H^C won in een spannende wedstrijd van „Zaandijk" Competitie-standen Veiligheids raad bijeen Republikeinse dreigementen Dagblad voor Amersfoort KAPITEIN ROB Dagblad voor Amersfoort werd „Aalsmeer" kampioen LAATSTE NIEUWS Verklaring van de EVC DAT U MIJ ER NOG AAN HERINNERT. „EEN FIJNE KRANT" zeggen de abonnê's 6 Maandag 20 December 1948 Vrouwe Fortuna heeft H. V. C. ditmaal niet in de steek gelaten. Zeker, de tood-wittcn hebben de 20 overwinning op Zaandijk" verdiend door hun betere techniek, doch tot ongeveer een kwartier voor het einde was de uitslag nog volkomen onzeker. Kattenberg hierbij geblesseerd werd. Hij kon echter verder meespelen. I Dit doelpunt ontlokte een nieuw of fensief van de gastheren, doch het hoge tempo van voor de rust speelde hen parten, waardoor het gevaar minder groot was. De verdediging van H.V.C. hield echter goed stand en onze stad genoten namen de aanval over. De zege werd ongeveer tien minu ten voor het einde veilig gesteld Goed combinatiespel tussen Schriever en Bar- reveld bracht het leder voor het doel. Kattenberg was er opnieuw snel bij en schoot in. De doelman trachtte de bal weg te stompen doch deed dit onvol doende en H. V C. had een 2—O-voor sprong. Deze voorsprong maakte aan een periode van grote spanning een einde en zienderogen zakte het tempo van de gastheren. Kort voor het einde maakte Schriever een derde doelpunt, doch de scheidsrechter had blijkbaar een overtreding geconstateerd want hij kende het niet toe. Onder groot enthousiasme van spe lers en supporters van H.V.C. kwam het einde van deze sportieve, voor de competitie zo belangrijke ontmoeting. Techniek overwon enthousiasme Vooral voor de rust hebben de Zaan- kanters. door hun agressief optreden, de achterhoede van H V.C. vele malen danig aan de tand gevoeld. De Amers- foortse defensie, die in momenten van gevaar goed werd gesteund door de halflinie. waarin G Kattenberg ver dienstelijk de plaats van Biezenbos in nam. doorstond echter het grote ge vaar. De kracht van „Zaandijk" was vooral het deelnemen aan de strijd door het hele elftal In momenten van gevaar trok men een hechte verdedi gingsmuur voor het doel op en bij de aanvallen trokken de halflinie. en dik wijls ook beide backs, ver mee naar yoren. Brits kreeg veel te doen en hij toon de zich weer. als van ouds. volkomen „safeToch ontsnapte het H.V.C.- docl enkele malen aan groot gevaar toen rakelings naast en over werd ge schoten en vooral een kopbal van de middenvoor, juist over de lat, bezorgde de grote H.V.C.-aanhang een angstig moment. De H V.C.'ers hadden het moeilijk met het effectvol terrein en de balcon trole liet. begrijpelijkerwijs, veel te wensen over. Ook in de tweede helft trokken de Zaandijkers fel van leer en H.V.C. had de grootste moeite om doelpunten te voorkomen. Een kwartier lang hielden de gastheren het offensief in handen, doch, nadat de H.V.C.'ers de storm lopen met succes het hoofd hadden ge boden kwam een periode waarin de rood-witten volkomen de toon aanga ven. J. Kattenberg. die de plaats van de nog steeds geblesseerde Van 't Prin senhof innam, maakte het de achter hoede door zijn doorzetten steeds moei lijk. Toen Jansen door een blessure uit moest vallen, kwam Biezenbos het elftal completeren, echter niet op de midhalf-plaats doch als rechtsbuiten. Barreveld verhuisde naar de linksbin- nenplaats. Kort na deze omzetting kwam het langverwachte doelpunt. Een overtreding van de Zaandijkse verde digers bezorgde H.V.C een vrije schop op de rand van het strafschopgebied De Man loste een fel schot, dat door keeper P. Kat onvoldoende werd weg gewerkt. Kattenberg was er vlug bij en kopte, in moeilijke positie het leder in het net. Het spel moest enkele ogen blikken onderbroken worden, doordat AMHC-dames verloren onverdiend Reeds in de eerste ronde van de competitie om de Dr. Exalto-beker wer den de A M.H.C.