Keurige Kousen-Reparatie II JUIST GOED UCHT! Man met gebonden arm en geamputeerd been" Gebruik van DDT in stallen verhoogt melkproductie „P-ekfscé" UTRECHTSE WEG 91 DAGBLAD AMERSFOORT i l] 1i j;i li |q Aldus tekende mr. Milius ons land in Zürich gaan' - Aardappelvezels vormen belangrijke grondstof voor veevoeder SPORTZAAK BRANDPUNTEN KUNNEN OOK TELE FONISCH OPGEGEVEN WORDEN. TEL. 6235 ELECTROFACT N.V. TEKENAAR a. Mann, of Vr. Kantoorbediende b. Mann, of Vr. Kantoorbediende INTENSIVERING VAN DE HANDEL Mr. J. Milius, Directeur der Kon. Ned. Jaarbeurs, heeft in zijn voor dracht te Zürich over de Ned.- Zwitserse handelsbetrekkingen de gelegenheid gebruikt om ook een Nederlands licht te werpen op In donesië en te betogen, dat onze verantwoordelijkheid nu eenmaal verbiedt dit land en deze geva rieerde volken over te laten aan onderlinge strijd. „Nederland, aldus spreker, zie ik als de man, die na 5 lange jaren van ziekte en lijden, uitgeput en beroofd van bijna alles, zijn gezond heid gaat terugvinden en zijn werk kracht weer wil aanwenden.'Maar men heeft zijn rechterarm vastge bonden en zijn rechterbeen wordt geamputeerd. Men heeft hem een geleende prothese verschaft, die hij straks zal moeten teruggeven en op eigen kosten door een nieuwe zal moeten vervangen. Deze man, die met zijn beperkte krachten reeds zeer veel gepresteerd heeft, zal evenwel alleen een volwaardige kracht in de gemeenschap kunnen worden, indien men bereid is hem te helpen en hem met welwillend- seid en begrip tegemoet te treden. Ik vertrouw er op dat ook U zich daarvan bewust zult zijn." Spreker schetste vervolgens de enthousiast ter hand genomen we deropbouw en de huidige structuur van het economisch leven in ons land. Spreker ging diep in op de eco nomische relatie tussen Zwitserland en Nederland en hij betoogde met klem, dat, wil het handelsverkeer tussen beide landen worden uitge breid, de import in Zwitserland aanzienlijk moet worden vergroot en het dringend nodig is ook de Nederlandse exporteurs er toe te brengen op de Zwitserse' markt te verkopen. Indien op enigerlei wijze de Ne derlands-Zwitserse handel zou moeten worden verminderd, zou dit het gevaar kunnen inhouden, dat de continue aanvoer van onder delen tijdelijk zou moeten worden onderbroken. Dit dient ten koste van alles te worden vermeden. Met vreugde kan worden gewezen op de overeenkomst, die een dezer dagen tussen Zwitserland en de Beneluxlanden werd getroffen t.a.v. de toltarieven, welke op 1 Maart a.s. van kracht zullen worden. Aangezien de Beneluxlanden in Bruynzeel beboet voor te hoge prijzen •De economische politierechter heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de N V. Bruynzeel's deurenfa- briek te Zaandam, die door de tuchtrechter wegens het berekenen van te hoge prijzen een boete van ruim 88000.— was opgelegd. Het vonnis luidde een aantal boeten tot een totaal bedrag van 26202 wegens het niet nakomen van admi nistratieve verplichtingen en het te veel vragen voor goederen, welke de firma leverde. Oliebrand in SU-zone van Oostenrijk Op de olievelden te Zistersdorf, in de Sowjet zone van Oostenrijk zijn grote branden uitgebroken. Naar Beuter meldt nemen dui zend soldaten van het Rode leger deel aan de blussingswerkzaam- heden. Zij zouden de brand onder controle hebben. Er zijn grote hoe veelheden olie en natuurlijke gas sen verloren gegaan. Zistersdorf ligt 50 kilometer ten Noorden van Wenen. 