OPENING BRANDPUNTEN Vi Geen verrassingen in de competitie-rit van „De Pedaalridders" Derde lustrum van motorclub „Soest" Ronde van Utrecht op 9 Juli Dr. P. C. Kuiper WILLEMSE m Radiotechnisch Krommestraat 9 Wij leveren U kolen in papieren zakken Kuiperij en Vatenhandel A. VAN DOORNIK Bureau A. Telef. 5772 DRESSELAERTS Amersfoort. ASSISTENT firrrifö KUNNEN OOK TELEFONISCH OPGEGEVEN WORDEN TEL 6235 liWil "Tl ij 0 ill 4 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Maandag 28 Februari 1949 Moeilijke ritten in slecht weer De laatste competitie-rit van „De Pe daalridders" heeft geen verrassingen ge bracht. De ongunstige weersomstandig heden maakten het de renners moeilijk en de afstanden. 30 km voor A- en B- klassers en 15 km voor de C-klasse. wa ren voldoende om het uiterste van hen té vergen. In de A-klasse probeerde De Gans zijn rivaal Van der Laan in de tweede ronde kwijt te raken. laatstgenoemde bleef echter volhouden én zonder dat verder veel strijd tussen hen werd gegeven kwam de finish zonder da't een sprint je voor spanning had gezorgd. Vrijwel gelijktijdig gingen de renners over de streep. Inmiddels hadden Veenvliet, Pol en Bouwman moeten lossen. De volgorde van aankomst ln deze klasse was 1. De Gans. 2. Van der Laan. 3 Veen- vliet, 4. Pol. 5. Bouwman. In de B-klasse was de strijd veel le vendiger Drie koplopers. Van Walsum. Schotting en Van der Riet. maakten het elkaar steeds lastig. Van der Riet kon het hoge tempo niet meer bijhouden en met een felle eindsprint tussen Van Walsum en Schotting, legde laatstge noemde weer beslag op de eerste plaats 1. Van Walsum. 2. Schotting. 3. Van der Riet. 4. Hartsuiker. 5. Van de Bosch. Bij de ,.C" renners moesl Jonkman ditmaal de eer aan J v .d. Glas gunnen De beginnelingen hadden liet duchtig te kwaad met de storm, welke zij od een groot gedeelte van het parcours pal voor hadden. De uitslag in deze klasse was 1. J. v. d Glas. 2. Jonkman, 3 H, v. d. Glas. 4 Wiggerman, 5. Schoonderbcek. 6. Van de Berg. 7. Van Eldcrt. Door de uitslagen van deze competi- tierit werden J. de Gans. Schotting en Jonkman winnaars van de eerste voor jaarscompetitie. resp in de A-. B- en C- klasse. MacLean. die door een ernstige val. enkele weken geleden tijdens een trainingsrlt. ernstig werd geblesseerd en in het ziekenhuis vertoeft, ontbrak daardoor in deze competitie bij vele rit ten. De eindstanden van deze competi tie zijn: A-klasse: 1 De Gans 76 pnt.. 2 Van der Laan 72 pnt.. 3 Bouwman 56 pnt.. 4 Veenvliet 46 pnt.. 5. Pol 33 pnt.. 6 Mac Lean 7 pnt. B-klasse- 1. Schotting 77 pnt., 2. Van Walsum 69 pnt., 3 Van der Riet 44 pnt 4 Hartsuiker 37 pnt., 5 Van der Bosch 18 pnt 6. Ouwerkerk 12 pnt C-klasse: 1. Jonkman 71 pnt 2. J. v. d. Glas 64 pnt 3. H. v. d. Berg 51 pnt.. 4. J. v. Eldert 40 pnt.. 5 Schoonder- beek 34 pnt 6 Dunk 33 pnt. Soest W isselbekers voor de beste rijder Wanneer er feest is bij de mo torclub „Soest" dan is er stem ming en dat bleek Zaterdagavond dan ook het geval te zijn in Ecm- jand voor de viering van het der de lustrum. De zaal was tot de nok toe bezet en sommige bezoe kers moesten zich met een staan plaats tevreden stellen. Alvorens tot het eigenlijke programma over te gaan, hetwelk verzorgd werd door het Revue- en Cabaretgezel schap van de motorclub Rotter dam-Zuid. werden de heren Henk van Kooij. Jan Timmer en Gijs Wassenaar op het podium ontbo den, waar deze renners door hun bijzondere prestaties, door voor zitter Piet Olyslager werden ge huldigd, Henk van Kooij, de ter rein kampioen van 1948 ontving uit handen van de kampioen van 1947 Jan Timmer de wisselbeker en tevens ontving deze perfecte rijder uit handen van Gijs Wasse naar de wisselbeker voor de puzz- leritten. Het cabaret-gezelschap stond intussen al te popelen van onge