Een keur van artikelen Amersfoartse Kunsthandel Wat Prinses Wilhelmina ten geschenke kreeg De Algemeene Kunstzijde Unie N.V. Tsjang rekent op acht jaar oorlog RECEPTJES VAN DE DOKTER Advertentiën Ka 11 eveen MELKSTELliEN Willenborg LEDERWAREN GRATIS Echt lederen Schooltas VAKKENNIS NIET VEREIST: 1. MEISJES en TEXTIELARBEIDERS 3. ENKELE ARBEIDERS voor buitenwerk enz. 2 bekwame chef wikkelaars le wikkelaars halfwas wikkelaars leerling wikkelaars Courantenreclame is niet te vervangen Expositie in het Paleis op de Dam (Speciale correspondentie) Toen haar jubileum naderde, vroeg Koningin Wilhelmina geen geschenken te zenden, doch het geld te storten in het kankerfonds. Toch kwamen er ettelijke geschen ken, maar ook die heeft Prinses Wilhelmina dienstbaar willen ma ken voor het kankerfonds: zij zijn van Maandag f tentoongesteld in de troonzaal van het paleis op de Dam, v/aar ieder ze voor één kwar tje mag bekijken. De geschenken variëren van uiterst kostbare officiële cadeaux het Grootkruis van de Leopolds orde met zijn ta'loze brillanten en zijn prachtig émail moet een kapi taal waard zijn tot geschenken, die geen enkele handelswaarde hebben, en die toch door Prinses Wilhelmina minstens even zeer, zo niet hoger gewaardeerd worden. Een versleten zakpotlood is niet veel waard, maar als aan dat pot lood de geschiedenis van twee ge slachten uit één familie vast zit, is het afstaan ervan aan een jubile rende vorstin een daad van grote liefde en bewondering. De noten, waarmee jongens in Indonesië de houten kist voor hun gedenkboek hebben versierd, heb ben zij waarschijnlijk zó kunnen oprapen, maar die noten zijn kost- laar geworden, omdat de jongens er avonden weken aan hebben zitten snijden, voor zij op de kist bevestigd werden. Prinses Wilhelmina zal kostbaar der schilderijen bezitten dan de aquarel, welke het gezamenlijk personeel haar ten geschenke gaf, maar toch krijgt deze aquarel een ere-plaats in haar particuliere ver trekken, want deze aquarel heeft een geschiedenis. Tot de geschenken behoren hand werken van vrouwen uit alle delen van het Nederlandse rijk, die aan stonds de bezoeksters van de ten toonstelling in vervoering zullen brengen. Handwerken van een fijnheid ah wij niet meer voor mogelijk hadden gehouden. Eén van de origineelste geschen ken heeft de Utrechtse gids H. A Linnenbank gezonden. Die heeft sinds 1 Januari van dit jaar aan ieder, die hij rondleidde, verzocht hem een kaartje te geven met een wens of een opdracht voor Konin gin Wilhelmina. Al die kaartjes heeft hij in een album bijeen ge plakt en bij het jubileum aan de Koningin gezonden. Er zijn geluk wensen bij uit alle delen van de wereld: van mensen met algemeen bekende namen en van mensen, die buiten hun eigen kring niemand kent. Haastig gekrabbelde kaartjes Het schoolschrift van Piet Abbing Het. mooiste geschenk dat Ko ningin Wilhelmina ter gelegen heid van haar regeringsjubi leum ontving was.... ja, dat is moeilijk te zeggen, maar van de cadeaux die haar ongetwijjeld het meest hebben ontroerd is ongetwijjeld het blauwe school schrift van Piet Abbing uit Utrecht, 'n doodgewoon schrift met etiketje waarin Piet. aller lei foto's uit kranten geknipt, welke betrekking hadden op het Koninklijk Huis. heeft geplakt. Met zijn mooiste hand heeft hij er zelf bi? geschreven wat het was. Zo kreeg Piet een al leraardigste verzameling, waar op elke