SPINAZIE Motorraces Zandvoort Amersfoort was al vroeg in blijde stemming FILMS IN AMERSFOORT miSVENSTER AOV verraste Amersfoort met goed concert 'tls nugrasweer! N.V. BRONSWERK UW BRANDPUNT EIGEN KRANT Oud en jong maken zich op voor het Koninginnefeest Stijlvol dansfeest in Markthal Predikbeurten Adverteer regelmatig afd. A.M.A.F. te Amersfoort"^ BANKWERKERS PLAATWERKERS DRAAIERS GEREEDSCHAPMAKERS KINDEREN Gemeentelijke Snouckaertlaan no. 7 Zaterdag 30 April 1949 STADSNIEUWS Vrolijk kleurde het rood-wit- blauw en het oranje vanmorgen vroeg reeds de gevels van de huizen in onze straten. Koninginnedag 1949 begon m<?t een miezerige regen, maar toen velen zich naar de kan toren haastten trachtte een schuch tere zon zich zichtbaar te maken. De muzikale rondgangen van gis teravond, door de Amersfoortse Mu ziek Vereniging en de „Postharmo- nic" trokken meer belangstelling dan de muzikale reveilles van van morgen. „Excelsior", de „Postharmo- nic" en het politiemuziekcorps slaagden er echter wel in zeerwelen hdt bed uit te krijgen. Duizenden Amersfoorters keken op naar de koepel van de Lange Jan, waar vier vlaggen het Noorden, Zuiden, Oosten en Westen, aanga ven, toen na het plechtige luiden der kerkklokken de morgenstilte van de ontwakende stad werd gebroken door de ijle klanken, die Marius van der Werf aan het carillon ontlokte. Tal van met oranje strikjes en mutsen getooide schoolkinderen, even zovdle meisjes met sjerpen om en ook vele ouderen verzamelden zich tegen half negen op het terras van „Amicitia", waar men onder leiding van de heer Ferd. De Goey samenzang beoefende. ..Het Wilhel mus", „Wilt heden nu treden" en ..O schittrende kleuren" werden uit vol le borst meegezongen. Nog tijdens de samenzang begaven vele honderden mensen zien naar de Kon. Wilhelminalaan, waar het Amersfoortse garnizoen zou defile ren. Troepen van het eerste Infanterie Depot, van het Depot Vechtwagens en het Depot Pantserwagens mar cheerden en reden daar voorbij een podium, waarop een aantal hoge mi litaire 'autoriteiten zich had verza meld. Het défilé werd afgenomen door de garnizoenscommandant, kol. A Tolsma. Als paradecommandant fungeerde overste J .J. Ceuvel. Ook burgemeester Molendijk bevond zich onder de genodigden. Staande naast de oud-opperbevelhebber, gejneraal Winkelman, sloeg hij de voorbij trekkende troepen gade. De Kon Militaire Kapel zorgde voor passen de marsmuziek en beeindigde de mi litaire plechtigheid met het Wilhel mus De Amersfoortse gymnastiekver enigingen boden de bevolking op de Hof een keurig schouwspel. Daar werd op massale wijze gedemon streerd. meest vrije oefeningen, die telkenmale door applaus werden on derbroken. Aan deze demonstratie werkten mede: Oranje. Alympia, St Kracht. Er werd tijdens de demon stratie ook aandacht gechonken aan rhythmische gymnastiek. Ook daar voor was veel belangstelling. Het Grand Theatre was vanmor gen geheel gevuld met schooljeugd, die geboeid keek naar wat er op het grote toneel gebeurde. Daar immers was een soort poppenkast te zien, maar dan een erg grote. Het Ma- rionnettentheater (Philo speede „de Noteert U even 7 tel. 4632. „Ditte, een mensen kind", leeftijd 18 jaar. Aanvangstijden. Zondag en na tionale feestdag (5 Mei) 2.00; 4.15; 6.15 en 9 uur. Overige da gen 2.30, 6.45 en 9 uur. Woensdag 4 Mei geen avondvoorstellingen. City Theater. Geprolongeerd: „Een koninkrijk voor een huis. Alle leeftijden Aanvangstijden: Zondag nationale feestdag (5 Mei) 2 00; 4.15; 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. Woensdag 