WALDORP Meerderheid van Nederlandse volk keurt militaire actie goed Extra geschoren PHIUSHAVE Minerva op goede pad terug door zege op Voorwaarts Nieuw record van Kees Kievit Sportsplinters monopAC PHILIPS Wij leveren U kolen in papieren zakken EEN DEMONSTRATIVE physici en ingenieurs. DVSA en NSC delen punten Ditmaal een competitiedag met vele tcrrelnafkeurlngen. Zo kon In de eerste klasse A slechts de wedstrijd .Vaarden tegen Ares doorgang vinden. Vaarden speelde een buitengewoon vlot spel waartegen Ares niet op kon en verloor met 3—1. Een meevaller voor het leiden de Maarssen, dat zelf niet speelde. In de eerste klasse B heeft Minerva het goede pad teruggevonden. Aan de Lage Welde werd tegen Voorwaarts uit Rhenen heel goed gespeeld en een ver diende 61 overwinning behaald. Oranje Wit tegen FAK gaf voor de rust een gelijk opgaand spel te zien en de 11 stand bij dc rust gaf de ver houding goed weer. In de tweede helft bleek FAK evenwel schotvaardlger en boekte een verdiende 13 overwinning In Cothen kreeg De Toekomst (met enkele invallers! weinig kans tegen For tissimo. BIJ de rust was het 1—0 en in de tweede helft bracht Fortissimo de 6tand op 20. In de tweede klasse A ging de grootste belangstelling uit naar de wedstrijd ln Amerongen tussen DVSA en NSC uit Nijkerk. met als inzet de leidende plaats NSC nam al spoedig de leiding, waarna DVSA gelijk heeft gemaakt Later her nam NSC de voorsprong, maar weer maakte de DVSA-mlddenvoor gelijk Zaterdagvoetbal Levu degradeert naar tweede klasse Voor de competitie, eerste klasse A werd de strijd tussen Levu en VVJ met als ipzet degradatie naar de tweede klas gespeeld. VVJ bleek beter en had bij de rust een 01 voorsprong. Na de rust werd het spoedig 0—2 maar Levu maakte er uit een penalty 1—2 van, VVJ bleef sterker en stelde zich door een 1—5 zege ln veiligheid Levu degradeert naar de tweede klasse In afdeling 3 heeft het leidende OSO een 3—1 overwinning behaald op CJVV uit Amersfoort Bloemenkwartler ver- door onverwacht van Sparta uit Nijkerk Het verloop voor de rust was 01,101. 1—2, 2—2. Daarna scoorde de Sparta- rechtenbuiten de winnende goal (2—3). In de tweede klasse A won het leiden de P en S met 3—1 van DDS. PTT ver loor van 's-Graveland en TOV heeft de kansen behouden. CSW tegen Chefana werd gestaakt bij dc stand 3—5. omdat van een speler van Chefana een been brak. In afdeling C verloor Hercules met 01 van het leidende PUEM (rust 00). In de vierde klasse B van district I was de strijd om de prornptle naar de derde klasse het belaongrijkst. Zo boek ten de Zuidvogels door beter spel een overwinning op AMVJ (42). Zuid vogels heeft nu een prachtkans op promotie; AMVJ ls vrijwel uitgeschakeld. SSVU speelde vooral voor rust zeer 6lecht tegen Slzo uit Hlllegom. De gasten namen de leiding, doch Mannl maakte voor SSVU gelijk. 