SUNLIGHT ZEEP Is het bouwtempo te traag in Amersfoort? ASSISTENT DIEPVRIES-j v. d. MAAS Nieuws Ja, zegt de heer Coolen, neen, zegt de wethouder Een pijnlijk incident Kantonrechter behandelde oorzaak van ongeval vings- chenken Rijwielhandel H. J. v. d. MAAS Stroper had geweer in bed! Adv ertent iën Plaatst een BRANDPUNT De N.V. POLAK'S FRUTAL WORKS ADMINISTRATIEVE-KRACHT DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Vrijdag 1 April 1^49 Heftige discussies over de woningvoorziening Gemeenteraad betreurt handelwijze van het raadslid Coolen Hoezeer het woningprobleem de Amersfoortse raad ter harte gaat is wel gebleken uit de langdurige behandeling van het hoofdstuk Volkshuisvesting. Niet minder dan vijf uur heeft de raad Donderdagavond nodig gehad om de problemen, die aan de volkshuisvesting verbonden zijn, te bespreken. Dat daarbij een beperking is toegepast kan niet gezegd worden. De sluis deuren der welsprekendheid worden wel wat al te wijd open gezet. maar er is dan ook geen generatie in de recente geschie denis aan te wijzen, die zo gebukt ging onder de woningnood dan die van na de tweede wereldoorlog. Het valt zeer te be treuren dat zich bij deze, in ieder geval ernstige, beraadslagingen een pijnlijk incident heeft voorgedaan. Wethouder J. Koopman (Arb.) deed namelijk tijdens zijn repliek, op o.a, een uitvoerige rede van de heer K. Coolen (KVP) over het z.i. trage bouwtempo te Amersfoort voorlezing van een brief door de Dienst Gemeentewerken van Bussum gericht aan de Dienst te Amersfoort. Daarin kwam lot uiting, dat de heer Coolen. om zich cijfers te verschaf fen over het bouwtempo in andere steden, in casu Bussum, aan een col lega in deze plaats om inlichtingen had verzocht. Aan dit verzoek had de heer Coolen mededelingen toege voegd uit de besprekingen in de commissie van bijstand waaruit deze collega duidelijk kon opmaken dat de Dienst Gemeentewerken te Amersfoort, wat betreft de woning bouw. in gebreke blijft Deze collega nu heeft zich gewend tot de Dienst Gemeentewerken te Bussum met het gevolg dat de wethouder zwart op wit deze onjuiste handeling van de heer Coolen voor zich kreeg. De raad was zichtbaar getrof fen door deze gang van zaken en hel was de heer Jac. Alders (K VP) die o.m. zijn leedwezen over hei gebeurde uitsprak en voor stelde een commissie van on derzoek in te stellen of een sa- menspreking van de wethouder met de heer Coolen en andere raadsleden over deze kwestie te houden. Motie De heer W. van Apeldoorn (CPN) ging echter verder. Hij diende een motie in waarin werd uitgesproken dat de raad het betreurde dat de heer Coolen deze weg had gekozen. De heren Jac. Alders en Wielinga <AR) keerden zich tegon-'deze motie en zij vonden het wenselijker eerst rustig het onderzoek af ie wachten. Later kon men dan altijd nog een dergelijke motie aannemen en de heer Alders verklaarde dat het dan niet uitgesloten was, dat hij er zijn stem aan zou geven. De heren J. Steinebach (Arbeid). C. van Zwol <CHU) en J. Vis (Arbeid) lieten een ander geluid horen en zeiden dat zij de motie zouden ondersteunen omdat zij het inderdaad mede be treuren dat deze zaak zich heeft voorgedaan. De voorzitter mengde zich een ogenblik in het debat en zeide dat de heer Coolen moest we^ ten dat hij de geest van de gemeen tewet geweld heeft aangedaan en dat de handeling strafbaar is bij het wetboek van strafrecht. De raad ging daarna over tot stemming. De motie Van Apeldoorn werd met 17 tegen 11 stemmen aangenomen. De heer Coolen diende daarop een door de heren J. van der Linden (KVP) en W. van Gent (WD), (die al eer der had opgemerkt, dat de heer Coolen uitsluitend handelde uit de overweging hoe