Amersfoortse Boys nu eindelijk kampioen Nationale Veldlopen in „Birkhoven Federalisme in Europa Populaire vereniging begon met stoere knapen in overhemd Vertrouwen in de toekomst Stichts Montessori Lyceum feestte „Boys" officieel kampioen Films in Amersfoort SIMSVEKSXER Predikbeurten N.V. Brandwaarborg - Maatschappij, „ONS BELANG" TYPISTE 2 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Zaterdag 19 Maart 1949 STADSNIEUWS Na vele weken van onplezierige spanning is het er dan eindelijk door. De Amersfoortse Boys zijn „officieel" kampioen! Het protest van Amsvorde is van alle kanten bekeken en heeft menige Boys-supporter enigszins verontrust. Maar morgen, op Birkhoveri, kunnen elf gerustgestelde spelers de voetbalschoenen aantrekken en trachten Donar, de eerste tegenstander in de promotie-competitie, een nederlaag toe te brengen. In het jaar 1915 vermaakten de jongens van de Bisschopsweg en omgeving zich met voetballen op straat, tot grote ontsteltenis van hun ouders, die de knapen 's avonds opwachtten, om de overhemdjes te inspecteren. Naar aanleiding van die vuile hemdjes en de geestdrift om te willen voetballen besloten enkele jonge kerels in een open luchtvergadering dit bij gebrek aan contanten een „echte voet balvereniging op te richten. Notu len werden niet gemaakt, want schrijven in liggende houding viel niet mee. Zo ontstond „Vitesse". De eerste wedstrijden werden ge speeld tegen clubs uit de verschil lende wijken der stad. Elf stoere knapen verschenen in hun over hemd in het veld. De meesten kon den zich geen voetbalschoenen aan schaffen. Slechts een enkeling kon zich die weelde permitteren. Vites se kreeg haar eerste terrein op Nimmerdor, tussen Woestijgerweg en Monnikenpad. De oudjes bewa ren aan deze tijd vele mooie her inneringen. De Boys Op 26 Juli 1916 werd Vitesse om gedoopt in „Amersfoortse Boys". Men verkreeg toestemming om in competitieverband in de derde klasse U.P.V.B. te spelen. De Boys mannen hadden succes! Daar waren v. Meeteren, Windhouwer en Van Plateringen; de spil Henk Schou ten, die menigeen een uitroep van verbazing ontlokte, als hij zijn vaardigheid met kopballen toonde; Simon Huizen, Frans Govaerts, "Wim Duif, Jaap Draaijer en doel man Wiertz. Deze kerels verover den een eervolle plaats op de rang lijst. Seizoen 19311932 bracht de Amersfoortse Boys het kampioen schap der eerste klasse U.P.V.B. en tevens promotie naar de K.N.V.B. Datzelfde jaar werd weer het kam pioenschap behaald. Het gelukte echter niet te promoveren. 1933 1934 opnieuw kampioen èn promo tie. Het eerste jaar in de derde klasse was verre van rooskleurig, met de grootste moeite ontliepen de blauw-witten de laatste plaats. In 193536 bezetten zij de derde plaats. Kampioen? Eindelijk in 1936—1937 leek het er op, dat zij kampioen der derde klasse zouden worden. Bij het ein de der eerste helft hadden zij een voorsprong van vijf punten op de concurrenten. Bij een kleine strub beling onderling ging deze mooie kans verloren. De hierna volgende jaren brachten wisselende succes sen. Na de bevrijding in 1945 zag het er donker uit. Men had spelers verloren. Het bestuur verloor de moed niet en stelde een zo sterk mogelijk elftal op. Helaas, de juis te opstelling bleef uit; het ging steeds slechter. Wedstrijd na wed strijd werd verloren. In deze pe riode heeft het eerste elftal enor me steun ondervonden van zijn voorzitter, de heer P. Gytenbeek, bijgestaan door de heren G. Valk (penningmeester) en de elftal commissie, waarin vooral de heer Ruitenberg een woord van lof toe komt. 's Zondagsmorgens kwamen de eerste elftalspelers met reserves bijeen in hotel „De Vergulde Wa gen", waar de kansen werden overwogen. Men wijzigde en wij zigde Zonder resultaat. De laatste kans lag in de ontmoeting tegen Victoria. Men had enkele oudjes van stal gehaald, doch het werd een vernederende 'nederlaag. Degradatie Toen was het spelen in de pro motie-degradatiecompetitie onver mijdelijk geworden. Na enkele spannende wedstrij den volgde degradatie. Dat was de Burgerlijke stand 18 MAART 1949 GEBOREN: Hugo A. z v W G A Boshuizen en H Stomphorst. OVERLEDEN: Jurgen H Claassen. 