schooljongen trots zou zijn. Hij versierde de bladzijden met aardige tekeningetjes en zou het ongetwijfeld zijn leven lang hebben bewaard als hij het nietals jubileumge schenk aan H.M. Koningin Wil helmina had gezortden. waarop men z.et, hoe de schrijver zich heeft ingespannen. Mejuf frouw J. Geldens laat ons dit al bum speciaal zien als een van de geschenken, die getuigen van een grote liefde en toewijding. Een deel van de geschenken wordt na de tentoonstelling opge borgen, maar Prinses Wilhelmina is voornemens juist die persoonlijke kleine geschenken ir haar onmid dellijke omgeving te houden en al les, wat zich daartoe leent de handwerken, de dekens, de paarse cape van Zuid-Afrikaanse struis veren ook werkelijk in gebruik te nemen. De bonbons, die de in houd vormden van een mooie hou ten kist, zijn reeds verdwenen in de mondjes \an gra0e kleinkinde ren! De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10-12 en van 2-5 uur: het voornemen is haar gedurende de week van 8-13 November open te stellen, maar die termijn kan zo nodig verlengd worden. Wij zijn ervan overtuigd, dat dit nodig zal zijn! Chinese dollar daalt snel in waarde Zonder de betekenis van de ne derlagen van zijn legers in Noord China te verkleinen. Tsjang Kai Sjek sprak van de ernstigste neder lagen in de gehele Chinese burger oorlog. heeft de maarschalk noch tans het vertrouwen uitgesproken, dat het hem zal lukken in een strijd, die acht jaren zal duren de com munisten de eind-nederlaag toe te brengen. De enige hoop op vrede in China, zeide de maarschalk, is ge logen in de nederlaag der commu nisten. Tsjang kondigde tevens maatregelen aan ter verbetering van de economische situatie van China. In scherp contrast tot deze me dedeling staat het bericht van Reu ter uit Sjanghai, dat aldaar paniek heerst onder de vijf millioen per sonen tellende bevolking door de onmogelijkheid rijst, het Chinese volksvoedsel te kopen. Handelaren weigeren rijst af te leveren. De waarde van de Chinese gouden dol lar daalt snel. Juist dezer dagen was de Chinese nationale bank begon nen met de uitgifte van bronzen centen. De uitgifte is echter stop gezet. daar hamsteraars de centen opzamelen, die ze aan kóperhande laren verkochten met een winst van bijna driehonderd procent. Tegemoetkoming houders van geblokkeerd geld In zijn Memorie van Antwoord aan de T\veede Kamer met betrek king tot het wetsontwerp tot af wikkeling der geldzuivering deelt de minister van financiën mede, dat ter gemoetkoming aan 1e wensen van vele leden der Kamer de grens waar beneden geen machtiging no dig is tot omzetting van een ge blokkeerde rekening in een optie rekening wordt vei-hoogd van 500 tot 1000. Hij vertrouwt, dat hier mede een belangrijke vereenvoudi ging zal worden bereikt. Voorts stelt de minister vast, dat thans een situatie is bereikt waar- bij het gevaar voor inflatie als ge weken kan worden beschouwd. De labiele toestand waarin onze finan ciën nog verkeren laat echter geen versnelde deblokkering van tegoe den toe, daar hierdoor nieuwe in flatoire krachten tot gelding zou den kunnen komen. Deze zouden dan het zo juist verkregen even wicht weer verstoren. Zarah Leander toch naar Duitsland? De bekende Zweedse filmster en zangeres Zarah Leander, die tij dens het Derde Rijk in Duitsland vele invloedrijke vrienden had, zal een vergunning krijgen om een concertreis door