komen we het snelst uit de woningnood) medeonderte kende motie in waarin tot uiting kwam dat de raad het betreurde dat door de wethouder mededelingen werden gedaan uit particuliere cor respondentie die door onbescheiden heid van derden in bezit is gekomen van de gemeente. De heren Alders, Wielinga en Steinebach distancieer- den zich van deze motie omdat deze een veroordeling inhield van het be leid van de wethouder Koopman. Ook deze motie kwam in stemming en werd verworpen met 24 tegen 3 stemmen. Geen reprise! Het „incident Coolen" gaf de heer J. de Gans (AR) aanleiding op te merken, dat men de ge voerde besprekingen in de com missies niet aan de publieke opinie prijs moet geven en men er zelfs in de raad zeer voorzich tig mee om moet springen. De voorzitter onderstreepte deze waarschuwing. Het was dan allereerst de heer K Coolen (KVP) die bij de behande ling van het hoofdstuk volkshuis vesting een veel tijd vragende goed gedocumenteerde rede hield. De heer Coolen herinnerde er aan dat hem gevraagd was, bij een opmerking zij nerzijds over het bouwtempo in Amersfoort, „noem U eens twintig gemeenten waar het sneller gaat". Daarom is de heer Coolen op onder zoek uitgegaan. Het tempo, aldus de heer Coolen, wordt op de eerste plaats geremd dooi de ingewikkelde constructie van het woningtype. De heer Coolen deed voorlezing van een gedeelte van zijn enquête en kwam tot de conclusie dat. het beeld door het col lege gegeven, waarbij Amersfoort met betrekking tot het bouwtempo tot de middelmoot behoort, onjuist was, Naar zijn inzichten en zijn be rekening kwam Amersfoort eerder achteraan. Want, zo zeide de heer Coolen, wil men de cijfers van 100 gemeenten wel dan komt Amers foort op no. 87 te staan. „Ik viel mij er mee. dat. toen ik mijn bewering lanceerde, dat Amersfoort in de achterste ge lederen meesukkelde. deze nu aan de feiten heb kunnen sta ven", aldus merkte deze afge vaardigde op. Als men in Amersfoort 60 wonin gen In 22 maanden bouwt, dan wil dat zeggen dat het nog lang zal du ren dat de mensen samenwonen in daarvoor niet geschikte huizen. Dat men in Amersfoort woningen bouwt die architectonisch de toets der critiek kunnen doorstaan vond spr. niet het belangrijkste in deze tijd. Men kan niet zeggen, aldus de heer Coolcn; dat in Amersfoort met alle middelen tegen de samenwoning wordt gewerkt Over de bouw van montage-woningen wilde spreker kort zijn. Hij waarschuwde het col lege dat het zich niet met deze gro te strop moest laten opschepen. De heer Coolen hield voorts een plei dooi voor de bouw van duplexwo- ningen waarmee men de jonge ge zinnen zou kunnen helpen en de bouw van middenstandswoningen (twee onder 1 kap van elk 250 M3). Er zijn wegen, zo zeide deze afge vaardigde om tot de oplossing van het woningprobleem te komen. Laat de overheid de particuliere bouwers inschakelen en laat men voorts een voorbeeld nemen aan Eindhoven waar men de bouw in vrije tijd kent Beroep Coolen De heer J. Vis (Arbeid) deed nog maals een beroep op de goede wil van de bevolking van Amersfoort wat betreft de samenwoning. Ook de ambtenaren zou hij willen zeggen: scheep de mensen niet af maar zeg liever direct waar het op staat. Ook de heer Vis had studie gemaakt van het woningvraagstuk en toonde aan dat Amersfoort in de rij van Neder landse gemeenten toch vooral dit jaar slecht is bedeeld wat de wo ningtoewijzing betreft. Hij drong er bij B. en W. opnieuw op aan stappen te ondernemen om de toewijzing ver groot te krijgen. Indien dat niet mocht gelukken, dan is het naar het inzicht van de heer Vis aan het eind van 1949 zo, dat Amersfoort en Zeist de grootste woningnood zullen boe ken van de plaatsen in de