11 Sizo benutte de kansen beter rn de 1—3 voorsprong bij de rust was welverdiend Toen in de tweede helft aan SSVU een penalty werd toegewezen werd het 23. Uit een corner werd een goed voor doel ge plaatste bal hard ingeschoten (3—3» Tegen het einde sloeg de Sizo-keeper een van rechts ingeschoten bal voor de voeten van middenvoor Bakker, die daarna aan SSVU de overwinning be zorgde (4—3). Sizo heeft na afloop een protest Ingediend Enkele supporters van Slzo gedroegen zich na afloop zeer onbe hoorlijk tegenover de scheidsrechter Spakenburg verspeelde de kansen op promotie door een 0—2 nederlaag tegen VVGO. de ruststand was 01. (2—2) Na de rust ls er niet gedoelpunt, zodat de kansen gelijk blijven. Soester- berg ls door een 3—2 nederlaag tegen DVSU vrijwel uitgeschakeld. EMS kampioen? I In afdeling B beëindigde VSK de com- I petitie met een 1—12 overwinning op de Lekvogels. Afgewacht zal moeten wor den door VSK wat of EMS doet. Ditmaal j boekte EMS te Bunnik een 21 over- winning op Wijk bij Duurstede cn Indien dc laatste wedstrijd tegen DWSM wordt gewonnen is het kampioenschap binnen. I In dc derde klasse A won Dc Meern I de uitwedstrijd tegen DOV verdiend met 1—2 Aurora won met. 4—1 'van de Bensch. Boys cn Schalkwijk bleef met 6—1 de meerdere over SDT. Er ls nog steeds volop strijd om de eerste plaats. I In de tweede klasse C heeft Odin de lastige uitwedstrijd tegen Mijdrecht met 34 gewonnen Dc plaatselijke ontmoe ting tussen Gooische Boys en Hilv. Boys eindigde ln een 3—0 zege voor eerst genoemde. In 3 B verloren De Meeuwen met 0—1 van ADH en Sterrenwijk bracht aan Sparta een 1—6 nederlaag toe. Wereldrecords voor vlinderslag Naar wU vernemen heeft het bestuur van de F I.N.A. besloten per 1 Januari 1949 afzonderlijke wereldrecords ln te stellen voor de vlinderslag, zowel bij de Zes bestuursleden spraken zich uit voor het reglen ..eren van de school slag onder te veroclen in a. orthodoxe schoolslag en b. vlinderslag Drie be stuursleden waren cr tegen, o a. Jan dc Vries van de K N Z.B Deze drie be stuursleden stonden op het standpunt om de vlinderslag als afzonderlijke slag te introduceren. Gezien de meerderheid ln 't F.I.N A - bestuur is thans besloten .om de ortho doxe en vllnderschoolslag afzonderlijk ln het reglement te schrijven, hetgeen inmiddels is gebeurd Tijdens wedstrijden, welke door de K N Z B voor de winterkampioenschap pen van de kring Noord Brabant te Eindhoven werden georganiseerd, heeft Keer Kievit het Nederlands record op de 100 meter rugslag verbeterd. Hij legde de afstand af ln 1 min. 9 sechetgeen 0 2 sec. beter ls dan het huidige record van 1 min. 9 2 sec. ten name van Dolf van Schouwen, gemaakt te Monte Carlo op 25 Augustus 1939. De tijdwaarnemers, onder wie zich de heer Planjer, lid van de sporlcommissie van de K N Z.B. bevond, noteerden de volgende tijden. 1.9.2, 1.9 0 en 19 0 Europese kampioenschap pen schoonrijden Het eindklassement voor het Europees kampioenschap kunstrijden heren luidt; 1 Rada (Oostenrijk) 209.84 p 2. Kiraly (Hongarije) 203.50 p; 3. Seibt lOostcn- rijk) 193 84 p. Bij de dames: 1. Eva Pawllk (Oost 199.77 p.; 2, Alena Vrzanova (Ts. SI 198 33 p.; 3. Jeannettc Altwegg (G.-B.J 197.56 p. Agom. internationaal padvinderskamp Van 1623 Juli wordt op het nieuwe terrein van de nationale padvindersraad. De Goudsberg te Lunteren een internationaal kamp gehouden van de padvindersgroe- pen met bijzondere eisen, dat zijn groepen met blinde, doofstomme, slechthorende en lichamelijke ge brekkige jongens. Het- is de eerste maal, dat een dergelijk kamp wordt gehouden en Nederland valt de eer te beurt als gastheer tc fungeren. De leiding van het tweede ortho- paedagogisch congres heeft het ini tiatief genomen tot het houden van dit kamp. Dit congres wordt in Juli te Amsterdam gehouden en medici en heil.