Good old Bok vindt 't voetbal van tegenwoordig maar zo...zo,.: Wales, Kinderwagens 1000 WILLEM GROENHUIZEN Waarvoor goudvissen al niet goed zijn GARDO's UW BRANDPUNT EIGEN KRANT RINGEN ZONDER INLEVERING GRATIS Zoals de ouden zongen Syrische delegatie liet verstek gaan Belgische Kamer ontbonden waar, eens Kinderwagenbedrijven IN UW (paAAicdienii BIJVERDIENSTE f 44.- iiiiniil A DAGBLAD VOOR AMERSFOORT „Meneer de Korver, bent u van mening, dat het voetbal vroeger beter werd gespeeld dan tegenwoor dig Bok, „good old Bok" wreef eens over z'n kruin en zei met z'n zware basstem: „Beterbeterdat is zo moeilijk te zeggen. Je kunt het voetbal van tegenwoor dig eigenlijk zo slecht vergelijken met dat uit mijn tijd bijvoorbeeld. Het is gestream-lined, vee], meer geperfec- tionneerd, de ploegen marcheren over het veld, niet meer de spelers. Ja. zo zou ik het eigenlijk willen zeg gen: „de persoonlijkheid is er uit". Bij het stoppcrspil- systeem bijvoorbeeld, is een spil geen spil meer waar het elftal om draait, de spil is een „full back". Als hij het consequent speelt, komt hij niet meer van z'n doel vandaan „Jij was anders, hè?" zei mevrouw de Korver. „H'mh'mbromde Bok. „Bent u er altijd bij geweest, mevrouw?" „Als meisje van dertien jaar heb ik hem al zien voet ballen, op het Schuttersveld, maar toen wist ik natuurlijk „Had Uw man toen al een sqor?" „Ja", zei mevrouw de Korver, „maar dat vond ik niet „Nu niet meer?" „Nee", zei mevrouw de Korver, „kijkt u maar naar „Nog een groot nadeel van het stopperspilsysteem. Er vallen te gro te gaten in het veld." „Maar dat is toch niet nodig!" „Nee, als de backs maar werkelijk de vleugelspelers hielden en de halfs de binnenspelers, danja dan Maar wat is de practijk? Dat heb je nog kunnen zien bij HollandBelgië. Gaten in het veld om tranen in je ogen te krijgen. En daarom zeg ik altijd tegen de jongens van Sparta: maak daar gebruik van. Gooi het spel open naar de vleugels. De vleu gelspelers krijgen in het moderne systeem de prachtigste kansen. Maar.het lijkt wel of er ook geen echte buitenspelers meer zijn. Ze hebben tegenwoordig allemaal de neiging om naar binnen te komen. Dat deden een Jan de Natris en een Jan Vos natuurlijk ook, maar dan had je eerst een run langs het lijn tje gezien." We spraken over de zorgen van Sparta en Bok vertelde van het jaar 19211922, toen de roodwitten gede gradeerd waren. „Bij alle narigheid", vertelde de Korver, „is het een prachtig jaar ge weest. Iedereen in Rotterdam leefde met ons mee en onze wedstrijden zijn nog nooit zo druk bezocht ge weest." Dit seizoen is tevens het afscheid van De Korver geweest als voetbal ler. Toen hij zijn club veilig en wel in de eerste klasse had terug ge bracht, heeft hij longontsteking ge kregen. „Schrijf nou niet," bromde hij, „dat ik dat op het voetbalveld heb opge lopen, want dat is door niets bewe zen. Prof. Snapper, die ik nog even bij HollandBelgië heb gesproken h]j was er speciaal voor uit Ame rika overgekomen heeft mij weer genezen." „Er werd vroeger wel ruwer ge speeld dan nu, niet „Ho ho. forser, maar niet ruwer. Je moest tegen een stootje kunnen, maar je speelde toch niet tegen meis jes. Een eerlijke schouderduw was geoorloofd. Ik heb eens met Kees Bekker van HBS gewed wie het eerst tegen de grond