BEA 'BEA NAAR MAAT Duizenden Londenaren in de nacht voor de hekken van Arsenal PONT BRANDPUNTEN Boodschap aan alle volken „Vaerwel mijn Aemsterland, verwacht een anderen heer" OW BRANDPUNT EIGEN KRANT Maar zij hadden rustig in hun bed kunnen blijven J.HARDON kondigt aan UITBREIDING DER LIJNDIENSTEN 10 45 Ami O. H. IS. A. Wij leveren (J kolen in papieren zakken (Van onze correspondent) Duizenden voetbal-enthousiasten hebben de nacht van 7 op 8 Januari bij de hekken van de Engelse voetbalvelden doorgebracht om toch voor al maar getuige te kunnen zijn van de wedstrijd, die hun club in de derde ronde van de Engelse cup-competitie moest spelen. Thuis, in hun bed, hadden ze immers toch geen oog dicht kunnen doen. De grootste attractie van het programma van deze Zaterdag, waarop voor het eerst de eerste en tweede divisie-clubs voor de Cup speelden, was wel de Londense derby ArsenalTottenham Hotspur. Zes uur voor de aftrap hadden reeds 2000 mensen zich voor de hekken verzameld. De allereersten waren er vanaf Vrijdagavond 12 uur. Sommigen zaten al die tijd op het trottoir, anderen waren met kisten en klapstoeltjes aan komen dragen. Wat de wedstrijden zelf betreft, hebben Yeovill Town uit de South ern League en Bradford, de tweede divisie-club voor de grootste ver rassingen gezorgd. Yeovill, de enige r.on-league club, die zich tot in de derde ronde had weten te hand haven, won van de derde divisie- ploeg Bury met 31, terwijl Brad ford een der leiders uit de eerste divisie Newcastle United, met 20 versloeg. De overwinning van Yeo vill was een volkomen verdiende. In de tweede helft werd Bury totaal overspeeld, zonder dat dit elftal ook maar een moment gevaarlijk kon worden. De tonelen, die zich na af loop op en om het veld afspeelden, deden denken aan die na de sensa tionele overwinningen van de reu- zen-doders Colchester gedurende het vorige cup-seizoen. Bradford gaf een reprise van de ophefmaken de zege die verleden jaar, eveneens in de derde ronde, op Arsenal werd behaald. Dit keer moest het ge duchte Newcastle United het op eigen terrein ontgelden. Vlak voor de rust nam Bradford de leiding door Downie en dadelijk na de thee scoorde Mcllvenny het tweede doel punt. Het tweede divisie-elftal speelde een prachtige wedstrijd, waarin Newcastle soms volkomen in de verdediging werd terugge drongen. Ook de overwinning van Walsall op Fulham heeft de aandacht ge trokken. Walsall is slechts een ma tige derde divisieploeg terwijl Ful ham aanspraken maakt op promo tie naar de eerste divisie. Arsenal boekte zijn eerste cup zege sinds 1938. liet werd een dui delijke overwinning op Tottenham Hotspur, zonder sensationele din gen. Het enige opmerkelijke feit bij deze ontmoeting was dat toen de wedstrijd eenmaal aan de gang was, bleek, dat de tribunes niet eens vol waren en slechts 47.300 toeschou wers de match bijwoonden, dit is 15.000 minder dan Highbury kan bergen, zodat honderden voor niets de nacht op straat hadden doorge bracht. De reden hiervan is onge twijfeld. dat duizenden In de vaste overtuiging dat er toch geen be ginnen aan was om een plaats- kaart te bemachtigen, maar rustig thuis waren gebleven. Vier favorieten plaatsten zich zonder moeilijkheden in de vierde ronde. Het waren de cup-houders Manchester United met een 60 overwinning op Bournemouth, Wol verhampton