FILMS IN AMERSFOORT Chr. Besturenbond groeide tot bloeiende organisatie Volksdansers beleefden een onvergetelijke avond Piet Stalenhoef nog steeds aan de kop STAHSVENSIER iV POLSHORLOGES ZWITSERS AKKERWERK 67 Hei gesprek Tennis-competitie begint Zondag Wijdingsvol begin van St. Jorisdag Predikbeurten Advertentiën WATERDICHTE WILLEM GROENHUIZEN Scheren of trimmen REISTASSEN Zaterdag 23 April 1949 STADSNIEUWS Overweldigende belangstelling op receptie, gistermiddag in Amicitia gehouden slechts enkele sociale wetten nu een Advertentie Welk een eervolle plaats de Chr. Besturenbond in onze stedelijke sa menleving inneemt is gisteren bij de viering van zijn 40-jarig jubileum ondubbelzinnig gebleken. Eerst was dat 's middags het geval bij de receptie in de mdt fraaie bloemstukken versierde foyer van „Amicitia". Onder de velen die hun gelukwensen kwamen aanbieden, was Amersfoorts eerste burger, burgemeester H. Molendijk, die me» erkentelijkheid gewaagde van de vruchtdragende arbeid, door de Be sturenbond voor de emancipatie van de arbeiders verricht Verder merk ten w<? op wethouder v Galen Last. voorzitter van de Kamer v. Koop handel, de predikanten dr. N. H. Ridderbos en ds D. A. Zijlstra, de heer L. W. G. L. F. van Smaalen. directeur van Sociale Zaken, de heer Gelderman, vertegenwoordi gende de Ned. Herv. Kerk. de heer H. J. Krooshof, Districtsbestuurder U.C.B., die mede het C.N.V verte genwoordigde, dat door de begra fenis van zijn tweede voorzitter, de heer W. Strijbis verstek moest laten gaan, deputaties of afgevaardigden van de Chr. Pol. Ambtenaren, P.C.B., N.C.G.B., Chr. Bond van Overheids personeel. N.C.V.G.B.. N. Chr Bouwarbeidersbond. Geref. Jeugd raad, Chr. Sigarenmakers Bond. Chr. Metaalbewerkers Bond. A.B B, als mede de heer P. W. Blaas, dir. Ge westelijk Arbeid?Hif»»au, mr L Stadig, die als adviseur jarenlang rechtskundige adviezen verstrekte aan het door de Besturenbond op gerichte Chr. Bureau voor Arbeids recht, de heer G. Wielenga voor zitter der A. R. Kiesvereniging, e a. „Amicitia" liep reeds lang voor half acht tjokvol en aan driehon derd teleürgestelden, die geen plaats konden vinden, werd een kaart voor een tweede avond aangeboden. De voorzitter, de heer Joh. de Gfcns richtte na de gebruikelijke opening een kort welkomstwoord tot autoriteiten, afgevaardigden en medewerkers. Spr. vergeleek vervolgens de ja ren 1909 en 1949 m<?t elkaar. In 1909 een kleine groep, thans een Prot. Chr. Besturenbond met 1400 leden, die door het ideaal der Chr. Vakbe weging zijn gegrepen en wiens le dental nog stijgende is. Toén niet geteld, voor sectarisch geschoolden en vechtend voor het bestaansrecht Nü een groep waarmee rekening wordt gehouden en die op alle ter reinen nog getuigt van haar Chr. sociale beginselen. Voor 40 jaar wijdvertakte sociale wetgeving. Spr. werpt dan de blik terug en he/denkt de mannen die in het ver leden van de Chr. Besturenbond de stuwende krachten zijn geweest. Na het optreden van de heer Buys Scholton. voordrachtskunstenaar en het G S.O.-strijkje sprak namens het C.N.V. de heer H. Oudekerk. secre taris-penningmeester van de Ned. Chr. Landarbeidersbond over: „Waar om het ging, waarom het gaat". In een boeiend, principieel betoog, deed spr. een beroep op de aanwe zige leden zich in te zetten voor de idealen der Chr. vakbeweging. Na de pauze trad de Reciteerver- eniging VE.S.T.E.R. onder leiding van de heer W. Bakkenes op met een toneelspel in drie bedrijven: „Als de poorten opengaan". Hét stuk heeft een sterk propa gandistische tendenz; het werd goed gespeeld. Sterke contrasten ontmoe ten elkaar. Na een slotwoord van de heer H J. Krooshof werd de avond besloten met het gezamenlijk zingen van Ge zang 94 1. Wanneer de reprise van deze feestavond wordt gegeven, zal t.z.t. worden bekend gemaakt. I. Topoi looturlno- >p on niet ach*- I d»IUk voor moo* of hort. Neom nog heden proof CU Apoih. en Drogf 0.S3. Soephi-leden waren bijeen Mevrouw Blaauw. leidster van hét Soephi-centrum in Rotterdam, hield gisteravond voor de Amers- foortse afdeling een voordracht over het leven van de profeet Moham med en de betekenis van het wooid Islam. Zij schetste dc strijd, die de pro feet in zijn tijd moest voeren om een boodschap