Utrechter kreeg wereldnaam als affiche-tekenaar lAARSXL jose Fedde Weidema mm DIEPVRIES GROENTEN en FRUIT „Pomona" KOP en SCHOTELS „Ik heb geen tijd meer over om een schilderij te maken Ook illustrator van boeken advertenties WILLEMSE U Wij leveren U kolen in papieren zakken 'n MAATCORSET M WILLEMSE VERVOLG van onze PRIJSVERLAGING 1ste kwaliteit in kunstaardewerk, f 1.- per stuk en hoger. Amersfoortse Kunsthandel Utrechtseweg 36-38. BRANDPUNTEN KUNNEN OOK TELE FONISCH OPGEGEVEN WORDEN. TEL. 6235 LEEST AVONTUREN IN DE AVONDUREN Tc imww DE Utrechter Fedde Weidema is wellicht de kunstenaar, die in Nederland de meeste affiches tekent. En dat zijn werk niet alleen in het eigen land wordt gewaardeerd, maar ook in het buitenland de bewondering ontvangt, welke het verdient, bleek wel in het vorig jaar toen hij met negen landgenoten exposeerde op de tehtoonstelling van de Salon des Artists decorateurs in Parijs. Het werk van de Nederlanders sloeg zo in. dat het vrijwel eenstemmige oordeel luidde, dat het beter was dan dat van de Fransen. Als beleefde gasten hebben onze landgenoten dat natuurlijk tegengesproken. Maar de Franse kunstbroeders hebben zich daardoor toch niet laten beïnvloeden en onlangs kreeg Weidema een brief van Cassandre. waarin deze hem verzocht .om fotografisch materiaal van zijn werk te sturen, om dit te reproduceren in een jaarboek, waarin de 300 beste affiches van de wereld zullen worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling, dat daarvan een vijftiental van Weidema afkomstig zal zijn. stoot gegeven tot de oprichting van „De Bezige Bij" en daardoor is hij meer en meer in de illega liteit verzeild geraakt. Hij werkte onder niet minder dan zestien schuilnamen, maar nimmer heeft hij in die jaren één vals papier gebruikt. Zelf is de kunstenaar IN zijn ruime atelier, hoog in het woonhuis in de Utrechtse Ma liebaan. vertelt hij over zijn werk. Dat atelier is een getrouwe af spiegeling van het karakter van zijn bewoner, zoals het rnet leder goed bewoond vertrek het geval is. Een gezellige ouderwetse ka chel, waartegen men zijn voeten kan warmen, een paar gemakke lijke stoelen, een kast met een viool en een schedel erop. Tegen de deurpost hangen een paar stro- bloemen en een papieren molen tje, over een kop van gips is een sluier gedrapeerd en aan de wand is tussen veel tekeningen en affi ches een ouderwets uitschuif- plaatje geprikt, een rand van bloe men en een bloemenmandje op de voorgrond Weidema verheelt niet de ene opdracht veel aantrekkelijker te vinden dan de andere. Maar het aardige in zijn werk is het varië rende, en het beweegt zich van het aanplakbiljet voor een kunst tentoonstelling tot het zuiver za kelijke affiche voor een transport onderneming toe. Nooit heeft hij zich vastgebeten op één punt. Merkwaardig is, dat hij zijn in spiratie voor de affiches altijd via de schilderkunst ontvangt en nooit omgekeerd. Zestien schuilnamen Van de andere toegepaste kunst, waaraan hij zich wijdt mag de boekillustratie worden genoemd, al komt daar tegenwoordig niet zoveel meer van. Wel besteedt hij nog aandacht aan de typografi sche verzorging. Met het illustre ren van boeken was Weidema in de oorlog begonnen. Zijn illustra tie bij het vers „De achttien do den" van Campert heeft mede de 26 FEBR-5 MAART 1949 Het affiche, dat Fedde Weidema tekende voor de as. boekenweek en dat men weldra overal in het land zal tegenkomen. nog altijd verrukt van zijn teke ningen bfj „The city in the sea" van Edgar Allan Poe. Hij las de verzen daarvoor toen hij in een wachtkamer van de Ordnungspo- lizei zat te wachten op een reis vergunning om zijn vader te be zoeken, die, door de Duitsers ge vangen genomen, was neergeknup- peld, zodat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Hij verzorgde ook de omslag en illus tratie van „WA Man" van M, Swaertreger, dat in rood en zwart werd uitgegeven, met een wolfs- angel op de omslag. Het zag er zó natuurgetrouw uit, dat de W.A.