Wanderers met een even grote zege op Chesterfield, Portsmouth, dat tegen Stockport zelfs nog een doelpunt meer maak_ te en Derby County dat tegen South port vier maal scoorde. Ook Black pool, met Manchester United fina list van 't vorig seizoen, bereikte de vierde ronde maar de 10 zege op Barnsley was allesbehalve overtui gend. Het was de ongeëvenaarde Mortensen die er in de tweede helft voor zorgde, dat verlenging onnodig was. Het meest opvallende persoon lijke feit van deze ronde betreft McKenman de rechtsbinnen van Brentford. Nog Vrijdagavond had Middlesbrough, Brentford's tegen stander in deze wedstrijd, een bod op de Schot gedaan maar de trans actie sprong op een bedrag van 1000 pond sterling af en dus speelde McKennan voor Brentford. Middles brough zal na de wedstrijd er wel erg veel spijt van gehad hebben niet het gevraagde bedrag te heb ben neergeteld want tijdens de ver lenging scoorde McKennan 't win nende doelpunt voor Brentford en Middlesbrough was met 32 voor de Cup uitgeschakeld. Deze neder laag kost Middlesbrough meer dan 1000 pond De ongelukkigste ploeg van deze ronde was Nottingham Forest. Not tingham leidde met 20 toen doel man Walker gewond het veld moest verlaten. Met weinig moeite kon den de Liverpool-aanvallers toen gelijk maken. Maar in de verlen ging had Nottingham een nieuwe plaatsvervangende doelman onder de lat gezet en deze bleek moei lijker te passeren dan zijn voorgan ger. Beide teams mogen het nu de volgende week nog een probe ren. v WslÊm - - ^jssgga Ronnie Rooke topscorer van de Arsenal GARRY DAVIS, we reldburger no. 1, heeft een boodschap aan alle volken van de wereld gericht, waarin hij het voornemen uit spreekt om allen, die zich achter zijn streven stellen nauwer met el kaar te binden. „Mijn positie buiten elk na tionalisme", zegt Davis „zal mij in de gelegen heid stellen een aan wervingsbureau te openen: het internatio nale register der we reldburgers. Ieder, die zich opgeeft, zal een identiteitskaart als we reldburger ontvangen, een kaart, die het sym bool is van zijn wens te leven in vrijheid en rechtvaardigheid, in een werelddemocratie die nog dient tot stand te komen. Elke wereld burger gaat de verbin tenis aan deel te ne- door GARRY DAVIS men aan een verkie zing. die de vertegen woordigers van het volk in een constitue rende wereldvergade ring zal aanwijzen Davis wil, wat hij noemt, een leger vor men dat de kringloop van de wedloop naar de bewabening zal breken. Het zal gedre ven worden door een grootse gedachte en zijn wapenen zullen geen tanks of bommen zijn, maar wel nauw keurig omschreven eisen, verkiezingen en een wereldraad van volken en technici, die een wereldwet zullen opstellen. Aan het slot van zijn boodschap doet Davis een beroep op allen, die geen oor log willen, en die we reldburgers willen worden om leven en welvaart in een we- reldrepubliek te ver kiezen boven dood en hongersnood in 'n sou- vereine staat. Dit is William „Billy" Wright, aanvoerder van Wolverhampton Wanderers en van het Engelse na tionale voetbalteam. Hij is nu 24 jaar oud en speelt reeds 10 jaar voor de Wolves, nadat hij in zijn schooltijd te Ironbridge (Shropshi re) al aanvoerder van de schnol- ploeg was geweest. Deze geboren leider heeft de Engelse kleuren in 22 internationale ontmoetingen verdedigd, te beginnen in 1946. Operatie