74 jaar, geh. met J A van Hardevelt. eerste keer, na bijna dertig jaren, dat deze populaire vereniging de gradeerde. Van morgen af wordt gepro beerd, evenals het vorige jaar, de promotiewedstrijden tot een goed einde te brengen. Het kan, dat staat vast en de Boys zijn een plaatsje in de derde klasse onge twijfeld waard. De kranige kampioensploeg. Knie lend v.l.n.rDammers, Jansen, Veldhuizen, Van de Hoek en Pe ters. Staande: Christ, Moors, Kraak, Jekel, Bakker en De Braber. De verzorger, de heer De Graaf, heeft zijn plaats op deze „kampioensfoto" ten volle verdiend. Het eerste elftal van de Boys in de derde klasse UPVB (1016) Zal Slijkhuis Zondag starten? Noteert U even GRAND THEATRE, Snouckaert- laan, tel. 4632 t.m. Donderdag „Drie ondernemende meisjes", Aanvangstijden: Zondag 1.30. 4.—. half 7 en 9 uur. Overige dagen half 3, half 7 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7 b, telefoon 6572 tot en met Donder dag: „Achter de wolken" Aan vangstijden Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Lange- straat t.m. Donderdag: „Captain America". Aanvang.: Vrijdag en Zaterdag 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ove rige dagen 2.30 en 8 uur. ZATERDAG 19 MAART: Amicitla 20 uur. Gymnastiekuitvoering door A.G. en S.P. „Olympia". Appelweg, 7.30 Cs avonds). Do denherdenking. Korfbalver. „Soesterkwartier". Bonte Varia Avond, 8 uur. Club gebouw. Bal na. ZONDAG 20 MAART: Bosbad 2 uur. Nationale Veldlopen A.A.V. Par. huis P. Borstraat: cult, dienst K.A.B. Halfvasten m.m.v. Brucknerkoor en St. Genesius 8 uur. St. Aechten, lezing met licht beelden over het H. Lijden van Christus. Grand ThéStre: Inst. v. Volks ontwikkeling 10 uur. Fllmochtend. Z.U.T. 25 km U.P.S. Utrecht A Groep vertrek 11 uur. Amersfoort zal Zondag in Birkhoven weer van een groöts athletiekfestljn kun nen genieten. Dc allerbeste Nederlandse athlcten, in totaal 500, nemen deel aan de Nationale Veldlopen met als Inzet het kampioenschap van Nederland op de terreinen van Bosbad en Bosvijver „Birkhoven". Wlm Slijkhuis zal na zijn successen van de Olympische Spelen en zijn tournée door de V,S. en Canada ongetwijfeld met de overwinning gaan strijken. Maarhet is de vraag, of Slijkhuis Zondag meeloopt. Het wed strijdsecretariaat van A.A.V. heeft tot nu toe geen afschrijving van zijn club A.V. '23 ontvanger»-. Vrijdagmiddag werd er ln het sportpraatje van de A.V.R O. ge zegd. dat Wlm ln ieder geval naar Amersfoort zal komen. Slilkhuis zal de titel van kampioen van Nederland voor een Jaar moeten missen als hij niet aan de start verschijnt. Niettemin zou het zonder hem toch een spannende strijd worden. Namen als Jef Lataster. uit Heerlen, die het vorig Jaar met ge ring verschil tweede werd. Anton Kist, kampioen van Nederland od de 800 me ter. die het vorig jaar een ieder ver raste door op de Nationale Veldlopen derde te worden, zeggen ons genoeg. Ook de Friezen Walstra en Hulzlnga en Jan Overdijk. de Marathonkampioen Slcgt van P.S.V. uit Eindhoven. Wee- nlnk, van Suoml uit Velzen, Rlbbers. de Folter en Dobbelare zullen een felle strijd te zien geven. Op de vijf km. star- ten 85 athlcten. Wat hot clubkampioen schap betreft, hier zal de strijd voor namelijk gaan tussen A.A.C. (Amster dam). Avon (Heerlen), Caesar (Beek L.) en RK.A.V.M. (Maastricht), BIJ de Ju nioren hebben honderd lopers Ingeschre ven. Dit ls tot nu toe de hoogste In schrijving bij de Nationale Veldlopen van A.A.V. Te voorspellen wie daarbij de beste kansen heeft, ls, gezien het groot aantal Inschrijvingen, niet moge lijk. Wij zijn echter wel benieuwd, wat de A.A V -ers De Wolf, Wiekart, Wal- stljn, Berkenbosch. Pijl. Kerkman, Van Laar en Nomen bt1 dit gezelschap zullen presteren Van Laar en Berkenbosch zijn de enige, die deze afstand meer hebben gelopen. De andere zijn over het algemeen nieuwelingen die volgens ons toch betere kansen maken. De Wolf is Provinciale afdeling opgericht Ook voor de provincie