van eenheid te bren gen aan het Arabische volk, dat ge heel opging in afgoderij en bijge loof. Zij lichtte ook de esoterische zijde van de Islam en van de Koran toe en toonde aan. hoe de ene Ko ran de andere overdekt, steeds ho ger, steeds esoterischer, al naar gelang de evolutie van de lezer hem veroorlooft de diepte er van te her kennen. Na de voordracht ontzenuwde me vrouw Blaauw in den discussie de vele bezwaren en misverstanden, welke in het Westen leven, omtrent de waarde van de Koran en van de Islam en omtrent de persoonlijkheid van de Profeet zelf. Engelsen demonstreerden hun volksdansen Wie in niet te kleine kring een ge sprek over een of ander onderwerp meemaakt zal verschillende mensen typen aan het woord horen. Eerst de gehaaide! Hij of zij! heeft z'n antwoord direct klaar, soms raak, soms mis, harde stem, manieren van iemand die gewend is dat naar 'm geluisterd wordt. Vlak daarop „die met 't hart op de tong". Logica vaak zoek, heel be- Vrije Woorden van niet altijd! Dan de ver- Ir. P. SCHUT standige. Scherp, drin gend. betoog, niets tegen in te brengen, maar je voelt dat Het niet waar is. of liever niet helemaal waar wat hij zegt. Soms, als er nog tijd is. maar dik wijls is het gesprek al verder ge vloeid. komt de laatste stem. veel minder beslist, zoekend naar de juis te woorden, zachter: De stem van de rede Dat is het geluid waarin, in tuïtie. gevoel en verstand tot één harmonisch geheel zijn versmolten en dat kost altijd enige tijd! In niet te kleine kring, schreef ik aan het begin. Of in de kleinst denk bare. in ons eigen ik. Want ook daar heeft dit gesprek voortdurend plaats en ook daar gunnen we de rede lang niet altijd de tijd die hij nodig heeft, ook daar blijft zijn zwakkere stem niet zelden onopgemerkt Burgerlijke stand GEBOREN Drika Adrlana dochter van J. Hijmerlng en T. H J. van Eijke- lenburg, Dlna Levina dochter van M Dijkgraaf en E. C. van der Hammen. GETROUWD: G. F N. Dehousse en A. van Es. OVERLEDEN: Flora Bastiana van Surksum 17 maanden. ONS DAGELIJKS TEVEEL De Amersfoortse polltic reikte gis teren bekeuringen uit aan een drietal autobestuurders; dc eerste had op minder dan 10 m. afstand van een bus halte geparkeerddc tweede had het stopverbod in de Utrechtsestraat gene geerd en de derde was in de verboden richting de Langcstraat ingereden. Ook een overtreder van de Arbeids wet kreeg een procesverbaal. Voorts hield de politie twee minderjarige kin. deren aan. die later op transport naar hun woonplaatsen werden gesteld. Het waren een 15-Jarlge jongen die ont snapt was uit een Rotterdamse inrich ting en een 19-jarig meisje uit Veen- dam. dat de ouderlijke woning na een ruzie had verlaten Wie meent dat op Volksdansavonden alleen de Jeugd in sierlijke danspassen en een bevrijdend rhythme over de dansvloer gaat. weet niet wat volks dans is. Het is niet de dans, die uit sluitend door de Jeugd kan worden be oefend. Integendeel, de volksdansavond Vrijdagavond In de Markthal gehou den heeft het ons anders geleerd. Daar gaven Engelse vrienden, van zeer uit eenlopende leeftijd, onder leiding van Richard Callendera. een boeiende de monstratie van de Engelse volksdans. Een demonstratie zo overtuigend, dat de toegestroomde Amersfoortse volks dansers in weinige ogenblikken het rhythme aanvoelden en zich in dc rij der dansers schaarden WIJ kunnen de Nederlandse Volksdansstichtlng niet anders dan dankbaar zijn. dat door haar bemiddeling in de Markthal deze dansavond door de ongeveer zeventig leden van ..English Folk-dance" kon worden gehouden. Wij hebben een ver scheidenheid van dansen gezien, zoals contra-, morris- en zwaarddansen. Steeds opnieuw trof ons weer het be vrijdend karakter er van en het soepel rhythme dat het lichaam dc ontspan ning geeft, welke het dlkwUls zo zeer behoeft. Vooral de Morrlsdansen. zo als „How do you do. Sir" en „Over the water to Charley" werden met belang stelling gade geslagen en kregen even als de symbolische zwaarddansen een verdiend app.aus. In de contra-dansen werden vrijwel alle aanwezigen be trokken en in ongedwongenheid dans te men o n. „Speed the plough", „Steamboat" en „La Russe". Onver moeid speelde een orkestje de vrolijke Engelse wijsjes en de volksdanser en accordeonnist