Nederland - Frankrijk 41 Z.U.T. organiseerde geslaagd wandelfestijn Tenniscompetitie begon gc voor Amersfoort Van der Heiden uit Soest Cadre-kampioen SOS moest beker afstaan St. Jorisdag Grote deelneming aan patroonsfeest Katholieke Arbeidersbeweging Felle strijd in de libre-klassen 2 Maandag 25 April STADSNIEUWS Een stralend zonnetje, talrijke en opgewekte gezichten, een fraai parcours en een vlotte organisatie, het waren evenzovele factoren, die ook nu weer in het afgelopen week-einde de natio nale tweedaagse tochten van Z.U.T. tot een heerlijk wandel festijn hebben gemaakt. Ruim 800 wandelaars uit alle delen des lands hebben wederom van Amersfoorts onvolprezen natuur schoon genoten. TIMMERMANS, de hattrick ver richtend, verslaat de gehele Fran se achterhoede. De geknielde Fran se doelverdediger Vignal, terwijl de bal in het doel vliegt. Links van hem (no. 4) Marche, de spil Jon- quet en (nr. 2) Salva. Zaterdagmiddag om drie uur startte van de Infanterie-kazerne het eerste contingent, bestaande uit burger-, militaire- en semi-mili- taire groepen en voorts junioren, adspiranten en individuelen. De af standen bedroegen resp. 35, 25 en 20 km en voor de jeugd 10 km. De Treker bossen, waarvan bepaalde gedeeAen met speciale toestemming betreden mochten worden, vormden het voornaamste doel van de toch ten. Jhr. v. d. Goes, adj. C. v. Noort en de heer P. Kortland, die de jury vormden, kenden de eerste prijs voor militaire groepen, de „Jhr. v. d. Goes wisselbeker" terecht toe aan de sportvereniging van de Gew. Kon. Marechaussee, district Am sterdam, die 901/2 pt. behaalde. Bij de semi-militaire groepen verwierf de bekende kranige groep van „Volharding" verdiend de eer ste prijs met 45'A pt. De overige uitslagen van Zater dag luidden: Adspiranten: 1ste prijs: RDZ (Zeist) met 34 pt. Junioren: 1ste prijs: EDO (Utr.) met 36 pt. Senioren: 1ste prijs: UPS (Utr.), 51 'A pt. 2. Wilhelmina (Amersf.), 40% pt. 3. ASC (Abcoude), 39'/, pt. 4. SSVU (Utr.), 39 pt. Zondag moest de grote strijd wor den gestreden om de VW-wissel- beker voor burgergroepen. SOS had het kleinood gedurende twee ach tereenvolgende jaren gewonnen en zou het nu definitief in zijn bezit kunnen krijgen. Concurrenten ge noeg; we zagen uitstekende groe pen, o.a. Victoria uit Dordrecht en TOP uit Utrecht. De Victonentjes lieten het er bij zitten; de Amersfoortse Trekvogels schenen een goede beurt te willen maken. Toen adj. v. Noort na afloop de uitslag bekend maakte, was de spanning groot.TOP werd met y2 punt verschil eerste, gevolgd door SOS, dat teleurgesteld maar sportief van de beker afstand deed. Vermeldenswaard is nog, dat de zo om en nabij de 84 jaar oude opa Weber uit Utrecht het ditmaal voor het eerst niet haalde. De kilometers schenen hem nu eindelijk eens te zwaar te wegen! Een slotwoord werd nog gespro ken door de heer A. v. d. Klok, De padvinders zetten Zaterdag middag de viering van St. Jorisdag voort met een grote mars door de stad. In keurige formatie trokken wel pen, padvinders, verkenners en de diverse leiders en leidsters door de zonovergoten straten van onze stad, waar de honderden Zaterdagse wandelaars een ogenblik bleven stil staan om het voorbijtrekken van deze van jong, fris, bruisend leven blakende groep jongeren gade te slaan. Tromgeroffel en trompetgeschal kondigde reeds van verre hun komst aan. Op het terrein Hellestraat ving te 3 uur een massale oefening aan. Het betrof hier geen demonstratie vooraf ingestudeerd, maar een oefe ning, zoals de jongens deze op hun vrije middagen gewoon zon te houden. Luidsprekers brachten de niet- ingewyden onder de talrijke toe schouwers op de hoogte van de diverse verrichtingen als toren-, bruggen- en vlottenbouw, semen, E.H.B.O. en talrijke spelen voor de welpen. Voor de troep of horde, die het beste reageerde in alle opzich ten, was een prijs beschikbaar. De dag werd