duld Hetgeen nu volgde wag bijna ongelobflijk dat dit door amateurs en gewone motorrijders met hun vrouwen of verloofden werd uit gevoerd. Aan het slot van de avond kwam de beurt aan de Ralley de Monte Carlo rijders, de heren Rijkaart, Olyslager en Mulder. De 2e voorzitter van de motor club, de heer A. J. Stalenhoef, me moreerde hoe geheel Soest en niet in het minst de leden van motor club met de „Rallye" hebben mee geleefd en nu de heren daarbij zó'n schitterend succes hebben ge boekt, heeft de motorclub ge meend, de stoere rijders te huldi gen en bood hun een verzilverde beker met inscriptie aan. Over 't Net 1 15 13 27 Velox 1 15 11 1 3 23 IIPTTS 1 15 10 1 4 21 Barna 4 14 8 2 4 18 Zeist I 14 8 1 5 17 Tuindorp 1 14 7 0 7 1 -1 LfTTC 2 15 6 2 7 14 Rivcndi 1 15 5 1 9 11 UPTTS 2 15 2 1 12 5 Barna 5 18 0 0 18 0 Kans op kampioenschap voor Minerva verkeken Het Utrechtse Minerva was Zondag middag de gast van B D C. in Soest. Wanneer Minerva won. was het kam pioenschap een feit, doch B D C. heeft hun de illusie ontnomen, zij het dan ook maar met juist één doelpunt. Over de wedstrijd het volgende: Minerva won de toss en dé aanvoerder koos eerst met de Noorderstorm. die van doel tot doel stond, mee te spelen Dit bleek een onfortuinlijke keuze te zijn, want Juist B DC had, door de bal steeds laag te spelen, het beste van het spel De Minerva-halflinie speelde de bal steeds te hard op het B D.C -doel aan. zodat bijna alle ballen out liepen Een paar vrije trappen voor Minerva op het B D.C.-doel leverden niets op en zo ver liep de eerste helft, met B.D.C. in de meerderheid. B.D.C speelde daarna met de storm mee en toen kreeg juist Mtnerva veld- meerderheid. Minerva speelde verwoed en hun aanvallen werden fanatieker, zo dat de goed leidende scheidsrechter nog al eens waarschuwend moest optreden. Het geluk kwam aan de zijde van de thuisclub ongeveer 10 minuten voor het einde Bij een B.DC-aanval kreeg de vrijstaande rechtsbuitep G. v d. Berg de bal schitterend toegespeeld Hij zwenkte er handig mee naar binnen en in volle ren loste hij een kogel die doel trof. 10. Teleurstelling bij Mmerva. dat hierna alles op de aanval zette Onder hoogspanning verliepen de laatste minu ten. doch Minerva kreeg geen schijn van kans. Ledental Rode Kruis loopt nog steeds terug De afdeling Soest—Soesterberg van het Ned. Rode Kruis hield Vrijdag avond in ..De Gouden Ploeg" haar laarvergadering onder leiding van bur gemeester Mr. S. P. Baron Bentinck. Ook in het afgelopen jaar. aldus de heer De Graaf in het jaarverslag is aan de teruggang van het ledental geen einde gekomen. Vooral bij de aanbie ding van de kwitanties kwamen de be dankjes los en weigerde men vaak zon der opgaaf van redenen de contributie te betalen. De afdeling telde per 31 December 1948 1330 leden, waarvan 450 te Soesterberg. Mede dank zij de ijver van de enthou- sistc collectrices en collectanten bracht de jaarlijkse collecte het dubbele op van 1947. Met inbegrip van de contri buties kon het mooie bedrag van f 5000 aan het hoofdbestuur worden afgedra gen. De colonne is nu geheel geuni- formd en met tassen uitgerust. De co- lonnedienst verleende zijn medewer king bij verschillende feestelijkheden De colonne bestaat thans uit 16 hel pers en 12 helpsters, verder in oplei ding 14 adspirant helpsters. Geslaagd feest van de Friese vereniging Vrijdagavond gaf de Friese vereniging Freonskip en Ienfald" in de zaal van Eemland een goed geslaagde feestavond In zijn openingswoord memoreerde voorzitter J de Jong, dat dit de eerste feestavond van de Friese vereniging was. waarbij de oud-voorzitter en bestuurs lid. wijlen de heer Th Zwart, gemist werd. Spr. herdacht nog de grote ver diensten van Zwart aan de vereniging gegeven, welke wij node zullen missen. Tafeltennis „Noack I" won en werd kampioen ,,Over 't Net"-teams doen het goed Over 't Net 1 behaalde een reglemen tair? 10—0 overwinning op U 1 TC 2 en moet uit de drie laatste wedstrijden tegen Barna 4, Zeist 1 en Velox 1 nog drie punten vergaren om zich kampioen t» kunnen noemen, zoals uit onderstaan de stand blijkt: In klasse 2 A twee Amersfoortse over winningen: het in degradatiegevaar ver kerende van der Meiden 1 versloeg Barna 6 met 91 door drie overwin ningen van Huiberts en R. Lambrechts en twee van Hovestad, terwijl de leider Over 't Net 2 BTTC 1 met 64 ver sloeg- hier won van Leersum drie maal. Schild twee maal en Jellinek één maal. Deze week worden beide beslissende wedstrijden gespeeld: Over 't Net 2— Zeist 2 om het kampioenschap, waarbij de Amersfoorters aan een qcliik spel voldoende hebben, en Jaffa IVan der Meiden 1. waarbij de verliezer degra datiewedstrijden moet spelen. De stand Over 't Net 2 13 12 0 24 Zeist 2 13 11 1 1 23 Velox 2 13 5 4 4 14 BTTC 1 13 5 2 6 12 Barna 6 13 5 2 6 12 ïaffa 1 13 4 1 8 9 >•- d. Meiden 1 13 4 8 9 Tuindorp 2 13 0 1 12 1 Over "t Net 3 dolf tegen Zeist 3 met 8—2 het onderspit; Raabc en Mul der behaalde ieder één overwinning. In klasse 3 B sleepte Over 't Net 4 tegen Jaffa 2 een 64 overwinnina uit het vuur: Smit won drie maal. Sneep en Goedhart ieder één maal en pas de dub bel bracht na grote SDanning de door slag ten qunste van de Amersfoorters. Dezen hebben nu aan gelijk spel tegen PVW voldoende om kampioen te zijn. Een fraaie prestatie van Over 't Net 4. dat zich door tien overwinningen achter elkaar van de onderste naar de boven ste plaats werkte. De stand is hier: Over 't Net 4 13 10 2 21 PVH 1 12 7 3 2 17 Jaffa 2 11 5 3 3 13 PVW 2 9 4 3 2 11 PATS 2 12 4 3 5 11 Alcvon 1 11 2 4 5 8 SOS 1 11 3 2 6 8 MBV 1 11 0 1 10 1 In klasse 3 E maakte een zwaar be vochten 6—4 overwinninq op Jaffa 4 Noack 1 tot kampioenl Een uitsteken de prestatie van deze vereniging, die haar debuut in de NTTB met het kam pioenschap wist te bekronen. De pro motiewedstrijden zullen Noack echter zwaar op de proef stellen. De over winning op Jaffa 4 werd een feit door twee overwinningen van ten Raa en van Eist. éen van Van Gestel en de ge wonnen dubbel. In dezelfde klasse stel de Over 't Net 5 zich door een 7—3 overwinning od PATS 4 definitief vei lig voor degradatie; hier won mevr. Kik drie partijen. Kreger en Berendse één. De stand in deze klasse is. Noack 1 13 12 1 0 25 Jaffa 4 13 9 1 3 10 Wilskracht 1 13 9 1 3 19 Over 't Net 5 13 3 4 6 10 MHS 2 13 2 6 5 10 SSVII 4 13 2 4 7 8 PATS 4 13 3 1 9 7 Barna 8 13 2 2 9 6 In klasse 3 F verloor van der Mei den 2 met 8-2 van BTTC 2.. dat reeds kampioen was; mej. Driebergen en In klaar wonnen ieder éénmaal. Dit was de laatste competitiewedstrijd van de Amersfoorters. die in totaal uit 14 wed strijden 17 punten behaalden en daar door op de vierde plaats eindigen. Vijftigduizend bezoekers bij rugby-wedstrijd De rugby union wedstrijd Schotland— Ierland leverde een 13—3 zege voor Ierland op. De stand met rust was 5—0 voor de Ieren. Vijftigduizend toeschou wers woonden de strijd bij. De ontmoeting tussen Engeland en Frankrijk eindigde in een 8—3 zege voor de Engelsen. Na de ovenvinnlng van. Engeland en Ierland Is de stand in het vijflanden tournool als volgt: 1. Ierland. 4 punten uit 3 wedstrijden; 2. Schotland. 4 uit 3; 3. Wales 2 uit 2; 4. Frankrijk 2 uit 3; 5. Engeland 2 uit 3. Onderlinge wedstrijden vereniging voor E.H.B.O. De afdeling Soest van de Ned. Ver eniging voor E H B O had Vrijdagavond in de zaal van De Gouden Ploeg, onder linge wedstrijden belegd, waaraan deel namen. Hilversum i2 groepen); N.S.F. (2 groepen). Soesterberg (2 groepen) en Soest met 2 groepen. Ie prijs Soest II met 188 pnt. (max. 230) met de dames L. VerwelJ (leidster), N Segers en G. v. Barneveld. Mej L Verweij verwierf tevens de leidstersprijs met 43 van de 45 pnt. 2e prijs. Soest I met 146 pnt met de heren K Lam (leider), W Hilhorst en G de Hooge 3e prijs N S F. II uit Hilversum. 