tr Pover kunstenaar in wereld vol vermoeide mensen f* Dagblad voor Amersfoort De crisis is voorbij Lening van ruim 1 millioen voor woningbouw Noteert U even izuurf Gebismureerd Ko U op de borst DAM PO zeggen de abonné's LAATSTE NIEUWS Onmiddelijk in de Veiligheidsraad? 2 .Woensdag 15 December 1948 STADSNIEUWS Humoresque, Vrijdag in Grand Wie kent niet dat luimige „Hu moresque", het bij de massa over bekende werkje van Dvorak? Het is zo'n stukje muziek, waar ieder een met plezier naar luistert, dat door degenen, die niet van „klas sieke" minziek houden net zo mooi gevonden wordt als bijvoorbeeld Liszt's Liebestraum. Een humoreske is eigenlijk een leutige vertelling. Geen wonder dus, dat er een auteur is geweest, die een boek schreef en dat „Hu moresque" noemde Die auteur was Fannie Hurst. Het verhaal behan delt het leven van een begaafde violist, diens liefdes, diens succes en diens teleurstellingen. Het boek had succes en het werd zelfs een best-seller. De filmindustrie kocht de filmrechten en twee bekende filmschrijvers. Clifford Odets en Zachary Gold, herschiepen Fannie Hurst's roman tot het scenario voor de in 1946 uitgekomen Warner Bros film, die de titel van het boek behield. Het geschreven verhaal is voor een groot gedeelte terug te vinden in het verfilmde. Weer beleven we hoe een jongetje op zijn verjaar dag een viool krijgt en hoe hij be zeten raakt van dat muziekinstru ment. Het vergezelt hem op zijn verdere levensweg. De viool is bij hem, eerst in de armzalige kruide nierswinkel van zijn ouders, latei- in de concertzalen. De viool klaagt of jubelt zoals de mens, die haar bespeelt. We zien een wereld vol vermoei de mensen, de society-wereld van het moderne Amerika, waarin het mode is om een pover kunstenaar tje in de salons te hebben. Maar het dode hout van de viool komt niet tot leven in het salon. De viool past in de concertzaal. Niet in het buitenhuis van een rij ke, verliefde vrouw. „Humoreske"Neen, dit verhaal is niet luimig. Het eindigt met een zelfmoord en het laat in het midden of de violist zijn geluk behalve in de muziek ook zal vin den in een gezin. Het doet ons slechts vermoeden hoe de passie voor Mendelssohn. Tschaikowski. César Franck en Brahms gecom bineerd kan worden met de lief de van Gina. Filmtechnisch is deze film mees terlijk. Joan Crawford en John Garfield, wiens rol in deze film in grote lijn veel overeenkomt met zijn rol als de bokser in „Body and Soul" passen zich volkomen aan in de sfeer, die regisseur Jean Negu- lesco schiep. Oscar Levant, die be kendheid geniet als een zeer veel zijdig artist omdat hij een uitste kend pianist en een voortreffelijk acteur is. groeit in deze film boven zijn creatie in „Rhapsodie in Blue" uit, ofschoon hij in die film zich zelf speelde. De overgangen van dialoog naar muziek zijn bijzonder gelukkig ge troffen, maar weer is in deze film die van Vrijdag af in „Grand" gaat, voor de muziekliefhebbers de grote teleurstelling, dat de inder daad prachtige muziek het lief deslied uit Wagners „Tristan en Isolde"! fragmentarisch is en vaak wordt onderbroken door de handeling. Van Vrijdag af wordt in het Grand Theatre vertoond de film Humo- resquemet Joan Crawford en John Garfield in de hoofdrollen. Aan de raadsleden is door B. en W. een voorstel gezonden tot het aangaan tegen gunstige voorwaar den van een geldlening