EETSERVIEZEN G, BOODE BRANDPUNTEN IS DAT EEN SCHOOL? vraagt men in Deil Walen vrezen groei der Vlaamse macht CORSET op maat Keurige Prefect" u „Het lijkt wel een stal Liefde voor en Kennis van onze paarden LUYCX AMERSFOORTSE KUNSTHANDEL StalenVierladenkasten Mechanisatie propagere men niet blindelings GELD IN DEENS PORCELEIN PRIMA KWALITEIT Voor 6 en voor 12 personen BekwameGEREEDSCHAPMAKERS STEELMAKERS SCHAVERS MACHINEBANKWERKERS REPARATIEMONTEUR met centrale sluiting voor hang- en staande opberg- mappen ADMINISTRATRICE KUNNEN OOK TELEFONISCH OPGEGEVEN WORDEN TEL. 6235 UTRECHTSE WEG 91 4 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Dinsdag 8 Maart 1949 (Van onze speciale verslaggever) Deil heeft z'n schoolkwestie. Vraag vrijwel iedere inwoner van dit dorpje aan de Linge een oordeel over de enige school, die er is, en hij ol zij zal zeggen: ,,'t Is een krot, dat spoedig moet verdwijnen!" „Is dat een school? Het lijkt wel een stal," zei ons een der dorpelingen. Wij hebben het ongeveer honderd jaar oude gebouw bezocht en kunnen nu niet anders doen dan het oordeel van de inwoners van Deil onder schrijven. En nu !s er een kans. dat er een nieuwe school zal komen want Deil is op de urgentielijst gezet doch er is geen geld! kijken! dat goed sluit. De spon ningen zijn vergaan, de stof verf hangt los. Bij een even harde wind stoot dreigen de ruiten er uit te vallen. Vorige week hebben onder wijzers en kinderen daardoor ang stige ogenblikken beleefd. Dertien jaar geleden al afgekeurd Dertien jaar geleden al is de school afgekeurd, maar desondanks staat zij daar nog steeds in de scha duw van de Ned. Hervormde Kerk. Iedere dag weer zien de Deilse va ders en moeders met weerzin hun kroost verdwijnen in die donkere, bouwvallige en slecht geventileerde lokalen, die de naam school in ieder opzicht oneer aandoen. Honderd jaar geleden is de Deilse openbare school gebouwd. Men kan niet zeggen, dat het toenmalige ge meentebestuur de plaats gunstig heeft gekozen, noch dat het vol doende rekening heeft gehouden met de eisen, die men aan een enigszins redelijk bruikbare school mag stel len. De korte achtex-gevel ligt op het Zuid-Westen, door dat raam krijgt één klas een beetje licht en zon. Wij schrijven „een beetje licht", want de ramen van dat lokaal beginnen bijna drie meter boven de grond. De voorgevel, met het smalle, boog- M&9Ê&3Q s? vormige raam, ziet uit op het Noord- Oosten. De klas daarachter, waar de kleintjes zitten, &&3S krijgt dus nooit zon. Nog slechter jrasp komen de twee an- ff dere lokalen er of. De derde en de pS*- vierde klas zitten bijeen in een ruim- W&M te. die een onbe- reikbaar hoog raam heeft. waardoor echter vrijwel geen Ss&a» licht valt. want de ^B|%| kerk staat er vlak WgHSgLi gHH Maar het ergste ii£%E§5g5sB is het vierde lo- PSsuugSL kaal. Het heeft geen enkel raam, ligt inge- muiin— sloten tussen de eerste en de derde klas. Nooit komt hier zon binnen. Dit lokaal is op het -M ogenblik niet in gebruik, maar vol- gend jaar, als de Deilse school §pgfiyra3 waarschijnlijk weer •'sëVJHW haar vierde leer kracht krijgt, zal deze met zijn leer- lingen daarin moe- ten kruipen. Vloeren verrot De vloeren van de school zijn verrot: hoofdonderwijzer Lok horst is een tijdje geleden in zijn klas er door heen gezakt. Nu lig gen er op het gapende gat twee oude wandplaten om verdere ongelukken te voorkomen. Stapt men het lo kaal van de derde en vierde klas die bijeen zitten binnen, dan golft de vloer onder de voeten. Het ding schijnt los te hangen boven vermolmde balken. Er is geen van de veel te ver boven de grond be ginnende ramen zelfs de leer krachten kunnen nooit naar buiten Treedt men de „school" binnen