4 Mei geen avondvoor stellingen. Rembrandt Theater. Tweede deel van de serie-film ,,Rex en Binty": ,,Rex en Rinty in het oer woud". Leeftijd 14 jaar. Aan vangstijden: Zondag en nationale feestdag (5 Mei) 2.00; 4.15; 6.45 en 9 uur. Vrijdag en Zaterdag 2.30; 6.45 en 9 uur. Overige da gen: 2.30 en 8 uur. Woensdag 4 Mei geen avondvoorstelling. ZATERDAG 30 APRIL: Amicitia 20 uur. Feestavond Oranje Vereni ging Bergkwartier. Tot en met 15 Mei. St. Pieters en Bloklandsgasthuis-ingang Westsin gel Voorjaarstentoonstell. Amers- foorts Kunstenaars Genootschap. Geopend dageliiks van 1012.30 uur en van 14 tot 17 uur. Feeste lijke opening. Hof. 10.30 uur. Gymnastiekde- monstraties. Gelaarsde Kat", „Leen uit de holle stam" en „prof. Musika"). De Ge laarsde Kat had natuurlijk de volle sympathie van de jeugd, die mee leefde met de avonturen van de Markies van Carabas, van de ko ning en zijn dochter en al die ande ren. De stemming was er dadelijk goed in. En dat was voor een groot gedeelte ook te danken aan onze on volprezen Teus Dreuning, die vlak voor de aanvang van de voorstelling wonderen deed met zijn pierement in de Snouekaertaan. Poppenkast was er ook in de Markthal, waar het een en ander werd verzorgd door Koos van der Velde, die eer had van zijn werk. Er werd gegoocheld door mr. Dglcam- po op een manier, die vele Oooh's en aaah's deed klinken. Holland Eelgie is ontzettend spannend voor de radio, maar de wedstrijd in de Markthal voor de kinderen was min stens zo spannend. Dan die spreken de pop Kareltje, die alle jeugdige lachers mee had met zijn grollen' De poppenkast tenslote vormde het hoogtepunt van de voorstelling. De jonge toeschouwers leefden zo in tens mee. me» wat die grappige mensjes in dat rare kastje beleef den. dat er aan het slot bijna geen eind scheen te komen aan het ap plaus. Gelukkig was de zon inmiddels achter de wolken vandaan gekomen zodat er vele mensen op straat wa ren om te luisteren naar de wijsjes, die de heer Van der Werf tegen het middaguur aan Amersfoorts klok kentoren ontlokte. De morgen van Koninginnedag is een zeer goede en geslaagde inleiding geweest van het eigenlijke feest. Vanmiddag en van avond als er meer mensen vry zijn, zal het ongetwijfeld nog drukker zijn in onze stad dan vanmorgen. Prettige feestavond in Willem III kazerne Tot besluit van de „ouderdag" vond in de feestelijk versierde garage van de Prins Willem III kazerne gisteravond een variété voorstelling plaats, waaraan me dewerking werd verleend, door vele bekende radio-artisten. Na 't openingswoord door de RAO-offi- cier H.A.P. Pennekamp, werd een aanvang gemaakt met de op voering. Het lijkt ons overbodig dc prestaties van deze artisten atzonderlijk te bespreken, zij ver dienen niets dan lof. Uitzonderin gen willen wij maken voor de zangeres Jetty Cantor, die over een prachtige stem bleek te be schikken en zich daarbij een vaar dig violiste toonde. Ook de con ferencier Jack Stadt wist in min der dan geen tijd de lachers op zijn hand te krijgen. Het optreden van Bruce Low, de bekende zan ger van het Metropole-orkest met populaire negro-spirituals oogstte veel succes. Via de goochelaar Pietro Nakaro die voor de ver baasde ogen der toeschouwers enorme massa's bloemen, eenden, duiven en andere gevleugelde die ren uit het niets te voorschijn to verde en de accordeonklanken van Jack Smith en Comp., afge wisseld met tap-dance, kwam het einde van deze bonte avond, die ook door de familieleden van de militairen bijzonder op prijs werd gesteld. De commandant