van f 1.285.000 voor woningbouw com plcx III Soesterkwartier. Tevens stellen zij voor de geldlening van f 1.000.000 met een looptijd van twintig jaar, die bij raadsbesluit van 25 Mei 1948 werd aangegaan en oorspronkelijk voor deze wo ningbouw bestemd was te gebrui ken voor de dekking van enkele kapitaalsobjecten. Zo kunnen f 450.000 worden gebruikt om de rekeningstekorten van 1945, 1946 en 1947 te dekken. B. en W. heb ben onderzocht welke andere on gedekte kapitaalsobjecten met een looptijd van twintig jaar voor deze kapitaalsfinanciering in aanmer king komen. Hiertoe rekenen zij o.a. de inrichting van het woonwa genkamp, bouw politiebureau, voorbereiding aanleg tunnel en rondweg, restauratie walmuur en verbouw van scholen en andere percelen, benevens voor oorlogs schade bijzondere scholen. Advertentie December de maand van veel feesten. Brengt \roIijkheid mee voor de moesten. Men bakt en men kookt, Men drinkt en men rookt. En de ,.TIP;' brengt verkwikkende geesten. 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Mevr. M K te A'üam ontv. 1 II Tip GRAND THEATRE. SnouckavrUaan 4. tel. 4632. „De vrouw van mijn heer", t.m. 15 December. Donder dag alleen matiné. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY-THEATER, Westersingel 7b. tel. 6572 „Een trein gaat voorbij"# Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur Ove rige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Langcstr. 129. „Paniek in het Warenhuis", vooraf „Gespoorde Duivels" Vrij dag en Zaterdag 2.30, 6.45 en 9 u. Zondag 2, 4 15, 6.45 cn 9 uur. Ove rige dagen 2.30 en 8 uur. Woensdag: Geref. Kerk, Lieve Vrouwestraat, 8 uur, Filmavond „Geen Grenzen Meer". Kamer van Koophandel. 8 uur, Genootschap Internationale Zaken. Lezing door dr. Vlekke: „West tegen Oost in Oost-Azië". Wapenroem, 8 uur, Rijkstuin- bouwconsulent ir. B. K. Bartelds over: „De fruitteelt in de Gelderse Vallei." Examens Mevrouw J. MaterThiele te Amersfoort slaagde voor het door de Vereniging van Leraressen in het Modevak te Eindhoven gehou den examen voor coupeuse, mej. E J. Dijkhuizen, eveneens te Amers foort, slaagde voor het door dezelf de organisatie gehouden examen voor costumière. Woningen moeten worden opgeknapt B. en W. trillen toepassing premieregeling Voor de verbetering van de on langs door de gemeente aangekoch te percelen Mooierstraat 18 en 20 wensen B. en W. gebruik te maken van de premieregeling woningver betering en -splitsing, waartoe de mogelijkheid tot 1 Januari 1949 openstaat. Na het aanbrengen van de noodzakelijk geachte verbete ringen zullen beide woningen weer in behoorlijke staat verkeren. Een er van is thans voor bewoning nog ongeschikt zodat mettertijd een huis meer voor bewoning beschik baar zal komen. Het bedrag, dat niet door de premieregeling wordt gedekt, bedraagt volgens bereke ning f 7120.B. en W. stellen de raad voor uil het fonds wegens overdracht van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf een bedrag be schikbaar te stellen voor de finan ciering van aankoop en verbetering van beide percelen tot het bedrag van de werkelijke gemaakte kos ten een en ander tot een maximum van f 7120. Uitbreiding van R.K. Industrieschool Het college van B. en W. stelt de raad voor tc besluiten de uitbrei ding van het leerplan van de R.K. Industrie- en huishoudschool St. Anna te Amersfoort, uitgaande