Als men 1 ha aan landbouw onttrekt moet een Nederlander emigreren pLVAN NELLE iiMi'iiijjimm Iedere Nederlander dronk per dag 0.53 liter KBS8I Amersfoortse Kunsthandel COUPEUR - ONTWERPER(STER) Juist NU adverteren ECHT* *°UANDs* *oST Zuurkool Instituut voor Volkshuisvesting vergaderde te Arnhem Aantal agrariërs vermindert Nestfactories vormen voor getroffen gebieden een uitkomst Noorwegen en het Atlantisch Pact B. Q. Hogewind GEEN PRAKTIJK iet hu, faiec lUee, Hoe> tH Waacom Leerling - Verpleegsters KINDERVERZORGSTER Gemeentelijke NIEUW! DAMESTASSEN Coerantenreciaiue is niet te vervangen! Schuimt en. STAP NU UIT UW ZORGEN VAN MAANEN JEUGDIGE PERSONEN Dr. ir. L. J. van Dijk Het Nederlandse Instituut voor Volkshuisvesting kwam dezer dagen in de Gelderse hoofdstad bijeen om te beraadslagen over het conflict tussen stadsuitbreiding, landbouw en recreatie, een probleem, dat de laatste tijd in het middelpunt der belangstelling staat. Onder de aanwezigen bevonden zich o a. de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, jhr. dr. S G. T. Quarles van Ufford. leden van de Gedeputeerde Staten en vele Gelderse burgemeesters. wel. dat er voor de landbouw aan dit alles zeer pijnlijke consequenties zitten. Cultuurland kan lang niet al tijd in de recreatie-behoefte voorzien. Eerste inleider was dr. ir. L. J. van Dijk, die sprak over het land- bouwstandpunt. Harmonische ver deling van de bestaansmiddelen, al dus spr., wordt thans van groot ge wicht geacht. Ons land is betrekke lijk arm aan grondstoffen en aan primaire bestaansmiddelen bezitten wij weinig. Elke ha landbouwgrond, die aan de bestemming wordt ont trokken. verlaagt ons levenspeil. Het jaarlijkse verlies aan land- en na tuurgrond. wordt door de rijksdienst voor het nationale plan op 2400 ha geschat. Terreinen voor de industrie wor den gereserveerd maar hoe staat het met de tuinbouw? Ook de tuinbouw is een bestaansgrond, een soort in dustrie Verplaatsing brengt een ge weldig kapitaalverlies. Een ander bezwaar achtte spreker de bemoeiing met de agrarische be bouwing door allerlei reglemente- rings-bepalingen. Misschien kan de landbouw zelf een regeling uit werken. Dr. van Dijk ging vervolgens in op de mogelijkheden van industrie vestiging en de hulp. die de over heid daarbij kon bieden. Ook be sprak hij de noodzakelijkheden van de studie bij een uitbreidingsplan. Alleen een welvarend land kan zo kwistig omspringen met de land bouw als wij dit doen. verarmd en berooid als wij zijn. Van de indus trialisatie moet maar worden afge wacht of ze onze bevolkingsaanwas kan opvangen. Wanneer men 1 ha grond onttrekt aan de landbouw moet 1 Nederlander emigreren. Daarha was het woord aan ir. W. G. van der Kloot, die het vraagstuk uit het oogpunt van de recreatie be lichtte Is de recreatie een behoefte voor de stadsbevolking' Slechts een zeer gering deel vindt die in het stadsleven zelf. De behoefte aan an dere recreatie stijgt: meer vrije tijd, vacanties voor arbeiders en midden standers en verbetering van ver- keersmogelijkheden. Opheffing Zon dagsrijverbod achtte spr. ook zeer belangrijk. Spreker erkende even- Beperking villaparken Voor de duingemeenten, 't Gooi en Arnhem en het gebied van de Ve- luwe, moet gewaakt worden tegen verlies van de recreatieterreinen. Be perking van de villa-parken is