-dames Zondag op Birkhoven uitgesloten door een onver diende I—O-nederlaag tegen Deventer. Vooral in de eerste helft waren onze stadgenoten vrijwel voortdurend in de aanval, zonder dat de pogingen der Oostelijke bezoeksters veel gevaar op leverden. De Amersfoortse linkerflank bracht de Deventer doelverdedigstcr herhaaldelijk in grote moeilijkheden, maar het geluk was niet aan de A.M. H.C.-zijde. Verschillende schoten van mej. Busser zagen wij aan de verkeerde kant van de lat passeren. Een handicap voor de Amersfoortse aanval was. dat mej. Heyligers, voor het eerst sinds lange tijd weer op de rechtsbinnen- plaats teruggekeerd, haar draai blijk baar nog niet kon vinden, zodat ver schillende aanvallen vertraagd werden. Na de rust werden de Oostelijke aan vallen iets gevaarlijker. Vooral de linksbinnen uit de Koekstad was goed op stick en aan haar doorzettingsver mogen dankte Deventer het enige doel punt tegen het einde van de wedstrijd. Vermelding verdient nog. dat in de tweede, helft mej. Van der Velde we gens een voetblessure de Amersfoort se verdediging moest verlaten. De heren-reserves leverden beter werk, door het bezoekende Hudito II met een 5—1-nederlaag naar Delft terug te sturen. Hiermede bereikten on- 2e stadgenoten de derde ronde van de competitie om de Treslingbeker. Eg- gink scoorde drie maal. Van Houten en Pon deelden de ovenge twee doelpun ten. De Delftenaren redden de eer uit een strafbully in de tweede helft. Het derde damesteam had op Birk hoven geen moeite met Be Fair IV (6—0). Heren III speelde in Utrecht met negen man en liet de punten in de Domstad (7—0). „De Pedaalridders vierden feest De jaarlijkse feestavond van de Amersfoortse Ren- en Touristen- club „De Pedaalridders". Zaterdag avond in „Nieuw Amsvorde" ge houden, trok veel belangstelling! Na een openingswoord door de voorzitter, de heer W. Tholenaars, verzorgde het „Cabaret der Onbe kenden" enkele uren van amuse ment met een nonstop cabaret revue. Vooral dc zang van het Duo Tonico ontlokte veel applaus, dat na het door Corry Bakker gezon gen „Jongens in Indië, houd je maar haaks" tot een ovatie werd Van de vele sketches vielen „Het ambtenaartje" en „De Pantoffel held" ook bijzonder in de smaak. Na de komische opera „Eulalia" moest enkele malen het doek „ge haald" worden. Na de cabaret-revue werden de kampioenen 1949 gehuldigd. Joop de Gans op de lange afstand, met Van der Laan als tweede en A. MacLean als derde. In de sprint behaalde A. Pol de titel, Joop de Gans werd tweede en H. v. d. Laan derde. In de competitie van de Federa tie Wielerclubs Midden Nederland was het opnieuw De Gans die bij de profs en onafhankel ijken met de eer ging strijken terwijl Wim Hartsuiker als de beste junior uit de strijd kwam. Met een hartelijke gelukwens reikte de heer W. Tho lenaars de medailles uit. die ver gezeld waren van bloemen. Een prettig bal. onder leiding van Ade laar Jr., besloot deze goedgeslaag de feestavond. „Brederodes" werd overrompeld Overtuigende zege van „Amsvorde" Amsvorde heeft het niet al te moei lijk gehad met Brederodes. Dc club uit Vianen speelde wel een pittige partij voetbal, maar moest het toch afleggen tegen het snellere en ook technisch betere spel van onze stadgenoten. Het ging de Leusderwegbewoncrs deze middag wel bijzonder vlot af. Of het door de kou kwam weten we niet. maar de thuisclub startte verbluffend mei en goed. Zulke flitsende aanvallen hadden de gasten zeker niet verwacht. Binnen enkele minuten was de stand reeds op 2—0 gebracht door doelpun ten van linksbuiten Mcskes en midden voor Kraak. Dit snelle succes bracht onze stadgenoten blijkbaar in een stem ming van „we zijn er al". De zaken werden tenminste kalm aangepakt en hierdoor kregen dc gasten meer bewe gingsvrijheid. De Amsvorde-verdedi- ging kreeg vrij veel aanvallen te ver werken. maar had hier geen moeite mee. Wel noteerden we voor de rust aan beide kanten nog enige goede sco ringskansen, maar de stand bleef 2—0 in het voordeel van Amsvorde. In de tweede helft bleven