DAGBLAD VOOR AMERSFOORT 1ENSATIONELE OPLOSSING VAN VERKEERSPROBLEEM Amerikaanse millionnaire vergat haar verwanten niet Nieuwe verkeersader dwars door Amersfoort Verkeersm oei I ijkh eden in onze binnenstad ra OVW-ers en 7-Decemberdivisie nog dit jaar thuis KOPEREN HUWELIJKS-DAG KONINKLIJK ECHTPAAR Een naar heer Gezin Riesewijk verwacht het schip met goud Onze verliezen in Indonesië Ijaargang no. 117 Zaterdag 21 Mei 1949 fcericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. |k: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnemerits- s 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. De oplossing, die de dienst Gemeentewerken voor het nijpende lerkeersprobleem in onze stad heeft gevonden moet op zijn minst sensationeel worden genoemd. Het deel van het uitbrei dingsplan, dat daarop betrekking heeft, wordt zeer binnenkort |an de gemeenteraad ter bespreking voorgelegd en wij zullen Be goede gewoonte volgen er in het openbaar niet op in te gaan llvorens de betrokken autoriteiten hun plannen hebben publiek ïiemaakt. Van Birkhoven langs ..De Witte" naar Randenbroek Wel kunnen wij in het kort mel ding maken van hetgeen de autori teiten zelf aan de openbaarheid hebben prijs gegeven in het Don derdag te Rotterdam geopende „Bouwcentrum", waar behalve ste den als Rotterdam, Arnhem en Nij megen ook Amersfoort voor de duur van drie maanden een aantal panelen exposeert, waarmee de be zoeker een inzicht gegeven wordt in de economische achtergronden van het Amersfoortse uitbreidings plan. De gegevens voor de inzen ding werden verzameld door het Economisch Instituut en de zes pa nelen werden vervaardigd door de dienst Gemeentewerken. Uitvoering van het plan zal het aspect van het Zuidelijk deel onzer i binnenstad belangrijk wijzigen. Er is een verkeersader geprojecteerd dwars door de stad van Birkhoven naar Randenbroek cn het schijnt in de bedoeling te liggen met de aan leg daarvan, zo de plannen worden i goedgekeurd, nog dit jaar te begin nen. Het werk zal ongeveer vijf jaar duren. Zowel het stadsverkeer als het doorgaand verkeer zal van deze weg gebruik kunnen maken. Een der panelen te Rotterdam geeft een overzicht der huidige ver keersproblemen en tevens een sug gestie voor de oplossing daarvan. Enkele van de foto's, die de huidige hachelijke verkeerssituatie in beeld brengen, drukken wij hierbij af. Deze groep voorstellingen draagt Ontredderd verkeer De drie foto's, die wij hierbij publiceren, hangen ook op de tentoonstelling in het Bouw centrumte Rotterdam, waar de bezoeker wordt ingelicht om trent de economische achter gronden van Amersfoorts uit breidingsplannen. Conflict" tussen heden en verleden" heet de serie voorstellingen over het verkeer in onze stad, die men er heeft bijeen gebracht. Hoeveel tijd cn dus geld, hoeveel moeite, geduld en zweetdruppels het vooral de autobestuurders kost, om zich met hun wagens door Amersfoorts nauwe en bochtige straten te wringen, is op de drie foto's nog weer eens duidelijk te zien. Ook de vreemdeling zal er op deze tentoonstelling van over tuigd raken, dat Amersfoort een definitieve, totale oplossing van de verkeersproblemen hard no dig heeft. Gelukkig kan hij op deftentoonstèljing ook ongeveer zien. hoe de Dienst Gemeente werken zich die oplossing heeft voorgesteld. De Berust raat is zo nauw, dat twee flinke auto's elkaar maar net kunnen passeren. Wee de wielrijder, die op zo'n moment niet maakt dat hij uit de buurt komt. Hij dreigt .gemangeld te worden tussen de auto's of op het trottoir gedrongen te worden Thans wordt druk gewerkt aan verbreding van de Bergstraat, nu de gemeente er eindelijk in ge slaagd is tot overeenstemming te komen met de huiseigenaren om een gedeelte van de