ook een effectief middel omdat zij voor een bevolking als geheel weinig op leveren. De ontwerper van uitbreidings plannen staat voor een zeer zware taak Een uitgebreide „survey" is no dig. Staatsbosbeheer kan een derge lijk „survey" geven. De laatste spreker, Ir. H. M. Bus- kens. die hoofd is van de provinciale planologische dienst van de provin cie Noord-Brabant, belichtte het con flict van stedebouwkundig standpunt. De sterke groei van de stedelijke be volking cn de sterk-toenemende in dustrialisatie hebben tot gevolg, dat het aantal agrariërs sterk vermin dert. Ir. Buskens besprak uitvoerig het aandeel, dat opgeslokt wordt voor vliegvelden, militaire doeleinden en de auto-wegen, de bouw van fabrie- Schrijvers verkopen eikaars boeken Op Zaterdag 26 Februari zal de lichthal van de „Bijenkorf" te Am sterdam zijn ingericht tot een „li teraire markt". Op deze markt zul len een groot aantal Nederlandse schrijvers boeken van hun collega's en van elkaar verkopen. Ook wer ken van overleden auteurs, zullen, en wel aan een eretafel, verkocht worden. De literaire markt is bedoeld om de aandacht te vestigen op de Boe kenweek en de initiatiefnemers hopen op deze wijze het contact tussen publiek en literatoren te be vorderen. Desgewenst zullen de schrijvers het gekochte boek signeren. Tien procent van de totaal omzet komt het ondersteuningsfonds van de Vereniging voor Letterkundigen ten goede. ken, de plaats, die sanatoria inne men enz. Dit gaat veelal ten koste van de recreatie-terreinen. Men hul digt wel de opvatting, dat er een nieuwe vorm van stedebouwkunde moet komen. Bevolkingspolitiek Dit houdt ook in. dat we moeten komen tot een bepaalde bevolkings politiek. waar we thans nog ver van ai zijn. De besparing op de uitbreidingsplan nen zelf besprekend, merkt ir. Bus ken op, dat er een gezonde spanning moet bestaan tussen intensief en ex tensief gebruik. Spreker pleitte in dit verband voor niet te wijdlopige plannen. De woningen, die we van daag bouwen, moeten in principe over 50 60 jaar hun aantrekkelijk heid nog hebben behouden. Grote tentoonstelling te Appingedam Ter gelegenheid van het 100-Jarig be staan van de Groninger Maatschappij van Landbouw zal van 25 Mei tot en met 4 Juni te Appingedam een grote tentoonstelling worden gehouden van handel, industrie en landbouw. Een bedrag van f 150.000 zal hiermee ge moeid zijn Deze tentoonstelling zal worden georganiseerd door het ATHTL- bestuur. De laatste tentoonstelling door dit bestuur georganiseerd, werd ln 1939 gehouden. Hoewel de grote tentoonstelling te Groningen in September van het vorige jaar nog vers in het geheugen ligt. meent het bestuur deze show toch zeer groots op te moeten zetten. De opper vlakte van de blnnenstands zal plm. 3000 m2 bedragen terwijl voor de open stand een oppervlakte van 7000 m* werd gereserveerd. Het tentoonstel lingsterrein is reeds gedeeltelijk geëga liseerd. Lange tegelpaden zullen rond de tenten worden aangelegd. Voorts worden grote lichttorens gebouwd voor reclamedoeleinden. Het hoogtepunt van de tentoonstel ling zal de landbouwdag vormen. De paardenkeuringen ontbreken ook dit maal niet. De commissaris der Koningin ln de provincie Groningen de heer E. H. Ebcls. heeft het beschermheerschap aanvaard. Gelderland heeft de primeur Nestfactories zijn van Engelse