142 pnt.. met de heren Nassenstein (leider), Van Zanten en Mussche. Politie-sportbond Utrecht staat er nog goed voor De situatie' ln de voetbal-competitie van de Ned Politie Sportbond onderging in de afgelopen periode niet veel ver andering Wel namen in de le kl. A de Vlaardingers weer eens de leiding van Utrecht over, doch dit kwam omdat Utrecht niet speelde Met een wedstrijd minder en 1 punt minder blijft Utrecht er relatief beter voorstaan. Zeist bleef de voorlaatste plaats innemen en geheel veilig voor de laatste plaats zijn de Zeisterenaren nog niet Hoewel Baarn er In slaagde van Am sterdam te winnen, bleef de'ploeg in 1 B de rij sluiten, doch de kans om nog van deze gehate plaats af te komen is er nog. al is ze klein. Ook Amersfoort loopt hier trouwens nog gevaar Door de 10 overwinning op Haar lem 3. weinig overtuigend dus. bleef Utrecht 2 ongeslagen de leiding behou den in de 2e klasse C. Uit 5 wedstrijden heeft de ploeg nog slechts 3 punten nodig om het kampioenschap veilig te stellen. Soest neemt nog steeds de tweede plaats in. Zullen vinden we op een veilige plaats ln de middenmoot. In de 2e klasse D van het Oosten is de zaak volkomen beslist. De RP Gelder- malsen werd kampioen en de RP Eist eindigde onderaan. Daartussen zien we Renkum, Tiel, Wagenlngen, Culemborg en Zaltbommel. Voor het kampioenschap van de 2e klasse C speelde Ede een beslissings wedstrijd tegen Zutphen. welke Zutphen met 2—1 won. Ede protesteerde evenwel en het wachten is hier dus op een uit spraak van de protestcommissie. Schermassaut van d'Artagnan Onder buitengewoon grote belangstel ling werd Zaterdagavond in Esplanade te Utrecht het jaarlijkse schermassaut van de Utrechtse S.V. D'Artagnan ge houden. Dit schermassaut vormde éen v/elkome afwisseling in het jaarlijkse wedstrijdprogramma, omdat de deel nemers daar meer in de gelegenheid zijn hun schermteehnlek te bewaren, dan in wedstrijden, waar ln hoofdzaak het tref fen wordt gezocht. Aan het vrij partij- schermen werd deelgenomen door scher- mers(sters) uit Amsterdam. Den Haag. Amersfoort en Utrecht. Er werd zeer ge animeerd getrokken, geen ogenblik waren de lopers onbezet Ter afwisseling werden enige ere-partijen getrokken tussen de dames A. Seere (Nat. Kam pioene 1949) en mevr. Renes Desta op floret; eveneens op floret tussen de heren H. Los (Amersf.) en P. Abrahams (Den Haag): op degen tussen dc be kende Utrechtse degenschermers J. J. Desta en H. Reede en op sabel tussen Keunen en Wllkens. welke partijen zeer goed verliepen. Een gezellig bal besloot deze leerzame avond, waarvan een goede propaganda voor de schermsport is uit gegaan. Waar komen de Spelen in 1956? Op het congres van het 1.0 C.. ln de laatste week van April te Rome, komt o.m. de vraag ter sprake waar de Spe len in 1956 gehouden zullen worden. Australië hoopt dat Melbourne gekozen wordt, de hoofdstad van Victoria, maar tal van andere grote steden, sommige ln de Ver. Staten hebben zich candidaat gesteld. Er is ook een streven om Ma drid of Barcelona on de lijst te zetten. PetersPellenaers aan de kop De stand van de Antwerpse zesdaagse luidde in de vroege morgen van Maan dag: 1. Peters—Pellenaers 69 pnt., 2. Can- rrara—Goussot 46 pnt., 3. Thyssen— Ockers 33 pnt., 4. SchultcBoeyen 14: 5. De BackerAcou 8 pnt. Op de 11e plaats volgde Van Vliet— Middelkamp niet 2 ronden achterstand en 55 pnt. Op Vrijdag 4 Maart hebben op de baan van de Hockey nationale wedstrij den plaats ln het kunstrijden en ijs- dansen. „Ze kwamen goed van pas" Ergens in het Zuid-Oosten van