P A L T H E 3d.- Sanering van de melkhandel per 1 Januari 1949? Monument bij Laan 1914 EEN NIEUWE ZAAK Honderden schoolkinderen in Rotterdam onwel geworden VAN MAANEN Voordelen nieuw bezorgsysteem wegen tegen nadelen op Kerstfruit voor Amersfoort HEROPENING op Zaterdag 11 December 1948 In werkgemeenschap vinden leerlingen en leraren elkaar Gebruik van schooldrank de oorzaak Politie-agent stal uitzet bijeen CORSET BUIKBAND CORSET CORSET 13?5 2190 VHermw Snabel Brandpunten PHILIPS 2 Vrijdag 10 December 1948 STADSNIEUWS De melk zal in de toekomst, waarschijnlijk per Januari 1949. volgens een nieuw, door oen speciale commissie van de Alg. eu R K Bonden van Molk- handelaren ontworpen systeem bij U thuis bezorgd worden. De melkhande laren verkeerden al vele jaren in een moeilijke situatie, omdat zij dezelfde winstmarge hadden als voor de oorlog, terwijl daarentegen de kosten van levensonderhoud en van vervoersmiddelen sterk zijn gestegen. Bovendien waien er in vele plaatsen te veel melkslijters in verhouding tot het aantal inwoners. Om meer winst te gaan maken lag een mogelijkheid voor de hand Dat was de melkprijs verhogen. De georganiseerde melkhandel voelde daar echter niets voor en heeft ge zocht naar een andere oplossing. Die is na zeer moeilijk voorberei dend werk gevonden in een zoge naamde sanering in de bezorging. Dit houdt voornamelijk in, dat de routes van de slijters korter wor den gemaakt. Het gaat nu zo wor den. dat Amersfoort wordt ver deeld ir sectoren en dat voor elke sector, om maar iets te noemen bv. de Leusderweg een bepaalde slijter wordt aangewezen, die bij wijze van spreken huis na huis op de Leusderweg afgaat en niet meer zoals vroeger paarden, auto's of carriers moet aanschaffen om zijn klanten op de Kruiskamp en in het Bergkwartier te bedienen. Boven dien is na enkele vergaderingen van de melkhandelaren besloten het aantal slijters in Amersfoort in te krimpen. Vooral enkele oudere slijters hebben zich teruggetrokken uit de bezorging, waardoor meer omzet mogelijk werd voor de an deren. Dit alles betekent een drastische verandering in de wijze van bezor ging. Er zijn vele voordelen en aan vankelijk enkele nadelen. Een na deel is b.v. dat, althans in de be ginne. niemand zijn eigen melk boer kan kiezen. Krijgt hij nu een melkboer toegewezen, die hem om de een of andere reden niet aan staat, dan moet hij toch melk ne men van die man of zelf zijn melk gaan halen bij een ander. Voordelen Een grote reeks voordelen weegt hier echter ruimschoots tegen op. In de allereerste plaats wordt door het korter worden van de routes de tijds duur van de bezorging bekort. Voor één uur zal nu een ieder de melk in huis hebben. Vooral in de zomer is dit van groot belang, omdat de kwali teit van de melk daardoor be ter zal zijn. Een ander voordeel is, dat de melkboer altijd in de buurt is ge durende de bezorgtijd. Er kan dus een betere service worden gegeven. Er wordt door iedere melkboer dagelijks bezorgd, dus niet, zoals nu nog wel gebeurt, om de andere dag. De vacantie-regeling wordt nu zo, dat, wanneer Uw melkboer met vacantie is, een reserve-slijter bij U aan de deur komt. Tenslotte is het nu zo, dat de taak van de diverse contróle-organisaties ver licht wordt, omdat men weet. V/aar een bepaalde melkboer zich be vindt. Deze plannen hebben de volle instemming van B. en W. van Amersfoort. Het