oorsprong. In de crisisjaren voor de oorlog werden zrj daar gesticht met riiksstcun. Het zijn bedrijfsgebou wen, hallen, bij elkaar of aan el kaar gelegen met centrale verwar ming. centrale riiwielbergplaats. enz. Deze bedrijfshallen worden in Engeland gehuurd voor de priis van 1938. Zover gaat de steun in Neder land echter niet. De huurprijs ligt in ons land veel en veel hoger en wel op het peil van na de oorlog. In Gelderland is de grote propa ganda voor de nestfactories uitge gaan van het economisch technolo gisch instituut. Door de stimuleren de werking van dit instituut verre zen de eerste nestfactories in Ze venaar. Deze werden in het voor jaar van 1948 geopend en zijn de eerste van geheel Nederland. In Zevenaar worden zij gevormd door een zestal bedrijfshallen, die onmid dellijk in gebruik werden genomen o.a. door een rubberfabriek, een metaalfabriek en een drukkerij. De huurprijs is ruim 7.per M2. Voor die prijs kan men niet bouwen. Men kan later de bedrijfsruimte ko pen. als men wil. Spoedig zullen te Winterswijk en Zutphen de nestfac tories in gebruik worden genomen. De prijzen komen daar op ongeveer 6.— per M2. In Nijmegen, Didam en 's-Heeren- berg bestaan al plannen in enigs zins gevorderd stadium. De nestfac tories in Gelderland zijn tot stand gekomen zonder steun van het rijk en de herstelbank. Het geld heeft men o.a. van spaarbanken verkre gen. In het algemeen is een financie ringsschema als volgt: ln het risicodragend kapitaal (aan delen) neemt het rijk deel voor 17 Vi Vo, de gemeente voor 17J4 en de huurder voor 10 De over blijvende 55 het niet^rislco- deel wordt verkregen van de herstelbank 25 en van In stitutionele beleggers (-f 30 Aan dit schema heeft men zich ln Gelderland niet gehouden, maar zoals boven reeds gezegd, een eigen systeem ontworpen. In de zwaar getroffen provincies waar zo'n groot gebrek is aan bedrijfsruim ten, vormen de nestfactories een uitkomst, vooral voor de niet-kapl- taalkrachtige bedrijven, die steun nodig hebben. De ondervinding leert in Gelderland en ook elders, dat juist uit deze kleine bedrijven de grote voortkomen. Vooral kleine proefbedrijven horen in de nestfac tories thuis. Zou het proefbedrijf niet floreren, dan is men in hoofd zaak de huur kwijt, terwijl anders no? geld in grond en gebouwen ge ïnvesteerd moest worden. Melkverbruik in 1948 Consumptie steeg sinds opheffing distributie In 1947 bedroeg het verbruik van volle- en gestandaardiseerde melk in Nederland met uitzondering van het gebruik op de boerderij ongeveer 1.336.000 ton. Het verbruik door zelfverzorgers wordt geschat op ca. 400000 ton per jaar, terwijl hiernaast in de z.g. volle melkge- bieden ongeveer 20.000 ton per jaar wordt geconsumeerd. Het totale ver bruik in 1947 kan dus worden ge raamd op rond 1.800.000 ton per jaar of ca. 5000 ton per dag. dit is onge veer 0.5 liter per hoofd der bevol king. Ter vergelijking diene, dat het vooroorlogs verbruik wordt ge schat op 0.4 liter per dag. Het verbruik bereikte een diep tepunt in de laatste maanden van 1947 en de eerste maand van 1948, toen de lage melkproductie als gevolg van de grote droogte in de zomeren herfst van 1947 een ver- laging^der melkrantsoenen noodza kelijk maakte. Na Januari 1948 gaf het totale verbruik geleidelijk een stijging te zien. Deze stijging zette