UWBRIL INI UUR KLAAR I 12 Handel met En gelahd in 1949 belangrijk uitgebreid heöen.... aankomende Electricien aankomende Machine Bankwerker BEDRIJFSLEIDER De trap >s n09 1 helder pevieesL AMERSFOORT Biscuitfabriek M E U R S I N G Telefoon 6609 SPUITINRICHTING ARTS BEKWAAM O, zo vec/igA ScAucmvé en... 4 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Woensdag 2 Maart 1949 Nieuwe kansen voor de landbouw (Van onze Haagse redacteur) Zaterdag is een lange reeks bespre kingen tussen een Nederlandse han delsdelegatie en vertegenwoordigers van de Britse Board of Trade afge sloten met de tekening van het han delsverdrag voor 1949. Een verdrag dat in vele opzichten bevredigend voor ons land is. in de eerste plaats al. omdat het handelsverkeer in bei de richtingen aanzienlijk ruimer zal zijn dan vorig jaar: in 1948 ging voor 33 millioen pond sterling aan goe deren naar Engeland en "betrokken wij voor 38^2 millioen pond uit het Verenigd Koninkrijk, terwijl er nu voor 62millioen pond in beide richtingen zal gaan. Bevredigend voorts, omdat Engeland ons land ge legenheid heeft gegeven in belang rijker mate Nederlandse industriële producten op de Britse markt te brengen, hetgeen onze export naar dat land een meer harmonisch ka rakter geeft. Nederland is stellig niet meer alleen Engelands groenteboer en kruidenier. Bevredigend niet in de laatste plaats ook, omdat na wat Cripps vo rig jaar heeft gezegd over uitbrei ding van Engeland, export en in krimping van zijn import, hier nog wel enige vrees bestond, dat ook onze handel met Engeland daaronder te lijden zou hebben Voor 1949 is echter het tegendeel waar. Want ter wijl vorig jaar Engeland nog meer naar Nederland exporteerde dan wij naar het Verenigd Koninkrijk is er nu zelfs een volledig evenwicht be reikt. Mischien is dat resultaat zelfs voor onze delegatie min of meer een ver rassing. Die verrassende ontwikke ling schijnt zijn oorzaak te vinden in het feit dat met de uitvoering van Cripp's plannen in 1949 nog niet al te krachtig wordt begonnen. Maar vooral ook in de omstandigheid, dat Engeland met het oog op de ontwik keling in Beneluxverband zich blijk baar een vaste plaats op dè Neder landse markt wil veroveren vóór de Economische Unie een feit wordt en de Belgische industrfè hier bijzon der grote mogelijkheden krijgt. Het zal voor de Britten wel duide lijk zijn geweest, dat zij die vaste plaats op de Nederlandse markt moeilijk zouden kunnen veroveren, indien zij niet ook de Nederlandse producten een gelijke kans gaven op de Britse markt tc komen. Zo werkt de Benelux-ontwikkeling reeds heil zaam in situaties, welke er op het eerste gezicht niet direct mee te ma ken hebben. Meer zuivel Voor de landbouw zijn in het nieu we handelsverdrag ook goede moge lijkheden bereikt. De contingenten zuivel, bacon en eieren, die wij naar Engeland kunnen exporteren zijn verdubbeld. Ook voor Engeland kan dal niet onaangenaam zijn. omdat het daardoor op zijn aankopen in dollar- gebieden kan bezuinigen. Van veel belang is voorts voor de landbouw, dat de Nederlandse dele gatie belangstelling heeft kunnen wekken voor een plan. om een han delsverdrag voor landbouwproduc ten voor langere termijn af te sluiten. Daarbij wordt gedacht aan termijnen van drie tot vijf jaar. In April zal daarover een nieuwe conferentie worden gehouden. Zouden deze plannen slagen, dan opent dat voor Nederlandse boeren en tuinders de mogelijkheid, om met de veeljarige zekerheid in de zak hun bedrijven economischer in te richten. Met eenjarige contracten en onze kerheid na het verstrijken van ieder jaarcontract zal men moeilijk tot ingrijpende en vaak kostbare wijzi gingen van het productie-systeem durven overgaan. Heeft men de ze kerheid dat de kosten van de be- drijfsveranderingen kunnen worden verdeeld over verscheidene jaren, die