1948 het belangrijkste afzetgebied voor Zwitserse producten waren, lijdt het geen twijfel dat door de nieuwe tarieven, die voornamelijk een verlaging tot doel hebben, de handel in beide richtingen aanzien lijk zal worden geïntensiveerd. Tot slot wijdde mr, Milius nog een enkel woord aan de functie van j de Jaarbeurs in verband met de noodzakelijke verruiming van de wederzijdse handelsbetrekkingen. Moge ook de Nederlandse Jaar- I beurt ertoe kunnen bijdragen de handelsbetrekkingen tussen beide landen te verstevigen in het belang van beider economische status en bovendien de vriendschappelijke verhouding verdiepen tussen twee landen, die in zo velerlei opzicht in karakter overeenstemmen. Hoewel klein in.oppervlakte en inwonertal hebben beide door de eeuwen heen een belangrijke bijdrage geleverd aan de Europese samenleving en zijn dikwijls groot geweest in hun strijd voor vrijheid en recht, tot behoud van die fundamenten voor het individueel bestaan, welke aan 's mensen leven een zo bijzondere, zelfs overheersende waarde geven. IN EEN DER KAPOT GEBOMBARDEERDE WIJKEN van de haven stad Breinen is men bezig met de bouw van de grootste fabriek voor de verwerking van puin in Duitsland. Men heeft een procédé uitgedacht, dat de kolossale ptiinmassa's van West-Duitsland weer geschikt kan maken voor de woningbouw. De dagelijkse productie van deze fabriek zal ongeveer 500 M3. bedragen. Cichoreifabriek droogt aardappelen In de cichoreifabriek ..De Kapel" bij Zierikzee worden thans aard appelen gedroogd voor rekening van de regering. Deze aardappelen worden voor 4 cent per kg van de landbouwers gekocht. Ze zijn be stemd voor veevoer. Dr. de Jong sprak te Bolsward Dr. J. C M. de Jong te Bolsward heeft voor de Friese Mij. van Landbouw een lezing gehouden over de toepassing van DDT op de boerderij. De insectendodende werking DDT- poeder werd reeds in 1874 ontdekt, al dus dr. De Jong. maar het duurde tot 1938 voordat men er in Zwitserland toe overging met dit middel verder te experimenteren. Proefnemingen heb ben bewzen. dat men door het spul ten van een oliehoudende DDT-op- lossing in de stallen de achterblijven de kristallen behouden een jaar hun in sectendodende werking de koeien af doende van de vliegenplaag kan verlos sen. De melkgift neemt daardoor toe. In een bepaalde stal met 17 koeien nam na behandeling met DDT de melkgift in een week tijds zelfs toe met 159 liter of 14 pet. toe. Spr. berekende, dat de melkgift alleen voor de provincie Friesland tot een be drag van 4.000.000 per jaar kan worden verhoogd, nog afgezien van andere voordelen. Immers door grotere rust en minder bloedverlies wordt ook de vlees- groei bevorderd, hetgeen ook bij proe ven met varkens werd geconstateerd. Er dient voor gewaakt te worden dat de Aantal slachtingen laatste kwartaal 1948 In het vierde kwartaal van 1948 bedroeg het aantal normale slach tingen van: runderen 95.408, gras kalveren 5.096, vette kalveren 12, nuchtere kalveren 69.204. eenhoevi ge dieren 6.102, varkens 238.323. schapen 42.557, geiten 6062. Het aantal huisslachtingen was: varkens 102.350, schapen 1.886, geiten 92. Wereldfruitprorluctie nog niet vooroorlogs De economische commissie van het Britse gemenebest deelt in zijn fruitoverzicht mede, dat de stijgen de tendens in de wereld-fruitpro- ductie door de oorlog tot staan werd gebracht, doch dat de meeste fruitsoorten thans in grotere hoe veelheden worden geproduceerd dan ooit tevoren. De hoeveelheid vers fruit, welke op de internationale markten wordt verhandeld, heeft zich echter nog niet hersteld van de drastische verlaging gedurende