i'WiVi.iiJimi'i BRANDPUNTEN Grieks reder zoekt naar zijn vermiste schip Marechaussees ondergaan een zware training HEREN KLEDING Wasserij CORNELISSEN Apeldoorn L^op aan9eb l BiesMoffel- en Zandstraalinrichting EED Speurtocht per luchttaxi boven de Noordzee De reddingsboten waren paraat Dr. P. C. Kuiper J. HARDON Mevr. K. J. VERHEEK- 8QRGGREVE verjaardag RUITENBERG G E L D Corsetten Êustehouders Adriaan! ZONSOPGANG VERF van VAN SLOOTEN Telefoon 6609 LEERT EEN VAK LEERT LASSEN Gemeentelijke Publicatie KUNNEN OOK •TELEFONISCH OPGEGEVEN WORDEN TEL. 6235 8 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Zaterdag 5 Maart 1949 Verleden week Vrijdag is het 655 Ion bruto metende Paname se stoomschip „Ioannis S", met een lading cokes van Huil naar Kiel vertrokken. Het schip had Zondagmiddag op zijn bestem ming moeten arriveren, doch tot nu toe is het schip aldaar niet aangekomen en nien heeft ook geen enkel bericht over het vaartuig ontvangen. Vermoed wordt dat het op een mijn ge lopen is. Zou het schip drijvende gebleven zijn dan was het toch een prooi van de zee geworden door de hevige storm, die kort daarop is losgebarsten. De Ioannis S is met nog twee an dere schepen het eigendom van een in Londen wonende Griekse familie. Het schip is veertig jaar oud en vaart sinds geruime tijd tussen En gelse en Noord-Duitse havens. De eigenaar, de heer Samonas uit Lon den verkeert uiteraard in de groot ste ongerustheid omtrent het lot van zijn schip. Vrijdag heeft hij een luchttaxi gecharterd aan boord waarvan zich behalve de piloot ook èen radiotclegrafist bevonden en daarmee heeft hij de gehele dag het gedeelte van de Noordzee, waarop de Ioannis S verongelukt kan zijn. afgezocht Men is begonnen aan de Engelse kust en vandaar over de Noordzee op een hoogte van 450 meter naar en langs de Friese en Groningse kust. Daar het vliegtuig slechts vijf en een half uur in de lucht kon blijven werd op het Leeuwarder vliegveld getankt en de onderzoekingstocht boven de waddenkust voortgezet totdat de duisternis inviel. Vanmorgen zou de heer Samonas. die in het Oranjehotel te Leeuwar den heeft overnacht, opnieuw op stijgen. Omstreeks twaalf uur zou hij terugkeren om opnieuw benzine in te nemen waarna hij naar Enge- Amerikaans vliegtuig in Sowjetzone neergestort Een Amerikaans vliegtuig van de luchtbrug is neergestort bij Lan- gensalza in de Sowjet-zone. Vier leden van de bemanning sprongen op bevel van de piloot uit het toe stel en kwamen ongedeerd bene den. De piloot, die in de machine bleef zitten, kwam om. De overle venden zijn naar de Russische kom- mandantura te Langensalza over gebracht. land zou terugkeren. De gehele on derzoekingstocht die naar het zich laat aanzien, wel geen resultaat zal opleveren, zal hem 500 pond ster ling kosten. Als tragische bijzonderheid kan worden gemeld dat een broer van de heer Damonas kapitein van de Ioannes S is. Hij is pas twee maan den' geleden getrouwd. Zijn vrouw die vele reizen met de Ioahnis S heeft meegemaakt, is juist dit keer in Huil achtergebleven. De beman ning bestaat uit zes Engelsen en zes Grieken De heer Samonas is diep onder de indruk van de gebeur tenis, vooral ook omdat hij drie jaar geleden een, andere broer op dezelfde wijze verloren heeft. Deze was eveneens kapitein op een schip van de familierederij, het vaartuig verging onder de Franse kust door een mijnontploffing, bij welke ramp hij om het leven kwam. Cursus voor beginners in reclame-vak Op twaalf Dinsdagavonden, te be ginnen 15 Maart a s., organiseert het ..Genootschap voor Reclame" te Amsterdam een cursus reclame-on derwijs. Men wil trachten het tekort aan