„De Hanze" opende zeer goed 't winterseizoen Noteert U even Beusekamp stond weer terecht Waarom Sinterklaas Woensdag een rijtoer gaat maken Pyramide Zakromans 2 I Dinsdag 30 November 1948 Naar centralisatie in de organisatie Moeten we enerzijds van een zeldzaam geslaagde avond spreken, zoals die gisteren in ,,'s Prinsen hof" door de Kath. Middenstands ver. „De Hanze" ter opening van haar winterseizoen werd gegeven, dubbel jammer is het daarom dat we anderzijds onze geestdrift wat moeten temperen om het feit dat een zeer groot deel van de katho liek georganiseerde middenstand verstek liet gaan. De voorzitter, de heer L. A, A. van Hamersveld, had alle recht te kunnen verwachten, dat een afdeling met meer dan 200 leden zeker een volle zaal zou kun nen opleveren. Bij de opening bleek echter, dat ongeveer een kwart van de aanwezige stoelen nog onbezet was. De heer Smit, directeur van 't Dio cesaan Bureau van de Katholieke Middenstandsbond hield aan het begin van de avond een korte top spraak, waarin hij de eenheid in stand- en vakverband ter sprake bracht. Door het naast elkaar op trekken in stands- en vakorganisa tie, aldus spreker, bij vele leden een verkeerde idee gerijpt. Door centralisatie, waarvan een centrale contributie-inning de logische con- sekwentie is, hoopt men dit ver keerde begrip te overwinnen Er zijn maar weinigen, ook onder de middenstanders, die de beteke nis van het begrip middenstander kennen, zo vervolgde spreker. De middenstander namelijk is een zelfstandige ondernemer die met handel èn ambacht èn verkeer te maken heeft. Hij heeft op alle maatschappelijke terreinen zijn ge- meenschappelijke belangen, plich- ten, rechten en taak. Bh de regering is er 'n totaal ge brek aan waardering voor arbeid van de middenstander, aldus spre ker, zowel op sociaal als op econo misch gebied. Er zijn twee groepen die zich beschermd weten: de ka- pilaal-bezittenden en de mensen in loondienst; voor de middenstander wordt weinig of niets gedaan. Aan de wens om deze problemen zo ef ficient mogelijk te regelen zal nu de R K.M.V. als centrale zo goed mogeluk trachten te voldoen Plaatselijk zal door deze centra lisatie de vereniging een veel gro tere rol gaan spelen. De heer Smit wekte ten slotte de leden op mee te werken aan de verwezenlijking van deze doelstelling. Na deze toespraak vulden „De Gooise Spelers" de avond met de opvoering van de revue „Hallo, hier radiostad". Wat deze groep, onder leiding van Jack Funny, ten beste gaf. was nu eens cabaret van de boven ste plank. Zelden zagen wc een gezelschap als dit, dat met zijn programma een zo hoog peil weet te bereiken, dat we 't Klein Kunst met een grote K zouden durven noemen. Geen enkele banaliteit in de vrolijke sketches, waarin het spel van Joep Kluver vooral aller kostelijkst was, geen sentimentali teit in de liedjes van Jack Funny, niets dat ook maar even aanstoot kon geven in het optreden van de charmante cabarcttière Marijke van de Woud. Aan veel van het gebodene bewaren we prettige her inneringen. Kostelijk was het op treden van Joep Kluver en Bram Hom in „DorpsmuziKanten" «11 „Bij de psycholoog". ,,Hel Geheu gen verloren" was een grappige één-acter, waarin o.a. Marijke haar toneelcapaciteiten volop ten toon spreidde. Vergeten we ten slotte niet te vermelden de fijne sketch die ons even bij onze jon gens overzee deed vertoeven Prachtig! Joop ter Weyde luisterde het programma verdienstelijk met accordeonmuziek op en begeleidde aan de piano. Tijdens de pauze sprak Deken Smit een kort woord ten bate van het Santos-fonds. Door middel van een verloting kon een bedrag van 105.25 in de kas van het fonds worden gestort. Een gezellig dansje onder leiding van en met medewerking van „De Gooise Spelers" was het besluit van deze mooie tevond. De thuis blijvers hebben ditmaal weer véél gemist! Grand Theatre: Snouckaertlaan 4 tel. 4632, „Hamlet". Zondag kwart voor twee, vijf uur en 8.15 uur. Overige dagen 2 en 7.30 uur. City Theater: Westsingel 7b. tel. 6572, „Voor Veulen geen genade". Zondag 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Over'ge dagen 2.30, 6.30 en 9 uur. Rembrandt Theater: Langestraat, „Staatsvijand no. 1". Zondag 2. 