tuintjes af te staan. In het zoeklicht GOED VOORBEELD ZONDER veel aandacht te trek ken gebeurtenissen dichter bij huis eisten het grootste deel der belangstelling op hebben Enge land, India, Pakistan en Ceylon de zer dagen een besluit genomen. De regering van Birma, het land, dat sinds het uit Britse handen de on afhankelijkheid kreeg door een reeks gruwelijke burgeroorlogen verscheurd is, zal met alle moge lijke middelen gesteund worden. Onvoorwaardelijk gesteund. Want de Birmese regering, die voor het eerst van de vrijheid geproefd heeft met inbegrip van de vrij heid zelf fouten te maken zou hulp onder be perkende voor waarden niet hebben aan vaard. Het is mogelijk, dat de ze hulp verspild wordt. De autoriteiten in Rangoon hebben zich tot dusverre geen kun dige regeerders getoond, in het bij zonder niet in hun optreden tegen de stam der Karens, die zij naar een onnatuurlijk bondgenootschap met de Birmese communisten heb ben gedreven. Maar dit neemt niet weg, dat de Birmese regering in de machtige omwenteling, welke zich in geheel Azië voltrekt, de demo cratische, niet de communistische stroom vertegenwoordigt. De com munistische is van beide stromen ongetwijfeld de sterkste. Het is uiterst onwaarschijnlijk, dat de communistische vloedgolf bij Chi na's grenzen halt zal houden tenzij er een dam tegen wordt op geworpen. Een begin met dit werk is thans door Engeland, India, Pa kistan en Ceylon gemaakt. Maar indien men het uitgestrekte, rijke tropische gebied van Zuid-Oost - Azie, met zijn 150 millioen inwo ners, voor het communisme wil be hoeden, zal dit voorbeeld door nog aanzienlijk omvangrijker daden ge volgd moeten worden. Garry Davis komt spreken PARIJS. Garry Davis, de 27- jarige in New Yersey geboren voor malige artist van een nachtclub, die een jaar gdleden zijn Amerikaans paspoort inleverde en „Wereldbur ger nummer Een" werd, heeft Vrij dag verklaard, dat hij m de maand Juli bijeenkomsten van wereldbur gers in Engeland, Duitsland, Belgie, Nederland. Frankrijk en Lu xemburg zou toespreken. Naar wij vernemen heeft de be roemde violist Yehudi Menuhin kortgeleden de hoogste Franse on derscheiding, die ooit aan buiten landers wordt toegekend, namelijk did van „Chevalier de la Legion d'honneur" ontvangen. Het gewone „Legion'" werd hem reeds eerder toegekend. de veelzeggende titel „Conflict tus sen heden en verleden", waarmee duidelijk is gezegd, dat het verleden den veer zal moeten laten. Op welke wijze dat precies zal gebeuren is ook op de tekeningen niet in fines ses te zien, zodat wij het niet ver antwoord achten verder te gaan dan de tekeningen aangeven. Wel kan men op de tekeningen constateren, dat de nieuwe ver keersader van Birkhoven door het nieuwe industriegebied in het Soes- terkwartier langs de gasfabriek naar tic W'ijersstraat loopt, daar af buigt naar rechts en tot aan het Randenbroekerkwartier de singel blijft volgen. Op welke wijze men de nodige ruimte voor de aanleg van deze weg, die uiteraard vrij breed moet zijn en bovendien tweemaal de spoorweg moet kruisen, hoopt te Op de Varkensmarkt is de be kende Amersfoortse verkeers- mallemolen. Op onze foto ts het verkeer uit de Arnhemse straat nog niet van de Varkensmarkt verdwenen, wat het verkeer uit de Utrechtseslraat, dat thans met het groene licht vrije doortocht gekregen heeft, voor problemen stelt. verkrijgen, willen wij hier buiten beschouwing laten. Het slopen van tientallen huizen, zoals in een vroe ger plan is voorgesteld, zal volgens het nieuwe plan echter niet nodig I zijn. I Deze verkeersomleiding rond de Zuidelijke zijde van de stadskern zal zowel de Langestraat, de Zuid singel als de Bergstraat ontlasten. Er zal tweerichtingsverkeer worden ingesteld. Om van de richting Apeldoorn Zwolle uit Amersfoort binnen te komen moei men de nauwe Kam perpoort passeren, die ternau wernood een flinke vrachtauto kan doorlaten. Ook hier is het weer het kleine verkeer dat in het gedrang komt. dus de wiel rijder. (Eigen berichtgeving DEN' HAAG Enkele dagen geleden Is een begin gemaakt met de re patriëring van de ongeveer 10.000 O.V.W.