van het depot Pantserwagens, de lt. kol. J. J. Ceuvel sprak een woord van dank Soesterkwartierbegint promotie Het eerste tiental van de schaak vereniging „Het Soesterkwartier", dat kortgeleden het kampioenschap in zijn afdeling behaalde, speelt Maandag te Wijk bij Duurstede zijn eerste promotiewedstrijd tegen „Wijk bij Duurstede", welk laatste team eveneens kampioen is gewor den in dezelfde klasse, rayon Zuid. Wanneer onze stadgenoten zich ten volle geven, moet de overwin ning behaald kunnen worden. „Ditte, een mensenkind Denemarken is het land, dat pio nierswerk heeft verricht op het ge bied der cinematografie. Wanneer dus een land met een uiteraard kleine filmindustrie als Denemar ken films levert als „De Rode Aarde" en nu „Ditte, een mensen kind" (Grand Theatre) behoeft dit geen verwondering te wekken, om dat de Denen nu de vruchten pluk ken van vroegere arbeid. „Ditte" is een film van ontroe rende eenvoud met een zeer sim pele probleemstelling. Er is geen opmerkelijk camera-werk. Er is in deze film waarlijk niets nieuws ge probeerd. En toch komt iedere toe schouwer onder de indruk van het geen dit meiske Ditte ervaart in haar jeugdjaren. Misschien is het juist de eenvoud, die deze indruk wekt. Een meisje groeit op, dat is het gegeven. Meer niet dan dat. Toch is er een boek over vol ge schreven en tóch is er een film van gemaakt, die beide het succes heb ben gekregen, waarop zij recht hebben. De critische toeschouwer zal zeker enkele principiële bezwaren tegen „Ditte, een mensenkind" kun nen opperen. De ander zal de film misschien over-sentimenteel noe men, maar het grootste gedeelte van het publiek zal de film roemen, omdat ze problemen aansnijdt die des mensen zijn. ..Een koninkrijk. „Een Koninkrijk voor een Huis" is geprolongeerd en wordt deze week in het City Theatre vertoond. Degenen, die Johan Kaart, Heintje Davids en al die anderen dus nog niet gezien hebben, kunnen nog een dag uitkiezen om de zorgen eens goed weg te lachen. ,.Rex en Rinty" „Rex en Rinty in- het oerwoud", is de titel van de vervolgfilm in het Hoevelaken Medische Zondagsdienst Zondag wordt de artsendienst al leen voor spoedgevallen waargeno men door dr. F. W. Klaarenbeek, telef. 210. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 2.30 uur: ds. J. van Amstel. Geref. Gem., Gebouw „Bouwlust", 9.30 en 2.30 uur: Leesdlenst. Medische diensten Doktoren alleen te raadplegen bij spoedgevallen. J. A. Stokvis, Leus- derweg 272. Te.l. 5133. Van de Berg, Utrechtseweg 9. Tel. 5924. Apotheken: Jos Haan, Juliana- plein 3. Tel. 4609. Soesterapotheek: O. Soesterweg 92. Tel. 5474. Verloskundigen: H. A. v. d. Grient. Breestraat 8b. Tel. 6830. M. A. J. de Leeuw, Soesterweg 15. Tel. 4973. Burgerlijke stand Geboren: Albertus Hendrikus, z. v. J. v. d. Wakker en G. J. Bekkers; Johannes Hubertus, z. v. G. B. Fremouw en W. v. d. Koot; Elisa beth, d. v. D. de Haas en Z. Hin- driks; Rudolph Willem, z. v. H. R v. d. Kwast en A. J. Prins; Gretha, d. v. W. v. Kleef en J. v. Brienen. Rembrandt theater. Verleden week hebben de bezoekers kennis kun nen maken met twee gewetenloze paardenhandelaren, die alles in het werk stelden om „Rex" het godde lijke paard van Sujan in hun macht te krijgen. Zij slaagden er toen in het dier naar Engeland te vervoe ren. maar daar wist Rex te ont snappen. Over de strijd die men moet voeren om Rex weer naar het land van herkomst te brengen, en de rol die de hond Rinty daarbij speelt, leert u uit de film, welke deze week in „Rembrandt" draait. ALTA staat voor zware