Utrecht is nu een afdeling opgericht vah de Beweging van Europese Federalis ten Een kleine, enthousiaste groep federalisten vergaderde Vrijdag avond onder leiding van mr. F. Doeleman in het Dom-hotel te Utrecht. In het bijzonder ter bevordering van het overleg tussen de 140 leden, die de Beweging in de pro vincie Utrecht telt (het ledental stijgt snel!), werd besloten, over te gaan tot oDrich.ting van de provin ciale afdeling Op advies van prof. d r. H. Brugman s. de voorzitter van het hoofdbestuur, werd het aantal leden van het provinciaal-bestuur reeds tamelijk ruim genomen, aan gezien men daarin gaarne een zo groot mogelijk aantal groepen der bevolking vertegenwoordigd ziet. Bij acclamatie is het voorlopig bestuur definitief gekozen, dat wil zeggen tot 1 Januari 1950, en uit gebreid met drie leden. Voorzitter is m r. F. Doele man, Utrecht; Secretaris' W. L. K. van O o s t e n, Utrecht; Pen ningmeester: C. J. Keur, Zeist; leden zijn mevr. J. M. H. C o 1 e- B e r t o e 1, Utrecht; ir, F. S c h a 1 ij Utrecht, ir. F. U n g e r. Amers foort, Tj. de Boorder, Amers foort, dr. K. J. H a h n, A. B o u r s. als vertegenwoordiger van de Utrechtse Studentenwerkgemeen schap voor Federalisme. Zeer binnenkort zullen bijeen komsten worden belegd voor studie en propaganda. Secretariaat: Van der Goesstraat 14, Utrecht. Nu het verbouwen tot woningen van bedrijfsruimten, zoals pakhuizen, werk plaatsen. schuren, e.d.. eveneens onder de premieregeling worden gebracht wil len B. en W. van deze nieuw geboden gelegenheid gebruik maken om hot ge bouwtje aan dc mr. Th. Heomskerklaan nr. 29 te Amersfoort ln te richten voor 2 woningen Er zullen hierdoor 2 wonin gen meer voor bewoning beschikbaar komen, terwijl de beschikbare ruimte voldoende is voor 2 kleine gezinnen. De kosten voor de verbouwing wor den geraamd op 9.280, pas kort lid. maar hij heeft reeds meer gepresteerd dan menig andere A.A.V.- er. Zo ls het ook met Wiekart en Wal- stiIn. Walstljn is nog B-Junior, maar toch zal het ons niet verwonderen, als hij zich bij de eerste tien klasseert. Het verdere programma vermeldt de drie en een halve km voor C- en D-klasscrs en veteranen. Hieraan nemen 140 athlcten deel Ook op dit nummer zullen enkele Amersfoortse athleten uitkomen, nl. de A.A.V,-ers Strutjens. Reerlngh, Horns- vcjd en Rijn. Strutjens geven we van de Amersfoortse deelnemers de beste kans. Bij de veteranen zal Wim Peters vele malen kampioen van Nederland, ook aan de start verschijnen. 160 mili tairen zullen met elkaar de strijd aan binden. Het parcours is zodanig uitge zet. dat het publiek een duidelijk over zicht van de wedstrijden zal hebben. Het is te hopen, dat het weer niets te wensen zal overlaten, zodat athletlek- minnend Amersfoort zal kunnen genie ten van een groots fcstiln. De A.V.R.O.- reportagcdlenst zal een ooggetulgever- slag van de wedstrijd geven en wel om 4.30 uur over Hilversum II. Er heerste op de feestavond van het Stichts Montessori Lyceum, die Vrijdagavond in Amicitia gehou den werd, een gezellige sfeer. Zo'n bijeenkomst van onderwijzend per soneel, leerlingen en oud-leerlin gen biedt gelegenheid tot het op halen van vele oude herinnerin gen, tot het ranknopen van nieu we vriendschapsbanden en.... tot het zien naar hetgeen mede-scho lieren presteren op de planken. Want nadat de voorzitter van de schoolvereniging het woord had gevoerd en het schoolorkest enige werkjes had uitgevoerd, werd het spel „Haar Afgod" opgevoerd. „Haar Afgod" is een zeer vrije bewerking van Oscar Wildes „An ideal husband" door Charivarlus. Het is een blijspel, waarin de toe schouwer ziet hoe een 'diplomaat, die met staatsgeheimen zwendelde en daar zijn geld mee verdiende, uit de moeilijkheden wordt gehol pen. Het stuk werd met groot en thousiasme door de jeugdige tone listen gespeeld, doch het gebrek aan toneel-ervaring speelde hun wel eens parten. Bovendien waren de costumes hier en daar lachwek kend. De als sketch op te vatten klei ne groteske „Optimist" was bui tengewoon aardig. Een amusant bal