besloten met kamp vuren door de verschillende groepen In eigen omgeving. Burgerlijke Stand 23 April Geboren: Wijnand, z v W v Ha- selen en M Cramer. Jan, z v A. Veenendaal en W. v. Ouwerkerk. Hermanus Hendrik Willem, z v II v d Berg en C E v d Baan. Hermina Adriana, d v J A Jon- gepier en E De Nys. Jacoba, d G Willemse en A. Klosse. Getrouwd: R. Smits en J. F. Aghina. Oude bekende van politie in arrest Bij de politie werd Zaterdag aan- gifte gedaan van diefstal van een regenjas ten nadele van een per soon uit een logement hier ter ste de. Het bleek, dat een oude be kende van de politie, een zekere 45-jarige F., deze diefstal gepleegd had. Ook werd deze gezocht voor het stelen van een fiets in Zeist, die hij in Amersfoort verkocht had. Bij nader onderzoek bleek, dat de regenjas al aan een derde verkocht was voor 20 gulden. De man werd in arrest gesteld. namens de Stichts Gooise Wandel Bond. Spreker bracht ZUT dank voor de organisatie van dit prach tige wandelfestijn. Een woord van lof, dat wel op zijn plaats was, want de tippelaars hebben inderdaad ge noten. De uitslagen van de tweede dag luiden: Burgergroepen: Eerste prijs VW-wisselbeker)TOP (Utr.) 41% pt. 2. SOS (Amersf.) 41'4 pt. 3. Trekvogels (Amersf.) 41 pt. 4. Matora (Hilversum), 40 pt. 5. WWV (Amsterdam) 39 pt. Adspiranten: 1. TOP (Utr.) 35 pt. Junioren: SOS (Amersf.), 39'/2 pt. 2. TOP (Utrecht) 39% pt. Weliswaar behaalden laatstge noemde groepen een gelijk aantal punten, doch SOS maakte volgens de jury een iets betere algemene in- druk. Geslaagde uitvoering „De Sneeuwkoningin" Kinderoperette trok veel belangstelling Voor een uitveikochte raai gat Zaterdagavond het kinderkoor de „Nachtegaaltjes" onderafdeling van do Zangvereniging „Animato" en de „Rivierenwijk" een opvoering van de kinderoperette „de Sneeuwkonin gin". Deze operette verplaatst ons in den wereld van louter fantasie, waarvan echter een weldadige ver kwikking en leerzame les voor jong en oud uit gaan. Edele zowel als slechte eigenschappen komen hierin naar voren. Juist de verbeelding is de kostelijke gave van het kind en wij volwassenen moeten ons geluk kig prijzen dat wij daarvan in ons verdere leven nog iets gered hebben. De weergave ddzer operette werd door de „Nachtegaaltjes" goed ver tolkt, waaraan de costuums en de bijpassende decors, (verzorgd door de heer J. Bley), alsmede de belich ting een belangrijk aandeel hadden. Het geheel stond ondri- leiding van de heer G. v Demmendaal en mejuf frouw v. Kolfschoten. Beiden kun nen op een succesvolle avond terug zien. Door het bestuur van de „Rivie renwijk" en „Aminato" werden dan ook dd leider(ster) en verdere me dewerkers (sters» terecht in de bloe men gezet. Na de opvoering van „de Sneeuw koningin" kwam „Animato". De ziel van Nicolaas Snijders ZATERDAGAVOND gaf het Amersfoorts Toneel Ensem ble in Amicitia e envoorstelling van het legendespel „De ziel van Nicolaas Snijders". Dit legendespel van Jerome K. Jerome, een fasci nerende versie van een oud ver haal, heeft de vrij goed gevulde zaal van begin tot eind geboeid. Het tracht ons te leren, dat het kwaad niet met Satans hulp is te verdrijven en dat het goede schuil kan gaan in argeloze, kinderlijke liefde. Is het overdreven te zeg gen, dat Peter Voskuilen Sr. met zijn vertolking van Nicolaas Snij ders de creatie van zijn leven bracht? In elk geval bevatte zijn spel zo vele nuances, was hij eerst zo'n afgrijselijke gierigaard en nadat hij een andere ziel hacl ge kocht met medewerking van de duivel raakte men zo onder de bekoring van zijn goedhartigheid, dat hij de hulde na het laatste be drijf zeker verdiende. Noor Wel ling vertederde, Piet Voskuilen jr., Jo de Vries en Bert Wunderink grepen ons met hun vertolking evenzeer en ook Eef Arlar-Meyer had weer een rol naar haar hart. Een goede avond was het. Een beter sluitstuk van de toneelwed strijd konden we ons moeilijk