Spanning niet geweken in de cadre-klasse BALANS OPRUIMING RESTANTEN PRIJZEN Sï&IlS VENSTER kfT.rVJMP.I BASVSBI 't Seepaertje Predikbeurten Joseph Schreieder komt voor GOED, GOED!, GRAND THEATRE 2 Zaterdag 8 Januari 1949 „Centraal" wint van „Gouden Ploeg" De derby tussen de Soester cadre-teams van „Centraal" en „De Gouden Ploeg", welke Vrijdagavond in café-restau rant „Centraal" te Soestdijk plaats vond. heeft nog geen be slissing gebracht in de cadre- competitie van het district „Eemland". Wel boekte „Centraal" een 4-2 overwinning, doch met nog twee resterende wedstrijden is nog alles mogelijk. De Soest- dijkers hebben hun lot nu ech ter niet meer in eigen hand en zij zullen af moeten wachten wal het team van de „Gouden Ploeg" zal doen in de laatste wedstrijden tegen Ons Genoe gen uit Baarn in eigen home en uit tegen „De Vergulde Wa gen" te Amersfoort. In een partij zonder spanning legde Ko Stalenhoef beslag op de eerste overwinning door zyn broer Piet van „De Gouden Ploeg" op overtuigende wijze te verslaan. De beslissing viel reeds in de negende beurt toen Ko Stalenhoef zijn in de zevende beurt gemaakte serie van 31 verbeterde door er 45 te scoren. Piet kon in het geheel de juiste maat niet vinden en stond toen dan ook reeds ver achter (15103). De Soestdijker begon steeds rustiger te spelen en beëindigde de partij met het goede moyenne van 25. Ko Stalenhoef 225 25 45 9. Piet Stalenhoef 90 25 18 3.60 Aanvankelijk leek het er op. dat ook Waasdorp een grote zege zou behalen, want zijn tegenstander Van der Heiden speelde ver bene den zijn kunnen Na 21 beurten stond Waasdorp ver voor (14271) De Gouden Ploeg speler zorgde plotseling weer voor spanning door in de 24ste beurt een goede serie van 41 caramboles te maken. Het antwoord van Waasdorp was niet al te best en na 27 beurten stonden de partijen vrijwel gelijk (165 159) De verwachting dat Van dei- Heiden nog zou winnen werd ruet beantwoord. J. Waasdorp 200 31 38 6.45 A. v. d Heiden 176 31 41 5 67 Interessant was het verloop tus sen de twee rivalen Verkerk en Ries Stalenhoef. De eerste vijf beurten was een „verkenning" en de spelers letten er angstvallig op, elkaar geen al te beste aanvangs- stoot te geven. Verkerk kwam het eerste op toeren en toen hij in de tiende beurt een goede serie van 41 had gemaakt stond hij een eind voor. (9854) Na nog twee slech te beurten maakt Stalenhoef resp. 36. 22. 7 en 25 caramboles, doch tijdens deze series bleek dat de Gouden Ploeg-speler nog steeds zijn vlotte en soepele spel niet te pakken had. Verkerk wisselde goe de met slechts beurten af. waar door na 22 beurten de partijen ge lijk stonden (159159). De strijd kreeg een geheel ander aspect toen Stalenhoef een serie van 75 caramboles scoorde. Moei zaam werd deze serie opgebouwd. Onophoudelijk moest hij met pi ques, massé's, korte en lange rap pels en ook vele malen met losse- band-stoten trachten de ballen weer in positie te brengen, hetgeen Medische Zondagsdienst Doktoren, alleen tc raadplegen bij spoedgevallen Werkman. Utrechtsewcg 10 tel. 3008. E. J. G. Mcrtins zur Borg. Laantje 7. tel. 5098. Apotheken: W. A. v. d. Bovenkamp, Utrechtsestraat 45A. tel. 3358. Verloskundigen: A. G. F. Perk, H. v. Viandenstraat 2, tel. 5086; H. Vcmhout Socsterweg 232, tel. 3374. niet lukken wilde. Juist daarom dwong deze hoge serie alle respect