bovendien in toenemende mate resul taten zullen afwerpen, dan zullen boeren en tuinders daar gemakke lijker toe besluiten. Vandaar dat in deze kringen voor de nieuwe bespre kingen grote belangstelling bestaat. Vermelden wij tenslotte nog. dat Nederland uit het Verenigd Ko ninkrijk ongeveer 250.000 ton indus triekolen meer zal krijgen, dan in het afgelopen jaar. en dat tevens con tracten zijn afgesloten voor de leve ring van copra en palmolie door In donesië in ruil voor onder ande re textiel, dan blijkt ook daaruit wel, dat het nieuwe handelsverdrag voor Nederland stellig niet onbevre digend is. Amerikanen blokkeren Russische missie in Frankfort Een Russische repatriëringsmis sie in Frankfort, die vanmorgen om acht uur de Amerikaanse zone had moeten verlaten, staat bloot aan verhongering doordat zij ge weigerd heeft te voldoen aan een eis van generaal Clay, de Ameri kaanse opperbevelhebber. Generaal Clay heeft voorgesteld, het gebouw in Frankfort, waar de Sowjet-missie zetelt, te blokkeren om de leden van de missie op die wijze te beroven van alle facili teiten en te dwingen, de Ameri kaanse zone te verlaten. Een van de faciliteiten die de Russen zal worden ontnomen is het gebruik van de trottoirs. „Het laat mij koud of zij te eten zullen krijgen of niet". Reuter meldt nader, dat de ..blokkade" vanmorgen begonnen is. Amerikaanse militaire politie legde een cordon om het gebouw en de Amerikaanse autoriteiten sneden de telefoonaansluiting en de gas- en stroomtoevoer van het gebouw af. Kolonel S t e r 1 i n e Wood, de Amerikaanse commandant te Frank fort, bracht vanmorgen nog een bezoek aan de missie. Hij noemde het onderhoud dat hij met Argoo- n o f, de Sowjetcommandant. had, „genoeglijk", maar de leden van de missie hadden geweigerd te ver trekken voordat zij instructies van hun regering te Moskou hadden gekregen, zei hij. Krawtsjenko's manuscript op echtheid betwist Krawtsjenko, de auteur van het boek „Ik verkoos de Vrijheid" legde tijdens de zitting van het Parijse hof op Dinsdag twee sta pels beschreven vellen van het manuscript van zijn boek over. Hij verklaarde, dat het originele ma nuscript van zijn boek uit 700 be schreven vellen papier bestond. Mr. Nordmanr, die zis raadsman voor „Les Lettres Fran^aises" op treedt, verklaarde dat hij getuigen zou dagvaarden, die<zouden aan tonen, dat er tegenstellingen be staan tussen het aan het hof voor gelegde manuscript van „Ik ver koos de Vrijheid" en het boek zelf. Het manuscript kon, volgens hem, niet door Krawtsjenko zelf zijn ge schreven. Hij meende, da. gedeel ten van het manuscript waren ge schreven in de spelling, die tijdens het bewind van de Tsaren in Rus land in zwang was en die onmid dellijk na de revolutie werd afge schaft. Dr. v. Mook in Engeland Dr. van Mook is Dinsdagmiddag op het Londense vliegveld aangeko men. Tegenover journalisten ver klaarde hij, dat de toestand in Indo nesië op het ogenblik niet zeer dui delijk was. Zaterdag zal dr. van Mook naar New York vertrekken, na Donder dag een lezing in het koninklijk in stituut voor internationale zaken te Londen gehouden te hebben. De komende Utrechtse Voor jaar sbenrs, welke van 29 Maart tot en met 7 April wordt gehouden, zal alle bestaande records inzake expositie ruimte slaan. 