de oorlogsjaren. De totale uitvoer van verse appelen, peren, pruimen, perziken, druiven, sinaasappelen, grapefruit, citroenen en bananen bedroeg in de periode 19341938 ge middeld 5*4 millioen ton per jaar. Het totaal voor 1947 was minder dan 4 millioen ton. koeien DDT niet inwendig gebruiken. De door dr. De Jong in opdracht" van de insecten-commissie van de Vereni ging ,,Het Groene Kruis" verrichte be handeling van ruim 2 000 koeien leverde echter voor de dieren nimmer nadeel op Ook werd in de melk van koeien uit met DDT behandelde stallen in het la- - - boratorium van de Koninklijke Neder- zoveel mogelijk vaste donateurs te landse^Melkfabrieken nimmer een spoor winnen, die bereid zijn via een Soest „Volksgezondheid" vraagt uw hulp Onder de vele instellingen en diensten waardoor de Katholieke Arbeidsbeweging naar best vermo gen tracht de geestelijke en stoffe lijke belangen van haar leden te dienen, neemt de Stichting Volks gezondheid een belangrijke plaats in. Deze Stichting heeft tot doel de uitzending van zwakke kinderen te bevorderen en exploiteert daar toe sedert 1928 een eigen Kolonie huis „Mooi Gaasterland" te Rijs in de gemeente Bakhuizen (Fr.). Teneinde de financiële basis van het werk te versterken, werd on langs door de Stichting Volksge zondheid een 10 cent zegelactie aangekondigd, met de bedoeling van DDT ontdekt. Wintertarwe staat er goed voor De stand van de wintertarwe in Zeeland en Westelijk Noord-Bra bant is goed Na de slechte financiële opbreng sten van aardappelen- en uienoogst 1948, aarzelen verscheidene land bouwers nog met het opstellen van hun zaaiplan. Verwacht wordt, dat veel gerst zal worden verbouwd, terwijl vermoedelijk ook het suiker bietenareaal uitbreiding zal onder- CONTACTORGAAN LANDBOUWAMBACHTEN Dezer dagen werd het „Contact orgaan Landbouwambachten" van de Stichting voor de Landbouw en andere organisaties geïnstalleerd. Door partijen zal 'n „inventarisatie worden gehouden van problemen, waarvoor overleg wenselijk is, o.a. het lidmaatschap en de contributie- regeling van de EVO, de wegen verkeersregeling, de belasting op motorrijtuigen, de tarieven der landbouwambachten, de Vestigings eisen in de landbouw, de positie der „Woltersomse Organisaties", en het instellen van centrale diploma's voor de landbouwambachten. Over eengekomen werd voorts, dat het overleg inzake de tarieven uitslui tend zal geschieden met de vrije organisaties en dat voorts zal wor den getracht meer vrijheid voor de vrije organisaties te bereiken. Stoutenbura Raad Komt bijeen Op Donderdag 24 Februari om elf uur zal de raad van Stouten- burg in openbare vergadering bijeen komen. Laan afgesloten In verband met werkzaamheden aan de brug in de Stoutenburger- laan, die Stoutenburg en Hoeve laken met elkaar verbindt, zal deze laan met ingang van heden voor ölle verkeer tot en met 16 Maart zijn afgesloten. geringe wekelijkse bijdrage het werk van de kinderuitzending te steunen. Het comité Volksgezond heid van de K.A.B. te Soest hoopt binnenkort met deze actie te be ginnen en rekent daarbij op de steun van allen die het zwakke kind een warm hart toedragen. Soester boeren komen bijeen De commissie voor de intensive ring van boerenbedrijven te Soest, waarin zijn vertegenwoordigd de A B.T.B., C.B.T.B. en J.B.T.B.. or ganiseert op Donderdag 24 Febr. a.s. te 7.30 uur. in de zaal van De Gouden Ploeg te Soest, een bijeen komst. Ir. K. Bartels zal spreken over „De fruitteeltmogelijkheden" en ir. J. A. M. Penders over: Welke richting moet