Duitsland te ma ken. Onlangs verscheen in de Duitse couranten de mededeling, dat de Britse bezettingsautoriteiten de vergunning op grond van vei ligheidsoverwegingen hadden ge weigerd. Uitgaven voor onderwijs onaangetast Uit de memorie van antwoord op de financiële beschouwingen der Tweede Kamer halen wij o.m. de volgende punten aan: De minister zal zo spoedig mo gelijk aan de Tweede Kamer een overzicht verstrekken van onze ae- viezenpositie. De sterkt* van ons leger moet blijven binnen het toegestane bud get, hoewel de regering meent, dat buitengewone omstandigheden kun nen dwingen hiervan af te wyken. De verlaging van de subsidies op levensmiddelen maken een vermin^ dering op het nadelig saldo van het Landbouw-egalisatiefonds met 40 millioen mogelijk. De regering heeft geen enkel voornemen de uitgaven voor sociale doeleinden, en voor onderwijs en volksontwikkeling te verlagen. De minister ziet er van af dertig procent opcenten te heffen op de vermogensbelasting. Voor de verschillende departe menten en andere rijksdiensten zijn op het ogenblik 2524 auto's in ge bruik en 422 chauffeurs in dienst. Schade Paleis Noordeinde bedraagt f 380.000 _•-) n De brand, die enige maanden ge leden het paleis aan het Noord- einde in Den Haag teisterd^heeft daar een schade berokkerithVvan 380.000. Voor het volledig herstel is nog geen geld aangevraagd. Men heeft zich beperkt tot enkele nood zakelijke verbouwingen, die het pa leis weer in een bruikbare staat hebben gebracht. Dit heeft 50.000 gekost, zo lezen wij in de memorie van antwoord over de financiële beschouwingen der Tweede Kamer De restauratie van het Paleis op de Dam wordt uitgevoerd onder lei ding en toezicht van een speciaal daartoe ingestelde commissie. Uit gaande van een in 1939 opgemaakt plan zou de totale restauratie nu nog rond 7.000.000 kosten. De re gering overweegt echter, in hoe verre op deze uitgaven kan worden bezuinigd. De herdenking der doden van twee wereldoorlogen zal dit jaar op Za terdag 13 November geschieden. Het Nederlands Oorlogsgravenco- mité heeft ter gelegenheid van poppyday een affiche uitgegeven, waarin de oude belofte van de lste wereldoorlog wordt uitgebeeld „Als in Vlaanderen de klaprozen bloeien, zullen wij hen gedenken." Belastingdruk op bedrijven wordt minder De regering heeft al meermalen betoogd, dat een verlaging van de belastingen op bedrijven nodig is. Blijkens haar memorie van ant woord op de financiële beschouwin gen der Tweede Kamer zijn enkele concrete maatregelen thans in voor bereiding. Zo zullen waarschijnlijk de fiscaal toelaatbare afschrijvin gen worden verhoogd voor bepaal de soorten bedriifsmiddelen. Tevens zullen waarschijnlijk de belasting vrije reserveringen worden vervan gen door een andere, eenvoudiger methode van verliescompensatie. Lid van Amerikaans congres beschuldigd van fraude Onder beschuldiging van knoeie rijen ten nadele van de staat zal binnenkort het lid van het Ameri kaanse congres. J. Parnell Thomas zich moeten verantwoorden voor de federale grote jury. Parnell Tho mas. een verwoed aanhanger van Dewey, heeft veel bekendheid ver worven als voorzitter van de com missie voor on-Amerikaanse activi teit, dat vele werkelijke en ver meende communisten beschuldigde van misdaden tegen de staat. Tho mas zou volgens de dagvaarding sa larissen hebben geïnd van perso nen, die volgens zijn verklaringen diensten