NU INDIE HELPEN Het statuut voor het Zangers herdachten dirigent Jan Bartelsman STORT NU OP GIRO 500500 Amersfoortse Kunsthandel, ENERGIEK VERTEGENWOORDIGER Wilkes toch naar Engeland P.T.T. op weg naar algeheel herstel IN 't NIEUWE JAAR EEN GOED BEGIN! Gemeentelijke BAMBOE HENGELS een flinke ACCURATE MAGAZIJNMEESTER Adverteer regelmatig 4 Dinsdag 4 Januari 1949 ZOALS de vorige week bekend is gemaakt, zijn de Zes van het Westen (de Ver. Staten, Engeland. Frankrijk en de drie Beneluxlan- den) het in Londen eens geworden over een Statuut voor het Roerge bied. Het feit, dat dit is gebeurd, is op zichzelf te beschouwen als een groot succes voor de Franse politiek, want toen de Conferentie van deze mogendheden zes weken geleden werd geopend, was de agenda oorspronkelijk beperkt tot de zuiver economische aangelegen heden van de verdeling van de steenkool en het staal uit het Roer gebied over de diverse landen. Dat men zich niet aan dit betrekkelijk enge kader gehouden heeft, dat de Conferentie tenslotte tot een be sluit van zo grote draagwijdte, als dit Statuut nu eenmaal is, gekomen is, moet inderdaad allereerst aan de doelbewuste en volhardende po litiek van de regering te Parijs worden toegeschreven. Daarnaast moet hierbij zeker ook gewezen worden op de neiging van de En gelse regering, om Frankrijk zoveel door prof. dr. C. D. J. Brandt maar enigszins doenlijk was tege moet te komen met het oog zowel op de Westeuropese Unie als op het Atlantisch pact. Gezien de grote betekenis, welke dit Statuut voor de politieke, eco nomische en militaire ontwikkeling van West-Europa dus ook voor ons land in de naaste toekomst kan hebben, lijkt het ge wenst om deze beschouwing te be ginnen met een korte samenvatting van de inhoud ervan. In de inleiding worden vier be ginselen vastgelegd: le. De industrie van het Roerge bied moet niet ineer gebruikt kunnen worden voor agressie ve doeleinden; 2e. Alle landen moeten toegang kunnen hebben tot de grond stoffen en de producten van het Roergebied. 3e. Een nauwe economische sa menwerking tussen de staten van Europa, inclusief een democratisch Duitsland, wordt wense lijk geacht; 4e. Er wordt gepleit voor ^en vermeerdering en verdieping van de handelsbetrekkingen tussen die staten van Europa door sloping van de verschil lende tariefmuren. Hierop volgen dan de 35 artike len van het eigenlijke Statuut. De eerste zes hiervan regelen de orga nisatie van hei Directorium van het Roergebied. Dit komt te be staan uit een Raad en een Secre tariaat. In de Raad krijgen de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk en Duitsland (zodra het zal zijn toege laten!) elk di'ie stemmen, de drie Beneluxlanden elk één slem. Die toelating van Duitsland ztl plaats hebben, wanneer er een Duitse re gering gevormd zal zijn en zodra deze regering het Statuut zal heb ben goedgekeurd. Zolang dit nog niet het geval is. de plaats van Duitsland in de Raad worden inge nomen door een vertegenwoordiger van de bezettende mogendheden. Het Secretariaat zal worden sa mengesteld uit onderdanen van de bezettende mogendheden, met dien verstande, dat deze functionaris sen geacht worden uitsluitend de belangen van het internationale Directorium en niet die van hun eigen land te dienen. WELKE taak krijgt dit Directo rium van het Roergebied nu toegewezen? Dit staat hoofdzakelijk te lezen in de artikelen 17 tot en