van het bestuur van de Onze Lieve Vrouwestichting, met een zgn. vor mingsklas die 1 September van dit jaar werd ingesteld nodig te oordelen. Het voorstel berust ge deeltelijk op een advies van de In- spectrice van het Nijverheidson derwijs te 's-Gravenhage. Indien de Kroon daarna aan deze uitbrei ding haar goedkeuring hecht, zal de nieuwe cursus voor subsidiëring uit overheidskassen in aanmerking komen. Van de netto-kosten zal de gemeente dan 30%, het rijk 70% moeten betalen. „Keitjes" komen terus met Polly Perkins" De Amersfoortsc Toneelvereniging „De Keitjes'' had Indertijd met de op voering van „Polly Perkins", een blij spel ln drie bedrijven, veel succes. Geen I wonder dus dat men opnieuw met dit stuk voor het voetlicht komt cn wel op Vrijdag 17 December om acht uur in i Amicitia. De spelers van „De Keitjes" rekenen op een goede opkomst want ten slotte is deze voorstelling voor een goed doel georganiseerd De opbrengst van deze toneelavond zal namelijk gc- heel ten qocde komen aan de Prins Bernhard Stichting die steun verleent aan uit Indonesië teruggekeerde en ge- demobiliseerde militairen. Jubilaris v. d. Meer gehuldigd 25 jaar hoofdconducteur Het heeft de Eerste Hoofdcon ducteur der N.Sde heer A. P. v. d. Meer, bij zijn 25-jarig dienst- jubileum niet aan belangstelling ontbroken. Tot de velen die Dins dag ten huize van de jubilaris wa ren samengekomen behoorden de hoofdstationschef, de chef van het pcrsoneelskantoor, de tramcontro leur van het rayon Amersfoort en tal van collega's uit het treinper soneel. De hoofdstationschef, de heer Bucx, opende de rij van spre kers. Hij sprak zijn waardering uit over de dienstuitvoering van de heer v. d. Meer, die tot gevolg had dat de jubilaris de hoogste rang in zijn groep heeft bereikt. Namens het bureau treinpersoneel sprak de treincontroleur, de heer Bakkenes, die in de heer v d Meer een voor beeld voor de jongeren zag. Hoofd conducteur Hulleman, die zich daarna tot de jubilaris richtte, bood hem namens de collega's een prach tige ets aan. Mevr. v d. Meer ont ving bloemen. Als laatste sprak een broer van de heer v. d. Meer. Het deed hem genoegen, zo zeide hij, dat zijn I jongste broer op een dusdanige 1 wijze door chefs en collega's werd 1 gehuldigd. Verhuur schoollokaal Het college van B. en W. stelt de raad voor met ingang van de da tum van ingebruikneming te ver huren aan de „Stichting tot oprich ting en instandhouding van Scho len vooj Christelijk voorbereidend lager onderwijs" te Amersfoort één lokaal van de openbare school aan de Lange Beekstraat tegen f 35. per maand, uiterlijk tot en met 31 Juli 1949. Burgerlijke Stand 14 December Geboren: Hendrik Willem, z. v. H W. v. Opijnen en A. H. Eek: Jo hanna Clasina, d. y. J. Pols en C. v. d. Hoek. Gehuwd: R M. Groenendijk cn v van Essen; Tj. IJtsma en H. J. Blokker. Overleden: Johanna Oberink, 47 j., ongehuwd: Elisabeth Collee. 