verrichten voor de Ameri kaanse overheid, zonder dat zulks in feite het geval was. De maximum straf op dit soort vergrijpen is 42 jaar gevangenis straf. ^'as-industriëlen tegen hun vakgroep Vijfhonderd wasindustriclen georga niseerd ln de VEWI (Vereniging voor de Waslndustrte). hebben een telegram gestuurd aan de minister van Economi sche Zaken waarin zij zich uitspreken tegen hun vakgroep en pleiten voor de komende publiekrechtelijke bedrijfs organisatie, waardoor zij de gelegenhctd krijgen ..eign lot ln handen te nemen en zelfstandig een organisatie op te bou wen. welke niet van boven af ls opge legd". ..De vakgroep." zo luidt het tele gram verder ..schijn* nog niet te be grijpen, dat wij thans wederom in een democratisch staatsbestel wensen te leven." P)E eerstkomende vier weken zullen beslissen of de wilde binnenvaart in Nederland nog een toekomst heeft of niet. Dat is kras gezegd en een beetje overdreven is het misschien wel. Zeker is, dat deze dagen van het allergrootste belang zijn en dat nu bev/ezen zal worden, of het binnenschip de strijd tegen spoor en auto aan kan of niet. Wat is er aan de hand? In de laatste jaren is het ver voer van kunstmest van Limburg uit per binnenschip afgenomen. Niet omdat het Stikstofverkoop kantoor, dat dit vervoer regelt, zo graag per spoor vervoert, even min omdat de productie is terug gelopen, integendeel. De reden v/as dat het Stikstofverkoopkan toor het risico niet meer wilde ne men, op de schippers te rekenen. Zij boden geen vervoerszekerheid en de verlader was er een beetje huiverig van, met een onzeker vervoersapparaat ln zee te gaan. Volkomen begrijpelijk. Nog al tijd zijn er schippers, die kieskeu rig reizen afwijzen omdat de la ding hun niet aanstaat of omdat zij liever naar een andere bestem ming varen. Maar zo dik ligt het vervoer niet meer opgeschept en als de schipper al te veel noten op zijn zang heeft en alleen vaart wanneer het hem zint, gaat de verlader naar het spoor, dat mis schien wat duurder is maar waar hij van op aan kan. Dat is hem best wat meer vracht waard. Niet alle schippers zijn zo. En kelen v/el en die bederven het voor de anderen. Het zag er naar uit, dat In de toekomst alle kunstmest uit Lim burg per spoor vervoerd zou wor den. De binnenkort te bouwen op slagplaatsen voor kunstmest door het hele land zouden niet aan het water, maar aan de spoorlijn ko men. De kans was groot dat de andere verladers aan het Stikstof verkoopkantoor een voorbeeld zouden nemen en eveneens meer vervoer naar spoor en auto zou den doen afvloeien. Het zou voor de v/ilde binnenvaart in Neder land een ramp geweesj, zijn. P)E schippersorganisaties, sa- menwerkend in de binnen kort definitief op te richten Stich ting Watertransport, hebben on middellijk de koe bij de horens ge vat en zijn in Limburg gaan pra ten. Zij hebben de leiding van het Stikstofverkoopkantoor ervan we ten te overtuigen, dat het raad zaam is, nog een proef te nemen. Zij konden daarbij wijzen op de grote instemming, die de plannen aangaande Watertransport bij de schippers hebben gevonden. En het is juist Watertransport, die de schippers verplicht (een verplich ting, waaraan de schippers zich vrijwillig onderwerpen) vervoers zekerheid te bieden. Men heeft de schippersorgani saties toegezegd, dat als deze proef lukt, minstens 20 000 ton kunstmest per maand per schip vervoerd zullen kunnen