6800 M2 wordt aan de bestaande oppervlakte toegevoegd om ruimte te vinden voor de collectieve inzendingen van niet minder dan tien landen. Het Vreeburgplein wordt geheel volgebouwd met een serie semi-permanente gebouwendie deze kleine volkerengemeenschap zal huisvesten. Een overzicht van de paviljoens in aanbouw. Chinees oorlogsschip deserteert De bemanning van de Chinese kruiser „Tsjoengking" is met schip en al naar het communistische kamp overgegaan. Het schip zou thans in de haven van Tsjefoe liggen. Men verklaart, dat dit het eerste geval van desertie is bij de nationalistische marine. De 5 300 ton metende „Tsjoeng king" is een oude Britse kruiser, die in Mei 1943 aan China werd ver kocht. Sensatie in vervolg op proces Mindszenty Beschuldigden klagen over intimidatie Vijf van de medebeschuldigden van kardinaal Mindszenty, wie zwarte handel in vreemde valuta is ten laste gelegd, hebben Dinsdag, bij de behandeling van hun zaak voor de rechter, reeds afgelegde bekente nissen ingetrokken. Zij verklaarden zich onschuldig. Zij verklaarden hun bekentenissen te hebben gedaan na intimidatie door de politie, onder de invloed van slechte gezondheid en zenuwoverspanning. Van tien andere beschuldigden verklaarden drie zich schuldig, dat is, met de vier die Maandag beken den meegerekend, zeven in totaal. De zaak tegen twee andere beschul digden zal apart worden behandeld. Nederlands voorstellen Geen officiële reactie in Washington Aneta's correspondent in Washing ton constateert bij Amerikaanse re geringskringen weinig neiging, een oordeel te geven over de jongste Nederlandse voorstellen met betrek king tot Indonesië. Privé geven re- geringsfunctionnarissen echter wel te kennen dat Amerika waarschijn lijk niet per se zal vasthouden aan de bepalingen van de door de Vei ligheidsraad aangenomen resolutie, indien Nederland en de Republiek op eigen initiatief overeenstemming bereiken. Uit alle opmerkingen van Ame rikaanse funetionnarissen blijkt in tussen wel duidelijk aldus Ane- ta dat de Amerikaanse regering de republiek als een der partijen in het geschil blijft beschouwen en dat men in Washington geen afdoende oplossing mogelijk acht zonder de medewerking van beide partijen. St. Anton geestdriftig over koninklijk gezin De bevolking van het Tyroolse dorp Sankt Anton, waar koningin Juliana, prins Bernhard en hun drie oudste dochters op de wintersport zijn. is aangenaam getroffen door de „gewone" wijze van optreden van het koninklijke gezin. De koningin en de prins staan er op, dat zij in het hotel, waar zij ver blijven, behandeld worden zoals alle anderen Zij houden zich op geLijke voet met de andere gasten op en ne men deel aan het gezelschapsleven. Koningin Juliana verscheen met haar drie dochters, gecostumeerd en gemaskerd, op een gecostumeerd bal en nam zonder reserve deel in de algemene vrolijkheid. Omtrent de griepaanval van prins Bernhard vernemen wij nader, dat er geen enkele reden is voor onge rustheid. Marshall weer in actieve militaire dienst Generaal George Marshall, de voormalige Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, is op eigen verzoek weder op de lijst van ac tieve dienst van het leger geplaatst. Generaal Marshall heeft echter geen laak toegewezen gekregen. Dr. van Klef fens: Herstel van republiek is onmogelijk In een redevoering op een bij eenkomst van de „Netherlands- America Foundation" heeft de Ne derlandse ambassadeur in de Ver. Staten, dr. E. van Klef fens gezegd, dat Nederland geen gevolg kan ge ven aan de cis van de Veiligheids raad tot onmiddellijk herstel van de Republiek, en dat Nederland ook niet de bevoegheid kan erken nen van de Veiligheidsraad om in de Indonesische kwestie tussen beide te komen, aangezien het hier niet een geschil betreft tussen twee souvereine staten. Hij zei verder, van mening te zijn dat. indien de republiek opnieuw werd hersteld, het communisme in dit deel van Azië vaste voet zou krijgen. Prijsvragen van de Landbouwhogeschool De senaat van de landbouwhogeschool te Wageningen heeft twee prijsvragen uitgeschreven voor studerenden aan een Nederlandse Instelling van hoger onderwijs. De prijsvragen moeten vóór 1 April 1950 aan de secretaris van de senaat der L.H S. worden beantwoord. Op 18 Sept. 1950 zal het oordeel over de ingekomen verhandelingen in het openbaar worden medegedeeld en aan de schrijvers van de meest