in denken. Leo Grootkop had prach tige koppen gemaakt. De uitne mende decors, goed verzorgde be lichting en welgekozen costuums zorgden mede voor een juiste sfeer. TIMMERMANS de held van de dag TIMMERMANS, terwijl hij t eer ste Nederlandse doelpunt en daar mede de gelijkmaker scoort. Hockey AMHC bracht 't niet ver in Almelo Het tournooi met de feestavond, dat de M.H.C. Almelo Zaterdag en Zondag weer georganiseerd heeft, is uitstekend geslaagd. Zeer jammer was. dat Leiden en Amsterdam op het allerlaatste moment genoodzaakt waren af te schrijven. Om die reden werden de zds overblijvende elftal len in één poule ingedeeld, zodat voor elk elftal vijf wedstrijden op het programma stonden. Die werd vooral door de warmte, voor één dag een zware opgaaf. Doordat men zich niet bijster inspande deden de mees te wedstrijden aan een genoeglijk partijtje vöteranenhockey denken. A.M.H.C. bracht het niet ver en ein digde op één na onderaan. Tegen Almelo C en L.H.C. werd, overigens geheel onnodig gelijk gespeeld, ter wijl de andere drie wedstrijden alle met de oneven goal verloren gingen. Almelo A bleek uiteindelijk de sterkste en bereikte ongeslagen de eerste plaats. Daarmede veroverden de gasten voor de tweede achter eenvolgende maal de wisselbeker. De heren-reserves brachten het op Birkhoven tegen Alkmaar II met vdrder dan een puntloos gelijk spel, waardoor zij na een eenjarig ver blijf in de tweede klasse weer zijn gedegradeerd. Noteert U even GRAND THEATER: „Een Konink rijk voor een huls", t/m Donderdag avond. Aanvangstijden: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondags 2, 4.15, 6.45 en 9 uur CITY THEATER: „Sensatie om Tosca". Aanvangstijden: Zondag 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.30 -en 9 uur REMBRANDT THEATER: „De avonturen van Rex en Rinty". Aan vang: Vrijdag en Zaterdag, 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 en S uur. Maandag 25 April: KAB-gebouw. 8 uur: Prijsuitreiking Toneelwedstrijd NATU AMICITIA. 8 uur: Feestavond Buurt- ver. „De Kattekampen". V erkeersongevallen Een bestuurde* van een motor uit Veenendaal, die Zaterdagavond met een duo-passagier op de Utrechtseweg, nabij Nederberg reed. nam de bocht naar rechts zo wijd. dat hij tegen een vanuit de Bergstraat komende N.B.M.-bus botste. Bovendien bleek, dat de motorbestuurder onder de invloed van sterke drank was. Hij en zijn mede-passagier werden tegen het trottoir gedrukt, waarbij zij enkele verwondingen aan de neus oplie pen. Dr. Insinger verleende de eer ste hulp. De bus werd licht bescha digd. Op de Hoogeweg nabij de Ran- denbroekerweg reed 'n bestuurder van een vierwielige auto O., uit Amersfoort in een naast deze weg gelegen droge sloot, daardoor hij de bocht naar links de Randen- broekerweg in, te groot nam. Met behulp van een andere wagen werd de auto uit de sloot getrok ken. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Een vierwielige personenauto, reed Zondag op de Hoogeweg, in de richting Hoevelaken met een snelheid van 60 km. per uur. De bestuurder hiervan reed oorspron kelijk aan de rechtse zijde van de weg, maar plotseling verloor hij de macht over het stuur, tengevolge van het breken van de vooras, waardoor hij aan de linkerzijde van de weg kwam te liggen. Tege lijkertijd naderde van de andere zijde een personenauto bestuurd door een dame. Deze had de tegen woordigheid van geest -snel naar links uit te wijken en zodoende een aanrijding te voorkomen. Het toeval wilde echter, dat achter deze personenauto een andere wagen kwam aanrijden. De bestuurder hiervan week ook uit, maar kon niet voorkomen, dat zijn auto in botsing met de aan de linkerzijde van de weg staande auto kwam. Tengevolge hiervan sloeg zijn wa gen over de kop. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Laatstgenoemde auto werd zwaar beschadigd. een saaie avond geweest is, integen deel, de aardige schetsjes, waarin vooral Fientje de Meester opviel, waren zeker leerzaam. Wat genoot" men niet van Willy Rex en Nol van Dijk, die met liedjes, door eerstge noemde gecomponeerd, met recht de naam van Nederlandse piano humoristen kunnen dragen. John Crawford was de man, die de diverse liedjes en schetsjes be geleidde, hetgeen hij op een uitste kende wijze deed. Maar niet alleen op de piano, ook als solist met een accordeon toonde hij zich een meester gelijk. Nol van Dijk, die zich overigens goed van zijn taak als conferencier kweet, wist de Amersfoorters er ook nog toe te brengen een community-singing te houden. Kerkelijke plechtigheden en cabaretavond Elk jaar opnieuw viert de Ka tholieke Arbeiders Beweging, afde ling Amersfoort het patroonsfeest van haar organisatie. Elk jaar op nieuw wordt de deelneming aan het patroonsfeest groter. Ook dit jaar is dit feest met praal en luis ter herdacht. Vrijdag, Zaterdag en Zondag werd in de kerk van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming aan de Langegracht een triduum gehouden, dat geleid werd door Pa ter Dom Pillen, die de predicaties hield. Medewerking verleende het dameszangkoor „J.M.J." o.l.v. de heer Lorijn. Zondagmorgen was eigenlijk d e dag. In de morgenuren droeg de geestelijk adviseur van de K.A.B. een Mis op ter intentie van de afdeling. Na de Mis sprak de voorzitter, de heer J. Alders enkele woorden van dank tot allen, die hadden meegewerkt en wijdde uit over de noodzakelijkheid van een arbeidersvereniging. De feestcommissie, onder leiding van de heer Heijman, heeft alles op alles gezet, om ook de laatste avond van dit feest in het K.A.B.-gebouw te doen slagen. Zij zijn hier zeer zeker in geslaagd, want namen als Willy Rex en Nol van Dijk, Fientje de Meester zeggen genoeg. Deze behoren tot het cabaret-gezelschap van John Pander uit Amsterdam. De heer Heijman sprak een kort openingswoord, waarin hij o.a. de Eerwaarde deken Smit van harte welkom heette. Hierna werd door het bovengenoemde gezelschap een programma afgewerkt, dat de vele bezoekers nog lang zal heugen. En het aardige Amsterdamse dialect, dat vooral bij Fientje de Meester goed tot uiting kwam en het goede spel, waren hier debet aan. „Kunst en Vrolijkheid in Tempo", was de titel van deze cabaret-revue. Wij moeten bekennen, dat het geenszins Postduivennieuws Uitslag wedvlucht vanuit Roosen daal door de A.P.V. „De Een dracht". Koningspoule No. 1 en 2. Scheer- weg 1, 2, 3, 4. Aangewezen 10 cent A. H. Me taal met no. 3. Aangewezen 25 cent E. Vink met no. 4 en J. Hoek met no. 5. J. J. Hoek 1, 9; E. Vink 2, 4, 6; A. H. Metaal 3, 14, 20. 26; J. Hoek 5: G. Pojhout 7, 17. 21. 23: G. J. El- singhorst 8, 25. 30; H. W. Flos 10; J. Barrink 11; J. H. Reijne 12, 15, 31, 33; E. Hilhorst 13; Th. Verhaar 16; T. Kiewiet 18; J. Verheijen 19; A van Zanten 22; G. v. d. Matten 24; R. W. Gerritsen 27; De Haas 28; J. Vos 29; M. Roozendaal 32. De A.P.V. de Luchtpost te Amersfoort organiseerde Zondag jl. een wedvlucht van Roozendaal af. afstand 95 km. De duiven werden om half negen gelost met heldere lucht en Z.W. wind. In conéours 449 duiven. Aankomst le duif 9 uur 22 m. 16 sec., laatste 9 u. 32 m. 37 sec. Aangewezen 10 ct. N. 8. 11. 13. Aangewezen 25 ct N. 3. 5. 6. Speciaal 10 ct. N. 1, 2, 3, 4, 5. 6. 8, 9, 10, 11. 13. 14. 15. Koningspoule N 1. De prijzen werden gewonnen door: J. v d Heuvel 1, 10. 13. 17. 34. 45. 54, 68: H. A. de Goede 2. 22. 29. 36. 53. 75. 82. 102. 103, 106: G. Schimmel 3; H. J. Hol 4. 77; C den Enting 5: F. Jannen 6. 9. 86. 87; H. v. d. Linden 7. 89; T. de Bruljn 8. 14. 21. 39. 44: H. Verhoef Jr. 11. 15, 46. 64. 73. 78. 94: B. Ham 12. 48. 49. 83. 109; G. C Schimmel 16. 30. 38; G. v. Barneveld 18; Mevr. v. d. Berg 19. 20. 56. 62. 74; C. Klomp 23; J. Noorman 24. 25. 63. 80. 92. 93: Mcj. G. Hagebeuk 26; G. A. Tuithof 27. 28. 41. 58; M: J. v d. Linden 31. 