Bedrijfschap voor de Zuivel moet er nog sanctie aan geven, doch men verwacht, dat dit ongetwijfeld zal geschieden. Na een of twee jaar, als de melkhandel uit de impasse zal zijn geraakt door dit nieuwe systeem, hoopt men terug te kunnen keren tot de oude situa tie. In verscheidene andere plaatsen in ons land wordt dit saneringssys teem reeds geruime tijd toegepast. In Zaandam b.v. was de totale rou te, die door melkslijters werd afge legd 1497 km. Nu, na de sanering, bedraagt de ze afstand 315 km.! Voorheen waren alle melkhande laren in Zaandam 750 uur per dag in de weer. Nu bedraagt dit aantal 390. Uit deze cijfers blijken toch wel de voordelen van de sanering. Ter nagedahetenis aan de omgekomenen in het concentratiekamp Ter nagedachtenis aan de taUozcn, die in het kamp aan de Laan 1914 te Amersfoort de dood vonden, ligt het in het voornemen een monument op tc richten, in de vorm van een vlam, die ten hemel stijgt. Het ontwerp j voor dit monument is gemaakt door de Amersfoortse stadsarchitect D. Zulderhoek. Het monument zal 224 meter hoog worden en hel wordt uitgevoerd in gepolijst beton. Het wordt geplaatst In de nabijheid van de achter-uitgang van het voormali ge concentratie-kamp. en wel dus danig, dat men op dc wegen, die daar In dc toekomst zullen samen komen, reeds van verre hel monu ment zal kunnen zien. LIJKT ONS GEMODERNISEERD PAND. U WORDT NOG BETER DAN ANDERS ONTVANGEN EN VOORGELICHT. DAAROM VOOR KWALITEITS-AFLEVERING UW GOE DEREN IN VEILIGE VAKKUNDIGE HANDEN BIJ UTRECHTSESTRAAT 47, TELEFOON 5826. Kostelijk ooft werd vandaag geveild „Waarom kunnen wij dat nou nooit kopen?" klaagden heel wat huisvrouwen in September op de Storta-tentoonstelling, toen zc daar ai dat mooie fruit zagen. De Amersfoortse fruithandelaren gaan in de weken, die ons voor Kerst resten, aantonen, dat deze klacht eigenlijk ongegrond is. In onze directe omgeving wordt pri ma fruit gekweekt dat wel dege lijk aan iedereen kan worden ge leverd. Maar men verkijkt zich zo gauw, omdat appels en peren, net jes in kistjes verpakt, altijd iets van de voornaamheid van de ver pakking mee krijgen. Dezelfde sappige en glanzende appels en peren van de Storta tentoonstel ling, zagen wij vanmorgen in de hal van het veilinggebouw aan de Eemstraat. „We gaan hier in navolging van andere plaatsen een speciale Kerst veiling organiseren, die vanmid dag door voorzitter P. van Straa- len wordt geopend", vertelde ons de veilingdirecteur, de heer D, J. de Jager. „Alle fruit dat u hier ziet is van eerste kwaliteit en het is de bedoeling dat onze stad daarvan met Kerst plezier beleeft. De feestdagen zijn een mooie ge legenheid om het publiek eens te laten zien, dat onze handelaars dat ook verkopen. Er is voor ieder wat. Verpakt fruit voor wie er wat meer voor over heeft, hetzelf de onverpakt voor de wat smal lere beurzen. In de winkels en op de wagens zal het fruit een spe ciaal plaatsje krijgen. De druiven komen uit eigen koelcel en zijn nog van zeer goede kwaliteit. Het hardfruit komt van Amersfoortse kwekerijen. Een jury zal beoorde len wie het beste product heeft aangevoerd en dan de prijzen toe wijzen". In de met palmen versierde hal, waar de heer De Jager ons rond leidde stonden de kisten met bel lefleuren, Zwijndrechter wijnpe ren, comtesses de Paris, winter- jannen en allerlei andere soorten appels en peren in lange rijen op gesteld. In totaal liefst 10.000 kilo. Zo te zien wordt het voor Amers foort een smakelijke Kerst. Noteert U even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. tel. 4632. „De vrouw van mijn heer", t.m. 15 December. Donder dag alleen matiné. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6 45 en 9 uur. CITY-THEATER, Westersingel 7b, tel. 6572. „Een trein gaat voorbij"# Zondag 2, 4 15, 6 45 en 9 uur. Ove rige dagen 2 30, 6 45 en 9 uur REMBRANDT THEATER. Langestr. 129. „Paniek in het Warenhuis", vooraf „Gespoorde Duivels". Vrij dag en Zaterdag 2.30, 6.45 en 9 u Zondag 2, 4.15. 6.45 en 9 uur. Ove rige dagen 2.30 en 8 uur. Woningverbetering en- splitsing Crerlietverhoging van 50 mille De raad heeft indertijd een cre- diet beschikbaar gesteld van f 50 000,ten behoeve van de toe kenning van premien voor woning verbetering cn -splitsing. B. en W. zijn toen uitgegaan van het standpunt, dat bij toekenning van de maximum toelaatbare pre mien, met een crediet van f 50.000 ongeveer 25 toekenningen van pre mien voor woningverbetering en -splitsing zouden kunnen worden verleend. In totaal zijn tot op dit ogenblik voor 42 gevallen van verbetering en voor 1 geval van splitsing ver zoeken om toekenning van het rijksaandeel gedaan. Het rijksaan deel is reeds toegekend voor on derscheidenlijk 20 en 1 gevallen. De totale premiën voor de 43 ge vallen belopen een bedrag van f 52.158. Het crediet dient derhal ve te worden aangevuld. Hierbij zal rekening moeten worden ge houden met het voorschrift dat aanvragen voor woningvr-betering uiterlijk 31 December 1948 bij het gemeentebestuur moeten zijn inge diend, zodat na 1 Januari 1949 al leen nog ma?.r aanvragen voor wo ningsplitsing kunnen worden ge daan. Momenteel wordt nog voor on geveer 20 gevallen van woningver betering en 3 voor woning splitsing met verschillende eigenaren over leg gepleegd. In hoeverre voor deze gevallen aanvragen zullen worden ingediend cn hoeveel voor nieuwe gevallen, is vooralsnog niet te zeg gen. B en W. stellen de raad voor het bestaande crediet ad f 50.000.te verhogen tot f 100.000. „De Grasheuvel" gaat 18 December open Naar wij vernemen wordt de jeugdherberg „De Grasheuvel", die tevens als conferentie-oord zal worden gebruikt, op Zaterdag 18 December om half drie door bur gemeester H. Molendijk officieel geopend. Stijgende onrust onder gemeente-ontvangers Amersfoortse kiceekschool nam initiatief „De onderwijzer moet meer zijn dan een schoolmeester, hij moet ook jeugdlefder. die met beide benen midden in het maatschappelijke leven staat hij moet dus zijn in ieder opzicht gemeenschapsmens". In een gister te Amersfoort door het hoofdbestuur van de Nederland se Bond van Gemeenteambtenaren gehouden vergadering is besloten er b\j de commissie Übink telegra fisch op aan te dringen om grote spoed te betrachten met het uit brengen van het advies betreffende de ontvangersjaarwedde. In dit telegram werd gewezen op de grotr nood waaronder deze groep ver keert en de stygende onrust onder de gemeente-ontvangers voorts werd een telegram gezonden aan de minister van binnenlandse zaken naar aanleiding voor de jongste pu blicaties over het voor Kerstmis verstrekken van een voorschot aan de ambtenaren. Voorts wordt aangedrongen op een spoedige aanschrijving van de gemeentebesturen over dc toepas sing van de nieuwe richtlijnen