DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Defensie aan Jangtse Kiang ineengestort Een dag op bezoek in Nederlands nieuw gebied 'Sjanghai thans het doelwit der communisten Communistisch congres voor de vrede in rep en roer Ibestek _l Practisch geen tegenstand Op da katiftcJ Mohammed Hatta in Batavia Jongetje vermoord te Almelo Harde waarheden uit de mond van twee sprekers met een EIGEN mening Elten is nog een beetje onwennig, maar vijandig is het niet In kort J. W. Matthijsen overleden Sinds 24 uur trekken de colonnes van de onder communistische ding stri|dende legers over de Jangtse Kiang. De overtocht ge- hiedt met grote schuiten, die door sleepboten worden getrokken met jonken. De soldaten van Mao Tse Toeng gaan gekleed in mosterdkleurige uniform zonder enig ander kenteken dan scharlakenrode band om de rechterarm. In lange rijen drin- en zij Nanking binnèn. waar hun kameraden, die meer oost waarts de Jangtse waren overgestoken reeds voor hen zijn innengerukt. Enkele eenheden van het communistische leger elen vlugschriften uit. waarin de doeleinden van de commu- isten worden uiteengezet en waarin de soldaten bevel wordt egeven zich niet aan plundering schuldig te maken. te verlaten. In Sjanghai is thans Inmiddels hadden in Nanking funderingen op grote schaal reeds Maats gevonden. Tot aan het tijd- tip, dat de rode legers de stad ezetten lag Nanking in een nie .-.andsland. De regeringsautoritei- varen reeds naar elders ge lucht. de bewakingsdiensten waren gedesorganiseerd en faalden en rovende benden namen hun kansen waar. In deze uren heeft vooral de zakenwijk zeer veel geleden. Zondag hebben de nationalisten een luchtaanval op het bezette Nanking gedaan. Zij vielen het vliegveld aan en opslagplaatsen van benzine. Afgezien daarvan was het rustig in de stad. Alleen hoort men er het gerommel van de artil lerie uit het zuidoosten. Want het communistisch offensief toont geen tekenen van verflau wing. Sjanghai, de op drie na groot ste stad ter wereld, vormt thans het doelwit. Het spoorwegverkeer ten westen van Sjanghai is reeds tot stilstand gekomen en de com munisten zouden met hun voorhoede Kunshan hebben bereikt, een dorp, dat op 45 km. afstand ten westen van Sjanghai ligt. Rondom Sjanghai gaan de natio nalistische soldaten door met het aanleggen van verdedigingswerken, maar het ziet er naar uit, dat de weerstand slecht georganiseerd is. De Amerikaanse consul heeft bui tenlanders te Sjanghai gewaar schuwd de stad zo spoedig mogelijk Waarom textiel niet? HET is nu zo goed als zeker, dat de distributie spoedig tot het verleden zal behoren. De laatste bonkaarten worden afgehaald dit wyst er op, dat wij inderdaad aan de laatste étappe toe zijn. Al komt het einde van de distributie in zicht, wil dit nog niet zeggen, dat wii elk artikel in onbeperkte hoeveelheid zullen kunnen betrek ken. Voor bepaalde artikelen is de schaarste nog steeds niet helemaal overwonnen en zullen wy genoegen moster nemen met wat voorhanden is. In dit verband bestaat er onder de mensen veel belangstelling voor de textiel, dn- tot nu toe met is vrijgegeven. De behoefte aan tex tiel is aanzienlyk. Wie zijn oor te luisteren Jegt, zal dit onmiddellijk beamen. Textiel is een artikel, dat geregeld om vernieuwing vraagt. De oorlog heeft die vernieuwing niet alleen verhinderd, maar tot overmaat van ramp ook de linnen kasten geplunderd; hij heeft ons vulk letterlijk en figuurlijk uitge kleed. Dit feit èn de geringe pun- tentoewjjzlng maken het verklaar baar waarom de behoefte aan tex tiel nog altijd niet verzadigd is. Volgens een opinie-onderzoek is pas een derde van het publiek te vreden. Ongeveer 800 k 900.000 Nederlandse gezinnen komen met hun textielpunten uit, maar ten naaste bij anderhalf millioen gezin nen komen te kort. Toen dan ook de ene rantsoeneringsmaatregel na de andere werd opgeheven, klonk bij velen de vraag: waarom de tex tiel niet? Er bestonden hiervoor drie rede nen: in de eerste plaats de moeilijk heden na de bevrijding voor de