af Deze 24ste beurt was tevens voldoende om de voorgift van 75 caramboles vrijwel teniet te doen, vooral toen direct daarop een vrij wel op dezelfde wijze gescoorde 37 volgde. Verkerk deed wat hij kon maar het was niet voldoende om Ries De iaatste tijd verschaffen zich Stalenhoef van de overwinning af herhaaldelijk onbevoegden toegan, Burgerlijke Stand 7 Januari: Geboren: Dorothea Agnes Maria, d. v. H. J. Renkers cn A. D. v. Val- kenhoef, Wilhelmus Johannes, z. v. G. J. Tijmensen en H. Hoogland; Jorita Ina, d. v. L. Vuyk en A G. de Jong. Overleden: Willem Alberts, 78 j., wed. v. H. v. d. Sel. Leusden Ergerlijk vandalisme te houden. A. Verkerk (225) 204 29 41 7 03 R Stalenhoef 300 29 75 10.34 De stand in de cadre-afdeling is thans: De Gouden Ploeg Centraal Vergulde Wagen Ons Genoegen Goede verwachtingen voor alle clubs Het sportprogramma, voor Zondag omvat weer enkele belangrijke wedstrij den voor de Amcrsfoortse clubs. HVC staat voor een zeer moeilijke opgave: men w i 1 van De Spartaan winnen. Of dat zal lukken, is een andere kwes tie. De Spartaan kan één blik op de ranglijst zegt dat o zo duidelijk zelfs niet met een gelijk spel genoegen nemen APWC ontvangt BFC. Ditmaal zul len beide punten wel In Amersfoort blijven. Amsvordc speelt ook thuis cn krijgt Zwaluwen Vooruit op bezoek: ook dat wordt o.i. een overwinning. Amers- foortsc boys is vrij. Quick kan winnen van PVC en SEC verliest van GW. Onze verwachtingen zijn misschien wat hooggespannen, maar toch menen wij de plank niet ver mis tc slaan. Advertentie Noteert U even GRAND THéaTRE. Tel. 4632. Van 7 t.m. 13 Jan. Bambi. Zondag: 2. 4.15 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 645 en 9 uur. 6 Jan. De barbier van Sevilla. 2.30, 645 cn 9 uur. CITY THEATER: Tel. 6572. Van 7 t.m. 13 Jan. Crossfire. Zondag: 2, 4 15. 6 45 cn 9 uur. Overige dagen: 2 30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van 7 t.m. 13 Jan. King Kong en de Ara bieren Zondag: 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur 8 JAN. Amicitia Pers. Vei Evsink Feestavond, opv. van „Over twaalf dagen... tegen middernacht" 19.30 uur. Academie de danse —Culturele filmvoorstelling, 13.45 en 21.00 uur. Speeltuinver. „Het Soester- kwartier". Nieuwjaars-cabaret avond 20 uur. Grand Theatre. Film ,,De hel van Buchenwald". 23 30 uur. 9 JAN. Muziekschool. Regentes- selaan 21 Hum. Verbond. Bezin ningsbijeenkomst. prof. C. A. Mennicke. „Werkelijkheid en mo gelijkheid". 10.30 uur. Parochiehuis P. Borstr. K, Aj J. De Kerstmis van boer Tho mas en de drie Rovers. 8 uur. j Theosof. Ver. Regentesselaan Hum. Verbond De spanning tus sen Oost- en W.-Europa prof. dr. C. A. Mennicke 10.30 uur. 10 Jan, Geb Ver. Vrijz Herv Inst. Volksontw. H. de Waard „Veranderd wereldbeeld", 8 uur. Openb. Leeszaal. De Wapenroem Jaarvergade ring Neptunus, 8 uur. De Wapenroem Jaarvergade ring A WC. 8 uur. 12 JAN. Volksgebouw Bond van Arbeiders Esperantisten. Jaarver gadering. 7.30 uur Amicitia. Rotterdams toneel, 8 u 13 JAN K A B-gebouw. Lezing kapelaan v .d. Anker. 8 uur. Volksuniversiteit Prof. dr. C A Mennicke ..De spanning tussen Oost- en West-Europa. 8 uur. 14 JAN Gebouw Regentesselaan 21. Genootschap Nederland Frankrijk Jean Daniel Maublanc over Gabriel Fauré, poètc-musi- cien. 8 uur. Openb Leeszaal. Volksuniver siteit. Lezing ir. H. T. Hylkema, „Radar". 