zodat zomogelijk vóór Kerstmis uitbeta ling aan de ambtenaren kan ge schieden. Polshorloge verdween Een jongedame, mej. B. J.. deed aan gifte van diefstal van haar polshorloge, dat zij tijdens het zwemmen ln het Sportfondsenbad ln haar hokje had la ten liggen. Schoenenzaak jubileert Maandag is er feest in dc schoe nenwinkel en de reparatieinrich ting van de firma D. Willemsen en Zonen. Dan wordt het vijftigjarig bestaan gevierd. Er is een receptie en natuurlijk gaat de vlag uit. Op de receptie en 's avonds, als de drukte een beetje aan de kant is, zullen ongetwijfeld oude herinne ringen worden opgehaald. De oude heer Willemsen, die vijftig jaar ge leden de reparatie-inrichting óp Het Zand oprichtte is er ook en die zal nog wel eens terugdenken aan vroeger, toen schoenen-repara tie heel anders was dan nu. En wat zal er gesproken worden over de zwerftocht van „de zaak van Wil lemsen", zoals de volksmond het uitdrukte, door Amersfocrt. Van 't Zand naar de Valkestraat, van de Valkestraat naar de Stoovestr. en vandaar naarnou nog zo vele andere straten. Maar dertig jaar geleden kwam men terecht op de Leusderweg en toen werden er behalve repareren ook schoenen verkocht. En dit is zo gebleven. Vijftig jaai is een hele tijd, vooral voor een zaak, die beschei den is begonnen en zich niettemin goed door de crisis- en oorlogs jaren wist te slaan. Ons dagelijks teveel Twee bestuurders van motorvoertul- ;n werden bekeurd. Inzake het rijden zonder een rijbewijs, twee wielrijders kregen een verbaal, omdat zij hun fiets onbeheerd hadden laten staan. Twee ingezetenen werden bekeurd in zake het kopen cn verkopen cn het on bevoegd voorhanden hebben van distri butiebescheiden. Dit is in het kort de doelstelling van de Kweekscholen-werkge meenschap, die in Maart 1947 op initiatief van de Rijkskweekschool in Amersfoort tot stand is geko men. De leraren en leerlingen van deze school zochten al in het na jaar van 1946 contact met de zus terscholen in Hilversum Utrecht. Het was tiidens een ge meenschappelijke Kerstfeest, dat de idee geboren werd tot stichting der gemeenschap. De heer J. W e n d e 1 k e s, al gemeen secretaris van het hoofdbe stuur der Kweekscholen-Werkge meenschap heeft een dezer dagen aan een verslaggever van het ANP een uiteenzetting gegeven van de wijze, waarop de gemeenschap haar hierboven weergegeven doel wil trachten te be. eiken. In de eerste plaats geschiedt dat door een of meer keren per jaar lande lijke vergaderingen te houden, door het organiseren ven kampen en sportwedstrijden voor allen, die aan de kweekscholen zijn verbon den (dus ook leraren) en door het uitgeven van een eigin orgaan „Vorming". Het unieke van de Kweekschole n-W erk ge meenschap is dat in deze organ isaie lera ren en leerlingen el kaar hebben gevonden. Het hoofdbestuur bestaat uit ze ven leden, vijf van ,hen zijn leer lingen en twee leararen. De Werk gemeenschap gaat uit van de ge- Voordrachten vacatures bij 't onderwijs Ter voorziening ln dc vacature van onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs nr. 8, Leusderweg 249, Amersfoort, is door B. en W. de volgende voordracht opge maakt: 1. mevr. de wed C J van Wagensveld- Lammerts van Buren te Amersfoort. 2. mej. M M. Richard te Rossum (Gld.) 3. mej. J. J. Eertink tc Apeldoorn. Ter voorziening in de vacature van onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs nr. 9 (meis jesschool), Blsschopsweg 167, Amers foort. dragen B. cn W. voor* 1. mej. C. Kraak te Middelburg. 