Mr Shouldham Shaw, een vrolijke baardige man. zong met luide stem dc oude Engelse melodien. Aan het einde van de avond werd de penningmeester van de NVS, do heer Noteert U even GRAND THEATER: „Een Konink rijk voor een huis", t/m Donderdag avond. Aanvangstijden: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondags 2, 4.15, 6.45 en 9 uur CITY THEATER: ..Sensatie om Tosca". Aanvangstijden: Zondag 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.30 en 9 uur REMBRANDT THEATER: „De avonturen van Rex en Rinty" Aan vang: Vrijdag en Zaterdag, 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 en 8 uur. 23 April. Clubgeb. Zonnebloem straat. De Rivierenwijk „Animato" kinderoperette „De sneeuwkonin gin" en 8 uur. Z.U.T. 16e Nat. Jaarlijkse Wan deltocht. 23 April. Amicitia. A. T. E. „De ziel van Nicolaas Snijders". 8 uur. 23 April. Markthal. Feestavond Cobu Boys. 8 uur. 24 April. Grand Théêtre. Inst, v Volksontw. Filmochtend, 10 uur. 24 April. Muziekschool Regentes- selaan 21. Hum. Verbond. J. Koop man: „Verdraagzaamheid". 10.30 uur. 24 April. Parochiehuis P. Borstr. Sluitingsavond winterprogramma K.A.B. St. Henricus, 8 uur. Zal ALTA zich promotie u-aardig tonen Zondag gaat de tennis-competi tie in alle klassen beginnen. Na tuurlijk gaat onze belangstelling in de eerste plaats uit naar de „nieuwbakken" hoofdklasser AL- TA I. We hebben reeds vaker onze twijfel geuit, of ALTA haar plaats in de hoofdklasse zal kunnen handhaven; reeds in de eerste wedstrijd krijgen ze de zware, o.i. te zware, opgave om Victoria 1 in Rotterdam te bestrijden. Hel AL- TA-team komt uit in dezelfde op stelling als verleden jaar, nl. de dames mej. Israel, mej. Korsten en mevr. Teerink en de heren Stas, Cesar, Leenknegt en Dr. Verburg. Het meespelen van Cesar is in verband met een blessure nog niet zeker. Het Rotterdamse team is zeer sterk, de bekendste speler er van is Teschmacher, en wij kunnen slechts hopen, dat de Amersfoor- ters een eervol resultaat zullen weten te behalen. ALTA 2 cn 3 spelen thuis. resp. tegen Rhijnau- wen 5 en Gooiland 9. Op de banen van 't Stort gaat het eerste team van de club van die naam Rhijnauwen 2 bestrijden. Het Stort team bestaat uit de da rners mej. Letschert en mej. R. Schutijzer en de heren Wijtzes, Houbaer en Rond. Ook 't Utrecht se team is vrij sterk, zodat wij een aardige wedstrijd kunnen ver wachten. Sportief 2 en 3 spelen ook op het Stort, resp. tegen Chan- delle 4 en lek Waeck 2. Verder worden nog in Amersfoort ge speeld: Leusderpark 1Oudenrijn 3 op de banen aan de Metgens- bleek en TEVO 1Soest 2 op de Voltabanen. Leusderpark 3. te elf der ure nog ingedeeld in de vierde klasse, afd 67, speelt tegen Drop shot 7. Sportief 1 speelt uit tegen Soest 1; 't Stort 2 gaat in Bilthoven tegen het derde team van de ge lijknamige vereniging spelen; Leusderpark 2 brengt een bezoek aan Dash 7, terwijl TEVO 2 Rhij nauwen 6 in Utrecht gaat bestrij den. J. A. van Beemen, door de Engelsen gehuldigd voor het werk dat hij in het belang van de Engelse volksdans doet. een hulde waarin zijn vrouw werd be trokken. Deze man ging. behaive met de gedachte van een fijne volksdans avond te hebben beleefd, ook nog met geschenken naar huis. Burgemeester en mevrouw Molendijk gaven van hun belangstelling blijk. Vijf Amersfoorters in Jeugdzevental In het Nederlandse jeugdwater- polozevental, dat op 30 April en 1 Mei te Antwerpen zal spelen tegen het Belgische jeugdzevental, zijn ma^r liefst vijf Amersfoorters ge kozen. Het zijn doelman F. Insinger van de AZ en PC. J. de Gans van Neptunus. W. Mosterd en G. Mos terd, beiden van AZ en PC en C. Geutjes van Neptunus. Padvinders waren vroeg op de been St. Jorisdag. dag van bezinning voor de padvinders over de gehele wereld. Een dag waarop zij allen de symbolische strijd van St. Jo ris tegen de draak in hun gedach ten oproepen. De strijd van het goede in de mens tegen het kwade. Want dit is het toch wat de pad vinders in hun leven willen berei ken: het zegevieren van de goede eigenschappen die de mensen ge geven zijn. Het is daarom, dat van morgen wel geen welp. geen pad vinder. kortom niemand van de Amersfoortse padvindersbeweging verstek liet gaan om de St. Joris dag in verbondenheid met de an deren te beginnen. Daartoe kwa men zij hedenmorgen om zeven uur op het terrein aan de Helle straat bijeen. De bronzen klanken van de stadsklokken waren nau welijks verklonken of het altijd weer aantrekkelijke schouwspel nam een aanvang. In wijde kring stonden de padvinders opgesteld en in de beslotenheid daarvan vonden de welpen een plaats. De Districts-commissaris van de Ka tholieke Verkenners, de heer J. Hülsenbeck, ging voor in gebed, de vlag werd onder trompetgeschal gehesen en de oude huizen weer kaatsten de regels van de padvin- derswet. die met luide stem werd opgezegd. .'