Nieuw home vanAmersfoort in gebruik genomen „Boys" verspeelde een punt tegen DEV „Het gebeurde morgen" in Grand COMPETITIE-STANDEN Noteert U even 9k dadrf Sinterklaas trok door Amersfoort Honderden kleuters een hele middag bij de echte Sint AMHC-dames waren op dreef Uitslagen Biljart competitie 2 „Colenzo" wordt verbeterd Maandag 6 December 1948 STADSNIEUWS Wethouder Koopman verrichtte opening Voor de handbalgroep Amers foort was het gisteren een heug lijke dag. Leden, vele belangstel lenden en handbalcnthousiasten togen naar het terrein aan de Bok- keduinen, waar mende „kleedvilla", zoals de voorzitter de heer v. d. Pol, zeer terecht opmerkte, in ge bruik ging nemen. Aan de opening van het clubhuis van „Amersfoort" werd een officieel tintje gegeven •door de aanwezigheid van wethou der Koopman, voorzitter van de Amersfoortse Sportstichting, die na afloop van een tweetal wedstrijden met enige toepasselijke woorden het gerieflijke en keurig ingerichte kleedlokaal voor geopend ver klaarde. De heer Koopman vond dat de actieve handbalgroep, die toch buiten haar schuld tot drie maal toe zo onfortuinlijk.was haar kleedgelegenheid te verliezen, daad werkelijke en financiële steun van gemeentezijde ten volle verdiende, temeer daar men ook uit eigen mid delen energieke pogingen in het werk stelde een njeuw „home" te Verkrijgen, Spreker hoopte dat Amersfoort", dat trots op haar kleedlokaal mag zijn een nog gro tere periode van bloei tegemoet moge gaan. Hierna kreeg men gelegenheid het kleedlokaal te bezichtigen. Naast de kleedgelegenheid voor de spelers is er een bestuurskamer en een keuken. Kortom, aan alles is gedacht en het geheel maakt een prima indruk. Voorzitter v. d. Pol het v/oord nemende, dankte in de eerste plaats B. en W., welk college toch het grootste aandeel gehad heeft in de totstandkoming van de kleedgelegenheid. Ook de Stichting Centrale Woningzorg werd niet vergeten. De heer Welmers, de ont werper, ontving als dank voor zijn vele werk een zilveren sigaretten koker. Verder hebben zowel dames als herenleden zich op alle moge lijke manieren verdienstelijk ge maakt. Ten slotte werd dank ge bracht aan de vereniging AAV voor de financiële steun, alsmede aan de sportvereniging van de Spoorwe gen, de SOVA, welke vereniging tot op heden haar kleedgelegenheid en materiaal beschikbaar heeft ge steld voor de handbalgroep. De gespeelde competitiewedstrij den van het eerste dames- en herenteam werden overwinningen voor „Amersfoort", hetgeen van zelfsprekend tot de vreugde bij droeg. Oude man door trein gegrepen en ..gedood Op de onbewaakte spoorweg overgang aan de Middelhoefseweg is Zondagmiddag de 83-jarige Amersfoorter H. door de trein die om 14.19 uit Amsterdam in Amers foort aankomt, overreden en ge dood. De bestuurder verklaarde dat hij de man door de mist te laat had opgemerkt. Hij heeft nog uit alle macht geremd en seinen gegeven, evenwel zonder resultaat. Na door de electrische trein te zijn gegre pen werd de oude man nog veertig meter meegeslurd. Het lichaam was deerlijk verminkt en ar. v. d. Hooft van de G.G. en G.D kon slechts \o dood vaststellen. Het stoffelijk over schot is naar het jijkenhuisje op Rusthof overgebracht. Het slacht offer heeft de trein waarschijnlijk met opgemerkt doordat hij doof was. Na vijftien minuten opont houd trok de trein naar het sta tion op. Hoek stopte een penalty De lastige uitwedstrijd tegen DEV in Doorn is voor de blauw- v/itten een gedeeltelijk succes ge worden. Het werd 22 en met dit gelijke spel hebben beide ploegen gekregen wat zij verdienden. DEV beet flink van zich af en zo slaag de Amf. Boys er niet in de volle buit mee naar huis te nemen. Boys mag echter tevreden zijn met het behaalde resultaat. Reeds na 6 min. speler nam D.E.V. de leiding. Een hoge bal die in het doelgebied belandde, werd door keeper W. Hoek weggeslagen voor de voeten van de DEV-links- P. Galiee ontving de >b'nnen, die het leder goed m plaat- J ste. Regelmatig kwam de D.E.V.