De kampioenen stormen nek aan nek naar de finish Op mos kun je heerlijk trainen, zegt Wim Slijkhuis Luc van Dam moet naar de operatiekamer De Amerikanen zijn gek op Fanny Blankers-Koen Periscoop SVV loopt een kostbaar punt in op de Oeteldonkers Kabaal om een doelpunt Zuiden verslaat Vitesse Achillespees betert goed Maandag 23 Mei 1949 3 i_ NA&K HE-"1 MP!Ci SCHApi A.C.OW c-HVEEN O (Van onze verslagggevers) „Boe.boe.riepen de Tilburgers, toen scheidsrechter Van Laar met de spelers van Noad en S.V.V. het terrein ver liet. Men was erg boos op deze scheidsrechter en eerlijk gezegd begrepen wij dit niet goed, maar dat zal wel komen doordat wij geen Tilburgs bloed door de aderen hebben stromen en de smarten van de Tilburgers over het volledige fiasco van Noad in de kampioenscompetitie niet zo aan den lijve voelen. Wij hebben, destijds in het Feyen- oordstadlon. al mot verwondering naar deze ploeg zitten kyken en thans, na de hernieuwde kennisma king vragen wy ons wéér af: a. wordt er in het Zuiden nu zó slecht gevoetbald, dat dit Noad primus in- terpares heeft kunnen worden; b. öf kan Noad in de kampioenscompeti tie z'n vorm maar niet terugvinden In Tilburg heeft men het waar schijnlijk al opgegeven om een ant woord op deze vragen te krijgen, want wy vonden de belangstelling maar matig. Gelukkig kwamen er nog een stuk of wat autobussen uit Schiedam de lege gaten op de tribu nes opvullen. De Schiedammers waren goed ge luimd, toen zy het terrein opkwa men en by de afreis waren zy nog beter geluimd, want SVV had ge wonnen, maar... tydens de wed strijd hebben zij en wy wel eens met heimwee teruggedacht aan roem ruchte overwinningen op Ajax Haarlem, toen er een elftal in het veld stond met een ontembare drift tot winnen. Dit heilig vuur is er een beetje uit, want een SVV in nor male vorm had de Tilburgers een voudig niet de kans gegeven om over dat ene doelpunt zo'n kabaal te maken. Tot vijf en twintig minuten vóór het einde was er, eerlijk gezegd, bit ter weinig gebeurd en dat de Tilbur gers zich langs de Ujn zo opwonden kwam eensdeels door gebrek aan kennis van de meest eenvoudige spelregels en anderdeels doordat het getreuzel van SVV om door te tas ten het zuidelijke publiek steeds meer in de waan sterkte, dat de eerste overwinning van Noad voor het grijpen was. Schrumpf gooide roet in het eten door plotseling een rush te onder nemen naar het Tllburgse doel en de Schiedammers de voorsprong te bezorgen, die zy eerlijk gezegd ook wel verdienden. Het spel van SVV was niet groots geweest, maar toch altyd nog van beter gehalte dan dat van Noad, met z'n systeem: een trap tegen de bal en dan maar hollen, jongens. Voor Louer en Wa- gemakers, respectievelijk linksbui ten en linksbinnen van Noad, maken we gaarne een uitzondering. Enfin, SVV had de leiding en toen kregen we de poppen aan het dansen. Schrumpf zou buitenspel hebben ge staan en iedereen wees naar de grensrechter, die het moest hebben gezien. De scheidsrechter, omringd door tal van spelers, ging op weg naar de grensrechter, maar 's mans betoog was zo vaag. dat de heer Van Laar naar het middenveld wees. Vanaf dat ogenblik was de scheids rechter het kind van de rekening en onwillekeurig liet hii zich hierdoor beïnvloeden door de Tilburgers meer kansen te geven dan zij verdienden. Maar wie zal hem dat kwalijk ne men? Het is niet zo leuk om met een politie-escorte naar het station te worden begeleid