UW BRIL IN 1 UUR KLAAR NATTIGHEID ADVERTEER REGELMATIG w1 Mémhm l W Yierhoutens drama herleeft voor Arnhems Bijz. Hof Dennenscheerderplaag in ons land vrijwel ten einde Ooi oos heem ZONSOPGANG IW s'l l] 1 L'h I ^ïtlPtöëll li Bestrijding blijft geboden Verkoopster kwam goedkoop aan kleren PAARDELAPPEN W.v.d.KLASHORSTenZn GRAND THEATRE. TEL. 4632 CITY DUISTERE WEGEN REMBRANDT VLIEGENDE DUIVELS De zon gaat op 'd i- EPOX-KWARTET-SPEL oATIs „Het monster van Frankenstein" Doodstraf geëist tegen 'SS'er uit Groningen Toen de procureur-fiscaal van het bijzonder hof te Arnhem, mr J. Fik- kert gisteren aan zijn requisitoir be gon tegen de Groningse slager R i e- mer Folkers. ex-Unterschar- führer van- de S.S.. herinnerde hij aan een film die jaren geleden veel opgang maakte: „Het monster van Frankenstein". Algemeen dachten de toeschouwers bij het zien van de nonsens in deze film: „zulke mon sterachtigheden gebeuren in werke lijkheid niet", maar in deze rechts zaal is een film afgedraaid, die in wreedheid en weerzinwekkends de genoemde film verre overtreft Frankenstein, een oberleut- nant van de S.S., was de hoofdper soon bij een der gruwelijkste dra ma's. die zich tijdens de bezetting in ons land hebben afgespeeld, namelijk de moord op 6 Joden te Vierhouten (Veluwe) in November 1944. Fol- kerts, de verdachte van heden, heeft na Frankenstein het belangrijkste aandeel in dit drama gehad. Nabij Vierhouten waren destijds ongeveer 30 Joodse landgenoten ondergedoken in een kamp. Door onvoorzichtigheid van een hunner werd de aandacht van de Duitsers op hen gevestigd en een commando Nederlandse S S. uit Apeldoorn onder leiding van Fran kenstein was spoedig ter plaatse om een razzia te houden. Men kreeg ech ter hiervan de lucht en zo kon het gebeuren, dat slechts 8 van de 80 on derduikers konden worden gepakt. Deze 8 werden, na een week zonder eten en drinken te zijn gevangen ge houden in een cel. door de S.S. uit hun cel gehaald. Een bejaard echt paar bleek stervend. Zij werden met handgranaten afgemaakt. De andere zes werd gelast gaten te graven, waarop een vrouw, begrijpend waar voor dat gat zou moeten dienen, een zenüwtoeval kreeg Frankenstein be gon haar te slaan, hetgeen aanleiding was voor de echtgenoot van de vrouw de Duitser met een spa een ferme klap te geven. Doch Franken stein kon de man met de kolf van zijn geweer neer slaan Van de ver warring maakten de anderen gebruik om te vluchten. De S.S.'ers achter volgden echter de uitgeputte men sen en schoten hen neer. De Joodse landgenoten moesten nu de kuilen verder graven en werden hierna met pistoolschoten afgemaakt. Onder de slachtoffers was een vijfjarig jonge tje. Toen Frankestein het kind wilde doodschieten ketste zijn revolver en nu voltooide Folkerts de moord. Met mos en dennetakken werden de gra ven gecamoufleerd. Behalve Frankenstein en Folkerts namen aan deze misdaden nog drie S.S.'ers deel. Frankenstein wenste niet te getui gen en beriep zich op het verscho ningsrecht Vast kwam te staan, dat Folkerts het 5-jarig jongetje had doodgeschoten. ..Het was een genade schot". zeide verdachte nu. De andere S.S.'ers hadden gehoord, dat het kind riep: „Ik ben nog niet dood". Ofschoon Folkerts niet de initia tiefnemer was in deze lugubere moordzaak, achtte de procureur-fis caal zijn werkzaam aandeel voldoen de bezwaard om de zwaarste straf. de doodstraf, te eisen. Uitspraak 13 Februari. Als medeplichtige