H Vliegtuig helpt insecten en plantenziekten bestrijden jj prima gegalvaniseerde TEILEN j NIEUWJAARSWENSEN Absoluut nodig voor baby's huid; Amerika is al veel verder Tomatenkwekers zijn voor export van rijp geplukte vruchten Toch herstel van „Colenso" Biljartuitslagen GROTE BELONING 11 üllüKSIIli: ÜSOESTERKWARTIER ATTENTIE) KINDERSCHAATSEN alle maten fc DE MAGNEET (M. J. Gerritsen)! ((IIMigMiflIt N.V. HENRI NEFKENS een aankomende Kantoorbediende Wij leveren U kolen in papieren zakken Gemeentelijks Publicatie Cou ra o tem reclame is niet te vervangen! Dagblad voor Amersfoort ,Een fijne krant!" zeggen de abonné's JUIST NU ADVERTEREN BRANDPUNTEN 4 Maandag 27 December 1948 In ons land werden reeds verscheidene proefnemingen verricht met een hefschroefvliegtuig, eigendom van de „Stichting voor hefschroefvliegtui- gen", bij het bespuiten van gewassen tegen insecten of ziekten. Deze experimenten waren in het algemeen succesvol. Een opvallend goed resultaat leverde de bestrijding van de coloradokever, met behulp van uit het vliegtuig gespoten DDT. Twee uur, nadat het vliegtuig de besproeiing had verricht, vertoonden alle kevers en larven verlammingsverschijnselen. Een week later was er geen enkele levende kever of larve meer op het bespoten perceel over. Behalve by de reeds beproefde be strijdingen van coloradokever, kool- zaadglanskever en snuitkever. erw tenbladluis en knopmade, kan ae helicoptère succes hebben by de be strijding van koolzaad-aardvlooien, vlasthrips, karwjjmot, bladrand kever. appel, en perebloesemkever en. appel- en perezaagwesp, kool rups. koolmot, aspergevlleg, wor- telvlieg, en zelfs ook van nacht vorst Hoge kosten Voor de bestrijding van schim melziekten blijken nog onderzoe kingen nodig inzake een verbete ring van de sproeimiddelen. In Amerika is men op dit punt ver der. Daar bestrydt men o.a. de aardappelziekte reèds met vlieg tuigen. Ook zal op die wyze mis schien schurftbestrijding In de fruitteelt mogelijk blijken. De kosten van aanschaffing en onderhoud van een helicoptère zyn zeer hoog, maar de enorme pres taties, die deze machine kan leve ren, wettigen het vertrouwen, dat bij een behoorlyke exploitatie de sproeikosten per ha. ongeveer even hoog kunnen zyn als die van de rijdende sproeimachines. Het sproeien van een ha. duurt veertig seconden. Brengt men de tijd. nodig voor het tanken, in re kening. dan kan een oppervlakte van 100 ha. in 4 k 5 uur worden be streken. Het belangrijke voordeel by deze wijze van bespuiten is, dat de hef- schroef de met bestrydingsmiddelen bezwangerde lucht omlaag stuwt Deze weerkaatst tegen de grond en wekt wervelingen op. waardoor ook de onderkant van de bladeren wordt geraakt. Voorts wordt de vernieling, die rydende sproeimachines aan het ge was aanrichten, vermeden. Ook Nachtvorst De sproeimethode, die by gebruik van de helicoptère wordt toege past, wordt wel het „atomise"-sys- teem genoemd, waarbij een gecon centreerde olieachtige oplossing van het bestrijdingsmiddel heel fijn wordt verspoten. Dit betekent een kostbare besparing op de lading van het vliegtuig. Met dit systeem kunnen helaas niet alle ziekten worden bestreden. Er zyn n.l enkele gevallen, waarbij het beslis? noodzakelijk is grote hoeveelheden vloeistof ("uiteraard sterk verdund) te sproeien. Controle op kwaliteit van eieren In het belang van de voor onze eco nomische positie zo noodzakelijke ex port streeft Nederland naar opvoering van, de kwaliteit van zijn producten. Nu de export van eieren zich bevredi gend ontwikkelt en de toenemende pro ductie nieuwe mogelijkheden voor de export schept, is het van grote beteke nis de kwaliteit van het Nederlandse el zo goed mogelijk tc maken Weliswaar wordt (n ons land op grond van de