- lieden die bij het depót van „De Bezige Bij" een inval deden en de hele voorraad aantroffen zo ge ïmponeerd waren, dat zij onder de verzekering ..dat het daar wel in orde was" aftrokken. In de bezettingsjaren heeft hij zich verder aan wandschilderen ge wijd. Hij maakte o.a- die in de wachtkamer vai het Utrechtse sta tion. Weidema genoot zijn kunstzinni ge vooropleiding bij Van Lerven aan de middelbare school voor kunstnijverheid „Kunstoefening" te Arnhem. Zijn ouders woonden toen in Nijmegen, en twee jaar lang was hij „spoorstudent". Trompettist Na het vertrek van zijn ouders naar Utrecht werd hij leerlin^ van de Vrije Academie aldaar en kreeg les van W. Wagenaar, Charles Eyk en Lambert Simon. Om een deel van zijn opleiding zelf te bekosti gen speelde hij trompet in allerlei bands, o.a. bij de Ramblers en ook is hij nog honorair van het Tziga- ne-orchest van het Utrechts Stu denten Corps. Als één-en-twintigjarige ging hij in 1937 met Wijdeveld mee naar Parijs, waar hij op de Wereldten toonstelling voor de Holland Amerikalijn een sierraam uitvoerde volgens een zeer bepaald procédé, Het was een idee van Wijdeveld en de voorstelling werd met transpa rante papiersoorten in kleur, die over elkaar werden geschoven en uitgeknipt uitgevoerd. Het raam, dat de tocht van de Nieuw-Amster- dam langs alle werelddelen voor stelde, werd bekroond met de Grand Prix de Publicité. Surrealisme Maar behalve de toegepaste kun sten beoefent Weidema ook de schilderkunst, ja hij heeft daaraan in het bijzonder zijn hart verpand. Alleen het aantal opdrachten is zo groot, dat er van schilderen weinig komt. „Mijn schilderkunst spreekt in al haar duisterheid voor zich zelf", zo merkt de schilder op. Zijn schilderijen, bij uitstek surrealis tisch werk, ontstaan spelenderwijs en nooit heeft hij een bepaalde uit komst op het oog. Soms wordt een werk vier a vijf keer veranderd. „Een vaag begrip, dat uit jezelf voortkomt dat je wilt uitbeelden en niet in bepaalde vormen wilt van gen. Al schilderende groeit het. Maar het is heel goed mogelijk dat zo'n vaag plan tot heel andere uit komsten leidt. Mijn schilderijen zijn dan ook te karakteriseren als de weergave van de spontaneïteit van een bepaald ogenblik, maar aan de andere kant hebben zij toch ook een typische intellectuele in slag". Maar het zijn slechts één of twee schilderijen in het jaar die hij maakt. Verder ontbreekt de tijd. Toch wil dit niet zeggen, dat ik, als ik millioenen had geen affiches meer zou maken. Daarvoor bezit ik voor dat werk te veel affiniteit." En de practijk heeft onze kunst redacteur C. A. S, in het gelijk ge steld, die in 1938 de eerste recensie over het werk van Weidema schreef en daarin opmerkte: ,,Deze reeks kleurige, beschaafde affiches, origineel van gedachten en gebruik makend van alle moderne „verwor venheden" in de schilderkunst, ge tuigt van zo'n bizondere begaafd heid op dit gebied, dat ik alle offi ciële en officieuze instanties, die hiervan geen partij trekken, dom weg dom noem". Surrealistische film Weidema, die Utrecht een pretti ge stad vindt om te werken, is voor het experiment altijd te vinden en het is dan ook geen wonder, dat hij plannen heeft om deze zomer met zijn vriend Marten van Manen, een tandarts uit Joure een