worden. In de toekomst zal deze hoeveel heid nog groter worden want de productie van kunstmest wordt uitgebreid, ook die in IJmuiden en de fabriek te Sluiskil is in her bouw. De proef is gelukt als de schip pers kans zien, voor de winter ieder minstens twee reizen, in het bijzonder naar het Noorden te maken en zo op de snelste wijze grote hoeveelheden kunstmest naar de plaats van bestemming te brengen. \7 ANDAAG hebben de schip- V persorganisaties een drin gende oproep tot de schippers ge richt om mee te helpen, deze proef te doen slagen. Zeer terecht zeg gen zij: daarmee zullen wij niet alleen het belangrijke kunstmest- vervoer voor de schipperij behou den, daarmee zullen wij tevens opnieuw onze naam vestigen als snel en betrouv/baar vervoers apparaat. Onze positie op de ver voersmarkt zal zeer verstevigd worden en wij behoeven niet meer af te wachten, wat spoor, auto en beurtvaart voor ons laten liggen. De slag om meer vervoer ls be gonnen. De schippers hebben het in eigen hand, deze slag te win nen. Als zij nu maar aanpakken en niet met de handen in de schoot blijven wachten tot er meer ladingen komen, die mis schien prettiger te vervoeren zijn dan kunstmestl Het zou goed zijn als de schip pers deze slag wonnen. Niet om dat het goed zou zijn als auto, spoor en beurtvaart een klap zou den krijgen. Met die klap zal het best meevallen want voor hen blijft er ruimschoots voldoende over. Maar het is economisch vol komen gezond, in een waterland als het onze, dat een zo goedkoop en effectief vervoersapparaat als de binnenvaart volop werk heeft. Dat spaart deviezen, dat spaart duur auto- en spoormaterieel. En het helpt een nijvere bevolkings groep aan een boterham. OBKE ZO nu en dan wordt er wel eens gezegd; ik heb van de dokter poe ders gekregen, maar ze krijgen mij niet zo gek ze in te nemen- het is allemaal rommel en eerder schadelijk dan goed voor de gezondheid.. Het lijkt mij wel de moeite waard dit waandenkbeeld te helpen be strijden. Reeds sinds onheuglijke tijd wordt van plantensappen er. ook van delen van het dierlijk lichaam gebruik gemaakt om ziekten te ge nezen. Van deze geneesmiddelen uit de oudheid worden enkele ook nu nog toegepast. Een deel van ons volk meent nu, dat alleen „natuurlijke" geneesmiddelen waarde hebben en verscheidene kwakzalven h«tpen er aan mede de geneesmiddelen uit de apotheek impopulair te maken. hebben als verscheidene kilo's le ver. Reeds in de Middeleeuwen ge bruikte men chemische stoffen zo als bijvoorbeeld zwavel en kwik. Welnu, ook in deze tijd wordt zwa vel, onder andere als zalf bij huid aandoeningen, toegepast en de be kende trekpleisters bevatten lood. Langs chemische weg zijn ver scheidene geneesmiddelen ontdekt, die zeer belangwekkend zijn. Laat mij als eenvoudig voorbeeld noe men het aspirientje. De moderne pharmaceutische wetenschap heeft een toppunt bereikt met de sulfa- midepreparaten, die duizenden mensen het leven hebben gered. Ook salvarsan, ter genezing van geslachtsziekten, is langs chemi sche weg ontstaan. Ehrlich heeft zes honderd proeven gedaan alvo rens dit geneesmiddel werd er kend. Het laatste product van de pharmacie was de penicilline, be reid uit een bepaalde schimmel soort. Natuurlijk, er zijn wel genees middelen, die wel eens onaangena me verschijnselen veroorzaken, maar schadelijk zijn ze daardoor evenmin als bijvoorbeeld eieren of aardbeien, die