 en 17 uur, ds. H. v. d. Berg. Maandag 18 October, 20 u., Zaal v. d. Broek, Nieuwstr., ds. A. Brou- 1 wer. Geref. Kerk, Gebouw „Reho- both", Buntweg, 10 en 16 uur, ds. C. v. Ommen, Wezep. Chr. Geef. Kerk, 10 en 16 uur. Leesdienst. Geref. Gemeente: Kleine Rem- brandtzaal, 10 en 17 uur, Lees dienst. Maandag 18 October 19.30 uur, ds. M. Blok. Zeist. Vrijdag 22 October 19.30 uur, ds. Lictenberg, Rotterdam. Ver. Vrijz. Godsdienstigen. Afd. Ned. Prot. Bond, Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan, 10.30 u. ds. L. v. d. Lof, Nijmegen. Doopsgezinde Gemeente: Kerk gebouw Eemnesserweg 63, Baarn, 10.30 uur, ds. A. J. Meerdink-v. d. Ban. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk, 10 en 18 uur, ds. A. G. Haring. Zondagsdienst apotheken Zondag a.s. is geopend apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat 46. Voetbalprogramina Het programma voor de Soester voetbalclubs luidt als volgt: 2.30 uur: SEC I—PVC I 2 uur: Minerva 1BDC 1 2 uur: AchterveldSoester Boys 2 uur: Donar 2SEC 2 12 uur: SEC 3—APWC 3 12 uur: BDC 3Amersf. Boys 5 2 uur: BDC 4Veenendaal 4. Leasden Raadsvergadering Op Woensdag 20 October a.s. zal de raad der gemeente Stoutenburg, om 10 uur v.m. bijeenkomen. Een achttal punten staat op de agenda ter behandeling, o.m. een voorstel tot het verlenen van subsidie ten behoeve van een algemene land- bouwcursus aan de Afdeling Ach terveld van de A.B.T.B. Actie voor de jongens in Indonesië Namens de besturen van de Christelijke Jeugdverenigingen in Leusden wordt op de Protestantse ingezetenen dezer gemeente een beroep gedaan om deze besturen te helpen onze jongens in Indonesië een pakje te doen toekomen. Er wordt vooral prijs gesteld op melk in blik, rolletjes pepermunt, zakdoeken, filmpjes, scheer- en toiletzeep, scheermesjes, postpapier, sigaren, sigaretten, enz. De bedoe ling is om deze artikelen in natura te verzamelen, hoewel natuurlijk geld en bonnen van harte welkom zijn. De pakketjes zijn bestemd voor alle protestanse Leusdenaren in Indonesië, in totaal ongeveer 20 militairen, zodat de genoemde be sturen gaarne zouden zien, dat alle protestantse inwoners naar vermo gen voor dit doel bijdragen. Hntinland Burgerlijke stand Ondertrouwd: Johannes Anto- nius van Rossum en Petronella Wilhelmina Voskuilen. Overleden: Geurt van den Hen gel, oud 79 jaar, weduwnaar van Willemijntje Huurdeman. Medische dienst De Medische Zondagsdienst wordt waargenomen door dr. V/. Verbeek te Hoogland (tel. K 3493260). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglanderveen en Hoevelaken. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Den Ham 17 Oct. 10 uur ds. Jellema. CCD hield controle Door de C.CD. werd controle te Hoogland gehouden op het houden van varkens. Een vijftal personen bleek niet in het bezit te zijn van de nodige vergunningen en hun beestjes werden derhalve in be slag gnomen. SVMMHoogland Reeds thans gaat Hoogland haar eerste retourwedstrijd spelen en' wel tegen S.V.M.M. uit Maarn. Op eigen terrein wist Hoogland de gasten met 3—2 te verslaan. IVouden berg Voor beroep bedankt Ds. P. Bouw heeft voor het be roep naar de Ned. Herv. Gemeente te Veenendaal bedankt. Thans heeft de Ned. Herv. Gemeente te Lexmond een beroep op hem uit gebracht. Predikbeurten R.K. KERKDIENSTEN St. Ansfridus. Jac. Catslaan: H. H. Missen 7, 8.30 uur. (Hoogmis) 10.30 uur. Lof 7 