BW machteloos Wy billen het de duizenden roodverbrande Bosschenaren niet na zeggen: „Als v. Overbeek maar had gespeeld zou het tegen A.G.O.V.V. geen 00 zyn gebleven." Want Van Overbeek, die op een linkerschoen en een rechterslof een onmachtig B.V.V. dit pover resultaat zag De cijfers spreken Om het kampioenschap van Nederland Heerenveen—V.S.V. 31 N.O. A.DS.V.V. 0-1 B.V.VA.G.O.V.V. 0-0 Een beetje late carnavalsg%ap van* Schledamse supporters, maar toch wel aardig. Geen geklets meer, beslist scheidsrechter van Laar uit Hilversum: Die bal zdtü Hij haalde er het misnoegen van de Noad-supporters mee op het lijf. Kam pioenskorfbal Door te Bellen van Vitesse te vinnen biyft Het Zuiden in de run ning voor het landskampioenschap. De Rotterdammers moeten nu nog op 29 Mei tegen Rigtcrsbleek spelen en daarna zal op 19 Juni dc eind strijd te Amsterdam plaats vinden met Blauw Wit. Het ging voor de korf, wat het schieten betrof, tegen Vitesse heel wat beter dan in de voorgaande partijen. Reeds in de eerste minuut kon mej. Fr. Kindt de score voor de gasten openen en na dat Hunze gelyk had gemaakt, was het mej. Vlier, die de stand na vyf minuten reeds op 1—2 kon brengen Toen De Waal van ver voor 13 had gezorgd, was het niet zo moei lijk meer om de zege veilig te stel len. Schoemaker trof na een goede aanval doel en zo ging de rust met 11 in Na de hervatting namen mevr. Merk en 't Hart nog elk een punt voor hun rekening, zodat met 1#werd gewonnen. Blauw Wit hield Rigtersbleek er met 26 onder. Hier was de rust stand 04. De stand is nu: Blauw Wit 7 6 0 1 12 Het Zuiden 6 4 11 9 P.S.V. 5 113 3 Rigtersbleek 6 114 3 Vitesse 6 114 3 42—22 25—17 16—24 15—24 21—32 Promotie-degradatie wedstrijden Promotie Tweede Klasse District III N.E.C.—Gelria 5-0 Be Quick—Labor 1—0 N.E.C. blijft eerste klasser. bereiken, zal het met ons eens zyn, dat deze 00 met zyn af wezigheid binnen de UJnen wei nig van doen had. Ook zonder hem had men elkaar vanavond in Oeteldonk opgewekt in de ogen kunnen kyken, want A.G.O.V.V. heeft ruimschoots kansen weggegeven. Doelman Saris en de backs v. d. Sluys en Huybrechts en voor deze de B.V.V. middenlinie met de trap- vaste en -grage Krtygh hebben zich 90 minuten lang beyverd om de voorhoede aan te moedigen. Maar alles was tevergeefs, zodat ten slotte back Van der Sluys maar eens naar voren trok om zyn voort durend falende aanvallers wat te in spireren. die door een krachtig „Anoul!werd begeleid. Wie als back tegenwoordig over de midden linie komt laat zyn naam blijkbaar op de eigen helft achter. Maar ook hy wist er geen raad op. Het laatste wat wij ons herinneren, was een on frisse natrap van de rechtshalf Peters tegen Donhuyzen, hetgeen scheidsrechter Twisterling jammer (Zie verder pag. 4) De stand is nu BW SVV AGOVV Heerenveen vsv Noad 10—6 12—10 10—6 20—16 15—15 2—16 Het NOC vergaderde Van Tuyll-beker voor de KJNTAU Onder leiding van de heer C. F. Pahud de Mortanges werd te Am sterdam de jaarlijkse algemene vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité gehouden. De KNAU werd houder van de Van Tuyll-beker in verband met de prestaties van de Nederlandse ath- leten op de Olympische spelen te Londen, met name Fanny Blankers Koen, de damesestafetteploeg en Wim Slijkhuis. "De aftredende bestuursleden, de heren C. F. Pahud de Mortanges en A. W. Sabel Tzn. werden bij accla matie herkozen. Overwogen wordt naast de Olympische dag een olym pische