onze stad genoten nog even kalm aan doen, totdat Brederodes de achterstand verkleinde tot 2—1. Na dit doelpunt gingen de zwart-witten weer „voetballen'. De verdediging der gasten kreeg het zwaar te verduren, weerde zich weliswaar moedig, maar kon toch niet verhinde ren. dat Hilhorst de stand op 3—1 bracht. En kort daarop maakte Pasedag er zelfs 4—1 van. De enige in de Ams- vorde-aanval, die nog geen doelpunt gemaakt had. was... W. Vink. de goal- getter notabene. Kort voor het einde kreeg hij dan eindelijk zijn kans, toeD hij een vrije trap kreeg te nemen even buiten het strafschopgebied. De bal vloog echter tegen de lat. Pasedag wist het terugstuitende leder te bemachtigen en de Brederodcs-doelman te passeren (5—1). Inderdaad was toen de zege wel veilig. Het pleitte echter voor de gasten, dat zij moedig volhielden. D" middenvoor van Brederodes kon nog een succesje boeken. Uit een voorzet van links nam hij de bal ineens „op zijn schoen" en hij bracht de stand op 5-2. „Amersfoortse Boys" herstelit zich Verdiende 20 zege Amersfoortse Boys trok naar Utrecht mét doelman Hoek de vorige week opgelopen blessure scheen gelukkig nogal mee te vallen en rechtsback A. Peters, wiens schorsing voorbij was. Dit betekende een aanmerkelijke ver sterking voor de Boys-achterhoede. Overigens „pelden" onze stadgenoten op het ongelijke, hobbelige Stichtse Boys-terrein „een zacht eitje", want Veldhuizen en zijn mannen demonstieer den een overduidelijke meerderheid. Het werd een 2—0 zege, maar het had ge makkelijk een overwinning met korfbal- cljfcrs kunnen worden, als Als is een lelijk woord, inderdaad, maar het aan tal kansen, dat door de Boys-voorhoede om zeep werd gebracht was schrikba rend. Tenslotte kan men niet alles op rekening van het pechduiveltje schrij ven. Roramers. alleen voor de doelman staande, miste grandioos. Kraak over kwam hetzelfde B. Bakker miste een wegens hands toegekende penalty. Dammers schoot enige malen tegen de paal en een harde kopbal van W. Jan sen kreeg de Utrechtse doelman toeval lig in zijn handen. Dit zijn maar enkele voorbeelden, maar dit alles leidde er toch maar toe. dat de stand met de rust dubbel blank was. Ook in de tweede helft trok de Amersfoortse aanval als een stoomwals naar voren. Dc verdedigers van de Stichtse Boys hadden het zeer zwaar t? verduren. Na plm. 15 minuten kwam dan eindelijk het langverwachte en ze ker verdiende doelpunt. Dammers gaf keurig over naar de Braber die acht meter van het doel hard en onhoudbaar inschoot (0—1). De Utrechtse aanval lers kwamen slechts sporadisch voor doelman Hoeks heiligdom, overigens zonder gevaar op te leveren. Het pleit niet voor de kracht van de gastheren, dat we moesten constateren, dat onze stadgenoten, ondanks hun grote over wicht. lang niet aan hun beste spel toe kwamen. Na dertig minuten maakte een der Utrechtse backs hands binnen de be ruchte lijnen. Wederom mocht B. Bak ker een penalty nemen. Ditmaal maakte hij geen fout en hij gaf de doelman het nakijken (0—2). Dit doelpunt stelde de zege definitief veilig. In het resterende kwartier werden onze stadgenoten niet meer bedreigd en zij behaalden aldus een alleszins verdiende en nuttige 2—0 zege. Zelfverzekerd APWC verloor van HMS Doelman IJzendoorn uas niet in vorm Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat A.P.W.C. in H.M.S. de meerdere zou moeten erkennen daar APWC een overwicht bezat. Dat het toch zover is gekomen moet op rekening van doelman IJzendoorn geschreven worden. Deze, de laatste weken zo in vorm zijnde doelverdediger, maakte in de wedstrijd tegen H.M.S. een zeer zeer onzekere indruk, in tegen stelling tot zijn collega aan de an dere kant, die op een zeer goede wedstrijd kan terugzien. Direct na de aftrap neemt A. P. W. C. het spel in handen en is zo wel technisch als tactisch haar te genstander de baas. H.M.S. moet zich geheel in de verdediging te rugtrekken en wij zien de Amers foortse backs spoedig op de