provincie Utrecht. Voor de particuliere flat bouwplannen was deze afgevaardig de geen warm voorstander. De kapi taalkrachtigen zijn bij deze bouw het meest gebaat en zij die dringend be hoefte hebben aan woonruimte die nen toch voor te gaan. Wel voelde spreker voor een verzorgingshuls voor ouden van dagen, dit zou een besparing betekenen en de woning nood lenigen. Over het bouwtempo verschilde de heer Vis van mening met de heer Coolen. Hij bestreed de wijze waarop de heer Coolen zijn be rekeningen had gemaakt. Als men van de kop de drie grote plaatsen van ons land afhaalt dan moet er ook van de staart wat af. anders krijgt men een onjuist beeld. En. zo vervolgde hij. Amersfoort heeft er recht op de juiste cijfers te horen. De heer Vis maakte nog even een slippertje naar Amsterdam om aar; te tonen dat de communisten het wel wat erg ruim nemen met hun voorlichting. Men had namelijk be richt dat er 2000 woningen waren hersteld terwijl in wezen maar een zeer gering deel van het bewuste complex bewoonbaar was gemaakt. De andere woningen waren steeds in gebruik. Uit de montagewoning'.n is het moeilijk een keus te doen. al dus de heer Vis. Hij vond het jam mer dat Amersfoort nog niet een jaar kon wachten. Spr. hoopte dat men voorlopig de bouw van duplex- woningen op de lange baan kan schuiven. Zij fractie is er zeker niet voor. De heer Alders liet een goed ge luid horen toen hij zeide eerst het antwoord van de wethouder te wil len afwachten. De heer Wielinga (A R) wenste de waardering uit te spre ken voor het vele werk door de wet houder en de dienst verricht. Men ontmoet bij de dienst geen ambtena ren maar mensen met een sterk so ciaal gevoel. De heer Wielinga on derstreepte de wens om te komen tot vergroting van de woningtoewijp zing. De montagewoningen zullen we moeten aanvaarden, meende deze afgevaardigde, omdat het ten slotte een nationaal belang is waaraan wij ons niet mogen onttrekken. Voorts vroeg de heer Wielinga or het moge lijk is dat de mensen hun eigen wo ning laten bouwen en of de bouw van een flat van de zijde van het college bevorderd kan worden. De heer W. van Apeldoorn (CPN) was van mening dat de wethouder Koopman binnen het raam van de mogelijkheden goed werk doet. Over het woningproblecm heerst een ze kere eensgezindheid in de raad, maar. dat is dan een schijn-eensge- zindheid, omdat de mogelijkheden niet anders liggen, j,Koo p~ het bureau huisvesting leven. Zelfs hebben B. en W. overwogen om de ze mensen na twee jaar te vervan gen, zodat de opvolgers fris tegen over de problemen zouden komen te slaan. Wij zijn, aldus de heer Koop man. voor suggesties uit de raad en evenzeer uit de burgerij zeer ge voelig En wij zullen er, als zij mede leiden tot de oplossing van de wo ningnood, zeker gebruik van maken. Op zijn weg ontmoet de wethouder dan eerst de heer Van Apel doorn. die een sleutel heeft ge vonden voor de oplossing van het probleem. Het is altijd maar weer: wij kunnen niet bouwen want in Indonesiëwij kunnen geen gro te uitgaven doen voor volksge zondheid want in IndonesiëHoe moeten Uw par tijgenoten in Bel gië het dan ma ken waar zij deze sleutel niet heb ben. vroeg de wethouder aan de heer Van Apeldoorn. Het college, aldus de wethouder, gaat op de basis van rechtvaardig heid het woningvraagstuk te lijf. Er 7.ijn geen privilegiën voor beter ge situeerden. Het ls wel voldoende gebleken, dat liet college radicaal, durft te z(jn en de fabel dat de Berg minder samen woning kent dus gespaard zou wor den, is wel uit do wereld geholpen door een inwoningsgcval in deze wijk waarbij B. en W. geen duim breed op zy zijn gegaan voor de consequenties. De heer Van Apeldoorn had ook nog