de land bouw gaan". De heer A. P. Hilhorst zal de wenselijkheid bespreken van de invoering van een markt voor grootvee, varkens en eieren te Amersfoort. Burgerlijke Stand 21 Februari. Geboren: Johanna, d. v. H. Pol hout en H. P. Pureveen; Johanna. Maria, d. v. P. G. T. Tonnis en C. G. van Gessel: Hendrika Maria, d. v. A. v. d. Kamp en J. C. Peters: Gerardus Jacobus, z. v. G. J. v. d. Heuvel en G. A. Huizinga; Wiljiel- mina Agnes Geertruida, d. v. G. C. van Doorn en G. A. Priem; Aga tha Adriana Reiniera, d. v. A. A. v. d. Vlasakker en B. K. Schoon- derbeek; Robin, z. v. J. D. Hei- dinga en G. van Lunteren; Catrina Christina Hendrika, d. v. W. van Plateringen en H. v. Eldert. Overleden: Johanna de Waal, 89 jr.. \yed. v. F. A. von Rupprecht: Gustaaf Henri Johan Swamen, 82 jr., geh. met E. M. Viser; Hemrich Reichman, 77 jr., wed. v. A. C. F. Kreikamp; Aart Bliekendaal, 85 j., wed. v. A. Priem. Prof. dr. H. J. C. Tendeloo, hoog leraar aan de landbouwhogeschool te Wageningen en directeur van het proefstation voor de aardappel- verwerkende industrie, prof. dr. G. M. van der Plank, dr. J. Hirschfeld van het Zoölogisch Instituut te Utrecht en de heer J. W. Bonda, hoofd van een veetechnische voor lichtingsdienst, tevens voorzitter van het Leidse vebobestuur, namen het initiatief om te trachten uit tot dusver verwaarloosde afvalstoffen van Nederlandse industrieën mid delen te winnen, om onze precaire veevoederpositie te versterken. Daarbij is het oog gevallen op de aardanpelvezels (het zogenaamde moes), die overbleven bij de aard- appelmeelindustrie in Groningen. Op de proefboerderij Bellesteijn te Wassenaar werden met dit af valproduct in het afgelopen jaar proeven genomen, die tot zeer be- vredige resultaten hebben geleid. Deze aardappelvezels werden, ver mengd met gras, geënsileerd (inge kuild), waarbij vooral van jong eiwitrijk gras gebruik werd ge maakt. De monsters van deze en silages werden door het centraal instituut voor landbouwkundig on derzoek te Wageningen geanaly seerd en zeer waardevol bevonden. Een belangrijke factor was, dat door de bijvoeding met deze geën- sileerde vezels het grasverbruik terugliep. Door vezel-bijvoeding tij dens de weidegang kan daardoor meer gras voor de winter worden geconserveerd en een Intensiever gebruik worden gemaakt van het grasland. Op een gelijke oppervlak te kunnen door bijvoeding met aardappelvezels meer koeien wor den gehouden. Koeien en jong vee hebben getoond, het vezelvoedsel met graagte op te nemen, met als resultaat een uitstekende melkgift, een diepglanzende kleur van de R.K. Middenstanders vierden feest Zondag was het 30 jaar geleden dat de R.K. Middenstandsveren. „St. Petrus en Paulus" werd opge richt. Tot intentie van de leden werd des morgens in de parochiekerk St. Petrus en Paulus, een H. Mis gece lebreerd door de geestelijke advi seur. pastoor W. Voss. Na deze plechtigheid verenigden zich de leden met hun dames aan een fees telijk ontbijt in het St. Josephge- bouw. Tijdens deze feestmaaltijd ge schiedde de huldiging van een aantal leden, die 25 jaar en langer aan de vereniging verbonden wa ren, n.l. J. Bosboom, C. van Heng- stum, J. Koelink. J. Koelman, P. B. Rademaker. W. Roest, C. van Schalkwijk. H. Valkenet en J. D. L. Zoetelief. De daarna gehouden receptie mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Des avonds werd de feestviering in de grote zaal van het St. Joseph- gebouw, met de opvoering van de Middenstandsrevue „Met volle zei len" voortgezet. Gevonden voorwerpen