dan staat men meteen in een ko lenhok. Eigenlijk is het geen kolen hok. maar een kleedkamertje, waar de kinderen hun goed kunnen op hangen. Maar meester Lokhorst heeft daar kolen moeten laten stor ten, omdat er in de hele school geen écht kolenhok is. Moet er een kit vol geschept worden, dan stuiven de jasjes en manteltjes vol kolenstof. De drie voorste lokalen zijn verbon den door een gang. die precies één meter breed is. Door dit slurfje moe ten iedere dag weer een kleine hon derd levendige, rumoerige kinde ren naar binnen en naar buiten worden geloodst. Een gymnastieklo kaal is er niet. „Natuurlijk" is het gebouw bar vochtig! De wanden zijn geel van het uitgeslagen salpeter, op vele plaatsen zit de schimmel centime- Mm Enkele weken geleden is meester Lokhorst door de totaal ver rotte vloer in zijn klas gezakt. De prachtige nieuwe schoolbanken doen we' heel vreemd aan in de Deilse school, die alleen nog maar voor afbraak deugt. ters dik op de muren. Er zijn geen posten voor de trouwens onbereik bare ramen, geen enkel plantje kan er in de hele school tieren. De wand platen bobbelen van het vocht. Afgekeurd Wij zeiden het reeds: al dertjen jaar geleden is de school door de toenmalige inspecteur van het L.O. afgekeurd, de huidige inspecteur heeft haar afgekeurd en de school arts. dr Ko ls ters uit Culemborg, heeft op verzoek van het Deilse gemeentebestuur een onderzoek ingesteld om antwoord te kunnen geven op de vraag, of de gezondheid der kinderen te lijden heeft door het zitten in deze slechte school. De conclusie van zijn rapport kon dr Kolsters ons nog niet meedelen, om dat eerst B. en W. en de raad daar van kennis moeten nemen. De gemeenteraad heeft een jaar geleden in principe besloten een nieuwe school te doen bouwen. De burgemeester, mr dr G. Kolf. en de wethouders ijveren dag aan dag voor een nieuwe school. Maar toch, er dreigt gevaar, dat deze er de eerste jaren niet komt. Want er is geen geld! De geme«nte Deil zit tot eind 1950 vast aan de financiële noodvoorzie ning voor gemeenten, die zich zelf niet helemaal kunnen bedruipen, de regeling van de commissie-Oud. Daardoor is deze merkwaardige si tuatie ontstaan, dat Deil graag een nieuwe school wil bouwen, dat de inspectie van het L.O. daarbij alle steun wil verlenen, maar dat het geld waarschijnlijk niet vóór 1951 beschikbaar komt. En dan is mis schien voor Deil voorlopig de kans verkeken, omdat het, met vrij grote zekerheid, binnen één jaar moet bouwen ofvoorlopig niet. Want ieder jaar wordt de urgentielijst herzien, zei ons een goed ingewijde. Dit is dan de openbare school in Deil. Schaarse, veel te hoge ramen ivaardoor alleen de hoogste klas wat licht krijgt. Rechts vooraan op de foto het kleedhok-kolenhok. Geheel rechts de Nederlands Her vormde Kerk, die alle licht, dat uit het Zuiden komt, onderschept. Is de school niet te repareren? Misschien. De bouwkundige van de gemeente heeft een begrotinkje op gesteld voor de allernoodzakelijkste herstellingen: nieuwe vloeren, nieu we sponningen voor de ramen, her stel van de muren enz. Kosten rond 10.000.—! „Weggegooid geld," zegt iedere Deilenaar, „want door deze herstellingen wordt de school in wezen niets beter, het blijft dan toch een donker, ongezellig, onge zond hok." „Er is maar één oplossing moge lijk," zegt meester Lokhorst, „er moet een nieuw schoolgebouw ko men op een andere plaats. De grond daarvoor is wel beschikbaar een mooie, open ruimte, niet begrensd door een of ander hoog gebouw, dat alle licht wegneemt, zoals nu de kerk maar het geld, hoe komt Deil daaraan?" De komende Belgische verkiezingen N' ORMAAL moesten in het voor jaar van 1950 in België alge mene verkiezingen plaats