4.15, 18.45 en 21 uur. Vrijdag en Zaterdag 2.30, 18.45 en 21 uur. Overige dagen 2.30 en 20 uur. DANSEN: CABARET DANCING VAN T HUL Krommestraat 14 Tel. 5685. Woensdag 20—23 uur. Zaterdag 20 23 uur. Zondag "s middags 1517 uur 's avonds 20—23 uur. CABARET DANCING „De Sticht- se Heuvel." Utrechtseweg 180 Tel. 3494. Zaterdag 19.3023 uur: Zon dag 19.3023 uur. J. VAN SCHAIK: Café Leusderweg bij spoorwegovergang. Tel 5510. Woensdag 8—11 uur. Zaterdag 8— 11 uur. Zondag 811 uur. Advertentie 56 Sinterklazen op bezoek Hoe speelt u het klaar, dat uw vrienden, kennissen en familie in Augustus van het volgende Jaar nog denken aan het Sinterklaas-cadeau, dat u dit jaar geeft? U vult eenvou dig onderstaand formulier in met naam en adres van degene, aan wie u het cadeau wilt geven, en hij (of zij) ontvangt vóór 5 December het eerste nummer van het geschenk- abonnement. In een speciaal omslag bandje en met de mededeling, wie voor goede Sint speelde en... dit nog 55 keer zal doen. Géén cadeau om ledereen te geven, maar daarom des te meer gewaar deerd! Vul het formulier even inl zs. Op te zenden aan de admlnistatle O van Vrij Nederland. Keizersgracht OO 604. Amsterdam. Verzoeke to noteren een Jaarabonne ment op Vrij Nederland als Slnt- Nlcolaasgeschenk en dit voor het eerst op 4 December te zenden aan; Naam Adres Plaats Het abonnementsgeld k 10.zal per giro/bij aanbieding van de kwitantie worden betaald door: Naam Adres Plaats IFas hij het slachtoffer van jalouzie? Voor de kantonrechter voor Tri bunaalzaken te Utrecht stond Maandag opnieuw de gewezen po- litie-agent Jacob Beusekamp uit Amersfoort terecht, omdat de Hoge Autoriteit zijn fiat op het Tribu naal-advies in eerste instantie had geweigerd. De behandeling liep voorname lijk over het geval-Scholten, de jengeman die destijds was gearres teerd wegens het in zijn bezit heb ben van illegale pamfletten en van foto's van leden van het Koninklijk Huis. Zoals men zich zal herinne ren is de jonge Scholten door Beusekamp naar de S. D. te Am sterdam gebracht, vanwaar hij naar Duitsland werd getransporteerd, waar hij in het beruchte concen tratiekamp Dachau is gestorven. Verdachte wees er op, dat niet hij de arrestatie had verricht, maar dc hulp-agent de Bok, een ver woed N.S.B.-er, Wel had hij de jongeman naar Amsterdam ge bracht doch dergelijke transporten geschiedden in oorlogstijd meerma len door Amersfoortse politie agenten. Verder ontkende hij de portefeuille van Scholten met de gewraakte foto's aan de S.D. te heb ben uitgeleverd. Ten slotte wees hij erop, dat hij destijds door de zui veringsraad van de politie was, gezuiverd, niet gestraft, doch alleen overgeplaatst. Hij zag in de tegen hem gerichte actie een uiting van jalouzie van enkele P.R.A.-recher cheurs. oud-collega's, die hem aan de kaak zouden hebben gesteld, daar hij hen bij promoties had overvleugeld. De politie-agent A. Schouten, als getuige gehoord, bevestigde dit laatste vrij positief. Hij meende, dat Beusekamp inderdaad min of meer slachtoffer van de jalouzie zijner oud-collega's was geworden. Overigens schetste hij de verdach te als een flink en bekwaam poli ticman, die niet anti-Nederlands was. De verdediger, mr. Schorer, be toogde, dat zijn cliënt door een bijna driejarige vóórinternering voldoende was gestraft voor even tueel door hem begane fouten en vroeg de op te leggen straf niet zwaarder te doen zijn dan de vóór detentie, zo nodig aangevuld met een voorwaardelijke straf. Tevens verzocht hij de onmiddellijke in vrijheidstelling van Beusekamp. De kantonrechter zal op 13 De cember uitspraak doen. Burgerlijke stand 29 November 1948 Geboren: Evert, z. v. G. Land man en G. v. Beck: Jacob Pieter, z. v J. B. v. Zydveld en C. M. v. Stuijvenberg: Johanna Theodora, d. v. R. J. Wijntjes en J. Hout veen; Johannes Antonius, z. v. A. W. v. Oosten en B. Albers; Hen- drientje Lamberta Hilletjc, d. v. D. Geijtenbcek en H. Helgering; Jo hannes Hendrikus Cornells, z. v. H K. Jansen en E. Jagtenberg. Overleden: Hendrika van Beek, 75 j., geh. met. P. v. d. Berg- Jan van Esveld, 64 j., wed. v. B. van Harsselaar. „Christopher Blake" in Grand Theatre Rotterdams Toneel met grote bezetting Het Rotterdams Toneel geeft op Vrydag 3 December in het Grand Theater een opvoering van het to neelspel in tien taferelen „Christo pher Blake" van de Amerikaanse auteur Moss Hart, een der beide auteurs van het beroemde blijspel Je kunt het toch niet meenemen". Het stuk laat ons de moeilijkheden meebeleven van een veertienjarige jongen, wiens ouders bezig zijn te scheiden en die voor de keus wordt gesteld óf bij