-ers, die zich thans nog^ in Indo nesië bevinden. Voor September zullen deze mannen allen in Nederland terug zijn. Daarna zal een begin worden gemaakt met de inscheping van de 7-December-divisie, waarvan de ongeveer 20.000 manschappen voor eind December thuis zullen zün. Geruchten, die de laatste dagen hier en daar de kop opstaken vooral naar aanleiding van brieven uit Indonesië volgens welke deze terugkeer nog zou worden vertraagd, zijn van iedere grond ontbloot. Er sehynt in tegendeel nog steeds een kans te be staan. dat na het intreden van de nieuwe verhouding tussen Nederland en Indonesië nog een versnelling van de repatriëring tot stand zal kunnen komen. Lichting 1949 misschien niet geheel naar Indonesië Over de uitzending van nieuwe troepen naar Indonesië heerst nog onzekerheid. Aan de beurt van in scheping is thans het laatste ge deelte van de lichting 1948, die de O.V.W.-ers moet vervangen. Tegen September komen d&n de eerste contingenten van het eerste deel van de lichting 1949 voor uitzen ding in aanmerking. Zij zullen de dan terugkerende 7 December divi sie moeten vervangen. De plannen van dit ogenblik, zijn er geheel op gericht, de beide helf ten van de lichting 1949 voorzover ze tropengeschikt zijn. volledig uit te zenden. Voor de eerste helft echter vertrekt zal naar men hoopt de Ronde-Tafel-Conferentie zijn ge houden. Verloopt deze gunstig, dan is te verwachten, dat in het statuut een regeling zal zijn opgenomen met betrekking tot het gebruik van Ne derlandse troepen in Indonesië. Het lijkt gerechtvaardigd te ver onderstellen. dat de troepenuitzen ding dan volledig wordt afgestemd op de Indonesische verlangens. Dit- in aanmerking genomen, wordt de kans dus wél groot, dat dan het schema aanzienlijk gewijzigd zal worden en dat de twee helften van de lichting 1949 niet in hun geheel zullen worden uitgezonden. Regering vraagt fiat op Atlantisch Pact (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De regering heeft by de Tweede Kamer Ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van het Noord-Atlantisch Pact. dat op 4 April te Washington is onderte kend. Nadrukkelijk zegt de regering nog eens in haar memorie van toe lichting. dat het verdrag de uitslui tende bedoeling heeft vrede en -vei ligheid te verzekeren, dat het een louter defensief karakter heeft. Het Franse ministerie van bui tenlandse zaken heeft vw avond bekend gemaakt, dat Andfe Fran- Cois-Poncet benoemd is tot Hoge Commissaris voor de Franse zone van Duitsland. Nee toch...? Heus! Op 27 Mei zal de Amerikaan se filmster Rita Hayworth in het Franse plaatsje Vallauris m het huwelijk treden met haar sprookjesprins Aly Kahn. Hel huwelijk zal worden voltrokken door de communist Paul De- rignon, burgemeester van het dorp. In de tuin van Hope College in Holland (Michigan) bloeit de Nederlandse „atoom-tulp". De bollen van deze plant zijn, voor zij in de grond gingen, met langzame neutronen gebombar deerd. De bloei is hierdoor ver traagd, maar eerst na drie of vier jaar zal men radicale wij zigingen kunnen constateren, aldus de geleerden van Hope College. Elf jaar is de veiligste leef tijd, hebben de verzekerings wiskundigen uitgerekend. Na het elfde jaar wordt de kans op het beleven van uw volgende verjaardag ieder jaar een beetje kleiner. De uit 1200 zielen bestaande bevolking van de gevangenis van