Prins Philip: de wanhoop en ergernis van de Londense kleermakers Joe Louis sliep altijd op de tweede verdieping van 'n Frans Chateau Waarom moeten rentezegels geplakt worden? Saville Row smacht naar die goeie ouwe tijd" ein Sociale vraagbaak fioppsmdoJdtsA Vrijdag 1 April 1949 3 HERTOG VAN WINDSOR was als prins van Wales werke lijk een voor trekker in het rijk van de he renmode. neemt, welke aan koninklijke kle- rendragers worden opgelegd. De mode groeit met de tijd en het is best mogelijk, dat het verlangen van de hertog naar comfortabele kleding in overeenstemming is met de geest van deze tijd." "T)E 27-jarige hertog van Edinburgh, gemaal j-' van prinses Elisabeth van Engeland, is de wanhoop en de ergernis van de toonaangevende kleermakers van Londen. Hij weigert n.l. beslist de rol van willoze eta lagepop te spelen en is onafhankelijk genoeg var karakter om zich van deze kleermakers niets aan te trekken. De voorstelling, die de kleermakers hebben van een ideale prins, die zijn hoge roeping verstaat. is: een knappe jongeman, die bereid is met gratie en opvallend alle mooie kleren te dragen, die zij voor hem ontwerpen. Hij wordt geacht de mode te bepalen. En dat wil die hertog nu net niet. Wat kleren betreft is de gemaal van prinses Elisabeth volkomen onberekenbaar. Hertog van Edinburgh wil niet voor mannequin spelen PAZaNDAAG zal hij verschijnen f' V precies gekleed zoals de meest veeleisende ontwerpers van he renkleding maar kunnen wensen en de heren geraken in extase. Maar dan komt hij morgen in een (sweater of omhult zijn hertogelijke leden met weefsels van dergelijke onmogelijke kleuren dat ze er van rillen. Daar komt nog bij, dat prins Philip de heren kort gele den aan een diner van de toonaan gevende Londense tailors tamelijk ongezouten de les heeft gelezen. Hij zeide niet meer of minder dan dat hij er voor bedankt voor etalagepop te spelen en dat de eer ste eis, die hij aan kleding stelt, is, dat zij gemakkelijk zit. Heel Saville Row de wijk van de Londense modedictators zat in zak en as. Men smachtte naar die goeie oude tijd, toen de hertog van Windsor prins van Wales was en er werkelijk een voortrekker was in het rijk van de herenmode. De tailors behoefden slechts een of ander nieuw snufje voor hem te ontwerpen en de telex bracht het nieuws naar de uiteinden der aarde en de kleermakers van de gehele wereld waren dankbaar voor de nieuwe „richtlijn." Met aandoening herinneren de heren van Saville Row zich, hoe de prins /an Wales zich bij hun oordeel neerlegde. Hij mag dan wel eens een of andere bedenking hebben geopperd, over het al gemeen konden de Engelse tailors hem beschouwen als de vorstelijke lannequin voor hun creaties. En nu deze Philip. Die is blijkbaar niet van plan ich zo gemakkelijk te laten leiden. Kort geleden was er een diner an de Master Tailors* Benevolent [Association. De hertog verscheen in onberis pelijk avondtoilet: lange revers, >antalon met nauwe pijpen en est met kraag. precies zoals de ontwerpers hadden gedecreteerd. Volmaakte Engelsman De voorzitter van de association constateerde in een toespraak vol trots: „De hertog van Edinburgh toont op volmaakte wijze hoe een Engelsman bij alle bijzondere ge legenheden gekleed behoort te zijn. De koninklijke familie had steeds en heeft een grote en wel dadige invloed op ons beroep. Wat zij heden draagt, dragen wij 'morgen." En toen stond me die hertog op en maakte op allerbeminnelijkste wijze de volgende schokkende op merkingen: Men heeft mij voorgesteld als een mannequin. Ik weet niet of dat een compliment