voldoende antwoorden, die een bekroning waardig zijn. de gouden erepenning worden uit gereikt. Prijsvraag I heeft ten doel de verbe tering van de bakwaarde van tarwe van het Nederlandse rassenassortiment. Uit onderzoekingen is bekend, dat het cystine-cysteïne-gehalte van tarwebloem belangrijk ls voor de bakwaarde. In landse rassen staan hierbij ten achter bij verschillende buitenlandse. Ge vraagd wordt een systematisch experi menteel onderzoek naar de cystine- cysteïne-gehalten van tarwe van het Nederlandse rassenassortiment en. zo mogelijk daaraan ontleend, het aange ven van wegen ter verbetering van de bakwaarde dier rassen. Prijsvraag II verlangt een critische verhandeling over het onderscheid tus sen de zogenaamd privaat-economische en de zogenaamd sociaal-economische waarde van landbouwgrond, zulks in het bijzonder ter beantwoording van de vraag, in hoeverre de overheid in een land als Nederland aan landaanwinning, ontginning en droogmaking bedragen ten koste mag leggen, die de verkoop waarde van de daardoor te verkrijgen gronden te boven gaan. Na afloop van de voorstelling van „Koning Lear" in de Stadsschouwburg te Amsterdam, hebben de collega's van Frits van Dijk. leden van het Amster dams toneel, hem gehuldigd met het feit, dat hij dertig jaar geleden voor het eerst de planken betrad. Districtscommandanten Nationale Reserve Bij het reserve-personeel der Koninklijke Landmacht (wapen der infanterie) zijn benoemd en aangesteld bij de nationale reserve, de gepensionneerde luitenant-kolo nel tit. der infanterie C. A van Beek. districtscommandant Betuwe (Nijmegen); te rekenen van 1 No vember 1948 tot reserve kolonel: De gepensionneerde kolonel der infanterie J. C, A. Meijer, districts commandant 's-Gravenhage, de ge pensionneerde kolonel der artille rie G. A. Geel. districtscomman dant Veluwe-Achterhoek <Ede), de gepensionneerde kolonel der cavalerie H. A. M. Latour. districts commandant Brabant Oost t's-Her- togenbosch), te rekenen van 1 De cember 1948 tot reserve-kapitein de heer D. Wildeboer officier, toe gevoegd aan districtscommandant Veluwe-Achterhoek. Federale partijen vinden B.F.O. niet represcatatief De hoofdbesturen van drie fede rale partijen in Indonesië hebben een resolutie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat de overdracht der souvëreiniteitstfechten door Nederland aan Indonesië, dient te geschieden aan een Federale Indo nesische Regering, die steunt op alle lagen van het volk. De resolu tie acht het Bijzonder Federaal Overleg niet representatief genoeg. Men dringt aan op de omvor ming van het BFO tot een „Fede raal Comité", waarip ook niet- staatkundig georganiseerde gebie den zullen zijn vertegenwoordigd. De resolutie verzoekt de voorlopi ge federale regering, op korte ter mijn maatregelen te treffen voor het houden van verkiezingen in nog niet staatkundig georganiseer de gebieden. Attlee naar Berlün De Britse premier, Attlee. zal van vier tot zeven Maart een bezoek aan Berlijn brengen teneinde het Britse deel der organisatie voor de lucht brug te inspecteren. Kamerleden verontrust over lichtvaardige arrestaties In de Eerste Kamer is. blijkens het schriftelijk verslag voor de justitiebe groting. van vele zijden crltiek ge oefend op verscheidene volgens de Ka merleden lichtvaardige arrestaties, die in de laatste tijd zijn geschied. Verwarring om de fietsen met hulpmotor Er blijkt enig misverstand te zijn ge rezen omtrent de rijvergunning voor rijwielen met hulpmotor, deelt de A N W B. mee. Deze is nl. slechts afge schaft voor het rijwielmerk „Solex". Hoewel de rijvergunning werd afge schaft „voor motorrijtuigen met een motorvermogen van niet meer dan 0 50 pk." waarvan de merken later in de Staatscourant zouden worden bekend gemaakt, is tot op heden nog alleen het merk „Solex" als zodanig in de Staats