uur. St. Franciscus Xav., 't Zand: 6.30 8 uur. 9.30 uur. (Hoogmis) 11 uur. Lof 6 uur. St. Henricus, Paulus Barstraat I, 7 uur, 8.30 uur. 10 uur (Hoog mis). Lof 6 uur. O. L. Vrouw ten Hemelopn., L. Gracht: 6 30 uur, 8 uur, 9.30 uur (Hoogmis) 11 uur. Lof 6 uur. Medische Zondagsdienst Alleen te raadplegen voor spoed gevallen. Doktoren: A. F. Batenburg, Utrechtseweg 18. Tel. 5358. E. J. G. Mertens zur Borg, Laan tje 7. Tel. 5098. Apotheken: W. A. v. d. Boven- kamp, Utrechtsestraat 45a. telef. no. 3358. Verloskundigen: A. G. F. Perk, H. v. Viandestraat 2. tel. 5086. H. Vernhout, Soesterweg 232, telef. 3374. Het fabrieksschip „Willem Ba- rendsz" van de Nederlandse Wal visvaart is voor de derde expeditie naar het Zuidpool-gebied vertrok ken. De bemanning, wederom onder kapitein K. Visser, bestaat uit 235 koppen, die in Kaapstad als zich ook de boten, die speciaal op de vangst van walvissen zijn ingesteld, bij de „Willem Barendsz" voegen wordt uitgebreid tot 427 koppen. Ook in de komende winter zal aan personen die een uitkering ontvangen krachtens de bepalingen van de sociale bijstandsregeling een brandstoffentoeslag worden verstrekt. Deze toeslag, groot f 2.- of f 1.- per week voor personen, die res pectievelijk minstens 12 eenheden of 6 eenheden brandstof hebben toegewezen gekregen, zal wekelijks boven bedoelde uitkering worden verleend en wel over het tijdvak van 31 October tot en met 30 April 1949. Gecoördineerde defensie in Scandinavië De Noorse, Zweedse en Deense ministers van defensie hebben ge zamenlijk commissies ingesteld die de kwestie van een gemeenschap pelijke Scandinavische defensie moet bestuderen. Advertentie Weinig strafpunten in de KNMV-rit In de beste stemming hebben de deel nemers van de kampioensrit van de KNM.V. Vrijdagavond tussen 8 en 11 uur Valkenburg bereikt. Er waren zeer weinig uitvallers en men beschouwde over het algemeen dit eerste gedeelte, dat liep van Barneveld. Arnhem over Arkel en vandaar langs do dijken naar Grave, als licht. Ook de rest van Grave door het Brabantse en Limburgse land naar Valkenburg werd niet te z*>iar be vonden. ook al was. de duisternis In het begin van de avond wel een han dicap. Het grootste deel van de deel nemers heeft tot dusverre zeer weinig strafpunten Over het algemeen is het oordeel: ,Dat het parcours machtig goed uitgezet is De militaire en poli tie autoriteiten zijn na deze eerste dag zeer tevreden over de prestaties van hun manschappen PUBLICATIE KAMER VAN KOOPHANDEL FABRIEKEN TE AMERSFOORT 1. Voor belangstellenden ligt ter in zage en opgave van de Kammer der Gewerblichen Wirtschaft Für Tirol inzake vraag en aanbod van diverse Oostenrijkse firma's voor compensatie, prijsoverzicht en dergl. Een geregelde toezending van deze gegevens is te verwach ten. 2. Eveneens ligt ter inzage te tekst van het Handelsverdrag tussen Nederland en de Brits-Amerikaan se zóne van Duitsland gesloten. Er zijn bovendien nog enkele exemplaren voorradig, welke zo lang de voorraad strekt op aan vrage worden toegezonden. 3. Aan de adresboeken is toege voegd de Canadian Trade Index 1948. 4. Tevens ligt ter inzage een export- lijst van de voornaamste produc ten van Nederland naar de Ver. Staten van Amerika. Abbckerk, R'dam—Australië. 15/10 te Bombay: Adinda (T). 14/10 van Hong kong naar piadjoe: Albireo. 