waterdag op en in de Bos baan te Amsterdam te houden, o.a. voor zwemmen, waterpolo, roeien en kano. Het water van de Bosbaan is hiervoor echter niet goedgekeurd Het organiseren van een tweede Olympische dag voor de uitzending van de Olympische winterspelen te Oslo (1952) en zomerspelen te Hel sinki, kon de goedkeuring van de vergadering niet wegdragen. Van Meegeren en Nel Hermsen geivipt rARIJS. In de Internationale tenniskampioenschappen te Parys gaan, nu de eerste ronden achter de rug zyn, do verrassingen komen. Rob van Meegeren uit Den Haag en de Amsterdamse Nel Hermsen wisten de 3e ronde niet te overleven. Van Meegeren kreeg dan ook een der sterkste tegenstanders tegen over zich In de Amerikaan Budge Patty. Onze landgenoot weerde zich weliswaar uitstekend en de eerste set won Patty eerst op 86. De volgende gingen met 61, 64 voor Van Meegeren verloren, die bewees zijn vorm te hebben terug gevonden. Nel Hermsen moest in de Britse mej. Quertier haar meerdere erkennen met S6, 61, 62. Een grote verrassing was voorts dat de kampioene van Wimbledon, de Amerikaanse mej. Brough reeds in de derde ronde sneuvelde, tegen een tameiyk onbekende Engelse speelster, mej. Curry: 46, 97, 62. Ook de geduchte Zweed Ber- gelin bereikte de finales niet. In de vierde ronde moest hy het onderspit delven tegen de kleine Franse spe ler Abdesselam met 64, 60, 63. In de eerste ronde van het ge mengd dubbelspel wonnen mej. Hermsen en Van Meegeren met 61. 64 van mevr. Henry en Poignon. Onze landgenote mevr. Scholten-Klein verloor evenwel sa men met de Fransman Lesueur met 64, 60 van mej. Jucker en De Kermadec (Fr.). De Franse kam pioen, Bernard sloeg de Zuid-Afri kaan Levy met 36, 75, 63, 6—3, Pallada (Z. SI.) sloeg Del Bel- lo (It.) met 6—0, 1—6, 6—3, 6—3, Mitic (Z. SI.) sloeg Washer (België) met 62, 62. 86, Johansson (Zw.) sloeg Peten (B.) met 64, 63, 64. De sterke Amerikaanse speler Gonzales had veel moeite met de Fransman Dubuc: 86, 6 2, 9—7. Prestatiebekers van de Robben De Hilversumse zwemvereniging „De Robben" heeft twee bekers uitgeloofd voor de jaarlijkse beste prestaties op de 400 meter borst- crawl dames en de 1500 meter vrije slag heren. Dit jaar zal dat gelden voor de beste prestaties op deze twee afstanden tijdens de na tionale zwemwedstrijden, die de Robben op 11 Juni en 23 Juli in het zwembad Crailoo houden, op de nationale kampioenschappen in Doetinchem. (Van een onzer verslaggevers) Wim Slijkhuis is geen Amsterdammer meer. Onze beroemde hardloper werd lid van „Trekvogels" in Den Haag en kreeg een betrekking op het landgoed „Duindigt". Een ideale betrekking voor een athleet, want hier, ver van het stadsrumoer, in de stilte van eeuwenoude bomen kan hij zich rustig voorbereiden op de grote evenementen van dit seizoen. Hier op Duindigt zijn wij om eens wat meer over z'n plannen te horen. Aanbiedingen genoeg uit het buitenland Na een poosje verschijnt Slijkhuis uit het bos. Hij draagt geen lichte spikes maar stevige schoenen, een bruin Amerikaans hemd met rits sluiting en zijn gebruind gelaat be wijst dat hij vaak in de buitenlucht verkeert. Onze vraag of het hem hier bevalt is eigenlijk overbodig. „Ja, dat kan je begrijpen. Kan ik idealer omgeving wensen, ook voor mijn training? Elke avond na mijn werk loop ik hard in het bos op de bemoste paden, welke heerlijk zacht zijn. Mijn masseur stond onlangs ver steld van mijn soepele spieren, hoe wel ik een