opgave ALTA 1, dat vorige week zo'n uitstekend debuut in de hoofd klasse maakte, krijgt morgen Spie- ghel I uit Bussum op bezoek. Ook de gasten zijn goed gestart en we kunnen dus aan de BW-laan een mooie wedstrijd verwachten, als het weer tenminste wat mee werkt. ALTA zal trachten te bewijzen, dat de grote overwinning op Victoria geen uitschieter is geweest. Mevr. Vleugels Schutter zal weer voor de Amersfoorters uitkomen; de andere dames zijn mej. Israel en mej. Kor sten en de heren Stas, Cesar, Leen- knegt en Dr. Verburg. Het meespe len van Cesar is echter wederom nog niet zeker. De Bussumers hebben hun grootste troeven in mevr. Koopmans en mevr. Raoy- makers. Ivo Rinkel zal in verband met de Davis-Cup-wedstrijd Zuid- AfrikaNederland wel niet van de partij z|jn. Op de banen achter 't Stort speelt Sportief 1 tegen de Meent 3. De eerste teams van de andere ver enigingen hebben morgen uitwed strijden. 't Stort 1 gaat naar Shot 2 en zal daar wel een zware dobber aan hebben. In Bussum zal Leus- derpark 1 Chefana 2 gaan bestrij den, terwijl TEVO 1 een bezoek brengt aan KNSM 3. Het program ma voor de lagere teams luidt Joy 3—ALTA 2; Return 5—ALTA 3; 't Stort 2Spieghel 6; Leusder- park 2—Hoogerheide 3; PVW 2— Sportief 2; Mozaik 2Sportief 3; TEVO 2—Zuilense TC 1. Schooljeugd beluisterde concert van AOV In de Markthal, die was gevuld met een groot aantal leerlingen der middelbare scholen, gaf de Amersfoortse Orkestvereniging Vrijdagmiddag een jeugdconcert, waaraan de pianiste Lia Palla haar solistische medewerking verleende. De dirigent Kees Hartveld gaf een duidelijke uiteenzetting van de structuur van 'n symphonie-orkest waarna hij de uit te voeren werken met een toepasselijk woord in leidde. ONS GARNIZOEN Soldaat Van Galen uit Amersfoort kwam in gar nizoen in Steenwijk. Die plaats wordt het cJind van de wereld genoemd, om dat er daar bitter weinig vertier is. De militairen in Steenwijk praten gaarne over de inwoners als ..in heemsen" en de Steen- wijkse bevolking is daar tamelijk gebelgd over. Beide partijen doen hun ulterstd best en verzinnen van alles om elkaar zo af cn toe eens goed tc pak ken te nemen. Dat ondervond soldaat Van Galen ook. Hij moest op wacht staan voor de kazerne-poort en zag in de verte een Steen wij ker aan komen wandelen. Voor de kazerne bleef de man staan, liep naar sol daat Van Galen toe en vroeg, of de schildwacht toevallig de kar met ezels voorbij had zien komen. Jaoantwoordde Van Galen in onvervalst Amersfoorts. „Hoezo? Ben je d'r afgeknikkerd?" TOFFEES Het was vorige week in de sneltrein van Amers foort naar Rotterdam meer dan vol. Holland- Frankrijk lokte tiendui zenden mensen, waarvan een groot gedeelte per trein reisde. Wij stonden in een coupé met zeker vijftien anderen op elkan der geperst. Halverwege Utrecht begon er een heer te dringen en te draaien op andermans tenen. „Wat doet U toch", vroegen zijn huurlieden boos. „Neemt U me niet kwalijk", zei dc man, „maar ik had een toffee in mijn mond en die is op de grond geval len". „Bah, mijnheer", klonk het antwoord, „U eet die toffée toch niet verder op?". „Neen", zei de man, die een beetje rood was ge worden, „maar mijn gebit zit er aan, ziet u!" CLAXON Woensdag werden op de Bisschopsweg heel wat mensen in hun middag slaapje gestoord door het aanhoudende loeien van de claxon van een luxe auto. Op de Bisschopsweg zegt men nu, dat er geen enkel geluid zo door merg en been gaat, als datgene, waarnaar men daar min stens een kwartier heeft moeten luisteren. Het werd pas