14/10 vari Rio de Janeiro naar Santos; Aldabi. Buenos AiresR'dam, 14/10 dwars van Pernambuco; Algorab, 14/10 van Ant werpen naar Londen; Alwaki, 15/10 %'an Montevideo te Buenos Aires verwacht; Bacchus. Alexandnc—Pircaus, pass. 14- 10 Kreta; Blommersdijk. New York Londen, pass. 14/10 Scillies; Dordrecht. (Ti. Split—Port de Bouc. pass. 14/10 Sy racuse; Esso Amsterdam (T), R dam— Aruba. 14/10 op 20 mijl N.N.O. van Port land Bill; Friesland. 14/10 van Singa pore naar Batavia; Groote Beer. Bata viaA'dam, pass. 14/10 v.m. Gibraltar; Johan van Oldenbarnevelt. A'damJa va. pass. 14/10 Dondrahead; Leopolds- hcik. KaapstadA'dam. 14/10 te Ant werpen; Mactsuycker. 14/10 van Car- navon naar Singapore: Mcliskerk, 1510 V2n Lagos te Port Gentil verwacht; Mentor. R'dam—Pireaus, pass. 14/10 Oucssant; Oranje. JavaA'dam, pass. 15/10 Gibraltar, wordt 18/10 te Sout hampton verwacht; Paula (T), 14/10 van Telok Anson naar Singapore: Stad Haar lem. Gibraltar—LJmuidcn. pass. 14/10 Ouessant; Van 't Hoff, vermoedelijk 15- 10 laad- cn losklaar te Bona, daarna Batavia; Van Riemsdijk, A'damJava, 15/10 te Aden: Waterman. 15/10 van Soerabava te Batavia: Willem Ruys. R'dam—Batavia, pass. 14/10 12 uur Kaap Bonn. Zuiderkruis.. R'dam—Java. pass. 14/10 Malta; Alcor, R'dam—Porto Alcgre pass. 15/10 Madeira; Alderamin, Bom bay—R'dam. pass. 14/10 Ouessant: Alet- ta (T). 8/10 van piadjoe naar Belawan; Antonia (T). 8/10 van Saigon te piad joe; Barnedrecht (T). 15/10 van R'dam naar Curacao; Blijdendijk. 14.10 van R'dam te New York; Boisscvain, 16/10 van Yokohama te Hongkong verwacht voor een maand oponthoud: Brltsum, 14:110 van IJmulden te New Portnews; Buys Ballot, 14/10 van Baltimore naar Nederland; EJsenburgh, LondenBor deaux, 14/10 te Eordeaux; Ittersum, 13- 10 van R'dam te Calcutta: Kelbergcn, 15'10 van R'dam naar Savona; Leerdam, R'dam—New York, 15 ■10 te Antwerpen; Lawak. 12/10 van Bombay te Cochin: Madoera, BataviaR'dam. pass. 14/10 Socotra: Melampus, Montreal—Ballk Papan. 12,10 te Aden; Murena (T), 13/10 van Mlri naar Sydney. Phrontis 10/10 van Amsterdam te Montreal; Pygmalion 11/10 van Para maribo te New OrleansRiouw 17/10 van Belawan te Colombo verwacht: Rondo 12/10 van Hampton Roads naar New York; Roltl Marseille-Galveston pass. 14/10 Keywest: Sandenburgh 14/ 10 n. Rotterdam te Bordeaux: Tibia (t) 12/10 van Hongkong naar Poeloc Sam- boeTjlpondok 13/10 van Brisbane te Sydney; Unie Kustvaarder 12/10 van Colombo naar de Maladivcn Eil.Veen- dam 20/10 v.m van New York te Rot terdam verwachtWoensdrccht (t) 17/ 10 van de Thames te Curagao verwacht; Zwijndrecht 12/10 van Lagos naar Lo me: Alcinous Macassar-Amsterdam pass. 15/10 Vigo; Jacob Cats Baltimore- Rotterdam pass. 15/10 Beachy Head Kota Gcde Rotterdam-Java pass. 15/10 Kaap Bon; Malvina (t) Port Pirlc-Miri 15/10 400 mijl west van Adelaide Roe- blah New York-Java 15/10 te Suez Stuyvesar-t 14/10 van Trinidad naar Paramaribo. Rijnkerk 16/10 van Syd ney te Melbourne verwacht. KENNISGEVING De Gedeputeerde Staten van Utrecht maken bekend, dat_zij op 16 November 1948 te 10 uur, ten Provinciehuize. Achter St. Pieter No. 20, te Utrecht, in openbare ver gadering zullen behandelen het be roep inzake de vaststelling voor 1948 van het in de gemeente Ab- coivde geldende bedrag per leerling, als bedoeld in artikel 101, vijfde lid, der Lager-Onderwijswet 1920. Schoorsteen- kantoor bureau- en keuken- Steeds nieuwe modellen voorradig rHEATRE TEL. 4632 }J|({: Amslerd. Toneel Gezelschap j Een BUITENGEWONE' VOORSTELLING van EVREINOFF's VAN HET GELUK Charlotte Kohier Albert van Dalsum Louis Saalborn Paul Huf Frits van Dijk Langestr. 