8 uur. 15 JAN. Amicitia. Feestavond handbalgroep, 8 uur. 16 JAN. Grand Théêtre. Inst. Volksontwikkeling Filmochtend, 10 uur St. Aechten Kath. Amersfoort. Muziekavond. 8 uur. 17 JAN. Geb. Ver. Vrijz. Her. vormden. Inst. Volksontwikkeling Muziekavond Hilversum trio. 8 u. Amicitia. Ned Ver. van Huis vrouwen. Lezing, 2.30 uur. Veldloop van AAV In het kader van de clubvcldloop- kampiocnschappen van A.A.V. zal Zondag de tweede van de drie lopen gehouden worden en wel achter Rust hof. Het laat zich aanzien, dat cr veel strijd geleverd zal worden, temeer, om dat A.A.V. goede lange-afstand-lopers bezit cn het hier gaat om afstanden van 600 meter voor de dames én meisjes, 1200 meter voor de A en B junioren en 2500 meter voor de heren en senio ren. Op het nummer 1200 meter voor junioren verwachten wij de meeste strijd, die voornamelijk tussen de A- junior K. de Wolf en dc B-junior H. Wiekart gestreden zal worden. Bi) de dames zal C. Hoekman weer als eerste de finish passeren. Van de heren en senioren kan niet veel gezegd worden. Dc heer G. Strut- jens, die reeds vaak getoond heeft een goed athlcet tc zijn. zal niet mee lopen, in verband met een blessure aan zijn been. De heren H. Hornsveld en G. Rcesing zullen in deze klasse een harde strijd tegen elkaar moeten voeren, om een kans tc maken voor dc wisselbekcr. die nu nog in het bezit is van G. Strut- jens. De derde loop zal in Maart wor den gehouden. SMAKELIJK ETEN Voor het clandestien slachten werd een man aangehouden en in gesloten. die in het bezit was van dertig kg. vlees, slagersmessen en gewichten De man had geslacht in een schuurtje, waarvan een vierde deel werd ingenomen door een W.C. tot de kerktoren van de Begraaf plaats te Oud-Leusden. Zeer waar schijnlijk zyn het kwajongens, die er behagen in scheppen om opzet telijk vernielingen aan te brengen. Doordat de sluiting van deze toren niet al te best meer is (de oudste toren van Nederland) vlpl het hun niet moeilijk om in te toren te ko men. waar allerhande vernielingen werden aangebracht. Op Nieuw jaarsdag waren zc bezig om de klokken in beweging te brengen, tenvijl enkele dagen daarna ver schillende voorwerpen van de dood graver werden vermist. Dat er aan een dergelijk vandalisme een eind moet komen, spreekt vanzelf, zodat dan ook drastische maatregelen zullen worden genomen. Behalve met dit kerktoren-inci dent begon do politie dit Nieuwe laar door tegen diverse personen proces-verbaal op te maken inzake overtreding van verkeersvoorschrif- ten. Een bestuurder van een mili taire auto hield geen voldoende re kening met de bocht en kwam te gen oen boom tot stilstand. Zowel de bestuurder als de auto bekwa men letsel. Woningsplitsing Blijkens mededeling van de Mi nister van Wederopbouw en Volks huisvesting kan in beginsel de Pre mieregeling woningverbetering en -spiitsing ook toepassing vinden ten aanzien van gebouwen, welke nim mer bewoond zijn. zoals pakhuizen, werkplaatsen, schuren e.d., die thans niet meer gebruikt worden overeenkomstig hun oorspronke lijke bestemming, doch die overi gens in goede staat verkeren en zonder al te hoge kosten voor woonruimte geschikt kunnen wor den gemaakt. Aanvragen dient men te richten tot het gemeentebestuur, dat be langhebbenden volledig van deze materie kan inlichten. Voethal program ma Het programma voor a s. Zondag