tijdlang niet bij hem was geweest. Kom maar eens mee het bos in. Kijk, dit pad loopt in het rond en is juist 800 m. Het is uitstekend geschikt, vooral omdat op het mos fijne sintels zijn gestrooid en je geen last van de wind hebt. Verderop heb ik een baan van 1000 m. uitgezet. Ik ben dus van alle gemakken voorzien. Mocht een en ander nog niet voldoende zijn dan heb ik nog de paardenrenbaan tot mijn beschikking. Ik hoop eind Juni hier op Duindigt te komen wonen. Nu reis ik nog elke dag naar Amsterdam op en neer". We blijven staan voor een villaatje in aanbouw. Siykhuis ls Zondag ln En schede gestart en heeft direct al weer getoond In vorm te 7.yn. Hy won de 3000 meter ln de goede tyd van 8 min. 48.4 sec. Groen van A.V. '28, die tweede werd, deed er 9 min. J.2 sec. over. „Verschillende aanwijzingen voor de bouw heb ik zelf kunnen geven. Daarnaast komen douchecellen, want het is de bedoeling dat ook andere athleten van Trekvogels, mijn nieu we club, hier nu en dan komen trai nen." Voorlopig kalm aan „Hoe is het met de ontsteking van je Achilles-pees. die je in Amerika hebt opgelopen?" „Helemaal genezen is het nog niet. al heb ik er hoegenaamd geen last meer van. Er zit nog steeds een zwachtel om en hard sprinten vermijd ik natuurlijk. Zondag zal ik het voor het eerst weer eens proberen op een grasbaan in En schede op de 3000 m. „Nog aanbiedingen uit het buiten land?" „Genoeg", lacht Slijkhuis. „Uit Ca- lifornië, Los Angeles, Zweden. Tsje- choslowakije, België, Engeland, Frankrijk. Maar dit seizoen zal daar allemaal niet veel van komen. Ik doe het voorlopig maar voorzichtig aan. Misschien dat ik een paar maal naar Zweden ga en een keer naar Engeland, maar we zullen de zaak niet forceren. Ik ben nu 26 en wil graag nog een paar jaar mee. „Train je alleen hier?" „Neen. ook nog een paar maal per week op de baan. Verder neem ik veel warme baden om de spieren soepel te houden. Op het landgoed rijd ik wel eens rond op een race fiets, maar dat is alleen omdat de afstanden hier zo groot zyn." Dan maken we nog een rondwan deling met Slijkhuis over het land goed. die nu als opzichter ons wijst op de vele fazanten, op de rijke planten- en bomengroei, op de lama's en op de koeien met de witte banen over de rug, de Lakenvelders. „Werk genoeg", glimlacht hy, „maar het is voor een athleet dan ook helerpaal niet goed dat hij stil zit." Er wordt speciaal een huis voor Slijkhuis gebouwd, .paar," .~gt de athleet„komen ae douchecel len" Het bondselftal voor Zaterdag Het bondselftal, dat Zaterdag 28 Mei 's avonds om 7 uur in het Olym pisch stadion te Amsterdam tegen de Middlesex Wanderers aantreedt, is als volgt samengesteld: Doel: de Munck (Sitt. Boys). Achter: Everse (Neptunus) en Van Bun (MVV). Midden: Stoffelen (Ajax), Ter louw (DCV) en De Vroet (Feyen- oord). Voor: Beun (Xerxes), Schaap ('t Gooi), Brandes (Feyenoord), Timmermans (ADO) en Clavan (ADO). De drle-stedenwedstrijd den Haag Rotterdam Amsterdam werd gewonnen door Amsterdam met 175 punten voor Rotterdam met 135 en Den Haag met 120 pun ten. Vuistgevechten met Cerdan en Turpin (Van een onzer verslaggevers) In dc Nassau Dillenburg- straat te Schiedam stopt ccn rode Skoda cn Luc van Dam strompelt naar het hek. „Hoe gaat het met de Achil lespees?" vragen wij. „Belabberd," zegt Luc. „Ik moet geopereerd worden en ben voor enkele maanden van het toneel." In de tuin laat Luc z'n been zien: een vuurrode plek, van