66 j„ wed. van J. van Dorssen; Jan- nigje Wanner, 73 j„ geh. met R. Timmerman. Op 1 Mei 1949: Amersfoort-Doorn met bussen Hoewel wg enige tgd geleden aan een Interview met de directie der NBM ontleenden, dat de tramdlenst ZeistAmersfoort geheel of gedeel telijk door autobussen zal worden vervangen, heeft men om technische redenen hiervan af moeten zien. Doch thans staat vast, dat het tra ject AmersfoortZeistDoorn per 1 Mei 1949 met ccn autobusdienst zal worden verzorgd. Ongeveer half Januari zal men reeds gedeeltelijk met autobussen gaan werken, waar bij het in dc bedoeling ligt de be staande tramdienst aanzienlijk in te krimpen. Ook het traject Utrecht— Zeist zal langzamerhand in een bus dienst worden veranderd, doch 't is niet bekend wanneer dc tram op de ze lijn geheel zal worden uitgescha keld. Advertentie Ik zal U verteilen, wat U doen Ja. Ik weet hoo onaangenaam die aanvallen kunnen ziln. Zeer vaak worden ze veroorzaakt door te veel maagzuurdo hoeveelheid zuur van Uw maag ls dan boven normaal en na maaltijden krijgt U een onaan genaam opgeblazen gevoel en last met Uw spijsvertering Ik beveel "Gcblsmurccrd Magnesium" aan, bekend over de gehele wereld als een betrouwbaar geneesmiddel tegen overmatig maagzuur, dat do spijsvertering weer normaal doet functlonnercn Geblsmureerd Magnesium" brengt opluchting bin nen drie minuten en helpt U alles zonder pijn of onaangenaam gevoel te verteren. Probeer het vandaag MAGNESIUM Tabletten in blikken öoosje» a 34 «i f 0.33 eer docej# Poeder Id flecons f 1.04 per Oaeoo j Poeder alleen echt ln flacon (verpakt in carton) Verkrljgb. in Apotheken en Drogisten Goed concert van studenten De kleine schare aanwezigen heeft met haar enthousiaste bijval na afloop van dit even leerzame als artistiek ge slaagde concert door het Utrechts Stu dent enkoor en -orkest ten minste ge deeltelijk het treurige feit trachten te vergoeden, dat Amersfoort en vooral de plaatselinge afdeling van "t Nut tekort zijn geschoten in de organisatie. Een leerzame avond, omdat hier een grote groep studerenden musiceerde in een degelijk voorbereide uitvoering, waar bij mij echter één ding verwonderde, n.l. dat men waarschijnlijk gaat deze vraag vooral de dirigent Hans Brandts Buys aan er niet in geslaagd is, wat stijl betreft het programma instrumen- taliter cn vocauter in evenwicht te brengen. En het is wel typisch, dat deze verscheurdheid juist lag ln 't moderne programma-deel- tegenover de prachti ge eenheid: Concerto grosso van Hcllen- daal oud-Engelse madrigalen ouverture van Bach plaatste men de combinatie: volksliedbewcrklngen twee moderne madrigalen met orkest. Bij alle intellectuele genot aan deze geestige bewerkingen bleef toch een wrange nasmaak een zó gekunstelde en op effect beluste bewerking verdra gen deze eenvoudige wijsjes niet. Als men het volkslied wil beoefenen, moet men ook de wil tot eenvoud en natuur lijkheid hebben. Waar een goed instru mentaal apparaat ter beschikking staat, ware een vlot cn uit de geest van het volkslied gearrangeerd spel van liede ren de aangewezen vorm geweest. Het leek mij dienstig, dit aan de eigenlijke bespreking vooraf te laten gaan. Deze kan kort zijn. Er ls met een gezonde muzikanteske geest gespeeld en gezongen, het orkest strijkers en twee puike hoboïsten plus een fagot is goed gedisciplineerd; het koor staat op hetzelfde peil. En als beiden zich verenigen tot dc uitvoering van Hendrik Andriessen's prachtig geschreven ma drigalen op oude Italiaanse teksten, ver krijgt zulk een concert een pakkende climax cn slot. Ik acht het van 't grootste paedago- glsche nut als dit prachtige gezelschap eens werd uitgenodigd tot de verzor ging van het traditionele Nut-jeugd- concert. Hans M. Schelfes Amersfoorts Mannenkoor krijgt 't druk Op Donderdag 23 December a s. des avonds 