Bruin kinderwantje; wollen want; bruine hond; beige kinder- want; twee witkwasten; zilveren schakelarmband: zakdoek; levens middelenkaart KA: bruine dames tas. inh. envelop met zilverbons; portemonnaie inh. f 0.25; paar zwarte wollen handschoenen; rode kinderwant; gebreide handschoen; bruin lederen kinderportemonnaie inh. f 2.50; vulpenhouder met gou den pen (merk „Rally); autoped op luchtbanden; sleutel; herenrijwiel; zilveren blouse-speld; zwarte schoudercape; paar witte wanten; brum lederen kinderportemonnaie inh. f 0.45; paar licht bruine wan ten. Inlichtingen. Politiebureau, v. Weedestraat 3, Soest. Graaf Sforza. de Italiaanse mi nister van buitenlandse zaken, die zijn land vertegenwoordigt in de O.E.E C.. zal deze functie neerleggen. Een andere minister zal zijn plaats innem^h. De regering van Bolivia is afgetre den. beesten zoals in de weide en een mooi gebonden mest met een kleur, ongeveer gelijk als tijdens de weide- gang. Hoewel het voorkeur verdient de nieuwe wijze van ensilering in silo's toe te passen, kan dit ook op de grond zonder silo geschieden. 'flenht ra Bestrijding van t.b.c. en andere ziekten Dr.»G. D. Hemmes. Inspecteur der volksgezondheid hield Zater dagavond, in de zaal van „De Schans" een lezing over de be strijding van tuberculose en andere besmettelijke ziekten. Na ingeleid te znn door de voorzitter van Het Groene Kruis, de heer P. A. G. baron v. Heecke- ren van Brandsenbure. begon dr. Hemmes zi.in belangrijke causerie met na te gaan, hoe besmettelijke ziekten worden veroorzaakt en waardoor de ziekte van de een op de ander kan overgaan. Eerst be handelde spreker de malaria en v ees op de bestriidingsmethode. die tegenwoordig algemeen wordt toegepast. Na het ontdekken van de t.b.c.-bacil door Robert Koch heeft men verschillende methoden gevolgd om t.b.c. op te sporen en tc bestrijden. De opsnoring ge schiedt vooral door Röntgenstra len. Ook hier geldt: voorkomen is beter dan genezen. Maar de een is vatbaarder dan de ander en ook is men niet op alle leeftijden even vatbaar. Kleine kinderen zijn zeer vatbaar, evenals oersonen van 16 a 17 iarige leeftijd. Elk orgaan kan door t b.c.-bacillen worden aangetast Voor het gebruik van ongekookte koemelk werd gewaar, schuwd. omdat de runder-t.b.c. ge makkelijk op de mens kan over gaan. Tegenwoordig zijn er veel consultatiebureaux, waar men zich op t.b.c. kan laten onderzoeken. Daarvan moest algemeen gebruik worden gemaakt Soreker wees nog op verschillende oorzaken, waardoor in de oorloesjaren en daarna de t.b.c. zo sterk was toe genomen. Bovendien waren er in dip tijd ook zeer veel diphteriege- vallen. De rede werd met de grootste belangstelling gevolgd en 't was jammer, dat maar zo .weinig per sonen aanwezig waren. Daarom vroeg de voorzitter of deze lezing niet in brochurevorm kon worden uitgegeven, ten einde die in de ge meente aan leden en niet-leden van Het Groene Kruis uit te rei ken. Spreekuur burgemeester De burgemeester van Wouden berg houdt Woënsdag 23 Februari a.s. aan de Holevoet geen spreek uur. Soesterberg K.A.B. vierde feest Zondagavond werd in het ge bouw Huis ter Halve te Soester berg een cabaretprogramma op gevoerd ter viering van het 25- jarig jubileum van de Katholieke Arbeiders Beweging te Soester berg. Het programma werd ver zorgd door het K.A.J.