jonge krachten, die op de hoekte zijn met de beginselen van de mo derne reclame, enigszins aan te vul len. Deskundigen uit de practijken zullen o.m. de volgende onderwer pen behandelen: Marktonderzoek en analyse, lay-out, reclame, gerichte reclame, copywriting. papier, reproductie, druktechnieken, buiten-reclame, re clame voor detail- en grootbedrijf, advertentiebureau, reclameadmini stratie. De cursus, die uitsluitend voor beginners (ook niet-leden) van belang is, wordt gehouden in de lokalen van het Instituut voor Pers wetenschappen, Keizersgracht 604, te Amsterdam. Zijn jaarlijks congres houdt het Genootschap dit keer op 23 en 24 Juni en wel in het Kürhaus te Sche- veningen. Het congres zal gewijd zijn aan de Benelux-Samenwerking op reclamegebied. Belgische en Ne derlandse experts zullen prae-advie- zen uitbrengen. Men verwacht vele bezoekers uit de Belgische recla me- en Grafische kringen. Als on derdeel van het congres wordt op 25 Juni een affiche-tentoonstelling geopend, waar werk van reclame tekenaars uit de drie landen wordt geëxposeerd. REEDS 35 JAAR LANG MAAKT Hidde van der Sloot in Winsum (Fr.) zijn eendenkorven volgens eigen model. De boeren in het Friese water land bevestigen deze eendenkorven tussen de boomtakken langs vaar ten en sloten in de hoop, dat de wilde eend er haar eieren in zal leg gen. Dit melkenvan eendeneieren betekent voor velen een flinke verdienste. Premier Attlee Vrijdag in Berlijn aangekomen Vrijdagavond is de Britse minis ter-president Clement Attlee per vliegtuig in Berlijn aangekomen voor een drie-daagse inspectie van de luchtbrug. Hij landde om 23 uur op het vliegveld Gatow. Voor het bezoek van Attlee zijn uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen. Een Duitse politieauto met radio-installatie zal de auto van Attlee overal volgen, evenals gemo toriseerde eenheden. De posten der verkeerspolitie zullen verdubbeld worden. Immuniteit van Franse kamerlid opgeheven De Franse nationale vergadering heeft met 363 stemmen tegen 202 de opheffing goedgekeurd van de par lementaire onschendbaarheid van Robert Garaudy. de communistische volksvertegenwoordiger, die er van beschuldigd wordt in de pers en door middel van vlugschriften de minister van buitenlandse zaken. Schuman te hebben beledigd. Het verzoek om opheffing van de immuniteit van de communist Mar cel Cachin. het oudste lid van de vergadering, wegens een in de „Hu- manité" verschenen artikel, werd verworpen met 296 tegen 221 stem men. Nieuwe moeilijkheden in Italiaanse regering? De uitvoerende raad van de Ita liaanse socialistische eenheidspartij (minderheidssocialisten) heeft Vrij dag met acht tegen zeven stemmen zich uitgesproken tegen aansluiting van Italië bjj het Atlantisch Pact. De drie ministers van de partij zjjn hierdoor in een moeilijke positie gebracht. Zij zijn: Giuseppe Sara- gat, vice-premier, Roberto Tremel- '.oni; wederopbouw en het program voor Europees herstel, en Matteo Lombardo, industrie en handel. In bovenbedoelde bijeenkomst werd eveneens een voorstel van Saragat van de hand gewezen, dat Italië elke garantie betreffende defensie, die de V. S. zouden kunnen "Onbieden, moest aanvaarden. Er zouden uit deze besluiten nocilijkheden voor de Italiaanse regering kunnen ontstaan, indien Italië zou worden uitgenodigd deel te nemen aan de besprekingen over "en Atlantisch Pact te Washington. Ket Griekse stoomschip Ioannis", lat een week geleden van Huil naar Kiel vertrok. Is nooit op zijn Dlaats van bestemming aangekomen Men vreest, dat het schip in de storm is vergaan. Van het paard naar de motor Opleiding beoogt jongens lichamelijk