- aanval terug voor de Boys-veste en probeerde de telkens hoog toe- Groot Toneel vergaderde Vrijdag jl. Is in het clubgebouw van cle speeltuinvereniging ,.Het Soester kwartier" aan de Zonncbloemstraat de algemene ledenvergadering van „Groot Toneel'' gehouden. Bij de bestuursver kiezing is de regisseur de heer Ch. Christ als voorzitter gekozen. Het be stuur is thans als volgt samengesteld: Ch. Christ, voorzitter; W. Brcijcr, 2e Voorzitter; W. Gunster, secretaris; H. Gerritsen. 2c secretaris; J. Rond, pen ningmeester; mcj. J. Bauhaus, 2c pen- nmgmeesteresse, S.'Kramer, commissa ris van materieel. Na de bestuursverkiezing werden de plannen voor het komende seizoen be sproken. Behalve voor de toneeluitvoe ring op 29 Januari a.s. zijn reeds plan nen in voorbereiding om op het in Juli 1949 te vieren 10-jarig bestaan, een revue voor het voetlicht te brengen. Mc-t de wens dat alle leden hun beste krachten voor het komende seizoen zul len geven besloot de voorzitter de vlot Verlopen vergadering. Kinderoperette van Klein Toneel Ongeveer zestig leden van het Klem-toneel, onderafdeling van de speeltuinvereniging Soester- kwartier, zullen op Zaterdag 11 en Zondag 12 December in het clubgebouw van de Zonnebloem straat de kinderoperette „De Sneeuwkoningin" opvoeren. De regie berust bij de heer Chr. Christ en de muzikale leiding is toevertrouwd aan mej. Van Kolf schoten. GRAND THEATRE, Snouckaert- laan 4, tel. 4632, van 4 t.m. 9 Dec. „Het gebeurde morgen". Zondag 24.156.45 en 9 uur. Overige dagen 2.306.45 en 9 u. CITY THEATER, Westsingel 7b. tel. 6572, t.m. Dec. „Een moor denaar bekent". Zondag 24.15 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.306.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER, Lan- gestraat 129, t.m, 9 Dec. ..Het Moederland". Zondag 24.15 6.45 cn 9 uu\ Vrijdag en Zater dag 2.306.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 en 8 uur. 7 Dec. Volksuniversiteit, Muurhui zen 9. 8 uur dr. K. van Brakell Buys. Onderwerp: „Boeddhisti sche Filosofie". Weelde HEEFT u iok iets gefrappeerd op dit Sinterklaasfeest? Of hebt u er niet bij stil gestaan? Wij hebben nog al wat bezoeken afgelegd tijdens dit weekeinde. Overal werden wij onthaald op borstplaat, speculaas, banket. Wij moesten tenslotte bedanken, want mea kan ook te veel van het goede krijgen. Er zijn gezinnen geweest, waar het t e overdadig is geweest, er ■waren er ook vele, die door de financiële nood weinig of niets aan het Sinterklaasfeest konden doen, maar over het £8heel gelo ven wij toch, dat de laatste dagen in ons land grote hoeveelheden lekkernijen zijn geconsumeerd. Wat ons nu opviel was het con trast mdtPnet Sinterklaasfeest van enkele jaren geleden en zelfs met dat van verleden jaar. Precies vier jaar geleden was men in de meeste Nederlandse gezinnen al de koning te rijk met een droog brood. Nu kwam er letterbanket op de schotel. Wij hebben al herhaaldelijk ge schreven dat wij er in ons land economisch nog lang niet zijn, dat ons volk als geheel arm is en dat er individueel nog vaak grote nood wordt geleden. Maar ik dacht zo en juist op dagen als deze blijkt het dat wij er ook dit jaar al weer aardig op vooruit zijn gegaan. Velen heb ben zelfs een paar dagen van be trekkelijke weelde gehad. Maar Jaten wij ons daar niet door laten verblinden. Het is goed, dat wij eens een paar „rijke" dagen heb ben gehad. Maar laten wij met onze „weelde" zuinig zijn. Op veel plaatsen in Amersfoort is de Sint met zijn knecht Zater dagmiddag geweest. In 's Prinsen hof was bij uitgenodigd door de Algemene Nederlandse 'Bouwar beiders Bond. De kinderen van de leden hebben een gezellige middag gehad. De heer Freede uit Utrecht vermaakte de kinderen met zijn goocheltrucjes. Enthousiast was de jeugd over de daden van Jan Klaassen. Het mooiste deel van de middag was natuurlijk de aan komst van de Sint, die enkele kinderen op het toneel liet komen. Gelukkig en met een zak vol zoe tigheid keerden de kinderen huis waarts. De Buurtvereniging „De Indische buurt" bereidde Zaterdag de kin deren een gezellige middag. Om streeks 2 uur verscheen de Sint met zijn knecht op het Borneo- plein. Tijdens zijn rijtoer bezocht de Sint de zieke kinderen en deel de cadeaux en versnaperingen uit. Toen verscheen hij in het gymna stieklokaal van de Openbare school aan de Leusderweg, waar 150 kin deren en 60 ouders aanwezig wa ren. De heilige man en zijn knecht werden onder pianobegeleiding