courant gepubliceerd Hieruit volgt dus. dat voor de andere rijwielen met hulp motor de rijvergunning nog steeds ver eist is. Het ministerie van Financiën blijkt echter ten opzichte van de natlonali- teitsbewijzen een ruimere opvatting te hebben, zodat nationaliteitsbewijzen niet meer worden afgegeven en van zelfsprekend dus niet meer vereist zijn voor het rijwiel „Solex", even min als voor de ..MosquitoV'-hulpmotor en voor andere hulpmotoren met ge ringe cylinderinhoud. De uit deze verschillende opvattingen voortkomende begripsverwarring is voor de A.N.W.B. aanleiding geweest bij het ministerie van Verkeer en Wa terstaat een verzoek in te dienen, om ook de andere rijwielen met lichte hulp motor te ontheffen van de verplichte rijvergunning. Het geringe benzinever bruik van deze hulpmotoren kan naar de mening van de A.N.W.B. geen be zwaar zijn tegen inwilliging van dit verzoek. Een wijze In haar wijs beleid schenkt de na tuur aan mannen van kolossale lichaamsbouw en enorme spierkracht gemeenlijk een zachtzinnige en fleg matieke aard; tot het geluk van vele ondermaatse opgewonden standjes, kleine bijtertjes en keffertjes, queru- lanterige zenuwpezen en dergelijke lieden, die zich in het maatschappe lijk verkeer gedragen als knetteren de lichte motorfietsjes temidden van logge trucks. Neem nu die reus van een zware kerel, die daar gisteren op het mid- denbalcon van lijn 1 stond als de toren van de St. Laurens tussen nood winkeltjes. Zo moet Dorus Rij kers gestaan hebben op het dek van de kleine reddingsboot temidden der woedende baren. Woelige mannetjes en vrouwtjes kolkten om de reus heen bij het inklimmen en uitstap pen, maar deze meerpaal van een man liet ze rustig om zich heen dar telen als een evenwichtig onderwij zer zijn joelende bengels in het speelkwartier. Staande in een hoekje, had ik veel deugd aan de immense gemoedelijk heid van die stevige knaap. Bij al het geduw, het dringen en het trap pen op zijn tenen behield de man de kalme en vriendelijke blik der wij zen; van degenen die het jachtig gedoe der stervelingen ietwat mee warig en licht verwonderd en ver maakt gadeslaan, in het gedurige be sef dat aller tocht het zelfde en enige einddoel heeft en dat het haast betrachten op deze eendere reis van een hoenderachtige onwaardigheid is en wars van elke zin. Maar maakte dat schriele, nerveu ze en agressieve mannetje, daar vlak achter de reus het niet wat te bont bij het naderen van de volgende hal te? Dat kereltje begon me daar op eens te dringen niet alleen, maar eigenhandig te duwen tegen de brede rug voor hem, gewoon te peunen in de lendenen van die goede Goliath, weliswaar een reeks geagiteerde „pardons" uitstotend, maar toch ve nijnig roffelend met de magere knokkels op die reuzenrug. Dit, vond ik, was de gemoedelijk heid tarten, als daar ongelukken van kwamen was het waarachtig eigen schuld. Nog stond de reus onbew eeg lijk. en verried zijn wijze blik géén enkele irritatie, maar wie laat zich op heden aanvallen zonder tegen offensief? Ja, daar had je het al, dat vreesde ik allang: er kwam bewe ging in het grote lichaam, langzaam en dreigend draaide de man zich om. keek het kloppende specht-ventje een beetje spottend, maar innig goe dig aan en sprak: flink zo, ik had net jeuk op die plek DESIDERIUS. Soest Geschenk aangeboden aan oud-SEC-voorzitter Dinsdagavond gaf de voetbal vereniging S.E.C. haar eerste feest avond voor leden in de zaal van Eemland, die de voorzitter de heer C. van Wijngaarden, opende met een kort welkomstwoord. Hij liet de verrichtingen van de resp. elf tallen de revue passeren. Van de leden uit Indonesië was bericht binnengekomen, dat de destijds verzonden Kerstpakketten in goe de orde waren ontvangen. Spr. bleef even stil staan bij de droeve tijding dat twee oud-S.E.C. leden, n.l. Evert Hartemink