8 uur zal hel Mannenkoor een Kerstconcert geven voor de patiënten ln de kerk van „Zon en Schild". Me dewerking zal worden verleend' dooi de tenor, de heer A Roodbergen met begeleiding van de heer G. van den Burg, piano Tevens zal het A M IC. op Maandag 3 Januari as, medewerking verlenen aan het herdenkingsconcert te Soest, dat gegeven zal worden ter nagedach tenis van de onlangs zo tragisch om het leven gekomen bekende componist en musicus Jan Bartelsman te Soest. A.M.K, zal ten gehore brengen de Lente Symphonic", ccn compositie van de overledene Enige bekende so listen zullen op deze avond eveneens medewerken, o a. Laurens Bogtman cn Ankle van Wlckevoort Crommelln. MS Leerzame filmavond in Rijksopvoedingsgesticht In het R.O.G. vond dezer dagen de première plaats van een film handelende over de vervaardiging van orthopaedisch schoeisel. Deze film, welke grotendeels in dit gesticht werd opgenomen en waarin de heren Scheerder en Schoenmaker, beiden vakonderwijs gevende ambtenaren aan genoemd gesticht, een groot aandeel hadden, werd uiteraard met zeer grote be langstelling door personeel en jon gens gevolgd. Het inleidende woord werd gesproken door de heer J. B. Heesters, een der vervaardigers der film, die in 't bijzonder de direc teur van het R.O.G.de heer H. L. A. Weusten grote dank betuigde voor zijn volledige medewerking aan het totstandkomen van deze film. Voorts werden vertoond een film over de Internationale schoenen tentoonstelling te Parijs, waar één der genoemde R.O.G.-heren voor ingezonden orthopaedisch schoeisel de gouden medaille verwierf en ge deelten uit de Kroningsfilm. Be grijpelijk dat de gestichtsbevolking hun enthousiasme toonde over een filmavond welke niet alleen zeer leerzaam was, maar tevens prettig nu ze hun leermeesters op '.t linnen venster zagen verschijnen. De film gaat voor de vakgroep „schoenen" het land in en zal ook in Frankrijk en Zwitserland ver toond worden. Kerstpotten van 't Heilsleger Ze zijn in de loop der jaren een bekende verschijning geworden: de kerstpotten van 't Leger des Heils. Tegen Kerstmis ziet men ze in de steden en dorpen van ons land. Een al of niet kleumende heilssoldaat, al naar gelang de winter streng of mild regeert, houdt er de wacht bij en een vriendelijk „dank u wel", ls u verzekerd als u uw gaven er in werpt. Dat er ook nu velen uilzien naar het kerstpakket van het Leger des Heils, zal wel niemand verwonde ren. Ieder weet, hoe moeilijk het is. ook bij een behoorlijk inkomen, de eindjes aan elkaar te knopen. En maar al te velen zijn er, die zich geen enkele luxe kunnen per mitteren, ook niet op feestdagen. Denk slechts aan ouden van da gen. gebrekkigen, invaliden enz. Voor dezulken nu staan deze Kerstpotten. Zij vormen een deel van de grote Kcrstfeest-actie. die het Leger onderneemt om wat ge zelligheid, een goede maaltijd en wat extra's te bereiden aan onze minder bedeelde stadgenoten. Helpt u mee? U weet toch waar ze staan: Korte Gracht, Varkens- markt, Utrechtseweg en Station. En de dagen: a.s. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. MIJ TE ABONNEREN OP HET Tot nu toe behielp ik mij, maar nu weet ik, dat alleen ,,'t Dagblad" actueel binnen- en buiten lands nieuws geeft. Endan die sport! „EEN FIJNE KRANT" Uitknippen en met 2 cents postzegel verzenden aan de administratie van het „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT", Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Ondergetekende wenst zich te abonneren op het DAGBLAD VOOR AMERSFOORT met ingang van Eetaling per week k 32 cent/kwartaal a 4.15 (Doorhalen wat niet verlangd wordt) Ons dagelijks teveel Een ingezetene kreeg twee be keuringen, inzake het lopen op verboden grpnd en het vangen van mollen. Een werkgever, die zes arbeiders tc lang liet werken, kreeg een ver baal. Op verzoek van de politie te Amsterdam is in Amersfoort aan gehouden een zekere W., inzake overtreding van de distributiebe palingen. Hij is naar Amsterdam gebracht. Eén ingezetene kreeg een bon, omdat hij geen hondenbelasting betaalde: een andere ingezetene overtrad de verordening op de eta lageverlichting. „Ons Genoegen" verloor Maandagavond speelde in Zeist de Chr. Schaakvereniging „Óns Genoegen" uit Amersfoort. Zeist bleek over het algemeen over be tere eindspelspelers te beschikken, zodat Ons Genoegen met 82 ver loor. „Soesterkwartier" verloor van „Amersfoort" III „Soesterkwartier" I moest gister avond haar kansen verdedigen te gen de schaakvereniging „Amers foort" III in de 4e klasse B van de SGS. Zij slaagde hierin niet en moest met een voorlopige uitslag 45 genoegen nemen, terwijl de afgebroken partij tussen v. Nim- wegen en Evers o.i. voor Soester kwartier verloren is. Intussen is deze uitslag voor „Amersfoort" wel iets geflatteerd. Een gelijk spel zou waarschijnlijk de verhoudingen be ter hebben weergegeven. Uitslagen die de juiste verhouding niet aan tonen zullen echter meer voorko men, zolang de spelers hun partij niet volkomen beheersen. Het door onoordeelkundige zetten afbreken van de eigen op winststaande stel ling is een euvel waartegen giste ren door beide ploegen nogal werd gezondigd. Soesterkwartier IAmersfoort III A. SieswerdaP. Latour 01 R. WiniaS. Roosma 10 L LuikelG. Bakkenes 10 W. KleeD. Helderman 01 S. ZwartL. Buurlage 10 F. SchuurmanJ. Rekké 10 H. BalkJ. de Weyer 01 •C v. NimwegenA. Evers afgebr. V. v. WalstijnS. Feersma Hoekstra 01 H. Boersmav. Delft 01 4—5 Naam: Straat: Woonplaats: Handtekening (Van onze Haagse redacteur) Twee volle dagen heeft de minis terraad gewijd aan de besprekingen van de Indonesische kwestie. Want ook gistermiddag kwamen de mi nisters weer bijeen in de grote zaal van het ministerie van justitie, waar zij de gehele ochtend reeds hadden vergaderd. En toen minister Rutten, die in de Tweede Kamer zijn begro ting verdedigde, na ontvangst van een missive van de minister-presi dent. de voorzitter van de Kamer verlof vroeg zijn rede later te mo gen voortzetten, omdat zijn aanwe zigheid in de ministerraad nodig werd geacht, werd het duidelijk dat de ministers voor de beslissing ston den. Tegen zes uur in de middag is die beslissing blijkbaar gevallen en al heeft de regering over deze beslis sing nog niets bekend laten maken, toch heeft men in Den Haag de in druk dat men althans voor het ogen blik over de crisis heen is. In het algemeen bestaat de indruk dat een hervatten van het politionele optre den tegen de republiek welke giste ren nog tot de reële mogelijkheden werd gerekend, althans voorlopig van de baan is. Tot deze conclusie heeft niet in de laatste plaats bijgedragen het be richt waarvan blijkbaar reeds gistermorgen door de regering of ficiële bevestiging is ontvangen dat Hatta