met 19. Die taak komt neer op: controle op de Duitse productie, op het beheer van de Duitse industrie, op de „planning". Verder wordt er in beginsel reeds in vastge steld, dat deze controle zal blijven duren, ook als de bezettende mo gendheden hun troepen en bestu rende organen uit Duitsland zullen hebben teruggetrokken Hoe men zich dit practisch gedacht heeft, valt intussen uit het Statuut niet te lezen; dit lijkt mij persoonlijk een van de grootste tekortkomingen van dit document. De bevoegdhe den van het Directorium zijn in derdaad heel groot, zo groot zelfs, dat men van een controle op het hele economische leven van Duits land mag spreken, aangezien dit voor een zeer groot gedeelte van de productie in het Roergebied af hankelijk is. Over één t^ing wordt in het Sta tuut niet gesproken, nl. over het eigendom van het productie apparaat in het Roergebied. De re geling hiervan wordt aan het vre desverdrag met Duitsland overge laten. Tenslotte zijn er nog bepalingen gemaakt voor het (niet ondenk bare) geval, dat de Duitse regering zich niet houdt aan het Statuut of de eventuele maatregelen van het Directorium niet uitvoert of sabo teert. Deze zi„n heel erg algemeen, om niet te zeggen vaag gehouden; eigenlijke sancties b.v. zijn nog niet voorzien. Wel is voorgeschreven, wat er gebeuren moet, wanneer men het i n het Directorium niet eens kan worden. In dat geval zul len twee van de zeVen leden het recht hebben om bezwaren te ma ken en eventueel, wanneer de ove rige dit goed vinden, een beroep mogen doen op een onafhankelijke scheidsrechterlijke instantie. Nog vermeld dient, dat het eigenlijke gebied, waar het Direc torium zijn macht uitoefent, ge vormd wordt door de districten Düsseldorf, Münster en Arnsberg, dat wil dus zeggen op de grote in dustriestreek op de rechteroever van de Rijn. Tot zover de inhoud van dit Statuut. In een volgend artikel wil ik iets zeggen over de betekenis ervan en over de kansen, dat het ooit zal worden uitgevoerd. Uitslag aanbesteding Bij de onlangs gehouden aanbe steding voor het .onderhoud van militaire gebouwen en verdere werken gedurende het le en 2e kwartaal 1949, bleek de heer J. in 't Hout te Soesterberg in 3 van de 7 bestekken de laagste inschrijver te zijn. n.l. voor: Infanteriekazernement. de Bern- hardkazerne, het Militair Sanato rium, de Barakkenkampen en de Schiet- en Oefenterreinen te Amersfoort voor f 71.798. Prins Willem III kazernement en Militair Hospitaal te Amers foort voor f 27.731; Militaire Gebouwen en Werken te Soesterberg voor f 35.293. W onrionberR E. v. d. Lagemaat gehuldigd Op 1 Januari 1949 vierde E. v. d. Lagemaat zijn 50-jarig jubileum als botermaker aan „De Vooruit gang" te Woudenberg. Het is voor Lagemaat een onvergetelijke dag geworden. Des voormiddags kwam de burgemeester en mevr. Hosang tezamen met het bestuur en direc tie van de iabriek de jubilaris ge- Juk wensen, waarbij de burgemees ter hem de bronzen medaille van de Orde van Oranje Nassau op de borst speldde. Jhr. mr. J. K. H. de Beaufort bood hem als President Commissa ris van „De Vooruitgang" een en veloppe met inhoud aan, terwijl do oud-directeur J. Douma zijn oud-medewerker prees als een plichtsgetrouw werker, die vele jongeren tot voorbeeld gesteld kan worden. Door personeel en directie werden bloemen aangeboden. Lokhorst was voor De Kantonrechter voor Tribu naalzaken te Utrecht deed