en Henny Wijnands jn Indonesië zijn gesneu veld, waörvoor 1 minuut eerbie dige stilte in acht werd genomen. De oud-voorzitter Dr. P. Donker werd daarna door de voorzitter als blijvend aandenken voor het vele dat hij voor SEC heeft gedaan een étui met vulpen en vulpotlood aangeboden. Het vrolijke gedeelte van de avond werd verzorgd door het „Soester Toneel" onder leiding van de heer J. v. d. Broek. Dit ge zelschap bracht ten tonele het blij spel in drie bedr ven „Het begon in 'n gracht". Ries Stalenhoef naar de eerste klasse Onze plaatsgenoot de heer Ries Stalenhoef, topspeler van de bil jartvereniging „De Gouden Ploeg" nam de vorige wèek deel aan de wedstrijden om het kampioen schap 2e klasse klein biljart cadre 35/2, uitgeschreven door de Ned. Biljart Bond. Stalenhoef eindigde in dit tour- nooi op de vierde plaats, met even veel winstpunten als de nieuw® kampioen, de Amsterdammer Wim Bakker. Door een gemiddelde te spelen van 13.45 promoveert Stalenhoef naar de le klasse. Daar dit de eer ste keer was. dat de Gouden Ploeg- speler aan dit tournooi deelnam, is het zeker een gelukwens waard. Feestelijke vergadering van ..Bei-Canto" In het gebouw „Rehoboth" hield de Chr. Gemengde Zangvereniging „Bel Canto" een. druk bezochte jaarvergadering, waarin de jaar verslagen van secr. en penning meester werden goedgekeurd. Het koor bracht hierna ten ge hore: „Du Hirtc" en „Dans op 't Mos" welke nummers op su blieme wijze werden uitgevoerd, terwijl de heer Veltman de aan wezigen vergastte op fraaie solo zang. „Engelenzang" van Cath. v. Ronnes, gezongen door twee dames met begeleiding van vioolciter, viel zeer goed in de smaak. Het eerste gedeelte van de j avond werd besloten door een zangkwartet (2 dames en 2 heren) I dat op gevoelvolle wijze „De klok I van Arnemuiden" ten gehore bracht. j Na de pauze volgde een meer I vrolijk programma. Door de herer. W. van Reijn en i J. Alderding. bijgestaan door j mevr. v. d. Zouwen, werden enige liedjes en komische een-acters uitgevoerd, waarom onbedaarlijk is gelachen. Mej. J. v. d. Berg zorgde met orgelspel voor de afwisseling van het zeer beschaafde programma. Soest krijgt een nieuwe zieken- auto, welke naar de eisen des tijds i zal zijn ingericht, ter vervanging van de al enige jaren in gebruik zijnde. Vrijdagmiddag te half vijf, zal, ten gemeentehuize en in te genwoordigheid van Burgemeester en Wethouders, door de aanschaf- ccmmissie, de nieuwe wagen aan de afdeling Soest van de Ned. Ver. E.H.B.O. worden aangeboden. FAMILIEBERICHTEN Met blijdschap geven wjj kennis van de geboorte van onze zoon HENDRIK JAN J. SLIKKER A. SLIKKER—BAS Berkelstraat 1. Amersfoort, 1 Maart 1949. Tijdelijk adres: Ziekenhuis „De Lichtenberg" ADVERTENTIES nauwkeurig volgens doktersvoorschrift en prima passend is. in de meeste gevallen, desgewenst ENORME SORTERING Cello monturen Nikkelen monturen Doublé monturen en Glasbrilmonturen MODERNE GLASBRIL compl. met bolle glazen vanaf f 21.40 Voor Ziekenfondsleden belangrijke kortingen. IANG1STRAAT43 AMERSFOORT llllllUllllUlilliillU Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen A in stad en land it AAN UW WAN» naAK TEL. 5532 Geopend ons nieuwe BIJKANTOOR aan de Langegracht 4 Telefoon 3707 Directie 5397 DEVIEZENBANK HAARLEM - ROTTERDAM - AMSTERDAM DORDRECHT - DEN HAAG AMERSFOORT MAASSLUIS - SCHIEDAM - VLAARDINGEN IJSSELMONDE WESTMAAS («g«ntschsp) HEEFT PLAATS VOOR EEN en een JONGENS van 1518 jaar voor diverse afdelingen. Aanmelden Smallepad, Amersfoort van 8—5 uur. GOED werk Is ONS Succes Speciaal voor Massa-artikelen Oude Sopslerwec 79 Telefoon 47G6 AMERSFOORT Grote moderne houtindustrie vraagt voor haar Afd. TIMMERFABRIEK: Sollicitanten moeten beschikken over e§n ruime ervaring in het leiding geven aan een groot perso neel en moeten prima organisatoren zijn. Volledige kennis