zich gedurende het eerste halfjaar van 1948 binnen het kader van de melkdistributie voort. In de laatste periode van 4 weken voor de opheffing van de rantsoene ring van melk (1 Juli 1948) was er een record-verbruik van ca. 120.000 ton (exclusief zelfverzorgers), het geen mogelijk was door een verho ging der rantsoenen voor volwas senen. Aan deze vraag naar melk kon worden voldaan, hetgeen mede heeft geleid tot een opheffing der rantsoenering. Over geheel 1948 bedroeg de con sumptie van volle- en gestandaardi seerde melk ca. 1.957.000 ton of ca. 5.360 ton per dag, dit is ongeveer 0.53 liter per persoon. Na de opheffing van de melkdis tributie bleek het verbruik zich te bewegen op een peil van ca. 126.000 ton (eveneens exclusief zelfverzor gers) per periode van 4 weken, waarbij de consumptie in de zomer maanden iets hoger ligt dan in de wintermaanden. Het totale verbruik (inclusief zelfverzorgers) van volle en gestandaardiseerde melk in het tweede halfjaar van 1948 (dus na opheffing der melkdistributie) was ongeveer 1.050.000 ton. dus ca. 5.770 Carmona herkozen als Portugees president? Zondag jJ. hebben ln de Portugese republiek presidentsverkiezingen plaats gevonden. De stembureaux waren van 9 uur 's morgens tot zonsondergang ge opend. Volgens mededelingen van het Portugese ministerie van binnenlandse zaken zou zestig tot tachtig procent van de kiezers hebben gestemd. Volgens of ficieuze cijfers zou president Carmona met 80 pet. van het totaal aantal uitge brachte stemmen zijn herkozen. De de finitieve uitslagen, zo wordt medege deeld. zullen pas over een week of twee kunnen worden gepubliceerd. ton per dag of ca. 0,57 liter per per soon. Het verbruik van tapte- en kar nemelk bedroeg in 1947 in totaal 118 000 ton en over 1948: 143 000 ton. Ook dit verbruik geeft dus na de opheffing der melkdistributie een stijging te zien. Ondanks de verklaringen van de Deense minister van buitenlandse zaken Gustav Rasmussen, dat de Scandinavische landen het eens waren geworden over vijf grond beginselen van een onafhankelijk Scandinavisch verdedigingspact, zijn er thans weer tekenen, die er op wijzen, dat Noorwegen toch deel zal nemen aan de Noord Atlanti sche Unie. wanneer deze tot stand komt Iets dergelijks althans is, vol gens Associated Press, verklaard door de Noorse minister van bui-, tenlandse zaken. dr. Halvard Lan ge. In Washington zou men name lijk volhard hebben in zijn weige ring wapenleverantie#: te doen aan landen, die niet bij het Atlantisch veiligheidssysteem zijn aangesloten. Lange heeft hierdoor het gevoel gekregen, dat hij sterker is komen te staan tegenover de oppositie in het Noorse parlement en meer kans heeft zijn regering van de noodzaak tot deelname aan het Atlantisch pact te overtuigen. Wat Denemarken zal doen als Noorwegen zich bij het Atlantisch pact aansluit is volgens Ass. Press nog niet duidelijk. Men gist echter, dat het Noorwegens voorbeeld zal volgen. Zweden zal in dat geval waarschijnlijk zijn neutraliteitspo litiek handhaven. De mogelijkheid van een Scandi navische alliantie wordt echter zeer binnenkort voor de laatste maal nog eens onder de ogen gezien. Soest R.K.-middenstanders vieren jubileumfeest Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de R K.