flinke VERKOOPSTERS Metselaars gevraagd Directe Woningruil 2e ASSISTENTEN ADMINISTRATIEVE KRACHT Zoekt alleenvertegenwoordigsr IVO VAN HAREN S Schoenfabrieken N.V. Eens streden Utrechtse ridders tegen Gramsbergse boeren... „Vredesmissie" in Batavia terug Om een oude gevel te sparen Gemeentelijke Publicatie Co u r a ui tem r eca m e is niet te vervangen! BOEKHOUDER, le ADMINISTRATIEVE KRACHT en JONGSTE BEDIENDE Ka 11 eveen KOLENKIT Willenborg OUDERS, SPAAN EN BERTRAM enige HULPVERKOOPSTERS Spoedopleiding Practijk-examens 2e KOOKSTER ASSISTENTE in de Huishouding ONMIDDELLIJKE VERLICHTING EN VERBETERING asthma, neus- .verkoudheid, hooikoorts, bronchitis, en moeilijke ademhaling. BELANGRIJKE BELGISCHE BRON voor de verkoop van baar mineraalwater en limona des in Nederland. Alleen 1ste klas firma's komen in aanmerking. Brieven onder no. 36 aan Publicité Excelsior, 43 Er- nest Allardstraat te Brussel. - - vragen voor hun Filiaal te Amersfoort Nu vindt men resten van hun wapens ,,Er zit goud in de grond bij Gramsbergen." De hele Noord-Oost hoek van Overijsel was de laatste dagen opgewonden over dit gerucht En het was waar' Er was ..goud" uit de bodem geko men en wel een aantal zeer waarde volle voorwerpen van goud en brons en ander belangrijk oudheidkundig materiaal, dat voor de wetenschap zijn „gewicht in goud" waard kan zijn. Deskundigen van het Rijksbureau voor Oudheidkundig Onderzoek, die de vondsten hebben bekeken, waren buitengewoon enthousiast. Burgemeester mr. De Goede meent, dat de grond in Gramsber gen vol kostbare oudheidkundige voorwerpen zit. In de oude stroom- bedding van de Vecht'vond men een kostbare zgn# gulden spoor Vlak hierbij dolf men een stuk van een grote pin op. dat bij nader onder zoek een gedeelte van een zoge naamde „Lange Jan" bleek te zijn: een lange stok van 2 tot 2% meter met aan weerszijden scherpe punten een belangrijk wapen voor de Leusden Groene Kruis Dinsdagavond werd in hotel „De Mof" een propaganda-bijeenkomst belegd door de afdeling Leusden— Stoutenburg van het Groene Kruis. De voorzitster, mej. A. de Beau fort bleek door ziekte verhinderd te zijn en werd vervangen door de penningmeester, de heer P. A. Grootendorst, die in het bijzonder burgemeester Kwint verwelkomde. De heer Grootendorst lichtte uit voerig werkzaamheden en doel van het Groene Kruis toe. Vooral over de arbeid van de wijkzuster, mejuffrouw Prins, weidde spreker uit. Het bleek dat een wijkzuster naast het behulp zaam zijn van zieken en kraam vrouwen ook belast is met de ver zorging van zuigelingen en de be strijding van de t.b.c. De penningmeester bracht voorts naar voren dat het lidmaatschap van het Groene Kruis op ongeveer f 2.60 per lid per jaar komt, wat in tegenstelling tot andere gemeenten laag is. De vereniging telt 375 le den. Een gezelschap van 14 perso nen voerde na deze inleiding „Baanbrekers der wijkverpleging op. Zr. Vermeijden lichtte het stuk toe. Een goochelaar vertoonde zijn vingervlugge kunsten en de samen spraak „Pieternel weet het wel" viel zeer in de smaak. Tenslotte werd een verloting gehouden waar voor een zestig tal prijzen ter be schikking v/as gesteld. Drentse boeren uit de oudheid. Een paar meter verder stiet men op een gevest van een zwaard. „Deze vondsten vertellen iets van het drama, dat zich in het verleden op deze plaats heeft afgespeeld.'' zei de burgemeester. „Hier is een ridder gesneuveld." Op 1 Augustus 1227 is bij Grams- bergen een grote veldslag geleverd tussen de Drentse boeren, gewapend met lange