industrie om voldoende te produ ceren; ten tweede, het semi-duur- zaam karakter van de textielpro- ductie en de grote vraag; ten derde, het belangrijke uitvoerartikel, dat textiel voor geheel Europa vormt. Men ziet, bezwaren genoeg. En toch klopt het niet helemaal. Het klopt b.v. niet met de mening, die pro minente figuren uit de textielwereld er op na houden. Zo gaf een van die figuren, de heer van Heek, reeds enkele maanden geleden te kennen, dat het voorzieningsniveau de koopkrachtgrens zeer dicht is genaderd; het was daarom beter de distributie van textiel eerder te vroeg dan te laat op te heffen. De regering zweeg. Zij achtte de tyd blikbaar nog niet gekomen. Op een verzoek om vóór de Paasdagen extra punten aan te wijzen besliste zij afwijzend. We schieten dus niet hard op. Toch staat het er met de productie niet slecht voor. Ze is, behoudens enkele Rectoren, zelfs be langrijk toegenomen in vergelijking met voor de oorlog. De door ons opgesomde eerste twee moeilijk heden zyn er practisch niet meer en daardoor heeft de derde veel aan kracht verloren. Daarom kan het zwygen van de regering en de omstandigheid, dat zij geen extra textielpunten wilde verstrekken, er op wyzen, dat wy aan de opheffing van de textiel distributie nader toe zijn dan wij wel denken. De voorwaarden zijn in elk geval aanwezig en het heeft dus geen enkele zin om het niet te doen. Vrees voor een run op de winkels hoeft de regering niet te hebben, want textiel ir d-.ur. een uitgaansverbod afgekondigd De communistische radio heeft bekend gemaakt, dat Taiyoean in de provincie Sjansi na een slag van vijf uur in handen van de commu nisten is gevallen. Meer dan twaalf regeringsdivisies werden buiten de st3d vernietigd. Volgens mededelingen van United Press opereren communistische een heden op nog slechts vyftien kilo meter afstand van Sjanghai. Volgens Reuter heeft de com mandant van deze stad het aan vankelijke plan van verzet tot het uiterste, laten varen en zou hij be reid zijn een vreedzame bestuurs- overdracht te bevorderen. Men gelooft, dat de val van Sjang hai nog slechts een kwestie van da gen is. De communistische legers, die nu Zuid-China binnen trekken stui ten practisch op geen tegenstand meer. Soetsjou. een stad 50 mijl ten Noordwesten van Sjanghai is geval Jen cn in handen der communisten. Volgens radio New York Times hebben de communisten geweigerd op het verzoek der Britse ambassa de in te gaan het vuren te staken, teneinde de „Amethyst" in staat te stellen zich terug te trekken uit de gevaarlijke zone. De grenscorrecties Duits beroep op het internationale recht August Ausleiter. ondervoorzitter van de Christeiyk-sociale Unie van Bele ren en lid van het hoofdbestuur van de Deutsche Union", heeft verklaard dat hij Dinsdag op de bijeenkomst van het hoofdbestuur der CDU te Bad Go- desberg, de instelling ener internatio nale rechtbank voor de grenskwesties zal eisen. Men moet, zo voegde hij er aan toe. door deskundigen laten na gaan of de annexaties van Duits grond gebied door Nederland verenig baar zijn met het internationale recht Heden in Bern beraad met koning Leopold Tydens het weekeinde zijn te Bern de Belgische premier Spaak en prins-regent Karei aangekomen met enkele deskundigen inzake de Belgische koningskwestie. Naar het Belgische socialistische partyblad „Lc Peuple" weet te be richten, zouden heden op het Bel gische gezantschap in Bern de be sprekingen met koning Leopold aanvangen. Voor het eerst sedert zijn Inter nering na het begin van de tweede Nederlandse militaire actie in In donesië. heeft de "-nublikelnse pre mier de hem toe- - Bsngka, ver laten. Zondag is hjj per vliegtuig van de Verenigde Naties in Batavia aan gekomen Hij verklaarde tegenover de pers, dat hij op uitnodiging van de Repu blikeinse delegatie was gekomen. Hu zou ge°n deel uitmaken van de delegatie, doch hij zou de delegatie „bijstaan". Hy zeidc enkele dagen in Batavia te blijven. Met Hatta reisden mee Rum cn de anHero Ronuhi '- die Vrijdag naar Bangka waren