„Tentoonstelling, die eigenlijk een aanklacht is" a □rws Zomerdienst der Spoorwegen brengt veel verbetering Raad behandelde woningbouw en wegenaanleg Woudenbergs raad wenst meer te vergaderen Advertentiën Fam. F. M. Horn-Udo Ruilvacantie aan Zee! Durft u? DE ROOSTER Gemeentelijke m WÈM Publicatie U g, ,.r. VROOMtDREESMANIV ADMINISTRATIEVE KRACHT (Vr.) VROOM DREESMANN AMERSFOORT N.V. Leerling-Verpleegsters en -Verplegers 4 Dinsdag 10 Mei 1949 Meer electrische treinverbindingen, rijsnelheid wordt verhoogd UTRECHT. De nieuwe dienstregeling van de Spoorwegen, die met ingang van 15 Mei van kracht wordt, brengt voor nagenoeg alle delen van het land belangrijke verbeteringen. De lijnen EindhovenRoer mondMaastrichtHeerlen en de verbinding MaastrichtHeerlen door het Geuldal zullen electnsch worden. Comfortabele electrische treinen zullen dan de Zuid-Oosthoek van ons land een snelle verbinding geven met het centrum en het Westen. Voorts zullen diesel-electrische treinen gaan rijden tussen het Westen en Groningen, Leeuwarden. Enschede en Vlissingen, waardoor deze steden dagelijks, behalve Zaterdag en Zondag, enkele zeer snelle verbindingen krijgen met Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. De derde verbetering is de opvoering van de rijsnelheid en de bekorting van de stoptijden, waardoor op vele trajecten een belang rijke bekorting van de reisduur is verkregen. Tenslotte wordt op andere trajecten de frequentie vergroot. Soest Verkeer met buitenland herstelt zich Tussen AmsterdamMaastricht en Heerlen zal een twee uursdienst worden gereden met electrische gestroomlijnde treinen, die ook zullen stoppen te Culemborg, 'Zalt- bommel, Geldermalsen, Vught en Best. Toch wordt de reisduur met 1 uur en 8 minuten bekort. Daar naast zijn van Maandag tot eri met Vrijdag vier en op Zaterdag drie door electrische locomotieven ge- trokken exprestreinen in beide richtingen ingelegd. Deze expres- treinen zullen 1 uur en 42 minuten sneller zijn dan de stoomtreinen van het ogenblik. In de exprestrv- nen is een restauratie-afdeling aan wezig, zodat de passagiers er maal tijden kunnen gebruiken. De diesel-electrische treinen, die van Maandag tot Vrijdag vier maal per dag zullen rijden van Amster dam naar Enschede en van Den Haag-SS en Rotterdam-Maas Gro ningenLeeuwarden zijn toege voegd aan de reeds bestaande twee uursdienst met stoomtreinen en vor men dus een vergroting van de fre quentie. Ook komt er van Maandag tot en met Vrijdag driemaal daags een diesel-electrische verbinding Rotterdam-DPVlissingen, waar van de eerste begint in Utrecht en de laatste eindigt in Utrecht. Ook deze exprestreinen zijn toegevoegd aan de bestaande tweeuur-dienst op Zeeland. Met nadruk wijst de directie der N.S. er op dat deze diesel- electrische treinen bedoeld zijn voor het verkeer over grote afstand. Zij bevatten slechts een beperkt aantal 2e en 3e klasplaatsen. Het is dus raad zaam zich te overtuigen van,, de beperkende bepalingen, die voor het gebruik van deze treinen gelden en die in de reisgids staan aangegeven. xemburgBazel worden dagtrei- nen. Bovendien wordt van 2 Juli tot 12 September een doorgaande nachtverbinding ingelegd. De D-treinen Hoek van Holland KeulenBazel worden van dag/ nachttreinen zeer snelle dagtreinen via Mainz. Mannheim en Karls ruhe met een doorgaand treindeel naar Frankfurt a.d. Main. Amster dam krijgt hierin een doorgaand rijtuig AmsterdamBazel. Via Oldenzaal wordt voor het opvangen van het drukke zomer- vervoer een paar treinen naar en van Kopenhagen ingelegd. Via Zevenaar wordt het verkeer hervat met een paar zeer snelle treinen ArnhemMunchen. Ook van Nijn^egen tait wordt voor het eerst sinas de oorlog het verkeer met Duitsland hersteld. Tenslotte worden de