de hiel naar de kuit. „Het vlees is ook kapot geweest, door een infectie. Kan niet tegen de zalf, die er op gesmeerd is. Ik was in Parijs naar Steve Bclloise wezen kijken en toen ik na drie dagen terugkwam en de zwachtel er afdeed schrok ik van m'n eigen been. En ik moest spoedig daarna zelf boksen in Am sterdam. Drie dagen voor de wed strijd kreeg ik penicilline-injecties en daags voor de wedstrijd nog drie. Maar ik kon op m'n tenen staan toen ik de ring inging en ik dacht, dat het wel zou gaan. Het ging niet!" Zo'n wedstrijd hoop ik nooit meer mee te maken," zegt me vrouw van Dam, die koffie in schenkt. „Er was heldenmoed voor nodig om de wedstrijd uit te bok sen." Nooit in m'n leven," vertelt Van Dam, „heb ik zó verlangd naar de laatste gongslag. Toen ik in de kleedkamer de bandages van m'n voet losmaakte, zag het vlees purper en dr. Posthuma zei: „Kerel, hoe heb je daarmee kun nen boksen." Is de pees gescheurd?" „Afgerafeld, als een stuk touw. De afgeratelde eindjes moeten weer aan elkaar worden geknoopt en als de chirurg dr. van Balen tekort komt neemt hij een stukje uit m'n dij of uit de plaats waar de rug z'n naam verliest." Een tegenvaller De onwillige Achillespees berok kent Luc van Dam vanzelfspre kend schade. Had hij dat ongeluk je niet gekregen tegen Charron, dan was de wedstrijd tegen Marcel Cerdan al geweest en de ontmoe ting tegen Turpin op 20 Juni kan ook niet doorgaan. „Maar de ontmoeting met Cer dan komt tochzegt mevrouw van Dam met overtuiging. „Even geduld. Gelukkig gaan we de zomer tegemoet en dan is er toch niet veel te doen. Bovendien heeft Luc er een betrekking bij, zodat we ook financieel geen zorgen be hoeven te hebben," Luc vertelt ons nog, dat hij minstens twee of drie brieven per week uit Amerika ontvangt, met de meest verleidende aanbiedingen vanparticulieren. „D'r wordt hier zoveel over je gepraat, schreef er een, dat je maar naar Amerika behoeft te komen om je fortuin te maken." Tegenvaller Veel beloven en weinig ge venzegt Luc lachend. „Zo lang er in Europa nog geld te ver dienen is, waarom zal ik dan naar Amerika gaan. Voorzichtig wikkelt mevrouw v. Dam het verband om het been van haar man. Van der Bijl enige uitblinker tegen Middlesex Wanderers Het Engelse team van dc Midd lesex Wanderers, dat in techniek en snelheid superieur was, heeft Zaterdag in het Goffcrtstadion te Nijmegen een verdiende 52 over winning behaald op een bondself tal. De Nederlandse ploeg toonde te weinig samenhang en had een te zwakke verdediging om de Engelse amateurs behoorlijk partij te kun nen geven. Het bondsteam had slechts één uitblinker, de Feycn- oord-keeper Van der Bijl, die op uitstekende wijze van Raalte ver ving. Middelkamp geschorst De sportcommissie van do NWU heeft besloten de renner Middel kamp wegens ongemotiveerd opge ven in de ronde van Nederland van 23 Mei t.m. 23 Juni a.s. te schorsen. Bij de bepaling van de strafmaat is rekening gehouden met het feit, dat dit de eerste maal in zijn lange carrière is dat een strafmaatregel tegen hem moet worden genomen. De schorsing brengt mee dat Middelkamp niet zal kunnen deel nemen aan het kampioenschap van Nederland op de weg, dat op 19 -i te Valkenburg wordt gehou den. Programma van Assen De dagindeling voor de op 9 Juli op het circuit van Drenthe te hou den internationale motorraces om de grote prijs van Nederland als volgt: 11.00 uur start der 350 cc klasse, welke dit jaar 