jannen, mest- en hooi vorken en de ridders van de Utrechtse ridderschap. Het was de Nederlandse „Gulden Sporen slag" die tachtig jaar eerder werd gestreden dan de bekende Gulden Sporenslag in Vlaanderen. .De Drentse boeren lokten de ridders in het moeras en versloegen hen. Aan boord van een Amerikaans passagiersvliegtuig, dat gebruikt wordt voor de Commissie van Goe de Diensten, is de Nederlandse „vredesmissie" vandaag uit de re publiek te Batavia teruggekeerd. De leden waren optimistisch ge stemd, doch wensten geen com mentaar te geven op hun bespre kingen. Het vijftal werd bij zijn aankomst begroet door de Neder landse minister van buitenlandse zaken, mr. D, U. Stikker en begaf zich vervolgens naar het paleis voor een conferentie met de Hoge Vertegenwoordiger, dr. L. J. M. Beel. Het lid der republikeinse de legatie, prof. Soepomo, zei dat hij hoopvol gestemd was, ten aanzien van de in D.iogja gevoerde bespre kingen, waarmee zinspelend op een vermoedelijke voortzetting der on derhandelingen. (V. P.). Burgerlijke Stand 1 t/m November 1948 Geboren: Margaretha Theodora van den Hengel dochter van R. H. v. d Hengel en J. G. v. Burgste den. Hendrika Bertha, dochter van J. de Rijke en D. Mulderij. Fran- ciscus Antonius Gerhardus. zoon van J. B. v. Elsdingen en van G. v. d. Hoef. Catharina Johanna, dochter van J. H. Tijmensen en C v. Daatselaar. Gerritje Adriana, dochter van W. Schut en T. Stof- felsen. Soest Politie-voetbal Het tweede elftal var» de Hilversumse politie speelde Dinsdagmiddag op het SEC - terrein de competitie-wedstrijd tegen S P S.V. Veel krachtsverschil was er niet. Soest won met 1—0. Kilima's te Soest Maandagavond waren de Kilima Ha- wailar.s in de zaai van Eemland. Het optreden van dit gezelschap viel goed in de smaak. Ook de medewerkenden hadden de volle belangstelling, zoals .,De Twee Picos"; de imitator Peter Piekos, Frans van Schaik en de twee Neisons. De Kilima Hawaiians ver gastten hun toehoorders op liedjes die zij op hun tourneé door Indonesië heb ben gezongen, terwijl na de pauze eniga cowboy-songs ten beste werden gege ven. Lokhorst exposeert Gedurende 14 dagen, van 13 tot en met 27 November a s. houdt onze plaats genoot Bob Lokhorst, in samenwerking met Dick den Exter, een tentoonstel ling van tekeningen enz in de Open bare Leeszaal te Laren (NH). De ope ning heeft a s. Zaterdag om 14.30 uur plaats. Biljartuitslag De Vergulde Wagen II bracht Dins dagavond een bezoek bij De Gouden Ploeg II, voor de wedstrijd in de le klasse libre Merkbaar is het verschil dat er bestaat tussen de cadre-kïasse en de le kl. libre. van de teams der Vergulde Wagen en De Gouden Ploeg. Alleen de tweede party tussen ten Hoeve (V.W.) en N. Schuijt (G.P.) was aantrekkelijk, de andere waren van zeer slecht gehalte. De uitslag is als volgt: Rijn (V.W.) Van Leeuwen G.P. Ten Hoeve N Schuijt Kranenburg de Bakker Krijnen N van Veen (130) 90 (130) (150) (130) (100) (120) 80) Tragisch ongeval Vijftienjarige jongen in petroleum verbrand (Van onze Rotterdamse correspondent) De 15-jarige A. R. uit de Croos- wijkscstraat kwam Dinsdagmiddag in aanraking met brandende petro leum en liep zulke brandwonden op. dat hij daaraan overleed. Hij werkte in een machinefabriek aan de Vijverhofstraat als leer ling-monteur en moest met een ander een wasteil met vuile petro leum in een riool voor de fabriek ledigen. R. struikelde op weg daar heen en kreeg een gedeelte van de olie over zich heen. De knapen be gingen de onvoorzichtigheid de pe troleum op het open