/elpen omstuwden, totempalen omklemd, een Akela, die zij spon taan een groet brachten. Al met al was het een kort maar begeesterend ogenblik in het leven van deze jonge mensen, die be wust de weg van het goede willen kiezen. Zij tooiden zich, zo de tra ditie van St. Jorisdag het wil, ten slotte met rode tulpen, die door de D.C. van Nederlandse padvinders beweging, de heer R. C. H. Rens- sen, aan de groepsleiders werden van de dag: „Weest ridderlijk". Besloten werd met ons Volkslied. Even later marcheerden de St. Jo- risdag-vierders achter de padvin ders-band aan. Een bijzondere dag in het leven van de padvinders was wijdingsvol begonnen. Medische Zondagsdiensten Doktoren alleen te raadplegen bij spoedgevallen. E J G Mertens zur Borg. Laantje 7 tel. 5089; Brenner Snouckcrtlaan 12 tel 4426. Apotheken- Jansen Langestrnnt 74 tel. 3677, Java-apotheek Lcusderweg 212. tel. 4887; A J Kraan. Oude Soes- tcrwer 89 tel 14893. Verloskundigen: A G F Perk H van Viandestraat2. tel. 5086; H Vcrnhout. Soestcrweg 232. tel. 3374. Waar bleef het geld van de geïnterneerde? Kort na de bevrijding. In de Meida gen V3n 1945, werd de thans 59-jarige sloper W. v. G. uit Amersfoort ln een interneringskamp opgesloten. Daar be vond zich ook een zekere J. de G., die in het bezJt was van een flinke som gelds, t.w. f 1140—, die hij in zijn pet hield verborgen. Toen na enige tijd de sloper buiten het kamp mocht gaan werken, gaf De G. hem het geld met het verzoek dit voor hem te bewaren. Zijn mede-ge vangene, die wist, dat de bulten het kamp werkende geïnterneerden bij hun terugkomst werden gefouilleerd, voel de er niet vee) voor het geld bij zich te dragen Daarom stopte hij het on der het hoofdkussen van de eigenaar doch toen hij later in het kamp terug kwam. was De G. verdwenen en het geld niet meer te vinden. Verdacht van verduistering moest de sloper zich Vrijdagmorgen weer voor de Meervoudige Kamer van de Utrecht se Rechtbank verantwoorden, waar hu zijn reeds eerder afgelegde verklaring bevestigde. Zowel dc getuigen charge als decharge konden zich sommige punten niet meer precies herlnnercr het is Inmiddels reeds bijna vier Jaar geleden gebeurd en hun ver klaringen waren min of meer tegen strijdig. De Officier van Justitie meende da» de verduistering wettig cn overtuigend was bewezen, rekening houdend met het tijdstip waarop een en ander was geschied, eiste hU tegen v. G acht maanden gevangenisstraf. Verdachtcs raadsvrouw mej. mr Vietor. achtte het bewijs van schuld van haar cliënt geenszins geleverd en verklaarde zich overtuigd van diens onschuld. Gezien de tegenstrijdige ge tuigenverklaringen verzocht zij om een nader onderzoek, subs, vrijspraak De rechtbank zal op 6 Mei uitspraak doen. „Een koninkrijk voor een huis" Er is een toneelspel, waarin een acteur uitroept: „Een paard, een paard! Een" koninkrijk voor een paard!" Rido en Piet Bakker heb ben natuurlijk aan die uitroep ge dacht, toen ze een naam zochten voor hun film „Een Koninkrijk voor een Huls", een kostelyke klucht over samenwonen en wat daar aan vast zit. Stelt U zich eens een ogenblikje voor, dat Heintje Davids in vdlle omvang over Uw traplopertje Uw kamers zo ge die teveel zoudt hebben zou binnenlopen om zich daar te installeren. Heintje, met haar vuisten op de heup, met die slagvaardige Mokumse opmerkingen en die volle, zorgeloze grijns. De Idee alleen al zou iemand, die beslist geen samenwoning wenst, de stul pen op het lijf jagen! Ja, Heintje Davids en Johan Kaart, die voor haar broer speelt, zijn deze week in het Grand Theatre op het witte doek te zien. Johan Kaart is de man, waar we om heb ben gelachen, alsof we