15 ronden rijdt, om 13.15 uur de 125cc klasse, welke in 1948 zes ronden reed en nu zeven rijdt, terwijl om 3 uur de 500cc klasse volgt. Deze strijd gaat over 16 ronden tegen 20 in het vorige jaar. Naar berekening zul len de races om ongeveer kwart over vijf geëindigd zijn. Voorwed strijden; waarvan sprake is ge weest. zullen niet worden gehou den, zodat de start weer massaal zal zijn. Gereden wordt op han- delsbenzine met een octaangehal te van 72. Speciaal de Italianen hebben verzocht precies van de verbrandingswaarde op de hoogte te worden gesteld, teneinde hun motoren nauwkeurig te kunnen afestellen. Wereldrecord 4 x 220 yards estafette opnieuw verbeterd De athletiekploeg van de univer siteit van Californië heeft opnieuw van zich doen spreken door het es tafette-record van 4 x 220 yards, dat sedert gisteren met een tijd van 1 min. 24 sec. op haar naam stond, nogmaals te verbeteren. De ploeg bestaande uit Pasquali, Frazier, Stocks en de Olympische kampioen op de 200 meter, Patton, legde de afstand af in 1 min. 23.9 sec. Een verschil van 0.1 sec dus. Dixon (Ver. St.) liep de 120 yards horden in 13.9 sec., terwijl Thomp son (V.S.) met kogelstoten een af stand van 16.66 meter wist te be reiken en Biles (V.S.) een speer worp maakte van 69.78 meter. Gordien (V.S.) heeft het Ame rikaans record discuswerpen ver beterd met een worp van 55.06 me ter, waardoor hij de tweede op de wereld is, die tot nu toe de 55 me- tergrens heeft gepasseerd. Zoals bekend heeft de Italiaan Consolini het wereldrecord op zijn naam staan met 55.33 meter, ge maakt op 10 October 1948. Als ze maar tijd had, zou ze een mand vol medailles mee naar huis kunnen nemen Ofschoon er ln bijna elke wedstryd van Vrijdagavond ln het Colliscum te Los Angeles een Olympische ster uitkwam, werd Fanny Blankers- Koen algemeen als dc koningin van het athlctickfcest erkend. Een prach tige avond trok 50.000 toeschouwers naar het stadion, waar ln 1932 ook de Olympische Spelen zün gehouden. Fanny had het plan opgevat om het baanrecord over 100 meter, dat ln 1932 door Stella Walsh (Polen) op 11.9 sec. was gebracht, te breken. ZU had het eveneens voorzien op het baanrecord voor de 80 meter horden, gevestigd door Babe Dldrlck- son (Ver. St.) in 1932. met 11.7 sec. Daverende overwinningen Fanny nam een geweldige voor sprong in haar eerste race in Ame rika. Zij won de 100 meter in 12 sec. met 9 meter voorsprong op Betty Lawrence, een plaatselijke ster. Voordat haar tijd werd bekend gemaakt, zei ze: „Ik had de indruk dat het een goede race was." Toen ze hoorde, dat haar tijd een halve seconde boven haar beste prestatie lag, haalde ze de schouders op. En kele deelneemsters lagen 18 meter achter haar. De Nederlandse athlete won de 80 meter horden met 27 meter voor sprong in 11.8 sec. Door de grote menigte werd Fan ny Blankers-Koen staande een ge weldige ovatie gebracht, toen zij in de 4x110 yards estafette, met een achterstand van bijna 13 meter op een athlete uit Montreal (Canada) het stokje overnam en toch met een voorsprong van 7 meter als eerste door de finish ging. „Nu weet u, waarom zij wereld kampioene is," zei de „speaker" tegen de juichende menigte. De tijd van het team van de „Glandale Lions", waarvoor Fanny uitkwam, was 52.8 sec. Ofschoon zij 0.1 sec. boven de in 1932 gemaakte baanrecords voor de 100 meter en 80 meter horden bleef, gaf Fanny niet de schuld aan de toestand van de baan of aan