vinden, maar waarschijnlijk zullen zij reeds in het najaar van 1949 worden ge houden om de parlementaire zit tingen niet te onderbreken. Voor het eerst in de Belgische geschiedenis zullen hieraan ook de vrouwen deelnemen, die tot dusver wèl hun stem mochten uitbrengen bij de gemeenteraadsverkiezingen, maar geen invloed hadden op de samenstelling van het parlement. Toen Spaak in Maart 1947 premier werd beloofde hij hierin verande ring te brengen en hij heeft woord gehouden. In de komende maand Juli wordt het vrouwenkiesrecht in België van kracht. Natuurlijk doen thans reeds alle partijen in het land pogingen de vrouwen voor hun program te win nen. Welke invloed de uitbreiding van het kiesrecht in België op de Sowjet-Russische vredesfilm In Moskou is de première ge geven van de nieuwe film Ontmoeting aan de Elbe". Het hoofdthema van deze rolprent is. dat het Russische, het Ame rikaanse en het Duitse volk geen oorlog willen. Een jonge officier van het Sowjet-legcr, die bevelhebber is in een sec tor van een bezette Duitse stad, spreekt aan het slot van de film de volgende woorden: ..Vriend schap tussen de Sowjet-Unie en het Amerikaanse volk is van daag de belangri'ikste kwestie voor de mensheid". G e o r g i Alexandrof voerde de regie van deze film, de muziek is van de bekende componist Sjostakowitsj. krachtsverhouding der partijen zal hebben valt natuurlijk niet te voor spellen. Wat echter wel thans reeds vaststaat is, dat het aantal Vlaamse afgevaardigden in het parlement zal toenemen, het aantal Waalse af gevaardigden daarentegen station- nair zal blijven. Dit is een gevolg van de Belgische grondwet, dié bepaalt, dat het aan tal volksvertegenwoordigers af hangt van het aantal zielen der be volking en nooit meer mag bedra gen dan één volksvertegenwoordi ger per 40.000 inwoners. Steeds is het aantal volksver tegenwoordigers aangepast aan de resultaten van de volkstellingen. De laatste volkstelling voor de oorlog werd gehouden in 1930. De bevol king bedroeg toen 8 092.004 en het aantal volksvertegenwoordigers werd vastgesteld op 202. De telling van 1947 liet zien, dat de bevolking tot 8.512.195 was gestegen, zodat dus het aantal Kamerleden op 212 zal moeteen worden gebracht. Nu is het echter zo. dat de bevolkingsaanwas uitsluitend plaats had in Vlaande ren en in het tweetalige arrondisse ment Brussel. Waar de vier Vlaam se provincies en het Vlaamse arron dissement Leuven vroeger 96 afge vaardigden hadden, zullen zij er nu 104 krijgen; het antal voor het ar rondissement Brussel zal van 30 op 32 stijgen. Voor de vier Waalse pro vincies en het Franstalige arron dissement Nijvel zal hét aantal echter 76 blijven. Dit is de reden, dat bepaalde Waalse milieu's op het ogenblik spreken van een toekomstige dicta tuur der Vlamingen, die met hun vertegenwoordigers plus de helft van de Brusselse afgevaardigden 120 van de 212 zetels, dus de abso lute meerderheid zouden verwer ven. Dergelijke uitlatingen zijn vreemd, wanneer men bedenkt, dat de Vlamingen nu al de volstrekte meerderheid hebben, namelijk 111 van de 202 zetels. Niettemin roept deze kwestie, die de gemoederen blijft bezig houden, spanningen op, die in elke partij voelbaar zijn. Landelijke ruitersport Sommigen zullen misschien be weren, dat men in de tegenwoordige tijd beter liefde voor de tractor aan kan kweken, dan voor het paard. Het is waar, dat de tractor meer in de mode is. Maar na het lezen van enkele artikelen in het voorlaatste nummer van „Het Paard" is onze liefde voor het paard weer ver sterkt en niemand make ons wijs. dat het paard als afgedaan kan worden beschouwd. Het tegendeel is waar. Inderdaad is de liefde voor en de kennis van het paard in