r NETTE JONGENS Het vertrek van een troepenschip eist een stuk organisatie wij openen hef tennisseizoen ml tennisshorts, J The Sport Shop G. BOODE A Jonge administratieve kracht. GELD Wasserij CORNELISSEN Apeldoorn met een grote collectie Italiaanse, Engelse en Franse tennisframes tennisvesten, rackethoezen GEEN GRENZEN MEER JONGSTE BEDIENDE (mnl.) Hou je goed Huzaren van Boreel en tot spoedig weerziens ONZE HANDELSBALANS. Raad besluit tot kasgeldlening Dr. J. Drukker SPUITINRICHTING ARTS CITY HOTEL k 1. enige dienstmeisjes 2. hulp in de linnenkamer 3. volwaardige verstelnaaister HANDWOORDENBOEK J. H. ITTMANN Adverteer regelmatig fil-füim CORSETTEN Firma H. DE JAGER EXCURSIE - LEIDER N.V. Nederl. Metaalindustrie POLYNORM, ROTTERDAMSCHE BANK N.V. DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Zaterdag 26 Maart 1949 (Van onze Rotterdamse correspondent) In de afgelopen week vertrokken twee troepentransportschepen, de „Zuiderkruis" en de „Volendam" uit Rotterdam naar Indonesië, nagewuifd en nagestaard door velen, die met beklemd hart hun man. zoon, verloofde of vriend zagen vertrekken. De mannen aan boord werden geroepen en gingen om ginds in de Oost een taak te vervullen, zwaar en moeilijk en van een dergelijke aard, dat zij. die hier in Holland achterblijven zich daar uiterst moeilijk een of misschien in het geheel geen voorstelling van kunnen maken. Men voelt vooral ook in de laatste tijd als door een soort intuïtie de moeilijkheden of beter de grootte van de moeilijkheden aan. die de mannen daar wacht, maar de aard van die moeilijkheden kennen we niet. Zullen we ook niet kennen als we niet zelf doorleefd cn doorvoeld hebben, wat ginds gebeurt. Rotterdam eindfase van het verblijf in 't vaderland Rotterdam kent alleen het eindsta dium van de laatste reis, die de sol daten voor lange tijd in ons land maken. Wij zien hier alleen de van opschriften voorziene treinen, vol wuivende en schreeowende soldaten, die over de spoorlijnen rond of door de stad rollen op weg naar de ha ven, waar het schip wacht. En bij het Marconiplein heeft iedereen wel eens zo'n trein gezien met op de treeplanken tussen de mannen van de militaire politie, de achterblij- venden, die gekomen zijn om te pro beren de vertrekkende soldaat toch nog een laatste kus, een laatste handdruk of een laatste welgemeen de goede raad te geven. Maar, alles wat aan dit laatste stadium vooraf gaat. is hen, die er niet direct of zij delings bij betrokken zijn onbekend of slechts ten dele bekend. Voorbereiding Reeds een half jaar voor het ver trek. dus op het moment eigenlijk, dat de soldaten onder de v/apenen komen, worden door het Directoraat Verkeerswezen van de dienst Kwar tiermeester-Generaal. welke instan tie de militaire vervoeren regelt, de eerste inlichtingen ingewonnen, die voor het vervoer van belang zijn. Eén of twee maanden later wordt dan reeds een voorlopig vervoerplan gemaakt, waarbij de eerste aanwijzingen aan de com mandanten van de betreffende onderdelen worden verstrekt. Ongeveer een maand voor het vertrek komt een inschepingsbe vel, waarin alle bijzonderheden zijn vermeld. Bij de opstelling van dit bevel is rekening gehou den met de bevelen aan andere