terrein te gooien inplaats van in het riool. R. is er het slachtoffer van geworden. Hij stak de brand in de vloeistof op het terrein en natuurlijk vatten ook zijn kleren vlam. In een oogwenk stond hij in lichterlaaie. De jongen rende naar de fabriek waar hij in een bak met water sprong. Onmid dellijk werd hij naar het Bergweg ziekenhuis vervoerd, doch 's avonds om half elf is hij overleden. Vierjarig meisje overreden door militaire auto Het 4-jarig dochtertje van de familie Van der Berg te Ouderkerk a.d. Amstel ..wam hedenmorgen hard uit het ouderlijk huis lopen en raakte onder een passerende militaire auto. Dadelijk schoot- ge neeskundige en geestelijke hulp toe. die echter niet meer mocht baten. Het kind was op slag ge dood. Kamer is teleurgesteld over de LINO Verscheidene Tweede Kamer-leden blllken volgens het voorlopig verslag over Buitenlandse Zaken teleurersteld over de ontwikkeling van de UNO Zij zien meer heil In het scheprcn van regionale federaties binnen UNO-vcr- band en daarom vragen zij dc regering, wat deze heeft gedaan om de ideecn uit de moties Van der Goes van Naters- Serrarens (waarin de Kamer zich uit sprak voor een federale structuur) te verwerkelijken „Is er nog »vel reden," zo vragen an dere leden. ..om de verplichting tot we derzijdse militaire hulp te beperken tot Europa? Wat gaat er gebeuren als cr een aanval komt op een ander kwets baar punt?" Met welke landen heeft Nederland een militaire overeenkomst gesloten, luidt een andere vraag Vele leden ma ken er bij voorbaat bezwaar tegen dat Spanje ingeschakeld zou worden in de Wcst-Europese Unie. De Duitsers roofden uit ons land pro- te hoeveelheden goud. Later trans porteerden zij dat naar Zwitserland .Komt er nog eens wat van terug?" informeren verscheidene Tweede Ka merleden. Verder vragen vele leden aan welke voorwaarden de nieuwe staat Israel moet voldoen om door onze regering erkend te worden De republikeinse radio, The voice of free Indonesia, spreekt het An- tarabericht tegen, volgens hetwelk de communistische leider Alimin zou zijn geëxecuteerd. Volgens de republikeinse radio zal Alimin te Solo terechtstaan. Feestende bakkers Broodbon met taartjes uitgeleide gedaan Op feestelijke wijze hebben de Hilversumse bakkers Dins dag voor de laatste maal hun broodbonnen ingeleverd op het distributiekantoor. Onder grote belangstelling van de ambtena ren en het publiek kwam een stoet van bakkers het distribu tiekantoor binnengestroomd. Elke bakker had een grote en veloppe, waarin de laatste broodbonnen, onder de arm. Zij droegen een enorme taart bij zich. waarop een vers over hei einde van de broodbon was ge spoten. De marsepeinen brood bon, lijmpot en kwast waren ook niet vergeten. Er waren nog dozen met taartjes voor het distributiepêrsoneel. Nadat de voorzitter der bakkersorganisa tie en de directeur van de dis- tributiedienst elkander hadden toegesproken en de acht jaren van bonnenmisère hadden ge memoreerd, werd door een der vrouwelijke leden van het per soneel de taart aangesneden. Merkwaardig experiment (Van onze correspondent) Over enkele dagen zal te Amster dam een merkwaardig experiment worden genomen op het gebied van huizenrestauratie: een oude, fraaie gevel van meer dan 300 jaar oud, zal nl. in zijn geheel één meter en 25 centimeter worden omhoogge- vijzeld. Achter deze gevel wordt een geheel nieuw pand gebouwd. Het gebouw is het voormalige graanpakhuis „De Groote Zwaan", Brouwersgracht 268. De aannemers, gebr. Hessels uit de Buitendommer- straat hebben