onder leiding van Dan Bearda, waaraan werd medegewerkt door de Utrechtse Studenten Band, besloot de feest avond. Beroep gedaan op Amersfoort Een groot aantal Duitse en Franse kinderen van 4—10 Jaar, voornamelijk afkomstig uit de grote en waf Duits land betreft, uit de ernstig verwoeste steden, zal deze zomer by Nederlandse pleegouders logeren om een beetje op verhaal te kunnen komen. Dit wordt georganiseerd door buitenkerkelijke Katholieke en Christelijke organisaties. Ook op Amersfoort wordt een beroep gedaan, een of meer kinderen in huis te nemen of financieel steun te bie den. De kinderen, die in Mei worden verwacht, zullen ln de meeste geval len voor de zomervacantle weer ver trokken zijn. Voor Amersfoort zijn commissies ge vestigd: Buitenkerkelijk bureau voor pleeg kinderen (onder auspiciën van het Hu manistisch Verbond) H Llps. Madoe- rastraat 35. tel 5677, giro 495556. Protestants bureau. Kerkelijk bureau N H. Gemeente, Groenmarkt 19, te». 6178. Giro 9699. R.K. Huisvestingscomité G A. te Riele. Leusderweg 252. Tel. 5304. Giro 15004,6. Anthroposofie en 't onderwijs Mevrouw Van Leeuwen, lerares van dé Vrije School in Zéist, gaf Vrijdagavond in plaats van dr Lie- vegoed, die wegens ziekte verhin derd was, de tweede voordracht van de reeks „Onderwijs vernieuwing en opvoedkunst". Deze lezing werd ge houden onder auspiciën van de an- throposophische vereniging in Amersfoort. Spr. begon met erop te wijzen, dat het kind, dat op aarde komt, vanuit de erfmassa zijn aardse in strument vindt, dat het moet leren bespelen. Tot het zevende jaar is het kind geheel zmsorgaan in religieuze over gave. Het is geheel afhankelijk van zijn omgeving, doch heeft geen mid delen om zich daartegen té bescherT men. Met het zevende jaar treedt geheel iets anders in. Het kind gaat zich nu meer verinnerlijken. Zijn geestes- en zieleleven emancipeert zich a.h.w. van het physiek lijflijke. Het wordt zelfstandig. Het uitérlijk teken daardoor is de tandenwisse- ling. Dit zelfstandig worden bete kent niet, dat het kind intellectueel rijp is. Dat geschiedt met de puber teit. Het richt zich tot de Zieleopen- baring, tot dat wat schoon, goed en waar is; het wendt zich tot het mo rele. Belangrijk is nu, dat het kind de wereld in beeld beleeft, omdat hét deze wereld nog niet abstract intel lectueel kan bevatten. Daarom wordt alle leerstof via het beeld bijgebracht. Het gevoels leven wordt daarbij sterk aangesproken, zodat het kind van zijn enthousiasme uit in de daad kan schieten. Sph liet hierbij aan de hand van schilder- en tekenwerk, dat in alle klassen gegeven wordt, zien hoe eigenlijk in elk mens een kunste naar vérscholen is. Het zelfschep- pende van het kind is daarbij het belangrijkste, omdat het datgene is, waardoor de mens in het leven te recht komt. Amsvorde-protest niet in behandeling Amsvordé heeft nu eindelijk of ficieel bericht ontvangen van de spelregel- en prAest-commissie aangaande het destijds, naar aan leiding van de wedstrijd tegen DEV ingediende protest. Zoals men weet betrof dit protest de afmetingen van het strafschopgebied van het DEV- terrein. Dit protest is nu. blijkens het schrijven, hoewel officieel er kend, ni e t in behandeling geno men, daar Amsvorde aan enkele ar tikelen van het reglement niet zou hebben voldaan. Deze uitspraak heeft inmiddels tot gevolg, dat „Amersf. Boys" thans officieel kampioen ls van de vierdo klasse. Van dé zijde van Amsvorde ver namen wij nog, dat het bestuur, van mening zijnde, dat de gronden, waarop het protest is afgewezen zeer vaag en aanvechtbaar zijn, niet van plan is het er bij te laten zitten. Weliswaar is men ervan overtuigd, dat de genomen beslissing onher roepelijk is, maar toch wil men als nog een réchtvaardige uitspraak trachten te verkrijgen. Nu is dan ook definitief zeker, dat Amersf. Boys a.s. Zondag op Birk hoven de eerste promotie-wedstrijd zal spelen tegen Donar, terwijl Ams vorde a.s. Zondag op haar terrein aan de Leusderweg gaat „bekeren" tegen U.V.V. AMHC-heren naar 't Gooi II De heren van AMHC gaan