surrealisti sche film te gaan maken. Zijn vriend zal de camera hanteren en hij zal het draaiboek schrijven. Actie voor verhoging der salarissen van wethouders De Partij van de Arbeid heeft Zaterdag tri „Bellevue" te Amster dam een congres gehouden van haar zevenhonder leden van gemeente raden. De Amersfoortse burgemees ter H. Molendijk heeft daar een uitvoerige rede gehouden over „Nieuwe tijden, nieuwe taken voor en in de gemeente". De tweede inleider was de minis ter van Wederopbouw en Volks huisvesting, m r. d r. J. in 't Veld, die de gemeentelijke zelfstandigheid als voorwaarde voor de redding van Europa stelde en deze stelling toe lichtte. Het congres stelde vast het con cept-gemeenteprogram, dat in April in het algemene congres van de P.v.d.A. zal worden voorgesteld als grondslag van de actie voor de ge meenteraadsverkiezingen. Het «congres besloot actie te gaan voeren ter verhoging van de sala rissen der wethouders in de mid delgrote gemeenten. Men bleek van oordeel, dat de te lage salariëring de wethouders dwingt hun gewone betrekkingen te blijven aanhouden, waardoor zij zich niet ten volle kun nen wUden aan hun overheidstaak. Vrijspraak Schreieder wekt verzet De Nationale federatieve Raad van het Voormalig Verzet in Nederland heeft een verklaring uitgegeven, die gericht is tegen de uitspraak van het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwar den in de zaak Schreieder. In de verklaring spreekt de Raad zijn ernstige bezorgdheid uit over de bijzondere rechtspleging in Neder land, ..die nu weer een Schreieder, hoewel lid van een misdadige vereni ging, zijn straf laat ontlopen". Mijnwerker door vallend gesteente bedolven Donderdagavond werd een 27- jarige l.ulpbouwer op de 660-meter- verdiepinc van staatsmyn Maunts door een uit het dak vallende steen getroffen en levensgevaarlijk 'ge wond aan zijn hoofd. Tengevolge hiervan ia h\] i.i het ziekenhuis te Heerlen overleden. Een een-motorige straaljager van het type F 86 Is ln 33 minuten en 3 secon den van Dayton in Ohio naar Washing ton gevlogen, een afstand can circa 625 kilometer, die dus met een gemiddelde snelheid van 1.136 kilometer per uur af gelegd is. Comité Mobilisatie-kruis geïnstalleerd De minister van oorlog, minister van marine ad interim, mr. W. F. Schokking, heeft Zaterdag 't Comi té voor de toekenning van het mobi- lisatie-oorlogskruis geïnstalleerd. In dit comité is benoemd tot ere voorzitter de gepensionneerde gene raal H. G. Winkelman, oud opperbe velhebber van land- en zeemacht. Ingaande op de betekenis van het mobilisatie-oorlogskruis wees de mi nister op het feit. dat ondanks het materiële overwicht van de vijand, het Nederlandse leger, hetzij te land, rer zee of in de lucht in 1940 eenvou dig zijn plicht deed. Daaraan wil dit herinneringsteken juist in deze da gen, waarin zo grote belangen op het spel staan, doen gedenken. Met de wens, dat het comité veel voldoening van zijn arbeid moge hebben verklaarde de minister het comité voor geïnstalleerd. Oude vrouw bij brand ernstig gewond Zondagmorgen heeft brand gewoed in een perceel aan de Columbusstraat te 's-Gravenhage. waarbij een der be woonsters ernstige brandwonden op liep. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat de hoofdbewoonster, een 83- jarige weduwe, in de achterkamer een petroleumkachel omstootte. Via de uitbouw trachtte zij het huis te verlaten. Haar kleren hadden echter al vlam gevat, zodat zij ernstige brandwonden opliep en naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. De overige bewoners wisten het huis spoedig te verlaten en kwamen er zonder verwondingen af. Ontploffing bij de „Hembrug" Zaterdag heeft in de N.V. Ma chinefabriek „Artillerie-inrichtin gen" bij de Hëmbrug een ontplof fing in de afdeling slaghoedjes aan een 44-jarige arbeider het leven ge kost. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. De man wr.o in een der fabrieks hallen een partij van 4000 Engelse, in de oorlog gemaakte slaghoedjes aan het controleren. Door nog on bekende oorzaak explodeerde er plotseling een met het reeds ver melde noodlottige gevolg. De schade in de hal bestond slechts uit een paar gesprongen ruiten. Een tweede arbeider, die zich op korte afstand bevond toen het gebeurde, kwam met de schrik vry. Sneltrein stort van viaduct in Spanje De sneltrein BarcelonaMadrid is in de nacht van Zaterdag op Zondag ontspoord. Het ongeluk ge schiedde toen de trein over een via duct reed. Drie wagons, waarvan een slaapwagen, werden over de leuning van de brug geslingerd en tuimelden van een hoogte van 40 meter omlaag. 28 personen kwa men om het leven en 26 werden min of meer ernstig gewond. De bergingswerkzaamheden worden be moeilijkt doordat de wagons zoda nig in elkaar zijn gereden, dat het moeilyk is de slachtoffers, die nog onder het wrak kunnen liggen, te bereiken. Dodelijk ongeval bij het lappen der ramen Zaterdagmorgen is uit een wo ning te Amsterdam, een 60-jarige vrouw, die de ramen aan het tap pen was, tengevolge van eigen on voorzichtigheid van de tweede ver dieping omlaag gestort en op een daar staande auto terecht gekomen. Kort na aankomst in het zieken huis is zij overleden. Slachtoffers van Duitse terreur opgegraven Vrijdagmiddag zijn tijdens werk zaamheden voor de aanleg van rio lering op het terrein van de Wil lem I-kazerne aan de V' ïmenseweg te 's-Hertogenbosch opgegraven de stoffelijke overschotten van een tweetal burgers. Men vermoedt, dat dit slachtoffers zyn van de Duitse terreur. De lyken zyn door de Dienst Identificatie en Berging overgebracht naar Amersfoort, waar het onderzoek zal worden voortgezet. UIT AMERSFOORT Over 't Net-teams goed op dreef Van der Meiden II won overtuigend Over 't Net 1 hééft zich uitste kend gekweten van de moeilijke taak, de uitwedstrijd tegen UPTTS 1, dat de laatste tijd zeer goede resultaten boekte en daardoor nog kampioensaspiraties had, tot een goed einde te brengen. Dank zij twee single-overwinmngen van A. en J. Lambrechts, single-over winning van Merkus en de gewon nen dubbel werd een 64 over winning behaald. Over 't Net heeft door deze overwinning een lastige concurrent van zich afgeschud en zijn leidende positie wordt nu al leen nog bedreigd door Velox 1. dat met twee punten achterstand volgt. De plaatselijke derby in klasse 2 A tussen Over 't Net 2 en Van der Meiden 1 eindigde na spannende strijd in een 64 overwinning voor Over 't Net, dat hierdoor zijn kam pioenskansen behoudt. Schild, Van Leersum en Jellinck behaalden ieder twee overwinningen, terwijl Huiberts, die buitengewoon op dreef was, voor de vier punten van Van der Meiden zorgde door zijn drie singles en samen met Hove- stad de dubbel te winnen. Over 't Net 3 werd door het be zoekende PATS 1 kansloos met 100 verslagen. Daarentegen be houdt Over 't Net 4 in klasse 3B de leiding door een 82 overwin ning op Alcyon 1. Voor de Amers- foorters wonnen Smit en Sneep hun drie singles en samen de dubbel. terXvijl Van Elsdingen het achtste winstpunt behaalde. Door een 64 overwinning op Barna 8 slaagde Over 't Net 5 er in de degradatie zone van klasse 3 E vaarwel te zeg gen; mevr. Kik, Kreger en Berend- se wonnen ieder twee maal. In deze klasse blijft Noack 1, dat vrij was, aan de kop