vertrokken. Ter begroeting op het vliegveld waren aanwezig Merle Cochran en Neder landse en Republikeinse vertegen woordigers. Hatta gaf geen antwoord op de vraag, of aan de eis tot onvoor waardelijke terugkeer van de Republikeinse regering naar Djogja zou worden vastgehou den. De komst van premier Hatta deed sommige waarnemers geloven dat de leden van de Commissie der Ver. Naties achter de schermen druk uit oefenen om te komen tot een com promis en een mislukken van hun pogingen tot oplossing van het Ne derlands-Indonesische geschil te voorkomen. Republiek dringt aan op spoed Een officiële republikeinse woord voerder heeft te Batavia verklaard, dat alleen wanneer beide partijen in het Indonesische conflict ernstig bereid zijn alle delen van de reso lutie van de Veiligheidsraad van 28 Januari als één geheel uit te voeren een definitieve oplossing zal kunnen worden bereikt. Hy voegde daaraan toe. dat een terugkeer van de Republikeinse regering naar Djogja zonder werkelijk uitzicht op een alles omvattende oplossing, de Republikeinse regering in een on houdbare situatie zou plaatsen. Hij verklaarde voorts, dat de bespre kingen te Batavia op een kritiek punt waren gekomen en legde er de nadruk op, dat de besprekingen dienden te worden versneld en dat geen tyd verloren moest gaan door een eindeloze uitwisseling van standpunten. Dader heeft bekend Zoals wij reeds tn een deel van onze edities meldden heeft Zater- morgen om half vijf de vader van de 13-jarlge Eppie Mei lof uit Almelo het lijk van zijn zoontje in de bossen by het beekje de Iolee gevonden. Reeds dadelijk bestond er ernstige verdenking tegen de 35-jarige H. J. Visser, een kostganger van de familie Meilof, die voortvluchtig bleek. Zaterdagmiddag heeft de Almelose politie de man aangehouden. Kort ha zijn arrestatie heeft hij 'n vol ledige bekentenis afgelegd. Ruim 60.000 voetbal-enthousiasten vulden Zaterdagmiddag het grote Feyenoord-stadion te Rotterdam, waar zij getuige waren van de wel verdiende overwinning, die de Ne derlandse amateur-voetballers be haalden op hun Franse beroeps collega's. (Luchtfoto KLM). Bijen zwermden door KLM-toestel By het lossen van een K.L.M.- machine op het Londense vliegveld bleek Zaterdag dat een der overi gens goed verpakte zwermen bijen was los geraakt en in het vracht- ruim rondzoemde. Toen een der vrachtemployées het luik van dit ruim opende, kwam de zwerm naar buiten en verspreidde zich over het vliegveld en ook. via de openstaande deur, in de cabine. De passagiers hadden het vliegtuig echter al geruime tijd verlaten en hebben van deze bijenaanval niets gemerkt. De K.L.M. neemt maat regelen. dat In de toekomst derge lijke uitbraakpogingen worden voor komen. Positie van Dimitrof ongeschokt Dimitrof. de Bulgaarse premier, van wie kort geleden werd gemeld, dat hij om gezondheidsredenen in de Sowjet- Unie vertoeft, heeft een ministerieel kernbureau gevormd, waarvan hij zelf aan het hoofd staat. Andere leden van dit kernkabinet zouden onder meer zijn: Kolarof (vlce-premier), Georgef en Tralkof. Te Parijs vindt sedert enkele da gen onder communistische auspi ciën een congres voor de vrede plaats. Tot dusverre is het verloop van dit congres, waaraan onder ande ren de Russen Fadajef en IlJa Ehrenburg de Fransen Joliot-Curie en Picasso en de Italiaan Nenni deelnemen weinig sensationeel ge weest. De voornaamste kost bestond uit de gebruikelijke scheid-tirades te gen, het Anglo-Amerikaanse impe rialisme en een mateloze verering van de Sowjet Unie, als enige macht ter wereld, die de vrede voorstaat Zaterdag echter viel het congres van de ene sensatie in de andere. Een der sprekers John Rogge, een voormalig Amerikaans rege ringsfunctionaris waagde het niet slechts critiek te oefenen op de V.S. maar evenzeer op de Sowjet Unie. Aanvankelijk waren de dui zenden gedelegeerden stil van schrik, om daarna een gejoel en gefluit in te zetten, dat de woorden van Rogge overstem de. „Ik word moe van al deze be- (Van onze speciale verslaggever) ELTEN, 23 April Tweehonderd