morgen op bezoek bij 't Gooi II, een oude bekende van onze stadgenoten uit de promotie klasse. Het vorige jaar zijn de Bus- sumers echter gedegradeerd naar de tweede klasse, doch zij pogen thans het. verloi-en terrein weer te heroveren. Zij zijn ln de competitie zonder een ver- llespunt geëindigd en hebben hun eer ste promotiewedstrijd, in Den Helder tegen de Adelborsten reeds gewonnen Wij menen daarom hun kracht zeer hoog te moeten aanslaan: een nederlaag voor onze stadgenoten ligt dus in de lijn der verwachtingen. Toch ls het zeer wel mogelijk, dat AMHC voor een verras sing gaat zorgen. Want, nu de eerste wedstrijd ls verloren, zullen onze stadge noten, noodzakelijkerwijs, hun uiterste best doen, om één, zo mogelijk belde punten uit het vuur te slepen. AMHC komt uit ln een enigszins gewijzigde op stelling: Haan heeft zijn plaats af moe ten staan aan Pon, die als rechtsbinnen is opgesteld. De rcchtshalfplaats wordt nu bezet door Roscam Abbing. Daar Rood-Wit II Zondag 1.1. haar laatste wedstrijd verloor, zijn de dames op de voorlaatste plaats geëindigd en behoeven dus geen degradatiewedstrij den te spelen. De heren-reserves verdedigen morgen in Bilthoven hun plaats ln de tweede klasse tegen SCHC IV, een elftal van het Utr. Stud. Corps. Acbtkampen tournooi van Amersfoort In het zaaltje van de heer Van Hamersveld werden Vrijdagavond weer een aantal wedstrijden ge speeld uit de le en 3e ronde van de Achtkampen. In groep Hoofd klasse A 1 verdedigde L. J. de Vries z'n kansen voqi' de eerste plaats op uitstekende wijze door in een vlotte en keurige partij Juffer van Ons Genoegen te slaan. Huis man zette een verrassend mat-val- letje in z'n partij tegen Ober op, waardoor laatstgenoemde verloor. Verder won in deze groep de Utrechter Duursma van Van Heyst. De uitslagen van de overige groe pen zijn als volgt: Hoofdklasse groep A 2: L. A. A. v. Hamersveld-A. A. Aarts 0-1. Groep B 1 (le klasse): Mosterd- Lassche 1-0; Helderman-v. d. Hazel afgebr. Hoofdklasse A 3: Flentge-Wicken- hoge Vi-Yi', Groep D 1: v. d. Brink- Nieuborg Jr. 1-0. Groep D 3: G. Hudig-Zwolle afgebr. Groep D 4: v. Putten-v. Alphen 0-1. J. van Lieshout-Beckers 1-0. „Drie ondernemende meisjes" „Drie Ondernemende Meisjes" is de titel van de MGM-technicolor, die deze week in het Grand Thea tre wordt vertoond. De meisjes zijn de muzikale jonge dochters van Mrs. Morgan, oftewel Jeanette Mac- Donald, die er zo'n verschrikkelijke hekel aan heeft haar kinderen te vertellen wat voor bruut haar ex- echtgenoot Mister Morgan wel is, dat ze volop in de penarie komt, als ze goed en wel getrouwd is met José Iturbi. Maar de drie onderne mende dochtertjes maken alles weer ln orde, zodat het gehele mu zikale gezin zich nog vele jaren volop kan uiten in een echt ge noeglijke combinatie van Lie- ONS GARNIZOEN In de kazerne kwa men bij onderlinge Rooi- en smijtpartijen, die weliswaar meestal van onschuldige aard waren, toch nog wel eens helmen of pa troontassen tegen de lampen aan, zodat de hele zaak in het donker zat en we uit de WC's of de washokken bruik bare lampen moesten organiseren. Wij hadden een kor poraal, die aan derge lijke vechtpartijtjes braaf meedeed en hij was het, die op zekere avond een lamp zodanig trof, dat de fitting waarschijnlijk defect was geraakt, want zelfs de lamp uit de lantaarn bij de achterpoort brandde niet toen we gingen proberen. „Er moet ergens kort sluiting zijn," zei de korporaal. Bij het licht van een zaklantaarn za gen we twee draden naast elkaar zitten. „Van Beek," zei de kor poraal, „daar zitten twee draden, leg je hand nou eens op die ene, en zeg dan of je iets voelt." Hij was per slot van rekening kor poraal om zo iets te zeggen. „Ik voel niks," zei Van Beek. Blijf dan vooral van die andere af," ant woordde brigges, „want dan kon je wel eens een reuzenschok krijgen. Mannen, die andere draad is fout," voegde hij er aan toe, terwijl hij zich in de handen wreef. SCHAARS? Mevrouw B. van de Zuidsingel stuurde een stapel tijdschriften. Maar speelkaarten blij ken