rustig, toen iemand ontdekte, dat de accu van de auto uit geschakeld moest worden en hij met een tang een stuk of wat draden kapot trok! ZWEMMEN Misschien gelooft U het niet, maar Zondag is cr hier in Amersfoort al in buitenwater gezwommen. De Eem had de primeur. TENNISSEN Tennissen doet men niet alleen op banen. In een straat in het Soesterkwar tier hadden jongelui een touw gespannen en met krijt vakken getekend op de straatstenen. De jongelui, die daar tennissen, zijn van plan 'n stratencompetitie te gaan organiseren. WORDT VERWACHT Maandag is er een le zing voor de Ned. Vereni ging voor Huisvrouwen in Amicitia. Dinsdag is er een le denvergadering van de gymnastiekvereniging „Wilhelmina" en boven dien een raadsvergade ring. Woensdag vergadert het schaakgenootschap „Amersfoort". Donderdag wordt er op het carillon een bevrij dingsconcert uitgevoerd. Vrijdag en de twee volgende dagen is er een bonte markt van Sint Jo ris. De Finse school wordt in gebruik genomen. Lia Palla demonstreerde haar talent Voor de tweede maal In dit set- zoen, konden wij Vrijdagavond de Amersfoortse Orkestvereniging be luisteren, ditmaal met solistische medewerking van onze vroegere stadgenote Lia Palla, die op haar tournee door Nederland, ook Amers foort met haar talent in aanraking heeft gebracht. Z|j vertolkte voor ons het 3e planoconcert in c klein van L. v. Beethoven en heeft zich uitstekend van haar taak gekweten. Uit een oogpunt van acoustiek beschouwd hadden wij de vleugel wat meer naar rechts gewenst, wat ongetwijfeld de klank ten gqede zou zjjn gekomen. Gaarne hadden wfl deze pianiste, die, nadat zij haar opleiding aan het Amsterdams Conservatorum had voltooid, haar finishing touch in Parijs van Alfred Cortot ont ving, eens beluisterd in een Frans of ander modern werk. Het orkest leidde het pianocon cert in met een uitstekend gespeeld tutti. Als begeleidende factor soms wat te sterk geprononceerd, de be geleiding van een solist vraagt van het orkest een aparte orkesttech niek, een snel reageren, het soms even aanduiden van harmonieën, dit alles, dat weten alleen insiders is het resultaat van lange studie. In de 3e symphonie de Erolca van Beethoven, kon het ensemble meer vrijelijk uitleven, in dit werk heb ben wij goede, ja zelfs zeer goede momenten beleefd, hier werd ge musiceerd met een waar enthou siasme. Dat de A. O.V. zich op de goede weg bevindt, blijkt uit naar ontwikkeling en groter technisch kunnen. De Ouverture Alceste van Gluck, waarmede het programma werd geopend, was wat traag en zwaar. Een iets sneller tempo zou dit werk meer karakter hebben ge geven. Kees Hartvelt dirigeerde het ge hele programma uit het hoofd, waardoor de dirigent een nauwer contact krijgt met zijn orkest, een zeer goede gewoonte, welke de laatste tijd meer en meer burger recht verkrijgt. Aan het slot van het concert werd de secretaresse toegesproken en met een bloemen mand gehuldigd door mr. Struijx welke toespraak met een kort woord beantwoord werd door de dirigent Kees Hartvelt. Ad. int. Kampioenschappen van de SGSB In het zaaltje van de heer Van Hamersveld werd gisteravond de ronde gespeeld van de kampioen schappen voor de Stichts-Gooise Schaakbond. De uitslagen zijn; A. HuismanW. O. Baron thoe Schwartzenberg en Hohenlands- berg 01, K. Vermeerds. C. J. v. Royen 01, F. A. v. HeystL. J. de Vries 01. De stand is nu: 1. Baron W. O. thoe Schwartzenberg 4 pnt.; 2. L. J. de Vries 3 pnt.; 3. A. Huisman, 1% pnt.; 4.