meter voor de oude Nederlandse grens juist voor de bocht van de weg buiten het gezicht van de bevolking van het juist geannexeerde ge bied naast de weg staan twee ..Otters". Vinnige pantser- wagentjes van de Koninklijke Marechaussée, waarmede dit wapen in actie komt wanneer het er spannend gaat uitzien. De venijnige korte loop der mortieren onder een hoek van 45° omhoog gericht, de twee zware mitrailleurs in stelling. Maar de klep van het mangat staat open en de bemanning ligt in het gras te zonnen, naast hen. binnen handbereik, hun witte helmen, die als ze tot over de ogen zitten, stoere ongemakkelijke soldaten van hen maken. MARECHAUSSEE TREKT de Ne derlandse grens bij Zevenaar over op weg naar Elten, waar de over dracht van 19-54 km2 grondgebied met 3500 bewoners zal geschieden. Zonder die potjes bleken het graag pratende en gul lachende kerels, waarmee het prettig moet zyn een glas bier te drinken. Zij zijn het nieuwe gebied niet binnengetrokken. In nieuw-Nederland is het immers rustig gebleven. En toch, toen de autobus mij aap de staart van de bezettingscolonne over de weg naar het dorpje Elten Daar komt de nieuwe grens! Duitse douane-ambtenaren slaan, onder toezicht van Nederlandse autoritei ten, bevlagde paaltjes in de grond. voerde, was er wel spanning, was er een stil en toch merkbaar verzet Onbehaaglijke spanning over wat er zou gaan gebeuren. Verzet uit pro- lest tegen een krenking van nationa le trots. In de woonkamers der huizen langs de weg van Babberich naar Elten drong de zon door de gesloten gordijnen naar binnen. En zo kon ik de inwoners van dit gebied zien, in hun kamers, de gezichten naar ons toegewend. Maar de gordijnen ble ven dicht. De minder onbuigzamen waren in kleine groepjes in de deur I schuldigingen over en weer," ver volgde hij. „het maakt ons pro- 1 bleem al te simplistisch en draagt niet bij tot een oplossing." Er klonk applaus toen Rogge I zei dat de communisten „geheel terecht" menen dat het Marshall plan hun ideeën bedreigt. Gesis klonk echter toen hij hieraan toe voegde dat de kapitalisten met even veel recht'zich *n hun landen door de communistische partijen en hun agenten bedreigd voelen. De gedelegeerden barstten op nieuw in luid applaus los toen j Rogge zei dat ,«De Ver. Staten hun handen thuis moeten houden en geen hinderpaal moeten zijn voor i sociale hervormingen in Engeland, Frankrijk en Italië". Het enthousiasme luwde echter weer snel toeh hij hieraan toevoeg de, dat vele Amerikanen bamtc voorgevoelens koesteren op grond van zekere daden van de Komin- form. Met gejouw werd Rogges opmer king ontvangen dat de Sowjet Unie schuldig is aan interveniëring in de binnenlandse aangelegennc- den van zekere andere landen Eerder op de dag schokte de Brit se gedeleeerde Moore de gemoede ren der toehoorders door de waar schuwing: „Laat u zich niet mis leiden. U kunt niet tegelijkertijd voor oorlog (in China) en wereld vrede zijn." Moore kwam op het congres als vertegenwoordiger van de interna tionale vereniging van democra tische rechtsgeleerden. Deze orga nisatie wordt algemeen als com munistisch beschouwd. Moore liet duidelijk blijken, dat hy du niet I was. j „Proletarische bureaucraten en bourgeois bureaucraten", zei hij. „zullen moeten leren, dat de men sen individuele vrijheid, vrijheid van het woord, vrijheid van ver kiezingen en vrijheid om desge wenst hun regering te wijzigen, willen". De korte rede van Moore begon met de volgende verklaring: „Iedereen, Amerikaan, Rus of Bul gaar, die iets met het atoombom bardement op zijn' medemens te maken wil hebben is een ploert." Er was geen enkele reactie. Bloembollencorso '49 een groot succes Het bloemencorso dat georgani seerd werd door de bloembollen dorpen Sassenheim, Lisse en Hllle- gom is Zaterdag een groot succes geworden. Een 44-tal deelnemers heeft aan dit corso medegewerkt door grote stukken te doen mede- ryden. Het corso werd gadegeslagen door tienduizenden toeschouwers uit geheel Nederland. Van alle oorden was men naar de