Bij de N.B.M. gaat men niet over een nacht ijs UWBRIL IN 10OR KLAAR WINKELPAND te DEN HAAG Energieke jongeman Li MM li lil ADVERTEER REGELMATIG Convair vliegt 165 K.M. sneller dan DC-3 til A BLONDONA BRUNETTA Kleine boeren moeten tot coöperatie komen Economisch zwaartepunt ligt op Westelijk halfrond MiDDENSTANDSCURSUS Chauffeurs moeten aan hoge eisen voldoen voor zij op bussen komen Geen leerlingen achter 't stuur Volleerde dieven van 15 jaar Ir. J. Achterstraat sprak te Arnhem Wij kunnen onszelf niet voeden Instituut „SEEGERS" Stuurlieden Scheepswerktuigkundigen Scheepswerktuigkundigen GRO actieve 6londona bestanddelen toegevoegd aan In steeds toenemend aantal ziet men de laatste tijd op de NBM-lijnen bussen verschijnen, die de taak van de verouderde trams overnemen. Snellere verbindingen komen hierdoor tot stand, hetgeen echter met zich meebrengt, dat aan de bestuurders hoge eisen moeten worden ge steld. De reizigers verwachten niet alleen snel, maar ook veilig vervoer, zodat een grote verantwoordelijkheid op de schouders van de chauffeurs rust. Sollicitanten naar deze betrekking moeten daarom, ook al hebben zij reeds een ruime ervaring, voor zij bij het vervoer worden ingeschakeld, eerst naar de N B.M.-opleidingsschool, die zij pas verlaten als zij him taak zowel wat de practische als de theoretische zijde betreft, volkomen verstaan. ding, wat tevens betekende, dat hem van dat ogenblik af salaris werd uitbetaald. De veertien volgende dagen kreeg hij heel wat nieuwe indruk ken te \erwerken. Twee instruc teurs gaven hem en zijn collega's iedere .morgen theorie in de les zalen bij de N.B.M.-remise in de omgeving van het Zeister station. Op een tafel staai daar een grote maquette met wegkruisingen. ver keersborden, auto's en een N.B.M.- bus, alles in miniatuur-formaat volgens eigen ontwerp gemaakt zoals het in 't echte erkeer te vin den is. Hier kunnen practisch alle mogelijkheden geconstrueerd wor den. die zich bij het rijden kunnen voordoen en z1 ziet het geheel er wat speelgoedachtig uit, toch kun nen vele chauffeurs vertellen, dat de complicaties, die hiermee uitge dacht worden, heus niet zo een voudig op te lossen zijn! Op een tweede tafel staan kleine modellen van alle mogelijke auto onderdelen uitgestald, waarmee aan de leerlingen aanschouwelijk onderricht gegeven kan worden. Bij deze theorie-lessen wordt er op gelet, dat de mensen ook gevoel voor hun vak krijgen. Van trambestuurder tot chauffeur Wordt er in de morgenuren aan de theorie gewerkt, 's middags komt het practische gedeelte aan de beurt. Onze leerling wordt dan meegenomen naar de instructie wagen, ogenschijnlijk een gewone Het komt nog wel eens voor, dat N.B.M.-reizigers met achterdocht worden vervuld als ze in een bus met „dubbele besturing" zitten, waarbij dus de man achter het stuur instructies krijgt van een chauffeur, die naast hem in de cabine zit. „Daar vertrouwt men ons kostbare leven toe aan een leerling," denkt dan die reiziger, „en wij moeten zeker maar dienen als proefkonijn". Sommigen zijn zelfs zo voortvarend, dat zij de di rectie opbellen om te informeren hoe deze hen durft uit te leveren aan een nieuweling, die de knepen van het vak niet kent. Maar zij zouden zelf om hun ongegronde vrees lachen als ze wisten, hoe de vork eigenlijk in de steel zit. Een kijkje achter de schermen zoals de heer Raadsheer van de N.B.M-- directie ons gaf laat zien, dat het hier geenszins een „nieuwe ling" betreft, .naar een zeer be kwame chauffeur, die een all round opleiding achter de rug heeft en nu alleen nog de route moet leren. Zon' passagier mag zich dan uit onwetendheid ongerust maken, hij geeft in elk geval blijk van op merkingsgave en daarmee onder scheidt hij zich gunstig van een talrijker groep, die zich van het hoe en waarom in