landbouwultvocrwct-1929 eontrdle uit geoefend op de tc exporteren eieren, maar een goede binnenlandse contrölc dient bovendien de belangen van de binnenlandse consument Het voedselvoorzfenlngsblad bevat de verordening „kwaliteitscontrole eieren binnenland" van het bedrijf schap voor pluimvee en eieren, welke verordening met Ingang van 2 Januari 1949 een kwaliteitscontrole Instelt. Dc voorschriften voor de in deze verorde ning geregelde binnenlandse contróle op de kwaliteit van het cl sluiten ge heel aan bij de exportcontrole. Zij geeft een kwaliteitsindeling o.m. met ..eieren tweede soort" Het is de bedoeling, bij de prijsvaststelling voor eieren met de kwaliteitsindeling rekening te houden, opdat dc pluimveehouder een stimulans heeft om een prima ei af te leveren. Dc verordening geeft aanwijzingen voor de pluimveehouder, de z g. verzamelaar en de grossier. De handel moet er voor zorgen. dat de kwaliteit van het door de pluimveehouder afgeleverde el zo min mogelijk achteruitgaat op zijn weg van producent n3ar consument. Noordoostpolder liet zich horen in het BBC-programma De BBC heeft Zaterdagmiddag een kerstprogramma uitgezonden onder de titel „Good neighbours" (goede buren), waarin ook Neder land vertegenwoordigd was, en we) door een uitzending uit het dorp Marknesse in de Noordoostpolder. Mr. Van Thomas van de BBC was drie dagen te voren begonnen met repetities in het gezin van de heer P. 't Zet, wiens boerderij dicht bij het dorp Marknesse ligt en aan wie was verzocht aan dit programma mede te werken, omdat van zijn woning uit gemakkelijk een aan sluiting op een PTT-kabel tot stand kon worden gebracht. Nadat ver schillende dominions en Europese landen hun stem via Londen had den laten horen, was het de beurt van Nederland. In de achterkamer van de boerderij stonden de fami lie 't Zet en de familie van buur man Bruinsma rond het huisorgel tje, dat bespeeld werd door de 14- jarige Sjoerd 't Zet. Gedurende de drie minuten, die Nederland ter beschikking stonden, werden twee Kerstliederen gezongen, hield de heer Bruinsma een korte toespraak over het leven in de Polder, die be sloten werd met een „Vrolijk Kerstfeest!" en klonk een ogenblik het dreunen van de pompen in het gemaal te Vollenhove door de aether. Mr. Van Thomas gaf een korte toelichting waarin hij iets vertelde over het tot standkomen van de Noordoost Polder. De uit zending had een vlot verloop en zal niet spoedig vergeten worden door beide boeren-families, die reeds ja ren wonen in de eenzaamheid van de uitgestrekte NOP. en er zich met recht trots en verheugd over betoonden, dat zij konden werken aan dit grote programma. Boekbespreking „Ineke" een vlot boek voor meisjes Van Mimi van der Heuvel, een schrijf ster die al veel behoorlijke meisjesboe ken op haar naam heeft staan, ver scheen onlangs bij de Uitgeverij De Sleutel te Haarlem een nieuw meisjes boek „Ineke". Het enige bezwaar dat wij tegen de schrijfster kunnen aan voeren is. dat zij de zinsbouw dikwUls onnodig moeilijk maakt en te weinig het gebruik van vreemde woorden ver mijdt. Overigens is „Ineke" een vlot meisjesboek waaraan de jeugdige leze ressen veel genoegen zullen beleven. Bijbel voor de jeugd In de donkere maanden die aan de bevrijding van ons vaderland vooraf gingen, schaarden wij ons 's avonds rond een flakkerende kaars om te luis teren naar een verhaal over het leven van Jezus Dit waren vooral mooie ogenblikken voor de kinderen, die ge boeid luisterden en dan niet ontvanke lijk bleken voor het onheilspellend ge luid van overtrekkende bommenwer pers. Een was een goed verhaal waar aan wij schone uren beleefden. En toch was er altijd de gedachte dat het t e mooi was. te gekunsteld. Nu ligt daar plotseling een „Bijbel