zou gaan. Hij won het. maar op hetzelfde ogenblik heb ik tegen hem gezegd: „dadelijk ga jij. Kees. Maar dat ging allemaal in gemoede. We werden nooit kwaad op elkaar. De voetballers van tegen woordig zijn allemaal zo prikkelbaar. Ze worden dadelijk kwaad en ze zin nen op wraak. Ze zijn zo rancuneus als een juffershondje. Wij gingen na afloop gezellig met elkaar een borrel drinken. Wie heeft al niet eens of meerdere malen in zijn omgeving de opmerking gehoord: „Het voetbal van tegenwoordig is niks meer waard. Vroeger toen werd er goed gevoetbald. In de goede oude tijd Hierdoor zijn wij op de gedachte gekomen om aan „de oude glorie" van Nederland te gaan vra gen, hoe zij er zelf over denkt. Als eerste in deze nieuwe rubriek geven wij het woord aan Bok de Korver. Wij hoeven u ver der niets over hem te vertellen. Van klein tot groot, iedereen weet wie Bok de Korver is, wat hii is geweest voor Sparta en hoe zich nog al tijd levendig voor het spel van King Soccer in teresseert. nog niet dat hij m'n man zou worden." gek. Een echte man had vroeger een snor." m'n man. Clean shaven!" Dit was het bekende trio: wijlen oud-minister Kan, Bok de Korver en Kees van Hasselt. „Het is een beetje dwaas om het nog eens te vragen, maar hoe vaak bent u international geweest?" „Twee en dertig keer. En verdeeld over heel wat jaren, want we begon nen met één per jaar." „Hoe staat u tegenover beroeps- spel?" „O, dat keur ik niet af. Wij zijn amateurs geweest, in hart en nieren. We betaalden zelfs onze eigen onkos ten in het buitei.land, buiten de reis- en hotelkosten om. Dat vonden de Engelsen, die toen nog amateur wa ren. al vreemd, want zij kregen zo iets' als een pond per dag. Maar andere tijden, andere zeden. Ik vind het geen schande als een jongen door z'n voetbaltalent geld verdient, al zal er van een volledig professiona lisme, zoals dat in Engeland is, toch geen sprake kunnen zijn. Doch ik denk aan het Belgische systeem. Het zal veel achterbaks gedoe voorko* men." „Hoe bevalt het u sinds u van de gemeente gepensionneerd bent?" „Achhet bloed kruipt natuur lijk nog altijd enz. en zo heb ik er veel plezier in om de jongens te hel pen uitkiezen, die op Hemelvaarts dag de traditionele wedstrijden tegen Antwerpen moeten spelen. Dat is geen gemakkelijke opgave, want je ziet honderden jongens voetballen, waarvan er uiteindelijk maar een paar in aanmerking komen. Te meer waar de Belgen, zowel in de leeftijd van 12 tot 15 als van 15 tot 18 sterk vertegenwoordigd zijn. We zeggen echter, in onze kleine Keuze-com missie hetzelfde als de Grote: „We doen ons best. Een Israëlische delegatie voor het voeren van wapenstilstands besprekingen met Syrische afge vaardigden heeft gisteren geduren de een uur vergeefs in een tent in het niemandsland tussen de gebie den der beide landen gewacht. Tenslotte ontving zij bericht, dat de Syrische afgevaardigden niet zouden komen. De wachtende Israëlische dele gatie ontving bericht, dat de Syri sche delegatie „te vermoeid" was voor het voeren van besprekingen, als gevolg van een door haar in gesteld onderzoek naar een Israe- lisch-Syrisch grens-incident. Het is niet bekend, wanneer de volgende bespreking tussen de Is raëlische en Syrische delegaties zal plaats vinden. Na een onderhoud met de