het perceel gekocht en zij waren van plan het geheel te slopen Monumentenzorg heeft er zich echter mee bemoeid en wist de nieuwe eigenaars over te halen alles in het werk te stellen de oude trap gevel te behouden. De broers ge boren Jordaners kregen er-toen zelf plezier in en zij ontwierpen een plan, dat voor Nederland (en waar schijnlijk voor de hele wereld) een novum is. Terwijl het gehele pand nagenoeg wordt afgebroken, is de gevel blijven staan. Alleen de top moest worden gesloopt (deze wordt straks weer in zijn oude vorm her steld) en de nu geheel losstaande muur steunt nu op een ijzeren balk. Voor en achter de gevel worden glijpalen aangebracht, die de gevel in evenwicht houdt. Over enkele dagen worden er vijzels onder ge plaatst en dan wordt de gevel die ongeveer 23 ton weegt omhoog- gehesen. Daarmee krijgt men gelijk vloers ruimte om een grote ingang te maken, terwijl de gevel toch in tact blijft. Van de oude stenen, die zeker 350 jaar oud zijn, gaat er geen één verloren en men gebruikt ze weer om de gevel te restaureren. Schulte-Boeyen op twee ronden achterstand Woensdagavond viel het startschot van de Brusselse Zesdaagse. Na dc sprint van 10 uur van dc Brus selse Zesdaagse luidde de stand: 1. Accu—Fruythof (België) 12 punten; Lapebie—Scrcs (Frankrijk) 2 punten; Sterekx—Dcpredommc (België) 0 pun ten. Op een ronde- 4. Adriacnssens— Bruyland (België) 14 punten; 5. Naeye— Ockers (België 6 punten: 6. Jansscns— M. Hcndrick (België) 3 punten; 7. Kintvan Steenbergen (België) 2 pun ten; 8. cx aequo- ClemensGillen- Lux.) en Middelkamp (Nederland) Bu.vl (België) 1 punt. Het Nederlandse koppel SchulteBoeyen bezette met 6 punten de 12e plaats. Met twee ronden achterstand. Nederlandse zwem- successen in Odense De kleine Nederlandse dameszwem ploeg. die op het ogenblik door Dene marken reist, heeft in Odense op Fue- nen enkele uitstekende resultaten be haald. Jnnnie dc Groot won de 400 m. schooislag in 6 min. 21 1 sec. voor Jytte Hansen (Odense) die er 6 min. 12 2 sec. over deed De 100 m rugslag werd ge wonnen door Karen Harup in 1 min. 16.7 sec Groetje Galliard werd tweede i 1 niin. 17 5 sec. Hannle Termeulen on de 100 m borstcrawl in 1 min. 8 sec. voor Eva Riise uit Kopenhagen, ciie l min. 10 3 sec nodig had. Ook de 3x100 m wisselslag estafette werd een Nederlandse overwinning. Onze meisjes wonnen in 3 min. 51 sec. De Deense ploeg noteerde 3 min. 53 4 sec. Interlandprogramma Het internationaal voetbalprogramma is thans definitief samengesteld. 21 Nov., Antwerpen- België—Neder land; 13 Maart: Nederland Beïgië; 3 April, Nijmegen. Oost-Nederland Noord-Oost-Frankrijk; 23 April: Neder land—Frankrijk; 24 April: Frankrijk fa- Nederland b; 12 Juni: Kopenhagen: Denemarken—Nederland; 16 Juni, Hel sinki: FinlandNederland. BRUGGE—UTRECHT Het elftal van Brugge dat Zaterdag 20 November te Brugge tegen, het Utrechtse elftal zal spelen, is als volgt: Doel: Carels. Achter: de Grande en Herssens. Midden: Claeys, van Pottelberghe en an Claenderen. Voor: Jansscns. Roggeman. Pertry, Nasy en Hubrechtsen. Jongedames gevraagd om opgeleid te worden in ons atelier. Aanvangsalaris 12 per week. Perfect, Utrecht, se Weg 91. 2724 Gevr: meisje of werkster voor 4 halve of 2 hele dagen per week. Mevr. v. d. Velde, Piersonlaan 20. 2720 PERSONEEL AANGEB. Net meisje zoekt werk voor de middaguren. Br. no. 2738 bur. van dit blad. LESSEN Aangeboden: lessen oude talen Staatsexamen A en B. liefst in groepjes, Br. no. 2723 bur. van dit blad. DIVERSEN Dames, wanneer U er met te lang op wilt wachten, is het nu de tijcf om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben een grote sorte ring nieuwe-modellen. Mai- son Moderne. Utrechtse straat 21, A'foort. 