2. mevr. de wed. C. J. van Wagensvcld- Lammcrts van Bucren te Amersfoort. 2. mej. C. A. Hopma te Groningen. dachte, dat de jongeren zelf de handen uit de mouw moeten ste ken en de verantwoordelijkheid dienen te dragen. Vandaar dat in de besturen de functies van voor zitter, penningmeester en secreta ris steeds door jongeren worden vervuld. Zo is het in de kampen niets bij zonders, dat een leerling kamp commandant is en de directeur of de leraar een gewone deelnemer, hetgeen natuurlijk ook inhoudt het verrichten van corveetjes. De Werkgemeenschap zoekt ook contact met christelijke kweek scholen. Op 'n interscholair sport- feest stonden leden van de kweek school-werkgemeenschap broeder lijk naast hun collega's van de christelijke kweekscholen. Het contact met de rooms-ka- tholieke kweekscholen is moeilij ker. De organisatie ondervindt grote steun van dc heer C. K 1 e ij- w egt, hoofdinspecteur van de onderwijzersopleiding en van de heer A. Osterlee van de afdeling „Vorming buiten schoolverband" van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. „Federatie" stelde orde op zaken Dc Federatie van Amersfoortse Perso neelsverenigingen belegde gisteravond in het ontspanningslokaal van Spaan Bertram een zgn kadervergadering, die onder voorzitterschap stond van de heer Tj. de Boorder. Op deze bijeenkomst waren aanwezig afgevaardigden van de aangesloten verenigingen. De heer B. Verschuur, directeur van de Sportstichting, sprak over de terrei- nennood in Amersfoort en deelde de Federatie mede, dat men een middag per week de heschikklng kon krijgen over een gedeelte van het sportterrein aan de Leusderweg. Mr. F. C A. Eenhorst sprak over het ontwerp statuten. Besloten werd om de behandeling hiervan aan te houden tot een volgende vergadering. Er werden mededelingen gedaan over de stand van zaken in de diverse onder afdelingen van de Federatie en uit en kele levendige debatten, die ontstonden, bleek, dat de afgevaardigden grote waar dering hadden voor het werk, dat door het bestuur werd verricht, alhoewel men ook met crltiek kwam. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Het stel de echler de voorwaarde, dat na de be handeling van de statuten opnieuw verkiezingen zullen worden gehouden. Gevonden voorwerpen Bruine muts. beukenplank (3 m. lang), ring met vier sleutels, lichtblauwe auto ped, enige wanten en handschoenen, muntbiljet van 1.—. zak eierkolen, bruine portemonnaie. Inhoud: 2,50 en twee spoorkaartjes, glade ring (goud op zilver), gekleurde sjaal, vier ceinturen, broche met stenen, hond met halsband, bruin kinderschoentje (rechts), ring m. vier sleutels, groene rozenkrans, heren- regenjas, ten name van Diepen, kope ren dop, blauwe muts. konijn, porte monnaie met ritssluiting, Inhoudende textlelkaart en ƒ0,90, fruitschaal (oran je kleur), bril, paar grijs bruine heren wanten en Noorse wanten, handschoen met kap cn duim, motorhandschoen cn alpinomuts. Advertentie MIEP ZUCHT: 's Winters is het toch altijd moeilijker met het eten. Gelukkig brengt de Heer P. J. Kers een recept voor: RODEKOOL Schaaf of snijd 2 kleine of 1 grote rode kool aan stukjes, doe de helft in de pan en voeg hierbij 30 gr. boter, ft 1. water. 2 theelepels ffjne kaneel. 