-cabaretgezel schap uit Amersfoort. Nadat de voorzitter de heer v. d. Heuvel het openingswoord had gesproken en een gedicht decla meerde, sprak de heer Konings- brugge. die hoopte dat deze avond de band tussen gezin en vereniging zou verstevigen. De conferencier, de heer Toor- nent, wist op geestige wijze de aanwezigen te boeien. Ook de zin gende cowboys, de heren R. Wes- terlaak, F. Hunsche en G. Wijn tjes, oogstten veel succes. De regie berustte bij de heer G. Gouveneur, terwijl de muzikale leiding werd verzorgd door de heer G. Marguenie. Deze avond heeft voldaan aan de verwachtingen en is mede door het optreden van het K.A.J.-cabaret een groot succes geworden. Hoevelaken Raadsagenda De agenda voor de vergadering van de Hoevelakense raad op Vrijdag 25 Februari vermeldt be halve de vaststelling der begroting, o.m. de volgende punten: voorstel len tot verlening van subsidies aan „Het Groene Kruis" en „Excelsior", voorstel beschikbaarstelling be drag, per leerling voor het Bijz. Onderwijs, voorstel tot verlenging van de ontruimingstermijn voor de onbewoonbaar verklaarde wo ning C 11" en voorstel inzake be stemming van nog niet in exploita tie genomen gemeentelijk bouw terrein. B.O.B. oogstte succes Voor een stampvolle zaal en een enthousiast publiek gaf de Christe lijke Reciteervereniging „D.O.B." uit Nykerk Zaterdagavond in het Verenigingsgebouw een opvoering van Bob Bertina's toneelspel „Stormciland." Alle rollen werden zonder uitzondering goed gespeeld. Decors en toneelaankleding deden aangenaam aan. Na afloop hadden de spelers(sters) een hartelijk ap plaus in ontvangst te nemen. De avond stond onder leiding van de heer Beverwijk die dank bracht aan de heren Haverkamp en Van Bok horst voor hun belangeloze mede werking. Jaarvergadering H.M.K. In het Verenigingsgebouw kwam het Gemengde Koor „Het moet kun- nen"' onder voorzitterschap van de heer H. van Bokhorst in jaarverga dering bijeen. Uit de notulen en het financieel verslag bleek dat de ver eniging 45 leden telt en dat de kas er niet erg rooskleurig voor staat. De bestuursverkiezing had tot resul taat dat de heer A. Lijnsvelt herko zen werd. In plaats van mej. H Fa- ber werd gekozen mej. J. Ham. Twee leden van het koor, die in ondertrouw zijn gegaan, werden door de voorzitter toegesproken. Er werd een geschenk aangeboden. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen. Op Stoutenburgerlaan tijdelijk geen verkeer In verband met de uitvoering van herstelwerkzaamheden aan het brugdek van de brug over de Hoe- velakensche beek is de Stoutenbur gerlaan tot en met 16 Maart a.s. voor het rijverkeer gesloten ver klaard. Voetbalvereniging in oprichting Naar wij vernemen zq'n thans de plannen om te geraken tot de op richting van een Hoevenlakense voetbalvereniging in een vergevor derd stadium gekomen. Het ligt in de bedoeling te gaan spelen op het oude terrein van de v.v. „Veense Boys". A.N.B.B. vergaderde In hotel „Fontein" kwam de afd. Hoevelaken van de Alg. Ned. Bouw- vakarb. Bond onder voorzitterschap van de heer G. Vreekamp in leden vergadering bijeen. Het plotseling aftreden van een bestuurslid was de oorzaak van deze buitengewone vergadering. Dit aftreden werd door de voorzitter toegelicht Het bestuur werd uitgebreid tot vijf le den. Voor de verkiezing werd het woord gevoerd door een afgevaar digde van de afd. Amersfoort. Ge kozen werden de heren Elings, van Wiligenburg en Dupree. Het be stuur is thans als volgt samenge steld: voorzitter G. Vreekamp. Ie penningmeester D. van de Vis; 2e penningmeester Dupree, le secre taris G. Elings, 2de secretaris G< van Wilgenburg. Burgerlijke stand HOEVELAKEN. Geboren: Jan- ni»je Everarda. d. v. J. R. van Hei ningen en B. H. van der