aankomst- en vertre- tijden van de nachtboot Hoek van HollandHarwich aangepast aan de treinen van Hoek van Holla #d via Mainz, Mannheim en Karls ruhe. Cees Verschoor in goede conditie De Soester wielrenner Cees Ver schoor heeft zich bij de ronde van het Flora-Park te Amsterdam bij zonder onderscheiden. Hij eindigde als derde. In de ronde van Laren bezette Verschoor de 12e plaats. Bloedtransfusiedienst vraagt donors Door de plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis zal een bloedtransfusiedienst worden opgericht ten behoeve van het sa natorium „Zonnegloren" Soest. Als medisch leider daarvan zal optre den dr. Zalman, v. Beuningenlaan 10 te Soest, telef. 2496. Bij deze wordt een oproep ge daan om zich te laten inschrijven als donor bij: Dr. Zalmann, v. Beu ningenlaan 10 telef. 2496. H. de Graaf, Soesterbergsestraat 34, tel. 2629. Verkeershuis V.V.V., v. Wee- destraat 4, telef. 2386. Bezwaren tegen bestrijding der aardappelmoeheid Verschenen Is hel voorlopige verslag van de commissie van rapporteurs der Eerste Kamer over het ontwerp van de wet houdende regeling ter bestrijding van de aardappelmocheid Enige leden merken hierin op. dat voor de bestrijding van de aardappel- moeheid een wisselbouw van één op drie jaren niet al te bezwaarlijk kan worden geacht Moeilijkheden veroor zaken de bij dit wetsontwerp voorge stelde ingrijpende maatregelen echter voor die gebieden en voor die bedrijven, waar de aardappelteelt meer dan een derde van het areaal inneemt. Volgens de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dit voor ongeveer 20"^ van het bouwland het geval te 2ijn. Gevonden voorwerpen Broche; 3 zilverbonnen van f i.herenrijwiel; 3 breipennen; zilveren schakelarmband; Fongers damesrijwiel: autobuitenband; au tomotor (merk Essex); een lap ge bloemde stof: steunzool; dames handschoen; blauw met wit ge streept dekentje; stalen duimstok; grijze wollen want; damesrijwiel; zonnebril; knipmes; textielkaart; zwarte portemonnaie; grijze scha pen v/ollen want; bruine portemon naie met inhoud. Inlichtingen politie-bureau Van Weedestraat te Soest. Leusden Door het vergroten van de fre quentie worden een aantal regio nale verbeteringen tot stand ge bracht, zoals een halfuursdienst tussen Rotterdam en Dordrecht en een uurdienst op het traject Leeu wardenHarlingen. NAAR DUITSLA^iD Het resultaat van het streven naar een zo groot mogelijke uit breiding van de verkeersmogelijk- heden met het buitenland, is de hervatting van het treinverkeer met belangrijke steden in Duits land en de versnelde verbinding met Parijs. De D-treinen Den HaagBazel worden versneld en gaan dagelijks lopen. Voorts wordt Visee geza menlijk douanestation, zoals Roo sendaal dit reeds een jaar is. De nacht-D-treinen AmsterdamLu- De aan het woord zijnde leden den ken hierbij in het bgzonder aan het veenkoloniale gebied, waar de landbouw geheel is ingesteld op een intensieve irdappelteelt, die dikwijls de helft en meer van het areaal beslaat. Zullen by de voorgestelde beperking, zo vragen zij. de bestaande aardappelmeelfabrie ken wel voldoende grondstoffen voor een volle campagne kunnen verkrijgen? Het moeilijkst schijnt de bestrijding van de aardappelmoeheid op kleine per celen. in gebruik bij personen, die ge wend waren, daarop jaar in jaar uit aardappelen voor eigen gebruik te ver bouwen. Ten aanzien van een stuk grond, kleiner dan 10 are. zal het ver boden zijn. in enig jaar op meer dan een derde van de oppervlakte aardappe len te telen. Betwijfeld wordt, of de maatregel in de practijk enig effect zou sorteren. Biykbaar wordt stilzwygend uitgegaan van de veronderstelling, dat ook hier wisselbouw toepassing zal vin den. Omdat het moeilijk te controleren zou zijn. wordt het niet voorgeschreven