mid denlijn staan. Dit brengt natuur lijk een groot gevaar mee. doch ondanks enige snelle uitvallen kan men de H.M.S. voorhoede nog in bedwang houden. Door deze grote veldmeerderheid krijgt men de indruk dat onze stadgenoten een snelle overwin ning zullen gaan behalen en wan neer na ca. 10 min. Mossing zich goed vrijmaakt en op het juiste moment aan Joh. van Empelen doorgeeft weet deze van dichtbij met een hard schot de score tc openen. APWC schijnt nu op fluweel te zitten en de spelers gaan zich er aan. te buiten het te mooi te willen doen. H.M.S. komt er nu echter beter in en weet door enthousiast spel de balans meer in evenwicht le brengen. Na een kwartier wordt van grote afstand op het doel van APWC een schot gelost. IJzen doorn loopt uit en zal rustig het balletje opvangen, doch ook hij toont een te grote, dosis show en de snel doorgelopen links binnen profiteert ervan als hij de bal laat vallen en door het leder voor het doel te plaatsen. Een schitterende kopbal van de rechtsbinnen volgt en de stand is gelijk 11. A.P.W.C. wordt weer wakker geschud en komt sterk opzetten. De ene aanval volgt de andere op en of Van Empelen nu van dichtbij inkogelt of Snijders het van gro tere afstand probeert, steeds vin den zij in het H.M.S.-doel een kee per staan, die wel raad weet. jNa de hervatting zien wij het zelfde spelletje. Een iets sterker spelend APWC, dat zich echter steeds te buiten gaat aan te kort spel. hetgeen tegen het sterk ver dedigende H.M.S. geen succes heeft. H.M.S. weet door snelle open uitvallen kansen te scheppen en na 10 min. weet zij zelfs de leiding te nemen. De rechtsbuiten vangt een vanuit de achterhoede naar voren geplaatste bal op. plaatst snel door en wanneer doelman IJzendoorn verzuimt uit te lopen, knalt de rechtsbinnen hard en hoog in het net. 12. H.M.S. gaat steeds beter spelen en van enig APWC overwicht is nu geen sprake meer. APWC gaat haar opstelling wijzigen doch ook dit levert geen succes. Zelfs weet H M.S. haar voorsprong nog te vergroten. 10 min. voor het einde zendt de rechtsbuiten van grote afstand een laag schot in. De uit vallende IJzendoorn stompt het le der weg, doch via de binnenkant van de paal ketst de bal in het doel. Dit betekent voor A.P.W.C. de genadeslag en voor H.M.S. een overwinning. DE AVONTUREN VAN (DE TERUGKEER VAN PEER DE SCHUIMER) verkrijgbaar aan ons kantoor en eventueel te bestellen bij onze bezorgers a 0.75 6NOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT Handbaloverzicht „Amersfoort"-dames wonnen met 10 In de eerste klasse District West A (Heren) waren de handbaluitsla gen: AttilaSport Vereent (afge last); AchillesAmersfoort 32; ZeeburgConcordia 02; AHC Aalsmeer 17. In deze afdeling heeft Aalsmeer de kampioensvlag gehesen. Met een duidelijke 71 overwinning in Am sterdam op AHC heeft deze club in deze competitie bewezen de sterkste te z(jn. „Amersfoort" ver wisselde van plaats met Achilles. AHC tuimelde van de tweede naar de vierde plaats. Verder bleef de situatie onveranderd. „Zeeburg" wacht nog steeds op de eerste over winning Verder werd er gespeeld: Amers foort II—U.D. I 2—2; U.D. II— Amersfoort III 44; Coubertin (adsp.)—Amersfoort (adsp.) 50. In de eerste klasse District West A (Dames) waren de uitslagen: NllocAmersfoort 01; Vriend schapAchilles (uitgesteld); Sport VereentADA (uitgesteld); Vrone BHC 3—4. In deze afdeling veranderde vrij wel niets op de rangrlijst, daar twee van de vijf wedstrijden geen doorgang vonden. Het eerste da meselftal van „Amersfoort" be haalde een 10 overwinning in Amsterdam op Niloc. dat de twaalf de nederlaag incasseerde van twaalf wedstrijden. Het zijn voor onze stadgenoten weer twee kost bare puntjes. In de kopgroep blijft het hier spannen. B.H.C. won staat thans gelijk met A.D.A. doch met een wedstrijd meer gespeeld. Verder werd er nog gespeeld A.A.V. IAmersfoort II 02 Amersfoort III—U.H.V. I 0—1 „Amersfoort" verloor op 't nippertje Sportieve wedstrijd