is of niet. Ik behoor tot een generatie die de oorlog is ingegaan in luiers en acht jaar uniform heeft gedra gen. Toen de vrede uitbrak had ik geen kleren. En alle kleding was op de bon. Iedereen zou waarschijnlijk wel een mode willen lanceren. Zijn grootste struikelblok is daarbij zijn kleermaker. Stelt u eens voor, dat ik een veelkleurige druk ge streepte jas zou bestellen. Zou een van de heren hier die voor me willen maken? Naaf mijn mening is uw voor naamste taak als kleermakers prettig zittende kleren te maken. Want gij maakt de kleren, maar wij moeten ze dragen." De gentlemen van Saville Row slikten dit niet zonder pijn en met angst en beven vragen zij zich af, of ze de hertog in het gareel zullen kunnen krijgen. Suède schoenen En ze zullen er niet geruster op zijn geworden na hetgeen kort ge leden weer is gebeurd. Lieden, die nauwkeurig acht ge ven op de mode. hebben me daar waarachtig de hertog bij een gele genheid, waarbij avondtoilet ver plicht was, tot hun stomme ver bazing met schoenen van zwart peau de suède inplaats van met lakschoenen zien verschijnen. Maar dat heeft Saville Row nooit gedecreteerd. t Sommige Engelse kleermakers van aanzien zeggen dan ook al dat de tijden veranderen en dat Saville Row niet meer het gezag heeft van voorheen. De wijk is door de oorlog gehavend en haar groot meesters hebben zich verspreid over de stad. „Men kan niet langer spreken", aldus de heer Archie A. Whife, technisch redacteur van het gezag hebbende orgaan „tailor and cutter" „van de grote zes" of een andere geheimzinnige groep, die algemeen geldende beslissingen Gemakkelijk om te verhuizen Een meubelfabrikant in New York heeft een twaalfdelig huis kamerameublement in moderne stijl ontworpen, dat in onderdelen wordt verkocht en verzonden. De (coper ontvangt de benodigde schroeven en lijm er bij, benevens een handleiding hoe hij alles in slkaar moet zetten. Als de onder delen van een volledig huiskamer ameublement voor de verzending ingepakt zijn, neemt het collo zo weinig ruimte in, dat het in de bagageruimte van een auto zou pas sen. De prijs is aanzienlijk lager dan van de meubelen die volgens de tot dusver gebruikelijke metho den worden vervaardigd. Het is een radicale oplossing voor het pro bleem hoe goede en tegelijkertijd goedkope meubelen te verkrijgen. ONZE KINDERKRANT Onbegrensde mogelijkheden De voortbeweging van schepen en onderzeeboten door atoomkracht schijnt voor Amerika niet langer een toekomstbeeld te zijn. De voor zitter van de commissie voor de atoomenergie heeft onlangs ver klaard, dat men binnenkort het be wijs hoopt te kunnen leveren, dat verplaatsbare installaties voor de opwekking van atoomenergie, niet alleen mogelijk zijn, doch inderdaad ook bestaan. Schepen zouden dan zonder enige beperking de wereld zeeën kunnen bevaren en niet lan ger afhankelijk zijn van havens om hun voorraad brandstoffen aan te vullen. Men meent, dat de kans van slagen groot genoeg is om 500 mil- lioen dollar in het project te ste ken. PRINS PHILIP .Ik behoor tot een generatie, die de oorlog is ingegaan in luiers en acht jaar uniform heeft gedragen Het is ons bekend, dat voor talrijke personen, in het bijzonder vrou wen, vóór hun huwelijk, toen zij in loondienst waren, het zgn. rente zegeltje werd geplakt, met de bedoeling, dat degene, voor wie werd geplakt, t.z.t. daarvan de voordelen zou genieten. Wat doet zich nu echter voor? Een meisje gaat trouwen, verlaat haar betrekking en denkt er verder niet over na, welke betekenis het voor haar kan hebben, indien zij, ook al is zij niet