van Folkerts en Frankenstein in het drama te Vier houten. stond na Folkerts voor het Arnhemse bijzondere hof tereght de thans 22-jarige Rotterdamse student P. D Pakker. Hij had een der drie kuilen gegraven, waarin de Joodse slachtoffers werden vermoord en be graven. De procureur-fiscaal wilde de jeugd van deze tegen zijn wil via de jeugdstorm bij de S.S. gekomen jon geman in aanmerking nemen en eis te 8 jaar gevangenisstraf en ontzet ting uit de kiesrechten gedurende 20 jaar. Uitspraak eveneens 18 Februa- De ..kunstschilder" W K. is door de Amsterdamse economische politie rechter veroordeeld tot twee Jaar ge vangenisstraf wegens pogingen tot vervaardiging van valse boterbonnen. Deze maand wordt een kalender expositie gehouden bij G. H Blihr- mann's Papiergroothandel N V. aan de Nieuwe Gracht 13. Jonge Franse boeren naar ons land In samenwerking met het cen trum Meridon en met de „confé- deration nationale de la familie rurale" de organisatie voor het sociaal culturele werk op het Franse platteland hebben de Nederlandse volkshogescholen het afgelopen jaar enige groepen Franse plattelanders ontvangen en bovendien een aantal Franse jon gens en meisjes als volontair(e)s, geplaatst op Nederlandse bedrij ven. Op verzoek van de „conféde- ration nationale de la familie ru rale." heeft men besloten dit werk voort te zetten. Voor 1949 heeft zich bij de „conféderation" een flink aantal boerenzoons en doch ters opgegeven, om 3 tot 6 maan den op Nederlandse bedrijven in praktijk te gaan. Deze volontai- r(e)s hebben grotendeels een op leiding genoten, die vergeleken kan worden met onze landbouw- winterschole'n en landbouwhuis- houdscholen Er zijn onder de jongens can- didaten voor akkerbouw, veeteelt, bloembollenteelt. fruitteelt en pluimveeteeltbedrijven. De meisjes hebben over het algemeen geen voorkeur. Zij willen als hulp in de huishouding werkzaam zijn, maar hebben over het geheel ook grote belangstelling voor het be drijf. in het bijzonder voor alius wat het kleinvee en fruit betreft. Het is gebleken, dat het taalver schil geen bezwaar oplevert, wan neer althans een der huisgenoten zich enigszins in het Frans weet uit te drukken. Dit dient echter wel als een voorwaarde te worden gesteld. Zowel de jongens als de meisjes werken volledig mee in bedrijf of huishouding. Zij verwachten daar tegenover een kleine vergoeding (minimum f 25.per maand) er. vooral een goede behandeling als huisgenoot. Deze uitwisseling zal dit jaar niet alleen met Frankrijk plaats hebben, maar zo mogelijk ook, op beperkter schaal, met anderp West Europese landen, o.a. met Enge land, Ierland, Denemarken, Zwit serland. De werf „De Schelde" ln Vlis- singen zal twee onderzeebootjagers bouwen voor onze marine. In Amsterdam is het Instituut /oor de perswetenschap geopend. OVER VACANTIE HET is nog wel Februari maar er zijn toch al actieve heden die met vacantieplannen rondlopen. Groot gelijk, zou Ik zeggen want als Je er te lang mee wacht loop je grote kans, te laat te wezen. De vacantiegelegenheid is beperkt en de meesten van ons zijn aan de vacantles van de scholen ge bonden want iedereen neemt graag zijn kinderen mee als hij zelf van natuur en rust gaat ge nieten. Dus: wees er vroeg bij. Aan de beperkte vacantiegele genheid is weinig te doen. Het v/ordt langzamerhand beter maar het Is volkomen begrijpelijk, dat woonhuizen en handelsgebouwen, fabrieken en bruggen de voor