47; P. C. Oosterberg 32: H Brons 33. 56. 81: J. H. Schuiten 35. 50. 108: W. H. Dirkx 37; J. A. Froon 40. 43. 98. S. Appel 42: N. H. Epink 51. 65. 76: G. Gouw 52: F. Fijnen- berg 57; P Meyer 59; D. Alberts 60, 85; J. de Bruyn 61, 84. 107; A. v. Nljkcrk 66. 101; A. A. Montauban 67; A. Huysker Sr. 69. G. van Bauveld 70; M. W. v. d. Bergh 71; W. F Collet 72; M. Mcskes 79; H. Morren 88. 113: E. v. Doornik 90; A. v. d. Berg 91; J. R G. Evers 95; A. Jansen 96: A. Huyskcs Jr. 97: J. v. Pluuren 99. 100: H. Overeem 104; A. Bronkhorst 105; Ch. v. d. Linden 110, 111; R. Bronkhorst 112. ALTA I heeft tennissend Amersfoort een buitengewone vei bezorgd. Iedereen had voorspeld, dat het met een grote nederla^ Rotterdam zou terugkomen. ALTA heeft echter niet alleen de pessitS doch zelfs de grootste optimisten in het ongelijk gesteld, want wiï durven hopen, dat de Amersfoorters het sterke Victoria I met liefst f zouden verslaan? De Amersfoorters danken hun overwinning vooral groot deel aan Stas en mej. Israël, terwijl Van der Meer de gebW/1 Cesar op uitstekende wijze verving. Bij de Rotterdammers waren T^L macher en mevr. Hoyer niet van de partij, terwijl van Oort tijdens I single tegen Leenknegt onwel werd en deze evenals de tweede dubbel gewonnen moest geven. Van de regen in de drop Enige maanden geleden ontvlucht te de 18-jarige leeriing-timmerman L. K„ die verpleegd werd in een Rijksopvoedingsgesticht te Amers foort, zijn tijdelijk tehuis. Hij trok met medeneming van een fiets naar Rotterdam. Te Hillegom aangekomen kreeg hij berouw over de diefstal en plaatste het gestolen karretje ergens in de onmiddellijke omgeving van het po litiebureau om vervolgens de reis naar de Maasstad te voet voort te zetten. Thuisgekomen, weigerden zijn ouders hem echter de toegang tot het ouderlijk huis. waarop hij naar Den Haag vertrok en daar uit een kantoorgebouw een bedrag van ruim 216.stal. Hiervoor had de jongeman zich Vrijdagochtend voor de Meervoudi ge Kamer van de Utrechtse Recht bank te verantwoorden. De officier van Justitie achtte krasse maatrege len nodig en eiste tien maanden ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. De Rechtbank zal op 6 Mei beslissen. Met de trein terug Een bestuurder van een auto uit Meerselo (O.) reed op Zondag zon der de vereiste vergunning. In Amersfoort strandde hij op een surveillerende agent. De auto werd in beslag genomen. De man kon met een trein naar zijn woonplaats terug gaan. Met bijzondere felheid wordt ir de libre-klassen strijd geleverd voor de kampioenstitel. In de tweede klasse gaan Japin van „Het Leusderkwartier" en Rijn van „De Vergulde Wagen" aan de kop met acht punten uit zes wed strijden. De kans dat beide speleers met een gelijk aantal punten zullen eindigen is niet denkbeeldig, in welk geval Japin de beste kansen heeft door zijn beter gemiddelde, dat bij gelijke stand beslissend is. De stand in deze klasse is: Japin 8 4.15 Rijn 8 3.89 Ten Hoeve 6 3.99 De Vries 6 3.82 v. d. Brug 6 3.52 Veltman 6 3.47 A. Stalenhoef 4 3.32 Krijnen 4 3.04 Het programma voor de zevende en laatste ron'de luidt: KrijnenStalenhoef Van der BrugVeltman RijnDe Vries Ten HoeveJapin Ook in de derde klasse gaan twee spelers met hetzelfde aantal pun ten aan de spits, n.l. Smit van „De Vergulde Wagen" en Craanen van „Het Leusderkwartier". De kans dat in de laatste ronde de beslissing valt door verschil in wedstrijdpun- ten is vrijwel zeker, want beide spelers komen dan tegen elkaar. In deze klasse is de stand: „Boys" verloor ook zesde promotiewedstrij d Boys bracht het tegen Donar bij na tot een overwinning. Onze stad genoten stonden door doelpunten van De Braber met 20 voor, doch na de rust toonden de Donar-men- sen zich beter in vorm dan daar voor. Zij kwamen zelfs met 42 voor te staan, o.m. uit een penalty. Rommers scoorde het derde doel punt van de Amersfoorters. Smit 12 2.92 