Te vrezen is. dat wanneer de ziekte zich deze kleine percelen voordoet, zy zich over het gehele terrein zal uitbrei den Men vraagt zich af. of aan de ge bruikers van stukken grond, als hier bedoeld. gewoonlijk bij de hulzen ge legen tuinen niet een grote last wordt opgelegd, zonder dat er in de practyk enig nuttig resultaat van is te ver wachten. KOSTELOZE INENTING De burgemeester van Leusden maakt bekend, dat op Donderdag, 12 Mei a.s. de gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen de pokken voor kinderen beneden de leeeftijd van twee jaar en tegen diphterie voor alle nog niet inge ente kinderen. De inenting zal plaats hebben te Leusbroek in de bewaarschool aan de Ooievaars- hosterweg aldaar, om 15.30 uur door de heer G. G. Bergink, arts te Leusden. Gistermiddag deelde burge meester M. J. E. Kwint In de raad van Leusden mede. dat er een antwoordend schrijven van de gemeente Amersfoort was binnengekomen, over het ver delgen van de roekenkolonie ln het Randenbroekerbos. De eige naar wenst geen vergunning te geven om de roeken ln zijn bos te schieten, omdat ln dat bos ook veel kauwen nestelen en deze laatste vogel door de wet wordt beschermd. Doordat de roekennesten te hoog ln de bo men zitten om ze uit te halen, blijft er voor de landbouwers geen andere mogelijkheid open, dan deze zo voor de landbouw schadelijke vogels zoveel moge lijk in het veld te schieten. Nu de Buurtweg is gereed geko men. vraagt het hiernaast gelegen rijwielpad dringend om herstelling. Ondanks herhaald verzoek van het gemeentebestuur aan de UMO om te antwoorden op het aanbod van de gemeente Leusden tot het verle nen van een subsidie van f 500.in de kosten vna herstel voor dit pad, is nog steeds geen bericht binnenge komen. Was de verbetering van de Z.bocht in de Burgemeester de Eeaufortweg reeds in een vorige vergadering ver daagd, ook thans stelde B. en W. de Raad voor om de uitvoering van deze werken nog even op te schor ten. doordat van de zijde van de Ne derlandse Heide Maatschappij was verzocht een prijsaanbieding te mo gen doen voor dit werk, en deze op gave nog niet was ingekomen. Door dat in de vervolge de nieuw opge richte Waterschappen ook in Leus den de schouw zullen uitvoeren, maar deze lichamen nog geen af doende regeling hebben getroffen, is het gemeentebestur met de water schapsbesturen in overleg getreden, om evenals in Stoutenburg ditmaal nog gezamenlijk de schouw uit te voeren te Leusden. In verband hier mede zei de heer Veenendaal (A.R.) dat de Watergraaf van het water schap „de Heiligenbergerbeek" met de voorjaarsschouw wilde wachten tot in September a.s. Zyns inziens is dit echter niet juist en dient de voorjaarsschouw niet te worden overgeslagen, waarmee de overige raadsleden het volkomen eens wa- ren. Evenals in het vorige jaar zullen volgens toezegging van B. en \v. ook dit jaar weer belangrijke ver beteringen aan de klinkerwegen worden aangebracht. De Zwarteweg en een zeer slecht gedeelte van de Asschatterweg tussen de oude molen en de Sandbrinkermolen. komen hiervoor het eerst in aan merking. Vervolgens deelde de voorzitter nog mee dat de gemeente van de provincie Utrecht een sub sidie ontvangt over een bepaald jaar voor de bestede onderhouds kosten aan de Burgemeester de Beaufortweg. Wil men deze subsidie echter omslaan over meerdere jaren, dan moet de weg van 4.75 meter verbreed worden tot 5 meter. B. en W. stellen de Raad dan ook voor om het naast deze weg gelegen rijwielpad bij de straatweg te trek ken. zodat dan de vereiste breedte wordt bereikt. Bovendien moet het rijwielpad toch dringend hersteld worden, zodat ook dit kosten met zich brengt en men dus veel een voudiger dit pad kan laten verval len, zodat het mogelijk zal zijn om ever