2716 Weet U het al? Wij heb ben wederom een grote col lectie bijouterieën. Komt U eens kijken? J. Boshuizen. Julianaplem 1. 2752 Juist NU Adverteren Psychometriste (helder ziende) heeft elke Donder dag consult van 2.30 tot 9 uur n.m. en volgens af spraak Zivdsingel 10. 2725 Jiu-Jitsu de edele kunst van zelfverdedigen. ook ge schikt als indoortraining, Speciale cursus in val bre ken (12 1. voor Motor- en Wielrenners- A'foortse Sport school W- Boersma, Plant soen (Z) 10 Tel. 5477. 2734 Een aardig St. Nicolaas- gcschenk. 14 Kinderop namen aan huis met kunstlicht in album 7.50. Trouwreportages, Archifoto. Rubensstr 79. Amersfoort. Tel. 3070. 2717 Nog steeds beste aardap pelen van de Friese Klei bij Boomsma. Gele 10 kg f 0.80, 70 kg. f 5.40. Borgers 10 kg. f 0 95, 70 kg. f 6 50. Blauwe 10 kg. f 1.05, 70 kg. f 7.00, R. Star 10 kg. f 1.05. 70 kg f 7.00, Friese koolrapen ex tra 10 kg. f 1.25. Boomsma's Friese aardappelhandel. Oude Soesterweg 149. Tel. 4580. 2718 Boksen is een gezonde sport. Leer het in de Amers- foortse Sportschool. Nieuwe leerlingen op Woensdag avond van 7 tot 8 jwr. W. Boersma, Plantsoen(Z.) 10 Tel. 5477. 2733 Geboortekaartjes. De mooi ste sortering vindt U bij drukkerij Bouman. Lanee Gracht 28. Tel. 4425. 2727 Baloorlog. Grote maat bal 10 cm. diameter, 0.70. Kleine maat 0'45. Speciale aanbieding prima tennisbal len 0.85. Leusdërbazar. Leusderweg 121. 2723 Psyohometrisch contact: Zend foto met naam, adres. 2.50 en U ontvangt een juiste karakteranalyse. Con sult na aanvraag. C. Deen. Postbus 5, Bussum. 2731 Finantiële Instelling ver strekt crcdieten a 5 ren te. zonder borg, voor ieder een. Aflossing 20.per maand. Vraagt inlichtingen. Br. no. 2732 bur. v. d. blad Kort drama! Sinterklaas in aantocht. Wensen gepeild Overal gezocht. Gezochte niet gevonden. Wanhoop" Vriendin zei „Lorjé!" Schit terend geslaagd! Keuze daar enorm. Voortaan altijd Lor jé, Utrechtseweg. 2730 Komt onze speciale Sint Nicolaas-étalages bekijken, Leusderweg 113. D. G. La- brie. „Leusderbazar", Leus derweg 121, Telefoon 4353. A'foort. 2729 St. Nicolaasgeschenk Gou den dameshorloge met gou den armband f 55.— en ge brand zilveren dameshorloge met plastic armband f 25 Brieven onder Np. 2742 bur. van dit blad. Hocktax, dag en nacht geopend, ook voor Uw bui- tenritten. Tel. 6004. Sint Radboudstraat 10. 2647 (liefst bekend met de schoenbranche). Aangename werkkring. Hoog loon. Prima sociale verzorging. Aanmelding aan het Filiaal LANGESTRAAT 16, AMERSFOORT Te koop aangeb., wegens vertrek, een wieg met luier- mandje (i.g.st.). Jan v d. Heijdenstraat 19. 2739 Te koop mooie Friese staartklok, prima lopend. Bevragen Agent Hop, Hier- den. 2745 Z.g.a.n. bruine Ieren da messchoenen platte hak, maat 38. W. Vermeulen, Schiestraat 26. 2753 PERSONEEL GEVRAAGD Petroleumventer gevraagd door groothandel in Shell- producten voor het Soester- kwartier. Goede verdiensten Ruifrok's oliehandel, Hoog land. 2737 Kousen-reparatrices ge vraagd. Hoog loon. Alléén zij die keurig kunnen wer ken komen in aanmerking. „Perfect" Utrechtseweg 91 TE KOOP GEVRAAGD a Bij grote uitgeverijo.a. van enkele K bekende damestijdschriften, is plaats voor: 1 a. bekwaam mode-tekenaar (-nares), in staat ook self ontwerpen te maken. b. ervaren coupeuse, selfstandig kunnende werken. Volt. betrekkingen met gunstige