en geestelijk te oefenen Sinds de blauw geüniformae mannen met hun witte tressen, fier op hun paarden gezeten, niet meer op hoogtijdagen door de straten para deren, is het wapen van de Koninklijke Marechaussee voor het grote publiek een vaag begrip geworden, want de manschappen vallen in het gebruikelijke leger-khaki niet zo sterk op. Niettemin is hun taak tegen woordig op een heel wat breder vlak geprojecteerd dan vóór de oorlog, aangezien de marechaussee naast het werk van het vroegere Korps Poli- tietroepen thans ook een belangrijk aandeel heeft in de grenscontrole, een taak. die onder de huidige omstandigheden van zeer veel gewicht is. Om hierbij steeds over voldoende geschoolde krachten te kunnen beschik ken en tevens om het wapen uit te breiden, worden regelmatig jonge ren in opleiding genomen in het model-instituut te Apeldoorn, waar wij ons in het depot, tijdens een pers-excursie onder leiding van de com mandant. luitenant-kolonel N. D. Nam mens ma. op de hoogte hebben gesteld van de manier, waarop de training verloopt. De taak van de marechaussee is veelzijdig. Daar zijn: het voorbe reiden tot en het geven van mili taire bijstand aan de politie bij relletjes of andere verstoring van de openbare orde, de grensbewa king en het bedienen van de doua neposten, de militaire politiezorg en de bescher.ning van de Konin gin en de leden van haar Huis, waaronder tevens is begTbpen de paleiswacht. Hoewel een niet ge ring deel van deze taken de aard van politiewerk heeft, worden hierbij toch in het bijzonder mili taire kwaliteiten vereist en dus ligt op dit laatste een sterk accent bij de scholing. Wie de mannen bezig ziet' in de kazernes, die respectievelijk naar koning Willem III en generaal van Haeften zijn genoemd, waant zich in een sportschool, of in een circus, want er worden „stunts" uitgehaald, die voor de toeschou wer sensationeel zijn. Vooral bij de training van de mannen met de motorfiets die het paard heeft verdrongen is dit 't geval. Men ziet hen met twee, zelfs met acht tegelijk op één motor rond- tuffen en, alsof dit nog niet bout genoeg is, gaan zij even later door diepe greppels, water én tenslotte ook door vuur. De instructeurs, die deze staal tjes van behendigheid en moed vertonen, eisen dit niet van hun leerlingen, maar wel brengen zij deze jongens een grondige kennis van de motor, benevens een be hoorlijke portie handigheid in ha chelijke situaties "bij, zodat zij zich te allen tijde kunnen redden. Het zelfde geldt ook voor „het gevecht zonder wapens", waarbij vaardig heid woi'dt verkregen in het zich van het lijf houden van aanvallers en verzet-plegende arrestanten. Als men de kunst van op de juiste manier vallen niet verstaat, zou de smak tegen de grond lelijk aanko men, maar naar wij zagen, heeft het geen nadelige gevolgen, als een marechaussee onder de voet dreigt te raken: hij springt als een bal weer omhoog en eer de tegenpartij er erg in heeft is deze ontwapend en ongevaarlijk gemaakt. Zo is er veel, wat de leerlingen van het Apeldoorns Instituut voor hun physieke training nodig heb ben, maar daarnaast wordt het geestelijk element allesbehalve verwaarloosd: wie geen ander on derwijs dan lagere school heeft ge noten krijgt les in Nederlandse taal, rekenen, aardrijkskunde en geschiedenis, terwijl daarnaast op uitvoerige wijze onderricht wordt gegeven in kennis der wetten, voor zover de politiediensten dit vorde ren, hetgeen voor de marechaussee wil zeggen: burgerlijke en mili taire bepalingen. Men heeft prach tig lesmateriaal beschikbaar, zoals bijvoorbeeld een „verkeerstafel" vervaardigd door de instructeur wachtmeester