de vader, óf bij zijn moeder te bliiven. De handeling: van het stuk vindt nlaats in de wacht kamer, waar Christopher zit te wachten tot hij bij rechter Adamson zal worden geroepen om zijn beslis sing mede te delen en verder in de fantasiewereld van Chris, waar hij op zijn eigen wijze een oplossing voor zijn alles verduisterend pro bleem zoekt. LLteraard snijdt Moss Hart een teer en nog zelden tot op zHn volle diepte gepeild probleem aan, dat wel uiterst actueel mag worden genoemd. Behalve Joan Remmelts, Paul Storm, Ko Arnoldi. Richard Flink en een groot aantal anderen, van wie velen dubbelrol len vervullen, speelt ook mee de zeer jeugdige Jan Velzeboer, die bij de première van Moss Harts stuk, dit voorjaar te Rotterdam gegeven, met zijn creatie van de jonge Chris topher onmiddellijk zeer sterk de aandacht trok Joan Remmelts voerde de regie. Auto ging er alleen van door De chauffeur van een truck met oplegger die bij de gesloten overweg aan de Vlasakkers vlak voor zijn auto stond te praten keek stomver baasd toen de wagen plotseling van zelf begon te rijden. Veel tijd om verbaasd te zijn had hij overigens niet want de truck duwde hem nogal onzacht tegen de spoorboom, die he lemaal uit zijn voegen raakte en kromgebogen over de overweg lag. Een militair, van zessen klaar, was inmiddels achter het stuur gekro pen en reed de truck vlug achter uit. Net voor de naderende trein vandaan. De wonden aan zijn han den hielden de chauffeur er van te rug verder te rijden. Hij liet de wa gen achter en ging per trein naar huis. De remmen van de vluchteling bleken toch uitstekend te werken. Ra, ra, hoe kan dat? Advertentie Looddiefstallen aan de orde van de dag Lood is duur op het ogenblik en looddiefstallen zijn dan ook aan de orde van de dag. Onlangs verdween er een hoeveelheid bij de locomo- tievenioods op het emplacement. De man die zich hieraan heeft vergre pen is thans waarschijnlijk gegre pen. Ook de dader van een andere looddiefstal is vermoedelijk bekend. In ieder geval heeft de politie hem maar al vast ingerekend. Internering gelijk aan voor-arrest Uitspraak doende in de zaak te gen de echtgenote van J. Giphart, t.w. E. J. M. Dullaert, die destijds verzet aantekende tegen de haar opgelegde gedeeltelijke verbeurd verklaring van goederen, adviseer de kantonrechter vqgr Tribunaal- zaken te Utrecht: internering gelijk aan het ondergane voor-arrest. ..Hoe speelt men voetbal" „Hoe speelt men voetbal"? Dat is een vraag, waarop alleen een land, dat kan bogen op grote in ternationale successen' in deze sport, het antwoord blijkbaar durft te geven. Het Britse prof.-voetbal staat boven het Continentale amateur- spel, is het standpunt van de ma kers van de op uitnodiging van de federatie van Amersfoortse voet balverenigingen vertoonde voet bal-instructie-film. Men kan het daarmede eens zijn of men kan iets tegen het standpunt hebben. In ieder geval was de film, die in het KAB-gebouw voor betrekkelijk weinig voetballers werd vertoond, nuttig. Rasvoetballers als Male, Hapgood en Drake, het befaamde Arsenal-trio, lieten zien hoe van een gewone voetbal een levend dinc gemaakt kan worden dat feil loos doet, wat de wil en de kunde van de speler het oplegt. Ook werd de aandacht gewijd aar het combinatiespel en daartoe demonstreerden enkele Engelse prof-elftallen. De heer M. Groenteman, die de film inleidde, sprak o.a. over de voetbalscholing van de jeugd in Nederland. NOU, nou, dat is me wat moois," bromde Sinterklaas. „Weet je wel zeker, Piet, dat je goed hebt gehoord en gelezen? Ik wou net naar bed gaan en heb geen zin om kletspraatjes aan te horen". Zwarte Piet stond nog te hijgen van het harde lopen. Hij schudde verontwaardigd zijn hoofd alsof hij wilde zeggen: .