Juffrouw Hussewus en de poppenpruik ITCT3TET- Berlijn, een paradijs voor waarzeggers r Nooit te vroeg om te beginnen? Propt u ook uw handtas vol? Denieuwemode van Christian Dior JimiA dn flnpcA Ieder in deze puinhoopstad heeft ontzaglijke behoefte aan hoop Een winstgevend zaakje Zaterdag 19 Februari 1949 5 GROOT is onze vreugde wij hebben een zoon. Wat heeft zo'n jong mensje nodig, als hij in een Moederschaps Hospi taal ter wereld gekomen, klaar staat om naar huis te gaan? Luiers, natuurlijk! Eerst moest het Moeder schaps Hospitaal een cer tificaat afgeven, waarin verklaard werd dat de jon gen daar levend geboren was. ..U krijgt zijn luiers in het V-ouwen Consul tatie Bureau" vertelden zij mij. In het Consultatie Bu reau zeiden zij mij: „U zult een vestigingsvergunning moeten tonen en ook een machtiging om de luiers te ontvangen". „Wie moet mij machtigen?" vroeg ik verbaasd. „De baby?" „De moeder moet u machtigen" luidde het antwoord. En zo ging ik naar het Huisves tingsbureau en daarna naar het Moederschaps Hospi taal. alsmaar meer papie ren verzamelend Terug op het Consultatie Bureau kreeg ik in ruil voor de drie certificaten, die ik reeds bemachtigd had. een nieuwe. Ik kreeg de vrien delijke raad „Ga daarmee naar de fabriek waar uw vrouw werkt". In de fa briek waar mijn vrouw werkt werd mijn zoon ge- boekt. Gewapend met het bewijs van deze boeking en het certificaat ging ik naar het Districts Bureau voor Productie Vergunningen en verkreeg daar een ver gunning voor luiers. Ik meld in mijn hand het klei ne groene kaartje en vroeg De jongeman was al ver gevorderd in zijn tweede levensmaand voor die zeep-vergunning eindelijk kon worden omgezet in een stukje zeep. Het had in die tussentijd ook niet liggen niets doen. De vergunning verhuisde In Krokodilhet enige blad dat in de Sowjet- unie met staatstoestemming humor mag bedrijven, lazen wij dit relaas van een man, die probeert voor zijn pasgeboren zoon luiers en een stukje zeep te bemachtigen. Het bleek lang geen gemakkelijke opgave. Zijn verhaal herinnert enigszins aan de moeilijkheden, die ook wij hier gekend hebben als Wij probeerden een extra vergunning voor textiel of iets dergelijks los te krijgen. mij af: „Wat zouden al deze vriendelijke lanter fanters moeten doen als iemand eens op het bril- .^ee was gekomen, dat luiers, of minstens ver gunningen voor luiers di rect door het Moederschaps Hospitaal afeegeven moch ten worden?" zijn zevende levens- dag werd mijn zoon. in zijn nieuwe luiers, afge boekt en ging hij de wereld in. „Hier is uw vergunning voor zeep", zeiden zij bij het vertrek en overhandig den mij een stukje papier. eerst naar het Huisves tingsbureau. Vandaar werd het door gestuurd naar het Vrou wen Consultatie Bureau, daarna naar het Kinder Consultatie Bureau, toen terug naar het Huisves tingsbureau. Vervolgens ging het naar „de fabriek waar de moeder werkt", vandaar naar het Districts Bureau voor Productie Vergunningen, daarna naar „de fabriek waar de vader werkt", toen nog eens naar het Bureau voor Productie Vergunningen en tenslotte terug naar het Moeder schaps Hospitaal. Maar 't verhuisde niet vanzelf naar al deze plaatsen. Oh nee. pappie ging mee. Daar zijn ze voor. Op de achterkant van het certificaat staat het volgende vermeld: „Alle bonnen voor zeep moeten direct in het Moe derschaps Hospitaal wor den afgegeven. President van het Districts Bureau voor Productie Vergunnin gen. A. Kuznetzov". On middellijk daaronder kan men lezen: „In eerste in stantie moeten vergunnin gen voor zeep ontvangen worden, tegen vertoon van dit certificaat, op het bu reau waar alle andere pro ductie vergunningen ont vangen worden. (Handte kening onleesbaar)". Ik kreeg de zeep tenslot te toch. MAAR ik houd het cer tificaat en als mijn zoon opgroeit en gaat wer ken. dan zal ik hem dit stukje papier laten zien en zeggen: „Verscheur dit. mijn