Drenthe heeft een gemeente afscheid genomen van haar burgemeester, die. naar hij eens uit zijn mond had la ten vallen, een trouw voetbalsuppor ter was. Vooral „De Oude Haagse" genoot zijn bijzondere belangstelling. Zo kon het gebeuren, dat naast de vele geschenken, die getuigenis af legde van de grote genegenheid, die de gemeentenaren voor hun burge meester hadden opgevat, er ook. twee kaarten voor Holland—België waren, waarvoor natuurlijk de voet balvereniging had gezorgd. De scheidende burgervader nam ze dankbaar in ontvangst. „Ze kwamen goed van pas." zei hij. De wielerclubs In Utrecht en omgeving hebben thans ook hun programma voor dit jaar bekend gemaakt. De belangrijkste wed strijd is ongetwijfeld de Ronde van Midden-Nederland op 2e Pinkster dag. De ronde van Utrecht wordt op 9 Juli verredien. Het volledige programma luidt: 26 Mei: Ronde van Zuilen (ama teurs 100 en nieuwelingen 40 km.); 6 Juni (2e Pinksterdag): Ronde van Midden-Nederland (200 km) voor amateurs met start en finish te Utrecht, beide wedstrijden te or ganiseren door de UWC ,.De Vol harding"; 11 Juni: Ronde van Baarn (amateurs 100 en nieuwelingen 40 km) te organiseren door de Gooise Wielervereniging „De Adelaar": 25 Juni: Ronde van Amersfoort (Ren en tourclub „De Pedaalridders) voor profs 100 km en nieuwelingen 25 km; 30 Juni: Ronde van Zeist (Het Stadion) voor amateurs. 100 km; 9 Juli: Ronde van Utrecht (Het Stadion) voor amateurs 100 km en nieuwelingen 40 km; 13 Augustus: Ronde van Tuindorp Maartensdijk (De Volharding), 100 km voor amateurs. Nestor der ruitersport werd 75 jaar Een auto als verjaars geschenk Vele ruiters vierden°Zatcrdag met de heer A. van Hoboken, de nestor der Ne derlandse ruitersport, diens 75e verjaar dag. De Zuid-Hollandse jachtvereniglng hield ter gelegenheid van deze verjaar dag een jachtrit in de omgeving van Den Haag. Op de renbaan Dülndlgt werd de rit onderbroken door een défilé van jachtruiters en vertegenwoordigers van de draf- en rensport, die hulde aan dc jubilaris brachten. Hierna begaf de heer Van Hoboken zich in zijn oude niailcoach. getrokken door vier schimmels en omgeven door 80 ruiters en amazones, naar het Kur- haus te Schevenlngen, waar hem een auto werd aangeboden. Nederlandse renners in ronde van Zwitserland De Nederlandse renners Janssen, Lam- brichts en Sijen zullen deelnemen aan de Ronde van Zwitserland, welke dit jaar van 30 Juli tot en met 6 Augustus wordt gehouden. De deelneming van een Franse. Italiaanse en Belgische ploeg is zeker en waarschijnlijk komen ook Luxemburgers en Spanjaarden, alsmede een team van Monaco. Slijkh uis geblesseerd Slijkhuis liet In Madison Square Gar den te New York verstek gaan voor de mijl, welke gelopen werd in het kader •an de interuniversitaire wedstrijden. )e reden was. dat hij een blessure had opgelopen aan de achillespees van zijn linkervoet, toen hij. enkele dagen gele den aan het trainen was. De Zweed Bengtsson won in 4 minuten 10.2 sec. Slijkhuis was wel aanwezig en volgde als toeschouwer de wedstrijd. Eerste veldloop in dit seizoen Zondagochtend werd in de bossen van Paterswolde de eerste veldloop van het seizoen gehouden, georganiseerd door de atletiekvereniging ..A V G '26". De uitslag was op 3000 meter, a b c-klasse: 1. J. Waldstra, (A V G '26) Leeuwar den. 9.25. Tweede werd E. Raffel (Nur- mi) ln 9.35.2. Twentse Bank geeft VA pet dividend De directie van de Twentse Bank geeft In haar Jaarverslag over 1948 te ken nen. niet ontevreden te zijn over de re sultaten van dat Jaar En dat is be grijpelijk als men leest, dat er een net. to-winst is behaald van f 4.446.324. na dat er 3.000.000 voor belasting was ge. reserveerd en een extra schenking van 2.000.000 aan het pensioenfonds was geschied Inclusief een onverdeeld sal do a 