bepaalde kringen aan het kwijnen tengevolge van de mechanisatie. Van regerings wege wordt de motortractie als enig renderende vorm van trek kracht krachtdadig gepropageerd. Ten plattelande begint het op de landbouwscholen en de voorlich tingsdienst doet de rest. Men denkt eenvoudig niet meer aan het feit. dat er nog paarden in Nederland zijn en overweegt nog minder de betekenis, die zo'n paardenstapel voor ons land inhoudt. Men gaat er zonder meer aan voorbij. Deze houding kunnen wij niet be wonderen. Ze is ons te eenzijdig, te onlogisch tevens. Wanneer straks de ogen van velen zullen open gaan. kan het wel eens gebeuren dat zulks gepaard zou moeten gaan met grote financiële offers. Daarom moet men trachten het paard die plaats in onze samenleving te laten behou den, die het ten volle verdient en waarop het ten volle aanspraak kan maken. Men moet niet denken, dat het paardengebeuren in Nederland een liefhebberij van enkele personen is, die met hun vrije tijd geen raad weten. Het is dringende noodzaak dat ons land blijvend de beschikking houdt over een hoogstaande paar denfokkerij, welke bedrijfseconomi sche en landseconomische betekenis heeft. De Overheid moet haar dan ook recht doen wedervaren. Onze landelijke paardenfokkerij verdient zulks uit hoofde van haar belang rijkheid ten zeerste. De paarden- wereld is niet blind voor een ver antwoorde mechanisatie. Maar wan neer die mechanisatie blindelings wordt gepropageerd, zou men er af kerig tegenover kunnen komen te staan: De wijze waarop het diner wordt geserveerd, spreekt ook een woordje mee! Wel degelijk zin Het zal degenen, die het paard een warm hart toedragen, duidelijk zijn, dat het juist onder de gegeven omstandigheden wel degelijk zin heeft liefde voor en kennis van het paard aan te kweken. Meer dan ooit, is het nu gewenst dat in brede kring belangstelling voor het paard wordt gekweekt. De landelijke ruitersport heeft in dit opzicht reeds veel nut tige arbeid verricht. Zij zal dat on getwijfeld ook nóg doen. Dit is een grote verdienste van deze mooie en betekenisvolle plattelandssport. wel ke men niet genoeg kan waarderen. Zij stelt zich juist ten doel liefde voor en kennis van het paard aan te kweken. Het aantal mensen op het platte land dat belangstelling voor paar den heeft en op de juiste wijze met deze dieren kan omgaan, wordt natuurlijk door de drang naar me chanisatie niet groter. Als de lande lijke ruitersport er niet was ge weest, zou het er allertreurigst heb ben uitgezien. De mcchanisatie- stroom had in dat geval nog veel meer jeugdige personen meege sleurd. Door het beoefenen der lan delijke ruitersport krijgen onze boerenzonen en dochteren liefde voor hun edele viervoeters. Zij verschaft hun vele genotvolle uren in de frisse buitenlucht. Men komt onder de bekoring van dit in telligente dier, waarvan zulk een weldadige invloed op de mens uit gaat. Men krijgt innerlijke zowel als uiterlijke kennis van het paard, men leert het begrijpen en daardoor on derwerpen aan zijn of haar wil. Waardering voor het willen en kun nen van het paard wordt gewekt en met meer toewijding zal men zich gaan wijden aan de verzorging en verpleging van zijn metgezel. Met andere woorden: de liefde voor en de kennis van het paard, wordt door het beoefenen der landelijke ruiter sport groter en deze komt ons in het agrarisch bedrijf ten goede. Het wer ken met onze viervoeter wordt ge makkelijker en het gebruik ervan in het bedrijf efficiënter. Vooral ook wanneer men middels de landelijke ruitersport in de menkunst wordt onderwezen. Het is daarom zo'n ver blijdend teken dat in het Federatie werkplan 1949 gewag wordt gemaakt van het elementair menonderricht in