vandaag uitspraak in de zaak tegen Hel- mert Lokhorst, beschuldigd van het verstrekken van inlichtingen aan de Duitse Weermacht. Het advies luidde: voorwaardelijke in ternering voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van drie jaar en ontzetting uit de beide kiesrechten. Onderscheiden Bij Koninklijk Besluit is toege kend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons, aan de. heer E. van de Lage maat, botermaker-arbcider bij „De Vooruitgang" te Woudenberg. Pachter wierp knuppel naar zijn pachtheer Er bestaat sinds enige jaren ernstig meningsverschil tussen de 76-jarige landbouwer H. V. te Woudenberg en diens pachtheer J. v. R. Oorzaak van het geschil is de uitleg van een in 1943 tussen beide partijen aangegaan pacht- contract. Reeds meermalen heeft bedoelde overeenkomst tot conflicten geleid. Tenslotte kwam de zaak voor de Raad van Rechtsherstel, die de pachter in het ongelijk stelde. Deze wilde hierin echter niet berusten en zodoende ontstonden er her haaldelijk moeilijkheden, dia op 30 Augustus de vorm van eer. scheip incident aannamen. Op de ochtend van die dag wilde de pachtheer zich toegang verschaffen tot een perceel grond, dat V. èls zijn ter rein beschouwde en derhalve met een hek met ketting had afgesloten. De pachtheer v. R.. die vergezeld was van twee assistenten, liet een bijl halen om met geweld op het betwiste veld te komen. Op dat moment verscheen de pachter op het terrein en wierp v. R. van ach ter het hek een zware knuppel toe. Voor deze mishandeling had de 76-jarige zich dezer dagen voor de Utrechtse politierechter te verant woorden. De Officier van Justitie eiste, gelet op de hoge leeftijd en de achtergrond van het incident, één week voorwaardelijke gevan genisstraf. De rechter maaKte er arie dagen voorwaardelijk van met een proeftijd van drie iaar Kindje verongelukt Een drie-jarig dochtertje van de familie S. wonende aan de Soes- terbergsestraat werd bij het over steken van deze weg door een luxe j auto gegrepen en op straat ge smakt. Het meisje werd direct naar de ouderlijke woning overgebracht, waar het kort daarna aan de be komen verwondingen is overleden. De bestuurder van de luxe auto treft geen schuld. Gevonden voorwerpen Bruine want; dop van benzine tank met moersleutels; oud heren rijwiel; actetas; kinderportemon- naie inh. f 1.en vleesbon; heren polshorloge; witte kip; gebreide blauwe handschoen; rood kinder wantje; ceintuur; paar kinderwan ten: bruine eend; looplamp met snoer; paar blauwe wanten; bank biljet van f 10.en 2 zilverbons van f 1.foxhond: huissleutel; paar bruine motorhandschoenen; actetas met trommeltje: ceintuur (blauw plastic). Inlichtingen aan het politiebu reau, Van Weedestraat. Keuring Ponyhengsten Woensdag 5 Januari a.s. 's mor gens te half elf, zal op de Stations weg te Soest, door het Ned. Shet land Pony-Stamboek een keuring worden gehouden van tot dekking bestemde hengsten, welke in de stamboeken der vereniging staan ingeschreven. Koningin Juliana en prins Bern- hard hebben hedenmorgen in het paleis op de Dam in Amsterdam een Nieuw jaarsreceptie gehouden voor de leden van het corps diplomatique. De ..Johnn van Oldenbarnevelt" zal Woensdagmiddag in het kader der gezinshereniging met 1ÓOO vrouwen en kinderen van Amsterdam naar Batavia vertrekken. WAARSCHUWING De aandacht wordt er op geves tigd, dat personen, die vreemde lingen nachtverblijf verschaffen, hiervan mondeling of schriftelijk, binnen 24 uur, kennis moeten ge ven aan de politie, overeenkomstig het bepaalde bij art. 27 van het „Vreemdelingenreglement 1918". Bij niet voldoening aan deze voorschriften zal tegen betrokke nen onherroepelijk proces-verbaal worden opgemaakt. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Het echtpaar Joh. v. d Lugt en Chr van Fulpen, wonende ann de Molen straat 151 te Soest. hooDt op 12 Januari a s. het 50-jarig huwelijksfeest te vie ren De bruidegom is 76 Jaar en de bruid 69 jaar. De morgen van het hu welijksfeest wordt om 9 uur in dc kerk van Petrus en Paulus een gezongen H Mis voor het echtpaar gehouden. Viif geslachten 7.ullcn aan de bruiloft deel nemen De heer v. d Lugt oefende "net berbep van klompenmaker uit en was vroeger telegrambesteller. HIJ gcruct thans zijn welverdiende rust in zun woning aan de Molenstraat De bruiloft zal gevierd worden in De Gouden Ploeg alwaar op 12 Januari van 3 tot 4 uur receptie zal worden gehouden. BIJ voorbaat onze hartelijke gelukwensen. Concert in Emmakerk te Soestdijk In dc Emmakerk te Soestdijk hield de koorvereniging „Excelsior" uit Soest Maandag een avond, waarop de zo plotseling door een noodlottig ongeval overleden diri gent, de heer J. Bartelsman, werd herdacht. De kerk was geheel ge vuld met familieleden, genodigden, vrienden en belangstellenden. De voorzitter van Excelsior schetste in zijn openingswoord de persoon Jan Bartelsman. Een grote slag trof familie, vrienden en be wonderaars en ook het culturele le ven in Soest toen Jan Bartelsman zo plotseling van hen werd wegge nomen, zo zeide hij. Bartelsman had eens tijdens een repetitie gezegd, dat hy op zijn zestigste verjaardag graag een concert wilde geven waarop zijn composities gezongen zouden worden, vandaar deze avond. Na met een ogenblik stilte de diri gent te hebben herdacht, nam het concert een aanvang. De gezongen liederen waren, uit gezonderd het slotnummer, compo sities van Jan Bartelsman. Het Ned. Herv. Kerkkoor zong o.l.v. Gerrit v. d. Burg „Mrjn Her der weidt mij" en „Wie was zo goed". Vooral dit eerste nummer kon onze waardering vinden. Ankie v. Wickevoort-Crommelin, sopraan, zong zeer fris en spontaan drie liederen, n.l. „Serenade", „Ma delieven" en „Ludeke uit den Lage". Het Amersfoorts Mannenkoor o.l.v. de heer Van den Burg bracht ,.Len- te-symphonie" ten gehore. Dit werk is door de componist aan het koor opgedragen. Ondanks verschillende moeilijk heden zo was de ruimte voor dit grote koor te klem en de dirigent verzorgde tevens de pianobegelei ding viel er veel van dit grote werk te genieten. De alt Riek van Veen zong met warme stem „O bloemen in een diep ravijn" en „Spinsterlied". Een speciaal woord van lof voor Leusden Ophalen huisvuil Met ingang van Donderdag, 0 Januari a.s. zal het huisvuil in de gemeente Leusden, voor zover het betreft de Burg. de Beaufortweg, de Dodeweg, de buurschap Oud- Leusden, de Doornsegrintweg, de Schutterhoeflaan, de Arnhemse- weg en de Hamersveldseweg, in het vervolg uitsluitend des Donderdags worden opgehaald en aanvangende met de Burg. de Beaufortweg van af des v.m. te 8 uur. Auto vlooj» uit bocht Maandag, omstreeks half vier reed een bestuurder van een mili taire auto op de Burgemeester de Beaufortweg. te Hamersveld met zijn wagen tegen een langs die weg staande boom. Door deze bot sing