een tijdvak van 15 jaren een annuiteits-subsidie voor deze weg te verkrijgen. Door de heer Herder (K.V.P.) werd opgemerkt, dat de thans aan de Burgemeester de Beaufortweg verrichte werkzaamheden slecht uitgevoerd waren. De voorzitter gaf dit toe, maar gaf de schuld aan de slechte ondergrond, die voornamen- lijk uit veen bestaat. De heer Van Cinkel (P. v. A.) had het ln dit geval beter gevonden, wanneer het straatwerk in „tras" was uitge voerd, of indien een cementen ondergrond te duur was geworden dan de straat in leem was „ge tast". Hierover zal de voorzitter in nader overleg treden met de ge meente-architect. De door B. en W. gevraagde machtiging werd vervol gens door de Raad verleend. Vervolgens ging men over tot een voorstel van B. en W. tot het bou wen van zes woningwet-arbeiders woningen. Door de heer Herder (K.V.P.) werd namens de woning commissie gevraagd of het niet mogelijk was om van deze zes wo ningen minstens één woning te bou- wen die geschikt was voor een groot POPPEN IN DE IRENEHAL kt;,"^ez:e tentoonstelling is in wezen een aanklacht jegens 't Nederlandse volk, dat maar al te zeer bereid is weer te vergeten, dat het de taak op zijn schouders heeft genomen, te zorgen voor de nabestaanden van hen, die in de oorlog zijn gevallen, opdat wij zouden blijven leven". Aldus verklaarde gistermiddag de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, toen hij in de Irenehal de poppententoonstelling opende, die hier door de Stichting 1940—1945 wordt georganiseerd. Opening door Commissaris der Koningin „Anderzijds", zo vervolgde hjj. „is deze tentoonstelling een bewijs, dat de Stichting 19401945 geen middel achterwege laat om haar werk tot een goed resultaat te brengen. Het is blijkbaar moeilijk voor het Nederlandse volk om offers te bren gen. Maar wanneer wij dat constateren mag daarnaast toch ook een ander geluid klinken, nl., dat wij met trots en vreugde mogen terugzien op de achter ons liggende vier jaren. Doen wij dat. dan constateren wij een toe nemende welstand en het is een groot goed en een bezit waar weinig landen op kunnen bogen, dat wij in volstrekte arbeidsvrede hebben kun nen bouwen aan wat verwoest was. Er is alle reden voor ons volk om een offer te brengen. Een bezoek aan deze tentoonstelling is onvol doende. Dat deze expositie gehouden moet worden betekent dat het aantal mensen dat jaarlijks zijn offer wil bijdragen zeer belangrijk moet toe nemen. Bekijken wij de curve van de bijdragen aan de Stichting 1940— 1945. dan zien wij, dat deze in 1945 zeer belangrijk waren, maar dat zij naar mate de tijd verstrijkt sterk naar beneden loopt. Daarvoor moest toch eigenlijk het Is scherp ge zegd. maar niet kwaad bedoeld het Nederlandse volk zioh schamen." De heer Reinalda opende vervol gens de tentoonstelling, waarvood alle arbeid gratis is geschied en waardoor alle materialen gratis be schikbaar zijn gesteld, onder het uit spreken van de beste wensen voor het welslagen. Tevoren had de heer A. van Dam, voorzitter van de Stichting 1940 1945 een woord van welkom gespro ken en een woord van dank aan al len die hun medewerking hadden verleend, terwijl hij tevens de gasten welkom heette o.w. de burgemeester en mevrouw De Ranitz en vele leden van het erecomité. gezin. De heer Veenendaal (A.R.) maakte hiertegen bezwaar, omdat hij het niet juist vond dat van ge meentewege voor een bepaald gezin een woning te bouwen, die bij even tueel vertrek van dit gezin niet passend werd gevonden om opnieuw ie verhuren aan een ander gezin. B. en W. zullen deze kwestie nog tens nader bezien. De heer Van Wamelen (P.v.d.A.) achtte de plaats van bouw. zijnde aan een zijweggetje van de Asscha- ierweg, niet gelukkig gekozen. Ook h.erover zullÉn B. en W. zich nog nader