het geheel niets aantrekt. Toch zouden de meeste reizigers wel -ets meer willen weten van de chauffeur, /an wiens vaardigheid het afhangt of zij veilig op de plaats van bestemming aankomen, maar spreken met de bestuurder is nu eenmaal verboden en boven dien vormt het glazen tussenschot een solide afscheiding. Daarom zullen wij lier iets meer vertellen over de „nieuweling", waarvan we zoeven spraken Denkt U niet, dat het ,.zo maar" ging, toen hij op zekere dag bij de N.B.M. solliciteerde. Het eerste, wat hem werd gevraagu was. hoe veel rijervaring hij bezat. En als die ervaring zich niet minstens over vijf jaar uitstrekte werden zijn kansen tot minimale propor ties gereduceerd. Een streng me disch en psycho-techr.isch onder zoek waren de volgende nipt ge makkelijke hindernissen, die hij moest nemen. Toch was dat maar een aanloopje voor de grote sprong. Opleidingsschool Misschien had hii al tien jaar in alle landen met verschillend» auto's gereden, maar hij moes» toch weer „naar school", ook al vond hij dat eigenlijk beneden zijn waardigueil. Inmiddels had hij a' kunnen tonen, hoever hij de kunst van het rijden machtig was tijdens een proefrit van een kwartier waardoor de instructeur al een vrij duidelijke indruk van de ca paciteiten van de sollicitant had Toen dit eerste onderzoek bevre digend was kwam hij bij de oplei- bus, die bij nadere beschouwing evenwel speciaal voor dit doel ge bouwd blijkt te zijn. De instruc teur heeft op zijn plaats ook een koppeling en een voetrem, zodat hij al te vreemde escapades van zijn 'discipelen kan corrigeren met een daadwerkelijk: tot hiertoe en niet verder. Voor de leerling weg rijdt van het Zeister stationsplein kan hij eerst even zien, hoe een collega, die in de gloriedagen van „de Groene" trambestuurder was, nu wordt opgeleid voor het gewone rijbewijs in een andere instructie wagen, een normale luxe auto, ook voorzien van dubbele rem en Kop peling. De NBM zet deze getrouwen niet aan de kant, al moeten zij het autorijden van het :crste moeilijke begin af leren. Pas na het behalen uan het rijbewijs kunnen ze naar de opleidingsschool gaan en zover trachten te komen als de leerling, die met de instructie-bus mag wegrijden. Dat is overigens vlugger gezegd dan gedaan, want onder weg kunnen we nog wel eens een staaltje van „tandenpoetsen" mee maken dat bewijst hoe nodig het is om routine in het overschakelen van deze zware bussen op te doen. De instructeur moet veeleisend zijn, want bij vrachtvervoer is het meestal niet zo erg, of de vaten en kisten heen en weer schudden, maar passagiers zijn er nu eenmaal niet op gesteld om door plotseimg remmen of snel optrekken als ke gels door elkaar geworpen te wor den. Zo wordt er elke middag een sems moeizame oefenrlt door de straten van Zeist gemaakt, tot er na twee of desnoods drie wenen oefenen geen enkele aanmerking meer te maken is. Op zekere keer vinden we dan de leerling terug als chauffeur op een lijnbus met een van de be kwaamste collega's naast zich, die hem wegwijs moet maken op de route en hem de halteplaatsen moet leren en een „nieuweling" is hij dus al lang niet meer. Maar pas als hij tenslotte ook nog op het al geheel examen heeft getoond hei geleerde in theorie en practijk grondig te beheersen worden de reizigers aan zijn zorgen toever trouwd, waarbij men dus lang niet over ijs van één nacht is gegaan! De K L M is een trouw minnaar. Nauwelijks heeft de maatschappij de zinnen gezet op een „bekoorlijke verschijning" in de vliegwereld of de vliegende Hollander is al weer verliefd op een snellere, zuiniger of betrouwbaarder partner. Fokker was de eerste liefde, een beetje boers-lomp, primitief en hoe kig; ook nog wat klein en gebrek kig. maar de KLM. startte er de vrijage mee. En men zei het is een knap paar Daarna