rang hebben op het urgentlelijst|e van Wederopbouw en dat hotels nog even moeten wachten. Dat is ook niet zo heel erg behalve voor de hotelhouders, die het aangaat. Erger is dat nagenoeg heel Nederland ongeveer tegelijk met vacantie moet gaan. De schoolvacanties duren meestal niet- langer dan vier tot zes we ken en in deze periode moeten de vacantiegangers maar probe ren. andere vacantiegangers voor te zijn. Wat natuurlijk inhoudt dat een deel van hen achter het net vist. Daar moet wat aan gedaan worden, vindt de Algemene Ne derlandse Vereniging voor vreemdelingenverkeer. Er is in December een congres belegd over dit vraagstuk en men heeft in ons blad destijds kunnen lezen, wat de wensen zijn. Tot defini tieve conclusies is men eigenlijk niet gekomen want er zijn ook mensen, die grote bezwaren heb ben tegen vacantlesprelding. Het laatste nummer van het orgaan van de ANVV gaat in een hoofd artikel op deze zaak in. DE schoolvacanties vormen het struikelblok. Smeer die uit over een langere periode, vond iemand. Deel Nederland in drieën, laat het eerste deel eind Juni met vacantie gaan, het tweede deel half Juli en het derde deel eind Juli. Scholen en bedrijven passen zich hierbij aan. Dan blijft er enige overlapping maar de groep, die op dezelfde tijd vacantie heeft, is veel kleiner dan thans. De ANVV voelt hier niet veel voor en het onderwijs evenmin. Tien jaar geleden is hetzelfde voorstel al eens afgewimpeld. Nu zijn er veel meer mensen, die met vacantie gaan dan toen, de vervoers- en logiescapaciteit is kleiner geworden, zo ook de mo gelijkheid om de vacantie in het buitenland door te bren^'n. Dus hebben we nu een Ingrijpender regeling nodig, vindt de ANVV. De ANVV doet in haar orgaan het voorstel aan de hand, om alle scholen van 1 Juli tot 1 Septem ber te sluiten. Daarmee zou het hele probleem opgelost zijn, meent zij de vacanties zouden niet meer samengeperst behoeven te worden want zij zouden naar willekeur over een periode van acht of negen weken verdeeld kunnen worden De perikelen over het vaststellen van de va cantles op de bedrijven zouden met één slag naar het verleden verwezen kunnen worden, want als er zoveel weken zijn kan ieder wel wat van zijn gading vinden. Ook dit vinden de meeste on derwijsmensen onaannemelijk want hoe zouden zij met hun leer lingen klaar moeten komen? Dan moet het overladen onderwijs programma maar eens herzien worden, dan was dat probleem meteen opgelost, zegt de ANVV. En dat klinkt m.i. niet onredelijk, al dienen we in het oog te hou den, dat het laatste probleem be langrijker ls dan het eerste en dat dit veel Ingrijpender maatregelen vraagt. 0° grond van de ervaringen, op gedaan met de uitvoerige be sprekingen, polemieken, congres sen over de vernieuwing van het onderwijs, wcur nu na veel jaren nog niets definitiefs is bereikt waagt men te veronderstellen, dat ook het probleem van vacan- tiespreiding nog lang niet is op gelost. Het ls goed dat er optimis ten en pioniers zijn die ervoor willen vechten maar helaas dur ven we niet op spoedig resultaat te hopen. Toch is het belangrijk genoeg. Vacantlesprelding zou het moge lijk maken, dat de vacantie gangers prettiger hun jaarlijkse rustperiode zouden kunnen door brengen, wat het doel van ieder vacantie: geestelijke en lichame lijke verkwikking, zeer ten goe de zou komen. De tarieven van hotels en pensions zouden lager kunnen zijn. Buitenlanders zouden