„Maar baas, wat denk je nou wel van me?" En hij deed het zo heftig, dat zijn be- pluimde muts een oude, voor buiten diensttijd vlak voor de voeten van Sinterklaas viel. Ter wijl hij zich bukte om het ding op te rapen, zag hij dat Sinterklaas, die al zes van zijn zeven rokken had uitgetrokken, gaten in zijn purperen sokken had, juist boven de hielen van zijn nieuwe schoenen met spekzolen. De schoenen zelf waren ongepoetst en van de mooie purperen rak, de nu netjes opge vouwen op de troon lag, was het kanten strookje een beetje losge tornd. Maar het volgende moment dacht hij er al niet meer aan, want de Sint stelde hem allerlei vragen. „Dus je hebt zelf gehoord, dat er kinderen in de Langestraat in Amersfoort liepen die. Zijn stem stokte van verontwaardiging.. „Ja, zeker, baas", vulde Piet aan, „ze zongen over houten Klaas en stenen Piet. De rest kunt u er wel bij fantaseren. En 't klonk nog vals ook." „Natuurlijk," toornde Sinter klaas, „zulke leugenachtige verzen moeten wel gemeen klinken. Maar wat heb je nog meer te rapporte ren?" „Op een schutting stonden aller lei schandelijke dingen over ons." zei Piet. wiens ogen van veront waardiging schitterden. Bovenaan stond- „wie dit leest is gek," onderaan: „Piet. kom je me vanavond halen, je Lies" en pre cies daar middeninDe zwarte knecht aarzelde even, haalde toen een papiertje uit zijn zak en las met omfloerste stem: Me vader Sinterklaas, me broertje Zwarte Piet 't Kan me niks schelen. Ak maar kadootjes ziet. Sinterklaas kreunde en liet zich op het bed zakken. „Wat doen we daar nu tegen jongen," zei hij treu rig, terwijl hij mei zijn handen na denkend over de golvingen van zijn baard streek. Komt er 'een kwaad gerucht in de wereld dan zijn er geen tongen genoeg om het verder rond te strooien. Maar pas op als er eens een wonder gebeurt. Zo'n echt mirakel, dat de mensen nou maar blij en onbezorgd moes ten nemen zoals het bij ze komt. Niks er van. Ze geloven tegen woordig niets meer. Ze zeuren er over, gissen en roddelen en omdat ze 't niet begrijpen maken ze 't maar belachelijk. De zaal was van droefheid vervuld. Doodstil was het er. Sinterklaas wiegde zich Uit de ateliers van De Ploeg en de Cneudt kwa- men handgeweven kus- senovertrekken binnenzó mooi en zó sterk, dat wij U uitnodigen zo'n apart kussenovertrek te komen uitzoeken, als een ge waardeerd St. Nicolaas- geschenk. In prijzen van 12,50—19.75 't Seepaertje" Halverwege dc Berg UTR.WEG 90A - TEL. 5009 Oneerlijke accountant kreeg twee jaar De Meerv. Kamer te Utrecht deed vandaag uitspraak in de zaak tegen de 25-jarige assistent-ac- cruntant W. F. de H. uit Schiedam, die zich aan oplichting van ruim f 1400 heeft schuldig gemaakt ten nadele van de firma Th. K. te Amersfoort Het vonnis luidde conform de eis 2 jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. „De Keitjes" spelen voor Prins Bernhard Stichting De Amersfoortse toneelvereni ging „De Keitjes", die Zaterdag avond zulk een knappe vertolking bracht van het blijspel „Polly Per kins" voert op Vrijdag 17 Decem ber dit zelfde stuk op ten bate van de Prins Bernhard Stichting. Ook ditmaal wordt de voorstelling in de schouwburgzaal van „Amicitia" ge geven. Ons dagelijks te veel Onze politie is niet mis. De man nen loeren met hun arendsogen dwars door de mist en zien het min ste of geringste dat niet in de haak is. Een automobilist die door het stoplicht reed, werd er het „slacht offer" van, ook de wielrijder die een persoon ouder dan tien jaar achter op meevoerde, ondervond het en de automobilist, die een vluchtheuvel links passeerde ontkwam evenmin. De mist kon ook de fiets niet ver bergen die daar zo eenzaam en on beveiligd op zijn eigenaar stond te wachten. AZ en PC weerstond DKR AZ PC bevocht gisteravond een eervol gelijk spel tegen het sterke team van DKR uit Utrecht. De Utrechtenaren lieten zich aanvankelijk van de wijs brengen door snelle, enthousiaste aanvallen van AZ PC en begingen de fout G. Mosterd te veel bewegingsvrij heid te geven. Toen Theo Mosterd in de cornerhoek een vrije worp toegewezen kreeg, zag hij de ope ning in het DKR-doel, waar Gertie gebruik van moest maken. Gertie kreeg de bal toegespeeld, zag het gat ook en de DKR-öoelverdediger kon zijn handen alleen maar uit steken om de bal achter zich van daan te halen. Niet lang daarna AZ PC trok zich niets aan van enkele te genaanvallen van de Utrechters bouwden de grogn-witten een aan val uit de diepte op, die besloten werd met een soepele combinatie tussen Wim en Gertie Mosterd, die ook nu weer de juiste balans vond om het net te doen trillen (2-0). DKR vond het welletjes en de achterhoede stelde met verre wor pen de voorhoede aan het werk. Dit resulteerde in twee doelpunten, maar AZ PC kreeg opnieuw een kans, toen een der Utrechtenaren het water uit werd gezonden en Butzelaar het numerieke overwicht kon uitdrukken in een doelpunt, dat gescoord werd na enkele tever- geefse pogingen, met een strak schot in de hoek. Toch maakte DKR, na de rust, nog de gelijkmaker, toen de rechts voor een schot