voor de Jeugd" zwaar ln onze hand. Het Boek der Boeken voor de jeugd, waarin van het Oude Testament en het Nieuwe Testa ment. In een boelende en volkomen tot de kinderziel sprekende taal. door de schrijfster Johanna Kuiper wordt ver haald. Al lezend beseffen wij. dat het goed zou zijn geweest, in de donkere maanden waarvan wij schreven, uit dit boek te lezen. Maar nog leven wij ln een ontwrichte wereld vol van sata nische dreigingen. Nog leven wij ln een wereld waarin de woorden van Jezus, toen hij voor zijn martelaren moest verschijnen, de woorden „Zie, de Mens!" niets aan kracht en heilige ge ladenheid hebben ingeboet. Zelfs het broze geluk van het kind dreigt in onze tijd te worden vertrapt. Daarom is zo bemoedigend dat Johanna Kuiper de kinderen en ook de ouderen zo'n kost baar bezit heeft bereid. Wij zouden deze kinderbijbel ln ieder gezin wil len zien. Er is nog een bijzondere vreugde te beleven van het beschou- In de stadsdoelen te Delft werd Dinsdag een praatmiddag voor to matenkwekers gehouden. Verschei dene sprekers keerden zich tegen de maatregelen van het Uitvoer Con trole Bureau (UCB) ten aanzien van de verzending van groene tomaten naar het buitenland. O.m. werd er op gewezen, dat in Amerika over veel langere afstanden rijpe tomaten worden vervoerd in gekoelde wa gons. Gevraagd werd, o iets derge lijks ook niet mogelijk is voor de Nederlandse exporttomaten. De kwaliteit van groen geplukte vruch ten kan immers nooit zo goed zijn als die van rijp geplukte. De heer Abramsen van het UCB deelde hierop mede. dat het volgen de jaar de Hull-boot proefvaarten zal gaan maken met vrachtschepen, die een koelinstallatie aan boord hebben. Als blijkt, dat op deze ma nier rijpe tomaten naar Engeland kunnen worden vervoerd, zonder dat zij onderweg meer aanrijpen, zullen ook andere scheepvaartmaat schappijen dit systeem gaan toepas sen. Tevens deelde spr. mede. dat bij wijze van proef twee containers in gebruik zullen worden genomen. Als de tomaten daarin voor ruw vervoer gevrijwaard zullen blijken, zullen er meer van worden aange schaft. Ir. J. M. Riemens stond gro tere selectie van tomatenrassen voor om de planten zo sterk mogelijk te maken en zo vrij mogelijk van ziek tekiemen. Als voornaamste ziekte noemde hij de plaag van het wortel aaltje. Ter bestrijding beval hij vooral aan stomen van de grond, grondhygiëne en nauwkeurig op trekken van de aangetaste struiken 'met al hun wortels. De meeste che mische middelen helpen volgens spreker slechts, als de grond cul- tuurklaar minstens een maand braak ligt. Het zoute water was in 1947 de plaag van elke tuinder in het Z.H. glasdistrict. In 1948 zijn er slechts spaarzame symptomen van nadelige bodemverzilting. Delfland stelt mo menteel alles in het werk het defi nitieve spuiingsgemaal spoedig ge reed te hebben. Daartoe zal het ver versingskanaal te Gouda waarschijn lijk nieuwe kademuren moeten krij gen. Elke verontreiniging van het water zal naarstig worden opge spoord. KAFFERHUTTEN IN DONKER AFRIKA Neen, het zijn hooischel ven in de Noord-Oostpolder, die veel gelijkenis vertonen met de be huizingen van de inboorlingen van het zwarte werelddeel. wen van de tekeningen van W. G. van de Hulst Jr.. die zo uitstekend deze uit gave van Ploegsma te Amsterdam Il lustratief verzorgde. „De zwarte roos" Het is de mens nu eenmaal niet geven ver in de toekomst te zien. Ugt dus voor de hand. dat men de drang om de toekomst te doorgronden afreageert door het graven in het ver leden naar episoden die boeiend en vooral romantisch zijn. Dc twintigste eeuwcr wordt iedere dag opnieuw voor de nuchtere feiten van zijn eigen tijd gesteld Voor romantiek Is er nauwe lijks nog plaats. Daarom is cr nog al tijd een ruime