niet wegens te grote drukte afge wezen hoeven te worden, wat onze devlezennot ongetwijfeld zou bevoordelen. Een welkome opleving van het hotel- en pen- sionbedrijf met wat daarmee sa menhangt zou er het gevolg van zi|n. Wij leven in een land, dat bezig is zich met moeite te herstellen van oorlogswonden. Wij zijn als volk gewikkeld in een gecompli ceerde problematiek van econo mische, financiële en politieke aard. Onze volksvertegenwoordi ging heeft daaraan de handen meer dan vol. Vacantiespreiding ls een vraagstuk van lager orde. Maar moet met het oplossen er van gewacht worden tot al die andere zaken afgewikkeld en in orde zijn? Zou dat niet al te lang duren? OBKE Met het oog op de wederopbouw heeft ons land veel hout nodig. Voor het grootste deel moet dit uit het buitenland worden betrokken, hetgeen dus deviezen kost. In dit verband moet alles in bet werk worden gesteld om onze houtstand, die tengevolge van de oorlog 8% is teruggelopen, zo niet uit te breiden, toch in ieder geval te handhaven. Teneinde hierin te slagen, moet naast een zorgvuldig onderhoud van de bossen iedere aanval op onze houtopstanden met kracht worden geweerd. Tot de gevaarlijkste aanvallers behoort de dennenscheerder, een klein kever tje, dat in het najaar door zijn vreterij de dennebomen van de jonge loten berooft. De schade, die dit insect jaarlijks aanricht, is aan zienlijk. Tegen het einde van de oorlog en kort daarna veroorzaakte de dennenscheerder in de Nederland se naaldbossen ernstige schade. Tengevolge hiervan liep de hout opbrengst aanmerkelijk terug, een schadepost, die geheel voor reke ning van deze „deviezenvreter" komt. Hoewel de plaag thans vrijwel ten einde is, blijft een afdoende bestrijding dringend gewenst. Deze kan preventief worden uitgevoerd door dode of kwijnende bomen, in de schors waarvan zich de larven van deze insecten ontwikkelen, te verwijderen of te ontschorsen. Dit moet voor half Mei geschieden, aangezien de larven zich anders reeds tot volwassen kevers hebben ontwikkeld, die dan de stammen verlaten. Op grond hiervan is bij de wet bepaald, dat vóór 15 Mei al het liggend dennenhout moet zijn ontschorst of verwijderd. Ter actieve bestrijding van de dennenscheerder worden z.g. vangstemmen gelegd, waarin de wijfjes hun eieren leggen. Dit broed wordt door het schillen der stammen vernietigd. Aangezien in Maart en soms al eind Februari de vlucht van de dejinenscheerder kan worden verwacht, moeten thans reeds de vangstammen wor den gelegd. Twee a drie stammen per h.a. zijn voldoende. Voorts bevordere men zoveel mogelijk, dat na 15 Mei geen on geschild naaldhout in de buurt van dennenbossen wordt opgeslagen. De zich hierin ontwikkelende ke- Nederlands fokvee naar Duitsland Volgens mededeling van het Brits-Amerikaanse bestuur is ten behoeve van de bizone in Neder land voor de waarde van een mil- lioen dollar eerste kwaliteit fok vee aangekocht. Het zou hier een hoeveelheid van ongeveer 1300 stuks fokvee van het type Hol- stein-Fires betreffen. Het meren deel hiervan is bestemd voor de landen Nordrhein-Westfalen en Hessen, en de rest naar Württem- berg-Baden. vers kunnen over betrekkelijk grote afstanden vliegen en berei ken op deze wijze de nabijgelegen bossen, die dan van de vreterij te lijden hebben, ook al heeft men in deze bossen alle vereiste maatrege len genomen. Nu normaal onderhoud der bos sen weer mogelijk is, kan aan het optreden