leger-onderdelen, die met het zelfde schip vertrekken, zodat als tenslotte de treinen de kade van de Merwehaven opstomen, zich geen moeilijkheden voordoen op het gebied van organisatie, maar alles op geleidelijke wijze bin nenkomt. De Huzaren Met de „Volendam" vertrok Vrij dag een eskadron van het Regiment Huzaren van Boreel uit Amersfoort, een regiment met een oude en roem rijke naam, die menig hart van een oudgediende nog sneller doet klop pen. Wij hebben de laatste dagen voor het vertrek van dit eskadron in hun kazerne te Amersfoort meege maakt. niet omdat het de Huzaren van Boreel waren, maar omdat zij toevallig ook met de Volendam ver trokken. We hebben niet zoals vroe ger de warme lucht van een paar denstal geroken, maar op Ouderdag hebben we een tochtje meegemaakt op het nieuwe paard van de huzaren: de gepantserde verkenningswagên. Er heerste een ernstige, maar niette min opgewekte stemming. De solda ten waren terug van inschepingsver lof en nu toonden zij in de kazerne aaji de achterblijvenden. wat zij eigenlijk uitspoken in dienst, 's Mor gens reden de lichte pantserwagens op het kazerne-plein onder sirene- geloei af en aan. beladen met ouders, verloofden en vrienden, er werd kennis gemaakt met de commandan ten en 's middags werden de familie leden toegesproken door de Overste en door geestelijke verzorgers. Ook deze laatsten bleven achter in de ka zerne en zagen velen, waaraan zij zich gehecht hadden vertrekken. Maar de Huzaren van Boreel schij nen andere opvattingen te hebben over een afscheid, dan men over het algemeen heeft. Een afscheid moet niet vergezeld gaan van veel tranen en zuchten, het moet er vrolijk toe gaan. Je moet de achterblijven den tonen, dat je met een opgewekt hart de toekomst inziet en dat je zelfs in de moeilijkste omstandig heden je goede humeur niet verliest. Een goed humeur en een vrolijk gezicht is alles waard, dat maakt de moeilijkheden aan beide kanten lich ter. En daarom trokken zij Vrijdag morgen voorafgegaan door „hun" kapel met volle muziek door de stra ten van Amersfoort naar het station. Lachende gezichten, overal, een fik se klap op de schouder van een ka meraad, die later vertrekt, een opge stoken duim van de slager, die met omgeslagen mouwen in de deur van zijn winkel staat, fleurige winkel meisjes, die naar buiten komen ren nen om de „jongens" nog even toe te lachen en toch zo hier en daar een verstolen traantje, dat wordt weg gelachen door een vrolijk soldaten gezicht. Verrassingen Dan het vertrek op het station en daarbuiten d; verrassingen, die de instructeurs en de recruten de ver- trckkenden hebben toegedacht. We kregen daar in Amersfoort de in druk. dat de achterblijvers eigenlijk een beetje in mineur-stemming wa ren „Dat is het vierde eskadron, dat ik zo wegbreng", zei een oude in structeur, die met zijn motor een eindweegs langs de spoorbaan was gereden en daar, staande op het za del, zijn „jongens" een laatste groet toezwaaide, wat met een luid ge juich beantwoord werd. Weer wat verder de hele rijschool, die zich op de weg langs de spoorbaan had op gesteld. Hoog boven op de wagens, met de duim omhoog, seinden zij als het ware hun laatste groet: „Hou je goed, Huzaren van Boreel!" Verder