meer in loondienst, voortgaat met het wekelijks plakken van een zegel. Het behoeft dan niet meer te zijn een zegel van 0,50, doch b.v. één van 0,25, 0,30 of 0,40. Indien men nu, zoals de schrijver van dit artikel, het voorrecht heeft op allerlei bijeenkomsten over het sociale probleem te mogen spreken en het gesprek komt daarbij toe vallig op het „zegeltje", dan blijkt, da? zeer weinig wouwen erover hebben nagedacht, wat het voor hen kan betekenen, indien zij had den doorgeplakt. Hetzelfde geldt ook voor mannen, voor wie het plakken ophoudt, wanneer zij meer dan 3750, verdienen, dan wel wanneer zij b.v. in dienst van de Spoorwegen dan wel de Overheid komen, alwaar de bekende pensioenregelingen gel den. Nauwkeurig is niet bekend hoe veel verzekeringen door het niet regelmatig verder plakken van zegels zijn verwaarloosd, doch een aantal van V/2 millioen personen Oud Egyptisch graf gevonden In Sakkara bij Cairo is deze week het graf geopend van vijf oude Egyptenaren. Een van hen was on geveer 3500 jaar geleden schrijver in de tempel van Memphis. Het graf bevindt zich ongeveer 30 meter onder de grond. De plaats is het oude kerkhof van de vroegere Egyptische hoofdstad Memphis, in de schaduw van de beroemde py- ramide van koning Zoser. ZO'N aardige overgooier van soepele tullen stof is een prachtige dracht in 't voorjaar Is het koud, dan trekken we er een truitje of blouse met lange mouwen onder aan, is het lek ker weer, dan nemen we korte pofmouwtjes en is het bepaald zomers, dan dragen we de jurk zonder blouse. Voor een bovenwijdte van 88 cm heeft u nodig 2.50 stof van 140 breed. De rok bestaat uit 2 voor- en 2 achterbanen. Het pa troon is dat van een halve voor baan. De achterbanen zijn aan weerskanten 4 cm smaller. Van voren wordt de rok ingerim- peld. We stikken de figuurnaden in voor- en rugpand. De bijschui- ners aan de hals zijn 1V2 cm br en liggen 5 cm van elkaar. We sluiten schouder- en zijnaden en verbinden het lijfje met de rok. In de linkerzijnaad laten we in de taille een split je open. dat we van treksluiting voor zien. De armsgaten werken we met schuine biezen af en de halsrand zetten we tussen de dubbele stof van de kraag. Het halssplitje sluit u desgewenst met een broche. Effen stof kunnen we aardig versieren met tres of band. Dragen we de overgooier zon der blouse, dan staat het heel leuk, als we in de armsgaten een kanten plooiseltje naaien. Dezelfde garnering hechten we ook op de heup splitje, zodat het jurkje dan een meer „gekleed" en langs het hals effect maakt. ELLA BEZEMER. H '9 te Sociale problemen is zeker niet laag. Mag ik met een enkel voor beeld toelichten waarom het wen selijk is te blij ven doorgaan met zegels plakken? Indien iemand regelmatig b.v. 0,60 plakt, bedraagt de toe te kennen zgn. invaliditeitsrente bij het bereiken van het 65e jaar, on geacht of betrokkene pensioen of overeenkomstige bijdrage geniet uit anderen hoofde, f 250, per jaar, op welk bedrag ingevolge de thans geldende voorschriften een toeslag kan worden verleend van 100%. Een gehuwde man heeft, behou dens een enkele uitzondering, daarenboven recht op een gezins toeslag van 35,per maand. Voor deze gezinstoeslag komen onder be paalde omstandigheden eveneens in aanmerking mannelijke en vrou welijke personen die gehuwd zijn geweest. Zijn er tenslotte nog kin deren beneden zekere leeftijd, dan wordt met inachtneming van de bestaande voorschriften ook nog kinderbijslag verleend. Per kind bedraagt deze 10,— per maand, voor elk kind nè het derde 12,50 per maand. Het is dus mogelijk, dat een ver zekerde per jaar ontvangt: a. aan invaliditeitsrente b. aan toeslag 100% c. aan gezinstoeslag 12 X ƒ35,— d. aan kiderbijslag voor b.v. 4 kinderen. 