1 eetl. zout. 2 flinke eetl. suiker, 1 kopje rijst, 1 aan stukjes gesneden appel, 1 ui met daarin gestoken 2 kruidnagels en Va laurierblad. Leg hierop de rest van de kool en laat het geheel zachtjes gaar stoven. Roer er dan enige eetlepels azijn door cn bind een weinig met wat aardappelmeel of maizena. Geef er runderlapjes of ge bakken rolpens en verse aardappelen bij. Een stamppot van rodekool met flink wat gebakken uien er door geeft aan het gerecht een bijzonder fijn cachet. Publ. Centr. Bur. v. d. Tuinbouwveilingen Groot aantal diefstallen bij v. Gend en Loos Doordat de controle op zijn werk schijnbaar onvoldoende was heeft een Haarlemse employé van Van Gend en Loos kans gezien 85 kleine diefstallen te plegen. Voor de Haarlemse rechtbank verklaarde de man tot deze misdrijven te zijn gekomen door grote huishoudelijke moeilijkheden. De officier eiste twee jaar. Schaken Onder Ons-Toekomst 4-5 Voor de 4c kl. S.G B. vond Donder dagavond de schaakontmoeting plaats tussen „Onder Ons" I cn „De Toekomst" I uit Lcusdcn. Er werd aan belde kanten goed spel vertoond cn dat de ploegen niet veel voor elkaar onderdoen, bewijst de voorlopige uitslag 4-5. De afgebroken partij zal de beslissing moeten brengen of „De Toekomst" zal winnen of dat ..Onder Ons" nog een gelijk spel zal kunnen krijgen. Oppervlakkig heeft „O.O." de beste papleren. n.l. de kwa liteit voor een pion. Gezien de stelling durven wij ons niet aan voorspellingen te wagen. Voor „Onder Ons" wonnen A. Berrevoets. H. Enkelaar. T. Snijders en A. Heesterman. De partij E. Westerhout (O.O.)— C. Veenendaal (Toekomst) werd afgebro ken. Schakers huldigden kampioen De Vries Schaakgenootschap kreeg de Sint op bezoek St.. Nicolaas, die wij allen reeds we derom in Spanje waanden, schijnt onze goede, oude stad toch nog niet zo ge makkelijk te kunnen verlaten. Althans de leden van het Schaakgenootschap Amersfoort werden Woensdagavond ver rast met het bericht, dat de Sint voor nemens was de clubavond te komen be zoeken. In afwachting van zijn komst van het tournool om het stedelijk kam- werd besloten maar vast de winnaar pioenschap te huldigen. De heer Hol lander, voorzitter van het genootschap, richtte zich tot de kampioen, de heer De Vries en feliciteerde hem met het be haalde resultaat, daarbij de nadruk leg gend op de mooie prestatie 6'.2 uit 7. dus ongeslagen. Ook de behaalde score van zijn grootste rivaal, de heer Goosscns. werd gememoreerd, die toch even prachtig genoemd kan worden, n.l. 6 uit 7. De heer Hollander overhandigde De Vries hierna dc wisselbeker ..De Kei" en bood hem tevens namens dc vereni ging bloemen aan. De ex-kampioenen Huisman en Uding. resp. kampioen '43 en '45 ontvingen ieder een medaille. In tussen bleek de goede Sint in aantocht te zijn en op verzoek van de voorzitter werd hij verwelkomd met een liedje wat echter maar heel mager klonk. Ver scheidene leden moeten op het matje komen. Als eerste de voorzitter, die door St Nicolaas verantwoordelijk werd ge steld voor de degradatie van het le tiental het vorige seizoen. Zij, die wat hadden gepresteerd voor de vereniging werden met een cadeautje beloond, an deren die wat op hun kerfstok hadden kregen een flinke reprimande Met een even schraal liedje als bij zijn entree werd hij uitgeleide gedaan. Dc avond werd verder besloten met een gebruike lijke bliksemwedstrijd, waarbij de voor naamste