Gebr.v.d.Ploeg koijse\wfi:k NIEUWE RIJWIELEN Palthe De Gemeenschappelijke Slagersorganisaties Bouwvolume Stoutenburg dit jaar te laag UW BRANDPUNT EIGEN KRANT Boekenweekl 945 YltOOMtDREISHAW r 1475 Vroom dreesmann CITY HOTEL Zondagavond GROTE Afscheidsavond 26 Februari—5 Maar! J. H. ITTMANN IN AMERSFOORT maken, in opdracht van de Algemene Nederlandse Slagershond en de Nederlandse Katholieke Slagershond bekend, dat zij, na kennis genomen te hebben van de „Suikeroorlog" te Rotter dam en de „Broodoorlog" te Haarlem hebben besloten de begonnen „Vlees oorlog" niet voort te zetten. PJt NOG EENS PUDDING! 2.32 2.9° 4.» 5.90 J 4 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Vrijdag 25 Februari 1949 Bouwterrein gezocht in Achterveld In de jongste raadsvergadering der gemeente Stoutenburg deelde burgemeester M. J. E. Kwint me de, dat er een ontwerp-besluit van Gedeputeerde Staten was binnen gekomen, waarin de jaarwedden voor de wethouders der gemeen te Stoutenburg op f 350.worden gebracht, wat in de huidige om standigheden nog laag te noemen is. Des ondanks verklaarde men met deze regeling accoord te gaan. Op een klacht van de heer Kleinveld omtrent overlast van water in de „Kieftkamp" verklaar de de voorzitter deze klacht ter kennis te zullen brengen van de voorzitter van het betreffende wa terschap. De toegestane bouw van slechts drie woningen voor de gemeente Stoutenburg in het jaar '49, noem de de voorzitter absoluut ontoe reikend. te meer omdat °°k nog enkele .woningen ten behoeve van do eigenaren door de tegenwoor dige huurders zullen moeten wor den ontruimd en verder moet de gemeente bovendien nog dringend in een aantal noodgevallen voor zien, zodat deze materie in geen geval optimistisch kan worden bezien. Sprekende over de wegen te Stoutenburg gaf de voorzitter de heer Kleinveld toe, dat de Hes senweg te smal is. Bij herstrating zal dan ook getracht worden om de bestrating iets te verbreden. De heer Zandbrink achtte het te diep uitsteken van de bermsleuven niet raadzaam, omdat de voertuigen bij het uitwijken in deze gaten blij ven steken. Was in een vorige vergadering \an de raad de volle medewer king verleend aan het R.K. school bestuur te Achterveld om de school uit te breiden met één lo kaal. thans is B. en W. gebleken da» deze oorspronkelijke plannen aanzienlijk zijn uitgebreid, door hierin mede te betrekken een ver betering van de speelplaats en de aanleg van een watervoorziening voor de gehele school. Het ge meentebestuur besluit, dat het schoolbestuur alsnog voor deze werkzaamheden een aanvrage in moet dienen. Met de Bank voor Nederlandse Gemeenten zal op voorstel van B. en W. een annuïteitslening worden aangegaan van f 39390.met een looptijd van 50 jaren, ten behoeve van de woningbouw 1948. Vastgesteld wordt om een bedrag van f 4532.toe te kennen aan de R.K. school te Achterveld, als voorschot op de vergoeding voor 1949. Een wijziging der begroting 1948 en 1949, die nodig geacht wordt in verband met het vervallen van de aanspraak dezer gemeente op een garantie-uitkering uit het ge meentefonds, als gevolg waarvan jaarlijks een bedrag van f 1114,42 minder uit dit fonds zal worden ontvangen, wordt op voorstel van B. en W. goedgekeurd. Voor afrekening over de jaren 1944 tot en met 1946 van de uit kering per inwoner en de formu- ie-uitkering uit gemeld fonds, is een netto-bedrag, groot f 10312,55 van het Riik ontvangen. In af wachting van een nadere beslis sing omtrent de bestemming dezer gelden, is een bedrag van f 13496.