ver tegenwoordigers der Verenigde Naties, dat ruim een uur duurde, heeft de Israëlische delegatie be kend gemaakt, de Syrische delega tie Dinsdag te willen ontmoeten, mits tevoren de Syrische strijd krachten, die een bepaalde heuvel bezet houden, zijn terug getrokken. De Belgische regering heeft Vrijdagmorgen besloten de Prins-regent te verzoeken het Belgische parlement tegen 15 Mei te ontbinden, teneinde op 12 Juni algemene verkiezingen te kunnen houden. DR. VAN ROYEN VERTROKKEN Uitgeleide r^daan door de minis ters Stikker en Lieftinck en de heren Lovink en dr. J P. Bannier is dr. J. H. van R o y e n met zijn adviseurs mr. N. Blom, mr. H L s' Jacob en mr. C. J. van Schelle met het Indonesië-vliegtuig van de K.L.M. vanmorgen naar Batavia vertrokken om het voorzitterschap van de Nederlandse delegatie voor de voorbereidende besprekingen in Batavia te aanvaarden. Hoevelaken Jeugdavond In het Verenigingsgebouw werd Don derdagavond een jeugdavond gehouden door de M.V. ..Lijdia", de K.M.V. „Klei- ne Kracht", de J.V. „Morin" en de K.V. „Spreuken 22 6". De leiding be. rustte bij ds. Van Amstel. die ook het openingswoord sprak en liet zingen ps 119 1. Door beide meisjesverenigin gen werd het Bondslied gezongen. C. van Ruitenbeek las een bijbels onder werp ,,De smalle en de brede weg" Voorts werden een dantal gedichten en voordrachten voor het voeUicht ge bracht terwijl ook de hersengymnas tiek niet ontbrak. Na de pauze werd een ongeveer gelijk programma afge werkt. Op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Medische Zondagsdienst Voor a.s. Zondag wordt de artsen- dienst alleen voor spoedgevallen waargenomen door dr. F. W. Klaa- renbeek, telef. 210. Predikbeurten Zondag 10 April Ned. Herv. Kerk, 9 30 en 2.30 u: ds. J. van Amstel. Gcref. Gem. Geb. „Bouwlust". 9.30 en 2.30 u: Leesdienst. DISTRIBUTIE NIEUWS De na-uitreiking van bonkaarten vindt plaats te Njjkerk op Maandag a.s. Zelfverzorgers des voormiddags, niet-zelfvcrzorgers des na-middags. Hoogland Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Den Ham: 10 u. ds. Jellema. Medische diensten Aanstaande Zondag 10 April wordt de artsendienst waargenomen door dr. F. W. Klaarenbcek te Hoevela ken (Tel. K 3495-210). Deze waar neming geldt voor Hoogland. Hoog landerveen en Hoevelaken. Gevonden voorwerpen Een br. étui: zwarte vulpen; dek zeil. gev. in de gem. Putton; paar glacé handschoenen; br. regenkapje; zilv. dasspeld; houten vloermat: eni ge wanten en handschoenen; paar zwarte glacé dames-handschoenen; oorknopje met 7 parels; jong hondje (zwart met wit. teef): padvinders- riem; grijs portem. (knipje); fiets- tasje met gereedschap; maandkaart stations-rijwielstalling t/n J. Fliek; grijs jongens jasje; seinlamp; kin- derbril: gladde gouden ring; bruin leder kindertasje, inhoud: portem., distr. bescheiden; blauwe alpino muts; ring met 2 sleutels; rode por tem; inh: 3.34; bruine portem. (knip inh.