zoon. en probeer nooit van je leven zulke papier tjes uit te geven of derge lijke verklaringen op te schrijven. Probeer je me demensen menselijk te be handelen". T/"OOR kinderen van om- streeks tien jaar vindt u hier een prettig pyama-mo- delletje. In één stof uitge voerd, vraagt het 3.40 m. stof van 80 breed, met donkere broek, zoals van de jongen 1.65 m. lichte en 1.75 m. don kere stof. We stikken in de jongens broek de beennaden dicht, dan de middennaad, waarbij we tussen de pijltjes een split open laten. Aan de linker kant hiervan vouwen we het aangeknipte gedeelte naar binnen, waar we het vast- stikken, rechts naaien we er een belegje van dezelfde vorm tegen. Bij de meisjes broek vervallen die aange knipte gedeelten en wordt de gehele middennaad dichtge- stikt. Van onderen langs de pijpen stikken we op de ver keerde kant een 4 d 5 cm. brede band aan, die we daar na op de goede kant vouwen en vaststikken. De bovenkant van de broek werken we met band of schuifzoom af, waardoor we elastiek halen. Het jasje is voor jongens en meisjes hetzelfde op de sluiting na, die voor jongens naar rechts, voor meisjes naar links is. Het heeft geen kraag maar aangeknipte revers. Desgewenst kunt u het met een schouderpas maken, dan knipt u het patroon langs de ingetekende lijn door. De zakjes worden opgestikt en het beleg wordt tegen de voorkanten genaaid. De halsopening werken we van binnen met een schuin biesje af. De onderkant van de mouwen behandelen we net eender als die van de pijpen. De mouw wordt naad op naad vallend ingezet. Neemt u een ceintuurtje, dan zet u de knopen iets dichter bij elkaar ELLA BEZEMER PVAMA (U kunt het geloven of niet) Casey Stryganek uit Chicago leerde schaatsenrijden toen hij achttien maanden was. Jimmy Hayes, een vier jaar oude knaap uit Washington, speelt niet alleen liederen van andere componisten op zijn piano, maar ook heeft hij zelf een stukje ge schreven „Cowboy Rope". James Michael Princiotta, zes tien maanden oud, heeft al zestien tanden en is gek op carbonadc, spaghetti en ballen gehakt. Jack Pain, zeven jaar oud, uit Sydney (Australië) heeft een no velle geschreven. Tommy Black, twaalf jaar, uit Des Moines is al aan zijn derde kunstgebit toe. Teddy Edwards, vijf jaar, uit Atlanta rijdt heel uitstekend op een motorfiets. Howard (Sonny) Ryan jr. uit Arlington, elf jaar, is een prima cricketer. Hij bowlde achtereen volgens games van 128, 130 en 155. Pat Dilley, tien jaar, uit Co lumbia is schrijver, tekenaar en uitgever van twee krantjes met beeldromans. Zij hebben een op lage van 500 per maand. (Woman's Life) TT EBT u ook al eens op een ge- 1 1 geven ogenblik uw handtasje leeg gemaakt en hebt u al eens een lijstje gemaakt van wat er al lemaal in zat. Laat het u een troost zijn, dat zelfs Hollywoods grootste filmsterren zich aan het zelfde schuldig maken als u, mis schien maken zij het zelfs nog wel bonter. Op een partijtje, dat onlangs in dc Warner Bros-studio gehouden werd, werd er een wedstrijd van gemaakt de dames hun tasjes te laten uitpakken. De eerste prijs won Betty Lynn, die niet minder dan 57 verschillende voorwerpen erin gepropt had. Er waren zes stuivers bij (alles wat zij aan con tant geld bij haar had), een che que-boek, een vulpen, een me daille wat stompjes potlood, een tube lijm, waarvan zij zelf yhiet wist hoe die erin kwam. verschei dene omgekrulde foto's van vroe gere vriendjes, een gebroken me daillon en een klein schroeven- draaiertje, waarmee zij hoopte het eens te repareren en tot slot een stuk van een reep chocolade. Het tasje van Bette Da vis volgde met 23 voorwerpen, waarbij een f°to van haar echtgenoot en haar klei ne dochtertje en twee halfjes. Fay Bainterm, een der oudste speel sters van karakterollen, was der de- met negentien voorwerpen. Zij beweerde echter, dat zij vast en zeker gewonnen zou hebben als zij haar daagse tas niet had