gaat het naar het Westen station Utrecht. Woerden, Gouda overal zwaaiende mensen en in de wagons de soldaat, die zich overal thuis voelt. Sommigen hangen ver uit het raam. anderen hebben zich gemakkelijk geïnstalleerd, maar springen toch weer op als er huizen in de buurt komen. Dan hangen zij over de ruggen van hun kameraden heen uit het raam, fluiten, roepen, lachen en tappen moppen op alles en nog wat. Langs de Ceintuurbaan komen we bij het Marconiplein, daar is het even stil; het laatste afscheid! Maar ze verliezen hun goede hu meur niet! Eén neemt een korpo raal van de militaire politie in de maling, door net 'te doen of hij er uit Wil. De politieman laat zich bedotten en wordt smade lijk uitgelachen, want nou ja. mi litaire politie is voor een soldaat wat een agent is voor een jongen, die op straat voetbalt. Laatste ogenblikken Op de kade is het even werken ge blazen, de loodzware plunjezakken moeten aan boord en in de bagage ruimen worden gesjouwd, maar als dan even later „hun" kapel onder leiding van de onverbeterlijke kapel meester. die in drie maanden een prima kapel uit de grond stampte, voor het schip heen en weer gaat marcheren hangen zij alweer over de railing. Majoor Bosch, de comman dant, laat hen gaan Hij weet, dat hij op zijn mannen kan vertrouwen. „Een huzaar blijft altijd een huzaar ook al zit hij in een pantserwagen", zegt hij. „Maar ze weten wat hun plicht is en daar gaat het om!" En ze wisten Vrijdagmorgen wat hun plicht was! Met z'n allen en dat waren een goede 240 man. zorg den zij er voor dat de stemming bij de andere ingescheepten en daar was bv. een heel bataljon infanterie bij niet sentimenteel werd. Wij hebcen al heel wat troepenschepen zien vertrekken, maar Vrijdag heers te er verreweg de beste stemming. En toen dan de „Volendam" lang zaam van de kade werd weggetrok ken door de sleepboten, hieven zij ten afscheid nog éénmaal hun reeds veel gezongen „Huzarenlied" aan: „Wij zijn huzaren, wij zijn huzaren, rood en blauw, Een zwaard van staal gesmeden Al is ons wapen nog zo klein Wij zullen steeds de eersten zijn En is het vaderland in nood Wij blijven trouw tot in de dood". Aan het eind van de kade stond de overste met opgestoken duim en we konden merken, dat hy trots was op de soldaten, die onder zijn beve len waren opgeleid. Heeft „Boys" winstkans tegen Voorwaarts? Spartaan en DW/V spelen om kampioenschap Amersfoortse Boys gaat Zondag op bezoek bij Voorwaarts, ook een vierde klasse-kampioen. Deze club dwong vorige week BVC een ge lijk spel af en staat daardoor op de Boys, dat, zoals men vorige week ervoer, nog niet de goede vorm van de competitiewedstrijden heeft teruggevonden, een punt voor. Wanneer onze stadgenoten een overwinning zouden behalen, dan is Donar, dat tegen BVC speelt, er het meest bij gebaat. Want we ver wachten, dat Donar wel aal win nen. In het Amsterdamse Stadion wordt de beslissingswedstrijd om het kampioenschap tussen De Spartaan en DWV gespeeld. Het zou voor DWV erg onprettig zijn, indien er verloren werd, welke mogelijkheid in het geheel niet uit gesloten is. De club van Klaas Ooms is immers al officieus kam pioen geweest en had zeker al ge rekend op promotie-wedstrijden. Toch lijkt