- aan de post onvoorziene uitgaven toegevoegd. Vervolgens deelde de voorzitter nog mede dat B. en W. graag had den, dat er, met het oog op de woningbouw 1949, werd uitgezien dat daartoe geeigend bouwterrein, liefst in Achterveld, kon worden gevonden. Spreker hoopte dan ook dat in een volgende vergadering nadere voorstellen zullen komen. Aan de rondvraag gekomen werd er door de heer Van Wou denberg op gewezen, dat vele in gezetenen de thans geheven keur lonen voor huisslachtingen veel te hoog vinden, zodat spreker vroeg of hierin geen verbetering is aan te brengen. Het antwoord van de voorzitter was weinig bemoedi gend, omdat deze in het midden bracht dat de tarieven indertijd zijn vastgesteld in accoord met de gemeente Amersfoort, zodat daar moeilijk een verandering in aan te brengen is. Als laatste punt wordt z.h.s* aangenomen om een wijziging aan te brengen in de bouwverordening, waarvoor een tussentijds voorstel is ingekomen. Deze wijziging houdt dan in dat de minimum hoogte van woonruimten van 2.70 meter wordt teruggebracht tot 2.60 meter, Soest Spa arren verdwenen Ten nadele van de gemeente werd uit het bos achter de bui tenplaats Colenso aan de Vrede hofstraat een zestal fijn-sparren gestolen. In verband met deze diefstal werd door de politie een onderzoek ingesteld en kon tegen een zekere W. S. procesverbaal worden opgemaakt. Contact-avond B.N.I. Donderdagavond werd in de zaal van Eemland. door de afdeling Soest van de Band Nederland-In- donesië, een contactavond gehou den. Bij zijn openingswoord ver zocht de voorzitter, de heer Joh. Kraaijenhagen, de talrijke aanwe zigen een minuut stilte in acht te nemen ter nagedachtenis van het in de tropen gesneuvelde Band-lid, Henny Wijnands. Gewaardeerde medewerking ver leende de Personeels Vereniging van het bakkersbedrijf Noteboom uit Utrecht. De heer Verra begeleidde op de piano. Na de pauze ontvingen de on langs met De Grote Beer terugge keerde militairen, M. v. d. Broek, C. J. H. Kramer en M. Klompen houwer uit handen van de voorzit ter, het „Band-album met inscrip- tie". Om het kampioenschap biljarten Voor de Maandag aan te vangen wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap biljarten van de Ned. Biljart Bond in het District Eemland kwamen meer dan 130 inschrijvingen binnen. Voor het drie-banden kampioenschap meld den zich slechts 16 deelnemers. Natuurwacht ..Eemland" vergaderde De Natuurbeschermingswacht ..Eemland" kwam Woensdagavond m „De Gouden Ploeg" te Soest in algemene vergadering bijeen on der leiding van de heer J. G. H. GÖtz van der Vet. Wat te Soest jaarlijks aan natuurbescherming wordt gedaan door de natuurwach- ters gaf de leider, de heer W. de Langen, ons in zijn jaarverslag te horen. Ontstellend veel waarschu wingen zijn dit jaar gegeven; vooral de jeugd heeft veel ver- In September de 50ste Jaarbeurs in Praag In Praag, reeds in de vroege mid deleeuwen een knooppunt tussen Oost en West, Noord en Zuid, wordt in September van dit jaar de vijftigste jaarbeurs gehouden. In September 1920, na de vor ming van de Tsjecho-Slowaakse Republiek had men er de eerste jaarbeurs. Thans beschikt men over ruimten, welke aan ongeveer 3.000 exposanten de gelegenheid geven hun artikelen te tonen. Aan de 50ste jaarbeurs zal naar schatting door een 10 a 20 Neder landse exposanten worden deelge nomen. Op de 49ste beurs, welke vol gende maand plaats heeft is een speciaal paviljoen gewijd aan de nieuwste vindingen uit alle landen. Er is een jury benoemd voor het beoordelen der inzendingen. nield. Wie helpt mee dit euvel te bestrijden? Aanmeldingsadressen zijn bij de leider Beckeringhstraat 21 en bij de secretaris Heide weg 70. De jaarverslagen werden goed gekeurd en de aftredende voorzit ter werd herkozen. 