Adema, waar met ,,speelgoed"-auto's, fietsen, trams en bordjes met verkeerstekens, el ke denkbare verkeerssituatie is te scheppen. Bovendien wordt het onderzoek van verkeersongevallen en andere practijkzaken „levens groot", dus in werkelijkheid voor gesteld en gebruikt. De dactyloscopie, het opzoeken en „verduurzamen" van sporen bij on geval of misdrijf, het nemen van vin gerafdrukken. enz., zijn leervakken en de EHBO-leer blijft de jongens al evenmin vreemd. Óp die manier kweekt Apeldoorn allround-mensen, waar leger en burgermaatschappij in tijd van nood op rekenen kunnen. Een vol jaar duurt de opleiding in het Depot, waarna de marechaussee naar een brigade wordt gezonden voor de tijd van minstens Mz jaar. eer hij. de kans krijgt in aanmerking te komen voor de rang van wacht meester, welke graad gehaald wordt bij het 3e Instructie-Escadron in de Van Haeften-kazerne. Velen brengen het niet zover, want aangezien men hier met een keur-korps te doen heeft, is de selectie streng en de keu ring niet minder. Het doel, kweken van betrouwbare, voor hun moeilijke taak berekende mensen, wordt geen ogenblik uit het oog verloren. Het Wapen van de Koninklijke Mare chaussee telt ruim 3000 man. dit aan tal zal in de naaste toekomst nog aanzienlijk kunnen worden uitge breid. Tocht naar ..Katowice" zal schipper Tot heugen De gigantische redding der 26 Poolse zeelieden van de „Katowice" was de 130ste keer, dat schipper Douwe Tot met de „Brandaris" uit voer. Het aantal schipbreukelingen, dat deze 62-jarige Terschellinger heeft helpen redden, sedert hij in 1923 als stuurman bij de N.Z.H.R.M. kwam, is hierdoor gestegen tot 218. De laatste tocht zal hem zeker zijn hele leven bijblijven. Toen de reddingboot de „Kato wice", die reeds in tweeën was ge broken. naderde en Douwe de 26 Polen tot hun middel in het water op de voorplecht zag staan, waren er weinig woorden nodig: Zij moes ten er af en kwamen er af. Het duurde drie kwartier, de eer ste man die sprong wachtte te lang, zodat de reddingboot circa 8 meter lager lag dan het dek van de „Ka towice". doch hij kwam behouden in het net. Eerst voer de „Brandaris" aan bakboord langszij, maar later aan stuurboord, waar het overspringen iets gunstiger kon geschieden. Tij dens deze manoeuvres werd de „Brandaris" tegen het schip aange- slingerd en bleef enkele seconden aan een van zijn ankers aan de ver schansing hangen. Do ankerketting brak en de „Brandaris" smakte op de golven. Sedert Zondag voeren 7 redding boten van de N.Z.HR.M. totaal 13 maal uit. „Als het bericht komt. wordt er niet gepraat, maar olie goed en Zuidwester aangetrokken en de reddingboot vaart uit er zijn mensen in nood!" Als de ..Katowice", die tijdens de oorlog voor de Engelsen voer en deelnam aan de invasie bij Norman die, met zijn lading wordt prijsge geven, betekent dit een schadepost van een millioen dollar. Tot onze grote droef heid ging heden in alle ruste van ons heen. on ze lieve Moeder. Be huwd- en Grootmoeder. Zuster. Behuwdzuster en Tante BEB MODDERMAN geb. Wesseling in de ouderdom van 61 j. Uit aller naam: Dr P. J. R Modderman Amersfoort. 4 Maart '49 Wijersstraat 5 Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 8 Maart te 2.15 op Rust hof" te Amersfoort. Gevestigd te Amersfoort in samenwerking met J. H A R D O N, zenuwarts Zenuwarts Spreekuren Koningin Wil- helminalaan 17: Dinsd. en Donderd. 