DWV ons nog niet een eerste-klasse ploeg. Er wordt Zondag weer lustig „gebekerd". HVC krijgt het hier onbekende SDZ op bezoek, dat de kracht van een tweede-klasser wel zal bemerken. APWC gaat op be zoek bij GW en zal daar een waardig tegenstander aantreffen. Amsvorde heeft de niet gemakke lijke taak CDN „uit" te verslaan en Quick gaat naar WY, hetgeen ook geen gemakkelijke opgave is. Marktberichten Amersfoort, 25 Maart 1949. Aangevoerd werden op de weke lijkse veemarkt 17 koeien 475775 p. stuk; 37 biggen 4555 p. stuk; 70 jonge konijnen 1.503.p. st. 45.000 hoendereieren 12.4012.80 per 100 stuks. Advertentie „Heb je gelezen, dat onze han delsbalans zo passief is en een gat van 2247 millloen vertoont?" „Dan moet Lieftinck die balans maar eens naar Palthe sturen." „Nafer Palthe....?" „Ja, want daar stoppen ze elk gat zó, dat geen mens 't ooit meer terug kan vinden." In Achtkampen tournooi leidt De Vries Voor de 4c ronde van het Achtkam- pentournooi werden gisteravond in het schaakzaaltje van de heer van Hamers- veld weer een aantal partijen gespeeld. In Hoofdklasse A. wonnen de kansheb bers voor de eerste plaats n.l. de Vries cn Latour resp. van Duursma en Huls man. De Vries gaat thans nog ongesla gen aan de kop. Latour heeft één ver- ïiespunt. In Groep B 1 heeft Nuyten z'n positie verstevigd door Lasschc kansloos te slaan. Wickenhage de kopman van Hoofdklasse A 3 verspeelde een half puntje aan Asperslag doch blijft deson danks nog op de eerste plaats. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Hoofdklasse Groep A 1: Duursmade Vries 0—1. Latour—Huisman 10. Hoofdklasse Groep A 3: Asperslag Wiekenhagen 1 le klasse Groep B 1: LasscheNuyten 0—1. 3e klasse Groep D 1: Rietveld— v. d. Brink 1—0. 3e klasse Groep D 2: FrankenKuyters 01. DonD Hart 0—1. 3e klasse Groep D 3: Zwolle— Koudijs 10; Van Doorn—Zwolle 0—1. 3e klasse Groep D 4: v Alphen IJff 0—1. ,,Soesterkwai'tier"-SKLi Zondag begint voor Soesterkwar- tier de beker-competitie om de „Ir. Schilthuyzen-beker" welke onder auspiciën van de G.U.K.B. wordt gespeeld. Alle ingeschreven twaalf tallen zjjn in één afdeling onderge bracht en hebben naar sterkte een voorgift ontvangen. Soesterkwar- tier is als tweede op de ranglijst ge klasseerd met 3 punten voorgift. Alleen Olympia uit Bussum heeft geen voorgift en staat boven Soes- terkwartier. De eerste wedstrijd wordt ge speeld tegen S.K.U. I op Birkhoven. De Utrechtenaren hebben vier punt ten voorgift zodat Soesterkwartier de wedstrijd begint met een achter stand van 34. We geloven wel dat deze achter stand ingelopen zal worden. Soesterkwartier 2 gaat naar Utrecht tegen Vogel „bekeren". Deze wedstrijd vangt aan met de stand 87 voor Soesterkwartier 2. Tennisseizoen begint Aangelokt door het prachtige voorjaarsweer hebben talrijke ten nisenthousiasten in de laatste dagen hun tenniskleding uit de mottenldst gehaald en hun tennisracket nage zien. Ondanks, dat 't tennisseizoen pas op 26 Maart officieel wordt ge opend, zagen we de banen van ,,'t Stort" en die van de ATS aan de Metgensbleek druk in gebruik. Bij de banen van ALTA daaren tegen wordt de laatste hand ge legd aan allerlei veranderingen en verbeteringen. Zo is b.v. het club huisje belangrijk