van de dennenscheerder paal en perk worden gesteld. Voor waarde is echter, dat de bossen goed worden onderhouden en in derdaad alle kwijnende en dode bomen worden opgeruimd. Tijdens de oorlog stoorden de bezetters zich bij hun vellingen in de bossen niet aan deze voorwaarden. Ook de bosbezitters aren in die tijd meestal niet in staat om deze na te leven. Hieruit valt het massale optre den van dit schadelijke insect ge durende de laatste jaren te ver klaren. Soest Feestavond „Apollo" Het mannenkoor „Apollo" hield Dinsdagavond in de zaal van Eem- land, een gezellige avond voor de leden met hun dames. Door een uit de leden bestaande commissie was de avond georganiseerd en het verloop was in één woord „af". Met eigen krachten werd enige één-aclers opgevoerd, die zeer in de smaak vielen en de lachspieren danig in beweging brachten. Verder /as er uitstekende de clamatie en werden aardige liedjes ten gehore gebracht. „Het Ib al erg, dat de grote wa renhuizen door personen buiten het bedrijf worden bestolen, maar het is nog veel erger, dat mensen die uit hoofde van hun functie geroe pen zijn de eigendommen \an de zaak te hesehermen tegen do roof zucht van buitenstaanders, zich aan dezo misdrijven schuldig maken". Aldus de Officier van Justitie by dc Utrechtse Rechtbank Dinsdag in do zaak tegen de 28-jarige gehuwde verkoopster, die terecht stond we gens verduistering van een vrij groot aantal textielgoederen uit een groot warenhuis te Utrecht. Niet minder dan tien japonnen, drie peignoirs, enige directoires enz. vormden de buit, die het ver koopstertje zich in een periode van zeven maanden op onrechtmatige wijze had bijeengegaard. De oorzaak van dit misdrijf viel moeilijk te achterhalen: financiële redenen speelden eigenlijk geen rol, want samen met haar man, in het zelfde bedrijf werkzaam, genoot zij een inkomen van 70.per week. Waarschijnlijk is zucht tot opsmuk en grootdoenerij de aanleiding van haar wangedrag geweest. De Officier van Justitie achtte vóór alles een streng toezicht op het oneerlijke vrouwtje nodig en derhalve requireerde hij tegen haar één jaar gevangenisstraf met af trek, waarvan vier maanden voor waardelijk. De verdedigster pleitte clementie. Uitspraak 22 Februari a.s. Geen splitsing in C.B.T. In de Woensdag gehouden verga dering van de afdeling Noord-Hol land van de Christelijke boeren- en tuindersbond stelde men de vraag of er gestreefd diende te worden naar een splitsing in een afzonder lijke CBT Brabant en Holland. Met grote meerderheid van stemmen werd besloten de bestaande toe stand te handhaven. Soester schakers moesten onderspit delven Voor de competitie le klasse van de Sticht Gooise Schaakbond werd Dinsdagavond te Soest de wedstrijd Soest 1-Hilversums Schaak Genootschap 2 gespeeld. De Hilversummers wonnen met 4te tegen 5te. De gedetailleerde uitslag is: Soest 1-H.S.G. 2: A. Tammens-S. G. M. Patijn 1-0; J. C. Thomasze-L. Bund te-te; H. de Graaf-G. Jansen te-te: Th. de Ruig -dr. P. Feenstra-Kuiper te-te; H. P. Goossens-G. Dral te-te; A. van Dijk-A. Janus te-te; P. J. G. Stui- ver-G. Goedhart te-te; Ph. v. Doesburg-J. Draisma 0-1; H. Schreuder-G. Does 0-1; P. Kanto- rowicz-P. J. Versluis te-te. Concert Jeugdorkest Voor een uitverkochte zaal vond Dinsdagavond een uitvoering plaats van het Jeugdorkest te Soesterberg, onder leiding van de heer G. Rooda. Stuk voor stuk werden de veertien nummers op sublieme wijze