23 u. Fonds: Maand, van 34 u. Lichtenberg-Polikliniek" Dinsd., Donderd. en Zaterd. van 910 uur en verder volgens afspraak De spreekuren van Zenuwarts worden als volgt gewijzigd: Maand en Vrijdag: 1—2 u. Woensdag van 2.153.15 u. Fonds: Vrijdag 34 u. De spreekuren in de Lich tenberg-Polikliniek en St. Elisabeth-ziekenhuis blij ven ongewijzigd Gevestigd te Amersfoort (met ingang van 1 Maart) in samenwerking met Dr G. J. N. VLEUGELS SCHUTTER Huidarts Spreekuren: Part. Maand, en Vrijd van 12 u. „De Lichtenberg" Polikliniek: Fonds Woend. 3 3010 uur ten huize van Dr G. J. N. Vleugels Schutter Do. 810 uur St. Elizabeth Ziekenhuis Een welverzorgd Bruidsbouquet ▼erhoogt de feestelijkheid Lage prijzen Prima kwaliteit Uw adres hiervoor is: EEN HOOG OLIE-VERBRUIK Neem 1 dan 0VRHAUL PISTON SEALI DU Enjelse preparaat *ordt In vele landen, o»er de gehele wereld ver spreid. veelvuldig toegepast cn zal ook het olle-verbrulk van Uw wagen reduceren De behandeling kostmaar heel weinig lUd en Uw wagen kan er weer een 10 tot I6 0O0 K.M. tegen. Ovrhnul Piston Seal haalt het olle- verbrulk cmlaog en gecliUw motor een beter trekvermogen Light Car tube voor automobielen lot 12 P.K.. Standard lubo voor auto mobielen tot 36 P.K-. M.C. tube voor motorrijwielen. GESCHEURDE CYLIHDERBLOKKEN zonder ddmontogo ln 30 minuten gerepureord met W0HDAR WELD het prepnraot. dat do Goalllflcrdea van zoveel nut wao tudena de achter one llggcndo ©orlogojorcn. Belde producten zun verkrUgbaar bU erkende garagebedrijven. Inlich tingen worden U gaarne verstrekt, wanneer U onderstaande bon op zendt aan C>tex-Helmond. Naam - Adres PlaatsP 2 CYTEX-Heuvel 11a-HELMOND Verft ijfb. Utrechtsestr. 2B Leningen van 1500.— af met en zonder borg. 1ste en 2e Hypotheken. Finan cieringen Bureau „INTERMEDIAIR" Regentesselaan 201 Den Haag Tel. 332870 Corset -fournituren ■mmt het scboonmaaMwondcr. Klein maar vrij dap per. De mannen mo gen me niet. omdat ik rommel maak en naar groene zeep ruik zeggen ze (alle- maal jokkens maar de dames, oh. d:e dames! Ze knuffelen mc. want ik beteken de komst van de nieuwe' grote schoonmaak' Helder schone kamers, fleurig en fris en een ver jongd huis. dót doet Uw Adriaantje. En alle nieuwe dingen 'tuurlijk van de ZONSOPGANG! We beginnen dit jaar met een verrassing: ECHT VOOROORLOGS VLOERZEIL met linnen rug(ü) in leuke gebloemde patronen. Prijs slechts 5.50 per Meter 183 cM breed). Vóór de schoonmaak maakt de ZONSOPGANG nog vlug Uw versleten matrassen-met-een-knob bel veerkrachtig en kraak-fris! Naai- de ZONSOPGANG-schoonmaak dames! En de volgende week komt mijn bolle toet wéér in de krant! t NV. WONINGINRICHTING nmwvwvnPBr LANGESTRAAT 22 SOESTERWEG 92 TELEFOON 6166 TELEFOON 4607 HOEK ver/ van de Vakman 't ZAND TELEFOON 3332 Voor HOTEL-, RESTAURATIE-, en INRICHTINGENWAS Telefoon 3434, Eigen Expeditie naar Amersfoort, Utrecht, Bussum, Hil- ersum, Laren, Amsterdam en omgeving. JAPONNEN BLOUSES MANTELCOSTUUMS MANTELS EN ROKKEN Wieg z g.a.n. met matras je op wielen f 30.—. Maan dag tussen 4 en 6 uur Bil- litonstraat 18. 5761 Motor- en Rijwielhandelaren voor Amersfoort en Omstreken, Hier is JAN VERHOEF met zijn opnieuw inge richte moffelinrichting. Vanaf heden werkt hij met de allernieuwste Zandstraal-installatie en met 3 moffelovens Moffel in alle kleuren. Hij garandeert 100 To Moffel- en Bieswerk Thans ook voor massa Moffel- en Zandstraalwerk MUURHUIZEN 30 hoek Korte Gracht Het werk van „ACTIEF" is A F Elect.1". of Autog. m diploma. Aanvang nieuwe cursus 14 Maart 1949. Inlichtingen: W. v. Doorn, Rob. Schumanstr. 25. N. v. Gorkom, Kenaustraat 18. Utrecht Tot zo woorden f0.50- woord méér /O./O oer pZoetstntf. ^Jj^Jcoop^jjevraagdJ Piano of vleugel te koop gevraagd. Uitsluitend brie ven met merk en prijs on der No. 5637 bureau van dit blad. EIcctrische gramofoon, compleet met kast en pla ten. Celsiusstr. 46. Amers foort. 