voorwaarden. Br. m. uitv. inl omtrent school- en vakopleiding, event, vroegere werkkring, enz. onder no. BIOS mm Adv. Bur. Jan C. Verheul Co.. Amsterd&m-C. FAMILIEBERICHTEN Tot ons groot leedwezen overleed geheel onverwacht te zijnen huize Hilversum, Wezellaan 27. onze Inspecteur van de buitendienst, de Heer H. A. J. LOWIES. die gedurende 27 Jaar In verschillende functies de belan gen van onze Maatschappij op voorbeeldige wijze heeft behartigd Zyn nagedachtenis blijft eerbiedig ln onze herinnering voortleven. Directie en Personeel MAGGI'S PRODUCTEN MAATSCHAPPIJ N.V. BOUWBEDRIJF ~r PLANCIUS Zn., Fr. Gracht, Harderwijk. GEVRAAGD: Uitvoerige eigenhandig geschreven brieven. Persoonlijk bezoek na oproep. N.V. RIJWIELFABRIEK M. PON - AMERSFOORT. ADVERTENTIES LANGESTRAAT 2-4 TEL. 4753 'n zeer solide koopt U bij ons voor f 3.90. UTRECHTSESTRAAT 2 2 TEL. 4434 moeten Uw kinderen ten onder gaan? Een goed vakman vindt overal werk. Een onbe kwaam mens blijft on bruikbaar. NETTE JONGENS worden bü ons opgeleid ln vakbekwaamheid. SIGARENFABRIEKEN Coninckstraat 70 Aanmelden bij de portier. AANGEBODEN TE UTRECHT: HUIS, bev. 2 kamers en suite, kelder, keu ken, WC, le ETAGE: 2 flinke kamers, 1 kl. kamer, 1 badkamer met gasgeyser en inge bouwd bad, W C, 2e ETAGE: 2 flinke kamers met ruime zolder, ruimte. Op alle slaapkamers vaste wastafels. Kleine \roor- en achtertuin met schuur en ach. teruitgang Directe busverbinding m. station om de 10 min. Gevraagd wordt: Eenzelfde woning of iets gro ter, liefst met Centrale verwarming op goede stand. H. SONDAAL, Mr. Sickeszlaan 24. Utrecht. HINDERWET. Vergunning verleend aan H. BLOM tot het oprichten van een autoherstelplaats en het daarin plaatsen van 3 elec- tromotoren in totaal van 2 y3 pk. tot het aandrijven van diverse machines en een autogeen- en een electrisch las apparaat in het perceel Drieringensteeg 11 sectie E nr. 4823. Gevr.: een goed gebruikt huisorgel. Voll. opgave van merk. prijs namen der re gisters, enz. onder no. 2726 bur. van dit blad. fE KOOP AANGEBODEN Te koop: zga.n. Philips radio, 3 golflengten, prima geluid, tegen billijke prijs. Te zien en te horen: Alde- gondestraat 87, Amersfoort, 's Avonds na 7 uur. 2741 Te koop: 4 stoelen en 2 fauteuils met leer bekleed Westerstraat 91. 2740 Te koop: prima jongens winterjasje met petje, leef tijd 6—9 j.; enige bakvis jurkjes en een mantel en een heren werk winter jas. Te bevr. Edisonstr oc vanaf 20 uur. 2721 li Voor de a.s. ST. NICOLAASDRUKTE vragen wU nog Persoonlijke aanbiedingen kunnen dagelijks, be halve Vrijdags, geschieden aan het Pers. Bureau van VROOM DREESMANN Amersfoort N.V. UTRECHTSESTRAAT 25—29, AMERSFOORT. WOLFRAT, ENTROP VAN NAMEN, Accountants (N.I.V.A.) Herengracht 597, Amsterdam, vragen voor spoedige indiensttreding enige ALSMEDE EEN (m. of vr. leeftijd ca. 25 jaar) voor deze laatste functie strekt bekendheid met effec tenadministratie tot aanbeveling. Brieven met inlichtingen omtrent opleiding en vorige werkkring aan bovenstaand adres. (JUNI 1949) ZU. die wensen deel te ne men aan de practijk-examens Juni 1949 ln BOEKHOUDEN, M.B.A., ENGELS, DUITS, FRANS, NEDERLANDS of aan het MIDDENSTANDSEXAMEN 1949 gelieven zich zo spoedig mogeiyk te melden. Onze opleldlngsmethode waar borgt succes bij lage kosten. PAROLA Instituut Erkende schrift, cursus Maurltsweg 29. Rotterdam. Rusthuis ,.D© Lichtenberg", Amersfoort, vraagt een en een Niet beneden 25 jaar Aanmelden bij de Directrice Utrechtseweg 299

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4