gesproken over de huur die nu z.i. aanmerkelijk hoger zou liggen voor de arbeider dan voor de oorlog. De heer Koopman ging ook op deze bewering in en zeide dat naarmate het inkomen stijgt het percentage uitgegeven aan huur naar verhou ding minder wordt. Voor de arbeider is dit percentage momenteel 10%, dat is aanmerkelijk lager dan voor de oorlog. In zijn betoog deelde de wethouder mede dat in Amersfoort 25% van het woningbezit is onttrok ken aan het winstprincipe. B. en W. willen op deze weg voortgaan. Uit de gevoerde processen is wel gebleken, aldus de wethou der. dat het eigendomsrecht nog altijd van grote betekenis is. In dien de eigenaar van een woning zich kan" beroepen op sociale nood dan is er alles voor te zeg gen hem deze woning als dat ge wenst wordt terug te geven. Maar in alle andere gevallen gaai de woningnood voor. De rechterlijke macht denkt er an ders over en naar de wethou der meedeelde noteerde men, in een betrekkelijk korte tijd, 25 uitzettingen op gezag van de Vette kluif Wethouder J. Koopman had een vette kluif aan dit begrotingshoofd stuk omdat hij niet alleen de spre kers in deze vergadering had te be antwoorden, doch ook hen die aan de algemene beschouwingen hadden deelgenomen. Het is begrijpelijk, z,o zeide de wethouder, dat het woning probleem zo sterk in de raad leeft. Hij herinnerde aan de psychische druk waaronder de Ambtenaren van rechter. De mensen uit deze wo ningen gaan niet op de stoep van het kantongerecht zitten, maai komen op het spreekuur van de wethouder. Eigen bouw Wat de eigen bouw betreft, waar over ook door de heer Van Gent e.a. vragen waren gesteld, herinnerde spreker aan de affaire Kapelweg, waar de bouw van dertig midden standswoningen onmogelijk werd dooi foutieve voorlichting van de zijde van de bouwpatroons. Toch zou de wethouder wel graag willen vernemen hoe de Prot Chr. en Ka tholieke fractie tegenover de bouw van middenstandswoningen door particulieren staat. Na deze vraag kwam de wethouder tot de beant woording van de heer Coolen. Hij verweet deze afgevaardigde waarom hij drie weken lang met de verkre gen cijfers was blijven rondlopen zonder er met de wethouder van ge dachten over te wisselen. De heer Coolen zeide dat hem geen dienst ter beschikking stond en dat hij er al leen voor stond om de uittreksels te maken De heer Koopman rafelt dan de cijfers van de heer Coolen uiteen en loont aan dat deze cijfers aan vechtbaar zijn. Wat het bouwtempo betreft heeft men altijd een aanloop nodig. Wij behoeven ons in Amers foort werkelijk niet bezorgd te ma ken over het bouwtempo. Alle hoop is er dat er in 1949 250 woningen zullen gereedkomen. Op dit moment kwam de wethou der tot de gewraakte brief. De heer Koopman zeide met verheffing van stem, dat hij het schande vond dat de Amersfoortse Dienst van Ge meentewerken door het slijk werd gehaald. Spr. vond dit eenvoudig geen stijl om zelf de geruchten te verspreiden en ze later als uitgangs punt te nemen voor critiek. Over de montagebouw achtte de wethouder het gewenst beter op een andere avond te spreken. De bouw van een flat door een particuliere bouwer wordt door B. en W. toe gejuicht. Volgend jaar is vermoede- delijk 'n mogelijkheid om tot bouw van 'n flat te geraken. De bouw-in- vrije tijd te Eindhoven is een ex periment De wethouder beloofde met de commisieleden eens te gaan kijken, waarbij de heer Van Apel doorn opmerkte dat hij dan toch ook wel graag van de partij wilde zijn. De bouw van duplex-woningen is afhankelijk van de woning-vooraad die er in een bepaalde gemeente is. Gorkum met weinig middenstands- woningen, is er enthousiast over. Amersfoort kan er volgens de wet houder voorlopig