-Middenstands vereniging „Petrus en Paulus", werd Zondagmiddag voor de kinde ren der leden in het St Josephge- bouw een feestelijke bijeenkomst gehouden. De heer Schalkwijk sprak een openingswoord, speciaal aan de begeleidende ouders. De kunstenaar Ton Cup hield daarna de kinderen enijjte uren op aangenaamste wijze bezig, in het bijzonder met z'n pop penkast, goocheltoeren en vooral met z'n sprekende pop „Charlie". Ook automobilisten in motorclub? Maandagavond bespraken de le den van de motorclub „Soest", in vergadering bijeen in de zaal van het clubhuis „Zonneheuvel", een verzoek van de Soester Harmonie „P.V.O." om een prijs beschikbaar te stellen voor het door de Harmo nie te houden concours op Hemel vaartsdag en 2e Pinksterdag. Met al gemene stemmen werd besloten een prijs aan te bieden. Vervolgens werd een nieuwe kas- commissie benoemd, bestaande uit de heren: H. v. d Pol, G. Wasse naar en C. van Wijngaarden. Voor de dit seizoen te houden wedstrijden en betrouwbaarheids- ritten. werd een sportcommissie be noemd. die zal bestaan uit de vol gende heren: A. van Kooij. H. But- zelaar, H. v. d Pol. F. v. Klooster, Henk v Kooij. E. Visser. G. Was senaar en H Willemars. terwijl als controleurs zullen fungeren, de he ren P- J. Clements en C. van Wijn gaarden. Na gehouden bestuursverkiezing zijn de functies onderling verdeeld, zodat het bestuur er thans als volgt uitziet: P. Olyslager. voorzitter; A. J. Sta lenhoef. 2e voorzitter; P. Floor, secr.; J. de Graaf. 2e secr.; J. Oos terbeek, penningm.; H. Willemars, 2e penningm. en H. Butzelaar, com missaris. Hierna kwam de feestavond ter sprake, waarbij de voorzitter ten slotte mededeelde, dat het het be stuur gelukt is beslag te leggen op het Revue- en Cabaretgezelschap van de Motorclub „Rotterdam-Zuid" op Zaterdag 26 Februari voor leden en donateurs in de zaal van Eemland zal opvoeren, de revue speciaal op motorgebied, getiteld: „Leg 'm Plat". Bn de rondvraag werd door een der leden voprge- steld om de naam der club te ver anderen in „Motor- en Automobiel club „Soest"," om de vele Soester automobilisten in de gelegenheid te stellen lid der club te worden. Dit punt werd aangehouden tot de vol gende vergadering en zal dan op de agenda geplaatst worden. „A.R.-fractie krijgt weinig steun van C.H .-raadslid" De A.R.-KiesYereniging te Soest, kwam dezer dagen in vergadering bijeen, waarbij de heer J. W. Ooms, lid van de gemeenteraad van Soest, een uiteenzetting gaf over de ge voerde gemeentepolitiek gedurende de laatste drie jaren. Uit zijn betoog bleek, dat de R.K.- en P.v.d.A.- fractie in de raad vaak uit oppor tunistische overwegingen samen werken. Daarbij blijkt geregeld dat de P.v d.A.jiog altijd bezield is van doorbraakgedachten. Zeer jammer vond spreker het dat de A R.-fractie zo weinig steun ondervond van het C.H raadslid, speciaal op het ge bied van de Zondagheiliging. Het feit dat de V.V.D. besloten heeft te pogen met de a s. raadsverkiezin gen samen te gaan met de C.H., moet de A.R. met zorg vervullen. Advertentiën tandarts BERGSTRAAT 11 WEGENS ZIEKTE. IN DE WOLKEN zijn Uw kinderen met onze pasvorm schoenen Kinderschoenen wor den bij ons met de meeste zorg verkocht 1 WILLEMSE m LEUSDERWEG 27/29 b. d. overweg. GEVRAAGD: Een goede gebruikte PIANO of VLEUGEL voor studie Opgaven van het merk houtsoort, en uiterste prys onder No. 5288 bur. van dit