kwamen er vele anderen, waaronder de charmante miss Douglas. De KLM zwierf er alle iucht-lagen mee door en men ging al aan een huwelijk denken, toen eerst Lockheed zijn Connie (de hele vlieg wereld noemt de Constellation zó) naar Nederland zond en daarna een weinig bekende Amerikaanse neer streek op het toch al wankelmoe dig geworden hart van de Vliegende Hollander en hem volkomen op hol bracht: miss Convair uit San Diego Californië: de K.L.M. is er weg van! De twee-motorige Convair-liner, waarvan er thans twaalf zijn be steld. heeft talrijke nieuwe snufjes. De machine vervoert 3240 passa giers in een comfortabel ingerichte cabine en kan onafgebroken 1700 km vliegen. De snelheid is formi dabel: 165 km hoger dan die van de D C.-3. Het zal dus mogelijk zijn tochten naar Skandinavië, Engeland, Frankrijk en andere nabuurstaten aanzienlijk te verkorten. De drukca- bine gedoogt vliegen op grote hoogte waar het ook ondraaglijk koud is. terwijl toch een aangename tempe ratuur in de kajuit heerst De stoe len zijn gemakkelijk verstelbare fau teuils, terwijl de stemmig beklede wanden van plastic, geluiddempend zijn. Ook aan de technische apparatuur is veel verbeterd. De uitlaatgassen worden gebruikt om de snelheid te verhogen en de motoren te koelen. De schroeven kunnen bij het landen ogenblikkelijk in andere richting draaren. zodat het vliegtuig in en kele seconden stil staat. Daarmee is dus de uitloopbaan sterk verkort, terwijl de machine zeer snel kan op stijgen. De keuken, het domein van de ste wardess. zit niet in de staart, maar ligt vlak achter de stuurhut, zodat ook de bemanning gemakkelijk kan worden gelaafd en gespijzigd. Het keukentje is een wonderwinkel op zichzelf. De bemanning is er ook beter op geworden. De telegrafist zit nu voor een raampje en de cock pit biedt zelf wat meer ruimte. En over de prestaties van „Miss Convair" komt men voorlopig niet uitgepraatO Beeldromans spraken een woordje mee Vorige week Dinsdag werden te Haarlem twee jongens van vijftien jaar gesnapt door de politie by een inbraak in een winkel van snuiste rijen. Oorspronkelijk hechtte de po litie weinig waarde aan het geval, doch spoedig bleek dat de jongelui heel wat op hun kerfstok hadden. Bij het verhoor is komen vast te staan dat de jongens minstens vyf- tien inbraken hebben gepleegd. Zy komen uit twee keurige gezinnen. De jongens hielden er een complete beeldroman-bibliotheek op na. Zy knutselden graag en hadden daar voor veel geld nodig. Na enkele kleine diefstallen vendelen zy van kwaad tot erger. Onlangs vonden zij in een koffie branderij de sleutels van de brand kast en eigenden zich een groot bedrag toe. In totaal hebben zij on geveer tienduizend gulden buitge maakt, waarvan zy een zeilboot aanschaften. De rest van het geld verborgen zij tussen de dakpannen van het ouderlijk huis, waar de po litie het aantrof. Een broertje van een hunner, die het tweetal bespied had door een kier in een schutting, had zich enkele honderden guldens toegeëigend, die eveneens konden worden gevonden. Verhuisstemming op Schiphol Iedereen voelde zich Maandag een beetje onwennig op Schiphol. Het was echt een sfeer, zoals ieder die kent, die wel eens een verhui zing heeft meegemaakt. Het grote stationsgebouw is nu zover klaar gekomen, dat successievelyk de verschillende diensten worden over gebracht van de tochtige houten barakken naar de massieve hallen in het nieuwe gebouw. Maandag was de afdeling passage aan de beurt evenals de stationsdienst De grote houten barak, waardoor duizenden hun weg naar de vlieg tuigen hebben gevonden, staat nu verlaten. Nog enkele weken en het gevaarte zal geheel zyn verdwenen. Daarmede zal weer een belangrijk deel van de Vryheidsstraat verleden tijd zijn geworden. Schiphol begint zo langzamer hand te lijken op