1 i*-"? W Vistra-Imprimê s -r Damesjaponnen, in {jij, eert grote ver schei' W denheid van model len en kleuren i'N. Maten 38-44 AMERSFOORT IN UW Snouckaertlaan no. f U kunt OP UW HOED gaan.eitten Weest goed voor Uw voeten een kleine storing en de vitale politieagent, postbode of kgllner zijn werkloos. Goed geschoeid zijn maakt U vitaal en voorkomt storingen. Let ook op de kinder voetjes Langestraat 78 GROTE KEUZE in 12 verschillende uitvoerin gen. zoals SPORTRIJWIELEN met versnelling, trommelrem- men enz. Reeds vanaf98.75 ALLE RIJWIELEN MET VOLLE GARANTIE. Ook het goedkoopste adres voor onderdelen en reparatie. Arnhemseweg 44 Tel. 5276 Soesterweg 96. Telefoon 6679 Arnhemsestraat 31 Zaterdag- en Zondagavond muziek. Zondag middag matinee 36 uur. waarbij volop gelegenheid is voor verzoeknummers, o.a.: Klokje van Arnemuiden" ..Miin Pappie is enkel een foto" „Rode Rozen" „Rozen uit het Zuiden" „Het Nonnenkoor van Casa Nova" enz. enz. van onze Varia Band na 4 maanden optreden We hopen dan a s. Zondagavond wederom op grote belangstelling te mogen rekenen. Gelegenheid voor clubjes. Tafels gratis te bespreken CAAT CITY BINNEN Koopt gedurende de Boekenweek een boek bij Boekhandel Utrechtsestraat 46 Telefoon 6608 sterke male Uw jtguu». Een goed gevormde busteliin'jl doel ntel alleen Uw lo*1el op z'n vootC deligjt uillomjn^doch verhoog» levens Uw charme. Muriel May Buste Tonic ^0 geef» bfj geregeld gebruik korte -tijd zeer goede rewllaletv Ze-d onderstaande bon in ol schrijl deze over. voeg 25 cL aan postze gels bi| en U ontvanol vrijblijvende Inlichtingen In gesloten couvert 5)53 i de Carpenfierstr 165. den Kaag Naam Adres Woonplaats Voor Uw antwoord bijgaand 25 ct aan postzegels. Na 5163 Vermeld Uw adres ooi op de envelop maar daar wordt ze beslist niet mooier 'van. U kunt haar ook naar 'sturen dan krijgt U de hoed "met een week weer splinter nieuw terug. Voor het vernieu wen van Uw hoed en kleding in het algemeen: sinds 1873 de aangewezen weg: naar Van heden af zullen zij de cliënten weer zo coulant mogelijk bedienen en het vlees leveren tegen zodanige prijzen, dat zij van een redelijke winst kunnen spreken Deze prijzen zullen echter in geen geval hoger zijn dan die welke door de prijsbeheersing zijn toegestaan. SoHde Dameskousen 1.9« Links geweven zeer fijne Dameskousen MATZIJDEN Dameskousen Prima versterkt Elegant zijden Dameskousen Prima versterking Links gew. g Geplaneerde Dameskousen fil d'écosse met zijde zeer sterk Natuur zijden Dameskousen met Bemberg versterkt AMERSFOORT BRANDPUNTEN Te koop gevraagd I. g. st. z. wandelwagentje Brieven onder No. 5523 bureau van dit blad. Te koop aangeboden Een salon pathéfoon met 35 platen, liefst na 6 uur Sluisstraat 17. 5521 Te koop als nieuw kin derwagen. kinderstoel en herenrijwiel. Br. agent Marier. Garderenseweg. Putten. 5519 Personeel aevraaad Gevraagd een aankomend electricien. Aanmelden Za terdag 78 uur Bisschopse- ^veg 29^5524 Nette jongeman. Protest, godsdienst zoekt huishoud ster. leeftijd 30 tot 55 jaar. Br agent Marier. Garde renseweg Putten. 5518 Diversen Gesteriliseerd afval voor Uw hond 60 ct. per kilo. Gasthuislaan 71. 5539 CAFé DANCING D' ORANJEBOOM GROOT BALMASQUé o.l.v. Jan v. Loo en zijn band op 26 Februari '49. 84 uur. ENTREE 1.—. Wegens politieverorde ning de namen op te geven vóór 5 uur of telefonisch 5510 V. Emek-etiketten (voor tex tielzaken) thans uit voor raad leverbaar. Lorië's Kantoorboekh., Utrechtse- weg. 5532 In portemonnaies en por tefeuilles slaagt U beter bij de vakman. Van Maanen's Lederwaren, Soesterweg 214. 5528 Machinistentassen, zwaar tuigleer v a. f 26.50 en onverwoestbaar Van Maa- nen's Lederwaren Soester weg 214. 5529 P. Hoogmoed. Juncker- R ij wielen. Ook voor stof zuigers en wringers 2.50 per week. L. Nicasiusstraat 8 (bij Utr weg). 5530 Auto's zonder chauffeur. Wij hebben prima auto's. Bel op 6004. Paulus Potter straat 34. 5526 Onze gratis prijscourant en zaaikalender maken het mogelijk voor iedere tuin de meest productieve bouw te bepalen Avicultura's Speciaalzaken in huisdier en tuinbenodigdheden Lan gestraat 91. tel. 4519. Soes-' ter weg 23. 5531

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4