tegen „Achilles" Was het hier „Amersfoort" dat in de laatste minuut de overwin ning behaalde tegen Achilles, dit maal in Utrecht was het Achilles dat in de laatste minuten het win nende doelpunt scoorde. Het veld was vrijwel ^onbespeelbaar gewor den door de vorst, maar toch liet de scheidsrechter de wedstrijd door gaan, na de spelers gewaarschuwd te hebben vooral voorzichtig en sportief te spelen. Dat is door bei de partijen gedaan. Het was een uiterst sportieve wedstrijd, waarin een lijk spel de verhouding be ter had weergegeven. Na ongeveer tien minuten spe len wist de middenvoor van Achil les onhoudbaar te doelpunten (10). Even hierna scoorde de zelfde speler wederom, doch de scheidsrechter annuleerde het doel punt, daar de grensrechter duide- De verrassende voetbaluitslagen waren Zondag niet van de lucht. Ze waren deels plezierig, deels teleurstellend. HVC kwam door de 20 overwinning op Zaandijk twee plaatsen omhoog en is nu vermoedelijk ivel buiten gevaar. Het lot van Hilversum lijkt nu wel bezegeld. Of Zaandijk zich nog zal redden valt eveneens te betwijfelen. DWV en AFC staan broederlijk op de bovenste plaats, terwijl Spartaan zich ook als kampioen scan didaat heeft aangemeld. APWC stelde zeer teleur door de nederlaag tegen HMS. WA staat er nu wel bijzonder gunstig voor. Zo is het ook met Voorwaarts, dat in ieder geval vier punten voorsprong heeft op de Zebra's. Quick won met klinkende cijfers van Woudenberg. Amersfoortse Boys kwam weer gelijk met WIJ en Amsvorde heeft de kans om zich bij de leiders te voegen „in eigen hand." De standen zijn: D W V 13 19 WA. 12 21 AFC. 13 19 A P W C. 12 18 Spartaan 12 17 Meteoor 12 17 Eli nk wijk 13 16 Zeist 12 13 W F C 13 14 A P G S. 12 11 Velox 13 14 H.M S 12 11 HVC 13 11 B FC 12 9 Vricndens. 12 10 E M.M. 12 8 Volendam 13 10 P U.C 12 7 Zaandijk 12 6 DEC 12 5 Hilversum 13 4 Voorwaarts 12 23 Am. Boys 13 20 Zebra's 12 17 V.V.IJ 13 20 G V V. 13 16 Amsvorde 12 13 SEC. 12 14 D E V 13 18 Utrecht 11 14 Barneveld 13 15 Nijenrodes 13 14 Stichtse 13 n Quick 12 12 Brederodes 13 9 J S V 13 12 Zw. Vooruit 13 9 Woudenberg 12 6 Saestum 12 7 P V C 12 6 St Boys 12 6 IJ F C 13 2 Vreeswijk 13 5 Onderlinge wedstrijden van de EHBO Vrijdagavond werden in de zaal van ,.De Gouden Ploeg", onderlinge wed strijden gehouden, uitgeschreven door de afdeling Soest van de EH.B.O. Aan deze wedstrijden namen deel de afdelingen. Amersfoort. Soesterbcrg en Soest, ieder met twee teams. Ieder team had een speciale opgave af te werken. De eerste prijs werd behaald door de afdeling Soest met 167 pnt. Deelnemers waren de heer K. Lam. mej. Maat en mej. Kraaijenbrink. De tweede prijs behaalde de afdeling Amersfoort met 135 pnt. Deelnemers: dc dames Kuiper. Peetoom en Peppel. Het lid der jury. dr. Otcrdoom. voor zitter van het Hoofdbestuur der Ned. Ver. der E.H B.O. hield na de wed strijd eerst een kort betoog over het ongeval dat ieder had behandeld en maakte daarna de prijswinnaars bekend, die hij de prijzen uitreikte. De jury bestond uit de heren- Dr. Otcrdoom, Dr. Hupsel uit Amersfoort en Dr. Splinter uit Soesterberg. Ontstellende vondst nabij Laan 1914 Omstreeks drie uur werd Zon dag in de bossen nabij de Laan 1914, in de gemeente Leusden, het lijk aangetroffen van een 68-jarige vrouw. Bij onderzoek bleek dat deze vrouw is ontvlucht uit Zon en Schild waar zij als zwakzinnige werd verpleegd. Zeer vermoedelijk is zij door de koude bevangen, waarna zij is overleden. Het lijk is per auto van de G.G. en G.D. uit Amersfoort naar Zon en Schild overgebracht. lijk had waargenomen dat de bal niet in het doel, doch in het zijnet was gekomen. De rust ging in met 10 voorsprong voor Achilles. Na ongeveer tien minuten spe- foort" eerst wat in de verdediging gedrongen en kon Achilles weder om doelpunten (20). Toen kwa men onze stadgenoten beter op dreef. Het was de actieve J. Hus- lage die van de linksbuitenplaats af prachtig doelpuntte (2l).Even later werd