Craanen 12 2.71 Scheerder 8 2.51 Poort 7 2.52 Mehrengs 4 2.31 Van der Linden 2 2.28 Kooy 2 2 24 Van Veen 1 1.93 Bijna alle teams wonnen De gedetailleerde uitslagen zijn: Breukmg-=-Stas 06 46; van ReekumDr. Verburg 61 61; van Oort—Leenknegt 64 4—6 v. Oort trekt zich terug; Veltenaar Van der Meer 46 79; mej. Jaminmej. Korsten 36 62 36; mej. Hoogeboommej. Israël 16 16; mej. Alsbachmevr. Teerink 46 5—7; Breuking en van ReekumStas en Leenknegt 26 63 36; Veltenaar en van Oortvan der Meer en Dr. Ver burg, Victoria trekt zich terug; mej. Jamin en mej. Alsbachmej. Korsten en mej. Israel 62 36 36; mej. Jamin en Breuking mej. Israël en Stas 68; 46; mej. Hoogeboom en v. Reekum mevr. Teerink en van der Meer 2—6 4—6. ALTA 2 versloeg het bezoeken de Rhijnauwen 5 met 71 door de volgende resultaten van Has seltAugustijn 63 86; Maal- derinkVisser 62 63; mej. Breedveldmevr. Jonker 60 7—5; mej. Sterrenbergmevr. Rijnhout 46 16: mej. Breed veld en van Hasseltmevr. Jon ker en Augustijn 16 64 63; mej. Sterrenberg en Maalderink mevr. Rijnhout en Prins 75 64; mej. Breedveld en Sterren bergmevr. Jonker en mevr. Rijn hout 61 64: van Hasselt en MaalderinkPrins en Visser 6—4 7—5. Ook ALTA 3 behaalde een grote overwinning door Gooiland 9 met 80 te verslaan. De eerste com petitiedag is dus voor ALTA al leszins gunstig verlopen. „TEVO" Een goed begin is het halve werk. Zo dacht TEVO er blijkbaar over en twee wedstrijden werden even zo vele Amersfoortse over winningen. TEVO 1 slaagde er in Soest, 2 met 62 te verslaan en ook TEVO 2 bracht de moeilijke uitwedstrijd tegen Rhijnauwen 6 tct een goed einde. nl. een 53 overwinning. ,/t Stort" Zoals verwacht kon worden heeft het in de wedstrijd 't Stort 1Rhijnauwen 2 danig gespannen. De Utrechtse ploeg, waarvan het mannelijke gedeelte bestond uit een professor en twee doctoren, heeft goed partij gegeven, doch kon niet verhinderen, dat de Amersfoorters na de singles met 31 de leiding namen. In de dubbel wisten de bezoekers de achterstand echter weer in te lo pen, zodat de einduitslag een 44 gelijk spel was. De uitslagen der verschillende partijen waren: WijtzesProf. Zevenbergen 26 26; Rond Dr. ten Cate 61 60; mej. Let- schertmevr. Vierda 64 36 63; mej. R. Schutijzermej. van Rijssel 64 64; mej. Let- schert en Wijtzesmevr. Vierda en Dr. Vink 68 57; mej. R. Schutijzer en Houbaermej. van Rijssel en Dr. ten Cate 64 63; Houbaer en RondProf. Zeven bergen en Dr. Vink 46 26; mej. Letschert en mej. R. Schut ijzermevr. Vierda en mej. van Rijssel 3—6 46. Ook het tweede team van 't Stort speelde tegen Bilthoven 3 met 44 gelijk. De Amersfoortse heren wonnen hun beide singles, nl. Mehrengs van Van Schaik met 63 62 en Lohmans van Abel man eveneens met 63 62, ter wijl Méhrengs en Roozeboom in de heren-dubbel Roemer en van Schaik met 62 75 versloegen. Van de Stort-dames won alleen mej. Schutijzer haar single (64 64), terwijl de tweede dames enkel, de dames dubbel en de I de gemengde dubbels werdenvl lor en. Hieruit blijkt wel,»; dsi'l dames het zwakke punt van de Amersfoortse ploeg. T „LeusderpaA De eerste competitie-Zonda:.! een goede geweest voor Leui-,1 park, want alle drie teams >1 deze vereniging wisten hun *1 strijden te winnen. Leusderpai.'l versloeg het bezoekende Oudersl 3 kansloos met 8—0. De uHsla^l waren: Cardinaal—Sikking 64; van der Veerde Rijk 6j| mevri van der Veer—me>| Sikking 6—1 6—3; mevr. TharJ hausermevr. Koppenberg 63 62; mevr. van der Veer tl Cardinaalmevr. Koppenberg Sikking 6—2 6—3; mevr. That hauser en van der Veermerl Sikking en Westers 6—3 6-1 Cardinaal en van der Veer'l Westers en de Rijk 6—1 6-J ™evr1 van der Veer en mevl Thannhausermevr. Koppenbe-I en mevr. Sikking 6—1 64. Leusderperk 2 won van Dash Tl met 62 en Leusderpark 3 sloeg Dropshot 7 eveneens rr-l 6—2. „Sportier I Sportief I is er in geslaagd ui een spannende strijd een v dienstelijke 53 overwinning