belangstelling voor his torische romans. Zo'n roman nu. bij het lezen waarvan men zich uit het eigen staal- en betontijdperk voelt ge licht. schonk A VV Sljthoff's Uitgevers MIJ. NV. te Leiden het boekenlezend deel der Nederlanders met een verta ling van Thomas B. Costaln's Ameri kaanse best-seller „De zwarte roos". Een historische roman, die met de En gelse editie mee een oplage van onge veer drie mlllioen exemplaren bereik te. Een boek romantisch van de eerste tot de laatste bladzijde (397!) maar te vens instructief historisch geschreven. U kunt wat ons betreft gerust de na men van de mensen, die Costain voor dc lezers uit de historie lichtte, ver geten. Of het nu de Jonge Engelse edel man Walter van Gurnie is. die de schrijver in de tijd van Engeland na ,de kruistochten naar het Azië van Kublal Khan laat trekken, of een ander dapper mens. dat doet er niet veel toe. Hoofdzaak is dat men zich al lezend verliest ln de sfeer van andere tijden cn andere zeden. Costain ls er voor treffelijk in geslaagd om zijn figuren uit te beelden. Het worden mensen van vlees en bloed en wat nog belangrijker is. zij bezitten ook een karakter dat door de schrijver scherp en verant woord is getekend Wat in Amerika een best-seller is. behoeft in Nederland nog niet door de romanlezers uit de boek winkels te worden gegrist. Toch menen wij. dat mevrouw C J. Eldcrmans— Vons' vertaling van „De zwarte roos" zo niet een best-seller dan toch een gewild boek in Nederland zal worden. Soest Na een bespreking die he^ ge meentebestuur met de inspecteur van de dienst uitvoering werken te Utrecht heeft gehad, zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat er voldoende weerlegging beslaat van de vele bezwaren, door de raad geuit tegen de door B. en W. voor gestelde vorm van herstel van het park „Colenzo". Het college handhaaft derhalve zijn voorstel een crediet te ver schaffen voor het in DUW-verband doen herstellen en verbeteren van het door de gemeente aangekochte landgoed. In de eerstvolgende ver gadering van de gemeenteraad, welke op Donderdag 30 December om half acht gehouden wordt, zal dit voorstel opnieuw in behande ling komen. In dezelfde zitting van de raad zal behandeld worden een voorstel van B. en W. tot het toekennen van een aanvullend crediet in ver band met de verbouw en inrichting van het gemeentehuis; een tweetal verzoeken om vergoeding in de kosten van vervoer van kinderen voor het bezoeken van een am bachtsschool met een voorstel aan deze adressanten te berichten, dat deze vergoeding niet kan worden toegestaan; de vaststelling van een besluit tot onttrekking van een ge deelte van het rijwielpad Soester- bergAmersfoort aan het openba re verkeer; een schrijven van de directie van de Nederlandse Spoor wegen inzake de sluiting van de Rooorwegovergang nabij het station Soestdijk. De drie laatste tollen in Overijssel zullen in het nieuwe jaar verdwijnen, n.l. die te Almelo, Diepenheim en Heino. De tol in het Westerflier te Diepenheim. hier afgebeeld, dateert uit het jaar 1688. en is eigendom van de Eerven R. J. E. Schimmelpenninck te Diepenheim. De resultaten van de gespeelde competitie-wedstrijden voor de NBB, district Eemland in de week van 19 t.m. 25 December waren: le klasse Libre: Gouden Ploeg II De Nieuwe Kei I 62, Theomien IVergulde Wagen II 35, Me- trcpole IOns Genoegen II 26. 