soms huidaandoe ningen veroorzaken. Wie de genees middelen uit de apotheek afwijst, moet echter ook geen kop koffie drinken en ook geen sigaret roken. Zijn geneesmiddelen onschadelijk? Laat mij u zeggen, dat de meeste geneesmiddelen, die artsen voor schrijven eveneens van planten en van dierlijke lichaamsorganen af komstig zijn. Nemen we om te be ginnen het hoestdrankje, dat we in deze tijd van griep veel gebruiken; hoestdrankjes zijn grotendeels af kooksels van planten, men voegt er anijs, amonia en stroopjes aan toe. Hartpatiënten krijgen veelal di gitalis, afkomstig van het vinger hoedskruid. De ondervinding heeft geleerd, dat het gebruik van de pure plantensap soms schadelijk- kan zijn. Daarom heeft men twee werkzame bestanddelen uit dit plantensap gehaald en toegepast Vast is komen te staan, dat de al dus vervaardigde poeders minstens even werkzaam en zeker veel min der schadelijk zijn. Een ander geneesmiddel voor hartpatiënten is het strophantin, afkomstig van de in Afrika voor komende plant strophantus gratus. Ook uit deze plant wordt een ge zuiverde oplossing bereid. Er zijn profeten der natuurgeneesmethode, die het publiek huiverig maken door te verklaren, dat deze genees middelen giftig zijn. Zij vergeten, dat talrijke dagelijkse genotmidde len zoals koffie, thee. tabak en ook de colanoot (verwerkt in de coca cola] zuivere vergiften zijn. Het is vanzelfsprekend, dat matig ge bruik van deze dranken geen scha de zal opleveren. Een andere groep van genees middelen wordt onttrokken aan dierlijke organen, zoals insuline, het effectieve geneesmiddel bij suikerziekte. Een veel gebruikt middel is de lever van runderen. Wanneer men 'n patiënt zoveel lever zou moeten voorzetten, zou hij die niet op kun nen. Daarom maakt men gecon centreerde extracten en geeft in spuitingen, die hetzelfde effect Boekbespreking „Inhuldiging 1948" Koningin Juliana heeft in de eerste Septemberdagen vele gedenkwaardige woorden gesproken, die ln haar eed op de grondwet hun hoogtepunt vonden. Wie ln de gelegenheid wil zijn haar redevoeringen nog eens na te lezen schaffe zich het boekje ..Inhuldiging 1948" aan. dat dezer dagen bij het Uit geversbedrijf ..De Spieghel" te Amster dam verscheen. Het werd door de Boek en Steendrukkerij te Deventer op zwaar papier gedrukt. Het omslag van Tine Baanders is uiterst eenvoudig doch smaakvol. In deze uitgave werd een zestal kleurenfoto's van Paul Bes- sem cn Anefo opgenomen, die hoe wel ze niet alle even geslaagd zijn een fleurige illustratie vormen van het boekje, dat allengs aan historische waarde zal winnen. „DE WANDELAAR" WINT AAN WAARDE. Het is goed je van tijd tot tijd even bevrijd te voelen van de zor gen van deze tijd. Deze mogelijk heid biedt o.a. het maandblad „De Wandelaar" een uitgave van A G. Schoonderbeek te Laren. Het door. bladeren van het October-nummer schenkt die bevrijding, omdat de lezer op iedere bladzijde wordt geconfronteerd met de natuur, die zo oneindig veel in ons leven bete kent. De waarde te leren onderken, nen van de schoonheid van bos. heide, polderland en het weidse strand, dat is het doel van dit mooie maandblad, dat ook al dooi de bijzondere keuze van het illustra tie materiaal steeds aan waarde wint. Een keur van medewerkers geeft een inzicht in de gehiemen der natuu.r, die boeiend en kundig worden beschreven. De Veluwe trok veel toeristen Op de Veluwe. ls