thuis- gelaten. Onder grote vrolijkheid kwam het einde van de wedstrijd toen miss Lynn niet eens alles meer in haar tas kon krijgen en de reep chocolade moest opeten. Zelfs de meest conservatieve man voelt zich niet langer gechoqueerd als hij een vrouw Sigaretten ziet ro ken of als zijn meisje in lange broek verschijnt. Deze uiterlijke tekenen van vrouwenemancipatie zijn thans overal ter wereld ge accepteerd. In Denemarken echter zijn de vrouwen nog een grote stap verder gegaan en velen harer ver kiezen een goede Havanna of een sprietje boven een sigaret. Sommi ge vrouwen zijn zelfs zo aan deze vorm van „toebacksuyghen" ver slaafd geraakt, dat zij de sigaar niet wegleggen, als zij hun huis- vrouwelijke plichten m de keuken vervullen. I-I ET enige, dat de organen van ons lichaam -1 tegen de met allerlei schadelijke kiemen be laden buitenlucht beschermt, is de huid, papier dun aan de oogleden en aan de voetzolen ver scheidene millimeters dik. Dit wonderlijk omhul sel regelt niet alleen de lichaamstemperatuur, maar daaruit ontstaan ook de nagels en de ha ren: het scheidt overtollige stoffen af, brengt het pigment voort, dat ons tegen de zon beschermt en vervangt voort durend beschadigde plaatsen, doordat het nieuwe huidlagen vormt. De voortdurende werking van meer dan twee millioen zweet- kliertjes houdt de lichaamstempe ratuur op ongeveer gelijke hoogte. De zweetkanaaltjes openen of Sluiten zich bij de minste tempe- ratuurswisseling. Het zenuwsys teem, dat deze zweetkliertjes be heerst, regelt ook de bloedtoe- voer, die de huid voedt. Bij warm weer zijn de bloedvaten verwijd, zodat het bloed onmiddellijk on- Wenst U een frisse en gezonde huid, rust dan vol doende uit, houdt u aan een gelijk matig vitaminen- rijk dieethoudt uw lichaam rein en zorg vooral voor een goed hu meur. Vrouwelijke lijnen en harmonische kleuren Christian Dior. de vermaarde ontwerper van de „New Look" heeft honderdzeventig nieuwe mo dellen gepresenteerd op een voor jaarsmodeshow, die met spanning tegemoet werd gezien. De collectie wordt gekenmerkt door volmaakt vrouwelijke, vlotte en zuivere lijnen en harmonische kleuren. De rokken komen tot halverwege de kuit en de avond japonnen tot de enkel. Dior heeft gebroken met de stijve kragen van de klassieke tailleur en deze vervangen door lange, hoekige en brede revers, die één geheel vormen met het jasje. Korte lijfjes en jasjes zijn dikwijls open op de rug en van voren strak gesloten. Zij worden gedra gen over nauwe rokken en japon nen. Vele japonnen hebben knoop jes van de hals tot onder aan de zoom. Nauwe japonnen hebben losge werkte cn met zorg afgewerkte tussenzetsels en zijn van dezelfde lengte als de rokken. Korte japon nen hebben plissé's en smalle rechte kragen met een grote strik or.der de hals. Op de show overheerste de zij de. Maar bij de nieuwe voorjaars mode zal ook veel kant worden gedragen. De korte avondjurken hebben parelgarnering of bloem- borduursel. Avondjasjes zijn ge borduurd met knopen van parels, rijnsteentjes of amethist. In Amerika vervaardigt men thans plastic-drinkbekers met een dubbele wand. Dranken blijven daarin langer koud of warm. Oosterse Wijsheid" heet deze voorjaarsjurk, die geheel bedrukt is met Chinese poppetjes en Chinese lettertekens. Het lijkt ons gewaagd om een dergelijke japon aan te trekken voor men zich ervan heeft verge wist wat er precies op te lezen staat. der de huid stromen kan en daar door afgekoeld wordt. Koud weer doet de bloedvaten en zweet- kliertjes samentrekken, waardoor ontstaat wat we „kippenvel" noe men. De twee millioen zeer kleine openingen maken de huid buig zaam, maar doordat elke opening ook verbonden is met een vet- kliertje is onze huid toch water dicht. Zij rust op een isolerende vetlaag, die "verdwijnt naarmate men ouder wordt. Daardoor zijn oudere mensen zeer gevoelig voor koude. Wordt de huid te vaak gewassen, dan