gaan. Van der Meiden 2 in de klasse 3 F wist PSZ 1 met 73 te verslaan, door drie over winningen van Inklaar, twee van mej. Driebergen, één van Roven- horst en de gewonnen dubbel. Wielrennen Van der Laan won met wiellengte Nu het wlelerseizoen weer od komst ls wordt de belangstelling voor de com petitiewedstrijden van ,.De Pedaairid- ders" steeds groter. Zondagmorgen kwamen veel wielersportliefhebbers naar de Tweede Steeg en ook de be langstelling van de renners was groot. Deze vijfde competitie-rit was een han dicaprace voor A cn B. klassers over een afstand van dertig kilometer cn vijftien kilometer voor de C.-klasser" In de A-klasse startte allereerst Bouwman, en daarachter, met een mi nuut verschil, respectievelijk Veenvliet. Pol en Van der Laan. Reeds op de helft van de afstand lagen Veenvliet. Pol en Van der Laan bij elkaar. In hoog tempo zetten zij de achtervolging op Bouw man in. Deze bleek echter ook goed op dreef en eerst in de laatste tien kiio- mter kregen de achtervolgers contact Het tempo bleek chter voor Veenvliet te "straf te zijn geweest en hii moest dan ook lossen In een felle eindsprint won tenslotte Van der Laan. met een wiellengte voor Pol. Bouwman kwam als derde binnen Veenvliet. die oas kort in de A-klasse rijdt moest met een vierde plaats genoegen nemen. Ook in de B-klasse werd alle strild geleverd. Hartsuiker, die tesamen met de nieuwe aanwinst Böfinger reed. startt als eerste, werd niet gepasseerd en won daardoor dze race. Vlak voor de eindstreep leverden Schotting. Van Walsum cn Van der Riet slag. welke door Schotting met miniem verschil ge wonnen werd. Van de C-klassers was H. v. d. Glas de sterkste. Dc favoriet Jonkman kwam er ditmaal niet aan te oas De gedetailleerde uitslagen waren: A-klasse. 1 Van der Laan. 2 Pol. 3 Bouwman. 4 Veenvliet. B-klassers. 1 Hartsuiker-Böfinger. 2 Schotting. 3 Van Walsum. 4 aVn der Riet. C-klassers 1 H. v d. Glas. 2 J. v. d. Glas. 3 Jonkman 4 Berkhout 5 v. d. Berg. 6 Dunk. 7 v Elbert. ADA kampioen In district West A le klasse Dames wist ADA door een zege cp BHC in Bussum het kampioen schap in deze afdeling te behalen. Heteerste dameselftal van „Amersfoort" speelde niet. Verder werd er nog gespeeld: Heren: BHC IAmersfoort II 123. Actief IIAmersfoort III 18. Dames: BHC IIAmersfoort I 30. Amersfoort IIIAchilles II (Ach. n.o.). Soest VoorwaartsS.E.C. 52 In de wedstrijd VoorwaartsSEC, was de eerste aanval voor Voor waarts, doch langzamerhand kwam EC los. Er waren ongeveer 15 mi nuten gespeeld, toen uit een srim- mage voor het Voorwaartsdoel, de rechtsbuiten van SEC. C. Klomp kon scoren. 01. SEC behield het beste van het spel, doch de spelers hadden veel last va nhet zware veld. Voorwaarts probeerde het met verre trappen maar Hornsveld stond goed op z'n plaats. Na 30 minuten werd zo'n ver schot hem noodlottig, hij berekende de bal verkeerd en de snelle links-binnen van Voorwaarts schoot ineens in, 1—1. Het einde van de eerste helft naderde, toen mid-half J. Belt een hoge boogbal voor het Voorwaarts doel plaatste, die over de ver naar voren opgedrongen backs heenging. De mid-voor van SEC J. Wester- veld liep er achter aan en met eer. harde schuiver gaf hij de Voor- waartsdoelman het nakijken. 