loste, waarop doel man Insinger geen kijk kon heb ben (3-3). AZ en PCNeptunus Vanavond om zeven uur speelt het eerste dames-zevental van AZ PC in het Sportfondsenbad tegen dat van Neptunus. peinzend op de veren van zijn spiraalmatras, knipperde met de vingers en ineens Tja, toen pas kwamen wij in het spel. Een redacteur die juist zo'n beetje boven zijn schrijfmachine zat te dutten cmdat er toch geen nieuws meer was, kreeg kippevel van de schrik toen plotseling de telefoon begon te ratelen. Hij greep de hoorn, luisterde en zei maar niks anders dan: „Ja. Sinterklaas, nee Sinterklaas, 't Is schande Sin terklaas. En nu wilt U zich eens aan de kinderen en grote mensen laten zien voor het 5 December is? Een rijtoer van het station? Ja, daar kunnen wij wel voor zorgen, Sinterklaas. En een mooie prijs vraag er bij?" De redacteur zat maar te buigen ir de richting van het toestel, dat niets terug deed en daar maar zo nietig op het bureau stond. Maar het hielp deze avond grote dingen tot stand brengen. De draden, de schroefjes, de boutjes cn de moertjes trilden mee van vreugde. Woensdagmiddag 1 Dec. zou Sinterklaas de mensen het ge loof in zijn waarachtige liefde tot de mensen, in zijn goedgeefsheid en in zijn welgemeende vermaningen gaan terug geven. Wij wilden het eerst zelf niet helemaal geloven. De volgende dag zijn we eens bij de Sint op bezoek geweest. Maar toen we Zwarte Piet bezig zagen met naald en draad, de keurig gestopte purperen sokken op de troon zagen en de nieuwe schoenen met spek zolen zo veelbelovend zagen glim men onder het bed. ja toen. Toen zijn we teruggehold en schreven we dit stukje. Tot ziens ongelovigen. Tot Woensdagmiddag in de stad! Neptunus speelde gelijk tegen UZSC Neptunus I liet zich in de wed strijd tegen UZSC uit Utrecht ab soluut niet intimideren door de overwinningenreeks, die deze club in de loop der jaren op de Amers- foorters heeft behaald. Alsof het een trainingspartijtje gold trokken de Neptunianen keer op keer in flitsend combinatie-spel op de uitstekende keeper van UZSC af, daarbij soms wel enig risico nemend en UZSC in de ge legenheid stellend snelle, gevaar lijke tegenaanvallen op te bouwen. Met de allure van „dit wordt een goal" sprintte Cobi Geutjes al di rect op het Utrechtse doel af, loste een hard schot, waarna de bal, die op miraculeuze wijze door de Utrechtse doelman in zijn vaart was geremd, door Ruhl in het doel werd gedrukt (10). Nog geen twintig seconden later lieten Geutjes en de UZSC-keeper hetzelfde zien, maar nu was Ruhl er niet om het werk af te makerv De Neptunianen speelden met doelman v. d. Vlasakker als inval ler voor Reems. Vlasakker kreeg enkele malen gelegenheid met gro te onverstoorbaarheid toe te zien hoe de bal net over zijn doel vloog. Toen de Utrechtse linksvoor de juiste plek onder doellat had ge vonden, liet de Amersfoortse kee per de bal door de handen gaan en zelfs stond hij UZSC toe op ge makkelijke wijze een voorsprong te nemen, toen hij op een geslepen boogbal van rechts in het geheel met reageerde. Jan de Gans had reeds enkele razend snelle sprints laten zien, voordat hij uit moeilijke positie het leder voor W. Dekkers wierp, die naar de middenvoorplaats was gekomen. Dekkers zwikte even met de schouders en zwiepte met een vrijgekomen hand de bal opeens zo snel langs de UZSC-keeper, dat deze vannacht misschien nog heeft liggen woelen in zijn bed. Het was 22 en ofschoon Neptunus in de laatste minuut van de wedstrijd met een man meer speelde dan UZSC kon Woelders er tot drie maal toe toch niet in slagen het winnende doelpunt te scoren. De dames-reserves van AZ PC en Neptunus speelden tegen elkaar Neptunus won met 20. Nieuwe nederlaag voor Van der Meiden Uitwedstrijden in Zeist zijn voor Over 't Net altijd een lastige on derneming geweest en ook nu wis ten de Amersfoorters het niet ver der te brengen dan een 55 gelijk spel. Daardoor staan zij thans op de tweede plaats met één punt ach terstand op de leiders, Velox 1. Na de singles leidde Over 't Net met 54 door twee overwinningen van J. Merkus, twee van A. Lam- brechts en één van J. Lambrechts, doch de dubbel werd verloren. Ook Over 't Net 2 bleef in de running door een 100 overwin ning op het zwakke Tuindorp 2; Schild, van Leersum en Jellinck bleven dus ongeslagen. Van der Meid.en 1 daarentegen leed tegen Velox 2 een nieuwe nederlaag en wel met 73; Huiberts, Hovestad