luidt: 2 30 uur. SEC—GW 2 uur. BDCScherpenzeel, 2 uur, Soester- BoysAchterveld. Advertentie 5 IN ALLE AFDELINGEN STERK VERLAAGDE Handbalprogramma Na de Kerst- en Nieuwjaarsrust ko men nu ook dc handballers, in beschei den mate. weer in het veld. Het eerste herenelftal van „Amers foort" gaat naar Utrecht en zal daar dc strijd aanbinden met „Sport Ver cent". Hier werd het een 3—2 over winning. Dat onze stadgenoten het niet gemakkelijk zullen krijgen staat vast. Verder wordt cr gespeeld- Heren- Amersfoort III—HHC III. Amersfoort II—AAV I (vriendschappe lijk). ONS GARNIZOEN In ons garnizoen maakt men rare din gen mee. Dat heeft de geregelde lezer van ons „Stadsvenster" zo lang zamerhand wel ge merkt. Maar een van de raarste gevallen, die wij in dienst hebben meegemaakt was wel de exercitie, die we op een vroege Maandag morgen in 't halfduis ter moesten maken on der commando van een pril luitenantje. Hij, de luit, com mandeerde maar en lietons links-uit-de- flankjes en rechtsom keertjes maken, die zeer naargeestig werk ten op de nog slaperige strijders. Vooral onze linkelvleugelman, hu zaar Bonestro, kon het tempo niet bijbenen. Als er „rechtsom" werd gecommandeerd, maakte hij „linksom" en als er dan het ste reotype één kwam van de luite nant, liet hij zijn schouders nog wat meer zakken. De luit kon het eenvoudig niet langer aanzien. „Een beetje tempo, Bonestro," zei hij op het laatst, „zoals jij loopt, heb ik 't nog nooit gezien. Dat kan i k, al ben ik al wat ouder en al ben ik misschien iets minder getraind je nog best verbeteren!" ,.Ik denk van niet, luit," zei huzaar Bone stro. die stijfjes bleef staan, ,,als ze uw bre tels vanmorgen ook achterover hadden ge drukt!" TOP-SCORER De middenvoor van Rotherham United, Ardron, was tot en met de Kerstdagen de on gekroonde koning van alle Engelse goal-get- ters. Ardron scoorde sinds het begin van de competitie 23 doelpun ten. Nummer twee op de lijst is een midden voor van een eerste- divisie club. Rotherbam staat mo menteel tweede op de ranglijst van de derde divisie en heeft zich tot nu toe in de voor ronden van de Cup- League gehandhaafd. Maar ons Amers- foorts elftal speelde met 22 tegen Rother hem United (met Ar dron) gelijk. O zo! HOERA! Dat zeggen de jon gens in het Sanatorium en in het Hospitaal, als ze lezen, dat mevr. De B. zo langzamer hand al welbekend in deze rubriek op nieuw drie boeken voor hen heeft afge staan. Goed zo. mevr. De B.. en gij andere geef sters en gevers. U toont dat Amersfoort zijn plicht kent! UITVERKOOP Lang leve de uitver koop! Het gaat als een lopend vuurtje van huis tot huis; daar en daar houden ze balans opruiming oftewel uit verkoop. De prijzen zijn wat omlaag ge gaan. Weet u, wie niet zo erg te spreken zijn over de uitverkoop9 De politie-agenten, want die moeten van dringende en ongedul dige mensen wie het eerst komt, wie het eerst maalt! „nette" rijen maken. En dat is vaak geen pretje' WORDT VERWACHT SCHEREN Er doen op het ogen blik twee zinnetjes de ronde in Amersfoort. De een is „Als mijn kapper nu eens zo ,je hebt maar zingen kon!" en de an- rechterhand" der „Ben je ook naar de Barbier geweest?" Als onze kappers Ti to Gobbi nu eens in dienst namen, we dan met naar hen toegaan Zondag om elf uur geschiedt naby „Oud-Leusden" de start voor de tweede veldloop van de AAV. Maandag belegt