blad. AFTERNOON REPAREREN met vakkundige voorlichting geeft groter besparing dan U denkt. Van MAANEN'S LEDERHANDEL heeft alles voor U Soesterweg 214. t GEBRUIK VERS KOKEND WATER. Water, dat lang aan de kook is, mist frisheid. Water, dat nog niet helemaal kookt is te laag van temperatuur. Het water moet 100° C. zijn. SPOEL DE THEEPOT MET KOKEND WATER OM. Schenkt U het kokende water op de thee in de koude pot, dan gaat veel warmte van Uw theewater verloren. De temperatuur zakt naar i: 80°. Dan trekt de thee niet goed af. DOE IN EEN GEWONE THEEPOT (inhoud 4 6 kopjes) 2 3 SCHEPJES THEE. Gebruik steeds VAN NELLE'S GEBROKEN THEE. Deze is voordelig in het gebruik. Trekt beter af dan blad- of grove thee. Het water dringt sneller en beter in het gebroken blad. VIJF MINUTEN LATEN TREKKEN IN EEN PASSENDE THEEMUTS,. Vijf minuten laten trekken is de juiste tijd. Laat U de thee korter trekken, dan hebben smaak en geur geen tijd gehad zich te ontwikkelen. Trekt de thee langer, dan vervliegt de fijne geur en de thee wordt wrang van smaak. Als de pot niet goed in de muts past, gaat veel warmte verloren. Dan trekt de thee met goed af. OER F S C DE THEE H E N K E N VOOR EVEN HET O M. Roert U niet, dan schenkt U de eerste kopjes slap en de rest GEBRUIK SUIKER EN MELK. Het gebruik van suiker en melk in thee is aan te bevelen, want de smaak wordt er voller door. PSYCHIATRISCHE INRICHTING „BLOEMENDAAL" 's-Gravenhage-Loosduinen. GEVRAAGD ter opleiding voor bet Rijksdiploma Ziekenver pleging B. Leeftijd 1830 jaar. Mulo-diploma niet vereist. Het maximum-salaris bedraagt, na het beha len van het diploma 1400.— per jaar. intern. Drie weken vacantie per jaar. Eerste verstrekking van dienstkleding van stichtingswege. Sollicitanten moe ten zijn van positief-christelijke beginselen en kun nen zich schriftelijk melden bij de geneesheer-di- recteur STICHTING „DE OPBOUW" Kinderhuis „DE SNOEKHEUVEL" Stort Zuid 51 heeft plaats voor een voor de kleuterafdeling, leeftijd boven 21 jaar. Soil, aan de Directrice. HINDERWET IN PLASTIC SUèDE Aparte modellen. Zeer fraaie beugel f 19.75 UTRECHTSEWEG 36—38 Gevraagd: 2e hands auto's jok defecte of incomplete. Tel. 3697. Amersfoort. 5228 kwaliteit ïeitcH mei 'zw^vuldi^Weid tyeeft cMex- de Tot 20 woorc/en fO. 50 eikméér /a/O per plaatsing^ Te koop gevraagd Te koop aangeboden Te koop: old-finish thee meubel. keukentafel met la den. zwart jacquet met fant. broek. Arnhemseweg 147. 5276 Avondjurk (maat 42). 2 kapstersschorten (kleine maat) alles zonder punten. 2 paar dames-sportschoenen (maat 40). Primulastraat 7 (2 x bellen) tussen 5—7 uur. 5290 Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat door A. KROON en ZOON. Kleine Koppel 5 alhier, een verzoek is ingediend om vergunning tot het oprichten van een metaalwarenwerkplaats door het plaat sen van diverse machines, aangedreven door elektro motoren met een gezamenlijk vermogen van 15 P.K., in het perceel Grote Koppel 42. kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie A, nr. 3070. De zitting tot het aanhoren van bezwaren zal worden gehouden op Dinsdag 1 Maart 1949, des voormiddags om 10 uur, ten stadhuize. Te huur aangeboden Te huur aangeb.: auto's zonder chauffeur, voor bin nen- en buitenland. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf, v. d Hoek. Paulus Potterstraat 34. Tel. 5734. 