186.894 komt er voor verdeling onder de aandeelhouders vrij een be drag van 4 633,218, waaruit een divi dend van 7% pet. kon worden voorge steld. en wel 5 pet. naar keuze in con tanten of aandelen en 2Vz pet. in con tanten. Staat van beleg in Iran In alle delen van Iran. waar mili taire garnizoenen zijn gelegen, is de staat van beleg afgekondigd. Op de 21ste dezer werden voor bereidingen voor deze maatregel getroffen, toen het kabinet de mi nister van oorlog machtigde een dergelijke maatregel op het door hem geëigend geachte tijdstip af te kondigen, „indien de noodzakelijk heid daartoe zou ontstaan". Hoevelaken Dr. Klaarenbeek werd gehuldigd Het betrekken van de voorma lige gerestaureerde en verbouwde burgemeesterswoning door dr. F. W. Klaarenbeek was voor een aantal ingezetenen de zgn. „com missie van zeven", aanleiding een huldigingsavond te organiseren in het Verenigingsgebouw. Belange loze medewerking werd verleend door het fanfarecorps „Te Hoevela ken" o. 1. v. de heer W. A. J. C. Wakelkamp en het gemengd koor „Het Moet kunnen" o.l.v. de heer H. Bijvank. Voor een welgevulde zaal deelde de heer de Wijn mede, dat men er oorspronkelijk mede tevreden was dat er een beter ge schikte woning voor de dokter ge reed gekomen was en dat de ge schenken slechts overhandigd zou den worden. Dit was echter niet de bedoeling van de commissie en door hechte samenwerking was nu deze avond tot stand gekomen. In totaal had men een som"van f 441 bijeengebracht waarvoor men in overleg had aangeschaft enige in strumenten een tweetal candela- bres en de fraai uitgevoerde, in middels geplaatste bank in de wachtkamer. Ter bekostiging van dit laatste werd dr. Klaarenbeek een enveloppe met inhoud aange boden. Tevens werden bloemen en een album met foto's en handte keningen van 213 „patiënten" aan_ geboden door de meisjes Annie Endendijk en Stientje de Vries. Het album was ontworpen door de heer De Vries. Dr. Klaarenbeek dankte met enkele vriendelijke woorden, waarna velen nog te zij nen huize werden onthaald alwaar ook het fanfarecorps zich nog liet horen. Beroepen Ds. J .van Amstel te Hoevela ken heeft het beroep naar de Ned. Herv Kerk te Eemnes-Buiten aan genomen. Leusden Propaganda voor wandel sport Zaterdagavond hield de wandel sportvereniging DOS te Leusden een propaganda-avond in de kleine zaal van hotel „De Mof". De heer A. v. de Klok. Commissaris van de Stichts- Gooise-Wandel-Bond, sprak een pro pagandistische rede. In zijn rede trachtte hij de aanwe zigen er van te overtuigen welk een ontspanning een wandelmars kan brengen na een dag van zware ar beid. Bovendien wordt de onderlinge band er door verstevigd en men krijgt de gelegenheid om van de schone natuur te genieten. De gezelligheid van de avond werd verhoogd met schetsjes en zang door de leden. De voorzitter, de heer J. A. ter Maten, die de bijeenkomst had ge opend, sloot deze met de woorden: ..Ik hoop dat èn oude èn nieuwe le den tonen, dat zij niet alleen lid zijn op papier, wat helaas in het ver leden maar al te dikwijls het geval was, maar dat zij ook actief deel zul len nemen aan de trainings- en wan delmarsen. Scheepstijdingen Aldabi RotterdamBuenos Aires. 25 Febr. op 600 mijl Zuid van Madeira, Amsteldijk KantangDjibouti. 26 Fe bruari te Colombo: Celebes. New York —Java. pass. 25 Febr. Gibraltar; Cero- nla 25 Febr. van Singapore naar Co lombo; Johan van Oldenbarnevelt Ba taviaAmsterdam. 25 Febr. van Suez. Kamerlingh Onnes 25 Febr. nog te Makassar; Kota Agoeng, 25 Febr. 18 30 uur van Bremen naar R'dam; Lim burg. 26 Febr. van Manilla naar Tara- kan: Locnerkerk. 25 Febr. van Abadan te Karachi; Maaskerk, 25 Febr. van Port Harcourt te Calabar; Molenkerk. CalcuttaR'dam pass. 25 Febr. Gi braltar; Rempang. 