* 5.20) paar bruin gev. dames handschoenen; boodschappen tas inh bloemen; kleine bal (rood); gekl. haarstrik; breiwerk mandje; loper; zwarte vulpen (met stift). Van Londen naar Glamorgan (Zuid-Wales) is ongeveer vier uren sporen. Het is een land, waar nooit meer dan 2lA millioen mensen heb ben gewoond, hetgeen een der be langrijkste oorzaken is geweest dat het in politiek opzicht weinig of geen invloed heeft kunnen uitoefe nen op de landsregering. Door zijn ligging scheen het voorbestemd in een geïsoleerde positie te blijven, waaruit het pas in de vorige eeuw werd bevrijd en waaraan het te danken is. dat het, ook nu nog, zijn eigen structuur en zijn tradities heeft weten te behouden. Het verschil in geaardheid met de bevolking van andere streken in Engeland is voor de vreemdeling het meest kenmerkende. Er is bo vendien een verschil in atmosfeer. Die atmosfeer geeft aan het land schap van Zuld-Wales een geheel aparte bekoring; ze :s zacht en mild en ze drenkt de heuvels en val leien in een vochtig-blauwe tint, die, vermengd met een aan avond schemering verwante stilte, ons voortdurend herinnert aan de hoge ouderdom van deze aarde, het land der Kelten. Deze atmosfeer is rijp en verfris send als een heldere herfstdag. Gla morgan heeft er zijn picturale schoonheid door ontvangen, want er is geen plekje grond, dat niet is aangeraakt door kleuren, die glan zend en doorschijnend zijn als van een eeuwige zonsondergang. De rui ge heuvels bergen noemt men ze in Wales bezitten een wonder lijke rust. die soms slechts even wordt onderbroken door het ru moerige leven rondom de kolen velden. Weinig bezocht Tot in het midden van de 19 e eeuw werd dit land weinig be zocht door reizigers. Van zijn ver borgen schoonheid was men zich nauwelijks bewust Men dacht, dat het ontoegankelijk was. Bovendien was een reis naar Wales vermoei end en tijdrovend. Naar de verha len te horen zouden de herbergen ongerieflijk zijn. het klimaat onge zond. terwijl het volk, dat een van het Engels volkomen afwijkende taal sprak, voor onbeschaafd fwerd gehouden. Er werd weinig over ge schreven ook, Defoe in zijn „Tour of Grea-Britain" toonde zich ver ontrust; de rotsen, afgronden en bergen hadden hem vermoeid en de woestheid van het land. waar men sen moesten wonen zonder enig ge voel voor smaak, leek hem on draaglijk toe. Hii eindigde zijn be schrijving met de woorden: ..The devil lives in the middle of Wales". Maar zelfs Defoe had ongelijk. Ommekeer door steenkool De ontdekking van steenkool lagen verbrijzelde de fictieve on toegankelijkheid van dit oude land met één slag Ondernemende koop lui stroomden uit alle delen van Brittanje naar Glamorgan, waar de oorspronkelijke bewoners, aange trokken door lonen, die zij nimmer op hun steenachtige akkers hadden kunnen verdienen, elkaar reeds toeriepen: „Dewch, dyma'r lie am arian" (Come, here's the place for money). Het vinden van steenkool had ook zijn nadelen. In slechts weinige jaren veran derde Glamorgan, dat eens geel had gezien van het koren en rood van de bessen, in een land vol zwarte smook, dat zijn natuurlijke schoon heid ernstig bedreigde Jongens en meisjes van zes jaar werden mee genomen naar de mijnen om een paar pennies te verdienen, vrouwen werkten onder mensonterende toe standen veertien uren per dag. In deze eeuw 'sprong de bevol king van Glamorgan van 70.000 op 860.000 zielen. Rhondda, dat in zim bosrijke dagen 100 mensen had ge teld. groeide aan tot 114.000! Engelsen en Ieren beproefden hun geluk, negers vonden er werk in de tunnels, Italianen volgden om verversingen te verkopen, Chinezen „KOM, fflER KUN JE GELD VERDIENEN" Hoofdstraat