deze speler ongeoor loofd aangevallen en W. Huslage schoot de vrije worp ineens hard in (22). Een doelpunt van Bron- dijk werd afgekeurd. De spanning steeg. Vijf minuten voor het einde kreeg Achilles een vrije worp te nemen op zeventien meter van het doel. De rechtsbinnen schoot zeer hard langs de opgestelde muur van Amersfoortse verdedigers op doel, doch met een fantastische duik „plofte" doelman v. d. Hoef op de bal. Direct hierna was er wederom zo'n vrije worp en dit- maal schoot dezelfde speler raak (32). En „Amersfoort" verloor de wedstrijd. AAV behaalde grote overwinninning De prestaties in 3c laatste twee wed strijden gaven de indruk dat A.A.V. een inzinking heeft. Deze bracht drie kostbare verliespunten. Hierdoor is U.D theoretisch gelijk gekomen met A A.V. U.D. heeft echter nog een paar zware wedstrijden tc spelen. De wedstrijd te gen H.H.C. uit Hilversum werd der halve met belangstelling tegemoet ge zien. Hierbij had A.A.V. het eigen ter- ein voordeel. Voor de rust zag het er niet naar uit dat A.A.V. een 102 overwinning zou behalen. Wel nam zij direct het spel in handen doch de voorhoede waar in Nieuhorg wegens een blessure ont brak. hield het spel te kort, zodat resul taat uitbleef, ondanks de zwoegende verdediging en middenlinie. Succes kwam aan de andere zijde waar Knol lenburg H.H.C. dc leiding gaf. Tien mi nuten, later was het Van Laar. die met een wel zeer fortuinlijk schot gelijk maakte. Het plezier was van korte duur, want bij een aanval van H.H.C. via de vrijstaande rechtsbuiten was het 1—2. Dc rust ging daarna weinig hoopvol in. Na rust zagen we echter een herbo ren A.A.V. met de wil om te overwin nen. Zij vielen stevig aan en het was Hcins, die met een scherp schot gelijk maakte 2—2. Hierna was het met H.H. C. II gedaan. Dc goed spelende achter hoede en middenlinie van A.A.V. trok ken achter de voorhoede aan en deze ondersteuning was de inleiding voor een doelpuntenregen. Regelmatig vielen er doelpunten en het einde kwam met een 10—2 zege voor A.A.V., waarmede zij hopelijk over haar inzinking heen is. De dames hebben tegen Amersfoort II behoorlijk gespeeld, doch moesten het onderspit delven. Zij verloren met 2—0. Leusden Hoogland wint van Soester Boys In een zeer goede wedstrijd heeft Hoogland haar aanhangers niet teleur gesteld. Soester Boys deed voor de rust niet voor Hoogland onder, zodat we over en weer aanvallen zagen. Er ont braken aan beide zijden goede schutters, waardoor de doelverdedigers het werk best afkonden. Op de vleugel was de junior Jongerden opgesteld, die zeer bruikbaar is. terwijl hij corners keurig voorzet. In de eerste helft zag geen der beide ploegen kans te doelpunten. Na de rust kreeg Hoogland de wind mee. De strijd speelde zich geheel op de Soester Boys-helft af. Het duurde twintig minuten voor uit een keurig door Jongerden genomen corner via het hoofd van v. Rosum en het been van De Ridder de leiding werd genomen. Soester Boys raakte uitgespeeld en in deze laatste periode gelukte het slechts eenmaal het net te vinden. Bij een terugspelen op de keeper was Kreyne even eerder bij dc bal: hij schoot tegen de keeper. J. Schoonderbeek werkte de terugspringende bal in het doel (2— 0). Met deze stand kwam het einde. Zitting verdaagd tot Woensdag Aangezien drie van de elf afge vaardigden niet aanwezig waren (nl. de Sowjet-Unie, de Oekraine en Columbia), is de zitting van de Veiligheidsraad verdaagd.thans tot Woensdag. Of zij dan zal kunnen worden gehouden is nog twijfelachtig, want minister Molotof heeft namens de Sowjet-Unie verklaard, dat de ver eiste termijn voor het bijeenroepen van de raad (drie dagen) niet in acht genomen was. De Russische vertegenwoordiger in de raad zou eerst op 26 December aanwezig kunnen zijn, aldus de mededeling uit Moskou. Soest SEC leed een kleine nederlaag Op een goed bespeelbaar terrein heeft S.E.C. Zondag van een sportief spelend JSV verloren, zij het dan ook maar met 0—1. De partijen waren aan elkaar ge waagd en buitengewone hoogtepunten hebben zich dc gehele wedstrijd niet voorgedaan. Beurtelings kwamen de doelen in gevaar, waarbij S.E.C. nogal eens pech had. Ook enige corners in de eerste helft leverden niet het ge wenste resultaat. Na 35 minuten kwam de bal in het bezit van Hornsveld. Hij werkte slecht weg, waardoor de bal weer bij de J.S.V.