van de heer Busgens door de kleu ters toegezongen en de kinderen voerden hierna een aardig toneel stukje op, onder regie van de heer en mevrouw Sterk. De kleuters werden onthaald op chocolade melk en versnaperingen. De heer Visser, voorziter van deze vereni ging, dankte de Sint voor zijn komst. Ook de Speeltuinvereniging ,,Het Leusderkwartier" met haar onderafdeling ..Donar" haalde Za terdagavond de Sint met zijn knecht in haar clubgebouw bin nen. En hoe. In een poppenwagen werd hij door Piet naar binnen gereden. Toen Sint aan Piet vroeg om uit zijn poppenwagen verlost te worden, kwam een an dere Heilige man met een Piet naar binnen, hetgeen uitbundige vrolijkheid veroorzaakte. Tot laat in de nacht werd na deze gezellige St. Nicolaasavond, gedanst. zilveren medaille Burgemeester Molendijk reikte Zaterdag aan de heer P. Galjee. fa- briekschef bij de N.V. „Nederland- sche Kleurstof Industrie", te Amers foort in tegenwoordigheid van direc tie en personeel de zilveren medaille wegens 40-jarige trouwe dienst uit. van welk feit de feestelijke herden king reeds eerder plaats vond. De burgemeester sprak enkele woorden van waardering tot de jubilaris en noemde het prettig aan deze formele daad een persoonlijk cachet te kun nen geven door er even uit te bre ken om hem persoonlijk met de on derscheiding te complimenteren." Nieuwe directie van Openbare Leeszaal Met ingang van 1 December Is benoemd tot directrice van de Open bare Leeszaal en Bibliotheek te Amersfoort mej. B. A. C. de Vries, tot die datum le assistente. De oud-directrice mcj. J. J. van Dyk, die jarenlang de leeszaal en bibliotheek op voortreffelijke wijze heeft geleid, heeft in verband met haar huweliik ontslag aangevraagd en eervol verkregen. ballen wist hij o.a. corner *e wer ken. Het laatste kwartier was ech ter geheel voor de Amersf. Boys Een goed schot van Dammen uit een scrimmage en een paar felle schoten van enige afstand van de Evaber, verdienden beter lot. Het is jammer dat de Boys-aanval te weinig steun aan de verdediging gaf en zodoende ontstond er nogal eens een gaping. gespeelde ballen te benutten. Ook Amef. Boys ging deze tactiek toe- passen. Een zeker doelpunt werd door de back E. Veldhuizen gered. Terwijl Hoek reeds uit zijn doel was stompte Veldhuizen, in het doel staande, de bal over de lat. De hieruit volgende penalty werd blijkbaar te zacht geplaatst en door Hcek er uit gedoken. Nadat de D.E.V. linksback was uitgevallen zorgde P. de Braber'voor de gelijk maker 11. Twee min. later scoor de Nic. Pansen. Een goed geno men hoekschop werd door hem in gekopt. Rust 12. Direct na de hervatting maakte Nic. Jansen weer een doelpunt doch jammer genoeg uit buitenspel positie. Na 10 min. kreeg de D.E.V. rechtsbuiten vrij spel. De A. B.- verdediging was gedeeltelijk ge passeerd en de voorzet werd door de middenvoor van D.E.V. inge schoten. 22. D.E.V. zette door en doelman Hoek toonde daardoor z'n capaciteiten. Twee heel gevaarlijke Op de Hogeweg botste een juf frouw, die teveel links reed met haar fiets tegen een wielrijder. De gevolgen waren cataslrophaal. Van de fiets van de juffrouw braken achterwiel en trapas, de heer zal zijn voorvork moeten laten lassen. Men kan zich om René Clair's Hollywoodse film „Het" gebeur de morgen" recht vrolijk ma ken. De tintelende franse geest en verrassende filmische vondsten uit Clairs Franse tijd zoekt men er echter tevergeefs in. Stelt u zich eens voor dat u wist wat er mor gen zou gebeuren. Het zou u of dodelijk ongerust of adembenemend nieuwsgierig of verlangend kunnen maken. Dat zou voor de melkboer, de bakker, kortom voor dezulken die zo'n eerbaar beroep uitoefenen, nog te overleven zijn, maar voor een journalist Clair bedient zich van de geest TA/E hebben Zaterdagmiddag de 0 1 echte Sint gezien. Nee, haal nu niet uw schouders op, maar lees verder. Het begon met een kleine optocht die door de regengrijze stad trok. Haast niemand lette er op Dat kon ook moeilijk anders, want iedereen had het te druk voor zichzelf en zijn naasten in zeer letterlijke zin deze laatste uren voor het blijde pakjesfeest. Bij de uitstalkasten, waarin lekkers en moois zo verlokkelijk lagen opge stapeld, was het duwen en dringen. En