van een typisch plaatsje in Wales met de „ber gen" op de achtergrond. begonnen wasserijen. Joden plaats ten bonte marktkramen en blonde Noren keerden het zeemansleven de rug toe om de donkere dochters van Cunedda het hof te maken. De van Cunedda het hof te maken. De het appèl en dit was de oorzaak, dat een van 's werelds grootste drinkgelagen want kolenmijnen en staalfabrieken zijn zeer dorstige plaatsen een aanvang nam. Deze drank heeft jarenlang de hoofden der mijnwerkers beneveld en hun ontwikkeling tot klassebewuste ar beiders tegengehouden. Thans is er veel veranderd en wel verbeterd, ofschoon ook nu de toe standen nog lang niet bevredigend te noemen zijn. De gev.-sesde mijn- werkersz-iekte silicosis en pneumo- koniosis (long t.o.c.) maken nog ongeveer honderd slachtoffers per week. Deze mensen blijven veelal onvoldoende ondersteund achter, ♦erwijl hun omscholing, die hun door de roering werd beloofd, op zich laat wachten. Mapr de kolenmijnen zijn bijna allen geconcentreerd in één district; daarnaast biedt Zuid-Wales nog duizend andere aspecten. Het blinkt niet direct uit door zijn architectuur, uitgezonderd na tuurlijk de oude kastelen, kathe- dralen en abdijen, die men overal op zijn weg ontmoet en die mei hun verweerde gevels of brokkelige met klimop begroeide ruïnen ons schijnen toe te fluisteren door welk een groots verleden dit land wordt gedragen. De kleine en grote ste den lijken volkomen willekeurig gegroeid en de huizen zijn vlak, groezelig van kleur en blijkbaar zonder liefde gebouwd. Voor de toerist ligt de charme van Wales meer in zijn pastorale beminnelijkheid, die aan het land schap het aanzien geeft van een verscholen, aards paradijs. INTERMONTESSORIALE SPORTWEDSTRIJDEN Zoals men weet is op „Berkenho ven". het Utrecht Montessori Lyceum te Zeist een Intermontcssoriale ge houden, waaraan door leerlingen van vijf verschillende Montessori-lycea in ons land is deelgenomen. Hierbij hebben ook school-hockey wedstrij den plaats gevonden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Amster damRotterdam 11; Amersfoort— Utrecht 0—0; BloemendaalAmster dam 01; RotterdamAmersfoort 11; Utrecht—Bloemendaal 21; AmersfoortAmsterdam 01; Rot terdam—Utrecht 1—0; Bloemendaal Amersfoort 1—1; Amsterdam- Utrecht 11; RotterdamBloemen daal 30. Is Uw baby zo las tig dat hij op uw zenu wen werkt? Koop een goudvis. Dat is de raad van de heer Reginald List, secretaris van de „En gelse Federatie van Minnaars van Huisvis- sen" die met trots ver klaart. namens 20.000 goudvissenliefhebbers te spreken. „De goudvis zal na tuurlijk niet op de baby passen, maar de baby zal gespannen naar de goudvis kijken en zijn gemak houden. Ik heb het met mijn eigen dochtertjes erva ren". zegt de heer List. „U zet het kind voor de goudvissenkom, en u zult er uren geen kind aan bibben." Maar dat is nog niet alles. Goudvissen werken ook kalmerend op overspannen zenuwen of als u in anest zit voor een nieuwe oor log of een kater hebt. „Hoe kan iemand naar een goudvis kij ken en zich ellendig voelen?" vraagt de heer List. „Ze zijn zo rustig, zo vredig. Meermalen hebben mensen me verteld, dat ze van een ver schrikkelijke kater be vrijd zijn alleen maar door naar een goudvis te kijken." Ook in kinderzieken huizen doen