betaden. Hierna werd een stemmig besloten tot de bouw van de zes voorgestelde woningen. Door de heer Grootendorst (Pro testantse Kiesvereniging) werd by de rondvraag de vraag gesteld waarom de naamborden der straten nog niet waren aangebracht. De voorzitter antwoordde hierop dat men thans druk doende was om aeze aan te brengen. De heer Herder (K.V.P.) deelde mede dat het in een vorige verga dering genomen besluit tot wijziging i:i de Verordening houdende rege len voor de uitvoering van de Woonruimtewct 1947, waarbij de aan de woningcommissie voor te leggen verzoeken om advies, door b. en W. beperkt zouden kunnen worden, in deze commissie veel stof heeft doen opwaaien. Hierop kon de voorzitter thans niet ingaan en bovendien moet de commissie zich hierover wenden tot net college van B. en W., waarop de heer Herder zei dit aan de com missie te zullen mededelen. OPENBARE ZITTING VOOR HOOFDSTEMBUREAU De voorzitter van het hoofd stembureau voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad op 22 Juni a.s. in de gemeente Leusden maakt bekend, dat het hoofdstem bureau op Maandag 16 Mei a.s. om 11 uur ten gemeentehuize te Ha- mersveld een openbare zitting zal hcuden. waarin beslist zal worden over de géldigheid der op 10 Mei 1949 ingeleverde lijsten van can- didaten en over de handhaving van de op die lijsten voorkomende can didates W oudenberg Bruidspaar Van Koetsveld werd gehuldigd Ter gelegenheid van hun 40-ja- rig huwelijksfeest ondervonden de heer en mevrouw Van Koetsveld- Lodder zeer veel belangstelling. Veel gelukwensen, vergezeld van bloemen en andere bewijzen van medeleven, werden aangeboden, 's Avonds bracht Fidelio het bruidspaar een serenade. De voor zitter wenste het echtpaar namens de vereniging hartelijk geluk, waarna Fidjjlio een welgemeend: ..Lang zullen ze leven", liet horen. Dc familie Van KoetsveldLodder was zeer dankbaar voor deze hul de, alsmede voor alle bewijzen van sympathie, welke zij in de laatste dagen had ondervonden. De wedstrijd, die „Woudenberg,, Zondag op eigen terrein tegen En Avant uit Utrecht speelde, eindig de met 0—1 voor Utrecht. Maandagmiddag besloot Wouden- bergs Raad om de financiering van de bouw van zes woningen twee blokken van drie woningen aan de Maarten van Rossumweg te doen geschieden volgens het voorstel van B. en W. Deze financiering zal plaats hebben door middel van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. De gemeente kan daar direct ëen crediet ontvangen van f 31.000. Aan de woningbouwvereniging zal een grnodvoorschot van ten hoogste f 5710 worden verleend en een bouwvoorschot van ten hoogste f 55790 op de bestaande voorwaar den. Het voorstel van B. en W. om te komen tot een Verplaatsingskosten- besluit werd in de vorige vergade ring door het college teruggenomen. Thans komt een gewijzigd voorstel ter tafel. De heer Vermeulen is voor het voorstel, de heer De Koning vindt het beter, dat de Raad het be drag vaststelt, dat vergoed zal wor den. Hij stelt geen volledig vertrou wen in het college van B. en W. en beweert, dat een der leden van dë* P.v.d.A. een wethouderszetel toe komt. Het voorstel van B en W. wordt tenslotte met algemene stem men aangenomen. De heer v. d. Werf. technisch amb tenaar der gemeente beschikt over een eigen kantoor. Thans stellen B. en W voor hem de kamer te geven, waarin de politie gehuisvest is. In verband daarmee wordt er een lo kaaltje in gereedheid gebracht in de gang van de cellen. Dit is dan voor de politiepost, die in deze ge meente blijft. Het groepsbureau zal zeer binnenkort verplaatst worden naar de Politiekazerne in Leusden. De heer Cortus vindt het kamertje in de gang ongeschikt voor de po litie. Het spijt hëm. dat de raad Hierin niet is gekend. De burge meester zegt. dat B. en W. 