de wereldlucht haven, die het in werkelijkheid reeds lang ls. Doch ondanks al deze schoonheid, kunnen zij. die de na oorlogse opkomst van de luchtvaart op Schiphol ebben meegemaakt, bij het verdwynen van zoveel ver trouwds een gevoel van weemoed nauwelijks onderdrukken. Op de samenkomst van de Gel derse Maatschappij voor Land bouw te Arnhem wees de tweede spreker, de rijkslandbouwconsu- lent voor de Veluwe, ir. J. Ach terstraat de wegen aan waarlangs men tot een rationele bedrijfsvoe ring kan komen. In Gelderland domineert het ge mengde bedrijf van een gemiddel de grootte van circa 7 ha. Uit de boekhoudingen blijkt, dat 85 a 95 van d« inkomsten worden ver kregen uit de verkoop van ver- edelings-producten uit de veehou derij. De verkoop van akkerbouw producten speelt geen rol, daar deze voornamelijk dienen voor veevoeder. Gelukkig zijn de moge lijkheden om meer voer op eigen land te verbouwen nog zeer groot. Van het Gelderse cultuurgebied bestaat 60 a 65 uit grasland. Als middelen om de opbrengst van de v/eide sterk te verhogen, werden genoemd: verbetering van de ont watering. bemesting, waarbij voor al meer stikstof moet worden ge bruikt, indien phosphorzuur en kali het beoogde effect zullen sor teren, het toedienen van stalmest, bij voorkeur in een natte periode van Augustus en het systeem van nmweiden. Hoe korter een perceel wordt beweid, hoe beter de struc tuur van het grasland wordt. Op hoger gelegen gronden vindt men vaak zeer slechte weilanden. Deze kunnen beter worden ge scheurd en opnieuw ingezaaid met een kunstweidemengsel, aldus kan de voederopbrengst per h.a. wor den verdubbeld. De boer moet zo verbouwen, dat hij uit eigen mid delen een rantsoen weet samen te stellen, waarop het rundvee tij dens de stalperiode gemiddeld 12 liter melk kan produceren. Naast goed gewonnen hooi, moeten knol len en kuilvoer worden toege diend. Elk bedrijf moet volgens spr. de beschikking hebben over meer silo's. Het aantal grasdrogerijen kan in Gelderland nog worden uitgebreid. Wat de voederwinning op het bouwland betreft, is ir. Achter straat van mening, dat de met graan beteelde oppervlakte dient te worden ingekrompen. Voor Gelderland zal dit van 60 moe ten worden teruggebracht tot 40 a 50 Hakvruchten en groen- voedergewassen leveren respectie velijk hogere zetmeelwaarden en eiwitten. Op de lichtere gronden verbouwe men rode klaver en de structuur verbeterende zoete lu pinen. Daarnaast kunnen erwten en mais worden verbouwd en waar de grond zich leent voor de voederbiet, kunnen ook suikerbie ten worden geteeld. Deze intensieve landbouwme thoden bezorgen veel extra werk. Machines zijn dus onontbeerlijk en daar deze het bedrijf te zwaar zouden belasten, moeten de klei nere boeren tot coöperatie komen. Communistische rel in Dusseldorp Max Reimann, de voorzitter van de communistische partij in West- Duitsland verscheen Maandag te Dusseldorp voor het streng bewaak te gerechtshof. In een redevoering zou hij hebben verklaard, dat de Duitse politici, die aan het statuut voor het Ruhrgebied zouden mee werken, niet verrast moesten zijn, indien zij door de Duitsers als „Quislings" zouden worden be schouwd. Het hof moest de zitting enige minuten verdagen tot de politie de demonstranten, die voor het ge rechtsgebouw de „internationaïe" zongen, had verdreven. Toen de zitting werd heropend was het ge roep en gezang evenwel nog hoor baar in de zaal. De demonstrerende menigte, die spandoeken droeg met opschriften als „Weg met het Ruhrstatuut" ^n „Vrijheid van het woord" wachtten in een zijstraat in de nabijheid van het gerechtsgebouw. Toen Reimann naar buiten kwam, omringde men hem. Met Reimann voorop mar cheerden de demonstranten naar het communistische partijgebouw. Be reden politie trachtte vergeefs de menigte uiteen te