en Inklaar wonnen ieder één partij. Door een 82 nederlaag tegen UPTTS 3 is Over 't Net 3 aardig dicht in de buurt van de onderste plaats van klasse 3 A gekomen; slechts mej. Heilygers en Mulder wonnen ieder één partij voor de Amersfoorters. Dan doet Over 't Net 4 in klasse 3 B het toch heel wat beter; binnen enkele weken heeft dit team zich van de onderste regionen tot de leidende groep op gewerkt en zal in de strijd om het kampioenschap nog wel menig woordje meespreken. Thans moest MBV 1 het ontgelden; het leed een 100 jiederlaag tegen Berendse, Smit ën Ebels. In klasse 3 E leed Over 't Net 5 weer een zware nederlaag, nu met 91 tegen Jaffa 4; mevr. Kik red de de eer voor de Amersfoorters. In deze klasse blijft Noack 1 door een 82 overwinning op PATS 4 ongeslagen aan de kóp, Van Eist won zijn drie singles, ten Raa en van Gestel ieder twee. Ook Noack 2 en 3 resp. in klasse 4 A en 4 E hebben ongeslagen de leiding. O. DIE MIST! Komen we nog van die mist af? Telkens lijkt het cr op dat die voch- tige. dikke brij optrekt Dan opeens komt het weer om ons heen en zien we geen hand voor do ogen. Arme automobilisten! Eén ogenblik van onoplettendheid en het is gebeurd. Het kostte onze stad gisteren een spoorboom cn een nieuwe ziekenwa gen. De spoorboom moest het ont gelden toen er een bus tegenaan reed De chauffeur was met de situ atie op de Hooglandseweg op de hoogte en toen hij de spoorweg overgang in de gaten kreeg was het al te laat. Een van onze prachtige, zeegroene ziekenauto's moest plotseling op de Hogeweg voor een uit de mist op doemende tegenligger stoppen en werd meteen daarop van achteren gegrepen door een truck met op legger. De aanwinst van de G. G. en G. D., waar we zo trots op waren, werd ernstig beschadigd. O, die mist! tw re In ken Niwin was actief Op initiatief van het plaatselijk comité vond Zaterdag in het Ver enigingsgebouw een tweetal film voorstellingen plaats n.l. 's middags voor kinderen, waar vrij grote be. langstelling voor bestond en 's avond voor volwassenen, waar bij de zaal ook goed bezet mocht worden genoemd. De voorzitter van het plaatselijk comité, de heer Van Hunen, sprak een kort ope ningswoord waarna met het zin gen van het volkslied het filmpro gramma werd ingeleid. De hoofd films, afgewisseld met tekenfilms, lieten ons uitvoerig zien het ver trek en de reis naar Indonesië, vooral het leven op een troepen- transportschip, daarna het leven en weer op gang komen van de diver se industrieën in Indonesië er. tot slot het uitgebreide en moeilijke werk der Niwin. In de pauze werd één taart verloot en één Ameri kaans verkocht. Met het volkslied De Gans en Geutjes in jeugdzevental Op Zaterdag 4 December zal in het sportfondsenbad Oost te Amster dam, tijdens door De Meeuwen ge organiseerde wedstrijden, een wa- terpolowedstrijd worden gespeeld tussen het eerste zevental van De Meeuwen en het Nederlands Jeugd zevental, dat als volgt is samenge steld: Doel: De Bood (Y)achter: Bijlsma (Haarlemé, Vis (CZC) en Geurtsen HPCvoor: De Gans (Neptunus, Amersf.), Wever (GZC) en Geutjes (Neptunus, Amersf.). Nieuw wereldrecord van Fanny De International amateur athle tic federation heeft de tijd van 11 sec. die Fanny BlankersKoen tij dens de Olympische dag op 20 Juni j.l. maakte op het nummer 80 m. horden, als wereldrecord erkend. Zoals men zich herinnert had Fanny Blankers tijdens deze race een straffe wind in de rug, zodat men in KNAU-kringen aanvankelijk zelfs niet van plan was erkenning van deze tijd als record aan te vra gen. Later is men hierop terugge komen. Advertentie De grote Boekensurprise. f 1- Soest Distributiekantoor thans toonzaal Het distributiekantoor ls Zaterdag officieel in gebruik genomen door dc directie van de ..RUSO" fabriek, die meraenteel aan de Korte Middelwljk- straat ls gehuisvest. Het gebouw wordt benut voor de in richting van monster- en toonkamers en zal verder als kantoor dienst doen. Het gemeentebestuur van Soest cn de directeur van Gemeente-Werken kwa men de directie van „De RUSO" geluk wensen met hun aanwinst. Van dc zijde van het personeel, op het ogenblik ongeveer veertig man, bestond ook veel belangstelling. Soester Boys wonnen Het eerste elftal van de Soester Boys speelde Zondagmiddag tegen het Utrechtse RKVUV. De Utrechtenaren speelden ccn erg zwak partijtje. De strijd werd tenslotte ten gunste van Soester Boys beslecht door met 4-1 