voor de toonbanken stonden velen zonder morren een kwartier of langer te wachten op hun beurt. Aan dat alles trok die stoet van kleuters voorbij. Zouden ze andere dagen zich door de n^enigte naar de volgetaste étalages hebben ge drongen, vandaag scheen het ze niets ie doen. Over de snuitjes rol den gestaag de regendruppels en sommigen die geen jasje of manteltje aan hadden liepen 'n beetje ineengedoken. Maar de oog jes straalden van het vuurtje van verwachting dat binnenin hen brandde. Er liepen wat padvinders bij, die ze met vaderlijke 'verma ningen in toom hielden cn ze zon der ongelukken naar hun plaatsen in de smalle zaal van het Rem- brandtt heater loodsten. De lange portier, die heus wel wat gewend is, had nu zijn handen helemaal vol Er iverden ivat tekenfilmpjes gedraaid We zaten er bij, helemaal vooraan in de zaal, en keken zo nu en dan eens om. A CHTER ons zat een blond kind van een jaar of Vier, de knie tjes opgetrokken, de armpjes er stevig om heen. En de kletsnatte modderschoentjes had ze zo maar op de rand van de klapstoel gezet. Zo nu en dan streek ze met een afwezig gebaar een weerbarstige lok van haar voorhoofdje. Andere bewegingen maakte ze niet. Be halve dan dat ze onbewust haar oogleden in schier'panische angst op elkaar drukte wanneer de me chanische poes op het doek de kleine dappere muis bijna te pak ken had. En dan het vreugdige wijdopensperren van de ogen als het kleine dier nog net op tijd de robotkat te slim af was! In het schemerduister waren honderden van die gezichten, waarvan de ach terste nauwelijks nog te zien wa ren. Alleen die vele paren schitte rende kijkers verrieden wat een maximum aan spanning er in de pijpenla was. En toen het licht weer op ging zagen de veertig pad vinders allen voortrekkers van de N.P.V. die dit feest voor Amers- foorts misdeelde kinderen hadden georganiseerd dat ze hun iverk niet voor niets hadden gedaan. Toen moest er gewacht ivorden op Sinterklaas en de tijd ivcrd met het zingen van toepasselijke versjes gekort. N zie, toen de deur openging, dc bisschop in donkerrood flu weel over het middenpad schreed en minzaam, wuifde en knikte, wa ren wij als deze kinderen. Wc vroegen ons af of wij wal achtei konden blijven, waar zoveel geloof in de goede'heilige was. Eigenlijk zou het wel een tikje brutaal zijn. Dit moest immers wel de echte Sint zijn al waren zijn gebaren, zijn houding en zijn kleed anders dan toen wij jaren geleden ophiel den in hem te geloven. Vandaag ivas dit toch de ware, voor deze kleinen en dus voor ons. Een broze stem. die van ver achter de spierwitte baard kwam. klonk door de zaal en muisstil werd er geluis terd. Later haalden de Pieten één in rood gekleed en éen, de brutaal ste, in zwart en rood, goud en ivit wat kindertjes uit de zaal die met bevende stemmetjes zongen dat we eens moesten komen kijken wat er in hun schoentje zat. Wat kwam er deze middag al niet in hun schoentjes. De grote gever, die zijn wonderbaarlijke mensenliefde veelal naar maatschappelijke wel stand moet afmeten, had ditmaal ook aan hen gedacht. Chocolade melk in bekers, pepernoten zo maar uit die griezelig zwarte han den van de Pieten, speelgoed en thuis zouden nog kleren worden bezorgd. En wat hebben ze niet vol vuur cn heilige verontwaardiging gegild bij de avnturen van Jan Klaassen. Wc hebben veertig padvinders enkele uren lang zich uit zien slo ven voor deze glundere mensjes. En we dachten: dit is niet louter een traditie die nu eenmaal moet worden voortgezet. Dit komt zo duidelijk regelrecht uit jullie jon genshart. Er zijn al heel wat grap jes gemaakt op jullie dagelijkse goede daad. Over deze jaarlijkse zouden ivc alleen maar willen zeg gen: Goed zo, jongens. TÖ van een oude redactie-slaaf om een journalist de krant van mor gen in handen te spelen. Van dit ogenblik af staat de wereld voor deze nieuwsjager op haar kop. Hij heeft al een sensationeel verhaal in die krant staan voor hij er zelf aan te pas is gekomen. U kunt wel vermoeden dat de man voor moei lijkheden komt te staan die tot komieke situaties leiden. Het is vooral de Fransman Clair die deze situaties in zijn filmverhaal weet uit te buiten. Zo af en toe komt l'esprit de France om de hoek kij