boet zij ook een deel van haar vetgehalte in en wordt zij week. Ofschoon het uiterlijk daardoor wint, bestaat het gevaar dat de huidcellen op zwellen en dat een dr*bge, ge sprongen huid de weg opent voor talrijke kiemen. De zwarte puntjes in het ge zicht ontstaan doordat barstende vetkliertjes de zogenaamde „meeë- ters" vormen. Het vet is dan zo overvloedig aanwezig, dat het zich afscheidt, waarop infecties ontstaan. Deze puistjes kunnen echter vermeden worden, als iemand die er last van heeft zijn gezicht dagelijks vier tot vijfmaal wast, veel vruchten en veel groen ten eet, zich dagelijks drie tot vier uur aan de zon blootstelt en weinig zoetigheid gebruikt. De huid staat ook in nauw ver band met gemoedsaandoeningen. Als u van verlegenheid bloost, voelt u het bloed naar uw hoofd dringen. Een verstoord evenwicht in het zenuwsysteem leidt dik wijls tot hevige huiduitslagen. Iedereen kent wel de neiging tot krabben, die ontstaat als een ge sprek plotseling stokt. R bestaan wel enige algemene regels, die men bij de ver zorging van de huid dient op te volgen. In de eerste plaats zij cr echter op gewezen, dat het onmo gelijk is rimpels te doen verdwij nen. Met de ouderdom verdwijnt ae reeds genoemde vetlaag onder de huid en de elastische huidve zels worden net zo nutteloos als een te ver uitgerekt elastiek. Er bestaat geen wondercrème, geen massage of badzout, dat de rim pels in uw huid weer geheel kan verwijderen. De snelste manier om uw huid oud en rimpelig te doen worden is als u uw huid aan de hete zomerzon bloot stelt. Deze doet de huidvetten uitdrogen, ver snelt het afsterven der cellen en als gevolg daarvan komen er rim pels. Wenst u desondanks met een bruingebrand gezicht van uw va- "ONZE KINDERKRANT" ER was eens een oude dame, juffrouw Hussewus, die haar brood verdiende met poppen ma ken. Ze woonde op een zolderka mer en van oude lapjes en lintjes en kantjes maakte zij de beelde rigste poppen: negertjes cn boe rinnetjes en koninginnen en oude heksen en matroosjes en zeemeer minnetjes met groene staarten: dag en nacht zat juffrouw Husse wus te werken met naald en draad en uit de hele wereld kwamen er rijke mensen, die poppen van haar wilden kopen. Het moeilijke was altijd weer: Hoe moest juffrouw Hussewus de pruiken maken van al die poppen? Ze had haar eigen haar al zó ver afgeknipt, dat ze haast niets meer over had: ze had van oen kapper een beetje afgeknipt haar gekre gen, maar dat was allang%reer op en ze wilde toch zo graag haar poppenkinderen écht haar geven en geen pruiken van wol of katoen Daarom deed juffrouw Hussewus iets héél ergs. 's Avonds ging ze stilletjes de straat op met een gro te schaar en als ze dan een meis je of een vrouw zag met mooi lang haar. ging ze er achter lopen en knipte stiekem een lokje af Dat was eigenlijk heel ondeugend van die oude juffrouw Hussewus en ze had zelf aldoor wroeging maar ze deed het toch. Eens op een dag maakte zij een pop. een prachtige pop, een Mar kiezinnetje. Ze kreeg een zijden hoepelrok en een glanzend keurs lijfje en een hoofdje van was met grote donkere ogen. maar och lieve deugd, zo'n markiezinnctje moet een heel hoge .sneeuwwitte pruik op hebben cn hoe moest jyffrouw Hussewus nu weer aan dat sneeuwwitte haar komen? Ten einde raad ging ze de straat maar weer op. en stond op een hoek te kijken naar alle voorbij gangers. Het duurde lang voordat* zo iemand zag met wit haar, maar na een hele poos kwam er een verschrikkelijke oude man aan die gebogen liep. op een stok ge leund. en die een grote massa spierwit haar had en een reusach tige witte baard. DAAR mag ik wel iets van ne men dacht juffrouw Husse wus en ging vlak achter de oude man lopen, met haar schaar in de hand. Maar iedere keer, dat ze wilde knippen, kwam er iemand voorbij, die nieuwsgierig toekeek on zij durfde niet, zij durfde niet. Door allerlei kleine straatjes cn steegjes