het district Meeroet (India) heeft haar gemeenschap op de mocratische leest geschoeid. Zij heeft een Assemblee van 72 le den gekozen en vijf ministeries ingesteld, namelijk voor „recht en orde", „voedsel, kleding en ligging", „arbeid", gezondheid en „algemene zaken". v_ In iedere provincie werkt een comité ter voorbereiding (Van een onzer verslaggevers) Op 7 Juli zal het 12'-j jaar geleden zU«. dat Neêrlands Koningin mei Haar Gemaal in de echt werd verbonden. In die betrekkelijk rustige t(jd. kon het Nederlandse Volk gelukkig niet vermoeden welk een zee van lijden en vernedering de naaste toekomst verborgen hield. Het Vaderland aan de rand van dc ondergang, de leden van het Vorstenhuis verdreven van de Nederlandse bodem! Maar ook al werden Vorst cn Volk gescheiden, de hand welke door de eeuwen heen. Oranje met het Vaderland heeft ver bonden. bleef behouden. Dat alles is thans voorbij. Opnieuw werden Nederland en Oranje her enigd. Weer leeft het Koninklijk gezin rustig te midden van zijn Volk In het wonder dat, nu over enige weken het Koninklijk Paar Zijn ko peren huwelijksfeest hoopt te vieren, bij velen van het grote Nederlandse gezin de vraag rees op welke wijze dat heugelijke feit door Oranje en Volk gezamenlijk zou kunnen wor den herdacht? Herdacht -naar goed Nederlandse aard. zodat iedere Nederlander van hoog tot laag, in staat zou worden gesteld 'daarin aandeel te hebben. Voor de uitvoering dezer gedachte werd een plan ontworpen, dat zowel re feestviering op de horinnerings- dag, als de aanbieding van een pas send bescheiden geschenk van alle Nederlanders omvat Het gevormde uitvoerend Comité besloot ten aan zien van dit laatste punt aansluiting te zoeken aan een door de Regering gekoesterd voornemen om het totaal verouderde Huis ten Bosch, geliefde verblijfplaats van de Koninklijke Familie, te restaureren en zoveel mogelijk in de oude glorie te her stellen. Ook de omgeving waarin het ge bouw ligt. verkeert echter in zodani ge deplorabele staat, dat een nieuwe parkaanleg noodzakelijk zal zijn Deze parkaanleg nu zou een waar dig geschenk van het Nederlandse Volk aan zijn Vorstin kunnen vor men, passend in de nationale ge dachte. De bedoeling is, dat Iedere provin cie een deel van dc aanleg van het park waarbij ook is gedacht aan tennisbanen, verzorgt. Alle gaven zullen in een gemeenschappelijke pot vloeien. Het collecteren acht men voor deze gelegenheid niet pas send. Verscheidene grote bankinstel lingen hebben zich bereid verklaard rekeningen te openen, terwijl ook op girorekening 80 ten name van het Comité Koperen Bruiloftsviering Koninklijk Echtpaar bijdragen kun nen worden gestort. De symbolische overdracht van het nieuw-aangeleg- de park zal op 8 Juli in aanwezig heid van het ere-comité geschieden door mr. W. A J. Visser, burgemees ter van Den Haag. De marine zal aan het Koninklijk Paar het glas werk van de „Piet Hein" aanbieden. Hoewel het in het voornemen van het Koninklijk Paar ligt het feest in de huiselijke kring te vieren, zullen op 9 Juli 's ochtends deputaties van verenigingen cn 's middags de jeugd voor het paleis Soestdijk defileren. De drieduizend deelnemers van deze défilé's zullen daarna in de tuin van het paleis door de Koningin en haar Gemaal worden ontvangen. Reeds thans bestaat de mogelijkheid om een bijdrage op gironummer 80 te storten. Het secretariaat van het Comité is gevestigd in het stadhuis te Den Haag. TV/1 IJNHEER Pflaum van de 1 „Sun Times" te Chicago heeft uit Den Haag een artikel ge schreven waarin hij op één slag zijn onkunde heeft bewezen om over de problemen Nederland- Indonesië te schrijven. Dit is op zichzelf niet zo erg, want er zijn meer lieden die daar mede moeilijkheden hebben. Maar wél