ken maar voor de rest is het een super-Amerikaans product waarin prettig geknokt wordt en de liefde overwint. Een film die u in „Grand" moet gaan zien omdat we tenslotte ook eens een keer hartelijk moeten lachen. En Linda Darnell en Dick Powell zijn wat 't lachen betreft goede gangmakers. .Soesterkwartier" verloor van kampioenscandidaat „Soesterkwartier" heeft „Victo ria" niet in haar opmars naar het kampioenschap kunnen stuiten. Onze stadgenoten hebben een flinke 83 nederlaag geleden in een van begin tot eind spannende wedstrijd. Victoria zette direct een hoog tempo in, waardoor onze stad genoten volkomen werden overrom peld. Binnen tien minuten had Victoria twee doelpunten gescoord, maar voor Soesterkwartier was dat een aanmoediging om er een schepje bovenop te gooien. Het bleek evenwel, dat „Victoria" met de' derde opstelling nog een aanvalsvak in petto had, waarmee niet te spotten viel. Dit moesten de Soesterkwartierverdedigers onder vinden. Nog voor rust was het 42 in het voordeel van Victoria. In cle tweede helft wilde het niet vlotten bij de Amersfoorters. De aanval speelde op halve kracht doordat Gerritsen door een blessure niet voldoende mee kon komen. Pas nadat „Victoria" cle stand op 52 had gebracht, kon Mej. van Empe- len keurig doelpunten. Voor Soesterkwartier zag het er nu niet rooskleurig uit cn het was niet te verwonderen, dat tegen Ger ritsen twee doelpunten werden ge scoord. Ondanks de flinke achter stand werd in hoog tempo doorge speeld cn kon men aan weerszyden van prachtige staaltjes korfbal ge nieten. Toen „Victoria" nog een maal doelpuntte, was daarmee het einde van een sportieve en snelle wedstrijd gekomen. Ons dagelijks teveel Er waren dit weekeinde niet al te veel wetsovertreders. Misschien ook al doordat Sinterklaas en Piet met zak en gard te dicht in de buurt waren. Twee automobilisten kregen een bekeuring omdat ze eer. verkeersheuvel links passeerden Verder verleende de politie assis tentie bij het in beslag nemen van een in Enschede gestolen en later hier gestalde wagen. Heren verloren eervol Het enige doelpunt ln de wedstrijd der A.M.H C -heren tegen Strawberries, dat in de eerste nelft uit een strafhoek slag t.g.v een misverstand in de Amers foortse verdediging ontstond, bezorgde dc Beverwijkers een verdiende over winning. Zij beschikten over een stick- vaste cerdedlging en een goed samen spelende voorhoede, waarvan vooral de snelle linksbuiten de A M.H.C.-defensie veel last veroorzaakte. Het binnentrio miste echter de gave om qp het kri tieke moment de nodige schotvaardig heid op te leveren Bij dc Amersfoort se aanvallen werd het werk goed ver deeld door Van Sloten. Dc grote fout was echter, dat de voorhoede niet ver genoeg naar voren opdrong, zodat de vele voorzetten van Korthals Altes en Visscher onbenut bleven In dc gehele wedstrijd zagen wij slechts, éón gevaar lijk schot op het Beverwljkse domein, toen Huyer bij een strafhoekslag tegen de doelman opschoot. In dc middenli nie viel vooral Roxam Abblng op, die hier blijkbaar beter op zijn plaats is dan in de voorhoede. Al met al mogen onze stadgenoten niet ontevreden zijn met deze eervolle nederlaag tegen de Beverwljkse titelpretendenten. De heren-reserves stelden niet teleur cn wonnen thuis met 1—0 van Kam pong II. Van Houten scoorde Kameleon II sp'eclde een klasse beteï dan het derde herenteam cn won met De St. Nicolaas-surprise kwam van de dames. Na de lange reeks van nederla gen Is het bericht van de 3—2 over winning op het sterke Strawbeiries- team. wel zeer welkom. A M H.C. opende de score na 5 minu ten spelen met een fraai doelpunt van mej Slsselaar. De Amersfoortse aan vallen werden in beter samenspel opge bouwd dan vToeger het geval u as In de AM.HC verdediging blonk vooral mej. Heuvel uit. terwijl ook mej. Smink her haaldelijk bewees, het doelvcrdedig^n nog niet verleerd te zijn Even voor de rust benutte mej Indewev Gerllngs een voorzet van mej. van Sloten, zodat de ruststand 20 was vDor onze stadgeno ten. Het begin van de tweede helft ver toonde nog een gering Amersfoorts overwicht, waarbij mej F. Sisselanr de stand op 30 bracht, toen zij de bal na een voorzet van mej Van Dijk wist in te werken via de beenbeschermers van de Beverwijkse doelverdedlgstcr. Daarna was het echter gedaan met de superioriteit der thuisclv.b. De linksbin nen der gasten wist tweemaal achter een het Amersfoortse doel te vinden, eerst na een scrimmage voor mej.' Sminks domein, later nog met een hoog schot van goed gehalte. Het eindsignaal kwam juist od tiid voor onze stadge noten, want de gelijkmaker hing in de lucht Deze onverwachte overwinning kan misschien de degradatie der A M. HC.