-paedagogen uit een 50-tal landen nemen er aan deel. Agom. het Griekse woord voor verzameling, vergadering of wed strijd is een jamboree in klein for maat en heeft ten doel, contact te leggen tussen speciale groepen en het juist deze jongens mogelijk te maken, gedurende een week te kamperen. De organisatie van het kamp is in handen van de Nederlandse Padvindersvereniging en de Ver kenners Katholieke Jeugd Bewe- gm£. Een overzicht van de Jaarbeurshal, waar Zaterdag en Zondag de open Nederlandse tafeltennis-kampioenschappen werden verspeeld. Op de voorste tafel de wedstrijd gemengd dribbel tussen virs. Krutt (Eng.)— Mohlandi (Iran) links en miss Stephens en Hurlock (beiden Eng.). Op de middelste tafel wordt gespepld de kwart-finale heren-enkelspel tus sen Arnowretti (Fr.) links en Simons (Eng.). Op de achterste tafel zien we de Nederlandse mej. Kiek met de Hongaar Bows in de strijd met het Ned. dubbel mej. v. WijkCor Pelser. MBMÜÉÉÜM 31 De Poolse Engelsman Bergman werd na een vinnige wedstrijd tegen de Fransman Lanskoy kampioen van Nederland. Na afloop werd hij be stormd door jeugdige sport-enthousiasten, die hem om zijn handtekening verzochten. Aan de ro*i»ie van Algiers, welke van 13 Maart tot 3 April wordt verre den. zullen vermoedelijk Vrancken, Lambrcchts, Janssen Syen en Schweit zer deelnemen. De athletlekwedstrljd tussen Ne derland en Noorwegen is uitgesteld tot 1950 De Europese titel ln het kunstrij den voor dames ls ten deel gevallen aan de Oostenrijkse Eva Pawllk. Onderzoek der publieke opinie uees uit: Ons tennisteam wint driekamp Het Nederlandse tennisteam heeft de internationale ririekamp te Rou- batx gewonnen. Met 5—1 werd de Belgische ploeg verslagen, terwijl de Franse ploeg met 42 verslagen werd. De uitslagen van de derde en laatste dag van de driekamp lui den: Heren enkelspel: Marcel Bernard (Frankrijk) slaat van Meegeren (Ned.) 62. 16. 61; Tiberghien slaat van den Eynde (België) 36, 63. 64; Link (N.) slaat Ewbank (B.) 64. 63; Krijt (N.) slaat Moreau (B 6—3, 1—6, 8—6; Van den Eynde (B.) slaat Wilton (N.) 3_6, 61, 6—2. Heren dubbelspel: Krijt en Link (N) Slaan Masurel en Valentin (F) 64 64; Van Meegeren en Wilton j (N) slaan Marcel Bernard en Du- I jardm (F) 6—4, 0—6, 6—3; Krijt en Link (N.) slaan Ewbank en Mo reau (B.) 63, 46, 60. I [N de N.I P.O.-peilingen van 't vo- 1 rig jaar en in 1947 heeft het Ne derlands Instituut voor de Publieke Opinie regelmatig geïnformeerd of men voor of tegen bezetten van ge heel Java was. Thans is geheel Java bezet. Zojuist heeft het N.I P O. een nieuwe enquête over Indie voltooid. Op de vraag: „Keurde U deze militaire actie goed of af?" ant woordt nu: 62% Keurt militaire actie goed 19% Keurt hem af 19% Geen oordeel. Een vergelijking met de laat- ste^eiiquètes voor de actie (die vorige maand plaats vond) toont aan, dat de openbare mening in ons land militaire maatregelen in Indië meer steun is gaan ver lenen dan ooit tevoren: Geh. Java Niet Geen bezetten doen oordeel