5696 Te koop: compleet nieuw damesrijwiel. Prijs 98. G. v. Stellingwerfstraat 11. 5710 3-plaats clectrisch fornuis (nw). Te bevragen: Zand 21 Amersfoort. 5754 Ter overname aangeboden een z g. a. n. slaapkamer ameublement (lits-ju- meaux) en een z. g. a. n. bankstel (tafel, bank en 2 fauteuils). Te bezichtigen van 1416 uur. ..De Wijde Blik", Hamersveld E 5a. 5760 Te koop rondbreimachine in zeer goede staat en ge heel compleet, eventueel ruilen voor een naaimachi ne. Brieven onder No. 5764 bureau van dit blad. Te huur gevraagd Gestoffeerde zonnige zit kamer, liefst beneden en kleine slaapkamer met ge bruik van keuken Br. no. 5751 bur. v. d. blad. Gevraagd door nette jon gelui die wensen te trouwen zitkam.-slaapkamer en keu ken op nette stand. In staat zijnde hoge huur te betalen Br. no. 5714 bur. v. d. blad. Personeel gevraagd Mevr. Woldringh. Borger- laan 9 te A'foort, vraagt einde Maart een flink meis je voor de morgenuren, van goede getuigen voorzien. Gaarne zo spoedig moge lijk aanmelden. 5697 Nette leerjongen gevraagd van Beek's brood- en ban ketbakkerij. Woestijgerweg 139 Amersfoort. 5708 Kosteloze vaccinatie op Woensdag 9 Maart 1949 van 22 30 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst. Westsingel 45. Trouwboekje of geboortebewijs medebrengen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort. De Secretaris, De Burgemeester, J. HAARS H. MOLENDIJK Gevraagd in rustig, pret tig gezin, iemand die zelf standig de huishouding kan behartigen. Br. no. 5744 bur. van dit blad. Gevr.: meisje, b.b.h h„ die 's avonds een paar uur werken wil. tegen vergoe ding van een slaapkamer met huiselijk verkeer. Br. no. 5747 bur. van dit blad. Wegens huw. der tegenw. wordt in tandartsgezin met 3 kinderen per 15 April of 1 Mei dienstbode v. d. en n. gevraagd. Meerdere hulp aanwezig. Zond. goede get. beslist onnodig zich aan te melden. Mevr. Beenhakker. Julianaplein 8. 5748 Personeel aan Net persoon, met klein pensioen, zoekt enige bij diensten. Br. rio. 5757 bur. vaii dit blad. Woningruil Woningruil Amersfoort. Aangeb.: geriefelijke wo ning, Vermeerkwartier, in ruil voor ruimere woning, onverschillig waar (geen Soesterkwartier). Huur tot 50.per maand. Br. no. 5759 bur. v. d. blad. Woningruil. Aangeb. huis in ccntr. Amersfoort, bev." kamer en suite, serre, 4 slaapkamers en keuken en achtertuin. Gevr. kleiner huis, onverschillig waar of vrij bovenhuis in centrum. Br. no. 5753 bur. v. d. blad. Lessen Over zes maanden spreekt U Engels als U nu les neemt! Ook conversatie, corresp.les en vertalingen. W. van Kleef JrZwaan straat 4. Tel. 4882. Bijwer ken van scholieren. 5756 Dansstudio Dan Bearda. Privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio. Utrechtseweg 89. A'foort. Tel, 4456. 5717 Diversen Voogdijvereniging zoekt eenvoudig, goed pleeggezin voor jongen van 10 en een voor jongen van 15 jaar. Financiële verzorging ten laste der vereniging. Brie ven met volledige inlich tingen onder no. 5758 bur. van dit blad. Het beste adres voor in koop en verkoop van 2e hands meubelen, enz.: „Het Koopjeshuis". Krommestr. 27, Amersfoort. 5750 Sport. Conditietraining in de A'foortse Sportschool. Tndoortraining. Jiu-Jitsu, Boksen. DoifChes aanwezig. W. Bocrsma. Plantsoen <Z) 10. Tel. 5477. 5745 De Groots Autorijschool. Voor Amersfoort en omge ving. Kamp 25. v. Marnix- laan 32 Tel. 4275. 5743 Het beste adres voor in koop en verkoop van 2e hands meubelen, enz.: „Het Koopjeshuis". Krommestr. 27, Amersfoort. 5749 Naaimachines. Mevr. laat Uw machine aan huis repa reren door vakman met 20 ïaar fabriekservaring. Even bericht: Mak. Kapelwep 38 Amersfoort. 