12x3 X/10,— -f 12x 1X 12,50 250,— 250,— 420,— 510,— Derhalve in totaal 1430,— Van belang is in dit verband ook de zgn. weduwenrente. Deze be draagt ten hoogste per jaar 187,20 Beneden het 65e levens jaar wordt hierop een toe slag verleend van 100%, derhalve187,20 Totaal te ontvangen 374,40 Tenslotte nog de wezenrente. Deze bedraagt per jaar eveneens 187,20 Zijn er b.v. 4 kinderen, dan is er aanspraak op kinderbijslag tot een be drag van510, In totaal wordt dus uitge keerd 697,20 Onze slotconclusie is deze: Wanneer ge meent, dat het her leven van Uw thans slapende ver zekering voor U iets kan betekenen, loop dan eens even aan bij de Raad van Arbeid, alwaar U de nodige voorlichting zal worden gegeven. Het bericht in ons blad dat voortaan onze lezers met alle waagstukken, welke op sociaal-economisch gebied liggen, met vragen over Arbeidsrecht, enz. enz zich tot ons konden wenden is ingeslagen Verschillende lezers hebben vragen ge steld. Een deel van deze vragen ls van een zodanig particulier karakter, dat beantwoording beter rechtstreeks kan geschieden. Een ander deel zal in be knopte vorm in ons blad worden be sproken. terwijl de belanghebbenden zelf dan meer in bijzonderheden worden in gelicht.- Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat men regelmatig kan doorgaan met het zenden van vragen, als hier be doeld, aan het bureau van ons blad, met vermelding op de enveloppen Sociale Vraagbaak. Thans de korte samenvatting van en- kelre vragen en antwoorden. Iemand, die 48 jaar oud is. vraagt hoe straks de waarde van een pand zal wor den berekend wanneer vrager 65 jaar is. We hebben nu de Noodwet Ouder domsvoorziening voor personen, die vóór 1 October 1950 de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt. Vrager valt nog niet onder deze wet, een wet, welke voorlopig slechts voor drie Jaar geldt. PR was eens een klein prinses- zijn. Iedereen vond het erg grap- ■*-' je. Ze was heel lief en ze was pig, behalve een oude vrouw, ook snoezig om te zien, maar o. een heel wijze oude vrouw, die het prinseseje was altijd zo vies! midden in hot dorp woonde Aio 'o mrtrnnnp -Ia Krtf-1 *i rv\ n Kiar Als 's morgens de hofdame haar een schone witte jurk had aan gedaan en witte kousjes en schoentjes, dan rende ze meteen het park in cn maakte in een half uur tijd haar kleertjes pik- icn' 's avonds bij de burgemeester ging praten. Edelachtbare, zei ze, ik geloof, dat dit zigeunerkindje heel best het prinsesje kan zijn. Weet U niet. dat het prinsesje altijd DE pop Carolicntje was vreselijk ziek! Ze lag in haar ledikantje. Had ze mazelen soms, of rheumatick? zwart. Dan zat haar gezichtje smoezelig is en daarom prinses n. u.oam rr mh*chlen een nieuw 1 mo-l-lAroAOon on hoar hnnH- Crr,™™! cronoomH wmrrit? UI Kwam CT misscnien CCH Tl HUW vol moddervegen en haar hand- Smoezelientje genoemd wordt? jes waren smerig, en dan zag ze Ik heb haar eens gezien, een er precies uit als een klein vies paar jaar geleden en ik zou haar varkentje en daarom noemden de nog wel herkennen. Mag ze niet mensen haar allemaal: Prinses eens bij mij komen? Smoezelien. Wel. dat is goed. zei de burge- Je begrijpt, dat de Koning en meester en zo kwam het dat de Koningin dat helemaal niet prinsesje Smoezelien naar de vonden. Iedere dag werd oude vrouw gebracht werd. die prettig - het prir prinsesje voor de troon ge- roepen en dan zei de Koning en haar een grote kop chocola