26 Febr van East Londen te Durban; Ruys. 25 Febr. van Hongkong naar Manilla: Sarangan. 25 Febr. van Karach 1 naar Bahrein; Soestdük 25 Febr. van Soerabaya naar Semarang; Tero. R'damMontevideo, pass. 26 Febr. Las Palmas; Veendam 25 Febr. van New York via Bermuda naar R'dam. Waterman. R'dam—Bata via. pass. 25 Febr. 15.45 uur Suez, Zui derkruis. SoerabayaR'dam. vermoe delijk 26 Febr. 12 uur van Port Said. Aldegonda (T) 20 Febr. van Bang kok te Singapore: Aletta (T). 21 Febr. van Pladjoe te Bangkok; Antonia (T). 20 Febr. van Balik Papan naar Manil la: Chamai(T) 19 Febr. van Miri te Singapore: Cistula (T). 24 Febr. van Abadan te Singapore; Cleodora (T) 22 Febr. van Poeloe Somboe te Pladjoe; Corilla (T) 21 Febr. van Poeloe Bu- kom te Pladjoe: Etrema (T). R'dam— Keywest. v. o. 24 Febr. te Shellhavcn; Groote Kerk. 26 Febr. van Antwerpen te Marseille; Hedel. AntwerpenSt. John. n b. pass. 26 Februari Lands End: Mirza (T). 24 Febr. van Balik Papan te Pladjoe; Ondina (T). 25 Febr. van Ma- monal naar Berre en Port Said; Ovula (T). 21 Febr. van Pladjoe naar Manil la; Paula (T). 22 Febr. van Bangkok naar Pladjoe; Perna (T. verm 25 Fe bruari van Hongkong naar Tarakan; Agamemnon. 26 Febr. van New York naar Curacao; Alchlba Calcutta—Rot terdam. 26 Febr te Antwerpen: Al- phard. R'damRio de Janeiro pass. 26 Febr. Ouessant; Amedijk 25 Febr. van New York naar Norfolk; Aagte- kerk. R'damSydney. 28 Febr. van Genua; Breda. 26 Febr. van Piscote Callao; Castor 25 Febr. van Lagunil- naar Pladjoe; Perna (T). verm. 25 Fe bruari van Baltimore te Port Arthur; Johan van Oldenbarnevelt Batavia A'dam, 26 Febr. van Port Said; Mure- na (T). 26 Febr. van Curacao naar Ge nua; Oranjefontein Belra—A'dam. 26 Febr. van Port Said naar Genua: Raki. 27 Febr. van Soerabaya te Macassar. OFFICIëLE PUBLICATIE Evacuatiekosten. Op 1 Juli 1949 sluit de termijn voor de indiening van: a. Rekening van opslag- en inrich tingskosten en evacué's betrek king hebbende op een tijdvak, gelegen voor 1 Januari 1949. Par ticulieren moeten de rekeningen indienen bij de gemeentebestu ren. Rekeningen welke betrekking hebben op bedrijven dienen rechtstreeks aan' mijn dienst, R. J. Schimmelpennincklaan 1. 's-Gravenhage te worden ingebon den. b. Aanvragen om toekenning van huurwaardevergoeding, welke aanvragen zowel voor particulie ren als voor bedrijven bij mijn dienst moeten worden ingezon den. Rekeningen en aanvragen, welke na 1 Juli 1949 worden ingediend en betrekking hebben op tijdvakken, gelegen voor 1 Januari 1949. kun nen niet meer in behandeling wor den genomen. De directeur van de dienst voor maatschappelijke zorg van het Ministerie van Binnenlandse Zaken Mr. J. H. J. SCHOUTEN. Seurs van New York Atch. Battim. Can.Rac. 'llln. C. N.Y.Cen. Penns. R. SouLPac. Un.Pac. Au Ch. Am.Can. Am.Car. A.Smell. A.T.enT. Am Tob. Anac.C. Bethi.S. Boe iinf A Chrysler City B. Comoi t Douclai Dup. N. Eastm. K Oen.El. Oen. Alot 25 2 26 2 87% 88 8»; o 11% 12 23% 23% 10»/. 10% 15% 15% 40 40% 78% 79% 175 173% 88 88% 27 27% 47% 48% 147 147 65% 65% 31% 32 30% 30% 22 22% 52% 52% 38% 39 21% 21% 53 54 181% 182 42% 42% 35% 35% 56% 57 25 2 26 2 Goodvea; 40% 40% Hudson M y% 9 Int.Harv. 23% 24 in.Nickei 23 23 int. 7 .enl H% 8% Ktnn.C. «V, 45% MontpW. 53% 53% Pack. M 4 Radic C. 11 11% Rcp.St. 23% 24 Rcyn. T 36% 36% bear: R, 35 35% Shell Un 32 32% Soconv 16% 15', Stand Bi 18 V. 18% st.Oll. I. 65% 66 studeb. 17% 17% 1 exas C. 49 V. 49% U.Alrcx. 23% 23% Un. Corp 2% 2% Un. Pruil 51 51', USRubb. 38 38% DS Steel 70% 70% West Ine 22% 22% Woolw 45 45% Omzet 390.000 Met grote blijdschap geven xvij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje CATHARINA MARIJKE GERDA. Wij noemen haar Katrie. G v. d. KLASHORST G. W. v. d. KLASHORST— v. d. HOEK. INEKE. Woestijgerweg 173. Amersfoort. 