te winnen. Verhoging ondersteuning Parallel lopende met de toesiagrege- llng in het bedrijfsleven,. In verband met de verhoging van de kosten van het levensonderhoud is voor diegenen, die ln dc gemeente Soest zijn aangewe zen op onderstand van de burgerlijke Instelling van weldadigheid, een toe- slagregcllng ingevoerd, welke gunstig afsteekt bij de in het bedrijfsleven gel dende regeling. Vermakelijkheidsbelasting De redactie van dc verordening op dc vermakelijkheidsbelasting geeft voor dc practljk moeilijkheden, wat betreft de mogelijkheid om vrijstelling te verle- hen. Practisch zijn aileen godsdienstige en politieke lezingen vrijgesteld. Hier door kan het geschieden, dat verenigin gen als d Volksuniversiteit en het De partement Soest van de Mij. tot Nut van het Algemeen, alsmede het Christe lijk Comité voor Ontwikkeling cn Ont spanning. belastingplichtig zijn. Teneinde hierin verandering te bren gen. stellen B en W. aan de Raad voor een wijziging in de verordening aan te brengen. Fabrieksarbeider bestal zijn collega's De 45-jarige J. A. M., fabrieks arbeider te Soest, nam in Januari een paar wanten weg ten nadele van zijn vriend P. M. S. en in Oc tober verdween een overjas van een andere collega. Voor de Utrechtse Politierechter, waar M. zich Maandag moest ver antwoorden, verklaarde hij de wanten „gevonden" te hebben. De jas wilde hij later teruggeven. De Officier van Justitie eiste vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het vonnis luidde: 3 maanden gevangenisstraf met aftrek. Diefstal van linnen kostte twee weken „Het moet maar eens uit zijn met diefstallen in een fabriek" zei de Officier van Justitie bij de Utrecht se Politierechter tegen de 34-jari- ge ijzervlechter J. P. W. te Soest die ca. 25 M. linnen uit de rub berfabriek, waar hij jverkzaarr was, had gestolen. „Ik had geen textiel voor laken? en slopen", verweerde de verdach te zich. Conform de eis werd W. tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld Mooie opbrengst De baten van een door K P.S. gehou den feestavond waren bestemd voor de Eor.d van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers De netto-opbrengst van deze avond bedraagt f 656.—. Scheepstijdingen Alblasserdijk, 27 Nov. van Antwerpen bij Gravescnd ten anker. Alcor, Port de Legre—Rotterdam, 27 Nov. van Vit- toria; Alcyone, Rotterdam—Buenos Ai res. 28 Nov. van Antwerpen: Aldabl. Rotterdam—Baires, 23 Nov. te Rio dc Janeiro; Almdijk. 29 Nov. van Galvc- stone te New Orleans verwacht: Alphe rat, 27 Nov. van Baires naar Rotterdam. Alwaki, Buenos Aires—Rotterdam, 28 Nov. dwars van Dungcness: Arends- kerk. Australië—Rotterdam. 28 Nov te Genua; Amstelkerk. Amsterdam—West veen. Gaivcstone—Holland, pass 27 Afrika. 27 Nov. te Freetown, Amstcl- Nov. Bermudas. Ball, Java—New York, pass 27 Nov. Kaap Guardafui; Berkel, IJmuiden—Monrovia, pass 28 Nov. Fi- nistcrrc; Bantam, 28 Nov van Macassar by Soerabaya; Boljdendijk'. 27 Nov. van Antwerpen naar New York; Ceram, New Orleans—Kaapstad, pass. 28 Nov Fernando Nohranha: Delftdijk. Vancou ver—Rotterdam. 28 Nov van Avon- mouth naar Antwerpen; Drenthe, 28 Nov. van New Orleans naar Lake Char les: Edam, 27 Nov. van Antwerpen te New York; Etrema (T). 27 Nov. van Liverpool naar New Orleans: Ganymo- des. 27 Nov. van Balbao naar Bucna Ventura; Groote Beer, AmsterdamJa va, pass 27 Nov. Socotia; Helena, 28 Nov. van Trinidad te Puerto Cabello; Helicon, 27 Nov. van Paramaribo naar Georgetown: Hermes. 27 Nov. van Pun- ta Arenas naar Montevideo: Hersllia, 28 Nov. van Curacao- naar Aruba: Hes- tta, AmsterdamWest Indie, 28 Nov. van Antwerpen: Hercules. Sfax—Am sterdam, 28 Nov. 100 mijl N.W. van Gi braltar: Jaarstroom, MonroviaAmster dam, 28 Nov. van Freetown: Hilversum, 23 Nov. van Freetown tc Burnt eiland; Kameriingh Onnes. 27 Nov. van Kopen hagen naar Aalborg: Kclbergen. Rot terdam—Reggio, pass. 28 Nov. Kaap Tienduizenden kunnen zich het geven en aanschaffen van boe- ken niet veroorloven, omdat b'rdeze veel te duur zijn. Wij bie- den U thans een gloednieuwe uitgave, de allerbeste: „NEDERLANDSE EN BUITENLANDSE ROMANS". JEUGDBOEKEN. AVONTUREN- EX DETECTIVEROMANS. Voor de fantastisch lage prijs van: EEN GULDEN per deel. '3 In de uitvoering van de be- g roemde POCKET-BOOKS zijn compleet en onverkort, be- •gr- vatten elk 256 bladzijden, meestal meer, zelden minder. Zij hebben een plastic omslag met illustraties en geven: HET BESTE VOOR ALLE LEZERS voor EEN GULDEN per deel. De eerste zes titels zijn: STIJN STREUVELS: Langs de Wegen NORMAN DE ANNE: De Lamme CLAUDE HOUGHTON: De dodende Droom, MARY COLLINS: De Mist komt op, JOHN CREASEY: Het Dal der Verschrikking, MARGOT BENNETT: Waar bleef het visje. J En voortaan 2 titels per maand in elke erkende boekhandel 1— PYRAMIDE ZAKROMANS /i- I'YR AMIDE ZAKROMANS I ƒ1- PYR AMIDE ZAKROMANS Fcrrat; Keilehaven, 27 Nov. van Tabou naar Las Palmas; Larcnberg. 