verbouwd en ver groot. De banen zijn nu een hoofd klasser, en dat is ALTA door zijn promotie verleden jaar al leszins waardig. Of ALTA zich zal weten te handhaven in de hoofd klasse? Het zal in ieder geval geen gemakkelijke taak zijn. Op de com petitieindeling en opstelling der an dere Amersfoortse tennisteams zul len we te zijner tijd terugkomen. Hoogland Medische dienst Alleen voor spoedgevallen zal de me dische dienst Zondag aanstaande worden waargenomen door dr. F. W. Klaaren- beek te Hoevelaken. Tel. K 3495-210. De waarneming geldt voor Hoogland, Hoog landerveen cn Hoevelaken. Predikbeurten HOOGLAND: Ned. Herv. Kerk: Den Ham. 27 Maart. 10 uur ds. O. S Jellema. Leusden Raadsvergadering De raad der gemeente Leusden zal op Maandag 28 Maart a.s. des namiddags om half vier bijeenko men. Op de agenda komt o.m. voor: 1. Voorstel tot het aanschaffen van een autobrandspuit. 2. Voorstel tot verbetering van wegen en aankoop van gronden om de bochten recht te trekken. 3. Voorstel tot aankoop van gronden tot"het bouwen van nieu we woningen. V ondenberg Aanleg van tennisbaan Een combinatie van 9 personen heeft de beschikking gekregen over een stuk grond van de heer R. A. H. Veldhuizen om daar een tennis veld aan te leggen. Deze grond be hoort tot „Het Schild", waar vele ingezetenen van Woudenberg hun groentetuinen hebben. Eerstdaags wordt met de aanleg begonnen en men hoopt over 14 dagen te kunnen tennissen. Propaganda-avond Blindenbond Vanwege de Ned. Blindenbond zal in April a.s. een propaganda- kunstavond te Woudenberg georga niseerd worden. Een plaatselijk Co mité heeït zich bereid verklaard, deze avond voor te bereiden, ter wijl de gemengde Zangvereniging „De Lijster", directeur Hans Zijder laan. haar medewerking zal ver lenen. „De Poort"' krijgt een ander aanzien Naar we uit goede bron verne men is de kans groot, dat het cen trum van ons dorp. „De Poort" en omgeving, een ander aanzien zal krijgen. Dit gedeelte is in de laatste oorlogsdagen* door de Duitsers to taal vernield. Verschillende perso nen hebben nu toestemming gekre gen om te fcjpuwen. Het wachten is nu nog op een vergunning om ook het gebouw van „Het Groene Kruis" te doen verrijzen. Hoevelaken Chr. Landarbeiders hielden jaarfeest In het Verenigingsgebouw hield de Christelijke Landarbeidersbond, afdeling Hoevelaken Vrijdagavond een jaarfeest dat geopend werd met psalm 84-3 en 6. Hierna sprak de waarnemend voorzitter, de hr. Van de Kamp, een welkomstwoord en ook de voorzitter, de heer T. Kamp horst. Er werd een gedicht voorgedra gen en een samenspraak gehoudenr De toneelstukjes „De Kattekop", „De Advertentie" en „Drie Vrij sters" vielen zeer in de smaak. In de pauze werd een grote verloting gehouden. Medische dienst Voor a.s. Zondag wordt de art- sendienst alleen voor spoedgevallen waargenomen door dr. F. W. Klaa- renbeek, tel 210. Predikbeurten Zondag 27 Maart, Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. Vermaas van Amersfoort. Vrijdagmorgen kwam de gemeen teraad van Hoevelaken onder voor zitterschap van burgemeester S. M. Snouck Hurgronje in openbare ver gadering bijeen. Afwezig was de heer J. Jonkers (P. v. d. A.) Na de gebruikelijke opening wees de bur gemeester