liep de oude man totdat hij eindélijk een groot, oud huis binnen ging. Juffrouw Hussewus volgde hem. liep achter hem de trap op en ging achter hem een grote donkere kamer binnen. Zij kroop direct achter een gordijn en gluurde door een kier om te zien wat de oude zou doen Hij stak met bevende hand een kaarsje aan en ging In een leunstoel bij het vuur zitten. Misschien valt hij wel in slaap, dacht juffrouw Hussewus en wachtte tien minuten En werke lijk, zijn hoofd zakte achterover, hij sloot zijn ogen en snurkte zachtjes. Toen sloop juffrouw Hus sewus onhoorbaar naderbij pakte met de ene hand een krullende lok van zijn baard en met de an dere hand de schaar en., de oude man schoot met een ruk uit zijn stoel op en schreeuwde: Jij wil mijn goudvissen stelen! Juffrouw Hussewus begon te huilen van schrik en snikte: Nee, lieve meneer, heus niet, heus niet, ik wou alleen maar een plukje van Uw mooie witte haar. Kwam je heus niet voor dc goudvissen? zei de oude man. Weet je het zeker? Heel zeker, zei juf frouw Hussewus, kijk maar: hier is de schaar, daarmee wou ik een plukje haar van Uw baard knip pen, voor de pruik van mijn mar- kiezinnepop. Wel. wel zei de oude man. dan heb ik me vergist. Die goudvissen zijn alles wat ik op de wereld be zit en ik zou ze nooit willen mis sen. Maar een lok van mijn haar mag U gerust hebben. En hij nam de schaar van juffrouw Hussewus cn knipte een fraaie lange witte haarlok af. Kijk daar, zei hij, dat is voor Uw pop en nu mag U mijn goudvissen zien. I JFFROUW Hussewus bekeek J de goudvissen cn ging overge lukkig met haar witte haarlok naar huis. Zij maakte de pruik voor dc markiezin en het werd zo'n prachtige pop. dat iedereen haar kopen wou. Eindelijk verkocht zij de pop voor een heleboel geld aan een rijke dame en voor dat geld kocht juffrouw Hussewus een naaima chine voor zichzelf endrie nieuwe goudvissen voor de oude man. die ze hem zelf ging bren gen in een marmelade-pot. U bent een goed mens, zei de oude man. toen hij de goudvissen zag. En als U ooit weer eens wit haar nodig hebt, komt U dan ge rust. ik heb toch genoeg. En ze dronken samen een glas appelwijn cn bleven hun leven lang dc beste vrienden. /EDEREEN praat over Tinus dc Repcr, Tinus dc Repcr uit Monnikendam, Tiruus de Repcr is GEK op peper, hij eet het altijd zo voor z'n ontbijt, met lepeltjes vol opzijn boterham. Hatsjoe! Tinus, o, Tinus, het wordt aldoor gekker! Ja maar, zegt Tinus, ik vind het zo lekker. IJ IJ klimt op de daken van 11 huizen en kerken want Tinus de Rcper is metselaarsknecht; maar zonder zijn peperzak kan hij niet werken, hij niest en hij proest en hij snuift en hij hoest en hij neemt weer een handjevol peper en zegt: Hatsjoe! Is het dan wel, op de keper beschouwd, zó schandelijk, als je van peper houdt? MAAR eens op een ochtend zat Tinus de Reper op dc nok van een dak en hij at van zijn brood en nam nog wat peper en toen nog wat peper zo'n onsje of drie en hij gilde: Hatsjie, en hij viel vati de steiger en viel morsdood. Hatsjoe! Och, die zielige Tinus de Reper, dat komt er nou van, als je GEK bent op peper. De roem van de waarzeggers wordt van mond tot mond door gegeven. Een advertentie is maar zelden nodig. De prijzen voor een consult be ginnen gewoonlijk bij 10 m^rk (ongeveer 8 gulden) maar die het zich kunnen veroorloven laten Berlijn is een paradijs voor waarzeggers, die er rijk worden, omdat ze datgene verkopen waar ieder in deze puinenstad zo'n ontzaglijke behoefte aan heeft: Hoop. De honger naar een blik in een betere toekomst heeft alle standen in zijn greep gekregen. de verdrietige huisvrouw zowel als de elegante actrice, de professor in zijn kale jasje en de rijke smokkelaar, de brood magere puinruimer niet minder dan de welgedane politicus. meestal heel wat meer bij het orakel achter De astrologen vor men de voorhoede van hot leger der lieden, die beweren de sluier der