nog zonder. Na op enkele ondergeschikte onderdelen te zijn ingegaan zeide de wethouder nog dat het college veel voelt voor de bouw van een verzqrgingsinrich- ting voor ouden van dagen. Men zal er bij het betreffende ministerie op Advertentie Nü moet U proilterenl Nü Is het heerlijkste zomerse (ruit tegen veel lagere prijzen overal te koopl Geniet nu ookl Traclecr Uzell en Uw gezin I WINTERZON BIRD'S EYE KRISTAL VITA VONK aandringen een extra contingent voor dit doel beschikbaar te stellen. Geen impasse Nadien kreeg men de replieken waarin de heer Coolen kwam tot het indienen van zijn motie en de gang van zaken was zoals zij in de aanvang van dit verslag is weerge geven. De heren Alders en Wielinga verklaarden dat zij gaarne de po gingen van de wethouder, om tot het bouwen van middenstandswoningen door particulieren te komen, zouden ondersteunen. De heer Van Gent sprak zijn bewondering uit over de moeite en tijd die de heer Coolen ziel) getroost heeft met de door hem ingestelde enquête, afgezien van de wijze waarop de gegevens werden verkregen. De heer Van Gent was verder van mening dat men niet on der de montagebouw zou uitkomen en vroeg of er geen methode was om de eigenbouwers m te schakelen. Kortom de replieken leverde geen nieuwe gezichtspunten op en de wet houder Koopman kon dan ook vrij kort zijn in zijn wederwoord, waar in hij nogmaals vaststelde dat Amersfoort wat de woningbouw be treft zeker niet in een impasse leeft de inkomsten en uitgaven van het ben-effende hoofdstuk ging daarna onder de hamer door maartoen was het bijna half één in de nacht! Voor de Amersfoortse Kanton rechter verscheen allereerst G. v. d. H. uit Soest, die in Zeist op grond, waar het jachtverbod van kracht was. zijn hond los had laten lopen. Bij hem thuis werden bovendien een jachtgeweer en pa tronen gevonden. „Erkent u die feiten", vroeg dé kantonrechter. Verdachte deed dit ten dele. Toen de ambtenaar vroeg tot welk ras de hond behoorde, antwoordde verdachte: „straathondenras". Het geweer lag in verdachtes bed. Als getuigen traden twee agen ten op. Agent G. P. uit Soest vertelde dat het geweer in bed was gevon den. De patronen lagen in'n kisttje in hetzelfde vertrek. Ook dit werd door verdachte ontkend. De amb tenaar vond dat tegen jachtover- tredingen streng moest worden ge straft en nam aan, dat de hond aan verdachte toebehoorde. Voor het tweede feit. het voorhanden hebben van jachtgeweer en patro nen. achtte hij voldoende relatie tuisen verdachte en de vuurwa penen aanwezig, voornamelijk, om dat verdachte als stroper bekend staat. (10 dg. hechtenis). Voor het los laten lopen van de hond eiste hij een straf van drie maal twee dagen, evenals voor het niet terug roepen van het beest, met ver beurdverklaring van de in beslag genomen goederen. Mr. Vonkenberg vonniste ver dachte tot een geldboete van veer tig gulden subs, tien dagen voor het los laten lopen van de hond. Voor het niet terugroepen van het boest eveneens een boete van veertiig gulden subs, tien dagen voor het in bezit hebben van een vuurwapen met patronen een boe te van vijftig gulden subs, tien dagen. H. F. uit Amersfoort, stond te recht voor het feit, dat hij zijn vrachtwagen, die op de Hogeweg bij gebrek aan benzine, stond gepar keerd, niet voorzien had van een achterlicht. De heer Van de W., die door een tegenligger was ver blind, werd hiervan de dupe. Hij was in volle vaart tegen de wagen van H. F. aangereden en moest zwaar gewond naar een ziekenhuis worden vervoerd. Verdachte ontkende dat er geen achterlicht aanwezig was. In deze zaak traden twee getuigen en een getuige-deskundige décharge op. De twee eersten getuigen, waren op de bewuste