jagen. Dr. ir. Louices i Graanvoorziening levert nog moeilijkheden, vetpositie is iets beter Dr ir S. L. Louwes, directeur-generaal van de voedselvoorziening, heeft Maandagochtend in een te Arnhem gehouden vergadering van de Gelderse Maatschappij van Landbouw een inleiding gehouden over het onderwerp „Het landbouwbeleid in de toekomst" Dr ir Louwes zeide in zijn rede o.m het economische zwaartepunt ligt niet meer in West-Europa, maar op het Westelijk halfrond, dat veel voedingsmiddelen exporteert. De Verenigde Staten. Canada en Zuid- Amerika leverden in 1947—'48 70 pet tegen 40 pet vóór de oorlog. De wereldbevolking groeit enorm, vooral in het verre Oosten. De export uit die landen moet noodzakelijkerwijs verminderen. India had in een jaar tijd een graantekort van vier en een half millioen ton. ten besteden aan andere producten Er is dan ook geen sprake van, dat de graanvoorziening nu geen moeilijkheden meer zal opleveren, al was 1948 een voor spoedig oogstjaar. De vetpositie is iets beter, omdat de wereld in dit opzicht niet geheel afhan kelijk is van Amerika. Wij kunnen gerust zeggen, aldus ir. Louwes, dat de wereld zijn vijf tien millioen ton graan uit de V.S. krijgt, dank zij de benzine. Vrijwel geheel Nederland is, voorzover pro ductief, in cultuur. Wij. kunnen ons zelf niet voeden op een menswaar dig peil. De oorlog bewees, dat wij in deze richting wel een heel eind komen, maar het halen doen wij niet. Onze textielpositie is slecht. De hoeveelheden vlas en wol kun nen nauwelijks een rol spelen. Wij pioeten, om te kunnen invoeren, onze veredelde producten exporte ren. Veevoeder van eigen bodem Al wat nog hapert op het gebied van cultures dient te worden veran derd. Vorig jaar was er 'n maximum opbrengst aan suikerbieten. De re gering besteedt veel aandacht aan het suikerbietenareaal, omdat elke bunder suikerbieten een maximum oplevert aan droge stof, dus een be sparing aan dollars. Veevoeder moet zoveel mogelijk in Nederland wor den verbouwd, als ons land zijn veestapel weer op het vooroorlogse peil wil brengen. Dit is de kern van de landbouwpolitiek. Iedere veehouder moet zich afvragen, of hij zijn runderen, varkens en vooral kippen wel zal kunnen voeden. Wat hij van de regering mag eisen, is, dat deze hem zo goed mogelijk in licht over de toewijzingen van het veepoeder. Rekening moet worden gehouden met schaarste aan dit voeder. De minimumprijs er van wordt bepaald door het geïmpor teerde graan. De marktprijs is ge garandeerd en voor 1949 is ook de prijs van de varkens gegarandeerd. Behoefte aan bewaarruimte dan aan boter. Het goed geleide, so ciaal-economisch verantwoorde be drijf heeft een toekomst. Men moet echter bedenken, dat ook de rege ring niet in de toekomst kan zien en dat de georganiseerde landbouw eveneens de verantwoordelijkheid draagt. Plattelandsgezin en samenleving In de gemengde conferentie van de Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond die Maandag in het con ferentie-oord Birkhoven te Amers foort werd geopend, sprak mr. W. Rip over „Het plattelandsgezin in de Nederlandse samenleving." De heer Rip schetste het Christe- liik gezin. Het huwelijk en het ge zin zijn van Goddelijke oorsprong. Een juiste opvoeding is slechts mo gelijk indien men uitgaat van die Goddelijke oorsprong. Mr. Rip wees op de taak va- ouders en kin deren. De erfelijkheid speelt een giote rol en niet minder belang rijk zijn de onderlinge omgang en het goede voorbeeld. Spr. weidde uit over het typische plattelands gezin en zette de overeenkomst en de verschillen met het burgergezin uiteen. De opleiding tot een beroep achtte mr. Rip wenselijk in verband niet de noodzakelijkheid dat een deel van de boeren- en tuinders soms een andere werkkring buiten de land- en tuinbouw zoeken. Het is'daarom gewenst