op een echte ouderwetse kermis waren. Zjjn hu mor is niet fijntjes, maar boertig. Misschien zouden we het best kun nen zeggen: Mokums. In ieder ge val waren lachsalvo's in de bioscoop niet van de lucht, fijntjes of niet fyntjes. Het spel der Nederlandse artisten is ook ditmaal nog te geforceerd. Zo was het ook met de dictie van enkelen. Het werk van de tech nische staf geeft hier en daar reden tot critiek. Rob de Vries, die Heintjes „doch ter" Annetje van Duin aan de haak slaat, kan het ln de Nederlandse filmindustrie verder brengen. Sensatie om Tosca99 In het Grand Theatre heeft de toeschouwer ditmaal geen hinder van die lastige ondertitels. In het City Theatre zoveel te meer. Daar wordt een Italiaanse film ver toond, getiteld „Sensatie om Tos ca". En van Italiaans begrijpen we geen woord, waardoor we dus aan gewezen zijn op die verguisde on dertitels. Die vertellen dan het verhaaltje van de tenor Franco en zijn verloofde Ada, die de elite van het Duitse bezettingsgarnizoen van Rome iedere avond onthalen op de opera Tosca, maar overdag en 's nachts illegaaltje spelen. De film lokt dus de liefhebbers van goede zang, maar ook die van avontuur. In deze film heeft men ook de juiste sfeer van de illegaliteit niet kunnen treffen en de grote strijd voor vrijheid, die er ook in Italië is gevoerd, onwaar voorgesteld. De zang echter is magnifiek. „Rex en Rinty" „Dc avonturen van Rex en Rinty" heet de seriefilm, die momenteel ln het Rembrandttheater draalt. Rex is een paard en Rinty een hond Twee dieren, die elkaar in eer) bos toevallig tegenkomen en vriendschap sluiten. Rex. een Arabisch paard, wordt in Su- Jan (plaats in Arablë) vereerd als een godheid. Od zekere dae komen twee Engelsen naar deze plaats om te on derhandelen met het hoofd van de stam over het wonderpaard. Als zi1 echter te horen krijgen, dat Rex de godheid van de stam Is. worden er snode plannen gesmeed om het dier ln hun macht te kriicen Het eelukt hun maar eenmaal ln Engeland opgesloten weet Rex tc ontsnappen. HIJ verschuilt zich ln een bos. waar ook Rintv de hond verblijft De Engelsen laten net hier niet bij zitten en stellen pogingen in het werk om het wonderpaard weer in hun bezit te krllgen Als dit hun bijna gelukt, is het Rinty. dc hond. die het verijdelt De prachtige natuuropna men cn de dierenwereld zijn alleen al dc moeite waard om deze film tc zien „Het Goddelijke paard van Sujan" is de titel van het eerste deel. Volgende week draait het tweede deel. Sterke drank verkocht aan beschonkene De Commissaris van politie te Amersfoort, had schriftelijke klachten ontvangen, dat in het ca fé van de wed. v. L„ sterke drank werd verkocht aan bezoekers, die in kennelijke staat van dronken schap verkeerden. Op de avond van 2 October van het vorige jaar zagen twee politie-agenten in de buurt van het café een man lopen, die te veel op had. Zij zagen hem het café binnengaan en toen zij kort daarop eens gingen kijken, stond de beschonken bezoeker met een glas bier in de hand voor de toonbank. Dit was hem verkocht door de 31-jarige caféhoudster. Tegen haar werd proces-verbaal opgemaakt. Hiervoor Vrijdagmid dag voor de Utrechtse Politierech ter ter verantwoording geroepen, bekende zij de man twee glazen bier te hebben getapt, maar niet te hebben gemerkt, dat hij dronken was. Twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar plus 40 boete subs 20 dagen hechtenis luidde de eis. De politierechter legde verdach te een geldboete op van 60 subs. 30 dagen hechtenis. Leusden Geen f eestelij klieden op Koninginnedag Het bestuur van de Oranje-ver eniging te Leusden maakt tot zijn spijt bekend dat wegens de ge ringe belangstelling de feestelijk heden op 30 April geen doorgang kunnen vinden. Cadre-kampioenschap Hoewel Vrijdag in het cadre- tournooi voor het kampioenschap van het district „Eemland" slechts vijf partijen werden gespeeld is er toch een opvallende tekening in de strijd' gekomen. Piet Stalenhoef heeft zich nog steeds gehandhaafd aan de kop, dank zij een overwinning op Ver kerk. Dit werd een ontmoeting tussen twee oude rivalen waarbij de strijd om de twee punten het moyenne van de beide spelers belangrijk drukte. Van der Heiden deed voor Piet Stalenhoef niet onder en