uitgezonden per televisie Als onderdeel van de Leidse Stu diedagen zal op 5 Februari bij een operatie, die door prof. dr. W. F. Suermondt wordt uitgevoerd in liet Academisch Ziekenhuis, tele visie vorden toegepast voor het overbrengen van het beeld naar een nabijgelegen collegezaal, waar ongeveer 150 genodigden op deze wijze dc operatic zullen kunnen gadeslaan. Het experiment, dat technisch door Philips zal worden verzorgd, is, voor zover bekend, het eerste in Europa. In Amerika werd de televisie reeds eerder toegepast om bepaalde operaties aan een groot medisch publiek te demon streren, waardoor bijvoorbeeld aan vele studenten de mogelijkheid wordt geboden meer van de opera tie-techniek te zien dan op het ogenblik mogelijk is. Er bestaat uit de aard der zaak voor deze proefneming in medische en universitaire kringen zeer grote belangstelling. Op de morgen van de 5e Februari zullen dr. H. Bru- ning en dr. J. Haantjes van het Philips-laboratorium voor weten schappelijk onderzoek, in het Ka- merlingh-Onnes-laboratorium een lezing met demonstratie houden, voor alumni der wis- en natuur kundige faculteit, over de physi- sche grodslagen van de televisie en bijbehorende apparatuur. Geen schaarste aan gedistilleerd De jeneverhandel werd tot dus verre bevoorraad met een percen tage van "200 pet, vergeleken met 1939. De grondstoffen-toewijzing van de destillateurs bedraagt op het ogenblik echter 150 pet. Dit brengt mede, dat naar verhouding minder geleverd kan worden aan de handel dan tot voor kort het ge val was. Men verwacht echter, dat men kan blijven voldoen aan de normale vraag van het publiek. Manoeuvres van de VS en Engeland De Amerikaanse marine maakte plannen bekend voor grote ma noeuvres op de Atlantische Oceaan in het begin van de lente. Zij zijn speciaal bedoeld om de strijdvaar digheid te beproeven tegen een mogelijke tegenstander met een krachtige onderzeevloot en lucht macht. Officieren van het hoofdkwartier der Amerikaanse luchtmacht deel den mee, dat 36 superbommenwer - pers gereed zullen worden gemaakt voor strategische operaties in Alas ka. De Engelse admiraliteit maakte bekend, dat Engeland tegen het einde van deze maand een vloot van ongeveer 60 oorlogsschepen naar de Middellandse Zee zal sturen. Mondorgel-voorziening centraal geregeld Dezer dagen is te Amsterdam door dr. C. L. Walther Boer een commissie ter voorziening van mondaccordeons geïnstalleerd, wel ke ten doel heeft, de mondorgel- voorziening in Nederland m betere banen te leiden. Het secretariaat dezer commissie is gevestigd aan de Weesperstraat 42 te Den Haag. Alle ensembles behoudens die. welke zijn aangesloten bij de erkende bonden en de Ned. Jeugdgemeen schap dienen zich voor het ver krijgen van mondorgels uitsluitend tot dit adres te wenden. Hongaars bisschop door politie ondervraagd Monseigneur Miklós Dudas, bisschop van Ha.'dudorog in Hon garije, is in verband met de arres tatie van kardinaal Mindszenty, door de Hongaarse politie onder vraagd. zo deelt het Hongaarse mi nisterie van Binnenlandse Zaken mee. De tweede conferentie tussen vertegenwoordigers van de rege ring en ven het Episcopaat, die Zaterdag zou worden gehouden, is voor onbepaalde tijd i gesteld. Volggns radio Vaticaan is de moeder van kardinaal Mindszenty drie dagen lang opgesloten geweest. VORIG JAAR 