5752 Stormschade repareren wij vlug cn voordelig. Tevens Uw adres voor schoorsteen- veeen Bouwbedr. M. Hen- driksen. Primulastraat- 11, Amersfoort. Tel. 5228. 5713 Nederlandsche Roode Kruis afdeling Amersfoort. Jaar vergadering op 14 Maart te 8 uur in Hotel Monopole. Stationsplein. Het Bestuur. 5712 Administratiekantoor „Het Kompas". Bernulfusslr. 29. Amersfoort Telef. 3036 In richten. bijhouden en con troleren van boekhoudingen Belastingzaken. 5732 Electrïsch ontharen. Alge hele gelaatsverzorging. Spe ciale behandeling tegen rim pels. puistjes cn verdere huidfouten. Hoogtezon. Me vrouw v. Haselen. Gedipl. Schoonheidsspecialiste. Bor- gcsiuslaan 41, Tel. 4520. 5715 Wilt U geld besparen? Koopt dan Uw rijwiel of autopeds, onderdelen, enz. bij Het Handelshuis. Hof 29. Tel. 6454, Amersfoort. Er kend Bondshersteller. 5716 Voor een goede foto, voor Uw amateurswerk, voor het vernieuwen van verbleekte portretten, voor vakkundige reparatie aan Uw toestel: Portretspecialist de Smalen. 5718 Lecsbibl. Gez. W. Scheick, Hobbcmastraat 23. 10 ct. p. deel. Alle kantoorbenodigd heden en schrijfbehoeften 5719 Speelgoed, kinderboeken, enz. Fa. C. Mulder v/h ter Weel. Alle soorten boeken en romans in Leesbiblio theek „Lectura", Soestor- weg 177. 5720 Uw adres voor tabak, si garen en sigaretten is: W. Hendriksen. Soesterweg 466. hoek Hulststraat, A'foort 5721 Auto's zonder chauffeur. Wij hebben prima auto's Bel op 6004. Paulus Potter straat 34. 5731 Autobanden. Zijn Uw ban den glad, d.w.z. het profiel niet meer zichtbaar, dan be tekent dit, dat deze banden niet meer bedrijfszeker zijn. Wij kunnen Uw banden met onze nieuwe profielen weer nieuwe levensduur geven. Levering uitsluitend op Bo- vag-voorwaarden Weest zui nig, autobanden ziin duur dus geeft ze een Vulcano- kuur. Vulcano. W v. Zwol. Hogeweg 30. Telefoon 4R3i, Amersfoort. 5730 Beschaafde jongeman. 22 jaar N.H zoekt langs deze onsympath. weg kennism. met beschaafde jonge dame (foto op erewoord retour). Br. onder No. 5765 bureau van dit blad. Een goede of grotere hy potheek? Elk bedrag be schikbaar. Billijke condi ties, snelle afwikkeling. Br. ..Reclamepost". M. P. Lin- dostraat 29 bis. Utrecht. Pers. bezoek alleen van 6— 7 uur en volgens afspraak. 5670 Nn de ttfd voor een goe de lederen jas of j'ekker. Renvesten broeken enz. Waterdichte zwarte moes son linnen jekkers of jas sen vanaf f 40.75 geschikt voor bakkers. slagers, melkhandelaren, chauffeurs enz. Alveri Kamp 34. 5662 Siamese kater ter dekking pracht stamboom, raszuiver Soest tel. 2-_?-7 Begrafenisondernemer H. Kuiter, Verhoevenstraat 21, Telef. 5229, bijkantoor" Din- telstraat 7. Billijke tarieven. Nette bediening, v/h V-In schoten en Kuiter. 5729 Matting, vooroorlogse kwa liteit, 3.75 p. m. Matten (karpetmodel) verschillende maten, ook vooroorl. Geen bezoek aan huis. Br.: Bor- gerlaan 3. A'foort. 5711 Archlfoto is ook in 1949 Uw fotograaf. Wij verzor gen o.a.: 5722 Een serie geslaagde kinder opnamen met kunstlicht bij U aan huis, in een keurig album. 5723 Gaat U trouwen? Wij ma ken een onvergetelijke se rie opnamen van dit gebeu ren. Gratis een luxe album erbij. In 6 uur gereed. 5724 Reclame- en interieur-opna men. Reproducties en foto- cooieën. Dan naar Arehi- foto. 5725 Ook Uw zoon in Indië ziet verlangend uit naar een se rie pakkende opnamen bij U aan huis gemaakt dnor Archifoto. 5726 Ook voor toneel en partijen naar hèt adres in Amers foort- Archifoto. Rubensstr. 19. Tel. 3070. 5727 Geboortekaartjes met een echte foto van Uw pasgebo rene. in 6 uur geVeed. met inbegrip van tekst en enve loppen. 5728

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 8