de goud vissen goed werk. „Onze federatie heeft verscheidene grote aquaria aan zieken huizen gegeven," ver tel* L;st. Ze zijn gemonteerd op rolletjes en kunnen dus van zaal naar zaal gereden worden. Het doet je hart goed. te zïen hoe kindertjes in gipsverband genieten van die kleine zwem mers Ze geven de vis jes naampjes, voeren ze als ze weer kunnen lopen zelfs willen ze mee naar huis nemen, als ze beter zijn. En wat het voornaamste is ze worden vlugger beter." List is als 14-jarige jongen begonnen met 1 goudvisje. Thans heeft hij zijn hart ver pand aan kleine tropi sche visjes, waarvan hii er 500 heeft en geen enkele zpu willen mis sen Katten haat hu sinds die zwarte dag. waarop de cyperse kat van zijn buurman een hele nacht met vaar dige poot in een van ziin kommen aan het vissen is geweest. Zij werkte iuist de laat ste van 18 bekroonde exemplaren naar bin nen toe List naar be neden kwam om te gaan ontbijten. „Ik kon geen hap door miin keel krii- gen", zei hij met afgrij zen. AAA/WW* haak HOEK'tZANV^ TEL.5532 in zeer uiteenlopende modellen, uit voor raad leverbaar Prachtige kleuren Prima kwaliteiten Met I jaar royale garantie Bloemendal boek 't Zand Tel. 3198 - A'foort Snouckaertlaan no. 7 ZONDAGAVOND. 8 UUR: KERKGEBOUW, LIEVE VROUWESTRAAT 15 Medewerking: Klein-mannenkoor o.l.v. Henk Nichting; Gerrit v. d. Burg, orgel; Kees Wijnbelt, hobo-solist; Arnhemse Orkest Vereniging. Spreker: ds OVERDUIN. Amsterdam, bekend door zijn boek „Hel en hemel in Dachau". TOEGANG VRIJ Deuren open half acht Gepensionneerd echtpaar (middenstand) zoekt in Amersfoort een zit- en slaapkamer. Zij zijn in het bezit van eigen meubelen en zo nodig stoffering, en zouden gaarne een gedeeltelijke ver zorging genietendie in gezamenlijk overleg nader te regelen is. Voor een geschikte gelegen heid wordt gaarne een aantrekkelijke vergoeding geboden. Wilt U voor nadere bespreking schrij ven onder no. 6671 Dagblad voor Amersfoort? Discretie verzekerd. Bij ons vindt U een sor tering van 14 KARAATS MASSIEF GOUDEN PER PAAR 55.—. 77.—, 87.—. 110.— FIRMA LANGESfRAAT 43 AMERSFOORT. 12 Gladiolen in gemengde kleuren bü bestelling van 15 grootbloemige Dahlia's in 15 soorten 15 vaste Snijbloemplanten in 5 versch. soorten voor 3.75 franco huis Zendt postwissel Rembours S 0.20 extra BAKKER-VAN DIJK Bloemisterij HHlcgom Te keop gevraagd Te koop gevraagd een huls ter ruiling aanwezig: mid denstandswoning zonder inwoning. Brieven onder No. 6658 bureau van dit bl. Te koop aangeb. Te koop aangeboden 1. g. st. z. lichtgrijs heren zo- mercostuum m. 48 f 25. Oude Soesterweg 147. na 6 uur. 6631 Fiets aanhangwagentje en een grasmaaimachine. Bor- neoplein 17 2 x bellen 6657 Te koop aangeboden: 1 prima vooroorlogse in goe de staat zijnde beige kin derwagen. 1 kxnderledi- kantje en 1 wieg, spotgoed koop. Bezichtigen na 5 uur Borninkhof, Randenbroe- kerweg 7. 6656 Te koop 1 kippenhok met ren f 45.1 petroleum kunstmoeder (ca. 50 kui kens) met voerbakken f 10— Cartesiusstraat 7 Tafelbillard, nieuw, ge heel compleet. Te zien Rad. boudstraat 23. 6660 Een toverlantaarn voor ansichtkaarten f 45 Br. onder No 6630 bureau van dit blad. Witte bruidsjapon met onderjurk, sluier en tasje. Hogeweg 235, Amersfoort. 