de zwemvereniging Neptunus haar jaarlijk se ledenvergadering in de „Wapenroem". Eveneens vergadert 't Amersfoorts Wandel comité. Woensdag is er ook al een vergadering en wel van de Bond zouden van Arbeiders Espe- plezier rantisten in het Volks gebouw. DADVINDERS van Pakistan, Nieuw Zeeland, de Fidji-eilanden, Ma- lakka cn Australië verzamelden zich in het Wohga-park te Mel bourne in Australië voor een grote optocht, waarmee de jamboree, waaraan alle landen rond de Stille Oceaan deelnamen, werd geopend. Op de voorgrond ziet men de vlaggen gedragen door de groep van Vic toria (Australië), terwijl tussen de bomen een lange stoet van 5000 pad vinders is tc zien, die zich in de grote open ruimte zal opstellen. Mr. Mckeel, gouverneur-generaal en chief-scout van Australië nam het de- filé af en Lord Rowallan, 's werelds chief-scout, sprak de jongens toe. De jamboree werd 28 December geopend. Soest Jodenverrader kreeg twintig jaar Het Biizonder Gerechtshof deed Vrijdag uitspraak in de zaak tegen het echtpaar VerkerkGrégoire te Soest, beschuldigd van het overle veren van elf Joden aan de S.D nadat ze door het echtpaar danig waren geëxploiteerd. De man, Frederik Verkerk, werd conform dc eis tot twintig jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest veroordeeld -en ontzetting uit dc burgerrechten voor de duur van het leven. De vrouw, Christina Grégoire, werd vrijgesproken van het haar ten laste gelegde Jodenvcrraad. maar wegens dienstneming bij het Duitse Rode Kruis in oorlogstijd tot één jaar en zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Ook zy werd voor de duur van het leven uit de burgerrechten ontzet. Biljartcracks komen spelen Op Dinsdag 11 Januari a.s. komt Kees de Ruvter, de bekende biljart speler uit Waalwyk, een wedstrijd spelen in de grote zaal van „De Gouden Ploeg", op klein biljart cadre 35/2 of 57/2. Tegenspeler zal zjjn de Amster dammer en hoofdklassespeler Pr. Schmidt. Deze speler behaalde het Ned. kampioenschap hoofdklasse 1948/49, met een gemiddelde van 35 59 en de hoogste serie van 358. Ook werd hij winnaar van de grote prijs van Apeldoorn 1948. De pres taties van de Ruyter zijn welbe kend. De opbrengst van deze ont moeting komt ten goede aan onze militairen overzee. Advertentie halverwege de Berg Utrechtse weg 90 A Medische Dienst Soest. Aanstaande Zondag is ge opend Apotheek „Soest" Socsterb. str 8 Soesterberg; Dokter v. Helm. Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide zal Zondag a.s. de artsen- dienst waarnemen. Predikbeurten 1 Ned. Herv. Kerken Oude kerk. 10 u: ds. M. Verkerk; 17 u. ds. D. van Krugten. Emmakerk. 10 u- ds E. Groene\cld, 17 u: ds. M. Verkerk. Heeskapel 10 u: ds. D. van Krugten. Zonnegloren 10 u: ds. L. J. C. Vis- beek: Eltheto 10 uur. Kinderkerk. Zaal'v. d Broek Nieuwstraat 10 uur, Kinderkerk. Evangelisatiesamenkomsten. Zon dag 9 Jan19 u.. Huize Buitenzorg, spreker de heer S. v. Gorkum; Dinsdag 11 Jan.. 20 u., Zaal v. a. Broek, Nieuwstraat, spr. S. v. Gor kum. Geref. Kerken. Julianakerk, 9 en 10 45 u. ds. A. Brouwer, Bed. H. Avondmaal: 17 u: ds. A Brouwer. Wilhelminakerk. 10 en 17 u: ds. H. v. d. Berg. Bed. H Avondmaal. Geref Kerk. Gebouw „Rehoboth", Buntwcg, 10 en 16 u: ds. D. v. Dijk (Groningen). Chr. Geref Kerk. 10 u: Bed. H. Avondmaal: 16 u. Dankzegging, ds. L. de Bruyne. Donderdag 13 Jan., 19.30 u: ds. L. de Bruyne. Geref. Gemeente. Kleine Rem- brandtzaal. 