schaars. Geldt dat ook voor onze zieke militairen? IN DE STADSBUS Na de lezing, die we onlangs hoorden, zei de man in de stadsbus, die naast ons zat: „Hij heeft de naam een slecht causeur te zijn, maar hij is in ieder geval een gróte zeur kous!" VIRTUOZEN De AFC „Quick" krijgt in Augustus be zoek van de Belgische voetbalclub Lichterveld, die per bus naar Amers foort zal komen. In „Quick-Nleuws" worden de Lichtervel- ders omschreven als Patates- en pintenvir tuozen! TWEE MAAL VIJF De personeelsvereni ging „Meursing" en haar onderafdelingen wandelen en sport be staan op 24 Maart a.s. tien jaar. Dit jubileum wordt gevierd met een feest avond in Amicitia op 26 Maart. Gefeliciteerd! WORDT VERWACHT Zaterdag is er in „Amicitia" een gym nastiekuitvoering van „Olympia". In haar clubgebouw houdt de korfbalvereniging Soes terkwartier een „bonte- varla-avond". Zondag, Maandag en Dinsdag zijn rustige dagen, want er zijn nog geen openbare bijeen komsten van belang be legd. bestraum, Sabre-dance en .Boogie- Woogie. Zelfs wanneer men ieder ander dan Iturbi de tegenspeler van Jeanette MacDonald had laten zijn, zou men het verhaaltje nog niet an ders kunnen beschouwen dan een middel om de muziek te brengen. Jeanette MacDonald-in-kleuren lijkt op een zeepreclame uit een Amerikaans tijdschrift. „Achter de Wolken" City geeft déze week een reprise van „Achter de Wolken", de film die een beeld tracht te geven van de enorme moeilijkheden waarmee de UNAC. destijds UNRRA, in Duitsland heeft te kampen bij het verzorgen van de talrijke „displaced persons", die na V.E.-dav tevoor schijn kwamen uit het puin en stof van een verwoest Duitsland. Captain America" Misschien heeft er niet eerder in „Rembrandt" zo'n fantastische film gedraaid als „Captain America". Een groep gangsters, onder leiding van een niets ontziende man. de Kever genaamd, doodt door middel van allerlei geheime wapenen, per sonen, die met hem op een expedi tie zijn geweest. De rede hiervan was, dat zij door deze expeditie rijk waren geworden, terwijl hij eigenaar werd van een kunstmu seum. Van dit museum uit volvoe ren de gangsters hun plannen. Zij maken gebruik van televisie, draadloos bestuurbare auto's, ra- dio-electrische stralen en allerlei andere wapens. Steeds als zij den ken te zijn geslaagd komt er een geheimzinnige figuur opdagen. z Deze is „Captain America" (Dick Purcell) de man, die geen ongerechtigheid duldt en voorstan der is van een vreedzame wereld. Het toeval speelt in deze film wel een beetje te grote rol. Wij kunnen deze film aan de liefhebbers van sensatie ten zeer ste aanbevelen. Volgende week komt het tweede deel op het lin nen venster. „Boys" speelt eerste promotie-wedstrijd Zo zal Amersfoortse Boys dan Zon dag op Birkhoven de eerste promo tiewedstrijd spelen en wel tegen Donar. We zouden geen uitslag durven voorspellen, want we ken nen de kracht van Donar niet. On ze stadgenoten doen er goed aan deze tegenstander niet te onder schatten. De punten tellen in dit soort wedstrijden dubbel! Zondag wordt ook beslist of D. W. V. kampioen is of dat er een beslissingswedstrijd komt tussen D.W.V. en De Spartaan. Als Volendam er in slaagt van De Spartaan te winnen is D.W.V. er. De Aunersfoortse Clubs spelen de volgende bekerwedstrijden: LOC—HVC; AP WC—Vrienden schaar; QuickEMM '15 en Ams vordeVVY. Advertentie l.M. Ger. Kerk. Lieve Vrouwestraat. 10 u.: dr. N. H. Ridderbos: 5.30 uur: ds. P. Kuyper (Zeist). Laurens Costerplein, 9 uur: ds. D. A. Zijlstra; 5.30 uur: dr. N. H Ridderbos. Tulpstraat 9 uur: ds. P. Kuyper Jr.: 5.30 uur: ds. D. A Zjjlstra. Geref. Gem. (Stoovestraat) 10 en 5 uur: Leesdlcnst. Dinsdag 14.30 uur en 9 uur: ds. J. v. d. Berg (Utrecht). Rem. Gem. 10.30 uur: dr. R. Miedema Evang. Luth. Gem.: ds. Fabcr (Drie bergen). Ver. van Vrljz. Herv., 10.30 uur, Gast- huiskerk: ds. S. Zeitstra (Drachten). Ge bouw Speeltuin Soesterkwartier: ds. C. J. van Royen (Amersfoort): 7 uur: Frle. se dienst ln de Gasthulskerk. Westsingel ds. S. Zeitstra. Oud Geref. Gem. (Muurhuizen 53). 