12. Met deze stand ging rust in. Na de doelwisscling kon in de eerste 10 minuten Voorwaarts een achttal corners nemen. De linksbinnen kreeg een vrije trap, en bracht de stand op 22. In de laatste 10 mi nuten scoorde SEC drie doelpun ten. zodat voor SEC het einde met een 52 nederlaag kwam. Zwijntjesjagers aan het werk De zwijntjesjagers hebben Zaterdag en Zondag hun slag geslagen. Bij café Van Schaik werd Zaterdagavond tij dens het dansen een fiets weggenomen, twee werden er gestolen achter wonin gen aan de Trompstraat, waarvan er een naderhand teruggevonden werd in een steeg aan deze straat. Dronken motorrijder moest lopen Zaterdagavond zag een in de stad surveillerende agent een man naast een motor staan, die erg verdacht deed. Bij nader onderzoek bleek, dat de man on der de invloed van sterke drank was. De agent bracht hem naar het bureau, waar de motorrijder zijn roes kon uit slapen. Zondagmorgen was hij ont nuchterd. maar aangezien Zondags het rijverbod geldt, mocht hij naar huis lopen. Inlichtingen verzocht over drievoudige botsing Wil de heer, die Zaterdagavond om half acht, tijdens de sneeuwbui, het autoongeluk op de Utrechtse- weg nabij het Kantongerecht, tus sen drie personenauto's heeft ge zien, zich melden op het politiebu reau. Het ongeluk, gebeurde, door- da^ de bestuurder van de personen- wasvn, die uit de richting van de Losch Kemperlaan kwam geen vaarrang verleende aan de be stuur van de wagen, die van de Utrechtseweg afkwam, met het ge volg, dot zij tegen elkaar botsten. L»e auto,* die eveneens van de Utrechtseweg afkwam, reed tegen de twee wagens op. De drie auto's weruen beschadigd. Bijenhouders hielden praatavond In het St. Ludgardusgebouw kwamen de afdelingen Soest en Baarn van de Vereniging voor Bijenteelt bijeen ten einde een lezing aan te horen van de heer De Roever uit Gorinchem. De spreker was echter door ziekte verhin derd. daarom werd besloten een z.g. praatavond te houden. Voor de pauzè zette de heer W. A. van Elmpt uit Soest uiteen, dat een der beste bljendrachtplanten het koolzaad is. Van de directie van de N.O -polder was bericht binnengekomen, dat op de onder haar beheer staande koolzaad velden geen bijenvolken dit voorjaar konden worden toegelaten, wegens de meer Intensieve bespuitingen ter be strijding van parasieten, waardoor het risico voor de bijen te groot werd. Hierna werd de koolzaadbloei bespro ken, waarbij aan het licht kwam, dat voor 1 kg koolzaadhoning 10 millioen bloemen moeten worden uitgezogen. Een opbrengst van 20 kg honing ver eist het bevliegen van 200 millioen bloemen. Eerste uitvoering van ,.De Figuranten" Zaterdagavond gaf de toneelgroep „De Figuranten" in de zaal van Eernland. de eerste uitvoering van het dramatische toneelstuk lri drie bedrijven „Z'n twee de huwelijk" van E. Lauweat en Plet Mossinkoff. Dit familiedrama dat op ontroerende wijze werd vertolkt, gaf een duidelijk beeld uit het dagelijkse leven. De regie was In handen van de heer Theo Visser. Tussen de bedrijven zong ter afwis seling de jonge Soester zanger, de heer Harry Monné. enige Italiaanse liedjes. Zaterdagavond 19 Februari wordt het stuk andermaal opgevoerd in Soest-. Zuid, in Hotel Bos en Duin. FortissimoBDC 24 In de wedstrijd Fortissimo—-BDC heeft BDC direct na de aftrap succes. Een toegekende vrije trap weet de BDC-midvoor G. v. d. Berg nog net voor het Fortissimo-doel van richting te veranderen en daarmede de doelman te passeren (0—1). De thuisclub slaagt er in het spel te verplaatsen en de BDC-achterhoede krijgt druk werk. Nog voor de rust veroorzaakt een der BDC verdedigers een strafschop, welke Fortissimo in een doelpunt omzet. Rust stand 1 1. In de tweede speelhelft is het weer de BDC-midvoor, die de stand op 12 weet te brengen: uit een voorzet van Theo Simons kopte hij onhoudbaar in. En even later verricht hij de hattrick, als hij handig en sriel langs de Fortis simo achterhoede gijpt en de uitlopen de doelman met een goed gericht schot passeert (1—3). Een kwartier voor tijd moet