17 DODEN In 194S lieten 17 mijnwerkers het leven in de Limburgse steenkolenmijnen. Het hoogste aantal dodelijke mijnonge vallen kwam voor in de staatsmijn Maurits, n.l. 6. Staatsmijn Emma en de Domaniale mijn hadden ieder vier slachtoffers. De staatsmijn Wilhelmina, de Oranje Nassaumijn en de Laura en Vereniging ieder één. Lord Beaverbrook verlaat Britse conservatieven Lord Beaverbrook een Britse dagbladmagnaat, heeft volgens een van zijn eigen bladen, de Londense „Evening Standard", aan de conser vatieve partij medegedeeld, dat hij geen conservatief meer is. Hij wei gerde daarom zijn intekening te hernieuwen. Lord Beaverbrook trad bijna veertig jaar geleden met de con servatieve partij in contact toen hij parlementslid werd. Sedert de oorlog heeft hij zich steeds verzet tegen afhankelijkheid van Amerikaanse economische hulpverlening. Inhoud van de ..Gysbreght" Actie tegen Berlijnse communisten De West-Berlijnse politie is Vrij dag binnengedrongen in het Görlit- zer spoorwegstation, dat in de Amerikaanse sector van Berlijn ligt, maar onder Russisch beheer staat. Zij heeft door die actie voor komen, dat in het station bijeen gekomen communisten zouden sla gen in het vormen van een commu nistisch romp-bestuur van de Kreuzbergwijk, zo deelde het Ame rikaanse militaire bestuur mede. Drie scholieren met een auto op stap Drie Edese scholieren, de dertien jarige G. R.. de zestienjarige Ch. M. J H. en de zeventienjarige A. H. v. d. S. wilden een autoritje maken en namen daartoe Vrijdagavond een op de Markt te Ede geparkeerde bestelauto van de heer H. v. d. V. mee. Met de zestien jarige H. aan het stuur reed het drietal de Rijksweg op in de richting Arnhem. Op ongeveer 7 kilometer van deze stad reed men de Koningsweg in. De jonge lui waren bijna tot Otterlo gekomen, toen de wagen niet verder wou wegens gebrek aan benzine. Het drietal besloot de reis naar Ede te voet voort het zetten. De politic, die onmiddellijk met de diefstal in kennis was gebracht, had reeds maatregelen getroffen. De Otter- lose politie trof de auto spoedig aan. Twee van de drie knapen werden door de Edesche politie midden in dc nacht even ten Noorden van Ede aan gehouden; de derde werd ongeveer een half uur later thuis opgehaald. Het drietal heeft de nacht op het politiebureau doorgebracht, allen kre gen een proces-verbaal wegens diefstal. Daar de versnellingsbak van de auto danig heeft geleden, zullen de ouders bovendien een flinke vergoeding moe ten betalen. Amsterdam in vlammen Nas Donderdag in het Grand 1 Theater te Amersfoort door Al- bert van Dalsum en Zun gezelschap weer een opvoering van Vondels „Gysbreght van Aemstel" wordt ge geven, geloven wij velen onzer le zers een genoegen te doen door nog eens een uitvoerige inhoudsopgave te geven. Dit vermaardste van vele Nederlandse toneelstukken prachtig en indrukwekkend tegelijk kan men veel beter begrijpen er. waarderen als men te voren weet hoe dc handeling zich zal afspelen. Als men de inhoud goed in zich op genomen heeft, kan men het op het toneel gesprokene veel beter volgen en de schoonheid van het geheel beter op zich laten inwerken. T~)E inhoud is historisch niet in al- 7 le opzichten verantwoord Het doet er voor het stuk in de versje verte niet toe. dat b.v. het slot van Gysbrecht, waarvan de Schreiersto ren (thans nog in