-dames verhinderen Wordt n 1. de thuiswedstrijd tegen Rood Wit II ge wonnen, dan moet dit Haarlemse team het een klasse lager zoeken l.p.v. onze stadgenoten. De dames-reserves verloren met een gehavend team ln Zeist met 50 van Schaerweijdc II. Ook het derde elftal kon het niet bolwerken tegen Be Fair III (1—6). De uitslagen van de gespeelde competitiewedstrijden voor dc N.B.B., district Eemland, in de week van 28 November t.m. 4 De cember waren: Cadre klasse: Ons Genoegen I De Vergulde Wagen I 42, De Gouden Ploee ICentraal I 42. le klasse libre- Soestdi.ik IDe Vergulde Wagen II 6—2, De Gou den Ploeg II—Leusderkwartier I 80* Theomien IOns Genoegen II 35, Zonneheuvel IDe Nieu we Kei I 62. 2e klasse Libre A: Leusder kwartier JlDe Vergulde Wagen III 80, ODL IOosterpark I 4 4, Ons Genoegen IIIAnimo I 44, Centraal IIMetropole II 4—4. 2e klasse libre B: Metropole III De Nieuwe Kei II 80. Middel - wijk II—Middchvijk I 8—0. DOS IDe Gouden Ploeg III 62. 3e klasse libre A" De Vergulde Wagen IVTheomien II 62, Ons Genoegen TVKOT II 44, Metropole IVCentraal ITI 44. ODL II—Soestdijk II 62. 3e klasse libre B: Animo II ODL TI 44, Tavcnu IZonne heuvel II 44. De Nieuwe Kei III Leusderkwartier III 17. Me- trnoole VOns Genoegen V 44. 3e klasse libre C' DOS II—Mid- rMwiik UI 6—2. KOT III—ODL TV 26. Leusderkwartier IV Animo III 62, Oosterpark II Zonneheuuvel III 62. Keuringsuitslag van expositie van postduiven De A.P.V. „De Eendracht" hield Zaterdag en Zondag een postdui- vententoonstelling in café „de Hoofdpoort" aan de Leusderweg. De uitslag hiervan is als volgt: Klas 1. Onbevlogen oude doffers, le prijs J. v. d. Hoek, beste doffer van het geheel. Kluppen 2e prijs, W. v. Dijk 3e prijs. Dijkhuizen Z.E.V. H. v. Zanten. E.V. Klas II. Onbevl. oude duivinnen, N de Waal le prijs. Montaban 2e prijs. N. de Gooier ZEV. Klas III. Bevl. oude doffers tot 400 km. N. de Waal 2e prijs, G. J. Elsinghorst 2e prijs. T. Kiewiet ZEV. J. Geurtsen E.V. Klas IV. Bevl. oude duivinnen tot 400 km. G. Polhout le prijs. J v d Hoek 2e prijs. G de Graaf 3e priis. J. Gauw ZSV. Klas V. Bevl. oude doffers meer dan 400 km. G. J. Elsinghorst. le prijs J v d Hoek 2e prijs. P v d Erink ZEV. Klas VII. Onbevl. jonge doffers uitgeruid. A. H. Metaal le prijs. W v Dijk 2e prijs. N de Waal 3e priis. Klas VIII. Onbevl. jonge dui vinnen uitgeruid. P v d Brink le prijs. Klas IX. Bevl. jonge doffers tot 200 km. G de Graaf le prijs. A. H Metaal 2e prijs. P v d. Brink 3<* prijs. A. H. Metaal ZEV. Elsing horst E.V. Klas X. Bevl. jonge duivinnen tot 200 km. T. Kiewiet le prijs (beste duiven van het geheel) K. Tromp 2e prijs (besle kop en oog! G. Polhout 3e prijs. P v d Brink 4e prijs. H. Budding ZEV. G de Graaf EV. Klas XI. Bevlogen doffers meer dan 200 km. J. Pot le prijs. Bariak 2e prijs. Elsinghorst 3e prijs. H. H. Metaal ZEV J Pot E.V. Klas XII. Bevl. jonge duivinnen meer dan 200 km. J v d Hoek le prijs. J Pot 2e prijs. G J Elsing horst 3e prijs. G Polhout 4e prijs. Bazink ZEV. J H Reijne E.V. Klas XIII en klas XIV niet uit- gc-ruide jonge doffers en duivinnen (late). Bazink le prijs. Bazink 2e prijs. Pedaalridders streden om speculaaspop „De Pedaalridders" heeft Zondag met de St. Nicolaas-wedstrijd een traditie in ere hersteld. Ondanks de koude mist kwamen veel ren ners aan de start. De A en B-klas- sers moesten 30 km. en de C-klas- sers 15 km. rijden. Opnieuw bewees Jonkman de sterkste tourist-renner te zijn. Op overtuigende wijze won hij in zijn klasse. Niet minder dan zeven A en B-klassers kwamen op de eind streep aan. Na een spannende race volgde een nog spannender eind sprint die door De Gans werd ge wonnen. Van de Bosch toonde zijn goede capaciteiten door als eerste E-klasser de eindstreep te passe ren. Na afloop van de wedstrijd be gaven de deelnemers en wedstrijd leiding zich naar Café „De Tweede Steeg" waar de prijsuitreiking van deze rit, die buiten competitie-ver band valt, geschiedde. Alle deelne mers kregen de gebruikelijke spe culaaspop. De uitslagen waren: A-klasse- 1. De Gans, 2. Pol, 3. Van der Laan, 4. Bouwman. B-klasse: 1. v. d. Bosch, 2. v. d. Riet, 3. Schotting, 4. Hartsuiker. 