versloeg in een door hem goed gespeelde partij Bregman. Hij staat nu ge lijk in het aantal matchpunten doch zijn moyenne, dat hij be langrijk verbeterde, is toch niet lager dan van zijn rivaal. Ko Stalenhoef speelde twee partijen, resp. tegen Van der Burg en Van der Vliet, won beide ke ren en ging van de onderste plaats naar de derde, zij het dan ook met een wedstrijd meer gespeeld dan Waasdorp, die, dank zij een royale overwinning op Van der Vliet de vierde plaats bezet. Vandaag zal de beslissing moe ten vallen en het is zonder twij fel in de ontmoeting tussen Van der Heiden en Ko Stalenhoef, die ongetwijfeld de allerlaatste wed strijd van dit tournooi zal worden. De belangstellenden, en er zul len vandaag zeer zeker vele bil jartliefhebbers naar „De Vergul de Wagen" gaan, kunnen nog in teressante wedstrijden beleven. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden zijn Car. brt. gem. hs. Van der Burg 184 36 5.11 30 C. Stalenhoef 225 36 6.25 43 Van der Vliet 177 39 4.53 19 W ouden her ft, Onkruidbestrijding per helicoptère Naar we uit betrouwbare bron vernemen, zullen er op de bedrijven van de landbouwers H. Haanscho- ten enH. Wolswinkel aan de Vos- kuilerweg besproeiingen plaats heb ben ter bestrijding van onkruiden. Hierbij zal de besproeiing worden uitgevoerd door een helicoptère. Wel iets nieuws dus voor deze streek. De datum is nog met vast gesteld, doch wellicht geschiedt het de laatste dagen van April of de eerste week in Mei. In het tijdvak van 2 t/m. 6 Mrj, zullen nieuwe bonkaarten worden uitgereikt. Hoevelaken Medische dienst A s ZondaB heeft dienst dr W. Ver- beek te Hoogland, telef. K 3493-260. Predikbeurten Zondag 24 April Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 30 uur ds. J. van Amstel. Geref. Gem. Geb. „Bouwlust" 9.30 cn 2.30 uur Leesdlenst. Christian Science Society. R H E S Thorbeckeplein 1 vm. 10 uur Ned. dienst. 11.15 uur Eng. dienst. Geref. Kerk L. Vrouwestraat 10 uur ds. D A Zijlstra; 5.30 uur dr. N H Ridderbos. L Costerplein 9 uur ds. W C van de Brink (Vee- nendaal); 5.30 uur ds D A Zijl stra. Tulpstraat 9 uur dr. N H Ridderbos; 5.30 uur ds. W C van de Brink. Geref Gem. Stoovestraat 10 en 5 uur Leesdienst. Woensdag 19 uur ds. Heerschap (Wageningen). Rem Gem. 10.30 uur dr. R. Miedema. Evang.' Luth. Gem. 10.30 uur ds. Haan (Zandvoort). Ver. van Vrijz. Herv. 10.30 uur Gasthuiskerk ds. J van Rossum (Apeldoorn). Gebouw Speeltuin Soesterkwartier ds. C J van Royen Oud Geref. Gem. Muurhuizen 9 30 en 5 uur de heer T. de Jong (Kralingse Veer). Maandag 7 uur ds. M A Mieras (Krimpen aan de IJssel). Vrije Evang. Gem. 10 uur ge bouw den Doelen. Havik. Br. Compagne (Oldenbroek) 8 uur Appelweg ds. van Bruggen (Utr.). Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. ds. C P Hoe- kema 10.30 uur. Verg. van Gelovigen 10 uur Eredienst 17 uur pred. des Woords. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. 10.30 uur en 17 uur dienst. AMHC naar Almelo Vandaag en morgen organiseert dc Almelose M.H.C. een tournooi waar ook A. M. H C. met een mixed-elftal aan zal deelnemen. Vanavond zal er een feestavond gehouden worden, terwijl morgen de wedstrijden plaats vinden. Bui ten Almelo en A.M.H.C. zullen verder nog van de partij zijn. L. H C. uit Leeuwarden (de Noor delijke kampioen), Schaerweijde, Amsterdam en Leiden. De heren-reserves spelen mor gen hun laatste degradatiewed strijd en wel thuis tegen Alkmaar II Alleen door de beide punten te bemachtigen kunnen zij via een beslissingswedstrijd de degradatie naar de 3e klasse ontlopen. bepaalde officier, maar wist men toch wel, dat het dat die ene officier twin- over voetballen ging. tig keer moest groeten Negen-en-tachtig men- voor ons, als we met twin tig man en een flinke tus senruimte langs hem heen lieDen. Eindelijk kwam dan de dag. dat we voor het eerst de kazerne uit en de stad in mochten. Onze verloof de stond bij de poort op ons te wachten en samen wandelden we de LTtrecht- seweg af. Achter een boom stond de regimentscom- denis, die zich onlangs op een .voetbalveld afspeelde. Een scheidsrechter stuurde by een wedstrijd tussen twee reserve-elftal len een speler van het veld, die wat ruw aan het voetballen was geweest. „Doe je boordje maar om", zei