Amsterdam, als men het slation uitkomt: links, op de hoek van de Gelderse Kade) bij Vondel één der torens is. niet be staan heeft. Het stuk speelt in 1304 en de Schreierstoren (oudtijds Schreihrek, Schrayhorn, waarschijn lijk betekenend scherpe of schuine hoek> is pas in 1434 als stedelijke vestingtoren gebouwd. Wij geven c'.us de inhoud weer. los van de his torische werkelijkheid. Als het doek voor het eerst op gaat staat Gysbrecht van Aemstel voor de Haarlemmerpoort van Am sterdam Men moet zich deze poort voorstellen op de kruising van de Singel/Haarlemmerstraat dus zo, dat het terrein van de tegenwoordi ge Herengracht, Keizersgracht. Prinsengracht en Jordaan nog bui ten de ommuurde stad liggen. De Schreierstoren en de Haarlemmer poort geven de grenzen van de om muurde stad aan, die omsloten wordt door Singel, Muntplein, Nieuwe Doelenstraat. Kloveniers burgwal en Gelderse Kade. De ene helft, met Nieuwe Zijdsvoor burgwal. heet de Nieuwe Zijde. Daarin ligt ook de Nieuwe kerk op de Dam. De andere helft heet Oude Zijde. De vijand is afgetrokken langs de weg richting Haarlem. De abt van het Karlhuizerkloosler, liggend een eindweegs buiten de Haarlemmer poort, komt vertellen wat Gysbrecht I niet weet: waarom de vijand is af- getrokken. Zij hadden onderling krakeel en hij heeft een handje ge holpen. Arent, broeder van Gys brecht. komt terug van de achter volging. Hij heeft een gevangene, Vosmeer, die later blijkt een spion te zijn. De rei van Amsterdamse maagden begroet Gysbrecht. Deze rei moet men zich. evenals de ande re reien, gezongen door een koor voorstellen. TT ET tweede bedrijf speelt in de nacht, buiten de stad, bij het klooster. Vosmeer komt uit de stad. Hij is door de gracht gezwommen. Hij licht de vijandelijke aanvoer ders in, die daarna inkwartiering in het klooster eisen. De nachtelijke samenkomst, de scène bij het mid deleeuwse klooster vormen een ro mantisch tafereel, dat besloten wordt door de unieke rei van ede- lingen, waarin de 'tegenstelling tus sen de uiterlijke armoede van liet pas geboren Christuskind en zijn werkelijke oneindige macht het overheersend stijlelement vormen. De tegenstelling tussen Schepper en schepsel blijkt ook hier Vondels religieuze gemoed diep te treffen, terwijl de dramatische spanning wordt verhoogd, doordat de toe schouwer beseft dat het gebed der edelen ter bescherming van de on- schuldigen die het slachtoffer van Herodes werden na de geboorte van Christus, in het drama tevens vooruitloopt op het lot van de on- gelukkigen uit de stad. I-J ET derde bedrijf speelt op het A -*■ slot. De toeschouwer weet, door de nachtelijke bijeenkomst bij het klooster, wat Badeloch van Aemstel nog niet weten kan, maar wat haar door de droom, die zij thans verhaalt, duidelijk is gewor den: de stad naken rampen. Lang zaam wordt de „straatverandering" voorbereid, maar dan ook in een nacht grondig voltrokken. De avond vóór Kerstmis triomfeert Gysbrecht als .overwinnaar. In schijn. Onaf wendbaar. in razende vaart, door God gewild en daarom tenslotte ook zo door allen aanvaard, vol trekt zich het tragische: de totale verandering van levenslot. Hier, in het derde bedrijf, openbaart zich aan Aemstel het tragische lot. Voor bereid door Badelochs droom erva ren, allen dat de droom werkelijk heid is: de vijand bevindt zich in de stad. Gysbrecht