Chr. land- en •tuinbouwscholen en ambachtsscho len op het platteland op te richten voor zover daaraan gebrek is. Mr. Rip wees voorts op het be warend karakter dat de platte landsbevolking voor het gehele volk heeft. Steeds heeft er een wis selwerking plaats tussen stad en platteland. Het platteland heeft tot taak de stad steeds te verfrissen. Nodig is een plattelandsbevolking, die niet alleen uit traditie maar ook uit het geloof leeft. Ook dit zal dan ten bate van het gehele volk zijn. Lensden ..Ravoort" vergaderde In een korte maar aangename De importerende landen wensen vergadering kwamen gisteravond u. a.-.j.a;- I de leden der Buurtvereniging „Bavoort" in de zaal van Van Dalfsen te Leusden bijeen. De wnd. voorzitter, de heer Drost opende met een kort woord deze ^rgadering en vroeg machtiging om de heer G. van Doornik als secretaris te benoemen, welke hem prompt werd verleend. De zo pas gekozen secretaris las daarna de notulen van de laatst gehouden vergadering en die van het ge houden Sint Nicolaasfeest voor, welke ongewijzigd werden goed gekeurd. Na veel heen en weer gepraat besloot de vergadering om in Fe bruari van dit jaar een feestavond in „de Mof" te geven. Bij de rondvraag kwamen nog diverse reglementaire kwesties ter sprake, die alle tot een oplossing werden gebracht. eieren alleen op bepaalde tijdstip pen in te voeren. Vandaar, dat een behoefte bestaat aan meer bewaar ruimte De veehouderij zal nog in veel ruimer mate moeten gaan steunen op de aardappelteelt Nieuwe aard appelen en methoden om aardappe len te bewaren moeten worden ge vonden, terwijl voorts de oude me thoden, inkuilen, stomen en ver werking tot aardappelmeel moeten worden gevolgd. Export was bijna niet mogelijk, omdat de meeste lan den volop aardappelen hadden ver bouwd. De boer moet gaan rekenen met voorraadvorming. Er is veel vraag op de markt, maar daaraan kan niet altijd worden voldaan. Onze zuivel industrie zou zich moeten speciali seren naar" de vraag. Op het ogen blik zullen wij meer aandacht moe- ADVtKlKNTIfcS De Heer en Mevrouw HARTOG—HOBBEL geven met vreugde kennis van de geboorte \an hun Dochter MARIA ANNE FERNANDE Amersfoort. 31 Jan. *49 Utrechtseweg 35 FAMILIEBERICHTEN nauwkeurig volgens doktersvoorschrift en prima passend is. in de meeste gevallen, desgewenst ENORME SORTERING Cello monturen Nikkelen monturen Doublé monturen en Glasbrilmonturen MODERNE GLASBRIL compl. met bolle glazen vanaf 21.40 Voor Ziekenfondsleden belangrijke kortingen. STEL UW STUDIE NIET LANGER UIT Laat U nu meteen Inschrijven voor de LANGCSTRAAT43 AMERSFOORT Het lesgeld bedraagt slechts 5.per maand Het examen is ln 1950. U kunt dus kalm stu deren en hebt 100 O kans om te slagen Van heden af geldt onze Februari-aanbieding voor de cursussen: STENOGRAFIE (systeem „Groote") TYPEN (10-vlngersysteem) STENO-TYPIST (E) Alleen deze maand 20 reductie op de volledige cursusprijs Profiteer nu van onze grondige opleiding Deze maand begint ook een nieuwe cursus BOEKHOUDEN ter opleiding voor het officiële associatie-examen Alle inlichtingen kunt U verkrijgen zonder enige verplichting bij Directeur: Drs L. A. M SEEGERS Voltastraat 45Telef. 5169 Amersfoort Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen A in stad en land Door het MINISTERIE VAN OVERZEESE GEBIEDSDELEN kunnen worden uitgezonden t.b,v. het Bagger- wezen in INDONESIë: in het bezit 3e rang G.H.V. in het bezit diploma A in het bezit diploma B Max. leeftijd 35 jaar. Uitzending geschiedt op kortverband van 3 jaar Salariëring volgens de verhoogde salarisrege ling van 1 Januari 1949. Nadat het verband is uitgediend wordt een jaar salaris uitgekeerd. Schriftelijke sollicitaties te richten tot het Commissariaat voor Indonesische Zaken, ka mer 138. Binnenhof 7, 's-Gravenhage. in betere winkelwijk (niet centrum) te huur aangeboden, met woonetage en etage voor atelier of magazijn. Uitslui tend prima firma's komen in aanmer king. Brieven: Bureau van Alfen, Amsterdam. Heren gracht 615, onder letter W. Te koop 1 herenwinter- jas en 1 paar herenschoenen maat 42. Arnhemseweg 112 4940 Te huur gevraagd Grote pharmaceutische fabriek vraagt voor haar PROPAGANDA-AFDELING TE AMSTERDAM Leeftijd 2025 jaar. Met goede algemene en aesthetische ontwikkeling; met begrip voor propaganda en organisatie; bij voor keur met ervaring op dit gebied en aanleg voor te kenen. Brieven met volledige inlichtingen, onder opgave van verlangd salaris en mogelijke datum van indiensttre ding onder No. 4220 bureau van dit blad. Jöt 20woorc/en fO.50 £IA „oord méér fO./O per plaatsing Te koop gevraagd Te koop gevr.: een vier wielige wagen op lucht, in goede staat, licht model. Br. no. 4931 bur. van dit blad. Ter overname gevraagd: een vergunning voor rond hout of boerengeriefhout. Adres bevragen bur. ..de Veluwe" Harderwijk. 4934 Te koop aangeboden Te koop. tegen elk aan nemelijk bod' 'n zeer mooie collectie antiek Chinees por- celein, vazen, borden en pullen. Br. no. 4930 bur. van dit blad. Korte bruidssluier 7.50 v. Lenneplaan 6, 2x bellen. 4927 Te koop: een als nieuw z. kleine damesfiets, compleet, voor 110.Arnhemseweg 1. A'foort. 4925 Crème kinderwagen met bedje 35.Paulus Buys- laan 27 hoek Berkenweg. Amersfoort. 4924 Wegens gebrek aan ruimte te koop aangeboden prima kruissnarige Duitse piano, gr. model, merk „Schweig- hofer". tegen elk aanneme lijk bod. Brieven onder No. 400 bureau van dit blad. Te huur gevr. door echt paar zonder kinderen: 2 kamers met gebr. van keu ken. met of zonder pension, gem. of ongem. Brieven no. 4932 bureau van dit blad Diversen N.R.V.-filmavond op Vrij dag 4 Febr. 8 uur. Amicitia. Succesftlm v. d. .Mij. Ne derland"- „Java's Pracht en Praal'' en het vlaggeschip „Oranje". Voorverk. kaar ten leden N.R V.: Borger- laan 8. Pasteurstraat 6. Ol- denb.laan 8; leden Nut": Utr.weg 101; leden „Oost en West": Vondellaan 4. Niet- leden of intr. 1.(leden 0 75). Plaatsbespr. aan de zaal zelfde dag 11—13 uur. Indien nog plaatsen, dan nog aan de zaal verkrijg baar. 4929 Wie heeft Zaterdag j.l. een herenrijwiel achtergelaten bij sigarenmagazijn Hen ri riksen. Soesterweg 466? Tegen adv -kosten terug te bekomen. 4923 5 Febr. 1919 Bal-Masqué in Academie de Danse voor leerlingen. oud-leerlingen en hun introducées Kaar ten op naam alleen in voor verkoon tot en met Woens dag 2 Februari Langestraat 113 Wij behouden ons het recht voor personen te wei geren zonder opgaaf van redenen. 4922 Adviezen bij huwelijks moeilijkheden. scheiding etc. worden doeltreffend verstrekt, zend adres, foto en f 2 50 K C. Deen. Burg. van Hasseltl. 11, Bussum. 4938 Woningrull. Modern heel huis in het dorp Putten kamer en suite k en bk.. 3 sl.k. en b.k.. voor een huis je buiten het dorp of on verschillig waar. Moet voor zien zijn van electra. Te bevr. Faber, Peppelseweg A 103 Putten. 4939 Prima kousen-reparatie in 2 uur gereed! „Perfect", Utrechtse Weg 91. 4921 BETER reinigingi Lal op do ntouwo fleurige verpakking. U merkt het direct: dit is nu het vol maakte shampoo. Voel dat rijke, zuivere schuim! Onderga die gezonde tinteling van de hoofdhuidZie die nooit-geziene glans in Uw haar! Dit veredelde Blondona/ Brunetta is beter dan ooit. Haal een paar pakjes! De Ghesellen van den Spelc komen Donderdag 3 Febr. n.m. 8 uur in Amici tia met de Cabaret-Revue ..Doe niet zo verlegen". En kele kaarten zijn alsnog verkrijgbaar a f 1.50, Dal tonstraat 40 n.m. 79 of 's avonds aan de zaal. 4935 Verloren Zondagavond in Vermeerkwartier zilveren armbandje. Tegen beloning terug té bezorgen Jan Steenstraat 14. 4941

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4