via de commissie voor goede diensten heeft laten weten dat de republiek tot vrij vergaande te gemoetkomingen aan de Nederland se eisen op het stuk van de souve- reiniteit bereid is. De bijzondere correspondent van het ANP te Parijs seint: De vertegenwoordiger van de Republiek bij de Veiligheidsraad, de heer Palar, heeft in naam van zijn regering, „die de situatie hoogst ernstig acht" tot de Vei ligheidsrad het verzoek gericht, de situatie in Indonesië in behande ling te nemen voor dat hij uiteen gaat. De veiligheidsraad was voor nemens, morgen uit een .te gaan. (Ongecorrigeerd) Queuille wil verhoging der belastingen Maandag zal de Franse Nationale Vergadering beginnen met de behande ling van de begroting. Er komt dan een voorstel van premier Queuille ter sprake, dat dc belastingen voor 1949 met 10 wil verhogen. Voorts staat ccn extrabclasting van 10 op de productie op Queullle's pro gramma. Deze laatste belasting zou moeten worden betaald over de omzet van de fabrikanten. Dc begroting moet in evenwicht wor den gebracht op een bedrag van 1250 milliard francs, waarvan 750 milliard voor civiele en de rest voor militaire doeleinden zou worden uitgegeven. Advertentie Soest Centraal I won van Ons Genoegen I In Centraal te Soestdijk speelden Dinsdagavond in de Cadre-klasse van district Eemland der N.B.B. „Centraal I tegen Ons Genoegen I uit Baarn. Centraal won met 42. Bij de eerste partij tussen Van de Burg (O.G.) en Waasdorp (C.) was de Centraalspeler er direct goed in en hij liep in de eerste 4 beurten op v. d. Burg uit. In de twee laatste beurten maakte Waas dorp series van 21 en 38 carambo les en beëindigde zijn partij hier mede. v. d. Burg (150) 140 30 17 4.66 Waasdorp (200) 200 30 38 6.66 De partij tussen De Vries (O.G.) en Jac. Stalenhoef (C.) was een partij van middelmatig gehalte en tot de 30ste beurt gingen de beide spelers precies gelijk op, met dien verstande dat Stalenhoef 75 ca ramboles meer moest maken. De Vries maakte met een serie van 6 caramboles een einde aan de partij. De Vries (150) 150 36 17 4.16 J. Stalenhoef (225) 198 36 34 5.50 In de laatste partij tussen Lank- horst (O.G.) en Verkerk (C.) bleef Verkerk zijn verkregen voorsprong behouden en na 20 beurten was de stand Lankhorst 138 en Verkerk 201. In de volgende drie beurten maakte Verkerk, zonder in deze partij gepoedeld te hebben, er een einde aan. Lankhorst (225) 172 23 29 7.47 Verkerk (225) 225 23 37 9.78 Gevonden voorwerpen van 9 t.m. 14 December 1948 Enige wanten en handschoenen, motorhandschoen br. met kap, jon gensjasje (blauw), zwart led. cein tuur, polshorloge met wit bandje, herenhorloge, lapje stof (roodblauw geruit), 3 contactsleuteltjes, paar zwarte woll. heren handschoenen, paar mil. wanten, zwart vulpot lood (Phoenix), Noorse want (br. met wit), zilv. kind.armband (han ger 2 popjes), paar kind.wantjes aan koortje (wit met blauw) blauw geblokte sjaal, juten boodsch.tas, kruiwagen (groen met rood), zwar te parapl.hoes, huissleutel, wit kind.schoentje, lichtbr. plastic ceintuur, 2 medailles Standaard mars, dam. rijwiel, br. Portem. m. ritssl.p inh. f 7.50 en bon, zwarte portem. inh. f 7.10 en bon, bl.grijze ceintuur, zwart vulpotlood, gr. zwarte bouvier (teef), parapl. hoes (rode ruit), blauwe hoofddoek (m. popjes bewerkt), liniaal, zwarte kind. portem. met kl. geld, hondje wit met