de overvloedige regenval van de afge lopen week. Toen men vroeg of het gebrek aan ernstige tegenstand het voor haar moeilijk gemaakt had een goede tijd te maken in de race gaf ze lachend ten antwoord: „Het was inderdaad niet gemakkelijk; ik was trouwens zelf in drie maanden ook niet uitgekomen." Terwijl ze op het veld wachtte voor de estafette-loop werd ze her haaldelijk aangeklampt, zowel door toeschouwers als door athleten, die handtekeningen vroegen. Ze vond het prachtig, koel weer maar zei dat men natuurlijk betere prestaties kon leveren als het warm was. De Nederlandse consul Hartog wenste haar geluk en stelde haar voor aan de talrijke officiële per soonlijkheden. Lof van dc pers De Amerikaanse sportpers is vol lof voor de prestaties van Fanny Bltnkers-Koen, speciaal in de esta fette-loop, en de verslaggevers zijn het er over eens dat zij practisch geen enkele concurrente had. Ned Cronin schrijft in de Los Angeles Daily News; „Als zij maar tijd had zou Fanny een hele mand vol me dailles mee naar huis kunnen ne men. Aangezien verschillende wed strijden gelijktijdig gehouden wer den kon ze immers niet deelnemen aan enkele nummers waarin ze juist uitblinkt, bijvoorbeeld het hoog- en het verspringen. Zij ziet er uit of de inspanning haar helemaal niet ver moeit en is een van de stijlvolste athleten die ooit de voet op een baan hebben gezet. Haar beheerste kracht, gratie cn behendigheid zijn een lust ypor het oog." Piet van de Pol zal Nederland vertegenwoordigen bij de wereld kampioenschappen libre, welke van 26 tot en met 29 Mei te Ma drid worden gespeeld. Wie mocht menen, dat Fanny BlankersKoen een hardloop- en hoogspringmachine is, vergist zich. Als iedere vrouw besteedt zij veel aandacht aan haar uiter lijk. Hoewel zij nu in Hollywood de athletiek-minnaars in verba zing brengt door haar prestaties vindt zij toch nog tijd zich in een der beroemdste schoonheidssa lons te laten opknappen. In dc Turkse bladen zyn berichten verschenen van correspondenten ln Athene over incidenten, die giste ren plaats vonden tydens een voet- balwedstrljd tussen een Turkse en ccn Italiaanse ..ploeg, In het kader van het „vriendschapstournooi". Volgens deze correspondenten zyn Turkse spelers en journalisten afge ranseld door toeschouwers cn leden van het Griekse leger en de Griekse polltic. De bladen wijzen er op, dat deze feiten grote beroering ln Tur- kye hebben verwekt. Het blad „Ulus" stipt aan, dat der- geiyke incidenten weinig passen ln een „vriendschapstournooi" cn het blad „Vtan" eist, dat Turkije zich uit het toumooi zal terugtrekken. Het blad „Son Posta" schryft: „thans weten wy wie onze vrienden en wie onze vyanden zyn. Uit deze incidenten kunnen \vU de echte stemming van de Grieken ten op zichte van Turkye afleiden". Het Engelse elftal heeft in Parijs mét 31 van Frankrijk gewonnen. De landenwedstrljd tussen Eire cn Portugal eindigde in een 10 over winning van Eire, welke score reeds in de eerste helft bereikt was. Ten aanschouwen van 17.000 toe schouwers h<?eft België gistermiddag op het veld van de Royal Standard een volkomen verdiende 31 zege over Wales behaald. Het Belgische elftal was: Doel: Meert; achter: Aernauds ert Gillard; midden, van der Auwera, Carré en Mees; voor Lcmbcrdchts, Govard, Mérmans, Freddy Chaves en Albert de Herdt. Het Franse b-elftal heeft, met 4—1 van Luxemburg gewonnen.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3