streng: Als je je vandaag weer gaf. vuil maakt, neem ik vanavond je hobbelpaard af. Dan schrok het prinsesje erg en nam zich voor om heel schoon en heel zindelijk te blijven, maar na een kwartier was ze het weer vergeten en 's avonds werd er weer een smerig Smoezelientje uit het park gevist en dan werd haar mooie hobbelpaard afge- eigen kleindochtertje, pakt en Smoezelientje huilde tranen met tuiten, en het waren roetzwarte tranen, die langs haar vuile gezichtje biggelden. Eens op een dag was prinsesje tandje' Haar poppenmamaatje was zó ongerust; ze kwam al met medicijnen. Is er dan niets wat m\jn kindje lust? Geen pudding met echte rozijnen? heel vriendelijk voor haar was Doet het keeltje zo zeer. DN nu moet je eerst in het bad. zei de oude vrouw. Ze stopte Smoezelien in een heet bad en boende en schrobde haar hele maal af. en toen ze schoon was gaf ze haar kleertjes van haar Wel, wel, ktk eens aan, zei het oude vrouwtje, het is werke lijk prinses Smoezelientje. Je .begrijpt, wat Smoezelien het park uitgelopen dat Was. Dc mensen in het dorp en het bos in gegaan. Dat mocht h h d_ volstrekt niet, maar ze had zo'n hadden spUt dat ze zien zo naa leuk vlindertje cezicn. dat wilde den ver Rist Smoezelientje werd ze vangen en ze holde maar op een boerenkar gezet met een achter het vlindertje aan. Soms groo^ stevig paard ervoor en zo bleef ze met haar nieuwe rose jurkje in de struiken hangen, S>nS het in draf naar het paleis, dan kwamen er winkelhaken en O. wat hadden de Koning en scheuren. Soms viel ze languit Koningin in ongerustheid gezeten P.ar.?Aeiul5,«1 P?ïl.erJ.e.«ï.U^ over hun dochtertje. En wat wa- Carolien, weet je wat? Wc zullen de dokter bellen De poppendokter, hoe vind je dat? Die zal het ons wel vertellen. fpN dokter kwam met zijn J—1autoped, want h\j was maar een heel klein ventje, 't Was broertje Jan en hij kwam bij het bed van dit arme poppenpatiëntje. Hij voelde de pols van dc pop Carolien en keek heel erg geschrokken: 't Kan mazelen zijn of griep vdsschlcn, maar waarschijnlijk zijn het pokken! Ze mag geen stroop cn geen chocola. ze krijgt alleen maar een drankje Mijn arme kind. zei de poppen- mama, dag dokter, tot weerziens, dank je. je voorstellen hoe het prinsesje er r 7 7, uit zag. zó vuil was ze nog nooit ren ze gelukkig toen die kleine li ANK u, moet je zeggen, -.el n nnppns Cmnozallan -laar 'c nvnnric laat dokter Streng, geweest. Én toen opeens was het Smoezelien daar 's avonds laat vlindertje weg, Smoezelientje werd afrreleverd kon het nerjtens meer vinden en *cia alEeievera. ze keek om zich heen en wist En voor Smoezelientje was het niet meer waar ze was. Het bos een goeie les geweest. Ze was was zo groot en Smoezelientje voortaan zo bang, om zich vuil te hiadenV—droetzwarhf tranen" 7 maken, dat ze voorzichtig over en te roepen: Moeder. Vader! alle plassen heen sprong, inplaats Maar natuurlijk hoorden de Ko- van pardoes erin. J~ v jviaar nog heel lang noemden de mensen haar Prinses Smoezelien. ning en de Koningin niets, want och, het p afgedwaalt ochT het prinsesje was al zo ver ild. en denk er om, rustig blijven, 't Kan zijn dat ik strakjes het drankje breng, 'k moet eerst het receptje schrijven. En dokter Jan ging er weer vandoor op zijn autoped met een belletje, en pop Carolien is al beter, hoor, want 'weet je, het was maar een spelletje. TTRENLANG aleef ze zoeken naar de juiste weg, totdat ze eindelijk in een dorpje aankwam. Wat komt daar voor een vre selijk vies kindje aan. zeiden de mensen in dat dorp. Foei. wat een smeerpoets. Wat doe jij hier in