uitgevoerd, na ieder nummer bewees oen luid applaus hoezeer het gebodene op prijs werd gesteld. In de pauze werden de heer en mevrouw Rooda bloemen aangebo den, terwijl de heer Rooda nog enige boeken en sigaren in ont vangst mocht nemen. Na afloop dankte de heer burge meester, Baron S. P. Bentink, de leider van het orkest namens alle aanwezigen en sprak zijn waarde ring uit voor het bereikte resul- taat. Secretaris jubileert Op 1 Mei hoopt de gemeente secretaris, de heer J. Batenburg, de dag te herdenken, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van de ge meente Soest. Examens Onze-plaatsgenoot, de heer H. v. d. Horst, slaagde voor het te Den Haag gehouden examen voor Han delskennis en Vakbekwaamheid in het Poeliersbedrijf. Opbrengst collecte De collecte, welke Zaterdag te Soest werd gehouden cloor de Nika- proba, ten bate van de verzorging van de Soester militairen in de tropen, heeft de som van f 1.238.08 opgebracht. Dne buitenlanders zijn in Am sterdam veroordeeld tot ieder drie maanden gevangenisstraf wegens smok kel in nylons HENK MEEUWISSEN en ANNIE ENGEL geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Maandag 28 Februari as des v.m. 10.30 uur te Amersfoort. Amersfoort. 10 Febr. 1949 O.L. Vr. Kerkhof 7 Muurhuizen 55 c Kerkelijke huwelijksinzege ning in de Kath. Apost. Kerk, Joh. v. Dieststraat. Amersfoort, des v.m. 11 uur. Receptie: Maandag 28 Febr. 1949. n m. v. 3—5 u.. L. Vr. Kerkhof 3 Toekomstig adres: Muurhuizen 92. h. Langestr. 0.70 per pond Ite ons op 1 ons bon Volop varkensvlees KROMMESTRAAT 37 Telefoon 3771 nauwkeurig volgens doktersvoorschrift en prima passend is, in de meeste gevallen, desgewenst ENORME SORTERING Cello monturen Nikkelen monturen Doublé monturen en Glasbrilmonturen MODERNE GLASBRIL compl. met bolle glazeD vanaf 21.40 Voor Ziekenfondsleden belangrijke kortingen. LAN0ESTRAAT45 AMERSFOORT MM FILMPROGRAMMA'S VOOR A.S. WEEK BK ALLEEN 'S MIDDAGS HALF 3 (uitgez. Zondag) DE NIEUWSTE LACHSCHLAGER IN DE HOOFDROL: GEORGE FOR MB Y Toegang elke leeftijd THEATER TEL. 6572 HUMPHRY BOGART GEORGE RAFT (They drive by night) Een sterke film vol spanningen Toegang 18 jaar Een sensationeel programma HERMANN BRIX in: Vooraf: OLIE IN OKLAHOMA met Roy Rogers Toegang 14 jaar De zon van ..Zonsopgang", Amersfoorts meest bekende woninginrichting zal vanaf morgen OOK In de binnenstad schijnen' OP VRIJDAG 11 FEBRUARI DES MORGENS OM 9 UUR openen wij namelijk met een nieuwe, een ruime, een prachtig moderne zaak In het hartje van de stad LANGESTRAAT 22 En U moet eens zien hoe piekfijn het er van binnen uitziet! En wat een keus en wat een fijne vooroorlogse collectie. Uw bezoek zullen wij heel erg op prijs stellen en uit waardering nee, dat zult U wel zien. als U een kijkje neemt! Tot morgen dus bij de opening van de 2e fonkel-nleuwe zaak van: N.V. WONINGINRICHTING k. N.V. „Zonsopgang" Langestraat 22 Tel. 6166 Filiaal van de Zonsopgang op de Soesterweg 92 1 Tot ZO woorden f 0. 50 1 Elk woord méés /Q/O per olaatsm^ Te koop aangeboden Te koop een transportfiets in heel goede staat en te vens een lap grijze stof voor een herencostuum. „Ons Be lang" Amersfoortsestraat 60. Soesterberg. 5157 3 prima radiotoestellen, alle golflengten met radio tafel. Oude Soesterweg 227. 5166 Te koop herenrijwiel met lamp en torpedonaaf f 65.-, tevens transportfiets f 55.—. P. Hoogmoed, L. Nicasius- straat 8. 