bekwam de chauffeur letsel aan zijn hoofd, terwijl de auto zwaar werd beschadigd. De aanrij ding vond plaats in een in die weg gelegen bocht. Zang en Vriendschap uit Moerca- pelle, die o.l.v. haar dirigent zeer gevoelig en mooi de liederen „Zo meravond" en ,,'k Hoor muziek m de nacht" zong. De sonore baritonstem van Lau rens Bogtman kwam in de liederen „Jesu wijs en wonder machtig „Ga van mij" en „Dat zijn de wilde violen" zeer goed tot zijn recht. De koorvereniging „Excelsior" uit Soest zong hierna o.l.v. de heer G v. d. Burg en met orgelbegeleiding van Reyer van den Burg. „In Me- monam" en tot slot de alt-aria en koor uit Handel's „Messias", het welk zo gloedvol en met overtuiging werd gezongen, dat dit een waardig slot vormde van deze mooie herden kingsavond. Malka Sluweski zorgde voor een goede pianobegeleiding. H. A. N. Hij moet er nog eens over denken Er circuleren weer berichten, dat Faas Wilkes opnieuw een aanbie ding gekregen heeft om in Enge land te komen spelen. Het initia tief zou ditmaal uitgaan van de bekende beroepsclub Millwall en contactman zou zijn Jesse Carver de oud-trainer van het Nederlands elftal, thans oefenmeester van Millwall. De goede voetballer in Engeland zijn schaars en nu zou men een be- roep willen doen op amateurs van het continent. Deze spelers konden dan per vliegtuig heen en weer gaan, om zodoende toch nog op tiia te zijn voor hun eigen vereniging. WiJkes heeft niet ontkend, dat hem zulk een aanbod heeft bereikt. „Maar," voegde hij er aan toe, „ik moet er nog eens lang over den ken Federatie Indonesische verenigingen De federatie van Indonesische ver enigingen in Nederland deelt het volgende mede: „Ontsteld over het weinige be grip, dat Nederland en de wereld ge toond hebben voor de vrijheidszin van alle Indonesiërs, hebben de vol gende Indonesische organisaties in Nederland: Perhimpunan Indonesia Perkumpulan Islam Perkumpulan Penduduk Indonesia Perserikatan Keristen Indonesia Rukun Peladjar Indonesia Verbond van Indonesische burgers zich op 1 Januari 1949 verenigd tot de Gabungan Perkumpulan Perkum pulan Indonesia (Federatie van In donesische Verenigingen) om geza menlijk en in versterkte mate te po gen. doel en wezen van de onafhan kelijkheidsstrijd van hun volk alge meen te doen doordringen. Als basis hebben zij, daarbij aan vaard de concretisering, gelegen in de proclamatie van de Republik In donesia op 17 Augustus 1945." In één jaar 38.000 nieuwe telefoonaansluitingen Dat de P.T.T. in 1948 belangrijk is gevorderd op de weg naar algeheel herstel blijkt wel uit de mededelin gen die de heer T van Houwclin- gen, directeur-generaal van de P.T.T. deed tijdens zim Nieuwjaars rede. Hij vertelde om., dat in het afgelopen jaar niet minder dan 38.000 nieuwe telefoonaansluitingen zijn gemaakt. Eind 1947 stonden er 82 000 mensen op de wachtlijst voor een aansluiting, eind 1948 nog 68.000. De heer Van Houwelingcn deelde verder mee, dat zeventien nieuwe telefooncentrales in dienst gesteld konden worden, terwijl vier centra les, die in de oorlog ernstig bescha digd waren, zijn hersteld. Een en twintig centrales ondergingen een uitbreiding met 16.000 nummers. Er is een Koninklijk Besluit in bewerking, waardoor het aantal tariefzones voor inter communale gesprekken inge krompen zal worden van vyf op drie. De gesprekken zullen dan niet meer per drie minuten worden berekend, maar