-voorhoede terecht kwam. Andermaal zweefde de bal voor het S.E.C.-doel: J. Rijnders kopte, doch juist voor de voeten van de J.S.V.- midvoor, die met een kalme trap de bal in het S.E.C.-doel liet verdwijnen. (0—1). Het J.S.V.-doel ontkwam som tijds aan groot gevaar. Na rust zette S.E.C. een hoog tem po in, dat tot het einde van de wed strijd werd volgehouden. Legio waren de corners die op het J.S.V.-doel wer den genomen, doch alle zonder resul taat. Ook de verandering in dc op stelling mocht geen baat vinden en zelfs een vrije trap, op dc rand van het strafschopgebied, kon de gelijkma ker niet brengen. Kunst Veredelt concerteerde Zaterdagavond j.l, werd in de zaal yan „de Mof" te Leusden een uitvoering gegeven door de Chris telijk Gemengde Zangvereniging Kunst Veredelt". De zaal was voor driekwart gevuld, toen ds. P. Hofstede, Hervormd Predikant te Leusden, deze samenkomst opende met een verzoek tot samenzang. Hij ging voor in gebed. Ds. Hof stede zeide in zijn toespraak dat dc zang, „het lied" een van de mooiste momenten uit een men senleven is om uiting te geven van zijn blijdschap, ter ere van God. Daarna trad „Kunst veredelt" op het podium en bracht een elftal zangnummers ten gehore, waarbij twee solo-nummers „Home Sweet home" en „Het hutje bij de zee". Piano begeleiding geschiedde door de heer W. Termaten. Na de pauze werd het blijspel „Tot wederdienst bereid" opge voerd Dit stuk dat uit drie bedrij ven bestond, werd ten tonele ge bracht door tien leden van het zangkoor. Dit mooie maar moeilij ke stuk werd aandachtig door het publiek gevolgd Hoogland Haard brandde gat in de vloer Bij de heer B. aan de Ham brak ten gevolge van de hitte brand uit onder de haard. Dc bewoners zelf hebben met emmers water het vuur geblust. De schade bleef beperkt tot een groot gat in het kleed en in de vloer. FAK—BDC 5—4 In een aan doelpunten rijke wed strijd heeft B.D.C verloren van het Bilthovense F.A.K. Voor de rust had BDC de leiding genomen met 23. Terstond na de hervatting maakte F.A.K. gelijk. 3—3. Wederom doel puntte B D.C. het eerste. Weinige mi nuten daarna wist de midvoor van F.A.K. door de verdediging heen te glippen en voor zijn club de stand weer gelijk te maken. Er waren nog enige minuten te spelen en een ieder ver zoende zich al met een gelijk spel. toen F.A.K. weer de kans schoon zag en scoorde. (5—4). Jaarfeest „De Zwaluw" De postduivenliefhebbersvereniging „De Zwaluw" te Soest hield Zaterdag avond in „De Gouden Ploeg", haar jaarlijkse feestavond voor leden en do nateurs. welke zeer goed bezocht was. Allereerst reikte de voorzitter der vereniging de heer J. v. d. Brink, de kampioensprijzen uit. De voorzitter van de feestcommissie, de heer A. van Asch, heette hierna allen van harte welkom, in het bijzon der de genodigden w.o. „De Zingende Broertjes", die medewerking verleen den. Tot het slagen van de avond werkten verder mee, Mr. Pusto en zijn partner Fahir. en de Baarnse imitator de heer Van Wijk. Tot slot was er een gezellig bal met muziek van „The Hors Band" uit Weesp. C.v.G.D. WORDT UIT DJOGJA AFGEHAALD Hedenmorgen vertrok jhr. De Ranitz van de directie Verre Oos ten per vliegtuig naar Djogja om de Commissie voor Goede Diensten af te halen. De secretaris van de commissie, de heer Narayan, zei tegenover Aneta, dat dit niet ge schiedde op verzoek van de com missie. Het is nog niet beslist of deze naar Batavia zal terugkeren, zo zeide hij nog. BEURSVACANTIE OP 31 DEC. Het ministerie van Financien deelt mee. dat de beurzen voor de geld en fondsenhandel op Vrijdag 31 De cember 1948 gesloten