avond even voor het ongeluk plaats vond, langs de auto gereden. Zij moesten echter ook erkennen, dat er geen licht achter op de wagen zat. De getuige k décharge Van D. zeide, dat hij de wagen na het ongeluk gecontroleerd had, in bij zijn van de politie. Men had ge constateerd, dat het achterlicht niet brandde, maar dit wilde vol gens Van D.' niet zeggen, dat de mogelijkheid bestond, dat er wel een verlichting aanwezig was ge- t weest. Er was téveel schaae aan/ de wagen om dit te controleren. Wel moest Van D. erkennen, dat nadat het oude materiaal vervan gen was door nieuw, het achter licht brandde. De ambtenaar con stateerde uit de verklaringen van de getuigen, dat er geen achter licht aanwezig was geweest, te meer, omdat verdachte ontkende en de getuigen bevestigend hadden geantwoord. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste een boete van f 30 subs. 10 dagen. Wegens gebrek aan bewijs vroeg de ambtenaar voor v. d. W., die ook beschuldigd was vrijspraak. De verdediger van H. F. kon zich hiermee niet verenigen en vroeg eveneens vrijspraak voor F. Als een formeel verweer voerde Mr. Goudsmid, verdediger van H. F. aan, dat de elementen van het strafbare feit niet in de dagvaar ding aanwezig waren. Het ongeluk gebeurde om 20.15 uur, vervolgde hij, en daarom vraag ik mij af: „Was dit dag of nacht". De kan tonrechter zal over acht dagen schriftelijk vonnis wijzen. Revue-avond in de Willem Ill-kazerne Woensdagavond vond in de óntspan- ningszaal van de Prins Willem III ka zerne een opvoering plaats van de muzikale revue „Muziek en Rhythme". Na een inleidend woord door de R.A.O.-Officler, H. A. P. Pennekamp. die deze revue had samengesteld, volgde het optreden van het „Deventer Amusements-Orkest" met een keur van bekende 'klanken in het lichte genre De uit 16 musici bestaande orkest heeft de reeds hooggespannen ver wachtingen verre overtroffen. De ver schillende muzikale nummers, waarbij de zeer geslaagde cn feilloos uitge voerde arrangementen opvielen, wer den in vlot tempo ten gehore gebracht Van de overige medewerkenden aan deze revue noemen wij nog de confe rencier Joop van Deijssel. die zich on vlotte en beschaafde wijze van zijn moeilijke taak kweet. terwijl de piano-begeleiding bij Garry Duchaux in goede handen was. Via het ensemble „De Snarcnbrekers" cn enkele speciale solisten kwam het einde van deze buitengewoon geslaag de revue-avond. Tot slot bracht de Luit. Kol. K. G. A. Felst namens de Commandant van het Depot Pantserwagens dank aan de verzamelde artlsten en aan de R.A.O.- Officier. waar na met het Volkslied werd besloten. Chr. Besturenbond veertig jaar De Chr. Besturenbond bestaat op 16 April a.s veertig jaar. Dit wordt ge vierd met een feestavond op 22 April in Amicitia. Dan is er ook een reccp- tie. t „De j eugd voor Christus" Het motto: „De jeugd voor Christus" heeft het Leger des Heils reeds van de aanvang van zijn bestaan af verstaan en in praktijk gebracht. Daartoe heeft het een omvangrijk jeugdwerk georganisterd. Eén der tak ken van deze arbeid is de Korpskadct- tenbrigade. die tot doel heeft jonge mensen op te leiden tot doeltreffende arbeid in het Koninkrijk Gods. Zo'n K.K-brigade die van Am sterdam I bezoekt gedurende het week-end Amersfoort. Onder leiding van Majoor Barbier zullen ze deelne men aan de openluchtsamenkomsten Zaterdagavond 8 uur en Zondagavond 7 uur. op de Kortegracht nabij het Postkantoor, alsmede in de bijeenkom sten in het gebouw Havik 25. Zondag morgen 10 uur cn Zondagavond 8 uur. Zondagmiddag 3 uur voert de brigade een lekenspel op Auto reed door hekwerk Bij het Sportfondsenbad gebeurde Donderdagavond een ongeluk, dat ge lukkig geen