de fluitist, die naar de sen antwoorden: „Frank, rijk". Vyf mensen hielden het op een gelyk spel en drie Amersfoorters gaven kleedkamer wees. De voet- Holland een kans. baller verdween van het De mensen, die „Frank- veld, nagestaard door zijn rijk" zeiden, hadden geen ontmoedigde tien overblij- van alle een toegangs- vende clubgenoten. kaartje gekregen. Ballon Op tafeltennis-tour- nooien plegen er zeer vele Drie minuten later stap te dezelfde man het veld weer op met boven zyn voetbalshirt een keurig styf boord. „Ik heb ge- mandant, maar die zagen balletjes stuk geslagen te daan. wat U gezegd hebt", AH f iij-1 H A 1% A A t.l AM 7 A Il'n—/]ah Ah a h f i 1 Ons garnizoen Toen we pas in dienst waren brachten we twee volle dagen door met salu eren leren. Dat was me wat. Om de beurt werden we aangewezen om een poosje voor luitenant te spelen, zodat alle andere recruten voor je moesten groeten. Het systeem salu eren was geen van allen by ster sympathiek, want de idee alleen al, dat we in de stad bjj iedere stap moesten omkyken of er geen „hoge" in de buurt was, bezorgde ons kippen vel. De enige troost was, dat wij maar een keer moesten groeten voor een worden. Zo werden er on langs op het NOACK- tournooi, naar men ons vertelde, meer dan dertig van die celluloid-gevallen kapot geslagen of raakten zoek! Die balletjes hadden zestig cent per stuk ge kost. Op het tournooi in het king van de toneehved- kader van de Eedrijfsport- stryd der Amersfoortse week werd zegge en schry- amateur - toneelensembles, ve een balletje vernield. Wie zou gewonnen heb- U gelooft het misschien ben? honderd mensen gevraagd, niet, maar de ballen, die Dinsdag speelt de wat ze er van dachten: daar gebruikt werden, Haagse Comedie in „Ami- we op tyd. We haakten los en brachten, blozend, de groet. Zo ging het door. In de stad was het niets dan groeten, aan een stuk door. „Zeg", zei onze ver loofde opeens, „nu ben je pas tien dagen in dienst Hoe bestaat het. dat je al zoveel lui kent!" Opinie-onderzoek We hebben weer eens zei hy tegen de scheids rechter. Die had gevoel voor humor en liet de man verder mee spelen. Wordt venvacht Maandag is er in het KAB-gebouw prysuitrei- ,Wie wint Frankrijk?". Natuurlijk waren er weer een paar vreemde antwoorden. Iemand zei: „Fanny BlankersKoen' Hollandkostten veertig cent! Sport In „Sportleven", het or gaan van de onderafdeling Utrecht van de KNVB, la- maar over het algemeen zen we een fraaie gescixie- citia" het spel „Als ik wilde". Woensdag is er weer toneel. Nu in Amicitia door „Ons Belang" met „Achter de wolken schijnt de zon". Oud Kath. Kerk 10 uur H. Mis 5 uur Vespers. Vrije Kath. Kerk 10.30 uur H. Mis. Leger des Heils vm. 10 uurMaj. Barteling. Heiligingsdienst; nm. 7 uur Openluchtsamenkomst Lange- Straat bij Postkantoor; nm. 8 uur Majoor Barteling. Verlossingssa menkomst. Zaterdag 23 April van 8 tot 9.30 nm. straatzang: Zeven huizen. Herv. Kerk. H. Cat. Zondag 14 St. Joriskerk (Hof 1) vm 10 uur ds. Hadders Jeugddienst; nm. 5 uur ds. Smits. Nieuwe Kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. Koolhaas; nm. 7 uur ds A Steenbeek. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) vm 9 uur ds. Blok. vm. 10.30 uur ds. Blok; nm. 5 uur ds. Bout. Bergkerk (voorloDig Gymna sium) (Groen van Prinstererlaan 33) vm. 10.30 uur ds. J. J. Louet Feisser (Amsterdam) nm. 7 uur ds. J Matzer van Bloois Kapel Zon en Schild (Utrecht- scheweg 266) vm. 10 uur ds. Bout. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utrechtseheweg 299) vm. 10.30 uur ds. Herfkens. Geref. Kerk (artikel 31 DKOl Zuldstngci 1030 uur ds J A Vink. voorber. H A 17 30 uur prof B Hol- werda van Kampen: Wcsterkerk- 10 uur prof B Holwerda voorber. H.A 17.30 uur ds J A Vink Jon geren diensten Kerk (Appelweg) vm. 10.30 uur de heer M. Germans. Wiikgebouw (L. Costerplein 14) vm. 10.30 uur de heer C. Vos. Gebouw Immanuel (Tulpstr.) vm. 10.30 uur de heer H C van Norden. Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de heer A. van Woudenberg. Huwelijksinzegening St. Joriskerk. Donderdag 28 April vm. 10.30 uur ds. Koolhaas. Donderdag 28 April 's middags 12 uur ds. J. W. van Barneveld, Den Haag. Donderdag 28 April nm. 2.30 uur ds. Smits. Nieuwe Kerk. Donderdag 28 April nm. 3 uur ds. Gerritsen. Zondagsscholen Bethel (Eemstraat 99) 10.30 11.30 uur; Chr. School Kruiskamp 1011.15 uur; Gabrie Mehen- school Plantsoen Z.. 1011.15 uur; Wijkgebouw (L. Costerplein 14) 121 en 23 uur; Openlucht- school (Hobbemastr.) 