5. Van Walsum, 6. Ouwerkerk. Veen- vliet door pech uitgevallen. C-klasse: 1. Jonkman, 2. v. d. Glas. 3. Dunk, 4. Schoonderbeek, 5. v. d. Berg, 6. Barreveld. De Vries eveneens door pech uitgevallen. „Oudjes" deden het nog best Na de opening van de nieuwe kleed- gelegenheid van de handbalgroep „Amersfoort" werd er een handbalwed- strijd gespeeld tussen een Veteranen- elftal cn een elftal bestaande uit spelers, die zich verdienstelijk hadden gemaakt bij de bouw van de kleedgelegenheid. Dc „oudjes" hadden het blijkbaar nog niet verleerd. Al gingen de benen dan niet meer zo vlot als vroeger, hard en zuiver schieten konden zij nog wel. Na dat dc rust met de stand 1 1 was in gegaan, wisten de „oudjes" na de rust nog twee doelpunten hieraan toe te voegen en zodoende de jongeren nog een lesje te geven. Het was jammer, dat dc wedstrijd wat kort duurde in verband met het vallen van de avond en de dikke mist. Voor de „oudjes" misschien een geluk, want anders had hier het uithoudingsvermogen nog wel een woordje mee gaan spreken. Het gelijke spel van HVC tegen Hilversum heeft niet veel verademing gebracht. Immers, men kan in gevallen als deze niet spreken van „dat ene winstpunt", maar van „dat ene verliespunt". Volendam deelt de derde plaats van onderen af met de Amersfoorters, die nu nog maar twee punten voorstaan op Zaandijk, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Dc situatie wordt critiek voor onze stadgenoten! DWV blijft goed aan de kop gaan en vergrootte haar voorsprong zelfs met een punt dank zij gelijke spelen uan AFC. Elinkwijk en Spartaan. Amersfoortse Boys gaf een punt weg aan DEV, waarvan VVY profi teerde en gelijk kwam met onze stadgenoten. APWC, Quick en Ams- vnrde waren vrij. De standen zijn: DWV 11 8 2 1 18 AFC 11 6 3 2 15 Elinkwijk 11 7 1 3 15 Spartaan 11 6 3 2 15 WFC 11 4 3 4 11 Vriendenschaar 11 4 2 5 10 Velox 11 3 4 4 10 HVC 11 2 4 5 8 Volendam 11 4 0 7 8 Zaandijk 10 2 2 6 6 Hilversum 11 1 2 8 4 A.Boys 11 8 1 18 VVY 11 8 2 1 18 DEV 11 7' 2 16 Amsvordc 10 5 4 1 14 Barneveld 11 S 1 5 11 Stichtse 11 4 2 5 10 Bredcrodes 11 3 3 5 9 Zw. Vooruit 11 3 1 7 7 Sacstum 11 2 3 6 7 St Boys 11 3 0 8 6 Vreeswijk 11 1 2 8 4 Voorwaarts 11 9 1 1 19 Zebra's 11 6 3 2 15 SEC 11 5 4 2 14 Utrecht 11 6 2 3 14 GW 11 6 1 4 13 Nijenrodes 11 5 3 3 13 Quick 10 4 2 4 10 JSV 11 3 2 6 8 Woudenberg 11 2 1 7 5 PVC 11 2 1 7 5 IJFC 11 1 0 10 2 Prijswinnaars Nationale kleinvee-expositie Volledigheidshalve geven wij hier een opgave van dc creprijswinnaars, van de door de Amersfoortse klcinvee- fokkervereniging georganiseerde Natio nale jubileumtentoonstelling. Kampioen Franse hangoor, ram. jong. Eigenaar. A. J. D. Ewald te Utrecht; tevens mooiste der grote ras sen. Mooiste der middenrassen. Jonge Gouwenaar, ram. Eigenaar: T. Brug, Meppel. Mooiste kleine rassen: een jonge Klein chinchilla, voedster. Eigenaar: J. J. Vooistra, Langezwaag. Mooiste kortharigc en Dwergrasscn: Wit Rcx, voedster, jong. Eigenaar: E. J. M. Bos, Driebergen. De prijs voor de vereniging met het Soest De Soester gemeenteraad ver wierp tijdens zijn zitting van Vrij dagavond j.l. met 17 tegen 2 stem men het voorstel van de commu nistische fractie om de duurtetoe- slag voor behoeftigen van f 1. op f 2.50 te brengen. Voor het goedkeuren van het uitbreidings plan en de schadevergoedingsyer- ordening was geen hoofdelijke stemming nodig. Tot leden van de commissie., bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet, 'werden benoemd mevr. Meurer, mevr. Rebergen- Delforge en de heren J. H. Hom. H. Swart en D. de Wit. De raad ging accoord met een wijziging van de verordening op de verma kelijkheidsbelasting. Deze veran dering maakt het mogelijk dat voor lezingen, welke worden ge houden voor verenigingen die 'de volksontwikkeling ten doel heb ben, geen belasting wordt gehe ven. Voor de