streekverband, waarmede dit nieuwe jaar een aanvang zal worden ge maakt. Zoals wellicht bekend is, werd voor de oorlog het mennen alom ten plattelande onderwezen. De naoorlogse periode kenmerkte zich helaas door een gebrek aan leer krachten. Gelukkig is men thans zo ver. dat binnen afzienbare tijd met dit onderricht een begin kan worden gemaakt, zij het dan op beperkte schaal. Hierdoor wordt het weer mo gelijk dat men op de hoogte wordt gesteld van de gewenste tcugelvoe- ring vanaf de bok. van de trekkracht van het paard etc etc. De paarden- tractie zal door dit onderwijs weer meer in de belangstelling komen te staan en de economische voordelen welke, dit menonderricht afwerpt, zullen duidelijker aan het licht tre den. We zijn er van overtuigd, dat dit alles zijn gunstige uitwerking op de paardengebruikers niet zal missen en de waardering voor het werk van het paard zal vergroten! NOG GEEi«r WEGENBELASTING VOOR LANDBOLWTRACTOREN De minister van financien heeft een einde gemaakt aan de strijdvraag, of voor landbouwtractoren. die behalve op het land ook gebruikt worden voor vervoer langs de openbare weg van producten, grondstoffen cn materialen ten behoeve van het landbouwb«-arij/, motorrijtuigenbelastingen verschuldigd zijn Naar zijn opvatting ls de om schrijving In het op dit vraagstuk be trekking hebbende koninklijk besluit (uitsluitend ten dienste van het land bouwbedrijf) zodanig, dat hij aan de directies der rijksbelastingen op dracht heeft gegeven wegenbelas- tingkaartcn af te geven. Dit houdt dus in. dat niet alleen de aflevering van eigen producten doch ook de aan voer van kunstmest, veevoeder enz. voorzover dit transport met behulp van een landbouwtractor plaats vindt, langs de openbare weg, op een kosteloze kaart kan plaats vinden. De minister overweegt echter, of de wettelijke bepalingen moeten worden gewijzigd, aangezien dc tegenwoordige landbouwtractoren in toenemende mate voor wegvervoer worden gebezigd. Corsetten- en Mode huis Langestraat 49 De aangewezen weg voor zware en moeilüke figuren. Een meer dan dertigjarige ervaring, gepaard aan ge degen vakkennis, waarborgt voldoening. verkrijgbaar tegen 3 Ve. zon der borg. voor alle doelein den, niet beneden 1500-4-. Vraagt inlichtingen ..Samen werking", Verstolkstraat 31, Leeuwarden. UTRECHTSEWEG 36—38. N.V. Ned. Metaalindustrie „P O L Y N O R M" vraagt voor haar fabriek te Bunschoten: en wtvt voor gereedschapwerktuigen, geschikt om in de toekomst als voorman op te treden. Soil. schr. Randenbroekerweg 66, Amersfoort. ALBERT IIEIJN N.V. te Zaandam vraagt een ALLROUND RECLAME VAKMAN, die in slaat is advertentie-campagnes op te stellenfolders en verpakkingsmateriaal te ontwerpen en ideeën voor etalages aan te geren. Vereist wordtgrondige kennis en ervaring op reclamegebied, zoicel wat betreft het onticerpen als het tekst schrijven. Leeftijd ongeveer 30 jaar. Geboden wordt: een werkkringwaarin vindingrijkheid, schep pingskracht en initiatief zich ten volle kunnen ontplooien. De funtie is als een levenspositie bedoeld. Candidaten sullen worden uitgenodigd voor een psychologisch onderzoek, waarvan de resultaten met de desbetreffende sullen worden besproken. Eigenhandig geschreven brieven met volledige inlichtingen omtrent opleiding, levensloop, practische ervaring, leeftijd en reden van sollicitatie onder letter H. 58 te richten aan het rnrrnm ÜsrmecHNiscHlmRmwm buBrfv'rt'aHfJOfr# VERDISTftAAT 6 Lm AM5TERDAM-Z. Bureau voor Complete Kantoorinstallatie LANGESTRAAT 101 TELEF. 