er op dat dit een extra vergadering is ter bespreking van de financiering van de huizenbouw. Daar Gedep. Staten niet accoord gaan met een raadsbesluit van 25 Febr. j.l. strekkende tot het aan gaan van een bijzondere rekening courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten is er een voorstel van B. en W. om in te trekken, hetgeen aangenomen wordt. De heer Scheick (P.v.d.A.) vindt dat Ged. Staten groot gelijk hebben waarop de voorzitter antwoordt dat een rekening-courant doorloopt, terwijl een kasgeldlening ineens op genomen wordt en dat de provincie Gelderland de enige is die de rege ling, zoals door de raad was beslo ten, niet accepteert. Wethouder Z. van Roemburg vindt dat er een kasgeldlening ge sloten moet worden anders loopt de woningbouw gevaar. Besloten \.ordt een kasgeldlening aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's Gra- venhage tot een bedrag van 75000 tegen een rente van iyx per jaar. Een voorstel om te bepalen, over eenkomstig art. 36 4e lid der wo ningwet, dat de herziening van het goedgekeurde plan van uitbreiding wordt voorbereid wordt goedge keurd. De heer Scheick (P.v.d.A.) dringt aan om Ged. Staten te vragen om van Doornik en Beitler tegemoet te komen als de technische bezwaren niet te groot zijn. De plannen hiertoe zullen spoe dig komen, aldus voorzitter. Een voorstel tot verlenging van de ge meenschappelijke regeling met de gemeente Amersfoort inzake toela ting van leerlingen op de openbare scholen ondervindt geen bezwaren en wordt aangenomen. Bij de rondvraag deelt de heer van Putten (C.H.) mede dat de schouw over waterwegen zal wor den overgenomen door de Water schappen waarop de voorz. ant woordt dat hiertegen geen bezwa ren zullen zijn. De heer Scheick informeert hoe het dan moet gaan met de toekomstige riolering. Dat zullen we wel nader van de water schappen horen, aldus voorz. De heer Scheick vraagt naar: le Aan de put bij de bunker is niets gebeurd. 2e By Fontein is de straat langs de waterafvoer ingezakt. 3e Hoe staat het met de zaak Doppen- berg. Voorz.: Alle gewenste punten zullen nader onderzocht worden. Scheick: Hoe is het met de bun ker, komen we daar nooit van af? Voorz: We komen van de bunker af om letterlek de woorden van het departement te gebruiken, wanneer er weer werkloosheid komt. (hilari teit^ De kosten bedragen 4500. en de helft van de kosten moet ge dragen worden door de betrokkener Dat deze hier niet voor voelt, aldus de heer Scheick, is onmiddellijk aan te nemen doch kunnen geen andere wegen gevolgd worden? In Den Haag, Zandvoort en vele andere plaatsen zijn ze reeds afgebroken of ze verdwijnen. Het is een moeilijke kwestie aldus voorz. want het is ook geen verkeersobstakel. De vergadering werd door de voorz. op de gebruikelijke wijze ge sloten. Soe.sf Priesterwijding Zondag hoopt onze oud-plaats genoot K. Houdijk, Frater Luche- sius, OFM.„ zijrf Priesterwijding te ontvangen in de Kloosterkerk te Weert, Op 2e Paasdag hoopt Z.