« Ds. C. J. v. Royen, 1 pnt.; 5. K. Vermeer, pnt.; 6. F. A. v. Heyst, 0 pnt. Vermeer en v. Heyst hebben nog een afgebroken partij tegen elkaar. De partij HuismanDs. v. Royen (3e ronde) moet nog worden ge speeld. Baron Schwartzenberg heeft reeds 80% gescoord. Hij mag nu uitkomen in de finale te Utrecht. Wanneer De Vries in de laatste ronde in de partij tegen deze fina list minstens een halve punt haalt zal De Vries eveneens te Utrecht mogen spelen. Dit belooft dus een spannende match te worden. De vijfde tonde wordt Vrijdag gespeeld. Wanneer de bomen hun bladeren laten vallen breekt het dansseizoen aan. Het is in deze tijd dat vele jon geren (de ouderen laten zich ook niet onbetuigd) hun eerste schreden zetten op de gladde dansvloer. De eerste passen van de foxtrot worden geleerd en na enige tijd danst men op een vlot melodietje. Wan neer de knoppen van de sering ont luiken is men geen beginneling meer. De gehele winter werd ge oefend cn men is de kunst van het dansen meester geworden. De les sen zijn afgelopen en op een feestje kan men het geleerde beproeven. Het is een goede gewoonte van de Amersfoortse dansleraar Dan Béar- da. om zijn lesseizoen ieder jaar te besluiten met een groot soirée. Alle leerlingen, die in het afgelopen sei zoen de lessen van de heer Bëarda volgden, komen dan nog éénmaal gezamenlijk bijeen; de moderne dans gaat men dan in de „practijk" beoefenen. Traditiegetrouw werd dit eind- soirée Vrijdagavond in de Markthal gehouden. In de met talrijke vlag gen en planten versierde zaal waren tientallen paren aanwezig, sfeervol gekleed: dames in avondtoilet en he ren in donker costuum. Dit passen de geheel is kenmerkend voor de eind-soirée's van de heer Béarda. In 't begin moesten velen misschien wennen aan de volle zaal en de stroeve vloer, maar na enige tijd be hoorden deze moeilijkheden tot het verleden. De uitbundigheid van de dancing' zag men (gelukkig) niet; wat men wel aanschouwde was een gracieus stijlvol en rustig geheel. Voor de muziek zorgde het uit stekende radio-orkest „The Melo- dians" o.l.v. Ben Libosan, bestaande uit Ben Libosan (viool en saxofoon); Jan Corduwener (piano en accor deon) Tonny van Hulst (zang. gi taar. bas). Bill v. d. Heuvel (drums); Benny Berh (viool en saxofoon), Cees Verschoor (clarinet en saxo foon) en Koos Knoop (trompet en bas). Vijf uur lang dansten de tal rijke ouderen en jongeren op de mu ziek van deze band. Niet alleen de muziek was voortreffelijk, maar ook de enkele shows werden opvallend vertolkt. Onafgebroken danste men niet. want aardige attracties brachten een treffende variatie. De verjaardag van Koningin Juliana werd om streeks het middernachtelijk uur in geluid met het Wilhelmus en een feestpolonaise. De prettige sfeer werd' hög verhoögd door de stijlvol le demonstraties van de heer Béarda en. partner. De assistente van de heer Béarda, mej. C. van Heugten, werd een bloemenhulde bereid. Woudenberg Goed geslaagde avond van „Blindenbond" De Propaganda Kunstavond van de Ned. Blindenbond, welke Donder dagavond j.l. in de zaal van „De Schans" werd gegeven, mocht zich in bijzondere belangstelling verheu gen De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Na het welkom van de heer P. A. G. Geijskes, lid van het Comité van voorbereiding, zong de zangvereniging „De Lijster", die bij deze uitvoering haar medewer king verleende, een drietal liederen. Vervolgens was de beurt aan de blinde solisten Gusta van der Hey- den, viool cn Joop Slegtenhorst, pia no. Beiden zijn in het bezit van het einddiploma van het Kon. Conserva torium in Den Haag. Daardoor was