5156 Smyrna tapyt, nieuw. Br. no. 5162 bur. van dit blad. Te huur gevraagd Jongeman, z.b.b h.h., week end afw., zoekt zlt-slaap- kamcr met voll. pension per 1 Maart of eerder. Br. met prijs en voll. omschrijving enz no 5170 bur v. d. blad. Personeel geyraagd N.V. Stavenburg's Bank, Langegracht 4. vraagt per 1 Maart een steno-typiste en *n jongste bediende. Schrift, soil, onder no. 5163 bur. van dit blad. Gevr.: zelfstandige mon teur. Garage Van Loon. Tel. 72, Voorthuizen. Personeel aangeb. Jongeman, 30 jaar. chauf feur, vraagt werk voor de avonduren, onversch. wat. Br. no. 5165 bur. v. d. blad. Diversen Ook in Portefeuilles slaagt U secuur. Bij v. Maanen goed en niet duur. Soester weg 214. 5150 NU KAN HET SPEL Vi 'SjH BEGINNEN... Denk om de laatste kaartjes, want Uw hinderen wachten el op HET VOLLEDIGE Het laatste kwartet No. 6 gratis (O) MARGARINE MET A VITAMINE yrl Haal gezondheid en plezier JÊm met Epox bli Uw winkelier 1 NEEMGEEN GEWONE-NEEM MARGARINE dit rnebk >naakü st&ckJ HOOGOVENS/MEKOG/CEMIJ IJ M U I D E N In verband met uitbreidingen kunnen bij de Koninklijke hlederlanJsche Hoogovens en Staalfabrieken en Nevenbedrijven te IJmulden de volgende vaklieden geplaatst worden a. Pijpenmonteurs, kunnende lassen en van tekening lezen. b. Machine-monteurs Machine-bankwerkers I voor onderhoudswerkzaamheden In de chemische Industrie. II voor onderhoudswerkzaamheden aan diesel- en benzinemotoren. Ill voor onderhoudswerkzaamheden aan loco's en kranen, d. Constructie- en reparatiebankwerkers e. Draaiers f. Schavers en Schavers-steker g. Instrumentmakers h. 1ste Electrlciens en electromonteurs (diploma V.E.V. strekt tot aanbeveling.) Leeftijd bij voorkeur tussen 25 en 40 jaar. Alleen beslist volslagen vaklieden kunnen in aanmerking komen. In de sollicitaties dient o a. te worden vermeld: leeftijd, genoten vakopleiding en behaalde diploma's, juiste opgave van vroegere en huidige werkgever(s), met een omschrijving der verrichte werkzaamheden. Voor ongehuwden kan door het bedrijf voor pensionruimte worden gezorgd. Voor gehuwden is de kans op een vaste woongelegenheid niet uitgesloten. Gezinsgrootte dient derhalve te worden vermeld. Sollicitaties met vermelding van alle gevraagde gegevens onder no. P 118 te zenden aan de Sociale Afdeling, Blijenhoeve. P. Hoogmoed Juncker- Rfywielen. Ook voor stof zuigers en wringers a f 2.50 per week. L. Nicasiusstraat 8 (bij Utr.weg). 5155 Ook in 100 Artikelen vindt U alles wat U nodig heeft bü van Maanen's Le derwaren Soesterweg 214. 5152 Te huur aangeb.: auto's zonder chauffeur, voor bin nen- en buitenland. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf, v. d. Hoek. Paulus Potterstraat 34. Tel. 5734. 5154 In Dames-, reis- en bood schappentassen heeft van Maanen een uitgebreide sortering met buitengewoon voordelige prijzen. Reeds vanaf f 6 75. Soesterweg 214. 5151 Leesbibliotheek D. Lamme, Oude Soesterweg 97. zorgt voor gezellige avonden 5161 Prima kousen-reparatie in 2 uur gereed! „Perfect", Utrechtse Weg 91. 5159 Geldgebrek? Wij helpen U gaarne aan een goede ver hoogde hypotheek. Tevens financiering van al uw gro te aankopen. Brieven „Re- clamepost" M. P. Lindo- straai 29bis. Utrecht. - 5149 Uw taxi ls de Hoektax. Wij staan met ruime 7 per- soons auto's dag en nacht voor U paraat. Vraagt voor buitenritten prijsopgaaf Stadsritten 1.-. v. d. Hoek, St. Radboudstraat 10, Tele foon 6004. 5153

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4