per mi nuut, per halve minuut en mis schien zelfs per tien seconden. Sprekend over de posterijen zei de heer Van Houv/elingen, dat de leuze ,,'s Avonds gepost, 's morgens besteld" weer in ere is hersteld, dat zelfs, met enige beperkingen, een nieuwe leuze kan worden aange heven: ,,'s Morgens vroeg gepost, 's middags besteld." Aanvoer van katoen is verzekerd Basis voor opheffing der textieldistributie is niet hecht De aanvoer van katoen Is voorlopig verzekerd heeft het Rijksbureau voor Textiel meegedeeld. Dc ruwe katoen wordt geheel met Marshall-dollars be taald. Was deze Amerikaanse econo mische hulp er nJet gekomen, dan had Nederland vrijwel geheel geen katoen meer kunnen kopen, omdat voor dezo invoer geen enkele vrije dollar meer ter beschikking stond. Deze mededelingen die wel sterk aantonen hoe belangrijk de Marshall hulp voor ons land is ontlenen wij aan een rede, die de heer H. van Heek. voorzitter van de Overijselse Kamer van Koophandel, ln Henge.o heeft gehouden. Export is voor dc textielindustrie noodzakelijk, zei de heer Van Heek verder. Daardoor, en omdat de arbeids productiviteit nog niet het vooroorlogse peil heeft bereikt, kon het binnenland nog niet voldoende van textiel worden voorzien. De basis voor een opheffing der textieldistributie is nog niet zo hecht als wij gaarne zouden wen sen. zei de heer Van Heek. doch het voorzieningsniveau iigt momen teel dichter bij dc koopkrachtgren9 dan wij zouden denken. Spreker vroeg zich dan ook af ge dachtig aan de lessen, die een te lang handhaven van de distribuUe bij andere eerste levensbehoeften leerden of het niet beter Is knellende banden iets te vroeg dan te laat los te maken. Het. schaadt het presUge van de overheid achter de feiten aan te lopen, zei hij. Stichting NEDERLAND HELPT INDIË DenHaag heeft haar hulpverlening verveelvoudigd Zolang de voorraad strekt kunnen wij U leveren de originele Engelse theepotten ln 3 maten. Reeds vanaf 1.75 Eigen import Utrechtseweg 3638 GEVRAAGD op handelskantoor: I. zelfstandige KANTOORBEDIENDE, mnl. of vrl., goed bekend met de moderne talen, steno en typen b. JONGSTE BEDIENDE. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Technische Han delsonderneming voor de Metaal-Industrie A. VISSER. Amersfoort. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, brengen ter openbare kennis, dat de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1949 en de bedrijfsbegrotingen voor dat jaar, vanaf heden gedurende veertien dagen op de secretarie van de gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Amersfoort. 31 December 1948 De secretaris. De burgemeester. J. HAARS H. MOLENDIJK GEVRAAGD: a. voor de provincies Noord- en Zuid-Holland b. voor de provincie Utrecht en ged. v. Gelderland Alleen zij die goed ingevoerd zijn bij H.H. Apothe kers en Drogisten gelieven brieven met uitv inl. en pasfoto te richten aan de Firma J. TEN DOES- SCHATE, Bitterstraat. Zwolle. Wij ontvingen een zending van f 4.50 en f 5.10 per stuk Komt U eens kijken? Te koop gevraagd Piano of Vleugel te koop gevraagd. Brieven merk en prijs onder No. 4219 bureau van dit blad. Te koop aangeboden Voor een onzer Magazijnen vragen wij leeftijd tot 35 jaar. Sollicitanten moeten over ruime ervaring beschikken en verantwoordelijkheidsgevoel bezitten. Brieven onder motto „Magazijnmeester" te richten aan de ERDALFABRIEK, Afd. Personeel, Brabantsestraat 17. Amersfoort. Te koop: wandel wagen, merk Deventer; hutkoffer en halbank. Stort Zuid 8. 