de verwachting hoog gespannen, doch de uitvoering van Sonatine (opus G gr. t.) van Dvorék voor viool en piano overtrof de stoutste verwachtingen. Door de stilte in de zaal geïnspi reerd droeg de blinde spreker-de clamator, de heer Joh. v. d. Berg een vers voor, getiteld „De Stilte". Vervolgens gaf hrj een overzicht van het leven en werken der blinden. Na de pauze was 't De Lijster, die drie liederen zong, Er werd goed ge zongen. Toen was de beurt weer aan de solisten en opnieuw brachten zij de zaal in verrukking door hun zuivere spel, de indrukwekkende voordracht en hun beheerste techniek. Nadat de heer Van de Berg enige ernstige en vrolijke gedichten had gedeclameerd, dankte hij allen, die hadden meegewerkt om deze avond tc doen slagen, De film „Wakende Ogen" liet ons zien, hoe de geleidehonden voor hun taak opgeleid worden en hoe elke hond z ij n blinde veilig door het drukke verkeer voert. De pianist Joop, die nog enkele nummers speel de, welke niet op 't programma ver meld stonden, oogstte daarmee een welverdiend applaus. Christian Science Society. R. H. B. S. Thorbeckeplein 1. 10 uur Ned. dienst 11.15 uur. Eng. dienst. Geref. Kerk L. Vrouwestraat 10 uur dr. N H Ridderbos. 5.30 uur ds D van Enk (Veenendaal) L. Costerplein 9 uur ds. D A Zijl stra; 5.30 uur dr. N H Ridderbos. Tulpstaat 9 uur ds D van Enk. 5.30 uur ds. D A Zijlstra. Geref. Gem. Stoovestraat 10 en 5 uur de heer Wijting. Rem. Gem. 10.30 uur dr. R. Miedema. Evang.' Luth. Gem. Wegens ziekte geen dienst. Ver. van Vrijz. Herv. 10.30 uur. Gasthuiskerk ds. C J van Royen. Gebouw speeltuin Soesterkwartier ds. G Ch. van Royen (Bolsward). Oud Geref, Gem. Muurhuizen. 9.30 uur en 5 uur ds. M A Mieras (Krimpen aan de Yssel). Donder dag 19 uur ds. D van Leeuwen (Loenen aan de Vecht). Vrije Evang. Gem. 10 uur Ge bouw den Doelen Havik, student Flier (Utrecht). 8 uur Appelweg ds. v d Werfhorst (Utrecht). Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. ds. T Kralt Rothfusz (Utrecht)., Verg. van Gelovigen. L. Nlca- siusstraat 10 uur Eredienst. 5 uur pred. des Woord* Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagwi 10.30 uur en 17 uur dierst. Ger. Kerk Art. 31. Zuidsin fel 10 uur ds. E T v d Born. H. A. 5.30 uur ds. E T v d Born. H. A. Westerkerk 10 uur ds. J A Vink H.A.; 5.30 ds. J A Vink H.A. Oud Kath. Kerk 10 uur H. Mis. 5 uur Vespers. Vrije Kath. Kerk 10.30 uur H. Mis. Leger des Heils. Zondag 10 uur Majoor Barteling Heiligingsdlenst 7 uur. Openluchtsamenkomst. Langestraat bij postkantoor 8 uur. Majoor Barteling Verlossingssa menkomst. Zaterdag 7 uur Bid stond in verband met Koninginne dag. 8 uur Straatzang Oude Stads centrum. Comtié „Levensvragen voor iedereen". Regentesselaan 21. 10.30 uur ds. D van Enk. (Veenendaal). Muzikale medewerking Gerrit van de Burg. Hervormde Kerk. St. Jorikerk (Hof 1) vm. 10 uur ds. Gerritsen, nm, 5 uur ds. Vermaas. Bed. H. Doop. Nieuwe Kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. A Steenbeek. Bed. H Doop; nm. 7 uur ds. N O Steen beek. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) vm 9 uur ds Koolhaas, vm. 10.30 uur ds. Koolhaas, nm. 5 uur ds. A. Steenbeek. Bergkerk (voorlopig Gymnasi um) (Groen van Prinstererlaan 33); vm. 10.30 uur ds. J Matzer van Bloois. Kapel Zon en Schild (Utrecht- scheweg 266) vm. 10 uur ds. Bout. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utrechtscheweg 299) vm. 10.30 uur ds. Vermaas. Jongerendiensten Kerk (Appelweg) vm 10.30 uur de heer M Germans (100ste ver telling). Wijkgebouw (L. Costerplein 14) vm. 10.30 uur de heer K. Kielder. Gebouw Immanuel (Tulpstr.), vm. 10.30 uur de heer B. M. Kar man. Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de heer Herm. Bijvank. Zondagsscholen Bethel (Eemstraat 99) 10.30 11.30 uur; Chr. School Kruiskamp 1011.15 uur; Gabrie Mehen- school Plantsoen Z., 1011.15 uur; 121 en 23 uur; Openlucht- Wijkgebouwd (L. Costerplein 14) 121 en 23 uur; Openlucht- school (Hobbemastr.) 10.3011.30 en 121 uur; Chr. School (Ro- zenstr.) 10.3011.30 uur; Filale- thes (Havik) 23 uur; Kapel Zon en Schild 11 4512.45 uur; Chr. School (v. Effenlaan) 1011.15 uur; Zonnebloemstraat (O.L. School) 10.3011.30 uur; Joan. v. Dieststr (Chr. School) 10.1511.15 uur; Westhill-kinderdiensten (Berg kwartier); 6—8 jaar: 10.30 Hein- siuslaan 1; 911 jaar: 10.30 11.30 uur, Utrechtseweg 106. HOOGLAND vm. 10 uur ds. Jellema. LEUSDEN vm. 10 uur ds. Hof stede. Bed. H. Doop. Woensdag 4 Mei AMERSFOORT. St. Joriskerk (Hof 1) nm. 8.30 uur ds. Hadders. Herdenking Nationale bevrijding Collecte voor het werk onder militairen. Volstrekt enige kennisgeving. Heden overleed ten ge volge van een noodlot tig vliegongeval mijn Zoon PAUL HERMAN WESTERHOF Leerling Verkeersvlieger Rijksluchtvaartschool in de ouderdom van 25 jaar. H. A. WESTERHOF— SPIEGELHOFF. Zeist. 26 April 1949. Waterigeweg 60. De teraardebestelling is bepaald op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage Maandag a s. te half vier. Vertrek van de rouwka mer „Simplicitas" Hooi- kade 46 tc drie uur. Wegens omstandigheden eerst heden geplaatst. Wanneer U nu ons gazon- gras zaait en wat A S E F kunstmest uitstrooit, heeft U spoedig een mooi gazon Langestraat 91 - Tel. 4509 Soesterweg 23 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nu Tocht per LUXE TOURINGCAR naar de RACES in ZANDVOORT op ZONDAG 8 MEI a.s. Vertrek 9.00. Terug ong. 19.00 Prijs 4.75 per persoon. Toegangskaarten bij ons verkrijgbaar. Aangezien het aantal plaatsen beperkt is, woidt U aan geraden zich spoedig op te geven. N.V. HENR. NEFKENS TEL. 6150—4646 vraagt -Ie voor constructiewer k. bekend met appa ratenbouw 2e bekend met ventilatorenbouw 3e bekend met pijpenbuigen 4e machinebankwerkers bekend met het vervaardigen van plaatijze ren luchtkanalen bij voorkeur bekend met stempels maken Een SCHAVER en een GEREEDSCHAP-SLIJPER bekend met het slijpen van verspanende mate rialen. Bij aanstelling ontvangen forenzen reiskosten vergoeding. Loon volgens C.A.O. Meldt U schriftelijk of komt eens praten op onze Personeelsafdeling, Brabantsestraat 12. .J Spinaziesap is geen bedenksel van de schepper van Poppey. Spinazie is van onschatbare waarde voor onze gezond heid. U kunt er Uw jongens en Uw man nooit genoeg van geven. Bovendien is spinazie thans goedkoop. Daarom zegt Miep: fUBL CENT*. BUR. V D. TUINBOUWVEJUNGEN IN NEDERLAND GEMEENTE AMERSFOORT BEKENDMAKING. Uitspraak inzake vrijstelling. De burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat een uitspraak van de minister van marine van 25 April 1949 op een aanvrage om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige van. HOUTVEEN. HENDRIKUS WILHELMUS JOSEPH, ge boren 11 September 1929 te Amersfoort, wonende te Amersfoort, Lavendelstraat 10. voor een ieder ter inzage is gelegd ter gemeente-secretarie, kamer 3. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk de 10e dag na de dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen. Amersfoort, 27 April 1949. de burgemeester voornoemd, H. MOLENDIJK. IN UW

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2