zwart, lichtbr. portem. in- I hcud f 1.00, sch.wol want m. bloe men opgew., br. portem. inh. f 1.20. Igekl. das, bruine damestas. Zonneheuvel en Soestdijk delen de punten In de plaatselijke ontmoeting tussen Zonneheuvel I en Soest dijk I (le klasse libre der N.B.B.) zijn de punten gedeeld. Van enige spanning in deze strijd was geen sprake. De uitslag luidt: Hoogeveen (S. (70) 70 40 7 Batta (Z.) (90) 59 40 6 Gravenmaker (S.) (120) 120 35 28 v. Straten (Z.) (130) 89 35 8 Teeken (S.) (90) 33 27 7 A J Stalenhoef (130) 130 27 33 Visser (S.) (140) 60 26 9 Hopstaken (Z. (140) 140 26 17 SPSV verloor met 64 De ongeslagen S.P.S.V. was Dins dagmiddag de gast van UPS II te Utrecht. UPS II dat uit 5 wedstrij den 10 punten heeft, bond ook SPSV aan de zegekar, door met 64 te winnen. Het veld te Utrecht op „Welge legen" was bijna onbespeelbaar en valpartijen waren legio. Rust ging in met de stand 42. Etalapelichten uit Vele winkeliers laten hun etala geverlichting nog steeds branden in de hiervoor verboden uren. Zij worden aangeraden zich aan de voorschriften te houden. KN M. (0° Leusden Raad komt bijeen De Raad van Leusden zal op Dinsdag 21 December a.s. des mor gens om 9 uur te Hamersveld bij eenkomen ter bespreking o.m. van een voorstel tot uitbreiding van de straatverlichting; voorstel om inge volge artikel 36, 4e lid der Woning wet te bepalen dat de vaststelling en herziening van een plan van uitbreiding van de gemeente wordt voorbereid; voorstel om te beslui ten tot het bouwen van zes wo ningwetwoningen in 1949; gemeen tebegroting 1949 met bedrijfsbo- groting 1949. Hoevelaken Gevonden voorwerpen Een herenzakhorloge. Inl. Rijks politie post Hooglanderveen (Nfl- kerkerstraat) Voor beroep bedankt Ds. J. van Amstel te Hoevelaken heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Reeuwljk Z.H. Burgerlijke stand HOEVELAKEN. Geboren: Gijs- bertha, d. v. J. Doornekamp en T. Brouwer; Woutera Johanna, d. v. J. van 't Veld en W. Meinten. Ondertrouwd: T. van de Bunt (Nijkerk) cn M. van den Berg. Vergadering bij een vereniging Hedenavond om zeven uur komt in hotel „Fontein" de Bijenvereni- ging te Hoevelaken in ledenverga dering byeen. Raadsvergadering De raad van Hoevelaken komt Vrijdag 17 December half acht n.m. bijeen. Scheepstijdingen Aalsdljk, 12 Dec. van Houston te Gal veston; Aard Ijk. 13 Dec. van New York naar Java; Albireo, 15 Dcc. van Bue nos Aires te Rotterdam verwacht; Al pherat, Buenos Aires—Rotterdam, 12 Dcc. tc Mncaio; Alwakl. 14 Dec. van Rotterdam te Antwerpen; Annenkcrk. R'dam—Sydney. 14 Dcc van Antwer pen; Axeldijk. New Orleans—Londen, pass. 14 Dec. Miami; Buys Ballot. 14 Dec. te Ciudad Truxillo; Berkel, 10 Dcc van Monrovia naar Tacorsdl; Blommersdijk, 11 Dec. van Norfolk te New York; Dordrecht (t>. Constanza— Helsinki, pass. 13 Dec. Istanbul; Fla mingo (slbt), 10 Dee van Aden naar Colombo; Hcdcl, Carleton—R'dam, pass. 14 Dec. Land's End; Japar k.r.l. 11 Dec. van Bombay te Beypore; Katwijk, 9 Dcc. van Emdcn te Gefle; Ossendrecht, 14 Dec. tc Cardiff. R'dam—Tacoradi; Radja. 9 Dec. van Los Angeles naar Kaapstad; Stad Schiedam, 14 Dec. van Bagnoli te Mclilla, vertrekt 15 Dec. n Vlaardingen; Talisse, Java—Amsterdam 13 Dec. te Colombo, Tjitjalengka, 11 Dec. van Singapore te Hongkong: Vcendam. 14 Dec. n.m. van Bermuda te New York verwacht.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2