volgens het Horeca- weekblad, de toeristische drukte niet minder geweest dan het vorig Jaar die van het dagbezoek was ongetwijfeld belangrijk groter ..maar de bedragen, die de gasten besteedden, waren over het algemeen kleiner dan men de laatste jaren gewend was Ook hieruit bleek duldeiijk dat ons volk zuiniger gaat worden" Meer dan vorige jaren vertoefden bui tenlanders op de Veluwe. Veel Belgen, nog meer Engelsen, ook Amerikanen, eveneens veel Denen, verder Noren, Fransen en Zwitsers zochten de zomer residentie op van de Vorstin, die vijftig jaar lang haar land op zo voorbeeldige wijze regeerde. Turkse regering bestrijdt communistisch extremisme Uit Ankara wordt vernomen, dat de Turkse regering een wet heeft voorbereid ter onderdrukking van extremistische activiteit. Dit wets ontwerp richt zich voornamelijk te gen communisten. Het strafwetboek zal worden uit gebreid met nieuwe wetten, die straffen stellen op daden, die ten doel hebben het bestaand regiem omver te werpen. Zingen dat willen wij Het „Koor- en Kunstleven"- Zangfestival 1949, dat in samen werking met de Koninklijke Bond van Gemengde Zangverenigingen in Nederland en het Algemeen Ne derlands Zangverbond in Vlaande ren georganiseerd wordt, trekt zeer grote 'belangstelling. Reeds meer dan 75 koren uit Nederland en Vlaanderen hebben zich voor dit zangfestijn aange meld. De organisatoren besloten om de oorspronkelijk vastgestelde dagen 15 en 16 Januari a.s. met een tweede week-end uit te brei den. zodat nu ook 12 en 13 Fe bruari 1949 in Grand-theater „Gooiland" in Hilversum gezon gen zal worden. Zowel de jonge, nog minder bekende koren als de ensembles met klinkende namen, zullen zich laten horen. Ook de befaamde Wognummers zijn van de partij. LANGESTRAAT 2-4 TEL. 4753 (druipglazuur) Crème van binnen zeer apart. 6 bekers en melkkan f 5.25. UTRECHTSESTRAAT TEL. 4434 22 HEEFT JUIST Vvt KEUZE IN: UTRECHTSCHESTR. 14 AMERSFOORT - TEL. 5294 met voorvak. is toegekend aan Fam. van Loenen, Havik 23. Koopt ook bij Van MAANEN'S LEDERHANDEL «n win een schooltas. S OESTER WEG 214. te Ede heeft plaats voor mannelijk en vrouwelijk personeel van 15 t/m 35 jaar voor de volgende werkzaamheden: 2. Jongelui ter opleiding tot textielarbeider op de BEDRIJFSSCHOOL (vanat 18 jaar). Serieuze werksters en werkers, die prijs stellen op een prettige werkkring met goede arbeids- en sociale voorwaarden, kunnen alle inlichtingen dienaan gaande vernemen: 1. Iedere WOENSDAGAVOND van 18.45 19.45 uur in Café „PETER" te ERMELO. 2. Iedere WOENSDAGAVOND van 20.1 5 21.15 uur in Hotel-Café-Restaurant „De Poort van Kleef", Langestraat te AMERS FOORT. Eventuele buskosten naar en van bovengenoemde plaatsen voor sollicitanten uit de omgeving worden vergoed. Verder bestaat er tedere dag (behalve Zaterdags) gelegenheid tot aanmelding van 8.3010.30 uur aan de Personeelafdeling der fabriek. VERVOER NAAR EN VAN DE FABRIEK VINDT PLAATS PER A.K.U.