factor bij het schaken, n 1. den ken. werd uitgeschakeld en men zijn partijen moest spelen in een tempo van 40 zetten in 12 minuten. De dolle situa ties die hiervan het gevolg waren ver hoogden echter de goede stemming cn gezien niet alleen de winnaars, doch ook de verliezers een prijs kregen, ging ieder ten slotte voldaan huls toe. Massale vergiftigingsverschijnselen op een aantal lagere scholen In Rotterdam-Zuid hebben gisteren grote consternatie teweeggebracht. In de middaguren en 's avonds werden plotseling tientallen kinderen onwel, moesten hevig braken, terwijl velen van hen bovendien aan diarrhee leden. Een meisje van zeven Jaar moest 's avonds ln een ziekenhuis worden opge nomen. Vast staat, dat dc vergiftigingsverschUnselen. die gelukkig tot nu v°ae *een catastrophale gevolgen hebben gehad. zijn opgetreden na gebruik \an de van overheidswege verstrekte schooldrank. ,,'s Morgens hadden de kinderen zoals gewoonlijk, het flesje school drank gebruikt en *s middags wer den er tientallen plotseling ziek", zo vertelde ons hel hoofd van een jon gensschool aan het Frankeldaal. „Het was een onbeschrijfelijke toestand in de klassezo vervolgde hij. „Wij kwamen handen te kort om de ziek- geworden kinderen te helpen, die allen moesten overgeven en zich el lendig voelden. Wij hebben alle kin deren, ook die nog gezond waren, naar huis gestuurd." 's Avonds bleek opnieuw een groot aantal kinderen ziek geworden. Dezelfde verschijnselen deden zich voor in scholen aan de Mare, Hille- vliet en Groenezoom. Van de school voor christelijk volksonderwijs aan de Groenezoom werden in 20 minu ten tijd 22, meest jonge, kinderen ziek. Het zevenjarig meisje Greetje van Mourik van deze school was er in de loop van de avond zo ernstig aan toe, dat zij in het Bergwegziekenhuis moest worden opgenomen. Gelukkig was haar toestand vanmorgen rede lijk. De doktoren in Rotterdam-Zuid hebben het gisteravond zeer druk gehad. Allerwegen ouders, die zich erg ongerust maakten over de toestand van hun kinderen. Vanmorgen wa ren er nog tientallen patiëntjes niet op school verschenen. Van het hoofd van de christelijke school aan de Voetjesstraat vernamen wij, dat daar de vitaminemelk vanmorgen niet is verstrekt, daar de melk zoals aan het schoolhoofd werd meegedeeld niet in orde was. Donderdag is deze melk wel gedronken, zonder dat zich bepaalde verschijnselen hebben voorgedaan. Deze vitaminemelk is van andere samenstelling, dan de schooldrank, die de massale vergif tiging heeft veroorzaakt. Uit andere delen van de stad zijn over de schooldrank geen klachten binnen gekomen. Door de keuringsdienst wordt in samenwerking met de GG en GD dc ondeugdelijk gebleken schooldrank j nauwkeurig onderzocht. 1 Straf: vier jaar De Bloemendaalse politie—agent A. L. S., die meende dat het geoor loofd was zijn huwelijksuitzet bij een te stelen, is door de Haarlem se rechtbank veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Zijn 'verloofde, die alle gestolen spulletjes in ontvangst nam, maar later beweerde niet te hebben ge weten, dat haar aanstaande ze uit diverse villa's had „meegenomen", kreeg een half jaar. Amsterdammer „knuppel de"' in kamp Amersfoort Johan Hartloper uit Amsterdam, tegen wie 6 jaar is geëist omdat hij als gevangene in het kamp Amersfoort van September '43 tot April '44 verbleef, heeft in deze periode als „Lagercontroleur" zijn medegevangenen mishandeld met een speciaal door hem voor dit werk vervaardigde knuppel Door zijn niet bepaald zachtzinnig op treden heeft hij het door de zo be ruchte kampleiding verlangde sys teem van orde en tucht helpen be vorderen. Donderdag 23 December zal het hof een vonnis over deze Amsterdammer vellen. Officieel is te Boedapest bekend ge maakt dat premier Lajos- Dinnyes Donderdag is afgetreden. Dit ontslag heeft politieke kringen verrast Wel was bekend, dat er ontevredenheid be stond over het politieke standpunt van de premier, maar de meeste waarne mers meenden dat Dinnyes In het openbaar „zijn zonden zou belijden'' en ln zijn functie zou blijven. iijiniiiniiijillM^ met voorsluiting en rugve ter, stevig lang model met doorgestikt voorpand, grote elast. Inzetsels en boven rand geschikt voor zware figuren. 4 jarr. A CQ 6 textielpunten met brede voorsluiting, elast. bovenrand en dito inzetsels onderaan, ver sterkt voorpand, 4 Jarretelles, 6 textielpunten fors lang model met brede busk, elast. Inzet sels In de taille, elast. binnenband, 4 Jarretel!. 6 textlelpt. Filialen te: AMSTERDAM. HAARLEM. LEIDEN. DEN HAAG. - ROTTERDAM. ARNHEM. APELDOORN. EINDHOVEN. TILBURG. DEN BOSCH. UTRECHT. AMERSFOORT. HILVER SUM. GRONINGEN. AMERSFOORT: Langestraat 55. Ii!JUii]ririniii:iiiiiiini!iii:iiniiiitiiiiiirai)mraiiïïiiipni;iin!n,iyiii'in^iiiir!iiiiiirifiii'iiinin!iiiiNinii:i!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|]iiiuiJi(ii|iiiii'iiiiiiH!,riirpn;iin!ii:iiiinn!:niT::ii,[i!iiiiiiiia!miiiiiiioii"1d Er staat heden belangrijk nieuws in de Advertenties. Handschoenen met schapenvacht 8.75 Handwarmers, warm gevoerd 4.25 Beenpijpen, waterdicht 6.75 Dubbele fietstassen, zeer solide 12.75 Schaatsgamituren, compleet 1-85 Boodschapta-sscn met rits z.g. reistassen 7.25 DIE MOET U GAAN ZIEN! SOESTERWEG 214. Voordelig en vertrouwd. een dag grondig hersteld, bij gevuld of driedelig ge- mookt door: MEUBILEERING „ONZE WONING" WSDEKWES161 -WiEHSWORT-TEL6WI TE KOOP AANGEBODEN 2 persoons eiken ledikant, spiraalmatras, kapokmatras sen en kussens, tafel, nacht kastje en linnenkast, baro. meter, klok, stoelen, schaat sen, vogelkooi, pendule met coup. Pleter Bothlaan 23 Amersfoort. 3632 Te koop: een karpet. 2'4 x 3!4 el 45.— en 5 gr. schil derijen 20.Na zes uur. Leliestraat 10. 3624 Te koop voor de a.s. Feest dagen kalkoen, ganzen, kip. pen en konijnen. Bestel vroegtijdig, om teleurstel ling te voorkomen bij H. v. d Heiden, Soesterweg 83. 3619 Philips PhiliShave Staalbaard hoor in luxe doosverpakking DIVERSEN Uw adres voor huishou delijke artikelen, galante, rieën enz. is en blijft: De Goedkope Bazar, Kamp 69, 3625 Belangrijk! Om desillusie te voorkomen laat ons Uw inlijstwerk verzor gen! „Het Lfjstcnhuis", achter in de Kromme- straat 66, vlak bij het Havik. 3623 Ook familiedrukwerk leve ren wij in fraaie uitvoering. Visitekaarten, huwelijkscir culaires, geboortekaarten. luxe post enz. Drukkerij Bouman, Langegracht 28. Telef. 4425. 3626 Philips „PhiliShave" Staalbaard Standaard in luxe doosverpakking Nu het kouder wordt: groene erwten, wortelerw ten. spliterwten, capucij- ners, witte bonen en bruine bonen. Hottinga, Leusder weg 18. 3616 Electrisch droogscheerapparaal N V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND-EINDHOVEN

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2