ons schone dorp? Ik ben het prinsesje, snikte Smoezelientje. Ik woon in het paleis, en mijn vader is de Koning. Ik wil terug naar huis. Ha. ha, ha, lachten alle mensen spottend. Jij het prinsesje. Nee, dat geloven we niet. Prinsesjes hebben altijd mooie schone jurk jes aan en mooie blanke handjes en een wit gezichtje. En jij bent net een varkentje. Ben jij mis schien een zigeunerkindje? Weet ie wat, je moe1 maar zolang in het lege schoollokaal, dan zullen we maar eens afwachten, of de zigeuners naar je komen vragen. Ik ben geen zigeunerkindje, schreeuwde prinses Smoezelien. Ik ben een prinsesje, maar het hielp niet wat ze allemaal riep, ze werd in een akelig, hol schoollokaal opgesloten en daar zat ze nu met haar gescheurde vieze rose jurk en haar zwarte handjes en bemoddeld gezichtje. Natuurlijk ging al heel gauw in het dorp het verhaal rond, dat cr een zigeunerkindje gevonden was zo zwart als een nikkertje cn dat ze beweerde een prinsesje te 7 NU ZELF EEN VERSJE MAKEN EEN paar weken geleden hebben Jullie zo Je best gedaan met die olifantjes, weet Jc nog wel? Toen hebben zó veel kinderen ccn plaatje getekend bij een versje, dat ln de krant stond. En nu gaan we het eens omdraaien. Wc hebben ditmaal wel ccn plaatje, maar het versje dat cr bij hoort is cr nictl Dat moeten Jullie maken. Probeer het maar eens. Het mag niet meer dan zestien regels lang zijn en niet minder dan vier. Jc versje mag Je weer opsturen naar de rcdactlo van onze krant, en diegene, dlc het mooiste versje maakt, krijgt een prijs. Niet Alles wat Je op het prentje ziet, hoef Jc ln het gedichtje te zetten, hoor, Je mag het zelf helemaal bedenken, maar één ding zelf doen en je niet laten helpen door vader of moeder. Afgesproken? En nu aan dc slag. Vrouwe Fortuna is dat weet u eeri zonderlinge, capri- cieuze dame. De ene dag zal zij u toewui ven met een bemin nelijke glimlach en de volgende dag kan zij net doen, alsof zij u niet kent. Zo iets is pijnlijk en werkt bijgeloof in de hand. Daar kunt u om lachen, maar u hebt nog nooit in een ring gestaan, waarbij ge luk geldt als het hoogste goed, dat een bokser meekrijgt. U kunt zo sterk zijn als Simson, maar als u toevallig kramp krijgt in uw rechter kuit, bent u een ver loren man. En daar om heeft bijna elke bokser iets bijzon ders, waarmee hij de grillige dame mild probeert te stemmen. Niemand weet dit beter dan Joe Louis, die eenmaal de draak er mee stak en prompt verloor. De „Brown Bomber" had zich altijd op zijn gevechten voorbe reid in Pompton Lakes en gesla pen op de tweede verdieping van een Frans chateau. Deze slaap kamer was uitgerekend de onple zierigste van het hele huis, maar Joe wilde er geen afstand van doen, omdat hy er vanaf de eerste keer in had geslapen en zij hem geluk had gebracht. Eenmaal nam hij het besluit om te veranderen, trainde! in Lakewood voor z'n eer ste gevecht tegen Max Schmelmg en werd prompt knock out gesla gen. Sindsdien is hij Pompton Lakes trouw gebleven. James Joseph (Gene) Tunney was een bokser met een koel ver stand. Hij was wellicht de enige, Als hU 65 jaar ls. dan zal er zeer waar schijnlijk wel een nieuwe regeling zijn, waarover gelijk voor de hand ligt thans nog niets te zeggen valt. De heer J. K. stelde enige vragen, waarop wij kunnen antwoorden, dat. Indien arbeidsongeschiktheid wordt ge constateerd, ontslag met in achtneming van de opzeggingstermijn kan plaats vinden. Wanneer er 52 weken uitkering ingevolge de Ziektewet is genoten c-n men is nog arbeidsongeschikt, dan kan aan de Raad van Arbeid invaliditeits rente worden