26 - Tel. 4055 Patrijs, W.L.; Reds; Barnv.: 5 mnd. ƒ9.50; 6 mnd. 10.50; Khaki Campbell eenden a/t de leg 6.50; Wit Indische loopeenden, 6 mnd., 9. WL, br. '47. ƒ5.50; Andere rassen 7. Koppelweg 169 b - Zeist. en zeer vele anderen. BALLET o.l.v. HANS SNOEK ag Uit de pers...... Een boeiende voorstelling van een merkwaardig stuk. DIK Prijzen van 1.50 tot 4.50. Plaatsbespreking van JJ gg Woensdag 20 Oct. af van 10—12.30 cn 2—4 uur. (Ook telef. 4632). jj ^5 Na afloop stadsbussen in alle lijnrlchtlngen. Uw brandpant in deze krant wordt gelezer in stad en land Dit najaar geen m tintel zonder BONT WIJ BRENGEN o.a.: PERSIANER, zw. en br. ZILVERVOS BLAUWVOS ROODVOS ILTIS en OPOSSUM PETIT GRIS en ZOBELFEH. Onze voskragen zijn zeer gewild en niet duur. Vosgarnering in allerlei uitvoering. LANGESTRAAT 49 - Afd. Pelterijen. /Jlf Ueeu Srèi'BeNT, ome sportartikelen stellen nooit teleur! WONINGRUIL Woningruil Amersfoort- Alkmaar. Aangeboden huis 4 kamers, keuken met tuin te Alkmaar, ruilen voor huis Amersfoort. Brieven aan G. Mazereeuw. Wester- kolkstraat 12 Alkmaar. 9773 tik- woord méén jq ce^ TE KOOP GEVRAAGD Wreehhchesir. 59 CbnetufaaKb Herenrüwiel z.g.a.n. en z g.a.n damesmantelpak m. 40. (grijs). Schimmelpen- nickstiaat 35. Te koop gevr.: Soemba-, Endeh-, Flores- en an dere Indische weefsels, Ind zilverwerk, kains, sarongs. Bali beeld houwwerk. enz. Geen Indisch koper, Heinsius- laan 13, Amersfoort. 9823 TE KOOP AANGEBODEN Aquarium, 85-45-45, geheel compleet met standaard en lichtkap. Persijnstr. 11. 9857 Poppenwagen, voorc -.rl2" pits gasstel, crème kinderle- dikantje en wieg. Na 7 uur. Puntenburgerlaan 1. 9856 Blauw fluwelen mantel, met grijs bont, lengte 105 en 2 bruine mantels, 1 paar da mespumps, maat 40, 1 paar nerenrijglaarzcn. maat, 44 en l panr werkschoenen m. 42. Persijnstraat 11 9855 2 grote salamanderka- rhels cap. 320 m3, nieuw, J. J v. d. Heuvel, Weverssin gel 18. Tel. 5095. 9836 1 Damesrjjwiel, in zeer goede staat en 1 dames- sportrijwiel z.g.a.n. Frank, linstraat 92 9753 TE HUUR GEVRAAGD Dame van zeer goeden hui ze b.b.h.h. vaak afwezig, zoekt gestoff. kamers of vrije etage mod. comf. Br. onder No. 9801 bur. van dit blad. Voor autorgles A. v. Nie. Inlichtingen Lissone-Linde- man, Varkensmarkt, Amers foort. Tel. 5637. Gedipl. In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 9815 Met spoed gevraagd net kosthuis. Aanbiedingen: Stoomververii ..Actief". Nij verheidsstraat 16. 9864 Dansstudio Dan Bearda. privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio. Utrechtseweg 89. Amersfoort. Tel. 4456. 9816 PERSONEEL GEVRAAGD Gevr. lx per week een werkster. L. J. Luycx Zn. Langestraat 49. 9852 Gevr. apothekers-assisten te. Vermeer apotheek. Ver meerstraat 124 A'foort. 9825 Terstond gevraagd be kwame kleermakersknecht. goed loon en sociale verzor ging, vast werk en een thuiswerker. Aanmelden: Bernulfusstraat 35, tel. 4880 9779 PERSONEEL AANGEB. Dame vraagt thuiswerk (onverschillig wat). Br. ond. no. 9850 bur. van dit blad- Enigszins bej. dame, goed gezond, erv. huishoudster, z. z-g.g. in huishouding van heer of dame of kl. gezin, '.egen kleine vergoeding, hulp van werkster. Br. ond. no. 983S bur. van dit blad LESSEN Eerste Amersfoortse Auto rijschool. G. v. d. Hooff, ge dipl. instructeur. W. van Mecbelenstraat 26. Tel. 5381. 