5278 Personeel gevraagd Gevraagd flinke kleerma kersknecht, alsmede half was en handwerkster. Mel den: Bernulfusstraat 35. Amersfoort. 5269 Gevraagd compagnon voor grossiersbedrijf in levens middelen. Zeer veel con tracten lopen in zuidvruch ten. Zij die over 'f 3000. contanten beschikken gelie ven te schrijven onder No. 5292 bureau van dit blad. Woningruil Woningruil. Een woning aan de Arnhemseweg, niet geschikt voor inwoning, be vattende: kamer en suite, 3 slaapkamers, grote keuken. Voor behoorlijke middén- standswoning. Br. no. 5277 bur. van dit blad. Lessen Dansstudio Dan Bearda, Utrechtseweg 89.- Amers foort, tel. 4456. Vorming nieuwe clubs (duur 10 les sen) voor beginners en ge vorderden Aparte clubs voor Tango en Samba. Spoe dige inschrijving gewenst. Dagelijks van 1522 uur. 5291 Diversen P. Hoogmoed - Juncker- rijwielen. Gedurende Febr reviseren wij Uw rijwiel nog tegen verlaagde priizen. A.N W.B -rijwielhersteller L. Nicasiusstraat 8( bij Utr. Weg). 5275 Uw taxi ls de Hoektax. Wij staan met ruime 7 per- soons auto's dag en nacht voor U paraat. Vraagt voor buitenritten prijsopgaaf. Stadsritten 1.-. v. d. Hoek, St. Rariboudstraat 10, Tele foon 6004. 5279 Prima kousen-reparatie in 2 uur gereed! „Perfect". Utrechtse Weg 91. 5280 Behangselpapier. De voor- jaars collectie is thans ge reed, komt U ook eens kij ken? Want wij zijn zeer voordelig. Labrie. Leusder- weg 113, tel. 3777. 5268 En als reclame bij iedere f 10.aan behang. 1 pak plakmeel gratis, prij zen vanaf 55 cent enz. Zegt het voort! Labrie. Leusder- weg 113, tel. 3777. 5267 Ruime keus lederen he ren- en damesjassen. jek kers en broeken. Maar ook voor reparaties, verven enz. slaagt U zeker bij Alveri, Kamp 34 Amersfoort. 5177 Vereniging Dierenbe scherming zoekt eigenaar of goede tehuizen v. Bastaard spaniel een jachthond en een grijs poesje bij T. v. d. Tol, Scherbierstraat 17. 5282 Geen wonder, dat Vim zo vlug en veilig werkt I Om ieder Vim-deeltje zit een actief schuim- vliesje, dal de reinigende kracht van Vim ver sterkt en krassen uitsluit. Met Vim blinkt Uw huis van helderheid en... 't spaért Uw huisraad I 3 van de 4 huisvrouwen gebruiken Vim kan niet krassen VRAAG DE GELE BUS MET ZWARTE DRIEHOEK - ALLEEN DAT IS VIM» MUZIEKHANDEL Fa. R. VAN DEN BURG Arnhemsestraat. Sem Dresden. kleine muziekleer. Oosterhof en Bouman. orgelbouwkunde. Willem Pijper. de quintencirkel. Hennie Schouten, techniek v. h. orgelspel. DE PRIJS OMLAAG!!! Herenzolen (Rubber) v.a. f 2 10 Dameszolen (Rubber) v a f 1.85 Kinderzolen (Rubber) v.a. f 1.15 Soesterweg 214. Vooraanstaande ZUID-AFRIKAANSE TEX TIELFABRIEK zoekt ervaren voor DAMESONDERGOED. Voor prima kracht uitstekende positie. Overtocht voor rekening van de fabriek. Brieven met volledige bijzon derheden omtrent leeftijd, burgerlijke staat en referenties onder No. 3754 W.A. aan Adv. Kant. De Bussy, Rokin 60 Amsterdam. Bij de dienst van gemeentewerken van Amersfoort kunnen geplaatst worden voor opl. tot straatmaker Voor hen. die genegen zijn zich hiervoor ook theoretisch te bekwamen, bestaan zeer goede vooruitzichten Soil, gelieven zich te melden bij de chef v. d. afd. straten en wegen. Achter Davidshof 2. v. 8 309 30 u. Salaris volgens bestaande regeling v. z. N.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4