aangevraagd, wanneer ten minste 150 rentezegels zijn geplakt. Enige andere bijzonderheden zullen J. K. per brief worden medegedeeld. PANS Jack Dempsey, eens de Koning van de ring. die geen bijgeloof had, maar z'n grote tegenstander, de oude Manas- sa Mauler Jack Dempsey had het in soorten. Voor geen geld ter we reld zou Jack onder een ladder doorlopen en nog liever kwam hij een Bengaalse tijger tegen dan een doodgewone zwarte kat. Men zal zich misschien herinneren, dat Dempsey altijd in een wit broekje de ring inkwam. Daar is een ver haal aan verbonden. Toen Jack be gon te winnen woonde hij bij een oude dame in Chicago. De „Killer" had toei. nog geen uitpuilende por tefeuille en hij was dolblij, toen zij voor hem een ringbroek naaide Wat de man in dit eigengemaakte broekje deed met de arme Homer Smith was te erg om na te vertel len. De vriendelijke oude dame naaide weer een .lieuw broekje en een zwaar geschokte Flynn moest door vriendelijke handen uit de ring worden getild. Het derde broekje van de oude dame werd Carl Morris z'n ongeluk en toen begon er iets in Jack te roeren. Sedertdien zou hij niet meer de ring instappen zonder het eigen ge maakte witte broekje vait de vriendelijke oude dame en zelfs toen Jack niet meer in Chicago woonde bleef zij nem haar broek jes sturen. Het getal „7" had voor Jack Dempsey ook een mysterieuze be tekenis. Dempsey sloeg Willard zeven keer neer en in 't beruchte gevecht met Firpo maakte de Ar gentijn ook zeven keer kennis met de planken. Dempsey sloeg Jack Sharkey k.o. in de zevende ronde en dc vermaarde „loog count" van de scheidsrechter in z'n fevecht met Tunney duurde 14 seconden. Dempsey was 7 jaar wereldkam pioen en z'n naam tel* zeven let ters. .,Zoophilosis" of een excentrieke liefde voor dieren is een bekend verschijnsel, vooral bij oudere, alleen levende vrouwen. Maar een van de gevoeligste „zoophielen" was Primo Camera. Deze Italiaanse reus, die wereldkampioen zwaar gewicht is geweest en nu weer een fortuin verdient met worstelen, kon tranen in z'n ogen krijgen als hij een dood dier op z'n weg tegen kwam. Voorbijgaan zonder z'n ge voel te tonen, beschouwde hij als ongeluk oproepen. De sigaren rokende en bier drinkende Tony Galento, buiten de ring het toonbeeld van onver schilligheid zou geen gevecht heb ben durven beginnen met hand schoenen, waarvan de rechter hot eerst was aangebonden. Max Schmeling kon in z'n training geen somber gezicht verdragen cn z'n trainingskamp leek vaak op een boerenbruiloft, met muziek en ge zang. En stel u voor de consterna tie van z'n managers Billy McCar- ney en Joe Jacobs, toen zij op een zekere ochtend Schmeling's hotel binnentraden cn daar de portier bezig zagen met 'n plakkaat op to hangen, dat de jaarlijkse vergade ring van de begrafenisondernemers van Pennsylvania aankondigde. „Verschrikkelijk, verschrikke lijk," prevelde McCarney en ijlings werden plannen beraamd cm Schmeling dit plakkaat niet te laten zien. Hoe de meeste aan hun bijgeloof komen weten ze zelf niet, maar Bud Tayler zou nooit van sokken verwisselen om de ring in te gaan. Mickey Walker was een kampioen met een „oude broeken-complex". Hij hoefde niet met een nieuw pak naar een wedstrijd te gaan. want dan was het mis. Jim Corbett was woedend als er iemand in zijn nabijheid floot en Tom Sharkey zou nooit verzuimen om op Vrijdag biefstuk te eten. Yersey Joe Wal- cott zal nooit de ring ingaan zon der een paar dubbel gevouwen velletjes papier in z'n schoenen en zo kunnen wij verder gaan.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3