9822 Pianoles aangeb, voor be ginnelingen. Br. ond no. 9851 bur. van dit blad. Met Uw pen in de klem? Ga naar Lem, Die lapt 't aem. 9813 U behoeft niet ver te lopen bij Slagter kunt U alles ko pen Lederfournitur'en, H. C. Slagter, Arnhemseweg 38. 9839 Geboortekaartjes. De mooi ste sortering vindt U bij drukkerij Bouman, Lange Gracht 28. Tel. 4425. 9837 Voor lederfournituren is Uw aangewezen adres: H. C. Slagter. Arnhemseweg 38. 9840 Keep your body fit. Volgt deze winter een Jiu-Jitsu cursus, 20 lessen, le graad. A'foortse Sportschool. W. Boersma. Plantsoen (Z10. Tel. 5477. 9800 Amaf Gasradiatorcn. Ant. M. M v. Loon, Loodgieters- bedrijf. Weverssingel 11. Tel. 6865, A'foort. 9802 Kroontax Tel. 5404. 9808 Uw bril gebracht, klaar terwijl U wacht. Coen Uding, Leusderweg 10 9810 Met Uw pen in de klem" Ga naar Lem, Die lapt 't iem. 9811 Belastingadviezcn voor particulieren en bureaux, cursus voor belastingrecht, eerste bespreking kosteloos. Bruining, gewezen inspec teur rijksbel. Voltastraat 6. A'foort. Tel. 4578. 9821 Haarverliesm. Instituut voor haaronderzoek. Kosiel. inlichtingen en eventuele ge nezing daarvan. Een brief kaart met uw naam en adres Lan I.HV., w i,ie Concor dia 87a, R'dam is voldoende. 9824 Amaf Gasradiatorcn. Ant. M. M. v. Loon. Loodgieters- bedriif. Weverssingel 11. Tel. 6865, A'foort. 9803 Kroontax, Tel. 5904. Ogen willen: Udings bril len. Coen Uding, Leusder weg 10. 9809 Met Uw pen in de klem? Ga naar Lem, Die lap 't hem. 9812 Stofzuigers, wringers, was machines Uw adres: P. Hoogmoed, Nicasiusstraat 8. 9806 Voor een goede foto, voor Uw amateurwerk, voor het vernieuwen van verbleekte portretten, voor vakkundige reparatie aan Uw toestel: Portretspecialist de Smalen. 9817 Lecsbibl Gcz. W. Scheick, Hobbemastraat 23. 10 ct. per deel. Alle kantoorbenodigd heden en schrijfbehoeften. 9819 Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben een grote sor tering nieuwe modellen. Maison Moderne. Utrechtse straat 21, A'foort. 9818 Uw adres voor Tabak, Si garen en Sigaretten is: W. Hendriksen, Soesterweg 466 hoek Hulststraat, A'foort. 9820 Uw fiets defect? Wij hel pen direct. Rijwielhandel P. Hoogmoed, Nicasius straat 8. 9805 „Spido" Copieer- en type inrichting, Kantoorboek handel Bergstraat 47, tel. 3298. Schrijf- en telmachi nes te huur. 9782 Sigarenmagazijn F. Bas- tinck is verplaatst naar Utrechtsestraat 30. Volop sigaretten. 9742 G. Fris, Langestraat 137. tel. 4765. Stofzuigers f 2.50 per week; wringers f 1.50 per week. Doe het nu. 9732 Het Koopjeshuis is het aangewezen adres voor in- en verkoop van 2e hands meubelen. Krommestraat 27 A'foort. Komt U ook eens kijken? 9341 Een aardig verjaars geschenk. 14 Kinderop namen aan huis met kunstlicht in album 7.50. Trouwreportages, Archifoto. Rubensstr. 79, Amersfoort. Tel. 3070. 9814 800:verkrijgbaar, zon der borg voor iedereen, Rente 5%. Aflossing 10. p. maand. Ook grotere be dragen. Vraagt inlichtingen. Br. no. 9860 bur v. d. blad. Atelier „Fleurette" voor alle soorten borduurwerk Vlug gereed. Zuidsingel 35, Tel. 3521. 9863 Besteedt Uw geld zo voordelig mogelijk, Voor weinig geld installeert U 2ich geheel naar wens. Het Koopjeshuis, Krommestraat 27 A'foort. 9842

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4