6653 Te koop: Engels eiken* eetkamer ameubl 220. salonmeubeien; gashaardje; toilettafel; wastafel; vei en kussens, enz. Hedenavond 79, Wijerstraat 5. 6670 Te huur gevraagd Onderwijzeres zoekt met September gcd. van huis of ong. kamers op goede stand, met mod. comf. of mogelijk heid tot aanleg. Brieven on der No. 6650 bureau van dit blad. Te huur aangeboden Aangeboden voor jonge man kost- en inwoning, net te stand. Br onder no. 6642 bur van dit blad. Auto's tc huur, met en zonder chauffeur Bestelt vroegtijdig voor de bollen velden. Vraagt voor buiten- ritten prijsopgaaf. Uitslui tend: Paulus Potterstr. 34. 6629 Personeel gevraagd] Gevraagd net meir', voor de morgenuren, zelfs,, kunn. werken. Mevr. Ver burg, de Bos Kemperlaan 3 6626 Gevraagd 2e meisje van 812 uur. Aanmelden Huv- genslaan 33. 6627 Vrijc-thee verkoop. Voor besch. dames of heren mooie bijverd. door lev. aan particulieren; fijne thee van le kl. fa Schr. U met sp. nr. 6634 bureau van dit bl le kapster gevraagd per 1 Mei of eerder, diploma geen vereiste L Rutfroks, Kapper, Baarn. Tel. 2314 6639 Personeel aangeb. B.z.a.: fl. meisje, 1 2 d. p. w., voor huish. en naai werk. Br. no. 6872 bur. van dit blad. Woningruil Kaskcns woningruil-nieuws. De grote woningruilkrant van Nederland Verkrijg baar aan alle stations. Agentschap: Boekb. G G Veenendaal. Langcstraat 33. Amersfoort. 6668 Lessen Over zes maanden spreekt U Engels, als U nu les neemt. Alléén practische lessen: geen onnodige ge leerdheid. Ook conversatie- corresp.les en vertalingen. Bijwerken van scholieren. W van Kleef Jr.. Zwaan- straat 4. tel. 4882. 6606 Privé-lessen: Scheikunde, Natuurkunde, Wiskunde. Ir. P H. A. van Aken. Ma- doerastraat 33. tel. 6920. 6608 Diversen Engels. Leert het thuLs! Spreken en schrijven in 20 lessen, geheel nieuwe schiftelijke methode, vlot en practisch. Zend voor kos teloze toezending van prospectus deze adv.. met vermelding van naam en adres als drukwerk aan: Fabritius' Moderne Talen Lange Houtstraat 12. Den Haag. 6635 Dansstudio Dan Bearda. Privé dansles Bespreking dagelijks van 2—10 uur aan de studio, Utrechtseweg 89. Amersfoort. Tel. 4456. 6611 Voorschotten aan ambte naren, gepensionneerden, alsmede personen in vaste particuliere dienst, worden verstrekt door de N.V. .Onderlinge Voorzorg" van 1894, Bekensteinselaan nr. 10, Amersfoort. (Instelling voor Openbaar Nut in de zin der Ambtenarenwet 1929). 6641 De „Plasticverf" vliegt weg. Probeert U ze ook eens. Labrie. Leusderweg 113. heeft alléén verkoop ter stede. Tel. 3777. 6638 Onze collectie behangsel papier is weer aangevuld met goedkope soorten. Komt U ook eens kijken. Labrie. Leusderweg 113, Tel. 3777. 6637 Administratiekantoor „Het Kompas", Bernulfusstr 29. Amersfoort Telef. 3036 In richten, bijhouden en con troleren van boekhoudin°en Belastingzaken. 6636 Toonkunst Muziekscholen. Leerlingen-uitvoering in de Nieuwe Kerk, Leusderweg. op Maandag 11 April 19.30 u precies m.m.v. Het Toon kunst Dameskoor. Belang stellenden zijn welkom 6632 Auto's te huur, met en ronder chauffeur Bestelt vroegtijdig voor de bollen velden. Vraagt voor buiten- ritten prijsopgaaf. Uitslui tend: Paulus Potterstr. 34. 6625 Nieuwe autobanden uit voorraad leverbaar. Tevens Uw adres voop het vulca- niseren en verzolen van alle maten autobanden. Neem geen risico. Koop bil de vakman Vulcano. IIc- peweg 30, Tel. 4881, Amrr<;- foort. 