- Eerw. zijn eerste Plechtige H. Mis op te dragen in de parochiekerk te Soest-Zuid. Vluchtprograinma van „De Vriendschap" In verband met het komende vliegseizoen kwam gisteravond de Postduivenvereniging „De Vriendschap" in „Zonneheuvel" in vergadering bijeen. Het vluchtpro- gramma werd als volgt vastge steld: Vitesse: Roosendaal, Vil voorde, Quievrain en- St. Quentin, Midden Fond: P ct. Maxence, Cor- beil en Dourdan. Fond: Orleans, Chateaurouse, Limoes en Bordeaux De voorgenomen Paasvlucht werd met het oog op het te vroege jaargetij afgelast. Bekend werd gemaakt, dat de vrachtprijzen per duif met ca. 2 ets. zullen worden verhoogd. ongd S.E.C.-elftal Verj morgen in het veld Wegens de terreinmoeilijkheden (waarin intussen is voorzien) heeft het bestuur van S.E.C. niet inge- schreven voor deelname aan de KNVB beker-wedstrijden. Zondag wordt als laatste wedstrijd, vóór de vernieuwing van het terrein, vriendschappelijk gespeeld tegen Victoria uit Hilversum. Het nog meer verjongde eerste elftal ziet er als volgt uit: Doel: Jac. v Breu- kelen. Achter: J Rijnders en J Kos ter. Midden: H J Beernink, Th. de Nooij en J J de Mink. Voor: J v d Valk, M Maassen, J Westerveld, E v d Horst en O Maassen. Medische dienst SOEST. Zondag a.s. is ge opend apotheek „Soestdijk" Van Weedestraat 46. SOESTERBERG. Dr. Splinter, Amersfoortsestraat 3 te Soester- berg zal a.s. Zondag de artsendienst waarnemen. Biljarten De voorwedstrijden om het per soonlijk kampioenschap van de N. E B., district Eemland 3e klasse libre zijn beëindigd. In de eind strijd hebben zich geplaatst: 1 R v d Linden (Centraal); 2 E Poort (Verg. Wagen); 3 J J Smit (Verg. Wagen); 4 L. Verhoef (Animo); 5 W Craanen (Leusder- kwartier); 6 N v Veen (Gouden Ploeg); 7 P Kooij (KOT); 8 P Mehrings (Leusderkwartier). le Res. H Schreuder (Leusder kwartier); 2e Res. C Butselaar (DOS); 3e Res. H Grammé (Nieu we Kei Om hét persoonlijk kampioen schap cadre klasse zullen de vol gende speders elkaar bekampen: 1 H Bregman (Verg. Wagen); 2 C v d Burg (Ons Genoegen); 3 A v d Heiden Gouden Ploeg); 4 C Stalenhoef (Centraal); 5 P Sta lenhoef (Gouden Ploeg); 6 A Ver kerk (Centraal); 7 A v d Vliet (Verg. Wagen); 8 J Waasdorp (Centraal). Predikbeurten SOEST: Ned. Herv. Kerken: Oudo Kerk, 10 uur- ds. P. Moerman (Serjans- land); 17 uur ds. M. Verkerk; Emma- kerk: 10 uur ds. D. v. Krugtcn: 17 uur ds. E. Groeneveld; Heeskapel: 10 uur ds. M. Verkerk; Zonnegloren: 10 uur ds. B. v. Ginkcl (Utrecht); EItheto. 10 uur Klnderkerk, Zaal v. \d. Broek; Nleuw- straat: Kinderkerk. EvangellsatiesamenkomstonDinsdag 29 Maart. 20 uur. Zaal v. d. Brook: spre ker de heer S. v. Gorkum. Donderdag 31 Maart. 20 uur, Heeskapel, spreker de heer S. v. Gorkum. Geref. Kerken: Jullanakerk, 10.15 en 17 uur, ds. A. Brouwer; Wil- helminakerk, 10 en 17 uur: ds. J. H. Bavinck (Baarn); Evangelieverkondi ging: Maandag 28 Maart, 20 uur, Zaal v. d. Broek. ds. A. Brouwer. Geref. Kerk: Gebouw „Rehoboth", Buntweg. 8.30 en 16.30 uur: ds. R. Zijl stra (Eemdijk). Chr. Geref. Kerk; 10 cn 16 uur: Lces- diensf. Geref. Gemeente: Kleine Rembrandt- zaal. 10 en 17 uur Leesdienst. Dinsdag 29 Maart. 19 uur, spreker-de heer Wij ting (Amersfoort). Ver. Vrijz. Godsdienstigen, afd. Ned. Prot. Bond: Gebouw „Religie en Kunst" Rembranotlaan. 10.30 uur: ds A. v. Die- men (Bentveld). Doopsgezinde1 Gemeente, afd, Soest: Kerkgebouw, Eemnesserweg, Baarn, 10.30 uur: ds. A. J. Meerdink-v. d. Ban. Vrije Evang. Gemeente, afd. Soest: Kerkgfebouw. Eemnesserweg, Baarn, 16 uur: ds. Veldkamp (Hilversum). Evang. Luth. Gemeente, afd. Soest: Luther-kapel, Korte Schoolstraat. Baarn. 