28 Nov. van Freetown naar Takoradl; Lekha ven. 27 Nov. van Antwerpen te Monte video: Lemsterkcrk, RotterdamPerz. golf, 27 Nov. te Suez: Leopoldskerk. RotterdamCalcutta, 30 Nov. te Mar seille verwacht: Loosdrccht. 28 Nov van Bombay te Colombo, Maashaven. AntwerpenBuenos Aires, 27 Nov. van Las Palmas; Maaskcrk, tot 30 Nov. te Duala; Maasland, Buenos AiresAm sterdam, 28 Nov. van Las Palmas; Me- liskerk, 23 Nov. van Monrovia naar Grand Bassa; Malvina (T), MiriSyd ney, 28 Nov. 250 mijl N.W. Menado; Mnrpessa (Ti. 28 Nov. van Curasao naar Maracaibo; Melampus, 28 Nov. van Soe rabaya naar Batavia. Molenkerk. Rot terdamJapan, 28 Nov. van Pcnang. Muiderkerk. 27 Nov. van Matadi naar Loanda; Nigerstroom, AmsterdamW. Afrika, 27 Nov. van Antwerpen; Nij megen. Huil—Genua. pass. 28 Nov. Fi- nisterre; Orestes, 27 Nov. van Punta Arenas naar Montevideo; Ossendrccht, 28 Nov. van Takoradi te Middlcsbro; Perma (T). PladjoeSingapore, 28 Nov. bij Banka geankerd: Polydorus. 29 Nov. van Amsterdam tc Hamburg; Randkcrlc. 29 Nov. van Lorenzo Marqucz te Bcira verwacht: Roebiah, 27 Nov. van Plad joe nog te Bangkok; Rcmpang, 29 Nov van Batavia ta San Francisco verwacht: Salatiga, JavaNew York, 28 Nov. t, Port Swcttenham; Sloterdljk. 28 Nov. van Batavia te Soerabaya; Sommels- dijk, 27 Nov. van Batavia naar Singa pore: Stad Alkmaar. IJmuiden—Meliila, pass. 28 Nov. Beachyhead; Stad Arn hem, 28 Nov van Rotterdam et Danzig: Stad Maastiicht. 28 Nov. van Bona te Rotterdam; Sad Schiedam, Vlaardlngen —Italië, pass. 28 Nov. Ouessant; Stuy- vesant. AmsterdamCuragao. pass. 27 Nov. Martinique; Tablan, Amsterdam- Java. 28 Nov. van Genua; Talisse, 27 Nov van Soerabaya naar Macassar; Tamo, 27 Nov. van Buenos Aires naar Las Palmas: Tibia (T). 28 Nov. van Port Phie naar Port Lincoln; Van Ostade. 27 Nov. van Azua naar Arorcn; Van Oudshoorn, 27 Nov. van Tandjong Pc nang naar Palenibang; Van 't Hoff, 28 Nov. van Soerabaya naar Makassar. Japara (Lloyd. 28 Nov. van Bahrein naar Karachi; Kertosono, Rotterdam Java. pass. 28 Nov. 6 uur Kaap Guar dafui; Kota Inten. Durban—Rotterdam. 29 Nov. v. m. te Kaapstad verwacht; Marken. JavaNew York, pass. 27 Nov Arozen; Ternate, "BremenGdynia, pass 27 Nov. Kiel; Tosari, 28 Nov. van Van couver naar San Francisco: Winsum. Valencia—Dakar, pass. 27 Nov. Gibral tar: Wieldrecht (T), 28 Nov. van Loren zo Marquez naar Kaapstad; Zeeland. Java—Roterdam. 28 Nov (17 uur) Oues sant: Zuiderkruis, 28 Nov. 19 30 uur van Port Said, 8 Dec. om 8 uur te Rotter dam verwacht. Aldcbaran, New Orleans—R'dam. 29 Nov. 200 mijl West Lizard: Amstelkerk. A'dam—Duala. 29 Nov. te Monrovia; Bali, Java—New York, pass. 28 Nov. Perim; Hera. 29 Nov. van Rio dc Ja- naiio te Bahia: Pericles, A damValpa raiso, 29 Nov. te Antofagasta; Poclau- Iaut, A'damJava, pass. 29 Nov. Oues sant. Poseidon, 28 Nov. van Laguarin naar Haiti, Rijnland, Buenos Aires— A'dam, 28 Nov. tc Ilhaos; Socrates, 29 Nov. van Cristobal tc Curngao; Stad Maassluis. 29 Nov. v. R'dam te Genua: Stuyvcsant. 29 Nov van R'dam te Cu- ragao; Blljdendijk, Antwerpen New York, pass ^3 Nov om 2 25 Vhsslngen: Leerdam. 28 Nov. 13 uur van Antwer pen daarna bij boei 52 (Schelde» we gens mist ten anker; Noordam. R'dam— New York. 28 Nov. .30 Scilly; Soestdijk, 26 Nov. van Tampico te Houston. Alamak, Buenos AiresR'dam. pass 27 Nov. Madeira; Aipherat, Buenos Aires—R'dam, 28 Nov. te Montevideo; Alwaki, Buenos AiresAntwerpen, pass. 4 uur 29 Nov Vlissingen: Alhena. Rotterdam Hamburg, 29 November op dc Elbe (mist); Gaastcrkerk. 27 Nov. van Ludcrtiz Baai naar Kaap stad; Jobshaven. 27 Nov. van R'dam te Bona: Lindekerk. Bombay—R'dam. 27 Nov te Suez; Mariekerk. Japan—R'dam, 27 Nov. van Singapore: Prins Alexan der, Port AlfredAntwerpen, pass 27 Nov. Belle Isle; Prins Maurits, 26 Nov van Montreal naar Antwerpen; Ridder kerk, R'damBrisbane, 28 Nov. te Ade laide;

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2