10 en 17 u: Lcesdienst. Maandag, 10 Jan., 19 u: ds. M. Blok (Zeist). Ver. Vrijz Godsdienstigen. afd. Ned. Prot. Bond Gebouw Religie en Kunst. Rcmbrandtlaan, 10.30 u: mej. C. E. Jolles. Doopsgez. Gemeente, afd. Soest. Kerkgebouw Eemnesserweg, Baarn. 10.30 u: ds. A. J. Meerdinkv. d. Ban. Vrij Evang. Gemeente, afd. Soest. Kerkgebouw Eemnesserweg. Baarn, 16 u: ds. Veldkamp. Kastelein tapte uit een ander vaatje Met dc inhuldigingsfecsten in Sep tember was het in dc café's te Soest zeer druk. Tot dc feestvierenden be hoorde o.a. J, v. D„ die verschil van mening kreeg met een kastelein H. V. Deze tapte zijn klant uit een minder prettig vaatje: hij sloeg hem n.l. met een stuk hout op het hoofd. Dit „rondje" had voor de caféhouder tot gevolg, dat hij Vrijdagmiddag voor de Utrechtse politierechter moest ver schijnen. Deze legde hem overeenkom stig de eis ccn geldboete op van 15 subs. 10 dagen hechtenis. Damclub opgericht Door enige damliefhebbers is de zer dagen een damclub opgericht, die de naam zal dragen van „1^2 Variant". Het voorlopige bestuur werd als volgt samengesteld: J. Wallenburg, voorzitter; A. P. Massop, secret?- ris-penningmecster en J. Sjollema, algemeen adjunct. Christian Science Society (R. H. B. S.) Thorbeckeplein 1 vm. 10 uur Ned. dienst; 11.15 uur Eng. dienst. Gerei! Kerk (L. Vrouwestraat) 10 uur ds. D. A. Zijlstra. 17.30 uur dr. N. H. Ridderbos.. (L. Coster- plein) 9 uur ds. W. C. van den Brink. (Veenendaal) 17.30 uur ds. D. A. Zijlstra. (Tulpstraat) 9 uur dr. N. H. Ridderbos. 17.30 ds. W. C. van den Brink. Geref. Gem. (Stoovestraat) 10 en 17 uur Leesdienst. 13 Januari ds. Heerschap (Wageningen) 19 uur. Geref. Kerk (art. 31) Zuidsingel 10 uur ds. E. T. v. d. Born. 17.30 uur ds. B. Holwerda (Kampen) Westerkerk 10 uur ds. B. Holwer da. 17.30 uur ds. E. T. v. d. Born. Rem. Gem. 10.30 ds Groenewe- gen (Amersfoort). Ev. Luth. Gem. 10.30 uur ds. Bieger (Soest). Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur Gasthuiskerk ds. C J van Royen (A'foort). Gebouw Speeltuin Soes- terkwrtier, de heer E. van Loenen (Bilthoven). Oud Geref. Gem. (Muurhuizen) 9.30 en 17 uur Godsdienstoefening. Vrije Evang. Kring 10 uur De Doelen. Havik de heer Frankema (Zeist) 20 uur Appelweg ds. v. Bruggen (Utrecht). Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth Doopsgez. Gem. 10.30 ds. S. Gos. ses Gzn. Verg. van Gelovigen (L. Vica- siusstraat). 10 uur Eredienst 17 uur Pred. des Woords. Kerk v. Jezus Christus v. d. Hei ligen der laatste dagen (Varkens- markt 11B) 10.30 en 17 uur dienst. Oud-Katholieke Kerk 10 uur H. Mis; 5 uur Vesper. Vrije Katholieke Kerk 10.30 uur H. Mis. Leger des Heils 10 en 20 uur Zang Havik. Maajoor S. Barteling. 19 uur Openluehtsamenkomst t.o. Oude Politiebureau. Herv. Gem. In alle morgendien sten Voorbereiding H. Avondmaal. St. Joriskerk (Hof 1) vm. 10 uur ds. Vermaas, nm. 5 uur ds. Van Voorst Vader (Eefde). Nieuwe kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. A.^Steenbeek, nm. 7 uur ds. Blok. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) vm. 9 uur ds Koolhaas; vm. 10.30 uur ds. Koolhaas; nm. 5 uur ds. Blok. Bergkerk (voorlopig Gymnasium) (Groen van Prinsterelaan 33) vm. 10 30 uur de heer Grimm. Kapel Zon en Schild (Utrecht- scheweg 266) vm. 10 uur ds. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utrechtscheweg 299) vm. 10.30 uur ds. Smits. Jongerendiensten. Kerk (Appel weg) vm. 10.30 uur de heer M. W. Knegt. Wijkgebouw (L. Costerplein 14), vm. 10.30 uur de heer K. Kielder. Gebouw Immanuel (Tulpstr. vm. 10.30 uur. Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de heer I. Dijkstra. Bijbellezing Donderdag 13 Jan. Wijkgebouw L. Costerplein 14, nm. 7.30 uur ds. A. Steenbeek. Gymnastiekzaal school Joan, van Dieststr., nm. 7.30 uur ds. Blok. Onderwerp: „Geloven wij zó". Filalethes, nm. 7.30 uur ds. Ver maas. Emmakerk (O. Soesterweg 131), n.m. 7.30 uur ds. Koolhaas. Zondagsscholen. Bethel (Eem_ straat 99) 10.3011.30 uur; Chr. School Kruiskamp 1011.15 uur. Gabrie Mehenschool Plantsoen Z., 10—11.15 uur. Wijkgebouw (L. Costerplein 14) 121 en 23 uur. Openluchtschool (Hobbemastr.) 10.30—11.30 en 12—1 uur. Chr. School (Rozenstr.) 10.30 11.30 uur Filalethps (Havik) 23 uur. Kapel Zon en Schild 11.4512.45 uur. Chr School (v. Efenlaan) 10 11.15 uur. Zonnebloemstraat (O.L. School) 10.30—11.30 uur. Joan. v. Dieststraat (Chr. School) 10.15—11.15 uur. Westhill-kinderdiensten (Berg- kwartier): 68 jaar 10.30, Hein- siuslaan 1; 9111 jaar 10.3011.30 uur Utrechtseweg 106. Advertentie Weg pi jn. Weg griep Prijs per koker a 25 tabletten 40 a In welvoorziene Aporh. en Drogisterijen. Joseph Schreieder, de thans 44-jarlge voormalige „SS Sturmbannführer und Kriminaldi- rektor", zal op Dinsdag 18 Januari in Leeuwarden terecht staan. Zijn verdediger Is mr. J. Klazinga. daar praten we niet meer over; Onbetwist de beste tandpasta Hoevelaken Eervolle onderscheiding Aan de heer J. Hommerson, mo menteel hoofdonderwijzer aan de Christelijke Lagere School te Hoe velaken, is door de minister van Oorlog uitgereikt het herinnerings- kruis met de gesp, wegens bijzon dere krijgsverrichtingen in Mei 1940. Gemengd koor geeft uitvoering Op Woensdag 19 en Donderdag 20 Januari a.s. geeft het Hoevela kens Gemengd Koor in het Vere nigingsgebouw een uitvoering. Beide avonien vangen om half 8 aan. Medische dienst Voor a.s. Zondag wordt de art- sendienst alleen voor spoedgeval len waargenomen door dokter W. Verbeek te Hoogland, telef. K 3493- 260. Predikbeurten Zondag 9 Januari Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Amstel. Geref. Gem. Geb. „Bouwlust" 9.30 en 3 uur Leesdienst. Hoogland Hoogland gaat naar Maarn Hoewel de strijd om de eerste plaats is gestreden en Hoogland de kampioensillusies zag vervliegen kan deze club toch nog als eervolle tweede in haar afdeling eindigen, 't Is jammer dat Hoogland het tegen SVMM te Maarn zonder Boon cn D. Renkers moet stellen, wat zeker een verzwakking bete kent. We houden het op een ver deling der punten. Concert vnn „Caecilia" ewtoneel De R.K. Muziekveren. „St. Cae cilia" gaat haar jaarlijkse uitvoe ring geven in het Verenigingsge bouw „Concordia" aan de Langen- oord. Zij bezigt hiervoor vier svonden, nl. Zaterdag, Zondag en Maandag 8, 9 en 10 Jan. en Zater dag 15 Jan. Tevens zal de toneel vereniging het blijspel „Tot weder dienst bereid" van Piet Mossinkoff opvoeren. Medische dienst Deze wordt aanstaande Zondag waargenomen door dr. W. Verbeek te Hoogland (Tel. K 3493-260). Deze waarneming geldt voor Hoog land, Hooglanderveen en Hoeve laken. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk, Den Ham, 10 uur ds. Jellema, bevestiging kerke- raad. iiiiiiiiiiiiininniiiiiiiiii Dc belangstelling voor Is OVERWELDIGEND Vertoning tot en met a.s. Woensdag DAGELIJKS 4 VOORSTELLINGEN 2 uur - 4 uur - 6.45 en 9 uur Toegang alle leeftijden „Crossfire" in City ..Cross-fire", cen van dc meest be sproken films van de laatste tij'd. wordt deze week in „City" vertoond. Om deze film tc kunnen waarderen, moet men enigszins op de hoogte zijn van dc wijze, waarop men in het land van herkomst, Amerika, oordeelt over ras senverschil. We weten allemaal, dat een gedeelte der Amerikaanse bevol king bijvoorbeeld de kleurlingen haat. alleen omdat ze zwart of bruin zijn. Iets minder bekend, hoewel cr toch en kele goede boeken over zijn geschreven, is dc felheid in sommige Amerikaanse kringen van het anti-semitisme. Dat het Robert Young, de inspecteur in de film Cross-fire gezonde verstand in Amerika over heerst bewijst de film .Cross-fire", waarin men het aandurft of. zo ge wilt, waarin men de plicht vervult tc wijzen op het absurde van de ras senhaat. De film vertelt het verhaal van cen groepje militairen. Een ervan vermoordt een jood. Een „thriller" Is .Cross-fire" o.i. slechts in zeer beperk te mate. want al spoedig weet men wie dc schuldige is. Het waarom van dc misdaad was hoofdzaak voor de makers cn de schrijver. Men is er in geslaagd, dit op uitste kende wijze te verfilmen en een onge kend spannende climax tc bereiken. „Bambi" in Grand Twee collega's schreven vóór mij in ons blad al over Walt Disney's nieuwe tekenfilm „Bambi". Een reisde er voor naar Amsterdam, al weer enige weken geleden cn schreef er over bij de pre mière voor Nederland. Hij zette er ccn plaat bij. Een andere collega schreef er deze week over cn hij zette er ook een plaat bij. Wat zal ik nu nog vertellen? Dat u er heen moet gaan! En dat u uw kinderen er ook heen moet sturen. Dit verhaal van het hertejong, dat opgroeit temidden van de andere dieren, ravot, gevaren doormaakt, verliefd wordt en tenslotte, zelf vader, met de grootvader aller herten, als een koning met een opperkoning over het doek schrijdt; deze film, geestig, prachtig van kleur, intiem van sfeer, die moet u gezien hebben. Wij hebben er van genoten zo als we zelden van een film deden. Gaat u er vooral heen! En nogmaals, ook voor kinderen, al zullen die hem geheel anders bekijken, zal het zien van deze film een genot zijn. „King Kong en de Arabieren" In het Rembrandt draait de se rie-film „King Kong en de Arabie ren", waarvan het eerste deel „De wraak der Tocaregs" nu gaat. Een expeditie is op zoek naar de vader van cen der leden en wil trachten de gouden tafelen van Hyppocrates te bemachtigen, omdat die het enige middel tegen kanker bezitten. Zij worden bij het zoeken door een andere groep, die eveneens op zoek is naar de schat, gehinderd. Deze groep staat onder leiding van een vrouw (Lorna Gray), die alles in het werk stelt, om de schat tc be machtigen, hetgeen haar ook byna gelukt, totVolgende week zal de ontknoping wel komen. De gelukkigen Na loting ging de hoofdprijs van onze Zaterdagse puzzle naar de heer F. Vink. B.W.laan 21 Amersfoort. De twee andere prijzen waren voor de heer P. van Praadt, Paulus Potterstraat 21 te Amersfoort en de heer J. Termaten, Vaarkampe- renweg 13 te Lunteren.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2