10.30—11.30 en 121 uur; Chr. School (Ro- zenstr.) 10.3011.30 uur; Filale- thes (Havik) 23 uur: Kapel Zon er Schild 11 4512.45 uur; Chr. School (v. Effenlaan) 1011.15 uur; Zonnebloemstraat (O. L. School) 10.3011.30 uur; Joan. v. Dieststraat (Chr. School) 10.15— 11.15 uur. Westhill-kinderdiensten (Berg- kwartier); 6—8 jaar 10.30. Hein- siuslaan 1: 9—11 jaar 10.30—11.30 uur Utrechtseweg 106. HOOGLAND vm 10 uur ds. Jellema. LEUSDEN vm. 10 uur de Heer Schinkel. Lokaal Aschat nm. 2.30 de heer Grlmm (Amersfoort). Vrijdag 29 April Amersfoort St. Joriskerk (Hof 1) nm. 8 uur ds. A. Steenbeek. Collecte voor het werk onder militairen C. Stalenhoef 225 39 5.76 27 Bregman 110 22 5.27 Van der Heiden 225 22 10.22 40 P Stalenhoef 225 38 5.92 28 Verkerk 216 38 5.68 36 Waasdorp 225 26 8.65 43 Van der Vliet 139 26 5.34 24 De stand na de derde dag ziet er als volgt uit: gesp, P. Stalenhoef Van der Heiden C Stalenhoef Waasdorp Van der Vliet Bregman Van der Burg Verkerk pnt. 8 8 6 5 4 4 4 3 gem. 8.11 7.82 6.73 6.18 6.02 5.96 5.41 7.02 Soest Voor Koninginnedag een mooi program Soest Vooruit, de Chr. Oranje Vereniging .Beatrix" en de Fede ratie van Buurtverenigingen heb ben verschillende feestelijkheden georganiseerd op Koninginnedag. Het programma luidt: Vrijdag 29 April te 20 uur. Wij- dingsdienst in de Oude Kerk aan de Torenstraat, met medewerking van de mannenzangvereniging „Apollo". Zaterdag 30 April: 10 uur Klok luiden. 14 uur, Ballonoplating voor schoolkinderen, waaraan een wed strijd verbonden is. 1415 uur: Bloemenhulde aan H.M. de Koningin en défilé voor de Koninklijke Familie. 15.30 uur: Volkspelen op het ter rein achter „Braamhage". 20 uur: Concert aangeboden door de Soester Harmonie „P.V.O.", in 't rosarium, gevolgd door een mu zikale rondgang op Soestdijk. 20.15 uur: Concert op het plein tje aan de Soesterbergsestraat hoek Eikenlaan, door de Chr. Muziek vereniging „Hosanna" te Amers foort, aangeboden door de Chr. Oranjevereniging „Beatrix", ge volgd door een muzikale rondgang op Soest-Zuid. Medische dienst Soest: Zondag a.s. is geopend apotheek „Soestdijk" Van Weede- straat 46. Soesterberg: Dr. Brandt, Dolder- seweg 59 te Den Dolder. zal Zon dag a.s. de artsendienst waarne men. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk: 10 u ds E Groeneveld; 5 uur ds M Verkerk Emmakerk: 10 uur ds C Visbeek: 5 u ds E Groeneveld Heeskapel: 10 uur ds van Dorp van Zeist. Zonnegloren- 10 u ds J I van Schalk van Chaan Gebouw ..Elthcto" en zaalv. d Broek: 10 uur Kinderkcrk. Evnngchsatlekomsten: 26 April 20 u in de zaal v d Broek; 28 April 20 u in de Hces-kaoel spreker in belde diensten de heer S van Gorkum. Geref Kerk: 8 30 10.15 en 5 uur prof dr S Zuidema van Bilthoven. Evangelieverkondiging; Maandag avond 8 uur. zaal v d Broek spreker els A Brouwer, onderwerp .Niet zien. loch geloven". Wilhelmlnakerk10 en 5 uur ds H v d Berg. Geref. Kerk gebouw Rehoboth" Buntwep: 8 30 uur ds L Doekes van Hilversum Voorber H A te 4 30 uur ds R Zlllstra van Eemdijk. Chr. Geref. Kerk: 10 cn 5 uur lce«- dlenst. Geref Gemeente Kleine Rembrandt, zaal: 10 en 5 uur leesdlenst. Maandag avond 7 30 uur ds Blok van Zeist Ver. Vrijz Godsd. ïNPB) Rem- brandtlnan: 10 30 uur ds C B Burger van Utrecht Dc prijswinnaars In tegenstelling tot vorige week kregen we ditmaal een zeer groot aantal goede oplos singen van onze Zaterdagse puzzle. De prijswinnaars zijn de heren J. Schmidt, Ternatestraat 12 te Amersfoort en J. v. Eist, Marktstraat A 266 te Scherpen- zeel. Zij krijgen een boekenbon ter waarde van vijf gulden toe gezonden. HEREN ONBREEKBAAR 17 STEENS LICHTGEVEND GR SEC. WIJZER MET GARANTIE 50 Langestr. 43. Amersfoort Loopt Uw hond nog in z'n winterjas rond? Laat hem dan nu Hy zal er van opknappen. Langestraat 91 - Telef. 4509 Soesterweg 23. CANADIAN PRIMA LEDER voor de voordelige prijs f 29.75 REISTASSEN (vol Rund leder) met 2 voorvakken 29.75. v. MAANEN'S Lederwaren Soesterweg 214

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2