9.30 en 5 uur: ds. J. v. d. Poel (Glessen- dam). Woensdag 2.30 uur en 7 uur ds. D van Leeuwen (Loenen aan de Vecht), Bidstond voor het gewas. Vrije Evang. Gem., 10 uur. Den Doe len Havik, de heer Mojet (Utrecht); 8 uur: Appelv/eg ds. Van de Werfhorst (Utrecht). Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. J. Drenth. Doopsgcz. Gem.: ds. S. Gosses Gzn. Christian Science Society (RHBS). Thorbeckeplein 1. 10 uur: Ned. dienst: 11.15 uur: Engelse dienst. Ver. van Gelovigen, 10 uur: Eredienst; 5 uur: prediking des Woords. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der laatste dagen, 10.30 en 17 uur: dienst. Oud-Katholieke Kerk, 10 uur: H. Mi9; 5 uur: Vesper. Vrije Katholieke Kerk, 10.30 uur: H. Mis. 4 Comité „Levensvragen voor Iedereen", Regentesselaan 21, 10 30 uur: ds. P. Kuy per Jr., Zeist. Muzikale medewerking Gerrlt van den Burg. Geref. Kerk (art. 31) Zuidsingel 10 uur prof B. Holwerda (Kampen) 5.30 uur ds E. T. v. d. Born, Wester- kerk 10 uu ds E. T. v. d. Born 5 30 uur prof. B. Holwerda. Ned. Herv. kerken H. Catech. Zondag 11. St. Jorlskerk (Hof 1). v.m 10 uur: ds. A. Steenbeek; n.m. 5 uur: d6. Koolhaas. Nieuwe kerk (Leusderweg 110). v.m. 10 uur: ds. Vermaas: n.m. 7 uur: ds. Gerritsen. Emma-kcrk (O. Soesterweg 131), v.m. 9 uur: ds. Smits: v.m. 10.30 uur: ds. Smits; n.m. 5 uur: ds. Blok. Bergkerk (voorlopig Gymnasium) (Groen van Prinstererlaan 33), v.m. 10.30 uur' ds. Braakman. Kapel Zon en Schild (Utrechtseweg 266). v.m. 10 uur: ds. Blok. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utrecht seweg 299). v.m. 1030 uur: ds. N O. Steenbeek. Jongerendlensten, Kerk (Appelweg), v.m. 10.30 uur. mcj. I F. Sierhuis. Wljkgebouw (L. Costerplein 14), v.m 10.30 uur: de heer H. G. van der Meij- dcn. Gebouw Immanuel (Tulpstr.), v.m. 10.30 uur: de heer H. C. van Norden. Jeugdhuis (Z. Singel), v.m. 10 uur: de heer A. van Woudenberg Wijkavondon, Donderdag 24 Maart. Wijkgebouw L. Costerplein 14, n.m. 7.30 uur: ds. A. Steenbeek. Gymnastiekzaal school Joan, van Dieststr., n.m. 7.30 uur: ds. Blok. Wyk- avond. Onderwerp: „Het lijden van Christus". Zondagsscholen. Bethel (Eemstraat 99) 10.3011.30 uur: Chr School Kruisknmp. 1011.15 uur: Gabrle Mchenschool Plant soen Z 1011 15 uur; Wijkgebouw (L Costerplein 14) 12—1 en 2—3 uur: Open- 'uchtschool (Hobbemastr 10 30—11.30 en 12—1 uur: Chr. School (Rozenstr 1030 —11.30 uur: Filalcthes (Havik) 2—3 uur: Kapel 7on cn Schild, 11 45—12.45 uur: Chr. School (v. Effonlann) 10—11.15 uur: Zonnebloemstraat (OL School) 10.30— 11.30 uur: Westhlll-klnderdlenstcn (Berg- kwartler): 6—8 laar- 10.30. Hclnsiuslaan 1: 9—11 jaar: 10.30—11 30 uur, Utrechtse- weg 106 Leger des Heils. Zondag 20 Maart. m. 10 uur: mevr. Bartcllne. Opdracht- dienst: n.m. 7 uur: Openluchtsamen- komst. LangC3traat bij postkantoor: n.m. 8 uur: majoor Bprteling, Verlosslngs- dlenst Zaterdag 19 Maart, van 8 tot 9.30 uur n.m.: Straatzang- Beekcnstclnselaan. LEUSDEN V.m. 10 uur: ds» Hofstede. Soest Fraai kapperssucces In de demi-finale van de com- petitie om het landskampioenschap voor dames- en herenkappen, wel ke in het gebouw „Concordia" te Amersfoort plaats vond, slaagde onze plaatsgenoot, de heer D. Vuist en wist met 495 punten beslag te leggen op de tweede prijs. Door dit resultaat komt de heer Vuist op 19 April a.s. uit in de finale, welke te Arnhem wordt ge houden. Medische dienst SOEST. Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soestdijk", Van Weede- straat 46. SOESTERBERG. Dr. Brandt, Dolderseweg 59 te Den Dolder, zal Zondag a.s. de artsendienst waar nemen. Medische Zondagsdienst Doktoren alleen te raadplegen bij spoedgevallen. G. Donker, Vermeerstraat '156. Tel. 5693. J. Kuiper, Spoorstraat 5. Tel. 6332. Verloskundigen: A. G. F. Perk, H. v. Viandestraat 2. Tel. 5086. H. Vernhout, Soesterweg 232. Tel. 3374. Apotheken: Soesterapotheek, Soesterweg 92. Tel. 5474. Vermeerapotheek, Vermeerstraat 124. Tel. 5335. J. C. Cramer, Utrechtseweg 93. Tel. 3498. Beroepen Beroepen bij de Evang. Luth. Gemeente te Amersfoort: ds. M. E. Monsees te Edam. Predikbeurten