erg is. dat de heer Pflaum, terwijl hij kennelijk zijn licht op gestoken heeft bij het kleine groepje d; t lot het uiterste conser vatisme ten opzichte van Indonesië geneigd is, in Amerika de indruk gaat vestigen alsof Nederland ge belgd is over de Amerikaanse in terventie. Maar hij laat het er niet bij. Hij heeft bovendien een inter view gehad met dr. Drees en mr. D. U. Stikker die hij, pochend dat de Sun Times de eerste krant ter wereld is welke de Nederlandse plannen onthult, zaken laat ver tellen die sinds de overeenkomst van Linggadjati over het algemeen reeds gesneden koek zijn. Tenslotte vestigt hij door deze combinatie van feiten, speculaties, interviews en veronderstellingen, kortom door het vermengen van waarheid en fictie, de indruk dat de Nederland se regering onder pressie van Amerika besluiten heeft genomen waarmede het Nederlandse volk in zijn geheel het niet eens is en hij schept een onaangename sfeer tus sen ons land en de Verenigde Sta ten. zonder dat daartoe enige aan leiding bestaat. Nu wij eindelijk met de Repu bliek tot een soort accoord zijn gekomen, waarvan men toch op zijn minst mag hopen dat het enige basis schept voor een hoopvoller toekomst, hebben wij allerminst behoefte aan vertroebelde voor stellingen van onheldere geesten als de heer Pflaum ten beste geeft. Het is de zegen van de peravrH- heid welke hem in staat stelt „stuff" naar Chicago te seinen die er sensationeel ingaat, maar overi gens weinig met juistheid te ma ken heeft. Maar wij hebben het aan dezelfde persvrijheid te dan ken dat wij de heer Pflaum mogen zeggen, dat wij zijn manier van doen allerminst waarderen en dat wij hem een naar en incompetent heerschap vinden. Volmaakt zou het zijn als de in ternationale regeling reeds zo ver ware gevorderd, dat de Sun Times verplicht zou zijn het van zijn cor respondent afwijkende standpunt eveneens weer te geven. Maar dat komt nog. GEEN WONDER deze glundere blikken van rfloeder Riesewijk en enkelen van haar kinderen. Zo juist hebben ze bericht gekregen, dat ze delen in een Amerikaanse millioenenerfenis. De kinderen krijgen elk duizend gulden op hun spaarbankboekje. Zon mg weer Weersverwachting, geldig van Zaterdag- tot Zondagavond (op gemaakt te 10 uur): Koele nacht. Morgen overdag zonnig weer en iets warmer, be halve hier en daar aan de kust. Meest zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. 22 Mei: zon op 4.37. onder 20.37; maan op 2 52. onder 14.42. 23 Mei: zon op 4.36. onder 20.33; maan op 3.02, onder 15.52. (Van onze speciale verslaggever) LOSSER. „Ik kan 't haast niet geleuven", zegt moeder Riesen- wijk, als we met haar komen praten over de situatie, waarin zij en haar gezin plotseling zijn komen te verkeren. Niemand, allerminst zijzelf, zou hebben verwacht, dat dit gezin van vader, moeder en twaalf kinderen, die met harde fabrieksarbeid het hoofd boven water moeten houden, nog eens zou mogen meedelen in een mil lioenenerfenis. Tante was wel zuinig, maar niet schriel" Die onverwachte beschikking van de duivel, vrouwe Fortuna, of wie men er ook aansprakelijk voor wil stellen, is intussen een feit gewor den. Op het gerucht, dat in Losser ons aller droom van de erfenis uit Amerika zich verwerkelijkt had, zijn we naar het grensplaatsje geto gen en nu horen we uit de mond van de gelukkige zelf, dat het allemaal echt waar is! Moeder Riesewijk, die van zich zelf Epping heet. is de enige van de kinderen Epping, die in Nederland woont. De andere zes broers en zus ters bleven in hun vaderland, Duits- Hollandse Nieuwe voor Koningin Ook prinses Wilhelmina haring aangeboden SOESTDIJK Koningin Juli ana heeft reeds de eerste Holland se Nieuwe ontvangen. Een deputatie Katwijkers, die met de eer van