6624 Uw adres voor tabak, si garen en sigaretten is: W Hendriksen. Soesterweg 466. hoek Hulststraat, A'foort 6615 Begrafenisondernemer H. Kuiter, Verhoevenstraat 21. Telef. 5229. bijkantoor Din- lelstraat 7. Billijke tarieven Nette bediening v/h V*10" schoten en Kuiter. 6623 Speelgoed, kinderboeken, enz. Fa. C. Mulder v/h ter Weel. Alle soorten boeken en romans in Leesbiblio theek ..Lectura". Soester weg 177. 6614 Leesbibl. Gez. W. Scheick, Hobbemastraat 23. 10 et. p. deel. Alle kantoorbenodigd heden en schrijfbehoeften 6613 Voor een goede foto, voor Uw amateurswerk, voor het vernieuwen van verbleekte oortretten. voor vakkundige reparatie aan Uw toestel: Portretspecialist de Smalen 6612 Wilt U geld besparen? Koopt dan Uw rijwiel of autopeds, onderdelen, enz bij Het Handelshuis. Hof 29. Tel. 6454. Amersfoort Er kend Bondshersteller. 6610 U weet het toch wel? ..Foto Bell"! Speciaal in kinderfotografie. Ook bij U thuis. Spaarnestraat 209. Amersfoort. 6607 Briefordncrs in elke hoe veelheid uit voorraad le verbaar. Het merk Lorjé garandeert b este kwaliteit. Lorjé's Kantoorboekhandel. Utrechtseweg 6640 HET IS VOORJAAR! Laat Uw grasmachine, heg- geschaar. snoeischaar of mes vakkundig slijpen bij de Electr. Slijperij van Doorn. Krommestr. 22. 6662 „Monsma" is de man die iedere schoen repareren kan. Schoenmakerij Pun- tenb. laan 22-24, Amers foort. 6633 Schoonmaaktijd. Wel 20 soorten kastpapier vindt U bij v. Munster's Boekhandel Violenstraat 76 (hoek Oude Soesterweg), Tel. 6831. 6595 Naaimachines. Mevr. laat Uw machina aan huis repa reren door vakman met 20 jaar fabriekservaring. Even bericht: Mak, Kapelweg 38 Amersfoort. 6666 Haastige spoed is zelden goed, maar gchoenen repa reren doen wij zoals het moet. De vastgestelde prijs notering. Onder rijkstoe- zicht. Gedipl. P. W. Haver lach, Hof 28. Ook voor luxe enorthopaedische maat schoenen cn rijlaarzen. Prim3 trcksluitingen in alle maten en kleuren, uit- neembaar. Op bestelling leverbaar. Dames- en He renkleding naar maat. H. v. Es. Arnhemseweg 32. 6628 Verloren ceintuur avond jurk rose met geel en blauw op Bisschopsweg of Ver meerstraat. Eigenares z*eer geduDecrd. Terug te bezor gen Bisschopsweg 29 6659 Boekencentrale. Goede romans, kinderboeken. Eng. Pocket. Modern Frans. Eng. Tijdschriften, woordenboe ken. atlassen^ Verkade al bums. Langcstraat 68 v/h Wed Bloemsma, Thans mei. E. Menko. 6652 Paasvcmassing geldig tot 15 April. Elke 10e cliënt ont vangt van ons gratis een complete kinderserie, aan huis gemaakt. 6655 Archifoto, 79 Rubensstraat, staat dag en nacht voor U paraat. Tel. 3070 Wij pre senteren U deze week: 6616 Strip kinderopnamen. Vraag eens vrijblijvend inlichtin gen. 6617 Fntocopleën van Diploma's, wissels, enz in 4 uur ge reed. Geheimhouding ver zekerd 6618 Een serie geslaagde kinder opnamen (verschillend) bij U aan huis gemaakt met .kunstlicht in album. 6619 Trouwreportages. Wij ma ken een onvergetelijke se rie opnamen van dit gebeu ren Gratis een luxe album er bij. In 6 uur gereed. 6620 Reclame-, meubel- en in dustrie-opnamen. Reproduc ties van oude foto's. 6621 Toneel en partjjen. Archi foto. Rubensstraat 79, Tel. 3070, Amersfoort. 6622

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4