van alle soorten houtbewerkings machines en timmervak vereist. Sollicitanten moeten bereid zijn zich aan een Psy chotechnisch onderzoek te onderwerpen. Ruime moderne woning beschikbaar. Alleen zij. die aan deze eisen voldoen gelieven hun sollicitatie met foto te richten onder No. 4403 bur. van dit blad. iM'/iVHJUii.'iia; __7cC ZOtvccratnf0.50~ £IL fcto Te koop gevraagd Kamerorgel gevraagd b.v. merk Mason-Hernlin. Mann- borg. Kohier. Liebig b.v.k. eikenhout. Br. onder No. 5659 bur. van dit blad. Voor samenkomsten ge zocht flink orgel, b v. met Subbasregister. Br. onder No. 5657 bur. van dit blad. Kofferorgel of studieor gel gevraagd. Br. onder No. 5656 bureau van dit blad. Te koop gevreen huis met 2 a 3 roeden grond, omgeving Amersfoort Br. no. 5651 bur. van dit blad. Huisorgel of zaalorgcl gevraagd van 16-24 reg. ong. Defect geen bezwaar. Br. onder No. 5658 bureau van dit blad. Piano of vleugel te koop gevraagd. Uitsluitend brie ven met merk en prijs on der No. 5637 bureau van dit blad. Te huur gevraagd Gedeelte van een huis, ge heel of gedeeltelijk gemeu bileerd. best. uit- zonnige zitkamer, zit-slaankamer en klein slaapkamertje met ge bruik van keuken, bad en telefoon, in prettig besch. milieu, liefst Bergkwartier. Br. no. 5644 bur. v. d blad. Gevraagd door heer zit- slaaukamer met eenv. de gelijk pension Brieven on der No. 5668 bur. van dit blad. Rustig heer zoekt per 1 April zit-slaapkamer met nension. brieven onder No. 5667 bureau van dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd flink meisje 1618 jaar van 82 uur. 's Maandags en Vrijdags tot 4 uur. Geen winkelwerk. Mevr. ten Hoeve, Utrecht- seweg 51, 5638' Woningruil Woningruil. Aangeboden flink huis (centrum) met kantoor- en werkplaats- ruimte. Gevraagd ruim woonhuis. Brieven onder No. 5664 bur. van dit blad. Diversen Nu de tüd voor een goe de lederen jas of jekker. Renvesten. broeken enz. Waterdichte zwarte moes son linnen jekkers of jas sen vanaf f 40.75 geschikt voor bakkers. slagers, melkhandelaren. chauffeurs enz1. Alveri Kamp 34. 5662 Dames. Voor een Perma nent-Wave Eugène of wa tergolven en haarverven, enz. naar Maison Elise. Lan- gestraat 135, Amersfoort. Tel. 6794. 5645 Psychometriste (Helder ziende) heeft elke Donder dag consult van 2.30 tot 9 uur n.m. en volgens af spraak, Zuidsingel 10. 5646 IK HEB 'M MET VIM GEREINIGD Het hele geheim van Vim zit in het actieve schuimvliesje, dat ieder Vim-deeltje omhult. Al schuimend doet Vim zijn werk: reinigend en tegelijk beschermend. Geen smetje blijft, geen krasje ontstaatl En glanzen, dat alles doetl Vraag uitsluitend Vim, het behoud van Uw huisraad 3 van de 4 huisvrouwen gebruiken Vim kan niet krassen vraag de gele bus met zwarte driehoek - alleen dat is viml Wilt U geld besparen? Koopt dan Uw rijwiel of autopeds, onderdelen, enz. bij Het Handelshuis. Hof 29, Tel. 6454, Amersfoort. Er kend Bondshersteller. 5650 Verkoop Amerikaanse lë- gergoederèn, Hof 38, van Woensdag 2 Maart t e.m. Zaterdag 5 Maart Broeken, battle dress, waterdichte tassen regenjassen, sokken, grondzeiltjes, enz. 5630 Bestel nu prima Friese harde turf. Thuisbezorgd Westsingel 19 Amersfoort. 5663 Administratiekantoor „Het Kompas", Bernulfusstr. 29, Amersfoort. Telef. 3036. In richten, bijhouden en con troleren van boekhoudineen Belastingzaken. 5649 Auto's zonder chauffeur. Wij hebben prima auto's. Bel op 6004. Paulus Potter straat 34. 5643 Passerdozen, rekenlinialen tekenborden, letterschablo- nen, driehoeken, tekenha- ken, stifthouders trekpen nen. Speciale aanbieding transparantpapier! Lorjé's Kantoorboekh., Utrechtse- weg. 5652 Stormschade repareren wij vlug en voordelig. Tevens Uw adres voor schoorsteen vegen. Bouwbedrijf M. Hen- driksen, Primulastraat 11, Amersfoort. Tel. 5228. 5640

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4