zijn. „Verschroeide aarde en guerilla" De Nederlanders zullen niets winnen met hun „tweede koloniale oorlog" binnen twee jaar, aldus luidde een verklaring welke geza menlijk werd uitgegeven door dr. Oeoyo, de Republikeinse vertegen woordiger in Singapore en dr. Soe- darsono, de vertegenwoordiger van de Republiek in India. Indien zij doorgaan met een gewapende aan val, dan zal een guerilla-oorlog en de politiek van de verschroeide aarde het hele land tot chaos bren gen, zo vervolgt de verklaring. Het Republikeinse leger trekt nu terug en laat de steden open. In een lan ge guerilla-oorlog zal het voor de Nederlanders moeilijk worden hun koloniale organisatie weer op te bouwen. De verzoeken tot aftreden van hoge Indonesische leiders in verschillende deelstaten, die onder Nederlandse controle staan, tonen reeds aan. dat het volk en hun lei ders achter de Republiek staan. De Nederlanders wekken slechts bit terheid en haat op, aldus de ver klaring. Waarom vloog Soekarno niet naar India? Den Haag zal onderzoek laten instellen (Van onze Haagse redacteur) In een Maandagmorgen gehouden persconferentie werd meegedeeld dat de lnededelingen, die Zondag avond door een woordvoerder van de regering werden gedaan en wel ke er op neerkwamen dat het vliegtuig, dat uit India werd ge zonden om Soekarno te halen, in Singapore onklaar geraakte, geba seerd waren op persberichten. Deze berichten worden thans twij felachtig genoemd. In ieder geval is medegedeeld, dat het vliegveld van Djogja met startklare vlieg tuigen werd aangetroffen. Daaruit zou wellicht kunnen worden afge leid dat de president van de Repu bliek niet heeft willen vertrek ken. Den Haag heeft opdracht ge geven onmiddellijk te onderzoeken om welke reden president Soekar no aan het aanvankelijke voorne men om naar India te vertrekken, geen gevolg heeft gegeven. „Verontwaardiging en afschuw" De Eenheids Vak Centrale heeft het ANP een verklaring toegezonden, waar aan wij het volgende ontlenen: Het bestuur van de EVC heeft met verontwaardiging en afschuw kennis genomen van de militaire aanslag op de volkeren van Indonesië. De Nederlandse regering poogt met dit wapengeweld het streven van deze volkeren naar vrijheid en onafhanke lijkheid te onderdrukken. Deze daad van agressie zal ongetwij feld op toenemende weerstand etuiten. zowel hier als In Indonesië. Het leven van tienduizenden soldaten verkeert van nu af aan in nog groter gevaar. Terwijl regering, ondernemers en bestuurders van de Uniebonden elke loonsverhoging van de hand wtfzen. worden milliarden weggesmeten aan het militaire geweld ln Indonesië De stijgende kostenvan de koloniale oor log zullen een verdere daling van het levenspeil tengevolge hebben. Het WW. van de jonge gebeurtenis sen in Indonesië op de hoogte gesteld, is met de meeste klem verzocht de vredelievende krachten in de wereld te mobiliseren tegen de Nederlandse agressie en alle maatregelen te treffen die een spoedige beëindiging van de koloniale oorlog kunnen bewerkstel ligen. een 't> -,V 4 -Lmfs r/JX WJr-Wi - ^T Van de Pol en De Leeuw komen in Amersfoort Op Dinsdag 1 Februari zal te Amers foort voor de NIWIN-sportartikelen- actie. een biljartwedstrijd in „Amicitia" worden gehouden tussen de heren P. v. d. Pol. kampioen van Nederland (cadre 47/2) en P. de Leeuw uit Am sterdam. Er zal o.a. een partij van 600 caramboles gespeeld worden in het cadre 35/2. abonnement te nemen op het Want nu weet ik dat ook de zakenman in 't DAGBLAD zijn voordeel zoekt. Uitknippen en met 2 cents postzegel verzenden aan de administratie van het „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT", Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Ondergetekende wenst zich te abonneren op het DAGBLAD VOOR AMERSFOORT met ingang van Betaling per week 4 32 cent/kwartaal 4 4.15 (Doorhalen wat niet verlangd wordt) Naam: Handtekening Straat: Woonplaats:

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 6