't zagen als 'n dringende noodzaak en daar door reeds met de plannen tot uit voering zijn begonnen. De heer De Koning meent, dat de noodzaak niet zo groot is en dringt aan op meer raadszittingen De heer Vermeulen kan zich gedeeltelijk aansluiten bij de woorden van de heren Cortus en De Koning, maar hjj verheugt zich, dat d<? architect over een eigen lo kaal beschikt. De heer Voorthuizen vraagt of de gemeente-ontvanger ook van die lokaliteit gebruik kan maken, omdat de architect er maar dagen in de week is. Nadat de burgemeester verklaard heeft, dat B. en W. in 't vervolg bij dergelijke voorkomende gevallen tijdig de te- den van de raad daarmee in kennis zullen stellen, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het agenda punt: Toepassing van de richtlenen dor Commissie Ubink op de salaris sen van ambtenaren en werklieden wordt met algemene stemmen goed gekeurd. evenals de gemeenschappe lijke regeling betreffende toelating van teerlingen op scholen te Amers foort. Een voorstel tot wijziging van de begroting voor 1949 wordt even eens goedgekeurd. Aan het verzoek van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente om een voorschot van 2505.47 te mogen ontvangen op de vergoeding ingevolge art. 101 der lageronderwijswet wordt voldaan. Tevens wordt besloten om aan de Prov. Utrechtsë vereniging tot be vordering der Hygiéne van Moeder en Kind over 1949 een extra subsidie te verlenen van 240, in verband met het geven van een Kraamver- zorgstersopleiding aari een inwoon ster van Woudenberg. De Wilhelmi- nabewaarschool krijgt over 1948 een subsidie van 15 pgr leerling. Voor 1949 zal dit verhoogd worden tot 17.50, doch dan dient eerst een be paalde regeling der schoolgelden te worden vastgesteld. De begroting voor 1947 is door een commissie uit de Raad gecontroleerd en volkomen, in orde bevonden. De gewone dienst 574,56, terwijl de kapitaaldienst wijst een batig saldo aan van een tekort vermeld van 7998,84. Dit laatste moet nog van het Rijk ontvangen worden, als bijdrage in dë kosten voor het bouwen van wonin gen. Hierna ging de raad over in geheime zitting ter behandeling van het voorstel tot het opnemen in de begroting 1949 van de kosten voor aanleg van een bestrating op de Voskuilerdijk en gunning van dat werk. Wegens vertrek naar Enge land, wenst v.h. Schiestraat 2 Alle vrienden en bekenden GOOD-BYE VOOR U VOOR UW KINDEREN bij: e SCHEVE NINGEN KIJKDUIN O WASSENAAR Bijna kosteloos! Gratis inlichtingen: Eerste Nederlandse Vacaotie Ruilcentrale Van Lennepweg 67 DEN HAAG 't-i* -est weet,/ SgurëÜenVapier 6RAMOT KR'_rrwir Uw sigaret smaakt bef erf Durft U Uw tuinmeubelen zo weer in de tuin te zet ten? Moeten ze niet eens degelijk worden nagezien? Voor alle reparaties aan ligstoelen Juist NU adverteren Verliest Uw hond zijn wintervacht? Laat hem dan door ons trimmen of knippen. Het bespaart U veel ergernis en hij knapt er van op. Langestraat 91. telef. 4509 Soesterweg 23 BEKENDMAKING. In verband met het bepaalde in artikel 22 van het regle ment op het onderhoud en gebruik der wegen in de pro vincie Utrecht van 3 November 1853 (provinciaal blad nr. 102) en onder verwijzing naar het bepaalde in de arti kelen 129 en 130 der algemene politieverordening voor deze gemeente maken burgemeester en wethouders be kend. dat Dinsdag 24 Mei 1949 en volgende dagen de voorjaarsschouw zal worden gehouden. Deze voorjaarsschouw zal omvatten: a. de wegen aan hefc toezicht of beheer van het gemeen tebestuur onderworpen, alsmede de sloten en waterlei dingen ter weerszijden van die wegen, en b de Oostelijke en Westelijke buitensingel van Monni kendam tot nabij de Koppelpoort: de Luntersche beek van Metgensbleek tot aan Monni kendam: de Barneveldsche beek van het kanaal tot aan de Ooste lijke buitensingel. Amersfoort. 