de eerste aanvoer gingen strijken, is gistermiddag naar het paleis te Soestdijk gereden. Loco-burgemees ter H. P. Bloot uit Katwijk had de leiding van het groepje, waarbij natuurlijk ook was Willem van Leeuwen, de reder-schipper van de KW 227 „Karei Doorman", die de haring-race won. Ook zijn vrouw en mej. R. J. Bloot, beiden in Kat- wljks costuum gestoken, reden mee. De koninginnenharing was ver pakt in tonnetjes, die omwikkeld waren met rood-wit-blauwe linten. Hij was gekeurd door de hoofdkeur- meester uit Vlaardingen. Ook aan prinses Wilhelmina is Hollandse Nieuwe aangeboden. land en, uitgezonderd een nicht in België, woont daar ook de rest van de grote familie, die thans de geluk kige erfgename is van de nalaten schap van mevr. Pieper, de rijke dame, die in 1941 in Amerika is overleden. Acht neven en nichten had zij en mevr. Riesewijk. haar broer Theo, die in het Duitse grens plaatsje Heex woont, benevens de andere „Geschwister" krijgen dus een achtste deel van de erfenis te verdelen. Want oud-tante is welis waar getrouwd geweest, maar haar enige zoon, die voor geestelijke stu deerde. is veertien dagen voor hij als zodanig bevestigd zou worden, overleden. Dat alles vertelt mevr. Riesewijk ons. Zij heeft nl. haar oud-tante heel goed gekend. Zij trouwde met de jonge Pieper, de zoon van een Duit se fabrikant, die in onmin met zijn vader leefde en daarom naar Ame rika trok. Het ging hém er best en zo werd tante, die na zijn dood de zaken (een melkfabriek) voortzette, een zeer welgestelde dame. ZUINIG. NIET SCHRIEL „Je zag het haar niet aan", ver telt moeder Riesewijk, nadat ze een deel van haar talrijke kroost uit de „mooie kamer" gebonjourd heeft, waar het interview plaats vindt. „Je zou haar éen cent gegeven hebben!" Intussen heeft tante zich in haar lange leven ze is 94 jaar gewor den wel zuinig, maar mmmer schriel betoond. Wanneer ze op be zoek kwam, hetgeen vrij geregeld geschiedde, zorgde ze steeds een extraatje mee te brengen en diverse familieleden hebben niet tevérgeefs een beroep op haar gedaan, wanneer zij in moeilijkheden zaten. Maar niettemin had in Losser nie mand ooit geloofd, dat er nog eens een zo flinke bom dollars van de overkant zou komen, als men nu eerstdaags mag verwachten. Hoeveel het precies wordt, weet niemand nog, maar de zuster in Asbeck, die bezoek hééft gehad van de Ameri kaanse consul, meent, dat het wel 60.000 gulden kan zijn. Dat consu laire bezoek bewijst in elk geval wel. dat afgezien van de grootte, het feit van de erfenis vaststaat. Dat het allemaal zo lang geduurd heeft na het overlijden van tante, moet geweten worden aan de deviezen- problemen, die bij zo'n erfeniszaak rijzen. (Zie verder pagina 7) De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verlie zen 13 doden in Indonesië zijn gerapporteerd: Kon. Ncd.-Ind. Leger: 28 April: Jav. sold. Koesman, nr. K. 94716860. Overleden t.g.v. oor logsverwonding, op 1 Mei: man. sold. I. Endoio, nr. K. 54824771 en op 2 Mei: man. sérg. S. L. Langoij, nr. 27264. Gesneuveld 2 Mei 1949: Jav. korp. Soeparman. nr. 34820. Gesneuveld 3 Mei 1949: Soend. korp. Agoes, nr. K. 12458727; jav. sold. Karmin, nr. 17187. Gesneuveld 4 Mei 1949: Amb. sold. M. Harmosial, nr. K. 1469137; amb. sold. S- Lawansuka, nr. K. 5461504. Gesneuveld 6 Mei 1949: Jav. sold. Bero, nr. 32304; tim. sold. R. Dominggus, nr. 40940; soend. vrijw. dienstpi. Kardi Bin Saria; man. sold. Qumajas, nr 31964. Overleden t.g.v. oorlogsverwon ding op 7 Mei 1949: Amb. sold. P. Pasalbessij, nr. K. 6468592 CALCUTTA Op de Meghna- rivier in Oost-Bengalen, is éen veer boot met 200 mensen aan boord om geslagen. ongeveer honderd perso nen zijn verdronken.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1