-BUS vindt U in onze beide geheel gemoderni seerde etalages. Een mooie collectie aardewerk en glaswerk. Nieuwe modellen tassen. De nieuwste Franse bijouterie. Kleinmeubelen. Bezoek hartelijk welkom, behalve van trailers en dergelijke ongewenste liedenl UTRECHTSEWEG 30—38 Wij zoeken voor onze zaak te Groningen en onze fabriek te Meppel: Aangename werkkring, hoog loon. ELECTRO TFCHNISCHE FABRIEK DE VRIES MEPPEL: GRONINGEN- Jan v. d. Boschkade Pelsterstraat 42 tel- 753. tel. 28984. Sollicitaties te richten aan onze fabriek te Meppel De grootste inrichting voor Noord Nederland voor het re pareren van: Electro motoren, Transformatoren, voor hoog- cn laag- spanning, Generatoren en alle electrische apparaten. Uw brandpunt in deze kram wordt gelezer in stad en lanc MUZIEKHANDEL Fa. R. van den BURG Arnhemsestraat. M. Lürsen. grondslagen der mur. theorie. Ernest MuJder. hand boek der harm. leer. Casper Höweler, tijd en muziek. TE KOOP GEVRAAGD Piano of vleugel te koop gevraagd. Brieven, merk en prijs onder no. 2550, bur. U'an dit blad. Laat ua&masM U odL/iso/wi. Gevraagd: Goed onder houden gebruikte piano. Opgave uiterste prijs met vermelding van het merk. houtsoort enz. onder No. 2708 bur. van dit blad. rE KOOP AANGEBODEN Te koop: wintermantel, 4446. 50.en 40 punten; 2 damesmantels. 38. 40 pun ten of geld; goed onderhou den kolenfornuis. 90 x 60. 55.(Küppersbusch); gangloper. 470 cm., plus 115 cm.; vloerkleed. 2 x 3 m. Heiligebergerweg 26. 2699 Te koop z. g. a. n. petro leumkachel f 10.prima herenschoenen maat 40 en 43 f 7.50 p. p.. prima kana rievogels vanaf f 10.-. kleur kanaries vanaf f 15.Na 6 uUiT G. v. Stellingwerfstr. 53. 2702 Aangeboden salamander kachel in zeer goede staat, tegen billijke priis. Suma- trastraat 37 (na 6 uur) 2703 Te koop: Grote woonwa gen met goed Cupion stel. lengte 6 Meter. 2 vertrek ken. W. Sakkens. Nieuw- straat 14. Nijkerk. 2709 Te koop z g a.n. Pick-u.p in grote cassette, tegen elk aannemelijk bod. Maas straat 7. 2706 2 motorbuitenbanden 19 x 2.50 f 15.00. 1 pr. motornig- laarzen maat 44. 1 pr. bnks- handsehocnen. 1 schrijfbu-- reau (tafel). 1 gummikussen 70 x 100 „Sanitas" (water- lucht). 1 pr. herenschoenen maat 41 f 7.50. 1 koffergram met platen. Alles nieuw of zg.an. Adres: Celsi'V!- straat 56. 2707 TE HUUR GEVRAAGD Alleenst. weduwe, ruim mid. leeft., zoekt beneden- of bovenwoning of ongem. kamers met keuken, tegen 1 December of later. Huur prijs 30.p. m. Br. no. 2694 bur. van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd: een meisje of vrouw voor de dag als hulp in de huishouding. Br. no. 2697 bur. van dit blad. Gevr.: een finke werkster voor de slagerij, voor de Donderdag- en Zaterda- middag. H. Verheij. Sta tionsstraat 24. 2698 Flinke leerling gevr. of gevorderde bloemist. Bloe menmagazijn „Dianthus". Leusder weg 192. 2695 DIVERSEN Verlovingskaarten en hiv- wehjkscirculaires worden in fraaie uitvoering geleverd door Drukkerij Bouman, Langegracht 28. Tel. 4425. 2693 Een aardig St. Nicolaas- geschcnk. 14 Kinderop namen aan huis met kunstlicht in album f 7.50. Trouwreportages, Archifoto, Rubensstr. 79. Amersfoort. Tel. 3070. 2691 Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben een grote sor tering nieuwe modellen. Maison Moderne. Utrechtse straat 21, A'foort. 2692 „Ben wanhopig!" zei Me vrouw X. „Kan maar geen geschikt St. Nicolaas-cacleau voor Karei bedenken!" Wanhoop niet. Mevrouw, ga naar Lorjé, daar slaagt Lorjé's Kantoorboekhandel. Utrechtseweg. 2696 Hoektax, dag en nacht geopend, ook voor Uw bui- tenritten. Tel. 6004. Sint Radboudstraat 10. 2647 Nylons zün een rijk bezit. Wij repareren deze vakkun. dig. Binnen 2 uur gereed. „Perfect", Utrechtse Weg 91 2681 Weggevlogen postd. Holland '48. ring 198766. N. Klaassen Langstraat 88 Barnev®!d (G.) VJM

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4