28 Febr. 1949. Gevestigd te Amersfoort in samenwerking met J. HARDON zenuwarts zenuwarts Spreekuren Koningin Wil- helminalaan 17: Dinsdag en Donderdag 23 uur. Fonds: Maandag van 3-4 u. Lichtenberg-Polikliniek: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 9-10 uur. en verder volgens afspraak. De spreekuren van J. HARDON zenuwarts worden als volgt gewijzigd: Maandag en Vrijdag: 1-2 u. Woensdag van 2.15-3.15 uur Fonds: Vrijdag 34 uur. De spreekuren in de Lich tenberg-Polikliniek en St. Elisabeth-ziekenhuis blijven ongewijzigd. MEER ONTVANGEN - MINDER BETALEN, en al Uw schoenreparatie in één dag klaar. LEUSDERWEG 27/29 b. d. overweg. Prlvé-adres J. Steenstr. 14. werkplaats Gr. St. Jansstr. 2 Uw adres voor het betere kuipwerk zoals afwasbakjes, regenwatertonnen, meeltonnen, waskuipen. tobbes, etc. en voor het zeer aparte kuipwerk zoals plant- en bloembakjes. bars. parapluiebakken, gekuipte theebladen, etc Reparaties aan alle kuipen, vaten en wasmachines DINSDAG 1 MAART, om 2 uur openen wij onze zaak voor de verkoop van radiotoestellen en onderdelen. Daar wij onze bekende reparatie-inrichting hebben uitge breid. zijn wij vanaf heden in staat de nieuwste Philips radiotoestellen te leveren. Binnenkort hopen wij nog en kele andere bekende merken te kunnen aanbieden. Komt U ook eens kijken? Wij geven U graag elk ge wenst advies, terwijl onze service-werkplaats steeds voor U paraat is. WIJ HOPEN OOK UW VERTROUWEN TE WINNEN. ACCOUNTANTSKANTOOR W. en J. VAN DIJK. Utrechtseweg 119, Amersfoort, vraagt Goede schoolopl. en minstens prakt. dipl. boekhouden. Uitsl. schrift, uitv. soli, met opgaaf ref. en tegenwoor dig salaris. NV. PHILIPS' GLOEI LAMPE N FABRIEKEN EINDHOVEN Voor de bedrijfslaboratoria worden gezocht enkele middelbare chemici, die belangstelling hebben voor chemisch ontwik kelingswerk aan nieuwe producten. Diploma M.T.S. of gelijkwaardigeopleidingis gewenst. Brieven met uitvoerige gegevens re richten aan de afdeling Petsoneelzaken, Willemstraat 20, Eind hoven, onder P. 1149. BRINTA is een volwaardig korenvoedsel BRINTA bespaart tijd en geld BRINTA behoeft niet te worden gekookt 't Is zó grelbeurd! BR/NTA I 2-3 eet- lepels geven een bord heerlijke pap Gaat U eens na wat een gemak het is, als U Brinta in huis hebtl Strooi een paar lepels Brinta op Uw bord, giet een scheut warme melk er over heen., en klaar-is-de-pap I Zelfs een pan is niet meer nodig I Gaar in het pak! SCHOLTEN'S CHEMISCHE FABRIEKEN - FOXHOL (GR.) Tot ZO woorc/en f-O.pO F/L „nordméér '0/0 pes plaatsing Te koop gevraagd Te koop gevraagd: In goede staat zijnde platte breimachine. C. v. d. Pol. Amersfoortsestraat 90, Nij- kerk. 5561 Te koop aangeboden Postzegels, boekjes, ca- vels ens Voordelige condi ties Geen handelaren. Niet Donderdags. Westerstr. 74. 5613 Te koop: (handmachine) met kast ..Singer" prima werkend f 50.met garantie Brie ven onder No. 5623 bureau van dit blad. Te koop rondbreimachine in zeer goede staat en ge heel compleet, eventueel ruilen voor een naaimachi ne Brieven onder No. 5620 bureau van dit blad. Diversen Auto's zonder chauffeur. Wij hebben prima auto's Bel op 6004. Paulus Potter straat 34. 5615 Een goed verzorgde tuin geeft cachet aan Uw huis Een mooi gazon is hier bij een dominerende factor. Avicultura's Speciaalzaken in huisdier- en tuinbeno- digdheden. Langestraat 91, tel. 4509, Soesterweg 23. 5612 Gratis verzekeren we iedere bij ons gekochte vul pen tegen verlies, breken, diefstal en brand Enig in Nederland Lorjé's Kan toorboekhandel, Utrechtse- weg. 5614 Uw taxi is de Hoektax. Wij staan met ruime 7 per- soons auto's dag en nacht voor U paraat. Vraagt voor buitenritten prijsopgaaf. Stadsritten 1.-. v. d. Hoek. St. Radboudstraat 10, Tele foon 6004. 5616

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4