Februari 1948 42 27 31 Juli 1948 42 31 27 Novemb 1948 52 22 26 Keurt actie Keurt Geen goed af oordeel NV 62% 19% 19% Vóór de militaire actie verklaren zich de grootste groepen van alle po litieke richtingen, behalve de com munisten. Hieronder de verdeling naar de partij, waarop men Juli vo rig jaar gestemd heeft (dus niet waarop men nu zou stemmen): Keurt mil. Keurt Geen actie goed af oordeel KVP 70 8 22 PvdA. 47 23 25 Anti-Rev. 84 9 7 Chr. Hist. 70 5 25 VVD 85 7 8 CPN 9 74 17 Alleen onder de P.v.d A.-stemmers is er een grote minderheid van bij na, eer. derde, die de militaire actie veroordeelt! T-TOE denkt men verder over de A gebeurtenissen in Indonesië? In deze enquête, die van 14 tot 20 Januari gehouden werd, begonnen de N.I P.O.-enquêteurs met de vraag: Hebt U gehoord of gelezen over de nieuwe militaire actie in Indië, op Java en Sumatra?" 97 van elke 100 ondervraagden bleken van de recente gebeurtenis sen op de hoogte te zijn; 3% niet. Vervolgens vroegen zij: „Wat is Uw oordeel over deze gebeurtenis sen?". Waardoor de meningen van het publiek dus zonder enig ..dwang buis" van vóór of tegen tot uiting konden komen. Dit zijn de antwoor den: Het oordeel over de gebeur tenissen in Indonesië 24% Goed. rechtvaardig, ben ik het eens e.d. 15% Was noodzakelijk, moest er van komen, kon niet anders, niet tegen te houden. 12% Te laat gedaan, had eerder moeten gebeuren. 11% Ertegen, verkeerd, niet mee eens. hadden niet mogen vech ten enz. 4% Moeten doorzetten, grondig aanpakken, werk afmaken, schoonmaak houden e.d. 3% Moeten snel tot een oplossing komen, hoe eerder afgelopen hoe beter, spoedig tot regeling in Indonesië komen, nu snel zelfstandigheid voor Indonesië. 2% Loopt slecht af, wij winnen het toch niet. 2% Naar voor onze jongens in In dië. akelig voor de soldaten en de familie hier. mijn verloof- - de. zoon. man zit er. 1% Indonesiërs willen ook hun vrijheid. 8% Diverse andere antwoorden. 19% Geen antwoord, geen mening. (3% Niet over gehoord of gelezen). 7 ES en veertig van elke honderd ondervraagden leveren hier commentaar, vóór de militaire actie, en nog eens 12%. die hem te laat ge komen vindt. Van 14% commentaren tegen de actie en dan nog de 2% die het eerst aan de militairen in Indië denkt. Ook deze antwoorden voeren tot de conclusie, dat de meeste Neder landers (midden deze maand) de mi litaire actie hebben goedgekeurd. Voetbal-jeugdtournooi Aan het internationaal jeugd- lournooi voetbal, dat van 18 tot en I met 21 April a s. in ons land wordt gespeeld, zullen ten minste 8 en ten hoogste 12 landen deelnemen. Omtrent de wijze van organisatie staat nog niets vast. De ontmoetin gen zullen, wat de voorronden be treft, in diverse steden van ons land worden gespeeld. Soest Beledigde fabrikant Joden? Overtuigend bewijs niet geleverd Het moet voor de 53-jarige fabri kant J. M. te Soest wel een vreemde gewaarwording geweest zijn. toen hij op een dag in Juni met zijn auto rijdend op de weg Vianen—Utrecht werd staande gehouden door een gezelschap van zes Israëlitische kooplieden uit Amsterdam, die hun beide wagens op een gegeven moment midden op de weg hadden gezet. Toen de portieren van zijn auto door de leden van het gezel schap werden