de BDC keeper voor een hard schot zwichten (2—3). De BDC-rechtsbinnen Simons scoort het 4e doelpunt voor zijn club BDC won aldus verdiend met 2—4. ONDANKS., de prijsverla ging blijft de kwaliteit by ons gehandhaafd. Prima Rubber Zolen Heren vanaf 2.10 Dames 1.85 Kinder1.15 LEUSDERWEG 27/29 b. d. overweg. is niet veel duurder... Voor FEESTELIJKE gele genheden hebben wij pracht schoentjes. Komt U maar., volop keus LEUSDERWEG 27/29 b. d. overweg. BUSTEHOUDERS in diverse uitvoeringen Corsetière Mevrouw S. BERMON. p/a Mevr. Kuiper. L.an- gestraat 114, Amersfoort, iedere Dinsdag en Vrij dagochtend ihuis en ver der aanwezig p/a Manufactnrenhandel M. Floor. Soesterweg 384. iedere Maandagmiddag. Bloemkool van 0.95 voor 0.59 Snijboontjes van 1.30 voor 0.99 Spercieboontjes van 1.10 voor 0.89 Doperwtjes zeer fün van 1.80 voor 1.59 Doperwtjes fün van 1.50 voor 1.29 Doperwtjes middel fyn van 1.25 voor 1.09 Aardbeien met suiker van 1.85 voor 1.49 Frambozen van 1.50 voor 1.19 Peren op siroop van 1.90 voor 1.09 Pruimen op siroop van 1.15 voor 0.59 Rode bessen met suiker van 1.50 voor 0.89 Vanaf Dinsdag b(j „POMONA" verkrijgbaar. Ons advies: Profiteer van deze unieke gelegenheid. UTRECHTSEWEG 56 TELEFOON 5583 7 SPANNENDE WERKEN VAN BEKENDE WILD-WEST-SCHRIJVERS. Geb. in halflinnen banden en gcïll. stofomslagen. Prüs f 22.75. Betaalbaar met f 2,50 per maand of meer. Formaat der boeken 13 X 18i/j cm. Max Brand, „Als de Stormwind huilt", Max Brand. „Een echte Waaghals" Max Brand, ,.Dc Nachthavik" Max Brand. ..Speedy in Gevaar" G. O. Baxter. „Kampioen van de Wild West" G. O. Baxter. „Met twee Revolvers" E. R. Burroughs. ..Tarzan en de Roode Ster" 222 blz. Het is ontspanningslectuur van de beste soort! FRANCO LEVERING DOOR GEHEEL NEDERLAND Duidelijk opgeven wat men per maand wenst te betalen Boekhandel G. J. Graauw, Kelzersgr. 168. A'dam-C. Tel. 44505 Postgiro 48605 Gem. Giro G 2021. Je andere 3' f"^voldoende —9* veilige en - VJw jeugd'9' - Pril* r", rot 20 usoorata f 0-50 Lr» /O/O pej-ptaat^n^X fli J Te koop gevraagd Gevraagd: 2e hands auto's sok defecte of incomplete. Tel. 3697, Amersfoort. 5228 Colbertjasje maat 5052, liefst donkerbruin. Brieven onder No. 5258 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd flinke kleerma kersknecht, alsmede half was en handwerkster. Mel den: Bernulfusstraat 35, Amersfoort. 5269 Te huur aangeboden Bekwame ateliernaaister en gevorderde leerling ge vraagd. Hoog loon. Goede sociale verzorging. Fa. J. H. Hassing, Plantsoen Oost 3 5265 Diversen Te huur aangeb.: auto's zonder chauffeur, voor bin nen- en buitenland. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf, v. d Hoek. Paulus Potterstraat 34, Tel. 5734. 5261 Behangselpapier. De voor- jaars collectie is thans ge reed. komt U ook eens kij ken? Want wij zijn zeer voordelig. Labrie, Leusder- weg 113, tel. 3777. 5268 I Uw taxi is de Hoektax. Wij staan met ruime 7 per- soons auto's dag en nacht voor U paraat. Vraagt voor buitenritten prijsopgaaf. Stadsritten 1.-. v. d. Hoek, St. Radboudstraat 10, Tele foon 6004. 5262 En als reclame bij iedere f 10.aan behang, 1 pak plakmeel gratis, prij zen vanaf 55 cent enz. Zegt het voort! Labrie, Leusder- weg 113, tel. 3777. 5267 Ruime keus lederen he ren- en darnesjassen. jek kers en broeken. Maar ook voor reparaties, verven enz. slaagt U zeker bij Alveri, Kamp 34 Amersfoort. 5177 Schoenreparatie. Algemene prijsverlaging. Uitgestanste Leder- en Rubberzolen in alle maten voorradig. Zo kan iedereen zelf zijn schoe nen maken. Van Maanen's Lederwaren, Soesterweg 214 5266

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4