bollenstreken ge komen om v .n dit groots gebeuren getuige te zyn. De burgemeester van Llsse deelde na afloop do prijzen uit. De 67-jarlge Amsterdammer J. Ploeger is Zaterdagavond ln het water bij de Nassaukade gevallen en ver dronken. Op Terschelling heeft een brand bijna twee h.a. heide verwoest. gekomen, maar zelfs de kinderen bleven ontoeschietelijk. Donkere, critische ogen en als er een hand omhoog ging en een mond een groet riep. dan was dat een groet van Ne derlanders aan hun binnenkomende landgenoten. Dat was het enige enthousiasme. Zo kwam ik op de markt van El ten juist voor het Raadhuis, binnen welks muren lt-col. Collins, de Brit se Kreis-commandant het gezag aan landdrost Blaauboer overdroeg. Een vrij dichte menigte was samenge dromd, geïnteresseerd en niet on vriendelijk. Plotseling echter was er een luid geschreeuw van een dronken Duit ser, die in felle krachttermen van zijn liefde voor Duitsland begon te getuigen. Marechaussees en douane mannen keken naar de schreeuwer. De reactie van de inwoners was frappant. Enkele vrouwen drukten hem de hand op de mond en mannen sleepten hem weg. In dat ganse schijnbaar onbelangrijke gebeuren manifesteerde zich een ding: vrees Vrees voor wraak en woede van de Hollanders; angst en onzekerheid, dat wij zullen zijn, zoals zy zelf bij ons zijn geweest. In groepjes van vier zag ik de marechaussees langs de huizen trekken om kwartier te maken voor de zestig man bezetting en douane. Wit-gehelmd. in een rijtje achter elkaar. Zij hadden het geweer in de aanslag, maar hun stem klonk vriendelijk en hun optreden was be leefd. Toch moesten zij vorderen. Op het raadhuis trof ik de Britse kreis-commandant Collins. „De best georganiseerde bezetting die ik ooit heb gezien! En ik heb er wat gezien!" complimenteerde hij ons. En Pairy, zijn assistent, boog zich plotseling tot mij over om me te verzekeren, dat wat we ook moch ten doen. de smokkelaars van Elten er bij hem niet meer in komen. Ik help het hem hopen! Wat later stond ik weer aan de nieuwe grens. Landmeters en arbei ders bakenden er de nieuwe schei dingslijn tussen Nederland en Duits land af. Witte stenen met oranjekop pen werden er in de verf gezet. Op een hoop lagen de kleine dnepuntige rood-witte vaantjes waarmede 's morgens de eerste afbakening was geschied. Die waren al door de per manente grenspalen vervangen en douane-ambtenaren en marechaus sees hadden hun posten nu ook be trokken. Waar zij niet stonden ver vulde het nieuwe grensriviertje de Wild hun taak. Bij de oude. jammerlijk kapot ge schoten abdij op de Hoog-Elterberg zag ik in de diepte de eerste Neder landse trein het baanvak tot de grens proberen. Voetje voor voetje als het ware. Je kon immers niet weten? Toen ik weer door Elten reed was de menigte verspreid en alleen de mannen van de marechaussee die hier alles tegelijk zijn, boden nog een ongewoon beeld En ook natuurlijk de Bekantmachungen, met distribu tie en meldingsplicht. Bij mijn terug keer in het oude Nederland lag de bemanning van de twee Otters nog in het gras te slapen. Zij waren aan de correcties niet te pas gekomen. Jan Willem Matthijsen, een der bekendste journalisten die ons land heeft gekend, Is Zaterdag middag plotseling op 70-jarige leef- tjjd ln Amsterdam overleden, Matthflseén was van oorsprong onderwijzer, doch hy bleek te actief voor deze rustige, opvoedende ar beid. Zyn benoeming tot secretaris van de S.D.A.P. gaf hem meer ge legenheid zijn activiteit te ont plooien. In 1921 werd hij benoemd tot directeur van het Rotterdamse dagblad „Voorwaarts", later ves tigde hjj zich in Berlijn. Na enkele jaren kwam hy naar Amsterdam als chef-redacteur van „Het Volk". Zyn grootste bekendheid verwierf hy echter als economisch redacteur van „De Arbeiderspers". Hij schreef o.m. uitstekende reportages over het fascisme in Italië en over Rus land. In de bezettingstijd heeft Mat thijsen meegewerkt aan het illegale „Parool". Tragisch ongeval te Appingedam Zondagochtend viel een lasser, die reparatie-werkzaamheden