9 Mei 1949. Burgemeester en wethouders van Amersfoort, de Secretaris, de Burgemeester, J. HAARS. A. J. SPIEKERMANN l.b. 'friotieJs&totei-L 590 AMERSFOORT Gevraagd voor spoedige indiensttreding Zij, die in het bezit zijn van het diploma Boekhou den genieten de voorkeur. Brieven met uitvoerige inlichtingen betr. diploma's, leeftijd en verlangd salaris te richten aan ons perso- soneelbureau, Te koop aangeb. Te koop: goed radiotoe stel: invalidewagentje op luchtbanden en goed onder houden huisorgel. Moet weg. Hogeweg 109, Amers foort. 7466 Te koop: een axminster- kleetj, i.g st. 3x4,; f 90.- een lamp ƒ6Br. no. 7464 bur. van dit blad. Jonge hanen, 5 weken oud. a 25 cent. W. Oosterboer. G. v. Stellingwerfstraat 4. 7478 Ter overname aangeboden Klelnbeeldcamera, 36 opna men. merk Argus. Prima toestel tegen elk aanneme lijk bod. Br. onder no. 7432 bur. v. d. blad. Pracht beige mantel maat 44 voor klein postuur, tevens pension aangeboden. Br. on der no. 7481 bur. v. d. blad. Te huur gevraagd j Te huur gevr. door echt paar met 3 kinderen (20, 17 en 15 jaar) te Amersfoort of naaste omgeving voor langere tijd ongem. klein huis of vrij deel van huis met minstens 4 kamers kookgelegenheid. Br. no. 7467 bur. van dit blad. Te huur aangeboden Auto's te huur, met en ronder chauffeur. Bestelt vroegtijdig voor de bollen velden. Vraagt voor buiten- ritten prijsopgaaf. Uitslui tend: Paulus Potterstr. 34. 7462 Woningruil Woningruil Amersfoort— Amsterdam. Aangeb. te A'dam: ruim bovenhuis, 5 kam., douchecel, 34.50 p.m. Tegemoetkoming in verhuis kosten. Tel. 6379 of br. no. 7479 bur. v. d. blad. Personeel aangeb. I Jonge, besch. dame z.z.g. belast met de leiding der huish. in klein of moeder loos gezin. Goede ref. Br. no. 7465 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd nette werkster voor Donderdag of Vrijdag morgen. Brieven onder No. 7476 bur. van dit blad. Gevraagd voor halve dagen, van 91 uur, een meisje, zelfstandig kunnende wer ken. Aanmelden na 19 uur: Borgesiuslaan 36, tel. 6464. 7477 Net meisje gevraagd voor d. en n. door Mevr. van der Giessen, Park Arenberg 15, De Bilt, Tel. K 3400—28493. Diversen 2 dames wensen in kennis te komen met 2 heren om gezellig uit te gaan. Leef tijd 4045 jaar. Br. no. 7463 bur. van dit blad. Staatsloterij. Heden ver koop van loten bij W. Scheick. Hobbemastraat 23. Amersfoort. Tel. 4251 Giro 37593. 7461 Openbare bespreking. Onderwero: „Kan de Kerk de oorlog nog sanctionneren?" Inleider Ds Hinlopen, lid van Hoofdbestuur Kerk en Vrede. 13 Mei, Vrijdag avond 8 uur, Regentesse- laan 21. 7460 Weer als van ouds: voor Philips Radio naar Schreu- der. Vermeerstraat 128, Te lefoon 5640. 7343 Vlot meisje. 16 jaar. zoekt omgang met nette vriendin. Br. no. 7480 bur. v. d. blad. De Trannosan Remedy van Dr. Polland doet drie dingen: stilt onmiddellijk de meest snerpende pijn en sluit de deur voor infectie. weekt den kwelgeest los...* Binnen 2, twee dagen plukt U hem, zooals U een madeliefje zoudt plukken. 0^ met wortel en al, zoodat hij niet meer terugkomt. Martel niet onnoodig. Doe er vanavond een Trannosan Remedy op* Doosje voor 8 toepassingen. Bruisend .Voetbad gratis erbij. Op de Stichting „BLOEMENDAAL" te 's-Graven- hage-Loosduinen, worden wegens uitbreiding gevraagd: ter opleiding voor het Rijksdiploma Zie kenverpleging B. Mulo-diploma thans niet vereist. Nieuwe, zeer gunstige salaris regeling vanaf 1 April 1949. Drie weken vacantie per jaar. Eerste verstrekking van dienstkleding van stichtingswege. Sollicitanten moeten zijn van positief Christelijke beginselen en kunnen zich schriftelijk melden bij de geneesheer-directeur.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4