geopend kregen hij en zijn chauffeur bovendien een duchtig pak slaag. Hij was zich echter van niets bewust. De Vrijdag gehouden zitting .van .de Meervoudige Kamer van de Utrechtse Rechtbank heeft een tipje opgelicht van het geheimzinnig waas. dat deze pijn lijke affaire omringt. Maar dan ook niet meer dan ccn tipje. Van enige klaarheid is geen sprake. Daar stond n.l. de fabrikant terecht wegens belediging van de betrokken joden. Zowel in een kersenboomgaard in Beesd, waar hij het joodse gezel schap voor het eerst van zijn leven had ontmoet als tijdens de rit via Vianen naar Utrecht zou verdachte voor dc joden beledigende grimassen hebben gemaakt en beledigende woorden heb ben gesproken. Dc fabrikant ontkende zulks met grote stelligheid en verklaar de, dat hij volstrekt geen anti-semiet was cn in oorlogstijd verscheidene jood se onderduikers had geholpen. Ondanks de bezwarende verklaringen van drie joodse getuigen hield de fabrikant zijn onschuld vol. De Officier van Justitie achtte het overtuigend bewijs voor de tenlaste ge legde belediging niet geleverd en con cludeerde derhalve tot vrijspraak. De verdediger, mr. v. Ravcnswaay. bestreed in zijn pleidooi de juistheid van de verklaringen der aanklagers, wees op de goede faam. welke dc aan gevallene geniet, die vrij staat van alle anti-scmitische verdenking en legde cr bovendien de nadruk op, dat de aan klacht wegens belediging eerst is inge diend nadat zijn cliënt een aanklacht J wegens mishandeling had ingediend. De Rechtbank bepaalde de uitspraak op 11 Februari a.s. Th. Zwart ten grave Uitvoering Toneelgroep Zaterdagavond gaf de toneel groep „Ons Genoegen" in de zaal van Eemland een opvoering van het toneelstuk „De strijd met het verleden". Ter afwisseliffg zongen ..De zingende broertjes". „The Blue Stars" verzorgden het muzi kale gedeelte en de dansmuziek. Thuisfront-avond Zondagavond werd in het St. Ludgardusgebouw te Soestdijk een Thuisfront-avond gehouden, waar in o.m. enige uit de tropen terug gekeerde militairen werden ver welkomd. Enige leden der Kath. Jeugdbe weging brachten de klucht „Wel kom binnen" ten tonele. Burgerlijke stand 29 Januari. Geboren: Adrianus Johannes, z. v. G. Aartsen en G. Nesselaar; Helen Laurette Jacqueline, d. v. C. Wicherlink en L. J. Pfeiffer; Conny, d. v. H. J. Roozendaal en J. Rijn. Getrouwd: G. v. Appel en C. v. d. Hoek; T. J. Hiemstra en R. S. J. Rosier. Overleden: Elisabeth Jacoba Meijer, 65 j„ ongehuwd; Antonius Groenestijn, 68 j., wed. v. W. C. Boersse. Stcutenburg Spreekuur burgemeester De burgemeester van Stouten- burg, de heer M. J. E. Kwint, zal Woensdag 2 Februari a.s. spreek uur houden in ..dc Ruiter" te Stou- tenburg van 10.30 tot 11.30 uur. Hamersveld Opening postkantoor In verband met een wijziging van de uren waarop het P.T.T.-kantoor te Hamersveld voor het publiek is geopend, worden belanghebbenden er op gewezen, dat deze uren als volgt zijn vastgesteld:: Op werkdagen uitsluitend van 9.00 12.30 uur, ten behoeve van de te legraaf en de telefoon: van 8.30 12.30; van 14.0016.30 en van 18.0019.30 uur. Op Zon- en feestdagen (uitslui tend voor telegraaf en telefoon) van 8.009.00 uur. De buslichtingen z\jn op werk dagen op 5.50. 