3e klasse Libre C: Leusderkwar- tier IV—DOS II 8—0. KOT III Oosterpark II 44; Middel wijk III Animo III 03. Het programma vermeldt in de week van 2 t.m. 8 Januari de vol gende wedstrijden: Cadre klasse: 5 Jan. De Vergulde Wagen IOns Genoegen I, 7 Jan. Centraal IDe Gouden Ploeg I. le klasse Libre: 3 Jan. Leusder- kwartier I—De Vergulde Wagen II. 3 Jan. Metropole ISoestdijk I. 4 Jan. De Gouden Ploeg II-Theomien I. 5 Jan. Ons Genoegen IIDe Nieuwe Kei I. 2e klasse Libre A: 3 Jan. Animo IDe Vergulde Wagen III. 4 Jan. Ons Genoegen IIILeusderkwar- tier III, 4 Jan. MetropoleOos terpark, 6 Jan. Centraal II—ODL I. 2 klasse Libre B 3 Jan. DOS T KOT I. 5 Jan. De Nieuwe Kei II Middelwijk II, 6 Jan. Middelwijk IMetropole III. 3e klasse Libre A: 3 Jan. Theo mien IISoestdijk II. 4 Jan. KOT II—Centraal II. 4 Jan. ODL II— Metropole IV, 7 Jan. De Vergulde Wagen IVOns Genoegen IV. 3e klasse Libre B: 4 Jan. De Nieuwe Kei IIITavenu I, 4 Jan. Ons Genoegen VZonneheuvel II, 5 Jan. Leusderkwartier IIIODL III, 6 Jan. Animo IIMetropole V. 3e klasse Libre C: 3 Jan. Cen traal IVMiddelwijk III. 3 Jan. KOT IIIZonneheuvel III, 4 Jan. Animo IIIODL IV, 5 Jan. Leus derkwartier IVOosterpark II. Het competitie-programma van de N.B.B.. district Eemland ver meldt voor de week van 26 De cember t/m 1 Januari de volgende wedstrijden: le klasse libre: 29 Dec. De Vergulde Wa gen IIOns Genoegen II. 3e klasse libre C: 27 Dec. Centraal IV—KOT IIJ. DOS IIAnimo III. 23 Dec. ODL VLeusderkwartier IV. 29 Dec. Oosterpark IIMiddelwijk III. Burgerlijke Stand Geboren: Hermanus Gijsbertus, z. v. S. Kerkhof en G. C. M. Korn- dewal; Hendrik Willem, z. v. H. J. Niermeijer en W. J. de Hoog; Alijbertus Berend, z. v. J. de Gans en C. Diekerhof. Overleden: Jannetje Aartje Ver steeg, 7 j.; Gerritjje Bosch, 61 j,,,' geh. met W. v. Bemmel. Gevonden voorwerpen Plastic regencape (zilver grijs), bonkaart, handzaag, paar witte wanten met rood opgewerkt, Fox- terrier (wit met zwart bruine kop), zwarte ceintuur, eend (levend), re flector van rijwiellantaarn, enige wanten en handschoenen, bril, sleutel met penning, tabakskaart, vulpen blauw en bruin gevl.; vul potlood (in papier gewikkeld), geel étui, licht bl. en bruine muts. zwempak met handdoek, zwarte dameshoed. Leusden Kerstfeest Zondagsschool In de Nederlands Hervormde Kerk te Leusden werd 1ste Kerst dag een Kerstfeest gegeven ten be hoeve van de kinderen van de» Zondagschool te Leusden. Behalve dat er ruim honderd kinderen aanwezig waren met hun onderwijzeressen, toonden ook vele ouderen belangstelling voor deze Kerstviering. Ds. Hofstede leidde deze Kerst viering. Het Bijbels Kerstverhaal werd verteld door mej. Herberg te Leusden, terwij) freule De Beau fort het toepasselijk verhaal ver zorgde. Orgelbegeleiding geschied de door mevrou\tf Frens. Alle kinderen van de Zondag school werden verrast, met een- Kerstcadeautje, terwijl de leden dip de Zondagschool verlieten, als blijk van herdenking een kerk boekje meekregen. „Bezet Gebied" J Op 29 December a.s. zal in de ^al van ..De Mof" te Leusden de film ..Bezet Gebied" vertoond wor den. Deze film die een beeld geeft hoe de verzetsorganisaties tijdens de bange oorlogsjaren, werkten, maakt veel opgang. Heden overleed, in de volle verzekerdheid des Geloofs. onze lieve Vrouw, Moeder. Be huwd- en Grootmoeder. GERRITJE v. BEMMEL geb. Bosch in de ouderdom van 61 j. W. van Bemmel W. A. M. van Bemmel T. A. van Bemmel Mosterd en Kleinkinderen Amersfoort, 23 Dec. 1948 v. Asch v. Wijckstraat 24 De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 28 Dec. op de Begraafplaats „Oude Leusden" bij Amersfoort. Vertrek van het sterf huis 2 uur n.m. Onschuldig Levenslang gun ik geen mens. alleen mijn voeten, die zijn ook klant bij Langestraat 78 voor terugbezorging Weggelopen: Duitse herder (teef) zwart m. gedeeltelijk lichte poten. St. Jorisstraat 7, Amersfoort dit ZOLANG DE VOORRAAD STREKT j 55 cm. 6.25 }}j{{ vanaf 4 35 - - =5 De bekende zaak in het Soesterkwartier JJ|| voor iedere huisvrouw OUDE SOESTERWEG 99 TEL. 3797 (}|g})|i{|g})|({g|)igg}) vraagt voor haar afdeling Diploma Handelsschool of Mulo. Uit