Ned. Herv. Kerken. Oude Kerk 10 uur Ds D v Krugten; 17 uur Ds. E Groeneveld. Emmakerk 10 uur Jeugddienst. Ds R v Alphen; 17 uur Ds D v Krugten. Heeskapel 10 uur Ds M Verkerk. Zonneglo ren 10 uur Ds L J C Visbeek. Fltheto 10 uur Kinderkerk. Zaal v. d. Broek, Nieuwstraat 10 uur Kinderkerk. Evangelisatiesamenkomsten. Zondag 20 Maart 19 uur Huize Buitenzorg. Dinsdag 22 Maart 20 uur Zaal v. d. Broek, Nieuwstraat. Donderdag 24 Maart 20 uur Hees kapel. Spreker in deze 3 diensten Eerw. Heer S. v. Gorkum. Geref. Kerken.'Julianakèrk 8.30, 10.15 en 17 uur Prof. Dr. S N Zuidema (De Bilt). Wilhelmina- kerk 10 en 17 uur Ds. H v d. Berg. Evangelieverkondiging Maandag 21 Maart 20 uur Zaal v. d. Broek, Nieuwstraat Ds. A Brouwer. Ge. ref Kerk. Gebouw „Rehoboth", Buntweg 8.30 uur Ds L Doekes (Hilversum). 15.30 uur Ds E T v d Born (Amersfoort). Chr. Ger. Kerk 10 en 16 uur Ds L de Bruyne. Geref. Gem. Kleine Rembrandt- zaal 10 en 17 uur Leesdienst. Maandag 21 Maart 15 en 19 uur Biddag Ds. Blok (Zeist). Ver. Vrijz. Godsdienstigen Afd. Ned. Prot. Bond. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan 10.30 uur Mej. -C E Jolles. Doopsgezinde Gemeente. Afd. Soest. Kerkgebouw Eemnesserweg Baarn 10.30 uur Ds A J Meerdinkv. d. Ban. Vrij Evang. Gemeente Afd. Soest Kerkgebouw, Eemnesserweg, Baarn 16 uur Ds Petegem (Groningen). Woensdag 23 Maart 20 uur Ds Veldkamp, Tijdlezing. Evang Luth. Gemeente Afd. Soest. Lu ther Kapel, Korte Schoolstraa', Baarn, 17 uur Ds A J Meijer (Rot terdam). Leusden Auto slipte en vloog tegen boom Vrijdagmiddag omstreeks 17 uur slipte een vrachtauto uit Venlo ln de beruchte bocht bij postbode Veenendaal op de Arnhemseweg in de gemeente Leusden. Do auto, die met vrij grote snelheid uit de richting Amersfoort kwam. slipte In de bocht doordat het wegdek enigszins glad was door juist gevallen sneeuw. De auto kwam met zulk een kracht tegen een boom terecht, dat deze laatste af knapte en kwam te vallen. De auto werd beschadigd en moest later weggesleept worden. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Spreekuur burgemeester De burgemeester der gemeente Leus den zal in de week van 21 tot en met 26 Maart geen spreekuur houden. Stoutenburg Raadsverkiezing De verkiezing van de leden van do raad der gemeente Stoutenburg is vast gesteld op Woensdag 22 Juni a s Hoevelaken Raad gaat vergaderen De raad van Hoevelaken, komt op Vrijdag 25 Maart om 11.30 u. in openbare vergadering bijeen. Behandeld worden o.m. de volgen de punten: Voorstél te bepalen, dat de her ziening van het goedgekeurde plan van uitbreiding wordt voorbereid. Voorstel tot verlenging van de gemeenschappelijke regeling met de gemeente Amersfoort inzake toela ting van leerlingen op de openbare scholen. „Ambachtsheerlijkheid" onder natuurschoonwet Bg gemeenschappelijke beslissing van de ministers van O. K. en W. ls een gedeelte van het landgoed „Am bachtsheerlijkheid Hoevelaken", ge legen in onze gemeente ter grootte van 12533,66 haaangemerkt als landgoed zoals bedoeld in artikel 1 van de Natuurschoonwet 1928. Medische dienst Voor a.s. Zondag wordt de artsen- dienst alleen voor spoedgevallen waargenomen door dokter W. Ver beek te Hoogland, tel. K 3493—260. Predikbeurten Zondag 20 Maart. Ned. Herv Kerk. 9 30 en 2.30 uur: ds. J. van Amstel. Geref. Gem., gebouw „Bouwlust". 9.30 en 2.30 uur: Leesdienst. De gelukkigen K. van Niedek, A. Cuypstraat 15 te Amersfoort won vijf gulden voor zijn oplossing van onze Zaterdagse puzzle. Beide andere prijzen wer den gewonnen door H. J. v. Dordt. Bloemendaallaan 30 te Bameveld en L. Bouterse, Stationsstraat 23 te Putten. vraagt een geroutineerde minstens M.U.L.O.-diploma vereist Soil, gaarne schrift, of mondeling aan het kantoor der N.V., Utrechtseweg 15, hoek Vlasakkerwcg Heer, bb. h.h.. zoekt per 1 Mei een gezellige ZIT-SLAAPKAMER, met of zonder pension. Liefst omgeving station. Brieven ond. No. 389. Adv. "Bur. Th. J. Geurst Se Co., Jan Hendrikstr. 72. Den Haag. Plaatst een Brandpunt

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2