16 50 en 20.45 uur; op Zaterdag 5.50 en 16.50 uur. Pinkie Barnes (Eng.) links, u-erd de gelukkige winnares van het da mes-enkelspel. Haar landgenote Peggy Franks, rechts, gaf zich eerst na zware strijd gewonnen. Landbouwers voor kantongerecht Voor het kantongerecht te Em- men stond een groot aantal boeren uit de Z.-Ooshoek van Drente te recht. daar zij in onvoldoende mate de verplichtingen ten aanzien van de bestrijding van de coloradokever waren nagekomen. Door een des kundige van de plantenziektekun- dige dienst, die als getuige werd gehoord, is gewezen op het grote gevaar dat hierdoor kan ontstaan De landbouwers werden tot hoge boetes veroordeeld, die al naar dp omvang van de overtreding va rieerden van 20 tot 200. gedrag gen Zaterdag werd het stoffelijk overschot van de plotseling overle den oud-politiechef Th, Zwart uit Soest, op de Ned. Herv. begraaf plaats ter aarde besteld. In de aula kreeg allereerst de voorzitter der Friese Vereniging. I. H. de Jong het woord, die op in drukwekkende wijze afscheid van de overledene nam. Ds. E. Groeneveld, Ned. Herv. predikant, hield een toespraak en schetste de overledene als een man van weinig woorden, maar met een vaste wil, een echte Fries, die de naam van zi,in vereniging „Frien- skip en Einfald" hoog hield. Kappers-concours De Soester kappers, W. A. But- selaar en D. Vuist, behaalden op het te Hilversum* gehouden kap persconcours, respectievelijk 100 en 97 punten. Hierdoor werden beiden geplaatst in de volgende ronde, welke te Amersfoort wordt gehou den Wanneer zij daar ook tot de uitblinkers behoren, komen zij in de te Arnhem te houden finale, waaraan de kampioenstitel verbon den is. 'I <nnd Uitreiking niet-zelfverzorgers Op Woensdag 2 Februari vindt uitreiking van levensmiddelen- en tabakskaarten plaats aan Niet-zelf- verzorgers van Hooglanderveen, Den Hoef en Vinkenhoef. Tevens van kaartjes voor aanstaan'de en jonge moeders. Stamkaarten en in- wissehngsbonnen mede brengen. Het kantoor is geopend van 8.3012 en van 12.30 uur. Leusden „Nederland en Oranje" vergaderde De Anti-Revolutionnaire Kiesver eniging: ..Nederland en Oranje" ver gaderde in de zaal van Van Dalfsen te Bavoort. Nadat de wnd. voor zitter. de heer G. O. Veenendaal. de vergadering had geopend, werden de notulen van de vorige vergade ring voorgelezen. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, waarop de secretaris en de pen ningmeester in de gelegenheid wer den gesteld om hun jaarverslag voor te lezen. Om gezondheidsredenen trad de voorzitter, de heer R. van Loenen af evenals de secretaris, de heer E. van Buren, die periodiek aftrad De heer G. O Veenendaal werd als voorzitter gekozen, terwijl de se- I cretaris zich weer ter beschikking stelde. Als nieuw bestuurslid werd de heer H. van Manen gekozen, die I zijn benoeming aannam. Op het I door de heer J Veenendaal behan- deldo onderwerp: „Communisme", I volgde een reanimeerde bespreking, I waaraan vrijwel alle leden deelna men. De Nederlandse in dustrie brengt thans een hoortoestel, dat in geen enkel opzicht voor buitenlandse merken onderdoet. Het is minder duur en kon vlot ge leverd worden. Dit apparaat is een goed passend en prettig zittend MAATCORSET en een steungevende BUSTEHOUDER Vrijwel onzichtbaar te drogen doo- dames en heren. Uw oorarts zal U de AUDIUMmonopac aanbevelen. Zo droog! II, N.V. v/h P. Geervliet,-; Keizersgr. 