4204 Een motorjas, geheel met bont gevoerd. Woestijger- wc-g 173. 4200 Te koop: een prima onderh. Simca cabriolet. Te bevr.: Coornhertlaan 12, Tel. 4790 4199 Bod gevr. op Servire's en cyclopaedic in monogr. Versch. en nog te versch. Dn. Nieuw f 1200.Brie ven onder No. 4221 bureau van dit blad. Boekenrck met achter- schut 2.30 bij 2.10. Bevr. K. Bergstr. 5, Tel. 6836. 4220 Te koop 30 Barnevelder kippen, van fokbedrijf, heb ben verleden jaar le prijs behaald. J. Pater, Hooiweg C 112, Putten. 4217 Te huur gevraagd Heer. middelbare leeftijd, zoekt nette gemeubil. zit- siaapkamer zonder pension» Br. no. 4207 bur. v. d. blad. Gevraagd in Amersfoort of omgeving, voor huisgezin met 3 kinderen, van Mei t/m Juli 1949. gemeubil. woning of gedeelte van woning, liefst met gebruik van garage. Brieven, met prijsopgave, met of zon der pension, worden inge wacht onder no. 4206 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Huishoudelijke hulp gevr., ook voor naaiwerk, in gezin «.onder kinderen, waar huis vrouw rust behoeft. Br. no. 4208 bur. v. d. blad. DE VERENIGDE ZUURKOOLFABRIKANTEN IN NEDERLAND Mevr. Keulen, Bilderdijk- laan 10, vraagt tegen 1 Febr. in haar gezin van 3 volwas senen een net meisje voor dag en nacht of voor de dag Aanmelden liefst 's avonds. 4202 Flinke hulp voor alle voorkomende werkzaamhe den gevraagd. Goed loon. Bakkerij ,,"t Smulhuis" Soesterweg 183. 4214 Personeel aangeb. Naaister vraagt alle voor komend naaigoed. Ook ja ponnen maken f 7.50 Brie ven onder No. 4212 bureau van dit blad. Jongeman,, 21 jaar. zoekt administratieve werkkring. in bezit van M.H.D.S 4 j.. °r Boekhouden en Typen Thans werkzaam op tech nisch handelskantoor. Br. No. 4218 bureau van dit bl. Lessen Engelse Handclscorrcsp., opleiding praktijkdipl. Aan vang nieuwe avondcursus half Januari. Aangifte leerl. dagelijks telefoon 3611. Na 1 u. M. Beaufortde Looze, de Bosch Kemperlaan 4. 4205 A.s. Woensdag 5 Jan. le les gevorderden. Woensdag 19 Jan. le les beginners. Maandag 10 Jan le les ge vorderden. Ga met Uw tijd mee en neem privé in de .Samba". Ann Bert Kam perman. Langestraat 113. Tel. 5494. 4196 Dansinstituut Joop Snijders Korte Gracht 20. tel 5083. Nieuwe lessen voor begin- nenden en gevorderden vangen aan Medio Januari. Inschrijvingen dagelijks. 4176 Diversen Goed tehuis gezocht voor mooie zwarte hond. Erg lief bij kinderen. Goed waaks. Spoed Geen kosten. Waal straat 16. 4201 Het adres voor droog en goed kachelhout is: A. van Ravestem Jr.. Brandstoffen- handel, Hoevelaken, Telef. K 3495—268. 4198 Het nieuwe jaar wordt altijd goed. als U Uw reizen mot de Spoortax doet Tel. 4109. 4210 IVIajafra, helderziende-mag netiseur. komt Woensdag 5 Jan. en Donderdag 6 Jan. te Amersfoort in Café-Restau rant Nieuw-Amsvorde. Lan gestraat 115, Telefoon 5991. Spreekuur van 108 uur. Privéconsult. 4197 Attentie! Droge eiken- en beukenblokken f 25per 500 KG. f 45.— per 1000 KG. Franco thuis bezorgen. A. v. Ravestein Jr., Brand- stoffenhandel. Hoevelaken. K. 3495 Tel. 263. 4159 Jongeman 33 jaar wenst langs deze weg serieuze kennismaking met meisje van ongeveer gelijke lee.f- iijd. Br. No. 626 bureau „de Veluwe" Harderwijk. Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen in stad en land

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4