5723 Voor het bureau van de Nationale Bond van Ver- plegcnden te A'dam, wordt gevraagd een ERVAREN Kennis der moderne talen noodzakelijk Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met opgave van leeftijd, genoten onderwijs en verdere opleiding, vorige betrekkingen, adressen voor informaties, tijd stip "voor mogelijke indiensttreding, worden gaarne ingewacht bij de voorzitster van de Nationale Bond van Verplegenden. Baan 19. Haarlem Te koop aangeb. Te koop: eiken en beu ken droge kachelblokken 3750 p 1000 kc A v. Ra. vestein Jr. A 150 Hoevela ken K 3493 tel. 268. 5777 Te koop: mooie kinder stoel en nieuw reiswiegje. Samen voor f 30.Oude Soesterweg 223. 5791 Te huur gevraagd Heer zoekt tegen April een nette zit-sla^pkamer. met pension. Br, no. 5794 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd net meisje van 82 uur. Niet beneden 18 jaar. Coornhertlaan 12. 5779 Mevr. Munnik, BW laan 42. Amersfoort, vraagt voor zo spoedig mogelijk, in haar gezin met 4 kinderen, hulp voor dag of d. en n. 5790 Personeel aangeb. Een ervaren typiste biedt zich aan voor de middaguren. Brieven onder No. 5787 bureau van dit bl. B z.a.: tuinknecht op villa of kwekerij. 4 jaar in Aals meer gewerkt. A Bros, Sloterweg 804, Hoofddorp. 5788 Ruilen Ruilen: Overjas voor jon den van 13 jaar voor een jasje voor jongen van 15 jaar. Woestjjgerweg 92. 5780 Woningruil j Woningrull. Aangeb. vrij huis, grote voor- en achter kamer. keuken, kelder, schuur, boven 3 slaapka mers. zolder, voor- en ach tertuin, rand stad, huur 30per maand, tegen soortgelijk huis in Leusder- of Bergkwartier Br. no. 5797 bur. v. d. blad. Zuivel-export bedrijf in het Westen des lands zoekt een EXPORT MANAGER voor de verkoop van Nederlandse zuivelproducten in het buitenland. ''creist wordt: grondige kennis van de exporthandel en dt situatie op de wereldmarkt, volledige beheer sing der moderne talen, representatieve per soonlijkheid, die in staat is persoonlijke relaties met buitenlandse afnemers aan te knopen. Leeftijd ongeveer 35 jaar. Geboden wordt: een aantrekkelijke commerciële functie, die ae mogelijkheid biedt in de Directie te worden opgenomen. Geen kapitaal-deelname. Candidaten zullen worden uitgenodigd voor een psj chologisch onderzoek, waarvan de resultaten met de desbetreffende zullen worrlen besproken. Eigenluindig geschreven brieven met pasfoto en volledige in lichtingen omtrent opleiding, levensloop, practische ervaring, leeftijd en reden van sollicitatie onder letter H. 60 te richten aan het mimms UmoKmm/moRmRwm ?y*»^h-m'thiype Hi veró 1st haat 6" 'Li ahsterd'xk-*. Woningruil. Aangeb. per 15 Maart, modern huis aan de Cartesiusstraat, (bad kamer. tuin. geen inwo ning) in ruil voor huis of gedeelte huis op de Berg. Brieven O L. Busch. Ol- denbarneveldlaan 10. 5793 Diversen De Groot's Autorijschool. Voor Amersfoort en omge ving. Kamp 25. v Marnix- laan 32 Tel. 4275 5743 Auto's zonder chauffeur. Wij hebben prima auto's. Bel op 6004, Paulus Potter straat 34. 5776 P. Hoogmoed, Juncker Rijwielen. Ook voor stof zuigers. wasmachines, wrin gers. autostep. Op gem bet. cond. L. Nicasiusstraat 8. bij Utrechtseweg. 5796 Net persoon (werkman) m b.l, zoekt kosthuis bij wed. of wed. met klein ge zin Brieven onder No. 5778 bureau van dit blad. Sport. Conditietraining in de A'foortse Sportschool Indoortraining. Jiu-Jitsu, Boksen. Douches aanwezig. W. Boersma. Plantsoen <Z) 10, Tel. 5477. 5775 's Prinsenhof. Donderdag 10 Maart. 8 uur „Ned. Reis- ver." en „Ned. Zwitser land". Lezing met film H Felderhof: Zwitserland in zomer, herfst, winter, voor jaar. Inrichting Bondsstaat. Jubileumfeesten te Bern Kaarten leden f 0.75; niet- leden 1.Pasteurstr. 6: Borgerl. 6; Oldenb laan 8 5789 Lessen Eerste Amersfnortse auto rijschool. Gvd Hooff, gedipl, instructeur. W v. Mechelenstraat 26. tel. 5381. 5792

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4