10.30 uur: ds. J. v. Leeuwen (Schiedam). Specialist voor kindergeneeskunde KORTE BERGSTRAAT 13 AMERSFOORT Afwezig tot 11 April 1949. Leningen van 1500.— af met en zonder borg, 1ste en 2e Hypotheken. Finan cieringen Bureau „INTERMEDIAIR" Regentesselaan 201 Den Haag Tel. 332870 Voor HOTEL-, RESTAURATIE-, en INRICHTINGENYVAS Telefoon 3434. Eigen Expeditie naar Amersfoort, Utrecht, Bussum, Hil versum, Laren, Amsterdam en omgeving. I Speciaal voor Massa-artikelen Oude Soesterweg 79 Telefoon 4766 AMERSFOORT t Verder bieden wij U aan: en alles op tennisgebied Ook voor Uw reparaties naar: UTRECHTSESTRAAT 39 TELEFOON 5325 Nu de lente is ingetreden in 't land Ieder gaat wandelen, van elke rang en stand Voor ons allen schijnt de zon, Of denken we daar niet allen om? Ieder doet zijn plicht en dan vermaak En dan naar 't CITY. die daar bekend voor staat. Je geniet dan van zang en muziek En wij verwachten steeds meer publiek ZATERDAG en ZONDAG 7.30—11 uur Zondagmiddag MATINéE 36 uur ft UITERST HANDIG U VOOR BUREAU EN KANTOOR Bureau voor Complete Kantoor-installatie Langestraat 101 Telefoon 5723 DE LICHTENBERG ZIEKENHUIS vraagt voor spoe- dige indiensttreding: extern, loon f 20.per week plus middagmaal. voor eenvoudig naaiwerk, drie hele dagen of zes halve dagen per week. tegen 1 Mei a.s. Sollioitaties aan de wnd. directrice. Aanmeldingen tussen 3 en 4 uur n.m., uitgezonderd Zaterdag. Een welverzorgd Bruidsbouquet verhoogt de feestelijkheid Lage prijzen prima kwaliteit Uw adres hiervoor is: „ÓEMtnmaghzijn J.C. BEITLER M. J. Koenen - J. Endepols Verklarend der Nederlandse Taal (Tevens vreemde woor dentolk) 22e druk, prijs f 8. Voorradig bij: Boekhandel UTRECHTSESTRAAT 46 Tel. 6608. IIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllll! 3ij VAN RIETSCHOTEN vindt U weer FABRIEK VAN BETERE SUIKERWERKEN VRAAGT DIRECT leeftijd ca. 16—17 jaar. Aanmelden: BREEDESTEEG 9—13. Grote industriële onderneming vraagt voor de rond leiding van belangstellende particulieren in haar bedrijf gedurende de zomermaanden en het houden van een hierop betrekking hebbende lezing een De rondleidingen vinden wekelijks plaats van Maan dag t/m Vrijdag, als regel 's middags. In aanmerking komt iemand, die ook in komende jaren deze taak zal kunnen waarnemen, b.v. een gepensionneerd onderwijzer. Brieven met uitvoerige Inlichtingen onder No. 6271 bureau van dit blad. UTRECHTSESTR.26 TEL.3325 MAANDAG 28 MAART a.s. te 6.30 en 8.00 uur is de film van het Nederl. Bijbelgenootschap „GEEN GRENZEN MEER" te zien in de Stadshal te HARDERWIJK. De toegangsbewijzen k 50 cent worden door leden van de Jeugdverenigingen verkocht en "s avonds aan de zaal. HET BESTUUR. vraagt per 1 Mei voor haar kantoor teAmersfoort: Vereisten: Diploma Mulo of H.B.S. en Boekhouden. Bekend met moderne bedrijfsadministratie Soil, mondei, of schr. Randenbroekerweg 66, Amersfoort Kantoor Amersvo'ort, V R A A R T: Mulo-diploma of gelijkwaardig diploma vereist Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Bank

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4