de moeilijke uitwedstrijd tegerl Soest 1 te behalen. De uitslage; 1 der diverse partijen waren: van I Breukelen—Kuiper 2—6 6—2 6-4' 1 BarendsenKraanen 36 2—I mej. Wilminkmevr. Breuers 4—; I «me^ Po?1—mej. Gerritsen I 46 26; mej. Wilmink en van Breukelenmevr. Breuers en I Kuiper 0—6 3—6; mej. Poot Barendsenmej. Gerritsen Kraanen 2—6 6—4 1—6: van Breukelen en BarendsenKuiper er Kraanen 7—5 4—6 8—6; mej. Wilmink en mej. Pootmevr! Breuers en mej. Gerritsen 7—5 61. Sportief 2 moest tegen Chan- dedlle 4 met 35 het onderspit delven, terwijl Sportief 3 het be zoekende lek Waeck 2 met 6—2 versloeg. Twee jaar geleden zat de biljartvereniging „De Gouden Ploeg" in Soest in moeilijkheden. Bjj het opstellen van het cadre-trio miste men de derde man. Men vond toen de nog vrij jeugdige Baarnse biljarter Van der Heiden bereid het team te completeren. Reeds in de eerste wedstrijden bleek dat men niet zo erg misgegrepen had. Van der Heiden gaf blijk de kwaliteiten te bezitten om een goed biljarter te worden. Door gebrek aan wedstrijd- routine verloor hij echter nog wel eens een partij. de wedstrijden in de cadre-klasse Voor de derde klasse luidt laatste ronde; CraanenSmit KooyMehrengs PoortScheerder Van der LindenVan Veen de Korfbal MIA won van Desto Zaterdagmiddag werd in Utrecht de wedstrijd Desto—MIA gespeeld Het lukte MIA spoedig te doelpunten, maar toch was Desto in eerste opstelling beter. Het verdiende tegenpunt kwam dan ook nog voor rust. Na vakwisse ling klopte de MIA-verdedlglng weer en slaagden onze stadgenoten erin hét winnende punt te scoren. Zo kwam het einde met een 1—2 overwinning voor MIA. Voor organisatie had districts voorzitter veel lof En nu. na twee jaar kon een kleine schare enthousiaste biljartliefheb bers deze biljarter gelukwensen met het behaalde cadre-kampioenschap van het district „Eemland". Een keu rige prestatie, als men weet dat aan het vierdaagse tournooi biljarters meededen die de nodige wedstrijder varing en hardheid bezitten, quali- teiten die onmisbaar lijken om een dergelijke titel te behalen. Van der Heiden bleek echter over voldoende capaciteiten te beschik ken om de oude „rotten" te verslaan. Op de laatste dag won hij nog van Ko Stalenhoef en Waasdorp. Piet Stalenhoef, die Vrijdagavond nog minstens zoveel kans als Van der Heiden had, verloor in een harde strijd van Bregman en waarschijn lijk daardoor beïnvloed ook de laat ste partij tegen Waasdorp, die in de ze partij bijzonder goed voor de dag kwam. Piet Stalenhoef bezet toch nog de tweede plaats en heeft ook de ver dienste dat hij de enige is die de kampioen verslagen heeft. Verkerk, die kansloos was. voelde zich blijkbaar vrij, want op zeer verdienstelijke wijze en met goede moyennes won hij van resp. Van de Burg en Bregman. Verkerk legde hierdoor nog beslag op de derde plaats. Door een nederlaag tegen Van de Burg werd de Amersfoorter Van der Vliet, die dit tournooi op keurige wijze als wedstrijdleider optrad, ten slotte hekkensluiter. De voorzitter van het district, de heer Spijker, die de spelers toesprak, roemde de organisatie, die in handen was van de biljartvereniging „De Vergulde Wagen". Spreker wees op de grote aantrekkingskracht die van uitgaat. Met een toepasselijk woord reikte de heer Steffen van „De Vergulde Wagen" de talrijke prijzen uit, waar na spelers en belangstellenden nog geruime tijd gezellig bijeen bleven. De uitslagen van de laatste dag zijn als volgt: Car. brt gem. hs P. Stalenhoef 214 39 5.48 28 Bregman 225 39 5.76 41 Waasdorp 219 31 7.06 34 Van der Heiden 225 31 7.25 44 Van der Burg 142 10 7 47 21 Verkerk 224 19 11.84 76 'Waasdorp 225 22 10.22 33 P. Stalenhoef 200 22 0.09 33 Van der Burg 225 35 642 30 Van der Vliet 190 35 5.42 18 Bregman 181 29 6.24 28 Verkerk 225 29 7.75 59 C. Stalenhoef 128 24 5.33 34 Van der Heiden 225 24 9.37 38 pnt. alg.gem. 1. Van der Helden 12 7.92 2. P. Stalenhoef 