neemt de verdedi ging op zich en verlaat het slot. De rei van Klarissen bezingt de Kerst nacht en de Kindermoord. Het is de onsterfelijke rei: „O Kerstnacht, schoner dan de dagen" (ook hier de tegenstelling!), die in de zeventien de en achttiende eeuwse liedboe ken talloze malen als wijsaandui ding wordt gebruikt. HET vierde bedrijf begint weer met een romantisch tafereel; de Kerstviering in een klooster. Kla- ris van Velzen is, volgens Vondel, de dochter van Machteld van Vel zen en onwettig kind van Floris V en Machteld. De man van Mach teld heeft zich gewroken over de schande, zijn vrouw aangedaan door Floris. Enige edelen hebben met hern i wraak genomen en naar Gysbreghts voorstelling in de lange' uiteenzet ting waar het stuk mee begint heeft men ten onrechte gemeend, dat hij bij die wraakneming op Floris, die Floris* dood ten gevolge had. ook be trokken is geweest. De Kennemers en Waterlanders vervolgen nu die edelen, maar Gysbreght heeft uit eengezet. dat hij juist Floris heeft geholpen. Na de scène in het klooster ver haalt Arent op het kasteel een deel der krijgsverrichtingen. Gysbreght is nog niet teruggekomen en de rei van edelingen troost in de bekende ver zen „Waar werd oprechter trouw" de treurende gade. t-T ET vijfde bedrijf begint met de A terugkomst van Gysbreght, die verhaalt, wat hij heeft meegemaakt. Zijn relaas wordt aangevuld door een verslag van de Bode en na deze twee, met Arcnts verhaal uit het vorig bedrijf mee drie epische ge deelten, komt er weer enige actie. Arent wordt stervend binnenge bracht. de overgave van het slot wordt geëist, in een bewogen scène weigert Badeloch alleen weg te gaan, de engel Rafaël maant ook Gvs- breght te vertrekken en het gefiéle gezin verlaat de brandende stad. Gysbreghts glorie als Heer van Aemstelland is voorbij. Hoe kort kan 's werelds pracht veranderen, schreef Vondel in het voorspel. Prachtige oefenstof voor de Olympische dag De technische leiders van de gymnastiekverenigingen aangeslo ten bij het KNGV zijn bijeengeko men om de oefenstof voor de Olympische dag 1949 in te stude ren. Ruim driehonderd mannelijke deelnemers (de oefeningen zijn dit jaar alleen voor turners) hebben onder leiding van v. d. Mevden (Rotterdam) en Brand (Schiedam) enige uren besteed om een oefening met wederkerige ondersteuning on der de knie te krijgen De prachtig samengestelde oefenstof zal voor 't publiek tijdens de Olympische c^ag een openbaring zijn en aantonen dat niet alleen de dames, doch ook de heren op het gebied der licha melijke oefening uitstekende pres taties leveren. In principie werd voorts besloten met een damesgroep deel te nemen aan de lingiade. die in 1949 in Stockholm gehouden zullen wor den. Ook zal worden ingeschreven voor de wereldkampioenschappen damesturnen, die in 1950 in Bazel plaats vinden. Heden overleed geheel onverwacht, tot onze diepe droefheid, onze lieve Man en Vader GERRIT v. d. VEGT in de leeftijd van 58 j. Amersfoort. 