verrichtte aan de Coöp. Strokarton-fabriek .De Eendracht" te Appingedam in een 'put met vloeibare stromassa. Hij werd on middellijk gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en een kind na. De 84-Jarlge Charles Hart heeft Zon dag te Londen onder grote on hartelij ke belangstelling 21 mijl (38.S km.) hara gelopen. Het was bijzonder warm. vandaar dat de krasse baas de eerste 32 k m. niet volgens zijn voornemen in 5 uur kon afleggen, maar er 6.30 uur voor nodig had. Na afloop van zijn race zei hij, aan de voet van het stand beeld van Nelson op Trafalgar Squaro zijn voorhoofd bettend .,Ik heb ln de loop der jaren toch wel aan snelheid ingeboet, maar de volgende keer hoop ik het beter te doen. Dat nam echter niet weg. dat verslaggevers, die tracht ten hem hardlopend bij te houden, toch in hem hun meerdere moesten erken nen en de strijd staken. Hart was daarover ln het geheel niet verbaasd. Toen hU 60 was had hU op een slntcl- baan vier elkaar aflossende Jonge ke rels er gedecideerd afgelopen. In 1924 heeft hij tegen een renpaard gelopen en het dier acht mUl achter zich ge laten Naar zUn zeggen heeft hU ln zUn leven ln totaal driekwart millioen mUl hardgelopen onder alle weersomstan digheden Hij zcl, dat hij ln 1929 ln Californië een ..duurloop"-wedstrUd had gewonnen door 1062 uren onafge broken ln beweging te blUven. Hij was toen ..nog maar 63" zei hy. Het on geoorloofd gebruik van benzine by het reinigen van vloeren is waarschijnlijk de oorzaak van een ernstige ontplof fing in de militaire gevangenis te Mannheim. Zes Amerikaanse soldaten werden daarbij levcnsgevaariyk ge wond Zes mannen hebben een huls van 5 kamers te New Brunswick (New Yersey, VS.i in de wereldrecordtijd van 2 min. 30 sec. geschilderd, als be loning voor de diensten die de 23-ja- rice Bob Hoelzle die >n de oorlog een been verloor, aan het land bewezen heeft. De spatten vlogen de 2000 toe schouwers om de oren toen de mannen 55 liter verf smeerden op Cape Cod Cottage, een huis van 20.000 dollar dat aan Hoezle en de aardige blonde tele foniste die hij van plan is in Juni to huwen, door de bürgcrfj van New Brunswick ls geschonken. Het record is officieel erkend door de bij de AFL. aangesloten bond van schilders en de corateurs. Het oude record stond op naam van schilders In Schenectady dl© aan een soortgelijk huis niet minder dan 3 minuten 13 seconden hadden be steed Millioonen Amerikanen waren door middel van hun televisie-appara ten getuige van de formidabele pres tatie van de schilders van New Bruns wick en weer andere millloenen volg den het ooggetuigeverslag van de ra dio-reporters De onlangs te Londen overleden mevrouw Eleanor Monro— Walker heeft een zonderling testament nagelaten. Van haar vermogen dat 1142 duizend dolar bedraagt, moet vier duizend dollar besteed .worden voor een passende laatste rustplaats voor haar en haar lievelingshond ,,Chu Chu'* Beider lichamen moeten gebalsemd worden en ln een kist met glazen dek sel gelegd. Vervolgens moeten de stof felijke resten van belden worden bij gezet in een grafkelder of mausoleum op 'n begraafplaats binnen 30 k.m. af stand van Marble Arch, gelegen in het centrum van Londen, wyien mevrouw Monro—Walker bepaalt voorts dat het graf van haar en Chu Cnu van een ..passend gedenkteken" moet worden voorzien. Weerbericht t VRIJ KOEL Weersverwachting, gel dig van Maandagavond tot Dinsdagavond (op gemaakt om 10 uur). Meest matige wind alt Westelijke richtingen. Wisselend bewolkt met nog enkele plaatselijke regenbuien. Vrij koel. 26 April: Zon op 5 21. onder 19 55 uur; Maan op: 4.53, onder 18.05 uur. Jndag 25 April 1949 VT 1onQ Achtste jaargang No. 1308 Opgericht doo, d. Stichting „He, Pan»! - G.ro 51033a Redact* -o Administratie, Sooock.ertl.tin J. AmertloorO Ba otterdams e oo ua noemen to- UitgaveN.V. De Nieuwe Peri» Telefoon redactie 4291. Telefoon admlnütrade 6235. prijs 32 cent p. to. of 1 4..5 O. Irw. Loose nummers 10 cent Hoofdredacteur, T DE BOORDER.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1