411 A'dan AUDIUM EIECTRO-ACÖÜSTISCHE INDUSTRIE AMSTERDAM is daarin gespecialiseerd Corsetière Mevrouw S. BERMON, p/a Mevr. Kuiper. Lange- straat 114. AMERSFOORT, iedere Dinsdag thuis en verder aanwezig p a Manufacturenhandel M. Floor, Soesterweg 384, AMERS FOORT. iedere Maandag middag. ...en toch geen los! van schrijnen! Philips elecfrisch droogscheerapparaat „PhiliShove" is de trouwe dienaar van ieder, die los» heeft van een dunne gevoelige huid! Steeds heerlijk glad geschoren... het toppunt van gemak. Philips PhiliShavo Stoalbaord-Sfondoord f 39.- in luxe doosverpolcking electrisch droogscheerapparaat N.V. PHILIPS' VERKOOP MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN N.V. DE BATAAFSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ vraagt voor haar Hoofdkantoor te 's-Gravenhage een HOOFD VOOR DE KOFFIEKAMER (Vrl.) Alleen zij, die in staat zijn leiding te geven en reeds een ruime huishoudelijke ervaring In een Inrichting hebben opgedaan, komen in aanmerking. Leeftijd 30 40 jaar. Brieven met uitvoerige Inlichtingen onder letters PS aan Arc's Advertentiebedrijf N. V., Ketting straat 2, 's Gravenhage. Brandousteü Te huur aangeboden j Kantoor- of showruïmte in het centrum van de stad. Brieven onder No. 4919 bur. 1 van dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd flink meisje voor de dag of voor dag en nacht. Mevr v. Wijk. Pieter Bothlaan 16. tel. 3048. 4918 VRAAGT: voor haar afdeling naaimachines" ..Electrische huishoud- liefst kunnende borduren, stoppen etc. Met de hand geschreven sollicitaties, verge zeld van een goedgelijkende foto in te zenden: LEEGH WATERSTRA AT 120 DEN HAAG Lessen Ann en Bert Kampermon, Langestraat 113, Telef 5494. Inschrijving Januari-clubs 4913 Woningruil Woningruil. Aangeboden vrije Benedenwoning te Amsterdam Bevattende 3 kamers, keuken en tuin met schuur. Huurprijs f 31 p. m., in ruil voor soortge lijke woning te Amers foort Aanbiedingen Stoom- ververij „Actief" Nijver heidsstraat 16. Amersfoort 4910 Verloren Verloren Zaterdagavond in Vermeerkwartier zilve ren armbandje. Tegen belo ning terug te bezorgen Jan Steenstraat 14. 4917 Diversen Voor kwaliteit lederkle- ding slaagt U zeker bij Al- ven. Ook voor reparaties, verven en invetten Kamp 34, Amersfoort. 1912 N.V. PHILIPS' GLOEILAMPEN FABRIEKEN EINDHOVEN Ter uitbreiding van de TELEVISIE-research- en -ontwikkelingsafdelingen worden gezocht enkele Ook voor niet academisch opgeleide personen met ervaring op TElEVISIE-gebied bestaan er goede mogelijkheden. Brieven mee uitvoerige gegevens, o.m. vermeldende leeftijd, opleiding, practijk, burg. sta3t, te richten aan de afdeling Personeclzaken, Willemstraat 20, Eindhoven. Op de brieven te vermelden: „Televisie-P. 6-49". U k'omt toch ook op de IVIaranatha-avonden der Vrije Evang. Gem. Dinsdag en Woensdag as. 8 uur Kerkgebouw Langestraat 61 Sprekers' Ds. Veldkamp, Ds. v. Bruggen en Ds v. d. Werfhorst. Toegang vrij. 4916 ZOLEN EN HAKKEN Heren 3.60 Dames 2.90 Kinder, v.a. 2.- AMERSFOORT

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4