stekende referenties en goed hand schrift vereist. Aanmelden Dinsdagavond van 78 uur K. Bergstraat 28 Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat aan het stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van L. W. HORNSVELD om een verlof B in het perceel Hooglandseweg 1501, alhier. MODELLEN GERRIT JANSEN Langestraat 18 p.f. JAN GERRITSEN Kortestraat 81, Nijkerk wenst zijn clientele een voorspoedig 1940 Uw wensen bij de Jaarwisseling, welke U wilt doen uitgaan naar ver wanten. vrienden, kennissen en zakenrelaties, kunt U overbrengen door middel van een annonce in het oude jaarsnummer van het SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT TELEFOON 6235 De groeiende krant, met een uitstekende naam Deze advertenties, waarvoor een minimum hoogte geldt van 10 mm (te gen 10 cent per mm) zullen zoveel mogelijk plaatsgewijze worden ge rubriceerd. Geeft s.v.p. nu reeds Uw advertentie op; de plaatsruimte is beperkt. U kunt onderstaand formulier ingevuld en ondertekend aan ons toezenden Verzoeke onderstaande nieuwjaarswens in het oudejaarsnummer van het Dagblad voor Amersfoort op te nemen, ter grootte vanmm. Hoogachtend. (Handtekening) Ten behoeve van het Departement van Scheep vaart te Batavia kunnen worden uitgezonden: enige Administratieve krachten met nautische ervaring Aanstellingseisen: maximum leeftijd 35 en 40 jaar en in bezit 2e rang G.H.V. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te rich ten tot kamer 125, Ministerie Overzeese Ge biedsdelen. Binnenhof 7. Den Haag. Het hoofd van het Gemeentebestuur van Leusden maakt bekend, dat in de openbare vergadering van de Raad der gemeente Leusden van 21 Dec. 1948 is besloten: a. de herziening van het bestaande plan van uit breiding voor te bereiden: b. de vaststelling van een plan van uitbreiding voor het overige deel der gemeente voor te bereiden. Leusden. 21 December 1943 Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd. M. J. E. KWINT 3-Mditi Castella Overvette KINDERZEEP Cascella overvette kinder- zeep vormt een koeste rend. zacht schuim eo bevat het extra vet, dat de jonge huid nodig heeft om niet schraal te worden. Overvette BABYBALSEM Castelli babybalsem is een geheel nieuw huidbescher- mmgs-product. Het legt een tweede, dunne huid over baby's velletje, die de zo hinderlijke „natte luier-irri tatie" onmogelijk maakt. Overvette KINDERPOEDER Castella kinderpoeder, zo fijn als bloesemstuifmcel, oven-et en verrijkt met vitamine F, gaat rood worden der huid, schrij nen en huilbuien tegen. Te koop aangeboden Bouvier oud IV, jaar met stamboom Lamardo Belgo Des Flandres (reu) geschikt voor dressuw. Oude Soes- terweg 33. Amersfoort. Te koop: 26 m2 nieuw zeil: grijze jekker, maa: 48: goede box m. vloer: bruine damesmantel, maat 38; grijs colbertjasje, maat 46 (geen punten). Ternatestraat 20. 4033 Personeel gevraagd Gevr.: meisje voor dag en nacht Aanmelden 's avonds na 7.30 uur. Stationsstraat 6, Amersfoort. 4027 Lessen Een slecht Kerstrapport? Laat Uw kind bijwerken door ervaren onderwijzeres Prettige methode. Schaep- manlaan 16. Tel. 3769. 4031 Diversen Majafra. helderziende-mag netiseur. komt Woensdag 5 Jan. en Donderdag 6 Jan. te Amersfoort in Café-Restau rant Nieuw-Amsvorde, Lan gestraat 115, Telefoon 5991. Spreekuur van 108 uur. Privéconsult. 4032 Het adres voor droog en goed kachelhout is: A. van Ravestein Jr., Brandstoffen- handel, Hoevelaken, Telef. K 3495—268. 4028 Schaatsen slijpen Rijwielen Reijerse, Spaarnestraat 83. Moderne machines. Brandhout. Nog af te geven ten kleine hoeveelheid kurkdroog brandhout a f 30— per 500 kg.; 55— per 1000 kg. Franco thuis. J. v. d. Bor. Zwartebroe- serweg 42, Terschuur.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4