ernstige gevolgen had. De bestuurder van een Renault, de heer E., uit Maarden, reed uit de rich ting Randenbroek naar de Arnhemse- weg Toen hij vlak bij het Sportfond senbad was, bemerkte de bestuurder, dat het wegdek opengebroken was.' Enkele waarschuwingsborden en hek werk waren op de weg geplaatst. Hij naderde cn zag juist op tijd, dat er enkele kinderen aan het spelen waren. De auto moest hiervoor uitwijken, met het gevolg, dat hU tegen het hekwerk reed Binnen deze hekken waren ook kinderen a&n het spelen Ondanks krachtig remmen kregen twee kinderen van drie en vier jaar wat hout spaan ders tegen het lichaam en daardoor lichte verwondingen opliepen. De ma teriële schade was gering. 1 r Ons dagelijks teveel Een wielrijder, die geen gebruik maakte van het rijwielpad op de B.W.- laan werd bekeurd. Hetzelfde gebeurde met een fietser die zonder licht reed. een. die geen bèl op zijn fiets had, een autobestuurder, wiens auto geen ach terlicht had en een fietser, die dc handen niet aan het stuur hield. Gevonden voorwerpen van 28 t.m. 31 Maart Enkele handschoenen en wanten- br. jon. jasje; blauwe bivakmuts. 130'tex tielpunten. (voor a.s. moeder) rijwiel- slot aan ketting; kin. sch, tasje waar op beestjes en bloemenrode balzil. armband; streng rode kralen; tennis bal; spoorpetpolshorloge met rood bandje: (merk R.O C A.R. loonboekje met opschrift A.K. Coop:) zwarte Ro zenkrans gevl. vulpen, grijze herders hond (Teef), paar blauwe wanten: zwarte damesschoen (R): textlelkaart met 4 punten; beige kin, jasjeauto wieldop; gele hond (reu) autoped met houten wielen. Zie voor het stadsnieuws voorts pag. 5 bemt geen risico. 'oopt leuke arsschoentjes. Uw kinderen, >rettlg dragen. VAT 78. JDEN ■SRINGEN Ier inlevering elepeltjes 'rtvorkjes 'zeefjes 'scheppen en suiker- nen 'eis •pels anden 92 Tel.5779 VROOM DREESMAXX AMERSFOORT Speciaal franse créatie uitgevoerd In soepel merinos vilt. in 12 ver schillende modo-lintenqq Exclusieve prijso Ruime keuze Dames- en Herenrijwielen voorradig. Merken als BATAVUS R J. STOKVIS BURCO enz. Met volledige garantie en1 jaar gratis service WAT DAT IS? Komt U eens met ons praten. Wij geven U gaarne alle gewenste inlichtingen Grote sortering rijwielonderdelen o a. duo's voor en achter, jasbeschermers, kettingknsten, kettingranden, kettingen, pompen, zadels, enz. enz. Ons devies luidt: DE KWALITEIT ZO HOOG MOGELIJK DE PRIJS ZO LAAG MOGELIJK DE SORTERING ZO GROOT MOGELIJK Gediplomeerd rijwielhersteller ARNHEMSEWEG j«] TEL. 4965 te AMERSFOORT vraagt voor spoedige indiensttreding een accurate op de AFDELING BOEKHOUDING. Vereisten: U.L.O opleiding, diploma Boekhouden, machi- neschrijven. Soil, schriftelijk. Bezoek na oproep. GROOT DAGBLADBEDRIJF HIER TER PLAATSE VRAAGT EEN Tn 4 (mul. of vrl.) vi?Lïy?en«*!} kennis van Boekhouden vereist. Leeftyd 18—25 jaar. ^et °PSave van vorige werkkring onder No. 6431 bureau van dit blad. Een klinkend getuigschrift bij het diamanten feest van SUNLIGHT ZEEP „AL 30 JAAR WAS IK DEZE LAKENS IN SUNLIGHT ZEEP EN NOG ZUN ZE MOOI!" Heis Mevr. J. K.-H. te R. (Z.H.I 't ons schrijft ter gelegenheid van hef 60-jarig jubileum van Sunlight Zeep. Aa haar brief ontlenen wij nog „Nu het van 't jaar 60 jaar geleden is, dar Sunlight Zeep voor het eerst in ons land werd gebruikt, moogt U het wel eens weten van die lakens. Ik/ ben er natuurlek zuinig op geweestj maar ze werden geregeld gebruikt. Voor één ding heb ik gezorgd: ik heb ze altijd in Sunlight Zeep ge wassen. Zo'n vet Sunlight sop is een ware weldaad voor het goed. Wie Sunlight Zeep gebruikt, spaart de in houd van de linnenkast" 1889-1949 60 MoAdz fódte

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2