bouw van 44 wonin gen te. Soesterberg zal een geld lening van f 425.000 worden aan gegaan. Het voorstel van B. en W. tot herstel en verbetering van het landgoed „Colenzo" in DUW-ver band, waaraan een crediet-aan- viage was verbonden, maakte de tongen los. Er was veel tegenstand omdat men van mening was dat het werk beter door mensen uit het vrije bedrijf kon worden uit gevoerd. De heer Hilhorst (XVP was tegen het hele voorstel. Laten we het geld liever aan verbetering van wegen besteden; vond hij. Daarmee was de voorziter het niet eens. Met de aanleg van het park zal de aantrekkelijkheid van Soest worden verhoogd. Bovendien wer ken Soester arbeiders thans bij DUW-werken in de polder en het zaj voor deze mensen prettiger zijn in dit park te werken. Met 13 tegen 6 stemmen wordt het voor stel tot verbetering aangenomen, met dien verstande dat B. en W. met nieuwe voorstellen zullen ke rnen over de vraag wie het werk zal uitvoeren. St. Nicolaas was in Soest De goede Sint was Zaterdag de gast van de Federatie van Buurt verenigingen te Soest. St. Nicolaas die in een open landauer eerst een rijtoer door de gemeente maakte werd aan de grens der gemeente officieel ontvangen door de burge meester mr. S. P. Baron Bentinck. In Eemland keken 400 kinderen hunkerend uit naar de Sint. Met de St. Nicolaasliederen werd de grijze Bisschop ontvangen. Een ieder kreeg een cadeautje. In de zaal van De Viersprong vierde S.P.S.V. St. Nicolaasfeest met de kinderen. Ook hier was burgemeester en mevrouw Ben tinck aanwezig. Postduivenexpositie „De Zwaluw" De postduivenliefhebbersvereni- ging „De Zwaluw" hield haar jaar lijkse etstentoonstelling in de grote zaal van De Gouden Ploeg. De prijzen werden als volgt toe gekend. Klasse I, oude doffers onbevlo gen: 1. A. van Asch; 2. C. van Soest, 3. G. Geijtenbeek. E.V. W. Grift. Klasse II, oude duiven onbevlo gen: J. Wijnands, 2. J, dc Brakel, 3. H. Elschot. Klasse III, oude doffers tot 500 km: 1. A. Priem; 2. C. van Soest; 3. Logtenstein. Klasse IV, oude duiven tot 500 km: 1. J. de Brakel, 2. Jac. van Herwaarden; 3. H, Verwoerd, 4. Jac. Kamerbeek. Klasse V, oude doffers boven 500 km: 1. G. Geijtenbeek; 2. P. Grift, 3. R. Veer. 4. J. Gaasbeek, Z.E.V. J. Kruseman. Klasse VI, oude duiven boven 500 km: I. Sj. Rijksen, 2. C. van Soest, Z.E.V. J. H. van Breukelen. Klasse VII, jonge doffers onbe vlogen: 1. J. de Bruin, 2. Van Vel- zen, 3. Jac. van Herwaarden 4. C. van Soest. Klasse VIII, jonge duiven onbe vlogen: 1. H. Oprins, 2. R. Burg steden; 3. H. Elschot, 4. J. v. d. Brink. Z.E.V. H. de Bree. Klasse IX, jonge doffers tot 200 km: 1. Sj. Rijksen, 2. G. Geijten beek; 3. Jac. Kamerbeek; 4. J. v. d. Brink; 5. R. Veer. Klasse X: jonge duiven tot 200 km: 1. Jac. Kamerbeek, 2. J. v. d. Brink, 3. A. Priem, 4. A. van Asch. Z.E.V. J. Wijnands. Klasse XI, jonge doffers en dui ven boven 200 km: 1. J. de Brakel, 2. J. Gaasbeek, 3. Jac. Kamerbeek, 4. H. Gorissen, 5. A. van Asch. Z.E. V. A. Rijksen. De beste duif van het geheel: Sj. Rijksen. Zaterdag in de vroege ochtend uren werd de landbouwer K. aan het Oude Grachtje te Soest gewekt door een geweldig spektakel in zijn kippenhok. K., die onmiddellijk een onderzoek ging instellen, zag nog juist dat een vos uit het hok de vlucht nam. Reintje had, zoals later bleek, reeds zeven kippen ver scheurd. Een hond zette een achter volging op de vos in en wist deze dood te bijten. Later bleek dat d» vos uit een farm aan de Eigendom weg was ontvlucht. hoogst aantal inzendingen gewonnen door de Zcister konijhenfokkcrsclub Z. K C met 86 nummers. Tweede was hier UKPC Utrecht. 59 nummers. Eigcnfokprijzen A K. V. werden als volgt gewonnen. Mooiste dier eigenfok E. Methorst met Pool. voedster, jong, tevens win naar mooiste kortharigc en dwerg- rassen. Mooiste dier middenrassen, Rode Nieuw Zeelander, voedster, jong. Eige naar J. v. Hoorn Amersfoort. Mooiste dier kleine rassen Blac an Tan ram, jong. Eigenaar J. Hartogsvcld. Amers foort. Mooiste dier Pluimvee Minorca-haan. jong. Eigenaar H. Wolfswinkel, tevens mooiste dier der grote hoenders. Mooiste dier der Krielen- Blauwbont Sabelpootkricl, hen, jong. Eigenaar E. Methorst

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2