Geld: Hen drik Evert, z. v. F. van Essen en B. P. Roersen. Gehuwd: G. Jansen (Wouden berg) en G. van den Brink. Wegens omstandigh. ter overn. aangeboden goed renderende, modern geïnstalleerde met 5 vergunn. (Sportart. en Reisbenodigdhop le stand Den Haag. Gemeubil. woning en gar aanwezig. Woningruil niet noodzak. Ben. kap. f 13000.Boek- onderz. toegest. Spoed gewenst. Br. onder no. 7885 Adv. Bur. Die Haghe. Plein 11, Den Haag. GELD verkrijgbaar tegen 3 zon der'borg. voor alle doelein de, niet beneden 1500. Vraagt inlichtingen „Samen werking", Verstolkstraat 31, Leeuwarden. adverteeren maar doe he *Taag gratis adviet aan den adviseur van het VOOR Maatschappij voor Electrische Bedrijfsauto matisering te AMSTERDAM, vraagt een met ervaring in metaalwarenfabricage Brzeuen onder No. 1805 aan Advertentie Bu reau Adrema, Rokin 91, Amsterdam. Op Handelskantoor te dezer stede wordt voor directe of spoedige indiensttreding gevraagd: voor het bijhouden der Hoofdadministratie, voor het bijhouden der voorraadadministra tie en andere lichte werkzaamheden. Brieven met opgave van leeftijd, genoten opleiding, vorige werkkring, verlangd salaris en datum waarop in dienst getreden kan worden onder No. 5458 bur. van dit blad. De kosten zijn gering bi) de tegenwoordige prijzen: 25 W3tf I 0,60 40 watt f 0,65 60 watt o,70 75 watt f 0,80 too watt f 0,85 150 watt f 1,20 Vraag Uw handelaar om onze Interessante brochure „Het goed verlichte huls" N.V PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND EINDHOVEN 1 1 j ~.7ot 2 woord me. ■(en f 0.50 per p/cta ts in Te koop aangeboden Personeel aangeb. Te koop Philips Radio in salonkast f 125.v. Cam- penstraat 38. 5453 Damesfiets, licht lopend met 4 nieuwe banden. Pie- ter Bothlaan 54. 5452 Te koop: 2 paar z g. a. n. gymschoenen maat 33 en 41 en 1 paar z.g.a.n voetbal schoenen maat 37. Nijver heidsstraat 27. 5450 Aangeboden z.g.a.n. kin derwagen en wieg. Muur huizen 106. 5451 Te koop: zeer goede piano, ook geschikt voor zaal. Br. no. 5465 bur. van dit blad. Te huur aangeboden Pension met huiselijk ver keer aan bescheiden heer. Brieven onder No. 5457 bur. van dit blad. Spoed. Huis te huur f 5.50 per week. N.B Rivierenwijk Vrij van samenwoning Br. no. 5466 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Heer alleen zoekt een huishoudster. Brieven onder No. 5456 bur. van dit blad. Gevraagd: een nette eenv. juffr. als meisje-huishoud ster in kl. gezin. Aanm. 's avonds na 7 uur Mevrouw Wijk. Berken weg 5. Amers- I foort. 5464 Beschaafd betrouwbaar meisje 25 jaar. algemeen ontwikkeld, kunnende ty pen, wil 's avonds of over dag oppassen, naaien, admi- stratief werk, gezelschap of licht huishoudelijk werk verrichten Br. onder No. 5454 bureau van dit blad Woningruil Mod. huis. bev. kamer- en suite, etc.. boven 4 kamers en zolder f 26.— per maand, te ruil aangeboden voor nieuw huis. Huurprijs tot f 50.per maand. Brieven onder No. 5455 bureau van dit blad Diversen P. Hoogmoed - Juncker- rUwielen. Gedurende Febr. reviseren wij Uw rijwiel nog tegen verlaagde prijzen. A.N.W.B.-rijwielhersteller. L Nicasiusstraat 8 (bij Utr. Weg.). 5461 Nylonkousen. Regelmatig beperkt leverbaar. Normale prijs en punten. Alle maten en kleuren. Geeft Uw adres op onder toezending post- *egel 10 cent. Br. No. 5449 bureau van dit blad. Matting vooroorlogse kwa liteit. 3.75 p m. Matten (karpetmodel) verschillende maten, ook vooroorL Geen bezoek aan huis. Br.: Bor- gerlaan 3, A'foort. 5463

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4