8 7.69 3. Verkerk 7 7.59 4. Waasdorp 7 6.68 5. C. Stalenhoef 6 657 6. Bregman 6 5.94 7. Van der Burg 6 5.72 8. Vander Vliet 4 5.72 H.Y.C. staat bovenaan de ranglijst H.V.C. won de laatste bekerwed strijd in de eerste halve competitie met 40 van B.F.C. De rood-witten zijn dps boven aan de ranglijst ge ëindigd zonder één punt te verspe- „Cobu Boys" vierde geslaagd feest Op 1 September 1946 ontstond uit de voormalige buurtvereni ging „Coninckstraat" de voet balvereniging „Cobu Boys", die zich speciaal ging toeleggen op Zaterdagmidöagvoetbal. In de loop van het bestaan hebben de „Cobu Boys" steeds meer van zich doen spreken en Zaterdag avond beleefde de vereniging, die onlangs het kampioenschap •van de derde klasse D. afd. Utrecht van de K.N.V.B. behaal de en in de komende competitie in de tweede klasse zal uitko men, een van haar hoogtepun ten. Voorzitter T. Urlings kon in de ..Markthal" een groot aantal leden en supporters verwelkomen. Reden van dit feestelijk samenzijn was volgens de voorzitter in de eerste plaats de viering van het behaalde kampioenschap en ten tweede om meer bekendheid te geven aan het Zaterdagmiddagvoetbal. Dal dit laatstd de „Cobu Boys" goed gelukt in de afgelopen periode, moge o.a. blijken uit het feit. dat de laatste wedstrijd door 4 k 500 toeschouwers werd bijgewoond, een ongekend hoog aantal voor de Zaterdagmid dagvoetballers. Daarna bejon het eigenlijke feest, dat bestond uit het optreden van een aantal vermaarde radio-artisten. John Prins, de vlotte coferencier had al spoedig de lachers op zijn hand, Coby Beek, de „Zweedse nachtegaal" verwierf met haar prachtig stemgeluid terecht aller bijval vooral met de populaire zangnummers „Ave Maria" en het overbekende „Nonnenkoor" De Flezki's excelleerden met buitenge woon handige sigaretten- en kaar ten manipulaties en een komisch nummer, dat wel zeer in de smaak viel. vormde Charles, de kleine man op de grote bal. die heel wat „noten op zijn zang had". Voorts kreeg Jos Carpay met zijn accordeon de zaal geweldig „mee" bracht Beryll Baroni Indische romantiek. Na de pauze waren er twee hoog tepunten en wel Lou Bandy en Matla De man met de stro-hoed sprak en zong drie kwartier, bracht welis waar weinig nieuw, maar wist toch de aanwezigen kostelijk te amuse ren. Een „vakman" is en blijft hij op zijn gebied zeker. Matla was een .vakman"' op geheel ander terrein. Wat hij aan het slot van de avond tijdens zijn springnummers ge blinddoekt vertoonde, grensde aan het ongelooflijke. De uitstekende stemming, die er de gehele avond „dik" in zat werd nog verhoogd toen Jan van Loo en z'n mannen aan de beurt kwamen en onder leiding van Bert Kamperman het bal begon, dat een waardig sluitstuk vormde van deze zo goed geslaagde feestavond, waarop de „Cobu Boys" mdt voldoening zullen kunnen terugzien. „Over 't Net I" blijft in eerste klasse Over 't Net 1 heeft het ln de laatste promotiewedstrijd tegen Vaals I niet kunnen bolwerken. De omstandigheden waaronder ln Vaals gespeeld moest worden waren verre van ideaal en mis schien zat de Amersfoorters ook de lange reis nog in de benen. In ieder geval wonnen de Limburgse kampi oenen met 82 alleen J. Merkus wist van Krout en Kayser te winnen, van de laatste pas na een zeer spannende party, waarby Merkus in de beslis sende game met 14—20 achter kwam, maar er toch nog in slaagde met 22 20 te winnen. Door deze nederlaag zijn de promotiekansen van Over 't Net 1 verkekendit team zal dus ook vol gend jaar weer in de eerste klasse uitkomen. Het heeft Over 't Net 4 in de pro motiewedstrijd tegen Jaffa 1 niet mee gezeten. Verscheiden partijen gingen met zeer gering verschil verloren en zodoende eindigde deze wedstrijd in een 73 nederlaag voor de Amers foorters. De drie Amersfoortse winst punten waren twee gewonnen singles en één van Kreger.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2