toekomst* te kunnen oplichten. Anderen voorspellen in tronce, leggen de kaart of doen geestelijke waarnemingen. Een ziener, die werkt volgens wat hij „het Indi sche yoga-systeem" noemt, tracht in de toekomst te zien, door, met gekruiste benen op een mat geze ten te staren. Zijn meest positieve voorspelling voor 1949 is, dat dit jaar de Ber- lijpers een verhoging van de le- vensmiddelenrantsocnen zal 'oren- gen. Sommige astrologen verklaren, dat het moeilijk is een betrouw bare horoscoop voor Berlijn op te stellen omdat niet precies vast staat, welk uur van welke dag in het jaar 1244 men als het geboor teuur van de stad moet beschou wen, maar een van hen acht het mogelijk, dat dit jaar de gunstige invloed van Venus zich zal doen gelden. De moeilijkheden van het vorige jaar zijn veroorzaakt door Saturnus. Het tweede gezicht. Een dame, die haar neus op trekt voor de astrologie en het houdt bij® het tweede gezicht, is niet de volgende voorspelling ge komen: „In de eerste maanden van 1949 zullen te Berlijn de ge bruikelijke ongeregeldheden van v/einig betekenis plaats vinden, maar in de zomer zal een grote verbetering intreden. Een gebeur tenis van groot belang God zij d3nk geen oorlog zal alsdan cantie terug te keren, bescherm uw huid dan met olie of vet, dat enkele der schadelijke zonnestra len tegenhoudt. Iedere vrouw kent wel de zogenaamde „Cold creams" die uw huid voor stof en uit droging behoeden. Dieet is ech ter de beste manier om uw huid te voeden. Ook is geen enkele crème in staat te grote poriën van de gezichtshuid kleiner te doen worden, want deze poriën vormen de uitgang van de vet kliertjes en zij worden met de ouderdom wijder. Wenst u een frisse en gezonde huid. dan kunt u het beste deze eenvoudige regels opvolgen: rust voldoende uit, houdt u aan een gelijkmatig, vitaminenrijk dieet, houdt uw lichaam rein en zorg er vooral voor, dat u altijd een goede zin hebt. Verder beweert men ook ook nog, dat het drinken van al cohol goed is, maar hiervoor geldt zeker dat men niet te veel van het goede moet nemen. plaats vinden. In de komende winter zal het veel beter gaan De geallieerde luchtbrug zal blijvend bestaan maar met normaal ver keer. De Russische blokkade zal begin 1950 worden opgeheven. Berlijn is geen zinkend schip, zo als sommigen op het ogenblik be weren. De meeste klanten van de pro feten cn profetessen van allerlei soort zijn mensen, die terneer ge drukt zijn door de harde werke lijkheid van het leven en wat op beuring zoeken. Maar er zijn ook mensen onder, die iets willen we ten omtrent het lot van de ver wanten, die zij in de oorlog heb ben verloren. Weer anderen zijn verwikkeld in echtelijke geschil len. Zij die niet aan waarzeggerij geloven, beweren dat het heel ge makkelijk is een winstgé\end ora kelzaakje op te zetten. Volgens hen is daartoe niet meer nodig dan een zelfverzekerd optreden en een radde toyg. Onlangs heeft een Berlijns blad een poging gedaan om de waar zeggers een spaak in het wiel te steken. Het maakte hun pretenties belachelijk en noemde de besten ender hen: niet meer dan ama teurspsychologen. Als tegengif gaf het blad zijn lezers de raad, zich tot de graphologie te wenden, de wetenschap van het beoordelen van karakter uit het handschrift. Iedereen, die een brief ontvangt, waarvan het adres met de hand is geschreven, weet wie de afzen der is. Blijkt hieruit niet duide lijk aldus de nog al simplisti sche bewijsvoering van het blad dat het handschrift de spiegel is van de menselijke persoonlijk heid? De meeste Berlijnse bladen evenwel, laten de waarzeggers on gemoeid. Sommige redacties beto gen, dat deze zogenaamde profe ten op zijn minst iets moeten ge loven van hetgeen zij verkondigen, omdat zij anders deze gehavende stad zouden zijn ontvlucht en ten Westen van de Elbe een toevlucht zouden hebben gezocht.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 5