9 Jan. 1949 Dongestraat 5 A. J v. d VEGT— v. VEEN GERRIT Geen bloemen De crematie zal plaats hebben te Velsen a s Woensdag 12 Jan 1949. na aankomst van trein 11.39, halte Driehuis- Westerveld. Zenuwarts heeft de practtfk HERVAT CORSETTEN BUSTEHOUDERS geeft U gaarne advies, zonder enige verplichting Corsetlère Mevr. S. Bermon. p/a Mevr. Kuiper, Langestraat 111, AMERSFOORT. Dinsdag en Vrijdag thuis. ZOLEN EN HAKKEN Heren 3.60 Dames 2.90 Kinder, v.a2. fUztCL J AMERSFOORT I" 1 \jk f/é/s vanaf 2 Januari 1949 Thans ook naar. Hamburg v.v. Tweemaal per dag (Ook des Zondags) AMSTERDAM HAMBURG Dien» Na B E. 470 Amsterdam, Leidseplein 1-3 Amsterdam, Schiphol Hamburg, Fuhlsbuttel Hamburg. Ballindimm itrtrti tertrti aankomst aankomst 1140 l 12-43 i 14.15^^ 15.10 AMSTERDAM HAME URG Dienjt No. BE 4M Amsterdam, Leidseplein 1-3 Amsterdam, Schiphol Hamburg, Fuhlsbuttel Hamburg, Balhndamm ttrtrtk l trtrtk aankomst aankomst 17 00 18 10 .j t 19.40^HT So.is HAM8URG AMSTERDAM Dien» No. B E. 471 Hamburg, Balhndamm Hamburg, Fuhlsbuttel Amsterdam. Schiphol Amsterdam, Leidseplein 1-3 itrtrek t trtrtk aankomst aankomst 09 30 12 20^« 13.05 HAMBURG AMSTERDAM Dienst No. BE 47) Hamburg, Balhndamm Hamburg Fuhlsburtcl Amsterdam, Schiphol Amsterdam. Leidseplein 1-3 t trtrtk t trtrtk aankomst aankomst 15 05 16.00^^, 17 55 "7" 18 23 BOEKINGEN VIA DE VOOR NAAMSTE REISBUREAUX (ZONOER TOESLAG) OF HET KANTOOR DER BEA GEeOUW HI9SCH. LEIDSE PLEIN. AMSTERDAM TELEFOON 35552- 303&1 BRITISH EUROPEAN AIRW AYS IN UW Snouckaertlaan no. 7 Opleiding TFLodeme J&edrijfs Administratie Hal! Januari AANVANG mondelinge cursussen opleidende v/h examen MODERNE BEDRIJFS ADMINISTRATIE voor bezitters practijkdipl. Boekhouden Prosp. en inl. Noorderscraat 5, Utrecht Tel. 16.009 In de week van 1015 Januari beginnen de nieuwe cursussen voor: MACHINESCHRIJVEN (blind tikken) STENOGRAFIE (Ned. en Mod. talen) NEDERLANDS FRANS I (Handelscorrespondentie DUITS l en Conversatie) ENGELS BOEKHOUDEN STAATSPRACTIJKDIPLOMA MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE MIDDENSTANDSOPLEIDING (Dag- en Avondlessen) 40 SCHOLEN IN NEDERLAND Dir. L. A. DEN UYL, Leraar M O. Arnhemseweg 22 Tel. 4583 Amersfoort Tot ZO woorden fO. 50 £lkrdwér /O./O oerplaxxtsmq, Te koop aangeboden Te koop: zo goed als nieuw wit emaille fornuis, flinke maat en een reiswieg Sta tionsstraat 38 a. Amersfoort. 4346 Te huur aangeboden Te huur een één of twee persoons slaapkamer, liefst 2 vrienden of vriendinnen, nabij station. Brieven no. 4345 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Helderziende Majafra, mag netiseur. komt op veelvul dig verzoek nog één dag te Amersfoort en wel a s. Donderdag 13 Jan. in Café „Nieuw Xmsvorde". Lange straat 115, Tel. 5991. Privé consult aparte ingang. Spr.- uur van 116. 4353 406e Staatsloterij. Heden verkoop van loten bij: W. Scheick. Hobbemastraat 23. Tel. 4251, giro 37593. Amers foort. 4343 Gevr. een net dagmeisje of ev halve dagen. Aanmel den Pascalstraat 5. 4347 Gevraagd: colporteurs erf een hoofdcolporteur voor A'foort. Aangeboden wordt: een goede, blijvende ver dienste. Aanmelden Woens dag tussen 111 uur. Café Des Indes. Arnhemseweg la Amersfoort. 4348 Lessen Woensdag 19 Jan. Ie les beginners, Maandag 10 Jan. le les gevorderden. Ga met Uw tijd mee neem privé in de „Samba". Ann Bert Kamperman. Langestraat 113. Tel. 5494. 4342 Dansinstituut Joop Snijders Korte Gracht 20. tel. 5083. Nieuwe lessen voor begin- nenden en gevorderden vangen aan Medio Januari Inschrijvingen dagelijks. 4176 Diversen Zeemleer, dweilen, spon zen, borstels, bezems, clo setpapier. Let op het adres: De Goedkope Bazar, Kamp 59. 4349

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4